Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 30 marca 2001  
    

Pierwsza płyta z VIA KT266 w sprzedaży


Autor: DYD | 22:00
Komentarzy (0)
Wygląda na to, że płyty oparte o chipset VIA KT266 pomału zaczynają zdobywać rynek. Pierwszym producentem, który już oficjalnie wypuścił swój produkt z VIA KT266 jest tajwański MSI. Główni japońscy dostawcy sprzętu, mają już w swojej ofercie płytę MSI K7T266 Pro. Jej cena została ustalona na poziomie $186. K7T266Pro należy do rodziny płyt w standardzie ATX Socket A i wyposażona jest w 5 slotów PCI, 1 CNR oraz 1 AGP Pro, obsługujący do 3GB pamięci PC1600/PC2100 DDR SDRAM instalowanej w 3 slotach DIMM. Poza tym, model K7T266 Pro posiada zintegrowany kontroler IDE RAID firmy Promise oraz nowy kontroler USB 2.0 od NEC'a. Pełną specyfikację opisywanej płyty można znaleźć na stronie MSI.

Nowe BIOSy od ASUSa


Autor: DYD | 21:00
Komentarzy (0)
ASUS, po przerwie spowodowanej targami CEBIT 2001, zaktualizował wreszcie swoją niemiecką stronę techniczną "Asuscom.de". Aktualizacja z dzisiejszego dnia przyniosła solidny pakiet liczący: 10 sztuk nowych wersji BETA BIOSów oraz 10 oficjalnych nowych BIOSów (zwanych "final"). Poniżej zamieszczamy listę tych drugich. Wspomnę jeszcze tylko o nowej wersji programu AFLASH v1.35 (66 KB). A teraz już lista nowych BIOSów w wersji "final":

ALi: AGP 8x już pod koniec roku?


Autor: Anitka | 20:00
Komentarzy (0)
Pomimo, że AGP 8x dostępny jest obecnie tylko jako dokumentacja projektu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie on wykorzystany przy płytach głównych już pod koniec tego roku. X-BIT dowiedział się z wiarygodnych źródeł, iż ALi pracuje obecnie nad dwoma mostkami północnymi pod AGP 8x, które mają być ukończone w czwartym kwartale tego roku. Będą to ALi M1661 - pierwszy chipset dla Pentium 4 na Socket478 oraz ALi M1667 - chipset klasy Socket A dla procesorów AMD. Poza AGP 8x, oba chipsety będą także obsługiwały pamięci DDR SDRAM PC2100/PC1600, jak również pamięci SDRAM PC100/PC133. Ponadto, ALi M1661 i ALi M1667 będą posiadać kontroler dla High Speed Link Bus łączący północny i południowy mostek chipsetu. Oprócz standardowego wyposażenia zawierającego ATA-100, AC-Link, programowy modem, 1/10/10Mbit Ethernet oraz HomePNA, chip będzie także posiadał wsparcie do 6-ciu portów USB 2.0 oraz interfejs Sony Memory Stick.

Projektory Hitachi


Autor: DYD | 19:40
Komentarzy (0)
Wrocławska firma AB SA została autoryzowanym dystrybutorem projektorów multimedialnych HITACHI, który jest jednym z producentów projektorów wykorzystujących technologię DLP opatentowaną przez Texas Instruments. W ofercie znalazło się 8 modeli o zróżnicowanych parametrach: od bardzo lekkich, przenośnych projektorów o jasności 800 lumenów do bardzo zaawansowanych urządzeń wyświetlających obraz w rozdzielczości XGA z jasnością 2200 lumenów. Cena dla końcowego użytkownika najtańszego modelu (Hitachi CPS220) to 11 840,00 zł + VAT, a najdroższego (Hitachi CPX970) to ok. 25 000,00 zł + VAT. Projektory objęte są 2-letnią gwarancją w serwisie zewnętrznym.

Matrox G450 PCI


Autor: Marecek | 09:00
Komentarzy (0)
Firma Matrox Graphics Inc. zademonstrowała nową kartę graficzną wykorzystującą technologie DualHead i posiadającą jednocześnie złącze PCI. Jest to pierwsze na rynku tego typu urządzenie wyposażone w stary, dobry interface PCI, umożliwiające podłączenie i równoległą pracę dwóch monitorów. Karta nosi nazwę Millennium G450 PCI i stanowi wierną kopię popularnego Millennium G450 AGP. Produkt jest odpowiedzią na duże potrzeby rynkowe, skierowaną szczególnie do użytkowników starszych systemów, bądź takich, które nie mogą być "upgrejdowane" w karty AGP (patrz płyty główne zbudowane na kości i810 czy niektórych tańszych modelach SiS'a). Millennium G450 PCI dostępny będzie tradycyjnymi kanałami dystrybucyjnymi w drugim kwartale bieżącego roku w cenie około 115$.

Gamepad Thrustmaster FireStorm Dual Analog


Autor: NICR4M | 01:00
Komentarzy (0)
Klawiatura, mysz i joystick - oto podstawowy arsenał komputerowego gracza. Czy można te urządzenia połączyć w jeden uniwersalny kontroler, który zaspokoi wymagania zarówno fanów futbolu, wyścigów oraz wymagających precyzji kosmicznych strzelanin i symulatorów? Projektanci z firmy Thrustmaster (oddział Guillemot'a) postanowili stawić czoła temu wyzwaniu. Efektem ich pracy jest opisywany dziś gamepad. No... pad - nie ma się czym ekscytować - taka jest zapewne Wasza pierwsza myśl na temat tego wynalazku. Nic bardziej mylnego! Sam sprzęt to dopiero połowa sukcesu. Uniwersalne i funkcjonalne oprogramowanie stanowi nieodzowną część każdego, nawet najprostszego urządzenia. O bardzo ciekawym kontrolerze, dołączonym oprogramowaniu i przeznaczeniu obojga dowiecie się z dalszej części. » czytaj dalej

Test past termoprzewodzących


Autor: DYD | 00:45
Komentarzy (0)
Na serwisie Tweak.pl pojawił się nowy test past termoprzewodzących. Do boju stanęły trzy pasty: Thermopox 80 S, Thermopox 75 AGS, oraz "Zwykła biała pasta". Wszystkie trzy pasty zostały nałożone na procesor AMD Duron 850 @ 1000 MHz pracujący przy napięciu 1.85V. W teście wzięły udział również trzy coolery: GlobalWIN FOP38, Thermaltake Volcano II i Thermaltake ChromeORB. Poniżej zamieszczam krótki fragment z testu:
Jeżeli nie zamierzasz podkręcać procesora to z pewnością wystarczy Ci najtańsza pasta, a jeżeli zamierzasz z procesora wycisnąć jak najwięcej to pewnie zależy też Ci na każdym "stopniu". Powinieneś przemyśleć zakup jednej z past Silversystem Thermopox. Minusem tych past jest niestety cena, która jest na dzień dzisiejszy nawet ponad 8x większa od ceny pasty silikonowej "AG".

Trzy nowe programy użytkowe


Autor: DYD | 00:05
Komentarzy (0)
W sieci ukazały się nowe wersje trzech popularnych programów użytkowych. Podien zamieścił zaktualizowane swoje programy CPUCool (pełna informacja o Twoim procesorze) oraz (zmiana magistrali z poziomu Windows). Zaś firma Headlight Software opublikowała nową wersję BETA (3) programu do ściągania plików GetRight 4.5. Download:

Nowy Duron i nowy Celeron


Autor: DYD | 00:00
Komentarzy (0)
Powołując się na źródła CNET.com informujemy, że na drugiego kwietnia zostały ogłoszone premiery nowych wersji procesorów typu "low-end" zarówno od Intela jak i z AMD. Intel zaprezentuje Celerona z zegarem 850 MHz, którego cena ($140) na starcie będzie aż o $30 niższa od ceny Celerona 800 MHz w momencie jego premiery. Podobnie jak wersja 800, nowy Celeron będzie posiadał magistralę (FSB) 100MHz. Z kolei AMD w poniedziałek wypuści Durona 900 MHz, bazującego jeszcze na rdzeniu Spitfire. Jego następca - Duron 950MHz, będzie już oparty o nowy rdzeń - Morgan. Premiera 950-ątki planowana jest na lipiec tego roku.

 
Czwartek 29 marca 2001

Technologie kompresji Windows Media 8


Autor: Marecek | 16:10
Komentarzy (0)
Microsoft przedstawił wczoraj koncepcję nowej technologii kompresji danych, umożliwiającej dokonanie kolejnego kroku w dziedzinie przesyłania strumieniowego dźwięku i obrazu. Windows Media 8 daje ponoć ponad 30% wzrost stopnia kompresji w stosunku do stosowanych dziś metod, umożliwiając transmisję filmu jakości zbliżonej do DVD za pośrednictwem pasma poniżej 500Kbps!. Muzyka cechująca się jakością "zbliżoną do jakości płyty CD" może być przesyłana już przy 48Kilobitach na sekundę. Standardy Windows Media 7 zakładały odpowiednio 750Kbps dla filmu "DVD" oraz 64Kbps dla muzyki "zbliżonej jakością do CD". Nie zapominajmy, że owe dobrodziejstwa są efektem gorącej konkurencji w dziedzinie strumieniowego przesyłania danych pomiędzy Microsoftem a Real'em. Firmy zaczęły ostrą rywalizację niespełna rok temu, gdy MS ogłosił technologie Windows Media 7. "Ósma" generacja standardu jest kompatybilna z Windows Media Playerem w wersji 7. Wczoraj pojawiła się też Mac-owa wersja tego odtwarzacza.

Zwiększona pojemność Rio 600/800


Autor: Marecek | 16:00
Komentarzy (0)
Producent popularnej serii odtwarzaczy MP3 Rio zdecydował się wypuścić na rynek modele Rio 800 ze 128MB pamięci oraz Rio 600 / 64MB. Sugerowana cena detaliczna drugiego na rynku odtwarzacza MP3 cechującego się obecnością karty pamięci 128MB wynosi 299$. Rio 600/64MB kosztować ma 219$. 128MB pamięci pozwalają na przechowywanie do 4 godzin muzyki zapisanej w formacie MP3. Wraz z obydwoma modelami rozprowadzane są nowe wersje oprogramowania RealJukeBox. Odtwarzacze wspierają też format WMA, jako alternatywę dla powszechnego dziś MP3. Dodam jeszcze, że "playery" sprzedawane są z "wysokiej jakości słuchawkami", kablem USB oraz oprogramowaniem w wersji dla PC i Mac-a. Rio 800 posiada ponadto komplet baterii - akumulatorków i umożliwia zapis dźwięku.

Pentium 4 1.7GHz w kwietniu


Autor: Marecek | 15:20
Komentarzy (0)
Jak podaje TheRegister, premiera procesora Pentium IV 1,7GHz nastąpić ma 15-go kwietnia, bądź w okolicach tejże daty. Początkowa cena układu wynosić ma nie mniej niż 776$ w partiach po 1000 sztuk. Znaczna obniżka jego ceny nastąpić ma 27 maja - wartość procesora wynosić ma wtedy około 667$. Nie spodziewajmy się jednak kolejnych cięć z jednej, prostej przyczyny, a mianowicie - olbrzymiej wielkości jądra P4, którego kosztów produkcji nie da się po prostu redukować w nieskończoność. Przewiduje się więc, że na polu cenowym procesora Pentium IV nie będzie znacznych zmian aż do pojawienia się tegoż jądra wykonanego w technologii 0.13-mikrona (Northwood), czyli pod koniec bieżącego roku. Tymczasem AMD Athlon 1,33GHz, którego wydajność jest niesamowicie konkurencyjna w stosunku do układu Pentium IV 1,7GHz, już dziś kosztuje blisko dwa razy mniej...

Microsoft stawia na dobre sterowniki


Autor: Marecek | 15:10
Komentarzy (0)
Wraz z nadejściem nowej wersji systemu Windows, Microsoft stara się najwyraźniej zrehabilitować pojęcie wymiaru "stabilności" w odniesieniu do platformy "Okienek". W tym celu nie tylko od podstaw raz jeszcze przeczyszczono jądro systemu, ale i podjęto środki ostrożności w stosunku do sterowników niewiadomego pochodzenia. Tak więc w momencie, gdy pod Windows XP będziemy chcieli zainstalować urządzenie za pośrednictwem sterownika, który nie posiada certyfikatu, nękać nas będzie nowa formułka ostrzeżenia:
"Kontynuacja instalacji tego software'u może zachwiać stabilność systemu w tym momencie, bądź w przyszłości" - Ostrzega informacja o błędzie. "Microsoft zaleca zaprzestania dalszej instalacji i skontaktowanie się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania sterowników, które przeszły proces testowania Windows Logo".
Powtarzające się ostrzeżenia były opcją, którą posiadacze Windows 2000 są w stanie wyłączyć, jednak która będzie na stałe włączona w komercyjnej wersji Windows XP. Microsoft chce zwrócić uwagę na to, że na stabilność systemu składa się kilka czynników, z których ważnym są odpowiednio dopracowane sterowniki. W tym celu zorganizowano masę seminariów, których celem było np. "How to write a driver that cannot possibly work--a demonstration"... Jak widzicie, już niedługo system Windows stanie się praktycznie idealny, a całą winę za ewentualne "zwisy" ponosić będą bądź producenci sprzętu, bądź my, gdyż zainstalowaliśmy nieoficjalne sterowniki.

Gamesurround Fortissimo II


Autor: Marecek | 15:00
Komentarzy (0)
Hercules zaprezentował swój nowy akcelerator dźwiękowy - kartę muzyczną Gamesurround Fortissimo II. Jest to konstrukcja wykonana w oparciu o procesor dźwięku Cirrus Logic SoundFusion CS4624, umożliwiający m.in. sprzętowe, 20-bitowe przetwarzanie dźwięku przestrzennego maksymalnie dla 52 kanałów. Karta oferuje czterokanałowe wyjście dla dwóch par głośników, jak i standardowe, dla zwykłego zestawu stereo. W pudełku wraz z urządzeniem znajdziemy również specjalną konsolę do montażu z przodu obudowy, na której prócz standardowych potencjometrów znalazło się miejsce dla 10-stopniowego korektora. Gamesurround Fortissimo II jest zgodny sprzętowo z najczęściej spotykanymi standardami dźwięku przestrzennego dla gier 3D - A3D oraz EAX. Karta trafi do sprzedawców pod koniec kwietnia, sugerowana cena detaliczna to 49$.

Co się testuje na TwojePC


Autor: DYD | 14:00
Komentarzy (0)
Dziś do redakcji serwisu TwojePC przyjechała paczka, z kilkoma ciekawymi urządzeniami do testów. Firma MSD dostarczyła nam procesor AMD ATHLON TBIRD K7 z zegarem 1.2 GHz wraz z wielkim radiatorem wyposażonym w boczne wentylatory, dwa aparaty cyfrowe Canon DIGITAL IXUS - Power Shot S100 (czujnik obrazu 2,11 mln pikseli, max rozdzielczość 1600x1200, karta 8MB) oraz Canon Power Shot G1 (3,3 mln pikseli, max rozdzielczość 2048x1536, karta 16MB, bezstratny format zapisu RAW). Do testów także poszedł stacjonarny odtwarzacz płyt DVD, VCD, CD i MP3 firmy Mustek - model DVD V300. Pierwsze testy już wkrótce.

Nowe płyty główne Asusa w AB


Autor: DYD | 13:00
Komentarzy (0)
AB SA wprowadziło do sprzedaży dwie nowe płyty główne Asusa w standardzie ATX. Model CUV4X-E oparty na chipsecie VIA 694X, różni się jedynie od poprzednich płyt z serii CUV4X obsługą standardu UltraDMA/100 IDE. Płyta przeznaczona jest dla procesorów Intel FCPGA PentiumIII/CeleronTM 300MHz~1GHz+. Drugi model płyty głównej Asusa to A7V133 oparty na nowej kości VIA KT133A. Płyta z gniazdem SocketA przeznaczona jest dla procesorów AMD AthlonTM/DuronTM od 550MHz do 1GHz+ z częstotliwością taktowania szyny systemowej FSB 266/200 MHz. Płyta obsługuje najnowsze standardy UltraDMA/100 oraz AGP Pro i ma duże możliwości rozbudowy. A7V133 posiada 3 gniazda na moduły pamięci DIMM, maksymalnie do 1.5GB PC133/VC133 non-ECC SDRAM oraz porty rozszerzeń: 1xAGP Pro/4X/2X/1X, 4xPCI, 1xPCI/AMR, 2 porty IDE UltraDMA/100 (Promise ATA-100), 4xUSB. A7V133 spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Płyta posiada również Power Loss Recovery, ASUS JumperFreeTM, CPU Throttle, STR (Suspend-to-RAM) oraz SFS (Stepless Frequency Selection). Wszystkie płyty Asusa objęte są 36-miesieczną gwarancją. Sugerowane ceny detaliczne nowych modeli to 575 zł (model CUV4X-E) i 800 zł (model A7V133).

Raid-on Tweaker 4.4


Autor: DYD | 11:30
Komentarzy (0)
Humus opracował wersję 4.4 programu Raid-on Tweaker to optymalizacji kart ATI Radeon. O samym programie pisaliśmy już nie jednokrotnie, więc teraz podam tylko najważniejsze zmiany w wersji 4.4.: tweaker wygląda poprawnie przy ustawieniu nietypowych fontów, dodany nowy profil "HyperZ on" dla D3D i OpenGL, wsparcie dla 3x FSAA, overclocking wzrósł do 250MHz, zmiana ustawień przez klawisze lewa/prawa strzałka i +/-, dodane opcje ZCompressionMode, enableAnisotropicFiltering, disableScreenSavers oraz BadTexCoordCullDisable. Nowy Raid-on Tweaker 4.4 dostępny jest lokalnie (268 KB).

eXtra Gra powraca


Autor: DYD | 11:10
Komentarzy (0)
Michał Kiciński współwłaściciel i dyrektor marketingu firmy CD Projekt poinformował o wznowieniu prac nad serią eXtra Gra. Pierwszy numer eXtra Gry ukazał się w czerwcu 2000 roku i zawierał pełną wersję gry Devil Inside. Wydaniu pierwszego numeru towarzyszyły kontrowersje spowodowane założeniami projektu: obniżeniem ceny oryginalnych gier do poziomu cen gier pirackich (eXtra Gra zawiera dwie płyty CD i kosztuje 29.90, czyli poniżej 15 zł za płytę). 8 maja 2001 w cenie 29 złotych 90 groszy pojawi się eXtra Gra z grą Giants (nr. 1/2001). W pakiecie znjadzie się 2 płyty CD Rom z grą Giants w plastikowych etui, instrukcja do gry formatu A5, magazyn z informacjami o grze, autorach i serii eXtra Gra oraz kartonowe pudło do samodzielnego montażu.

 
Środa 28 marca 2001

CHAT - nowy dział!


Autor: DYD | 23:50
Komentarzy (0)
Aby formalności stało się zadość, informuję Szanowne Grono Czytelników serwisu TwojePC, że uruchomiony już został nowy dział CHAT, obsługiwany przez gwardię Kulkozjadów, którym bardzo dziękuje za to, że zechcieli przyłączyć się do nas. W imieniu całej redakcji TwojePC życzę miłych, wnikliwych i ciekawych rozmów na Czacie - nie tylko o sprzęcie. Przy okazji spraw organizacyjnych, wspomnę jeszcze, że odchudziliśmy trochę stronę, dzięki czemu jest więcej miejsca na tekst (co głównie widać w rozdzielczości 800x600). W ciągu kilku następnych dni będziemy jeszcze przeprowadzać kosmetykę strony. Wszelkie sugestie, uwagi bardzo mile widziane.

Przenośne MP3 CD-RW!


Autor: Marecek | 11:35
Komentarzy (0)
Na zbliżających się targach Spring RetailVision 2001 firma Archos zamierza zaprezentować nowe produkty do przechowywania, odtwarzania i przetwarzania muzyki w formacie MP3. Wszystko wskazuje na to, że tak bogata oferta przyćmi blask Creative'a i jego flagowego produktu - odtwarzacza Nomad Jukebox. Pierwszym z nowej linii produktów jest odtwarzacz Jukebox CD-MP3. Jest to standardowych rozmiarów przenośny CD-man z możliwością odtwarzania zarówno płyt Aduio-CD, jak i nagranych wcześniej krążków z muzyką zapisaną w formacie MP3. Archos Jukebox MP3 Recorder posiadać będzie za to 6Gigabajtowy dysk twardy i umożliwiać ma zapis dźwięku z dowolnego źródła do postaci cyfrowej (kodowanie MP3 "w locie"). Na osobną wypowiedź zasługuje natomiast urządzenie noszące nazwę Jukebox CDRW-MP3 (patrz zdjęcie).

Nazwa słusznie wskazuje, iż będzie to przenośny odtwarzacz MP3-jek z możliwością natychmiastowego zapisu z dowolnego źródła audio (cyfrowego, bądź analogowego) do postaci plików MP3 (model ten jest w stanie "w locie" kodować pliki MP3 o jakości od 32 do 160kbps). Ponadto CDRW-MP3 pozwala na nagrywanie zwykłych płyt Audio-CD w czasie rzeczywistym (1X), a po podłączeniu do komputera można z niego korzystać jak ze zwyczajnej nagrywarki, pod warunkiem posiadania odpowiedniego złącza: CardBus / FireWire (8x4x24x), PC Card (8x4x12x) lub USB (4x4x6x).

Wibrujące słuchawki


Autor: Marecek | 11:05
Komentarzy (0)
Firma Evergreen Technologies wypuściła właśnie na rynek pierwszy produkt z nowej linii urządzeń / akcesoriów dla graczy - RumbleFX. Co powiecie na słuchawki z force feedback'iem ? Gdy podepniemy je pod zwykłe wyjście stereo naszego PC (bądź Mac-a, PSX-a, GameBoya czy dowolnej innej konsoli do gier), możemy rozkoszować się wstrząsami w okolicach głowy przy każdym głębszym basie, wybuchu, strzale z shotguna lub rocket launchera - ot taka dawka "realizmu" podczas rozgrywki w Queja czy UT. Słuchawki posiadają wbudowany wzmacniacz oraz regulator natężenia wibracji. Jest również opcja umożliwiająca wyłączenie "wibratora" w RumbleFX, by móc w ciszy rozkoszować się czystą muzyką. Za granicą gadżet ten kosztuje około 60$.

Chcesz WinXP ?


Autor: Marecek | 11:00
Komentarzy (0)
Druga beta wersja najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu w poniedziałek trafiła do testerów. Tymczasem mieszkańcy USA oraz Kanady mogą już dziś załatwić sobie przeglądową wersję Windows XP. Za sumę $19.95 będą mogli otrzymać CD z tzw. "preview version" systemu, natomiast w okolicy wakacji udostępnione im zostaną do downloadu kolejne wersje RC (release candidates). Pojawiła się jednak kwestia, na którą od dawna czekali sprzedawcy sprzętu komputerowego - opublikowano listę minimalnych wymagań sprzętowych dla systemu Windows XP. Microsoft jako niezbędne minimum zaleca procesor Pentium II 300MHz i 128MB pamięci RAM. Chyba wszyscy rozumieją znaczenie wyrazu "minimum" w tej sprawie - dla Windowsa 2000 "minimum" oznaczało 133MHz i 64MB RAM-u, czyli konfigurację, na której bezproblemowo i w miarę szybko działał jedynie program instalacyjny systemu...

W32.Winux ?!


Autor: Marecek | 10:55
Komentarzy (0)
W Sieci pojawił się pierwszy wirus groźny zarówno dla posiadaczy Windowsa jak i Linuxa. Zajmująca się tworzeniem oprogramowania antywirusowego firma Central Command ochrzciła ten "cud" mianem "W32.Winux". Wszyscy są zgodni co do jednego: nastąpił przełom. Choć robal nie ma żadnych destrukcyjnych skłonności, to jednak jest o tyle groźny, że wskazuje tendencje rozwoju nowych generacji wirusów. Droga rozszerzania się W32.Winux-a jest typowa - anonimowy list z załącznikiem... Po uruchomieniu wirus szuka na twardym dysku plików wykonywalnych (bez różnicy - Win32 czy Linuxa) większych od 100KB i powiela swój kod. Autorem fenomenu jest osoba posługująca się ksywką Benny, utożsamiająca się ze znaną grupą twórców wirusów "29A" (twórcy oprogramowania antywirusowego kojarzą ich przede wszystkim jako autorów innowacyjnych, choć niegroźnych w skutkach robali).

Najcichsze HDD IBM-a


Autor: Marecek | 10:50
Komentarzy (0)
IBM zademonstrował właśnie linię najcichszych z dostępnych na rynku twardych dysków przeznaczonych dla komputerów przenośnych. Linia Travelstar wykorzystuje nową technologię redukcji emisji dźwięku "Drive Noise Suppression System (DNSS)". Ponadto najwyższe modele linii są jednocześnie największymi "twardzielami" oferowanymi dla notebook-ów. Dyski Travelstar dostępne będą w trzech odmianach: 30GN (wersje: 20GB oraz 30GB), 15GN (6GB, 10GB lub 15GB) oraz 48GH - to właśnie z tego modelu firma jest aż tak dumna. Dotychczasowy rekord pojemności HDD dla komputerów przenośnych wynosił 32GB (ustanowiony również przez dysk IBM-a). Dysk 48GH waży niespełna 155 gramów i cechuje się prędkością obrotową 5400RPM, podczas gdy standardem jest tu 4200RPM. IBM zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży w drugim kwartale. Nie podano na razie żadnych informacji związanych z cenami.

Nowy screen z Lord of Destruction


Autor: Marecek | 10:45
Komentarzy (0)
Blizzard Entertainment udostępnił kolejnego efektywnie wyglądającego screena ze zbliżającego się dodatku do Diablo II - Lord of Destruction. Dla przypomnienia - add-on tworzony jest w studiach Blizzard North i pojawić się ma jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Dystrybucją w pełni spolszczonej wersji ("Diablo 2: Pan Zniszczenia - Dysk Dodatkowy") zajmie się CD Projekt.

Tetris z akceleracją 3D


Autor: DYD | 04:45
Komentarzy (0)
Firma AxySoft wypuściła właśnie nową wersję 1.19 BETA gry 2001 TetRize, która jest kolejnym klonem Tetrisa autorstwa Alexeya Pajitnova. Pełny 2001 TetRize posiada trzy rodzaje rozgrywki: klasyczną, oryginalną oraz zwariowaną. Gra posiada całkiem sympatyczną muzykę oraz możliwość gry w oknie lub na pełnym ekranie z akceleracją Direct3D. Wymagania tego Tetrisa to karta 3D (zalecane 16MB pamięci na karcie), DirectX 8.0 lub nowszy, Windows 95/98/ME/2000, Pentium II 233+ oraz 32 MB RAM. Wersję shareware, zawierającą jeden z trzech trybów gry (Classic) można pobrać z naszego serwera (2.95 MB).

ATI Radon Special Purpose drivers


Autor: DYD | 04:25
Komentarzy (0)
ATI wypuściła nowe sterowniki "Special Purpose" dla kart opartych na kości Radon (ALL-IN-WONDER RADEON, RADEON 64MB DDR VIVO, RADEON 32MB DDR, RADEON 32MB (SDR) i RADEON VE) przeznaczone dla systemów Windows ME, Windows 98 lub Windows 98 SE. Drivery datowane są na 27/03/2001 i posiadają numer D751-010227B-157C (4.13.7093). Wiadomo jedynie tyle, że ten "release" poprawia działanie wyjścia TV. Nowe sterowniki leżą na serwerze driver.ati.com (11.4 MB).

 
Wtorek 27 marca 2001

Nowy BIOS do płyty głównej ABIT KT7


Autor: DYD | 22:35
Komentarzy (0)
Serwis The-CAD zamieścił info o nowym BIOSie dla płyty głównej ABIT KT7. Nowy BIOS posiada oznaczenie "YP01" i zawiera dwie innowacje. Poprawia błąd podczas bootowania z kontrolerami SCSI AHA 29160N/2940U2W/2940U zawierającym BIOS 2.57.2 oraz kontrolerami SCSI Symbios Logic bazującymi na chipie 53C875. Nowy BIOS można ściągnąć z serwerów twojepc.pl lub ftp.abit.com.tw. Plik waży 196 KB.

GeForce2 MX 400 od ASUSa


Autor: DYD | 21:45
Komentarzy (0)
Ostatnio u czołowych producentów kart graficznych mamy okazję zaobserwować tendencję do ogłaszania kart opartych na GeForce2 MX 200 oraz MX 400, które są kontynuacją znanej i popularnej kości GeForce 2 MX charakteryzującej się dobrym stosunkiem wydajności do ceny. ASUS przedstawiając na niemieckich targach CeBIT 2001 kartę V7100 Pro dołączył do grona producentów, oferujących produkt oparty o graficzny procesor GeForce2 MX 400. Karta będzie oferować prędkość rdzenia 200MHz, a także 32MB 5-ns'owych pamięci SDRAM firmy EliteMT. Dodatkowo V7100 Pro będzie dostępny z wyjściem D-Sub oraz DVI. Zdjęcie pochodzi z serwisu Media Xplosion. Dostępne jest u nas lokalnie.

Ankieta - praca magisterska


Autor: DYD | 21:30
Komentarzy (0)
Piotr Pawlak, absolwent Akademii Ekonomicznej, ma do przekaznia następującą prośbę:
Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Obecnie piszę pracę magisterską na temat: 'Konkurencyjność dostawców usług internetowych w Polsce w 2001 roku'. Do napisania niniejszej pracy niezbędne jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie znajdujące się na stronie internetowej pod adresem pracamgr.w.interia.pl. Strona ta szybko się otwiera (wielkość 10 kB, bez grafiki), a udzielenie odpowiedzi łącznie z wysłaniem, zajmie Państwu niecałe 2 minuty. Ankieta nie jest opracowywana dla celów komercyjnych. Z góry serdecznie dziękuję za udział w badaniu ankietowym.

BETA NVIDIA Detonators 11.01


Autor: DYD | 21:15
Komentarzy (0)
Chłopaki z M3DZone podali informację o nowych BETA, nieoficjalnych, instalowanych jak zawsze na własne ryzyko, sterownikach NVIDIA Detonators dla najpopularniejszych systemów Win9X w wersji 11.01.Drivery dostępne są z (czasem szybkiego) serwera twojepc.pl (3.87 MB). Wybaczcie formę, ale dziś z dyrektorem artystycznym poszło jedno białe Blue Nun z dodatkiem czerwonego Demestica... Ukazały się również nowe BETA Detonatory 11.01 dla Windows 2000 - do pobrania stąd (3.87 MB). Chyba nic nie pomieszałem?

Emperor: Battle for Dune - film z produkcji


Autor: DYD | 20:55
Komentarzy (0)
Na oficjalnym serwerze ftp.westwood.com (40 MB) ukazał się plik wideo przedstawiający całkiem obszerne fragmenty ze strategii 3D czasu rzeczywistego Emperor: Battle for Dune. W Emperor: Battle for Dune walczysz o tron Imperium - możesz wybrać jedną z trzech walczących stron oraz 5 potężnych frakcji, by stworzyć misterny i ryzykowny plan, który wykonasz w jednym z pięciu pełnych niespodzianek światów. Zarówno w trybie gracza pojedynczego, jak i w grze wielo-osobowej możesz dowodzić swymi siłami na skalę całej planety lub też w każdej bitwie oddzielnie. Więcej informacji o grze znajdziecie pod adresem www.duneemperor.com

10GB w X-Boxie


Autor: Marecek | 12:10
Komentarzy (0)
Microsoft znów zmienia parametry techniczne swojej konsoli. DailyRadar donosi, że tym razem powiększona została pojemność twardego dysku - z zapowiadanych 8GB do 10GB. W oficjalnych oświadczeniach była mowa o tym, że dysk twardy w konsoli służyć ma przede wszystkim możliwości ściągania aktualizacji do gier i zapisywania na nim tzw. "save game'ów". Ale żeby aż 10GB? [coś mi się zdaje, że z X-Box'a będzie można zrobić w miarę dobrze funkcjonujący domowy odtwarzacz MP3 lub filmów zapisanych w formacie DivX].

Trójwymiarowe strony w Atmosferze


Autor: Marecek | 12:05
Komentarzy (0)
Firma Adobe Systems ogłosiła wypuszczenie na rynek beta wersji nowego programu, mającego umożliwić tworzenie zaawansowanych trójwymiarowych i jednocześnie niewiele zajmujących witryn internetowych. Adobe Atmosphere pozwala na umieszczenie na stronie WWW przestrzennych obiektów, dźwięku oraz poruszającego się obrazu. Program wykorzystuje część istniejących standardów obrazu 3-D w Internecie i jest zgodny z Viewpoint Media Playerem. Do oglądania stworzonych przy użyciu Atmosphere'a stron potrzebny będzie plug-in (dostępny zarówno w wersji dla Internet Explorera, jak i Netscape Navigatora). Software wykorzystuje istniejący interface Adobe (podobny w większości programów tejże firmy). Publiczną beta wersję ściągnąć możecie stąd. Edycja komercyjna w wersjach Mac/PC dostępna ma być w okolicach lata. Jej cena nie została jeszcze ustalona.

Banias dla komputerów przenośnych


Autor: Marecek | 12:00
Komentarzy (0)
Intel zamierza podejść do kwestii oszczędności baterii komputerów przenośnych od innej, niż dotychczas strony. W 2002 roku pojawić się ma nowy procesor, noszący podobno kodową nazwę Banias. Będzie to architektura zupełnie inna od rozwiązań stosowanych w Pentium III / IV, aczkolwiek platforma ma być zgodna z istniejącymi aplikacjami x86. Układ ma zostać zaprojektowany od początku do końca pod kątem jak najmniejszego zużycia energii, a nie, jak to było dotychczas - modyfikowano jedynie istniejące jądra procesorów minimalizując ich pobór mocy. Intel oficjalnie nie potwierdził kodowej nazwy nowego układu, ani też nie podał żadnych specyfikacji kości. Nie wykluczone jednak, że wykorzystywać ona będzie część nowych możliwości architektury P4. Banias, jak i Pentium 4 istnieć będą na rynku komputerów przenośnych równolegle. Mobile Pentium IV zapowiedziany jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

Internet Explorer Beta6 Preview


Autor: Marecek | 11:55
Komentarzy (0)
W zeszłym tygodniu nastąpił szybko zablokowany przez Microsoft przeciek przeglądowej wersji Internet Explorera 6. Teraz, gdy już druga beta wersja WindowsaXP trafiła do testerów, Microsoft postanowił już w pełni oficjalnie wypuścić na światło dzienne tzw. "pre-release version" przeglądarki IE6. Wśród nowych funkcji Explorera pojawiła się wzmianka o jeszcze większym bezpieczeństwie danych osobowych użytkownika oraz o rozszerzeniu pasków narzędzi. Internet Explorer 6 posiada zintegrowanego "instant messengera" (a'la ICQ) oraz odtwarzacz multimedialny i aplikację umożliwiającą wstępną edycję przeglądanych obrazków (np. zmiana wymiarów bitmapy). Układ jak i wygląd okna przeglądarki możemy dowolnie dostosowywać. Więcej info na temat przeglądarki znajdziecie tutaj. Download z tej strony.

Beta WinXP u testerów


Autor: Marecek | 11:50
Komentarzy (0)
Blisko pół miliona wtajemniczonych osób od wczoraj intensywnie męczy drugą beta wersję systemu operacyjnego Windows XP. Microsoft w najnowszej produkcji starał się przede wszystkim połączyć "niezawodność i stabilność" Win2K z nowym, jeszcze prostszym w obsłudze od WinME interface'm. WinXP jest więc "ładniejszy" już na pierwszy rzut oka i posiada kilka ułatwiających życie bajerów, jak automatyczna obsługa urządzeń zewnętrznych - nagrywarek czy aparatów cyfrowych: wystarczy kliknąć na zdjęcie, by pojawił się szereg opcji - wydrukować, wstawić do dokumentu (emalila), skompresować i wstawić etc. Integracja napędów CD-RW wygląda następująco - "z zewnątrz" stanowią one po prostu osobny dysk, na który przegrywamy co chcemy metodą drag and drop (coś jak PacketCD).

Kolejna zmiana dotyczy przycisku Start. Jego funkcje ograniczono teraz zaledwie do kilku najważniejszych opcji. Nie znajdziemy tam już długiej listy wszelkiego zainstalowanego na twardym softu, a jedynie kilka najważniejszych linków: Internet Explorera (WinXP zawiera Preview Beta 6 tejże przeglądardki), Outlooka, Worda itp. Windows XP przygotowywany jest w trzech odrębnych wersjach - pierwszej dla komputerów, powiedzmy, domowych; drugiej dla przedsiębiorstw i stacji roboczych; trzeciej - specjalnie pod kątem 64-bitowej rodziny procesorów Intela - Itanium. Wszystkie trzy pojawią się w drugiej połowie bieżącego roku. Jako ciekawostkę dodać można jeszcze, że jądro systemu to nadal niezawodny rdzeń NT.

 
Poniedziałek 26 marca 2001

CeBIT 2001: prezentacja Pentium 4 2GHz


Autor: Anitka | 17:35
Komentarzy (0)
Podczas, gdy demonstracja procesora Athlon 1.533GHz z rdzeniem Palomino na stanowisku AMD idzie pełną parą, Intel nie popisał się procesorami Northwood ani Tualatin. Jedynym wyróżniającym się produktem jest chłodzony powietrzem Pentium 4 oparty o rdzeń Willamette z zegarem 2GHz. Zdjęcia tego procesora można obejrzeć na serwisie tecChannel. Jednakże nowe Pentium 4 2GHz nie pojawi się na rynku tak prędko. Jego premierę wstępnie zaplanowano na koniec lata tego roku. Poprzednia wersja Pentium 4 z zegarem 1.7GHz najprawdopodobniej ukaże się w drugiej połowie kwietnia.

Nowy XVid;-) Video Player


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:55
Komentarzy (0)
Piotr poinformował nas o nowej wersji odtwarzacza filmów XVid;-). W nowej wersji panel sterowania został dodatkowo wyposażony w drugi wyświetlacz informacji. Przydatnym może okazać się monitor obciążenia systemu - działa w każdym systemie dokładnie tak samo jak monitor obciążenia procesora w Windows2000. Dzięki temu można na bieżąco sprawdzić wydajność komputera i zweryfikować jakość kompresji filmu. Więcej informacji o programie XVid;-) znajdziecie na stronie VetchZone. A teraz szczegóły:
 • dodane ukrywanie panelu programu do tray'a
 • dodane podręczne menu sterowania w tray'u
 • dodana możliwość zmiany pliku napisów w każdej chwili
 • dodana opcja w oknie konfiguracji do kojarzenia programu z obsługiwanymi plikami wideo, co pozwala na uruchamianie programu przez otworzenie obsługiwanego pliku wideo
 • dodane w oknie konfiguracji pole wskazania katalogu z dodatkowymi plikami tekstowymi napisów
 • dodana opcja zmiany bieżącej prędkości odtwarzania w menu wyświetlacza
 • dodana opcja zmiany przesunięcia czasowego wyświetlania napisów suwakiem wyświetlacza
 • dodany drugi wyświetlacz pokazujący dodatkowe informacje
 • dodana opcja zmiany rozdzielczości ekranu przy wejściu w tryb pełnoekranowy
 • dodane wyświetlanie czasu systemowego jako zegar na wyświetlaczu
Program dostępny jest na serwerze autora vetch.magot.pl (500 KB).

Elektroniczna Elita


Autor: Marecek | 10:53
Komentarzy (0)
W końcu opublikowano jakieś wiarygodne wyniki badań, które nie przedstawiają faktu uzależnienia od komputera w negatywnym świetle. Okazuje się, że faktycznie dzieciaki, które spędzają większość wolnego czasu przed ekranem, mogą okazać się bardziej inteligentne, łatwiej dogadywać się z ludźmi i lepiej radzić sobie na studiach niż ich rówieśnicy, którzy "dojrzewali" na boisku piłkarskim. Po raz pierwszy od dziesięciu lat w badaniach tego rodzaju nie wspomniano o wzmożonej agresji czy problemach zdrowotnych "ofiar elektronicznej rozrywki".

MacOS X na półkach


Autor: Marecek | źródło: ZdNet | 10:42
Komentarzy (0)
W sobotę w amerykańskich sklepach pojawiła się kolejna odsłona długo oczekiwanego systemu operacyjnego dla komputerów Mac - OSX. Producent "Jabłuszek" zamierza w końcu odbić się od dna i sprawić, by systemy Macintosh były na prawdę ciekawą alternatywą dla komputerów z procesorami Intela czy AMD. OSX stanowić ma ogromny krok na drodze do popularyzacji tej platformy. System zbudowany jest w oparciu o technologię *nix i zupełnie odbiega od tego, co serwowano dotychczas posiadaczom komputerów Mac. Zwiększona wydajność, niezawodna wielozadaniowość - te hasła już znamy. Nie mniej interface OSX sprawia ponoć, że Windows 2000 po prostu blednie.

Niestety, nie wszystko jest aż tak kolorowe - mimo obecności wielu nowych komponentów, nowy system nie jest w stanie na razie poprawnie współpracować z napędami DVD oraz nagrywarkami. Słabiutko (tzn. miernie) też wygląda jego zgodność ze starszymi aplikacjami. Dlatego zaleca się tymczasowe posiadanie równolegle zainstalowanej jednej ze starszych wersji systemu (w pudełku z OSX znajduje się też krążek z pełną wersją OS 9.1). Pomimo tych wad, po tę "cudownie wyglądającą nowość" ustawiają się kolejki w sklepach. Przypomnę jeszcze, że całkiem niedawno John Carmack zademonstrował pierwsze owoce pracy na Doom'em 3 - demo działało w środowisku OSX.

Palomino - kolejne wieści


Autor: Marecek | źródło: x-bit | 10:36
Komentarzy (0)
Po raz kolejny wyciekło trochę świeżych informacji o zbliżającym się jądrze dla kolejnych generacji procesora AMD Athlon - Palomino. Najważniejsza sprawa, która wyszła na jaw to fakt, że opóźnienia we wprowadzaniu nowych technologii nie są spowodowane problemami technicznymi u AMD. Zarząd najprawdopodobniej doszedł do wniosku, że posunięcie to nie miałoby na dzień dzisiejszy większego sensu - jeszcze kilka miesięcy temu nie spodziewano się, że uda się zmusić jądro Thunderbird do pracy z częstotliwością 1,33GHz (rdzeń ten miał początkowo osiągnąć 1,2GHz, po czym jego miejsce miał zająć Palomino). Tymczasem w obliczu radykalnych posunięć Intela (np. premiera P4 1,7GHz) firma jest w stanie wypuścić nawet stabilną jednostkę Thunderbird 1,4GHz. Wstępne testy pokazują jednak, że nawet Athlon 1,33MHz będzie sobie radził z P4 1,7 w większości programów "benchujących".

Oficjalnie (ZdNet) mówi się, że pierwsze Athlony zbudowane w oparciu o .18-mikronowy rdzeń Palomino pojawią się w czerwcu (wersja dla komputerów przenośnych). Procesor ze zwiększoną ilością cache'u L2 (wersja dla serwerów i stacji roboczych), jak i wersja dla komputerów desktop, dostępne mają być niedługo po premierze wersji "mobile".

Główną zaletą Palomino (w porównaniu do Thunderbirda) ma być zmniejszona emisja ciepła. Dzięki temu inżynierowie z AMD przewidują, że uda im się rozpędzić Palomino do częstotliwości 2GHz. Do dziś nie ujawniono, czy nowa architektura niesie ze sobą jakikolwiek wzrost wydajności (w kategorii tej samej częstotliwości zegara) w stosunku do Thunderbirda, nie wspominano bowiem o żadnych dodatkowych mechanizmach czy instrukcjach.

Nowe Compatibility Update


Autor: Marecek | 10:30
Komentarzy (0)
Pojawiło się nowe Compatibility Update do Windowsa 2000 datowane na 21 marca 2001. Microsoft nie podaje jednak konkretnych pozycji, których obsługa zostaje poprawiona wraz z nową łatką. Wiadomo jedynie, że ważący około 340K update zawiera w sobie wszystkie dotychczasowe "compatibility updates" do Win2K. Zainteresowanych aktualizacją odsyłam pod ten adres.

SDI = Strategic Defense Initiative??


Autor: DYD | 02:40
Komentarzy (0)
Tomasz z serwisu Voodoo Guild informuje o drugiej części publikacji kontrowersyjnego artykułu na temat dostępności i montażu usługi SDI. Tym razem jest jeszcze ostrzej. Treść artykułu można
przeczytać pod tym adresem. Poniżej fragment tekstu:

Od wyczekiwania postanowiliśmy przejść do działania. O ile zbierze się odpowiednia grupa osób (w sumie to jeden człowiek może to też zrobić, ale w grupie jakoś raŹniej, hihi) to przystąpimy do tworzenia precedensu na skalę tego, jaki miał miejsce w Wielkiej Brytanii z jedną z firm telekomunikacyjnych. Tam firma w reklamie zadeklarowała się do zainstalowania każdemu chętnemu telefonu za 300 funtów. Pomyślicie i co to za precedens? Otóż jest takowy. Zgłosiło się do tejże firmy małżeństwo mieszkające w środku lasów i złożyło wniosek o zainstalowanie telefonu. Przyjechali na miejsce fachowcy i stwierdzili że to niemożliwe... jak to się u nas mówi - brak możliwości technicznych :) W reakcji na to, wnioskodawcy podali firmę do sądu za fałszywą reklamę i sprawę wygrali.

Plan wydawniczy Infogrames


Autor: DYD | 02:05
Komentarzy (0)
Firma Infogrames zaktualizowała swój oficjalny plan wydawniczy, zawierający informacje ze wstępnymi datami premier nadchodzących gier na PC. Jedną z ważniejszych pozycji na liście jest długo oczekiwany Unreal 2, którego Infogrames planuje wydać w pierwszym kwartale 2002 roku. Jest to pierwszy oficjalnie podany termin wydania tej gry. Już teraz z serwera ftp.zdnet.com (8.41 MB) można ściągnąć filmik w formacie MPEG, przedstawiający minutowe Unreal II Technology demo. Pozostałe tytuły z planu wydawniczego Infogrames to:
 • Alone In The Dark 4 - drugi kwartał 2001
 • Desperados - maj 2001
 • Independence War 2: Edge of Chaos - maj 2001
 • Leadfoot - maj 2001
 • Majesty: Northern Expansion - marzec 2001
 • X-COM Enforcer - kwiecień 2001

NT4 sterowniki dla Matroxa G450, G400 i G200


Autor: DYD | 00:54
Komentarzy (0)
Matrox wypuścił nowe sterowniki datowane na 23/03/2001 dla swoich kart Millennium G450, Millennium G400 / Millennium G400 MAX, Millennium G200, Mystique G200 i MGA G200. Przeznaczone są one tylko i wyłącznie dla systemu Win NT4.0. Drivery mają numer Powerdesk v4.77.027. Download z serwera ftp.matrox.com (3.12 MB).

Aqua 3D Screensaver v1.5


Autor: DYD | 00:26
Komentarzy (0)
Nie mogło być inaczej. W zeszłym tygodniu ukazały się nowe wersje dwóch wygaszaczy, których tematem przewodnim są ryby, więc teraz Digital Minds Software nie mógł być gorszy. Ukazała się bowiem nowa wersja (1.5) wygaszacza Aqua 3D, czyli mówiąc w skrócie - realistycznie przedstawione ryby ze wsparciem dla OpenGL, może nie tak ładne jak w 3D Aquarium, jednak warte rzucenia okiem. Z nowości wprowadzonych w najnowszej wersji, warto wymienić dodaną ochronę hasłem, wysokiej jakości tła oraz wsparcie dla dŹwięku DirectX. Aqua 3D leży na TwojePC.pl (551 KB).

Geforce Tweak Utility 3.0.2


Autor: DYD | 00:10
Komentarzy (0)
Kennung przygotował nową wersję oznaczoną numerem 3.0.2 programu Geforce Tweak Utility. Ów tweaker służy do optymalizacji kart z Geforce 256, Geforce 256 DDR, Geforce2 GTS, Geforce2 MX, Quadro, Quadro2 oraz Quadro2 MXR i działa pod systemami Windows 95/98/SE/ME, Windows2000, WinXP ("zapewne" też pod WinNT 4.0). GTU wymaga sterowników referencyjnych NVidii (5.08 i w góre), ASUSa (5.16 i nowsze) lub nowych driverów ELSY. Program umieściliśmy lokalnie u nas na serwerze (257 KB). Nowa wersja zawiera następujące innowacje:
 • optymalizowany przycisk "Pre-GTU system state"
 • od teraz na "belce" także w W2K potwierdzane są zmiany
 • poprawiony przycisk "S3TCQuality" (w9x)
 • poprawiony przycisk "Render no more frames ahead than" (w9x)
 • nowość dla OpenGL: "Enable fast linear-mipmap-linear filtering" (w9x)
 • GTU ma lepsze wsparcie dla trybu Stereo3D

Dział BOARD rozpoczął działalność


Autor: DYD | 00:01
Komentarzy (0)
Nieoficjalnie już wczoraj ruszył nasz nowy, bardzo ważny dział BOARD, który grupuje rzesze fanów Pecetów i nie tylko. Board to miejsce spotkań Czytelników serwisu TwojePC.pl, na którym można zadać dowolne pytanie, zwłaszcza jeśli kogoś dręczy problem ze sprzętem lub grą. Przede wszystkim na Boardzie można miło spędzić czas. Board jest tworzony przez Was - dbajcie o niego. Aby cokolwiek umieścić na Boardzie, należy się wpierw zarejestrować - czyli w naszym przypadku podać swoją ksywkę oraz skrzynkę e-mail, na którą przyjdzie kod odblokowujący dostęp do zamieszczania postów, czyli wiadomości. A więc Panie i Panowie - BOARD czeka na Was.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL