Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 30 lipca 2001  
    

nForce do poprawki


Autor: R4v | 22:00
Komentarzy (0)
nVidia chwaliła się wcześniej, że nie będzie miała żadnych problemów ze skonstruowaniem chipsetu ze względu na doświadczenia na polu grafiki i produkcji skomplikowanych układów. Okazało się jednak, że nie jest to takie proste. Mostek południowy MCP okazał się znacznie mniej wydajny niż nVidia się spodziewała. Biorąc pod uwagę dość znaczną cenę samego chipsetu raczej nie przysporzyło by to mu zbytniej popularności. W związku z tym nVidia postanowiła zmienić konstrukcję swojego układu. Sytuacja jest jednak dość poważna, ponieważ trzeba będzie zrezygnować z pewnych elementów. W rzeczywistości chipset nForce 220 w wersji seryjnej może się dość znacznie różnić od prototypu. Pierwszą rzeczą, która zostanie wyeliminowana jest dźwięk Dolby Digital 5.1. Zostanie on zastąpiony zwykłym kodekiem AC'97. Prawdopodobnie zostanie także usunięty kontroler sieciowy. Mimo tych problemów nVidia twierdzi, że pierwsze chipsety mają się pojawić w drugiej połowie sierpnia.

UltraSavage - szczegóły


Autor: R4v | 21:54
Komentarzy (0)
Savage2k.com przedstawił nieco szczegółów dotyczących nowego dziecka S3/VIA o nazwie UltraSavage. Chip jest przeznaczony dla zintegrowanych chipsetów VIA. Specyfikacja układu przedstawia się następująco:
 • taktowanie 166MHz, 2 pixele na takt zegara, 2 texele na pixel
 • sprzętowy T&L o wydajności 18.5 mln poligonów na sekundę
 • obsługa DirectX7
 • dwukanałowy LVDS, wyjście TV i 12-bitowy interfejs cyfrowy
 • technologia DouView
 • obsługa IDCT, filtr Median
 • zintegrowany TMDS
 • pobór mocy - 1.5W
Jak widać, układ nie jest jakąś specjalną rewelacją. Przy użyciu pamięci PC2700 (magistrala 333MHz) chip jest w stanie konkurować z grafiką chipsetu nForce. Jednak do czasu pojawienia się UltraSavage nVidia planuje wprowadzenie do swoich chipsetów jądra graficznego opartego na GeForce3 MX. Chipsety zintegrowane z nowym układem VIA planuje wprowadzić w przyszłym roku.

Microsoft = Internet ?


Autor: R4v | 21:50
Komentarzy (0)
Microsoft zdecydował, że niektórzy producenci komputerów będą musieli umieścić ikonę-link do serwisu MSN przy instalacji Windows XP. Najciekawsze, że przeczy to kompletnie zapowiedzi sprzed dwóch tygodni. Wtedy Microsoft zdecydował, że będzie możliwość usunięcia ikony Internet Explorera z pulpitu, jeśli producent komputera tego sobie zażyczy. Teraz już wiadomo czemu Microsoft tak łatwo ustąpił w sprawie swojej przeglądarki. Największym przegranym wydaje się być AOL, który zapłacił Compaq'owi za możliwość instalacji swojego oprogramowania w nowych komputerach z Windows XP. Przedstawiciele America OnLine uważają, że Microsoft także powinien za to płacić. Gigant z Redmond w typowy dla siebie sposób odpiera te zarzuty: "możecie używać z tego produktu tak dużo lub tak mało jak tylko chcecie".

Nowe produkty Thermaltake w ofercie 4MAXCool


Autor: Lancer | 16:58
Komentarzy (0)
Firma 4MAXCool informuje, że jej oferta została wzbogacona o nowe produkty Thermaltake:
 • Tt DRAGON ORB 3 / 7000 & 4550
 • Tt DRAGON ORB 2
 • Tt Volcano 6Cu+ / 7000 & 4550
 • Tt Volcano 5
 • Tt COPPER SHIM
 • Wentylatory Tt 60/80/90 mm

Symantec bezradny przy SirCamie


Autor: Artwi | 16:39
Komentarzy (0)
The Register informuje że Norton Antivirus for Gateways zawiódł przy zwalczaniu SirCama - najbardziej popularnego obecnie wirusa emailowego. Pomimo zastawania najnowszych sygnatur, program nie zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami. Eric Chien, szef działu badań, potwierdził problem a Symantec jest zasypywany emailami od sfrustrowanych klientów.

RV200 bliski Radeonowi


Autor: R4v | 00:20
Komentarzy (0)
Reactor Critical opublikował nieco szczegółów dotyczących projektu ATi o nazwie RV200. Komentarz firmy co do układu jest dość skrótowy: "RV200 - ulepszona wersja Radeona". Biorąc pod uwagę krążące już od jakiegoś czasu w Sieci pogłoski, można wysnuć wniosek, że RV200 nie jest tanią wersją R200. Według Reactor Critical nowy układ jest czymś pośrednim pomiędzy Radeonem a Radeonem2. Będzie on wykonany w technologii 0.15 mikrona, podobnie jak R200. Prawdopodobne jest też, że oba układu z serii 200 będą posiadały ten sam kontroler pamięci. W przeciwieństwie jednak do R200, układ RV nie będzie obsługiwał pixel i vertex shaders z DirectX8.1. Wygląda więc na to, że ma on zastąpić Radeona VE i będzie jego zmodyfikowaną wersją. Jest też szansa, że karty oparte na nowym układzie będą tańsze niż 100$. Oczywiście to wszystko są tylko przypuszczenia.

VIA: PC2700 w przyszłym roku


Autor: R4v | 00:14
Komentarzy (0)
Idąc w ślady innych producentów chipsetów, VIA zapowiedziała obsługę pamięci PC2700 w swoich układach już w przyszłym roku. Tak naprawdę obsługa magistrali 333MHz (166MHz DDR) wiąże się z niewielkimi zmianami dotychczasowych northbridge'y. Wszystkie chipsety posiadają architekturę asynchroniczną i pozwala działać magistrali pamięci nie tylko z częstotliwością szyny FSB ale także z sumą prędkości szyn FSB+PCI. Tak więc nie ma żadnych problemów z obsługą szyny pamięci 333MHz przy magistrali FSB 133MHz. Dla VIA pozostaje sprawdzenie kontrolera pamięci i zweryfikowanie opóźnień na magistrali. Oprócz obsługi pamięci PC2700 VIA ma zaimplementować w swoich układach obsługę AGP 8x. Dodatkowo będzie dostępny chip VPX-ii "zmieniajścy" AGP 8x na PCI-X. PCI-X jest magistralą przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych. Producenci będą mieli zatem wybór magistrali, w zależności od rynku docelowego. Do nowych mostków północnych dołączy nowy southbridge o oznaczeniu VT8235. Komunikację pomiędzy układami chipsetu zapewni magistrala V-Link o przepustowości 533MB/s. Nowy mostek południowy będzie obsługiwać także USB2.0 i IEEE 1394. Dodatkowo nowe chipsety mają mieć zintegrowany najnowszy chip graficzny VIA/S3 UltraSavage.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL