Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 17 sierpnia 2001  
    

NVIDIA BETA Detonator 14.61


Autor: DYD | 18:31
Komentarzy (0)
Czekając na zapowiadane Detonatory z serii 20.80 dzięki serwisowi M3DZone zamieściliśmy lokalnie najnowszą BETA wersję Detonatorów. Drivery datowane są na 08/08/2001 i posiadają oznaczenie 14.61. Dostępne są one dla systemów Win9X, Win2K i NT4. Przypomnijmy, że ostatnia oficjalna wersja Detonatorów dostępna ze strony NVidii nosi numer 12.41. A poniżej zamieszczamy lokalne linki do wersji 14.61:

DVD Genie wersja 4.05


Autor: DYD | 17:52
Komentarzy (0)
Panowie z Infomatrix.Com wypuścili nową wersję (4.05) programu DVD Genie. W skrócie przypomnę, że Geniusz umożliwia łatwą zmianę parametrów najpopularniejszych odtwarzaczy DVD, takich jak np. PowerDVD, ATI DVD Player, XING Player czy Cinemaster. Dzięki Geniuszowi można zmienić ustawienia jakości grafiki, dźwięku lub rodzaj regionu. Pełna lista nowości jakie wprowadza wersja 4.05 znajdziecie na tej stronie. Sam niewielki program można ściągnąć wprost ze strony inmatrix.hoyty.com (310 KB) lub z naszego działu PLIKI (sekcja Programy użytkowe).

Dexxa Wireless Desktop oraz Wireless Mouse


Autor: Jakub | 10:52
Komentarzy (0)
Oto dwa zestawy bezprzewodowych urządzeń wejściowych z niższej półki, które ostatnio przetestowaliśmy. Wireless Desktop składa się z klawiatury oraz myszy i wspólnego przekaźnika, natomiast w drugim pudełku znajdziemy identyczną mysz jak w pierwszym zestawie oraz bardzo mały i wygodny nadajnik. Aby przejść do pełnej recenzji zestawów Dexxa Wireless Desktop oraz Wireless Mouse kliknij w "Więcej". » czytaj dalej

Szeregowe AGP?


Autor: Artwi | 10:41
Komentarzy (0)
Szefowie Intel Corp. potwierdzili, że grupa Arapahoe pracuje nad następcą popularnego Accelerated Graphics Port. Następcą standardu AGP
8x będzie port szeregowy 3GIO lub "Arapahoe". Niestety, oznacza to całkowity brak kompatybilności pomiędzy standardami. Nowe szeregowe
rozwiązanie ma być skalowalne od 1-32 linii sygnałowych i ma oferować pasmo 2.5 Gb/s na jedną linię, które prawdopodobnie ulegnie zwiększeniu do czasu wprowadzenia nowego rozwiązania. Więcej o szeregowym AGP na ExtremeTech.

Artykuł - Geforce2MX x 4


Autor: DYD | 10:35
Komentarzy (0)
Frazir informuje: "Karty graficzne oparte na chipsecie GeForce 2MX400 zrobiły się ostatnio bardzo popularne. Postanowiłem przetestować kilka egzemplarzy i porównać ich wyniki. Karty wyposażone są w 64 lub 32 MB pamięci i wszystkie posiadają wyjścia TV. Do testów trafiła również Karta PowerColor Evil Kyro wyposażona w 64 MB pamięci i wyjście TV-OUT."

Pentium 4 na DDR


Autor: Artwi | 10:24
Komentarzy (0)
InQest w osobach Berta McComasa i Grega Fawsona przeprowadził test P4 na platformach RDRAM, SDRAM i DDR. Oto cytat z ich opinii o VIA P4X266:
"Po licznych pozytywnych publikacjach o VIA P4X266 rynkowe przypuszczenia okazały się prawdziwe i świat się szybko zmienia. DDR oferuje idealne zrównoważenie ceny do osiągów dla P4. A odkąd DDR osiągnęły cenowy poziom PC133 (w szczególności cenniki dla OEM), nie ma dalszych powodów aby czekać z DDR lub tolerować straty w wydajności spowodowane przez PC133. W świetle jasnych obserwacji, wątpimy aby 845+P133 odniosło sukces u konsumentów."
Dla tych, którym nie chce się obejrzeć benchmarków na wskazanej stronie podaję, że osiągi VIA P4X266 z DDR są praktycznie identyczne z 850 + RDRAM.

 
Czwartek 16 sierpnia 2001

XVid;-) Video Player wersja 1.4


Autor: DYD | 18:27
Komentarzy (0)
Piotr Zagawa, autor programu XVid;-) Video Player przeznaczonego do odtwarzacza plików wideo, w tym filmów w formacie DivX;-) poinformował o nowej wersji swojego "playera". Zmiany w nowej wersji odtwarzacza: dodana możliwość obsługi skórek - zakładka 'Skórki' w oknie konfiguracji , dodana opcja w oknie konfiguracji do automatycznego odtwarzania filmu po załadowaniu ('Automatyczne odtwarzanie filmu po załadowaniu'), dodana opcja określania plików tekstowych napisów ładowanych do listy po otwarciu filmu. Pełna lista poprawek i zmian tutaj. Program dostępny jest ze strony vetch.magot.pl (657 KB). PS. Przy okazji dodam, że parę dni temu ukazał się nowy Vplayer 0.6c.

Aliens vs Predator 2 - demo


Autor: Anitka | 16:03
Komentarzy (0)
Kosmitów, łowców i ludzi łączy jedna, główna cecha - niewiarygodna wola przetrwania. Każda historia rozwija się z perspektywy życia młodego kaprala marines, niedawno powstałego kosmity oraz łowcy na tropie. Tylko jeden z nich okaże się zwycięzcą. Demo składa się z małej sekcji jednej z misji kaprala marines, dostępnej w pełnej wersji gry, w trybie single-player. Niektóre elementy dema będą nieco odbiegały od gry wydanej w pełnej wersji. Lista serwerów, skąd można pobrać demo AvsP2 dostępna jest tutaj.

Bardzo was wszystkich przepraszam, że tak rzadko obecnie produkuję się na łamach TPC. Po prostu jestem ciągle w rozjazdach i jakoś nie idzie mi się dostawać do internetu. Dopiero co wróciłam z jedngo voyagu i już jutro wyruszam w następny. Ale za to obiecuję, ze od września przysiądę na poważnie i jakoś ożywię dział "Dema".

IE 5.5 SP2 rozłącza wtyczki


Autor: Artwi | 10:41
Komentarzy (0)
ZDNet News poinformował o skargach Apple Computer na Microsoft. Ostatni patch - SP2 na IE 5.5 oraz IE 6.0 nie obsługują stosunkowo popularnego formatu Quick Time video. Okazuje się że Microsoft odchodzi od technologii plug-in, opracowanej jeszcze przez Netscape'a i od stosowania w przyszłości Javy Suna. W zamian proponuje rozszerzenia bazujące na ActiveX. Ten krok wzbudza jednak kontrowersje wśród ekspertów, bowiem uważają tę technologię za potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa sieciowego oraz za rozbijanie standardów.

Nasza recenzja płyty NMC 8TCX+


Autor: Lancer | 00:17
Komentarzy (0)
Nie minęło wiele czasu od ostatniej recenzji płyty NMC 8KAX+ w naszym przeglądzie, a dzięki firmie NMC-PE Polska mogę Wam przedstawić kolejny produkt tej firmy. Zobaczymy na co stać płytę główną NMC 8TCX+. Płyta zbudowana jest w oparciu o chipset firmy VIA KT266, będący tym samym układem na którym zostały oparte płyty Shuttle AK31 i 32 opisywane w artykule sprzed kilku tygodni i przeznaczona jest pod procesory AMD Duron/Athlon. Płyta obsługuje tylko pamięci DDR w postaci modułów SDRAM DIMM. » czytaj dalej

Przerwania, czyli młodsza siostra 'Przerwy'


Autor: Stefan | 00:09
(1)Komentarzy (1)
Do napisania tekstu o przerwaniach sprowokowały mnie dwa niezwiązanych z sobą zdarzenia. Po pierwsze, mój nowy tuner telewizyjny zaczął gryźć się (tzn. spierać o przerwanie) z kartą dźwiękową. Po drugie zaś, przeczytałem gdzieś na boardzie opinię typu -'SoundBlaster Live zachowuje się skandalicznie, nie tylko sam emuluje siebie, ale też zajmuje dwa przerwania...' Lekarstwem na tuner telewizyjny okazało się przypisanie mu niestandardowego przerwania. Natomiast cały poniższy tekst ma rozjaśnić mgliste kwestie związane z przerwaniami - czym one są, co to jest IRQ, PNP, legacy... Zapraszam dalej. [ więcej] » czytaj dalej

HyperSnap-DX 4.10.02


Autor: DYD | 00:07
Komentarzy (0)
Wchodząc dziś na stronę domową firmy Hyperionics natknąłem się na wersję 4.10.02 (wydaną 8 sierpnia) bardzo przydatnego programu HyperSnap-DX. Przypomnę, że HyperSnap DX to jeden z bardziej znanych programów służących do zrzucania obrazów z ekranu. Zyskał on popularność dzięki łapaniu screenów z aplikacji Direct3D, DirectX, Glide i filmów DVD. Program zapisuje obrazy w formatach BMP, GIF lub JPEG. Download:

Motherboard Monitor 5.09


Autor: DYD | 00:05
Komentarzy (0)
W dniu 13 sierpnia ukazała się nowa wersja znanego programu do monitoringu parametrów płyty głównej. W nowej wersji (5.11) poprawiono biblioteki DLL (wsparcie dla VIA VT8233 SMBUS, dodano do kodu ścieżkę AMD oraz Bank0 Switch) oraz ustawienia dla bank0 (dla HP pavilions oraz płyt Tyan Thunder K7). Motherboard Monitor informuje między innymi o temperaturze płyty głównej, napięciach, obrotach wiatraczków i oczywiście temperaturze CPU. Obsługiwane są następujące układy: LM75, LM78, LM78-j, LM79, LM80, WinBond W83781D, WinBond W83782D, WinBond W83783S, WinBond W83627HF, Asus AS99127F, GL518SM, GL520SM, ADM9240, ADM1021, ADM1020, MAX1016, MAX1016a, FMS2701, VIA686A, THMC10, THMC50, M810L, M810LR, M810LMR. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Alexa van Kaama (1.32 MB). Program żna pobrać ze strony autora mbm.livewiredev.com (1.47 MB) lub z naszego serwera w dziale PLIKI (sekcja Programy użytkowe).

Artykuł o Arctic Silver II


Autor: DYD | 00:03
Komentarzy (0)
Dziku poinformowało nowym artykule na łamach 'Dzikiego Podkręcania'. Jest to recenzja srebrnej pasty silikownowej Arctic Silver II. Jest to najpopularniejsza srebrna pasta silikonowa na świecie, a jej właściwości są warte uwagi. Fragment artykułu:
Strzykawka, w której dostarczana jest Arctic Silver II, zawiera około 3g pasty. Według producenta, wystarcza to na 20-30 małych procesorów (Thunderbird/Duron/PIII Coppermine), 7-12 dużych procesorów (Celeron I, Pentium) lub 3-6 heat plates. Skład pasty jest następujący: srebro (78%-82%), silikon (18%-22%). Srebro, przed sproszkowaniem, ma czystość rzędu 99.98%. Przewodnictwo cieple pasty to 8.4 W/m°K do 8.8 W/m°K i według producenta, jest w stanie obniżyć temperaturę procesora o 2 do 7C.

Nowy CPUCool - 6.2.0


Autor: DYD | 00:01
Komentarzy (0)
Na wstępie witam wszystkich po mojej dwutygodniowej (urlopowej) przerwie. Podien opracował nową wersję swojego programu CPUCool. Jest to aplikacja, która monitoruje m.in. temperaturę, prędkość obrotową wiatraka oraz napięcia na płycie głównej. Program także umożliwia zmianę ustawień magistrali FSB oraz optymalizuje pamięć i procesor. CPUCool potrafi chłodzić procesor poprzez wstawianie instrukcji HALT, gdy procesor nie jest zbyt obciążony i w ten sposób wpływać na pobór mocy układu i wydzielane ciepło. Ta funkcja może się bardzo przydać w upalne dni, zwłaszcza gdy nasz komputer długo pracuje. Obsługuje procesory firm Intel, AMD i Cyrix. Nowa wersje wprowadza nowe konfigurowalne ikony, dodane nowe PLL,wsparcie dla płyty ASUS CUSL2-C, Czech language support oraz kilka "small bug fixes". Najnowszy CPUCool przeznaczony dla systemów W9X, W2K i NT4, osiągalny jest stąd (2.38 MB) lub lokalnie z naszego FTP w dziale PLIKI (sekcja Programy użytkowe).

 
Wtorek 14 sierpnia 2001

Prawda o wizach H1B


Autor: Artwi | 15:55
Komentarzy (0)
W czasach internetowego boomu USA ściągnęły wielu wysokokwalifikowanych pracowników z zagranicy, szczególnie informatyków. Otrzymali oni wizy H1B na cztery lata wraz z czteroletnim kontraktem na pracę. Obecnie, w czasie kryzysu w branży, są oni w pierwszej kolejności wyrzucani z pracy i posądzani o zaniżanie płac. Problem w tym, że wizy i zgoda na pracę była wystawiana na konkretnego pracodawcę. Po zwolnieniu z pracy, cudzoziemiec musi w krótkim czasie opuścić USA, a o nową pracę i wizę może się starać wyłącznie z poza terytorium USA. Tymczasem większość z nich nastawiała się na czteroletni pobyt - pobrała kredyty na zakup samochodów, wyposażenie mieszkania itp. Teraz są oni zrujnowani finansowo a zakupione dobra konfiskowane przez banki. Cała dotychczasowa praca okazuje się pracą za darmo... Więcej na ten temat na ZDNet News.

Ogg Vorbis RC2


Autor: Artwi | 15:38
Komentarzy (0)
Dzisiaj ukazała się kolejna wersja darmowego, opartego na Open Source kodeka ogg - bezpośredniego konkurenta formatu muzyki cyfrowej mp3. W porównaniu z mp3 format oferuje mniejsze pliki, lepszą jakość przy tym samym bitrate, więcej niż dwa kanały dźwięku, lepsze wsparcie dla audio streamingu i łatwiejszą modernizację standardu w przyszłości. Na głównej stronie Winampa jest link do plugina odtwarzającego format ogg, a kodek można zassać z Vorbis.com.

Drempels v.1.4


Autor: Artwi | 10:31
Komentarzy (0)
Kto jest znudzony wyglądem swoich okienek i nudną statyczną tapetą - powinien zainteresować się Drampelsem v.1.4. Program tworzy psychodeliczną animowaną tapetę przypominającą wir lub tornado, służy też jako screensaver. Podobno niezbyt obciąża procesor, umożliwiając pracę nawet na P233. Zabawka dostępna jest pod Windows 9x, Me, NT i 2000. Wymaga DirectX 5.0 lub nowszego i procesora z MMX. Do pobrania jest z http://www.geisswerks.com/drempels/.

 
Poniedziałek 13 sierpnia 2001

Audigy we wrześniu


Autor: R4v | 22:35
Komentarzy (0)
Najnowszy produkt z Creative Labs pod nazwą Sound Blaster Audigy ma się pojawić we wrześniu. Audigy jest nową kartą dźwiękową, która ma zastąpić wysłużonego SB Live!. Ma jej w tym pomóc nowy układ nazwany EMU10K2 i obsługa FireWire. We wrześniu ma się także pojawić nowy zestaw głośników od Creative. Sama firma zarzuciła produkcję kart graficznych, skupiając się jedynie na produktach audio. Ma to związek z problemami finansowymi samej firmy. Biorąc pod uwagę raczej niewielką konkurencję na rynku PC-Audio, to posunięcie może przynieść oczekiwane efekty. Wszystko zależy od tego, co nowego pokaże Audigy.

OpenGL w Detonatorach 4


Autor: R4v | 22:31
Komentarzy (0)
AnandTech przedstawił raport na temat nowych Detonatorów 4, a zwłaszcza implementacji OpenGL 1.3. Sterowniki mają się pojawić w przyszłym tygodniu. Przyrost prędkości ma wynosić od 5% do 30%. Oczywiście najwięcej zyska GeForce3. A oto opis kilku optymalizacji w nowych driverach:
Zwiększona przepustowość pamięci
OpenGL ICD w Detonatorach 4 posiada optymalizację przesyłanych danych co ma poprawić efektywność przesyłania danych, podobnie jak pipeline w nowym DirectX.
Równoległy dostęp do pamięci
Nowe drivery są bardziej wydajne w pomaganiu GPU i CPU w dostępie do pamięci jednocześnie. Pozwala to każdemu z procesorów buforować dane zanim zostaną przesłane pomiędzy pamięcią systemową i graficzną. Ma to pomóc w wysokich rozdzielczościach w trybie FSAA.
Po więcej szczegółów zapraszam na AnandTech.

Nowy serwis


Autor: R4v | 22:28
Komentarzy (0)
W polskim kawałku Sieci pojawił się kolejny serwis poświęcony komputerom. Nowy site nazywa się MAXHardware i możecie znaleźć tam wiadomości ze świata komputerów. Na razie strona się "rozkręca", ale zapowiada się dość interesująco. Z mojej strony życzę powodzenia autorowi serwisu i wytrwania w swojej pracy.

Benchmarki RV200


Autor: R4v | 22:25
Komentarzy (0)
Serwis 3DZone opublikował benchmarki układu ATi o kodowej nazwie RV200. Jeśli ktoś jeszcze nie wie to RV200 jest częścią nowej rodziny układów ATi, w której skład wchodzi jeszcze R200, czyli Radeon 2. Testy wyglądają dość ciekawie. W benchmarkach używających Direct3D7 RV200 ustępuje wydajnością GeForce2 GTS. Jednak przy wykorzystaniu Direct3D8 jest już od niego lepszy. Wygląda więc na to, że układ może jednak znaleźć zainteresowanie u graczy. Przypomnijmy, że RV200 jest wolniejszy od R200, więc Radeon 2 może stanowić naprawdę poważną konkurencję dla GeForce3. Wyniki można obejrzeć sobie na tym obrazku.

Nowości z Asuscom.de


Autor: Kilgor | 09:39
Komentarzy (0)
Na stronie ASUS Deutschland znalazłem informację o kilku nowych wersjach BIOS-u dla płyt głównych marki ASUS. Są to wersje finalne oznaczone numerem 1009 dla płyt TUSL2-C, CUSL2, CUSL2-C, CUSL2-C Black Pearl, CUSL2-LS, oraz kilka nowych wersji beta dla CUSL2-M, CUEP2-M oraz wersja finalna 1004 dla płyty CUV4X-LS.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2020, TwojePC.PL