Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 20 lipca 2001  
    

Test trzech płyt głównych DDR


Autor: Lancer | 13:06
Komentarzy (0)
Na współczesny komputer typu PC składa się wiele elementów. Wszystkie je łączy jeden element - płyta główna, czyli kręgosłup komputera. Płyty główne ewoluują w podobnym tempie co procesory. Wraz z pojawieniem się nowej generacji procesorów pojawiają się nowe chipsety - główny element sterujący płytą. Wraz z chipsetami, powstają także nowe płyty. Przez ostatnie miesiące karierę robią procesory firmy AMD. Do ich obsługi powstają coraz to nowsze chipsety, które zawierają dużo nowych rozwiązań technicznych - jak choćby obsługę pamięci DDR SDRAM, mających z założenia zastąpić starzejące układy typu SDRAM. W tym przeglądzie przyjrzymy się kilku najnowszym konstrukcjom. Dzięki uprzejmości firmy NMC Polska zobaczymy na co stać układ AMD760, na którym powstała płyta ENMIC NMC 8KAX+. Firma Simmtech dostarczyła płyty Shuttle AK31 i AK32 (VIA KT266) oraz Asus A7A266 (Ali MAGiK1) wraz z pamięciami DDR. » czytaj dalej

Podwójny Athlon od MSI tylko na AMD


Autor: Artwi | 12:19
Komentarzy (0)
Ace's Hardware informuje, że z powodu niedawno odkrytych niekompatybilności pomiędzy mostkiem północnym AMD762 i południowym VIA686B, MSI wycofuje się z rozwoju mobo K7D, którą to płytę zapowiedziano zaledwie 9 lipca. Nowa płyta na podwójnego Athlona będzie bazować wyłącznie na AMD: AMD762+AMD766. Projekt ma według MSI przyznany najwyższy priorytet.

 
Czwartek 19 lipca 2001

Napster wraca do życia


Autor: DYD | 20:12
Komentarzy (0)
13 lipca pisaliśmy o problemach serwisu Napster, który decyzją sądu federalnego został zamknięty do czasu przedstawienia skutecznych zabezpieczeń blokujących kopiowanie utworów, których prawa autorskie należą do firm skupionych w RIAA. Dziś Yahoo podaje, że Napster dzięki nowemu postanowieniu sądu federalnego ponownie zostanie włączony. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy serwis znów będzie dostępny "online", więc póki co proponujemy skorzystać z innego programu do wyszukiwania MP3, np. WinMX.

DivX 4.0 (Beta) do pobrania


Autor: DYD | 19:55
Komentarzy (0)
Na stronie DivX.com został dziś udostępniony nowy pakiet DivX 4.0 w wersji BETA. Cytując ze strony DivX.com zawiera on w sobie wszystko, aby móc cieszyć się nowym DivX 4.0, czyli: codec, The Playa, dokumentację i użytki. Z nowości jakie wprowadza wersja 4.0 warto wymienić poprawione możliwości dekodera, zwiększoną jakość wizualną, a także "encoding" cztery razy szybszy od poprzedniej wersji. Pamiętajmy, że jest to na razie wersja BETA, więc mogą pojawiać się różne, niepożądane "kwiatki". DivX 4.0 (Beta) można pobrać z serwerów download.divx.com lub ftp.twojepc.pl (724 KB).

Test topowych DDR DIMM


Autor: Artwi | 12:07
Komentarzy (0)
LostCircuits prezentuje test wysokiej klasy pamięci DDR. Pod lupę wzięto produkty Micron, Crucial, Mosel-Vitelic, 2xNanya, 2xCorsair, Infineon i ich podatność na overclocking oraz osiągi. Wyniki w skrócie: 1x256MB jest lepsze niż 2x128MB, większość pamięci mogła pracować z FSB 166 MHz, lecz praktycznym pułapem z uwagi na urządzenia PCI było 154 MHz. Największą wydajnością pochwalić się może DDR DIMM od Infineona, który na Epoxie 8K7A pracował z FSB 154 MHz przy najszybszych ustawieniach. Szczegółowe wykresy i wnioski są dostępne pod wskazanym linkiem.

Intel planuje kolejną obniżkę


Autor: DYD | 11:33
Komentarzy (0)
Walka pomiędzy Intelem i AMD na arenie procesorów trwa zacięcie nadal. X-bit Labs powołując się na swoje źródła, dowiedział się o planowanych cięciach cen na procesory Intela na najbliższe miesiące. Jak ostatnio informowaliśmy, Intel w dniu 15 lipca obiżyłceny Celeronów. Kolejne cięcia mają nastąpić pod koniec sierpnia, września oraz października. Tabela poniżej dokładnie przedstawia zarys nowych cen procesorów Celeron, Pentium III i Pentium 4.Nieoficjalny, planowany cennik procesorów Intela

Garść nowych Detonatorów


Autor: DYD | 11:21
Komentarzy (0)
Ostatnie dni przyniosły całkiem pokaźny wysyp różnych wersji Detonatorów. Po pierwsze pod tym adresem firma Sparkle zamieściła ponoć Detonatory 12.90 posiadające certyfikat WHQL firmy Microsoft dla systemów Windows 9x/ME, NT4 i 2000. Po drugie stąd (3.90 MB) można pobrać anonimową, lecz wedle wiedzy autora z Guru3D, sprawną wersję BETA Detonatorów 14.10 dla Windows 9x/ME. Posiadają one w zakładce nowe funkcje sprzętowe (Hardware Options) dla AGP. Instalacja jak w przypadku wszystkich wersji BETA - na własne ryzyko.

 
Środa 18 lipca 2001

Windows 98/Me/2000 o wyglądzie XP


Autor: Artwi | 16:17
Komentarzy (0)
Komu podoba się wygląd najnowszych okienek powinien odwiedzić Void Your Warranty. Na stronie dostępny jest temat modyfikujący Windows 98/Me/2000 poprzez zmianę tapety, ikon, dźwięków i wygląd kursora, tak aby przypominały okienka XP. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy wygląd XP, ale nie musimy przeprowadzać aktywacji! Na naszym serwerze tymczasowo (3.40 MB) zamieściliśmy ten temacik - należy jednak pamiętać, że do jego aktywacji wymagany jest program o nazwie WindowBlinds.

Nie będzie nowych nagrywarek SCSI YAMAHY?


Autor: DYD | 16:01
Komentarzy (0)
Od sierpnia w ofercie firmy YAMAHA znajdą się przejściówki, umożliwiające upgrade napędów Yamaha 2200 z interfejsem IDE na SCSI. Nie będzie za to zapowiadanych wcześniej nagrywarek SCSI. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie wykorzystywanie tego samego napędu w systemach IDE, jak i proste podłączenie poprzez konwerter w systemach typu SCSI. Za wyborem takiego rozwiązania przemawia jego niska cena. Sama przejściówka IDE-to-SCSI oferowana przez Yamahę kosztować będzie około 100 PLN. Będzie ona dostępna jako opcja i sprzedawana oddzielnie. Tym samym, decyzją producenta nie pojawią się na rynku modele SCSI CRW2200S-B10 (bulk) i CRW2200S-VK (wersja kitowa). Producent poinformował natomiast, że od września mają się pojawić na rynku kolejne modele z tej serii:
 • CRW2200SX-VK - napęd zewnętrzny ze złączem SCSI w wersji kitowej
 • CRW2200IX-VK - napęd zewnętrzny ze złączem FireWire w wersji kitowej
 • CRW2200UX-VK - napęd zewnętrzny ze złączem USB 2.0 w wersji kitowej
Wszystkie dostępne będą w ofercie Alstor. Najnowsze napędy CD-R/RW Yamahy CRW2200 charakteryzują się następującymi parametrami: 20x zapis płyt CD-R, 10x zapis płyt CD-RW i odczyt z prędkością 40x. Obszerny 8 MB bufor gwarantuje stabilny zapis danych, który dodatkowo wspierany jest przez opatentowaną przez Yamahę technologię Safe Burn.

Podkręcanie Kyro II


Autor: Artwi | 15:18
Komentarzy (0)
CHIP Online publikuje sposób na podkręcenie Kyro II. Przy pomocy pewnej dozy odwagi, rezygnacji z gwarancji, pewnej ręki, lutownicy i rezystora można podkręcić osiągi 3D Prophet 4500 na poziom Kyro II Pro++. Taka możliwość przyda zapewne popularności tej zdobywającej uznanie karcie.

Kolejny GeForce 3 na rynku


Autor: DYD | 15:02
Komentarzy (0)
W dniu 16 lipca został oficjalnie ogłoszony nowy produkt firmy OCZ Technology Group. We współpracy z 3DChipset.com od 21 lipca tego roku ma wejść do sprzedaży model OCZ TITAN 3 oparty na procesorze GeForce 3 Nvidii. Karta posiada pamięci 3.8ns DDR pracujące z częstotliwością 515Mhz (2 x 263), zaś jednostka GPU działa z częstotliwością 215Mhz. Producent tej karty w informacji prasowej wspomina też o radiatorach dla pamięci wykonanych z czystej miedzi a także ulepszonej jakości obrazu 2D, dzięki filtrom RFI. Karta Titan3 będzie dostępna zarówno w wersji BOX jak i OEM. Za wersję BOX 64MB będzie trzeba zapłacić $369.99 (OEM - $349.99).

Optymalizacja ustawień kart graficznych


Autor: DYD | 14:49
Komentarzy (0)
Paweł Spychalski aka Dziku napisał: Artykuł Optymalizacja ustawień kart graficznych, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy optymalizacji ustawień kart graficznych. W szczególności, kart opartych o chipsety nVidia GeForce/2/2MX etc. Autor artykułu (URAN) doradza w jaki sposób wycisnąć z karty największą wydajność nie zagłębiając się w tajniki overclockingu. Fragment artykułu:
Po zoptymalizowaniu BIOS'u i wymianie pamięci czas zająć się elementem, który "przerabia" miliony zer i jedynek w każdej sekundzie, zanim ekran monitora przetworzy je na obraz. Zakładając, że mamy doskonały monitor, to właśnie od karty graficznej zależy jakość obrazu oraz możliwości korzystania z coraz bardziej wyrafinowanych technik tworzenia grafiki. Nie będę zajmował się bardzo obszerną teorią, gdyż celem artykułu jest podanie praktycznych rad jak optymalnie ustawić parametry posiadanej karty graficznej.

Wujek Sam szuka hackerów (część druga)


Autor: Artwi | 14:03
Komentarzy (0)
Niestety, Wujek Sam pojawił się na konferencji hackerów Def Con nie tylko w celu oferowania zatrudnienia. Robert Lemos z ZDNet News poinformował, że następnego dnia po wygłoszeniu wykładu na temat problemów z formatami e-book i Adobe PDF, został aresztowany jego autor - Dmitry Sklyarov, rosyjski ekspert od szyfrowania. "Ludzie w czerni" z FBI oskarżyli go o naruszenie Digital Millenium Copyright Act. Rosjanin był pracownikiem moskiewskiej firmy Elkom, która opublikowała program Advanced eBook Processor służący do konwersji książek elektronicznych eBook na format PDF. Grozi mu 5 lat więzienia i 500 000$ grzywny. Problem jest z gatunku niepojętego dla wychowanego na Prawie Rzymskim Europejczyka działania Amerykańskiego Prawa. Firma Adobe zabrania robienia kopii książek elektronicznych, z wyjątkiem krajów gdzie taka działalność jest dozwolona. Rosyjskie prawo nie tylko dozwala robienie kopii (na własny użytek, podobnie jak w Polsce), ale zabrania rozpowszechniania formatów niemożliwych do rozkodowania! Wynika z tego, że Sklyarov został aresztowany za czynność legalną wg amerykańskich praw na terenie Rosji, a nielegalną na terenie USA (gdzie jej nie wykonywał). Najprawdopodobniej Adobe nie chce się wykosztować na proces cywilny i usiłuje załatwić sprawę w procesie karnym na koszt podatnika. Amerykanofilom i zwolennikom wyższości Prawa Amerykańskiego nad suwerennością państw przypominam, że prawo Stanu Nowy Jork zabrania np. seksu oralnego pod karą 5 lat więzienia, tamtejsze prawo ma wiele takich niespodzianek i jest tu nieznane (co nie jest okolicznością łagodzącą)...

IR Pilot: kontrola komputera z pilota


Autor: Marecek | 12:11
(2)Komentarzy (2)
Wyobraźcie sobie sytuację, w której chwytacie za pilota od telewizora znajdującego się w sąsiednim pokoju i odpalacie za jego pośrednictwem Winampa, Media Playera czy cokolwiek innego. Następnie siadacie wygodnie w fotelu naprzeciwko monitora i bez dotykania klawiatury, używając tylko tego "pożyczonego" pilota jesteście w stanie w pełni kontrolować odtwarzany film czy parametry dźwięku wydobywającego się z głośników waszego komputera. Do tej pory taki przywilej dostępny był jedynie dla posiadaczy specjalnych zestawów kina domowego (np. Creative-a) czy kart video (AverMedia), do których w zestawie dołączano specjalnego pilota umożliwiającego zdalne sterowanie naszym PeCetem.

Teraz również zwykły leniwy posiadacz komputera PC może zaopatrzyć się w takie wygody. Podwarszawska firma Magurex oferuje urządzenie o nazwie IR Pilot, stanowiące solidny interface dający możliwość zaadoptowania sobie do obsługi PC jednego z kurzących się na ławie pilotów od telewizora czy urządzeń AV. » czytaj dalej

Dziwnej historii VIA ciąg dalszy


Autor: Lancer | 12:04
Komentarzy (0)
28 czerwca zamieściłem informację ("KT133 na magistrali 133?") o dziwnych poczynaniach VIA z jej układami KT133, działającymi na magistrali FSB 133MHz. Przypomnę, że chodziło o płyty ECS K7VZA. Historia ma ciąg dalszy. Nie dalej jak wczoraj udało mi się uruchomić płytę Asus A7V na układzie KT133, czyli teoretycznie bez obsługi FSB 133 na 133MHz! Układ nie działający oficjalnie z tak wysoką magistralą zadziwił jednak i bez problemów działa z procesorem Athlon-C 1000MHz (co oznacza magistralę 133MHz DDR). Doprawdy VIA zadziwia na każdym kroku. Podam tylko, że płyta pochodzi z końcowej partii produkcyjnej, gdyż Asus zaprzestał produkcji tego modelu, zastępując go płytami A7V-E (na układzie KT133E) i częściowo A7V133. Ciekawe jakie niespodzianki nas jeszcze czekają?

Nowe wersje HyperSnap-DX


Autor: DYD | 11:32
Komentarzy (0)
Wchodząc dziś na stronę domową firmy Hyperionics natknąłem się na świeże wersje bardzo przydatnego programu HyperSnap-DX. Nowa wersja tej aplikacji (4.03.01) zawiera zaimplementowaną funkcję "Copy Format" w menu edycyjnym, poprawioną opcję "Capture Cursor" oraz poprawione auto-scrolowanie. Przypomnę, że HyperSnap DX to jeden z bardziej znanych programów służących do zrzucania obrazów z ekranu. Zyskał on popularność dzięki łapaniu screenów z aplikacji Direct3D, DirectX, Glide i filmów DVD. Program zapisuje obrazy w formatach BMP, GIF lub JPEG. Dostępna jest także najnowsza wersja BETA tego programu (4.10.00 Beta 6). Download:

Kyro Tools XP 1.0.2.34 Beta


Autor: DYD | 11:04
Komentarzy (0)
Teraz coś dla posiadaczy kart opartych na kości Kyro. Serwis PowerVR Revolution poinformował o nowej wersji (1.0.2.34 Beta) aplikacji Kyro Tools XP. Ów tweaker oddaje do dyspozycji wiele funkcji takich jak: możliwość podkręcenia karty, udostępnienia ukrytych i zaawansowanych ustawień OpenGL i DirectX, pełnej informacji o sterowniku zainstalowanym w systemie i kilka innych. Najnowsze wydanie wprowadza następujące poprawki:
 • dodana informacja OpenGL, pokazuje tryb, info etc
 • dodany Benchmark D3D
 • dodana detekcja dla kart kyro podczas uruchamiania programu
 • poprawiony email
 • przy wyłączonym DXT Expose Caps, 3DMark 2001 pracuje ale z błędami
 • dodane "Read Readme" w menu informacji
Kyro Tools XP można pobrać z naszego FTP lokalnie (1.87 MB) lub ze strony autora. Więcej informacji o tym programie znajdziemy na stronie pvr.gamestats.com

Niepewna przyszłość Tualatina


Autor: Marecek | 10:31
Komentarzy (0)
Jak podaje Aceshardware, procesor Tualatin (wersja desktop, 256KB L2) być może nigdy nie trafi na rynek. Choć oficjalna premiera tego układu (1,2GHz) nastąpi z końcem września, to jednak nie powiedziano jeszcze wprost czy procesor dostępny będzie w sprzedaży detalicznej. Nawet dystrybutorzy OEM nie są pewni co do obfitości dostaw. Wiadomo, że Intel skupia się w całości na Pentium IV, tak więc o ile Tualatin ujrzy światło dzienne, nie będzie dostępny w wersji szybszej od 1,2GHz z tego powodu, że mógłby zagrozić pozycji P4. W czasie gdy rynek usłyszy o Tualatinie, dostępne będą o wiele tańsze i porównywalne wydajnościowo procesory Pentium IV 1,4 oraz 1,5GHz (model 1,3GHz zostanie skreślony z cennikiem na początku jesieni). Nie mniej Tualatin być może jeszcze będzie szerzej dostępny na rynku - na drugi kwartał 2002 roku zapowiedziano wielki "come back" jądra PIII 0,13MHz za sprawą wejścia na rynek nowych Celeronów. Przeznaczony do najtańszych rozwiązań Tualatin Celeron działać ma z prędkościami przekraczającymi 1GHz, jednak w tym czasie Pentium IV (już Northwood) dostępny będzie w wersji 2,4GHz.

Nowe cenniki AMD


Autor: Marecek | 10:26
Komentarzy (0)
Wczoraj nastąpiły spodziewane zmiany cen procesorów AMD. Nie są one aż tak duże, jak zapowiadano w zeszłym tygodniu. Od poniedziałku najwolniejszym z produkowanych Athlonów jest model 1GHz (choć na cenniku znajdziemy jeszcze wersję 900MHz). Wbrew oczekiwaniom dystrybutorów, nie nastąpiła jeszcze premiera układu Duron 1GHz, o czym pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Poniżej aktualne zestawienie cen procesorów AMD.

Jak rozpracowano kody do XP


Autor: Marecek | 10:23
Komentarzy (0)
Niemieccy spece z witryny Tecchannel wzięli się do roboty i wykryli poważną usterkę w funkcjonowaniu bardzo niewygodnych zabezpieczeń, które Microsoft zamierza wprowadzić w nadchodzącym Windows XP (problem dotyczy wypuszczonej niedawno wersji RC1). Po przeanalizowaniu kilku przypadków zmiany konfiguracji i ich wpływu na wygląd koniecznego do odpalenia systemu operacyjnego klucza zauważono, że cała procedura reaktywacji systemu po ewentualnej zmianie zawartości naszego PC jest na dzień dzisiejszy do obejścia przez każdego. Wszystko krąży wokół pliku wpa.dbl, który Windows przechowuje w katalogu System32. Zapisane tam są informacje o sprzęcie, instalacjach kolejnych urządzeń etc. Kiedy Windows XP wykryje więcej niż trzy zmiany w konfiguracji komputera, ten pliczek zostaje usunięty, a użytkownik zmuszony jest do reaktywacji systemu. » czytaj dalej

 
Wtorek 17 lipca 2001

Płyty oparte na SiS735 w sierpniu


Autor: DYD | 22:56
Komentarzy (0)
Wedle wiedzy redaktorów z AsiaBizTech.com, skończył się czas oczekiwania na płyty główne oparte na chipsecie SiS735 z przeznaczeniem dla procesorów Athlon i wsparciem dla pamięci DDR SDRAM. Nieoficjalnie, SiS gotów jest rozpocząć sprzedaż tego układu dla producentów płyt głównych już w sierpniu tego lata. Tym samym pierwsze modele płyt opartych o SiS735 mają mieć swoją premierę także w sierpniu. Pierwszym producentem płyty głównej opartej na tym układzie będzie Elitegroup (ECS), a następnie ASUS oraz Gigabyte. Czy inni producent będą mieli okazję "dostać" trochę nowych układów SiS? Tego jeszcze nie wiemy. SiS do końca tego roku ma ambitne plany objęcia 25% rynku chipsetów dla procesorów AMD Athlon dzięki układom SiS733 (PC133 SDRAM) oraz dziś opisywanym SiS735. Pamiętajmy, że na dzień dzisiejszy 90% tego rynku należy do VIA.

PowerStrip 3.0 Beta Build 174


Autor: DYD | 12:23
Komentarzy (0)
Po raz drugi w tym tygodniu ukazała się poprawiona wersja (Build 174) znanego narzędzia PowerStrip 3.0 Beta z firmy EnTech. Aplikacja ta nie dość, że doskonale pomaga nam dostroić swoją kartę graficzną oraz ustawienia wyświetlania obrazu, to jest jeszcze intuicyjna w obsłudze. Dzięki niej możliwe jest ustawienie takich rzeczy jak: zmiana wielkości pulpitu, kalibracja kolorów oraz zmienianie w locie głębi kolorów i rozdzielczości, a także podkręcenie każdej karty graficznej. Dodatkowo aplikacja rozpoznaje ponad 1000 monitorów. Program dostępny jest z serwerów ftp.twojepc.pl (604 KB) lub oryginalnego EnTech.

Nowości z Asuscom.de


Autor: DYD | 12:19
Komentarzy (0)
Na stronie ASUS Deutschland znalazłem dziś informację o kilku nowościach dla sprzętu marki ASUS. Ukazały się nowe BETA sterowniki dla kart ASUS VANTA2000, ASUS V3800, ASUS V6600, ASUS V6800, ASUS V7100, ASUS V7700, ASUS V8200 i ASUS CUA oparte na Detonatorach 12.90 pod systemy Windows 9X/ME, NT4 i W2K oraz dwa nowe BETA BIOSy dla płyt głównych A7V133 i A7V133-C. Oto ich dokładne, niemieckie lokalizacje:

Intel obniża ceny Celeronów


Autor: DYD | 11:53
Komentarzy (0)
Począwszy od 15 lipca, nastąpiła oczekiwana obniżka cen na procesory typu Celeron. Oto jak przedstawia się najnowszy cennik Intela dla procesorów Celeron przy kupnie 1000 sztuk. W nawiasie podałem procentową wielkość obniżki między ceną przed i po 15 lipca. Wersja 900/100MHz $89 (14%), 850/100MHz $74 (14%), 800/100MHz $64 (14%), 766/66MHz $64 (7%). Przy okazji przyjrzyjmy się jak wygląda cennik procesorów Duron u konkurencji Intela:
 • CPU AMD DURON 950 - $78
 • CPU AMD DURON 900 - $57
 • CPU AMD DURON 850 - $48
 • CPU AMD DURON 800 - $36
 • CPU AMD DURON 750 - $27
 • CPU AMD DURON 700 - $24

Epox SPA3L na ruszcie IN4.pl


Autor: DYD | 09:16
Komentarzy (0)
Chłopaki z zaprzyjaźnionego serwisu IN4.PL zamieścili kilka dni temu recenzję płyty głównej Epox SPA3L Socket 370 dla procesorów FCPGA Celeron II i Pentium III. Ten model płyty oparty jest na chipsecie Intel Solano I815 EP. Poniżej publikujemy fragment z artykułu:
Znów trudna sprawa - płyta bardzo wydajna, do tego współpracuje z wręcz nieprzyzwoicie tanimi kostkami SDRAM. Do podkręcania - idealna ! Jak macie kupić Celerona albo PIII - świetny wybór. Tyle że niezbyt przyszłościowy, bo o Tualatinie możecie zapomnieć - sami decydujcie - czekać na następną generację, czy jednak kupić teraz za dobrą cenę (ok. 500 zł) i z bardzo tanimi pamięciami (za naprawdę nieduże pieniądze można teraz kupić 2x256 MB SDRAM PC-133 i PIII 866 czy PIII 933, co da nam wysokiej klasy stację roboczą, a w połączeniu z wydajną kartą graficzną - doskonałe narzędzie rozrywki). Jednak mimo wszystko wszelkie zestawy na układach Intela są droższe od swoich odpowiedników u AMD.
 
Poniedziałek 16 lipca 2001

Wujek Sam szuka hackerów


Autor: Artwi | 18:35
Komentarzy (0)
Wujek Sam szuka hackerów, ale spoko - tym razem nie w celu wsadzenia ich za kraty. Jak z Def Con donosi ZDNet News na konferencji hackerów pojawiło się kilku panów reprezentujących rozmaite agendy USA. Panowie apelowali do hackerów aby nie tylko nie atakowali rządowe serwery USA, ale aby pomogli rządowi w zwalczaniu takich ataków i wykorzystali swoje talenty w dobrym celu. Wujek Sam ma wiele ofert pracy dla takich hackerów.

Plotki na temat DirectX 9


Autor: Artwi | 18:23
Komentarzy (0)
The Inquirer za swoim tajnym informatorem z Microsoft podaje garść plotek na temat przyszłych DirectX 9. Nowe DirectX mają podobno mieć 65 bitowy kolor i ulepszone komendy ułatwiające lepsze dopasowanie do różnorodnego sprzętu. Część komputerowego światka podejrzewa, że nowe DirectX będą wyposażone w Non-Uniform Rational B-Spline (w skrócie NURBS - niejednorodne wymierne krzywe B-sklejane) - umożliwiające generowanie gładkich obiektów przy małym paśmie pamięci. Oficjalnie Microsoft poda specyfikacje DirectX 9 na Meltdown 2001 w Seattle w tym tygodniu.

Windows XP 2505 > 2509


Autor: DYD | 11:51
Komentarzy (0)
Będzie krótko. Z tego miejsca (34.5 MB) można pobrać nowy update dla posiadaczy wersji BETA systemu Windows XP z numerem 2505. Wystarczy pobrać wcześniej wspomniany plik, aby zaktualizować wersję Windows XP 2505 do wersji Windows XP 2509.

3D FISH ! screensaver 3D


Autor: DYD | 11:42
Komentarzy (0)
Teraz coś miłego (wakacyjnego) dla oka w te upalne i duszne dni. Mitsunobu OKABE opracował nową wersję ciekawego wygaszczacza 3D FISH ! korzystającego z portu Direct3D. Screensaver na pewno przypadnie do gustu akwarystom lubujących się w 3DAquarium i 3DAqua oraz koneserom dobrych wygaszaczy 3D. Screensaver 3D FISH ! posiada kilka rodzajów kamer, scen i środowisk wodnych i zawiera dwa typy wyświetlania rybek: lumi.scr (wirtualne, nie fotorealistyczne, bez limitu czasu) oraz bream.scr (fotorealistyczne, z limitem scen i czasu). Najnowszą wersję 2.662e datowaną na 15 lipca 2001 tego świetnego wygaszacza, można pobrać z następujących lokalizacji: hp.vector.co.jp lub z serwera TwojePC (2.25 MB) w sekcji "Wygaszacze ekranu".

Kyro Tools XP 1.0.1.30 Beta


Autor: DYD | 11:26
Komentarzy (0)
Teraz coś dla posiadaczy kart opartych na kości Kyro. Serwis PowerVR Revolution poinformował o nowej wersji aplikacji Kyro Tools XP. Ów tweaker oddaje do dyspozycji wiele funkcji takich jak: możliwość podkręcenia karty, udostępnienia ukrytych i zaawansowanych ustawień OpenGL i DirectX, pełnej informacji o sterowniku zainstalowanym w systemie i kilka innych. Najnowsze wydanie wprowadza następujące poprawki:
 • dodane ładowanie i zapisywanie wsparcia dla DirectX i OpenGL
 • poprawiony błąd w DirectX powodujący informacje o błędach
 • dodany oddzielne wsparcie dla gier, na razie tylko wstępne
 • dodana nowa, zewnętrzna aplikacja DXDiag
 • nadal są błędy z odświeżaniem w Win2K
 • dodany FAQ w linkach z informacjami
 • przejście ze statusu Alpha do Beta
Kyro Tools XP można pobrać z naszego FTP lokalnie (1.52 MB) lub ze strony autora. Więcej informacji o tym programie znajdziemy na stronie pvr.gamestats.com

BETA Detonator 14.20


Autor: DYD | 11:17
Komentarzy (0)
Na M3DZone znalazłem zapowiadane z zeszłego tygodnia nowe BETA Detonatory 14.20. Na razie nie ma wersji dla systemu WIndows9X/ME, natomiast dla W2K i NT4 linki podaje poniżej. Z sieci dowiedziałem sie o nich jedynie tego, że dobrze współpracują z WinXP, zaś dodatkowe info znajdziemy na serwisie pitbull.alton.net. Dostępne są one z serwera ftp.twojepc.pl:

O projektorach Sanyo w ofercie Alstor


Autor: DYD | 10:57
Komentarzy (0)
W ofercie ALSTOR dostępne są już projektory multimedialne firmy SANYO. Urządzenia dedykowane są zarówno do prezentacji, jak i do zastosowań w kinie domowym. Dzięki niskiej wadze - do 2,5 kg i małym wymiarom:189x74x290 mm projektory te zaliczane do przenośnych - chodzi tu mianowicie o modele PLV-30i PLC-S/XW15. Urządzenia wyposażone są w specjalnego pilota, który podczas prezentacji spełnia rolę laserowego wskaźnika, co znacznie ułatwia pracę prelegenta, który nie musi każdorazowo podchodzić do ekranu. Jasność obrazu oferowana przez model PLV-30 (500 i ponad 800 ANSI lumenów) jest wystarczająca do pracy nawet w pomieszczeniach nie w pełni zaciemnionych. Dla bardziej wymagających użytkowników proponujemy projektory z serii PLC-SU20 o jasności do 1200 lumenów. Rozbudowana optyka i elektronika pozwalają na wyświetlanie obrazu XGA na projektorze SVGA poprzez matryce LCD TFT. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest niezwykle cicha praca układu chłodzącego (39 dB), co daje niezakłóconą jednostajnym szumem prezentację. » czytaj dalej

Nowy CPUCool - 6.1.11


Autor: DYD | 10:45
Komentarzy (0)
Podien opracował nową wersję swojego programu CPUCool. Jest to aplikacja, która monitoruje m.in. temperaturę, prędkość obrotową wiatraka oraz napięcia na płycie głównej. Program także umożliwia zmianę ustawień magistrali FSB oraz optymalizuje pamięć i procesor. CPUCool potrafi chłodzić procesor poprzez wstawianie instrukcji HALT, gdy procesor nie jest zbyt obciążony i w ten sposób wpływać na pobór mocy układu i wydzielane ciepło. Ta funkcja może się bardzo przydać w upalne dni, zwłaszcza gdy nasz komputer długo pracuje. Obsługuje procesory firm Intel, AMD i Cyrix. Nowa wersje wprowadza kilka małych zmian i poprawek przy systemie Windows 2000. Najnowszy CPUCool przeznaczony dla systemów W9X, W2K i NT4, osiągalny jest stąd (2.22 MB) lub lokalnie z naszego FTP w dziale PLIKI (sekcja Programy użytkowe).

PowerStrip 3.0 Beta Build 171


Autor: DYD | 10:31
Komentarzy (0)
Dostępna jest już poprawiona wersja znanego narzędzia PowerStrip 3.0 Beta z firmy EnTech. Aplikacja ta nie dość, że doskonale pomaga nam dostroić swoją kartę graficzną oraz ustawienia wyświetlania obrazu, to jest jeszcze intuicyjna w obsłudze. Dzięki niej możliwe jest ustawienie takich rzeczy jak: zmiana wielkości pulpitu, kalibracja kolorów oraz zmienianie w locie głębi kolorów i rozdzielczości, a także podkręcenie każdej karty graficznej. Dodatkowo aplikacja rozpoznaje ponad 1000 monitorów. Program dostępny jest z serwerów ftp.twojepc.pl (604 KB) lub oryginalnego EnTech.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL