Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 8 lutego 2002  
    

G200 Windows 2000/ XP Driver


Autor: DYD | źródło: Bluesnews | 23:39
Komentarzy (0)
Na stronie technicznej firmy Matrox, pojawiły się nowe sterowniki dla kart Millennium G200, Matrox G200 MMS, Mystique G200 oraz MGA-G200. Drivery datowane są na 7 lutego 2002 roku, posiadają oznaczenie 5.72.021 i posiadają certyfikat kompatybilności WHQL. Matrox zaleca odinstalowanie starszej wersji sterowników, przed instalacją nowych. Można w tym celu skorzystać ze specjalnego programu. Drivery dla G200 Windows 2000/ XP dostępne są z ftp.matrox.com (4.55 MB).

Chaintech GeForce4 MX


Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:35
(5)Komentarzy (5)
Wkrótce firma Jamicon - dystrybutor firmy Chaintech w Polsce wprowadzi do sprzedaży nową linię kart graficznych GeForce4 MX. Rodzina układów NVIDIA GeForce4 MX440 lub MX460 charakteryzuje się wysoką wydajnością odświeżania obrazu Lightspeed Memory Architecture (LMA) II dla 128-bitowych 64 MB pamięci DDR, wyjście DVI i wyjście telewizyjne. Zastosowany został tam nowy typ wentylatora UltraCool oraz radiator o nowej konstrukcji. Zdjęcia karty i pudełka poniżej, choć sama karta wygląda jeszcze trochę tajemniczo... Cena karty dla końcowego użytkownika będzie wynosić 499,00 zł (cena zawiera VAT).

   

MemStat XP wersja 1.4.5.1


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:29
Komentarzy (0)
MemStat XP jest narzędziem monitorującym pamięć fizyczną w systemach Windows (98/2K/XP). Za pomocą tego małego narzędzia możesz śledzić zużycie pamięci w systemie oraz łatwo ją zwalniać. Program posiada także pewne unikalne cechy jak logowanie zużycia pamięci do pliku czy ikona w zasobniku systemowym (systray), którą można ustawiać w jednym z trzech trybów. Na stronie www.memstat.prv.pl można zobaczyć jak program wygląda w działaniu pod systemem Windows XP. Jeśli podoba Ci się ten mały użytek możesz go pobrać i dowolnie używać, ponieważ jest on całkowicie darmowy! Kody źródłowe są także dostępne. Przedtem jednak zapoznaj się z licencją GNU (wersja angielska).

Doniesienia z polskiej Sieci Hardware


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:05
Komentarzy (0)
 • KaZaA ujarzmiony @ redakcja.NET: Wszyscy chyba dobrze znamy program KaZaa (i jemu pochodne: Grokster czy MusicCity). Program ten ma wiele zalet, jedną z największych jest chyba to, że można zasysać jeden plik od kilku osób na raz. Jednak gdy dochodzi do sytuacji, że poszukiwany przez nas plik posiada tylko jedna osoba na drugim końcu świta, transfer maleje często nawet do dziesiętnych części kilobajta na sekundę. Wtedy na myśl przychodzą nam dobrze znane "przyspieszacze" internetowe typu Download Accelerator, FlashGet czy GetRight, no tak, tylko że my nie możemy pliku ściąganego z KaZy podzielić na kilka części i ściągnąć go jakimś "przyspieszaczem". No i tutaj się grubo mylicie! KaZaa ma sporą dziurkę w tej kwestii, ale o tym później, najpierw przeprowadzimy małe doświadczenie. [Dalej...]
 • 3,2,1! Konkurs od poniedziałku na FrazPC!: Już tylko trzy dni dzielą FrazPC od chwili, gdy ruszy druga edycja Jubileuszowego konkursu.) Tym razem, czasu będzie więcej bo nie dwa, a trzy tygodnie a zasady pozostają bez zmian. Trzy pytania dziennie, od poniedziałku do piątku ! No i czas na nagrody. Od firmy Sirius.pl: procesor AMD Duron 950 MHz, karta graficzna Jupiter KYRO 2 64MB TV-Out, pamięci Kingston 128MB DIMM. Od firmy Livenet: 10x Biznes Server.
 • News o Windows XP @ WinXP.pl: Niedawno pisaliśmy, że korporacyjna wersja witryny Windows XP Update nie istnieje. Szukając głębiej dotrzeć można do informacji o katalogu rozszerzeń Windows Update (Windows Update Catalog). Katalog rozszerzenia Windows Update zawiera zbiór aktualizacji, które można wyszukiwać i instalować na komputerach z systemami Windows w domu i w sieci firmowej. Jest to idealne narzędzie dla firm, które posiadają komputery nie podłączone (m.in. ze względów bezpieczeństwa) do Internetu. Administratorzy mogą wtedy na dowolnym komputerze mającym dostęp do sieci WWW ściągnąć nie tylko poprawki, ale i najnowsze sterowniki do następujących systemów: Windows XP Home, XP Professional, XP 64bit, Windows .NET / .NET 64bit (jeśli będą dostępne). Jak dostać się do Windows Catalog czytaj na www.WinXP.pl...

 • Jet-Tec lepszy niż oryginał...


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:57
  Komentarzy (0)
  Angielska firma DCI, producent materiałów eksploatacyjnych do urządzeń komputerowych i biurowych, reprezentowana przez polską firmę AGAWA.PL Sp. z o.o., wprowadziła na rynek polski nowe - wydajniejsze wkłady do drukarek atramentowych marki EPSON Stylus 680/685/777. Prócz dotychczasowych kartridży, o standardowej pojemności, do sprzedaży weszły wkłady "większe" o 30% od wkładów oryginalnych, natomiast o 50% tańsze od nich. Są one dostępne na stronach dystrybutora www.agawa.pl w atrakcyjnej cenie wraz z dostępnym opisem ich obsługi. Zgodnie z zapewnieniami producenta, jak i dystrybutora ich użytkowanie jest bardzo proste, oszczędne oraz jakościowo bardzo dobre. Nabyty wkład czarny jak i kolorowy z chipem gotowy jest do włożenia do drukarki zaraz po jego zakupie. Natomiast aby wykorzystać dodatkową ilość atramentu, należy wyłączyć drukarkę na 30 sekund, wówczas gdy zaświeci się dioda sygnalizująca brak atramentu. » czytaj dalej

  Beta Detonators XP 27.30


  Autor: Marecek | 18:07
  (1)Komentarzy (1)
  Na MediaExplosion pojawiły się nowe wersje sterowników do kart graficznych NVIDII. Detonatory oznaczone numerkiem 27.30 datowane są na 6. lutego (są to wersje używane na prezentacjach GeForce-a 4). Pliczek NvCpl.dll pochodzi 29. stycznia b.r. Wersja dla Win9X/ME waży 3,35MB, natomiast Win2K/XP około 3,7MB.

  Z życia TwojePC...


  Autor: DYD | 12:15
  (3)Komentarzy (3)
  Jeśli wiatr nie zawieje nam w oczy, zaprezentujemy w przyszłym tygodniu (wtorek / środa) duży test kart graficznych w skład których wejdą: PixelView GF3 Ti500, Creative GF3 Ti500, Gainward GF3 Ti500 GS, Gainward GF3 Ti200/480 GS, Gigabyte GF3 Ti200, Gigabyte GF3, Leadtek GF3 Ti500 oraz Leadtek GF3 Ti200. Dalsze testy, które trochę nam zalegają są następujące: test P4 2.2GHz, recenzje płyty MSI na SiS DDR i trzech płyt na i845D-Intel, Gigabyte i ENMIC, kierownica MOMO oraz drukarki Epsona. Ja właśnie skończyłem testy Celerona 1.3 GHz, więc w poniedziałek zaprezentuje aktualizację artykułu Podkręcanie Celeronów. Na dniach wrócimy także do akcji "Koszulka" - po urlopie w górach, trochę lenistwa się wdarło w nasze szeregi, ale chyba wybaczycie... A tym czasem serdecznie zapraszamy na stronę Norton On-Line - a tam wiele atrakcji i satysfakcja gwarantowana, oczywiście tylko dla fanów TPC!

  Trillian: ICQ, AIM, Yahoo, MSN, IRC w jednym


  Autor: DYD | 12:12
  Komentarzy (0)
  W Sieci ukazało się nowe wydanie programu Trillian, który może okazać się przydatny dla osób korzystających z wielu komunikatorów jednocześnie. Znane są Wam na pewno programy typu ICQ, AOL, Windows Messenger, Yahoo! Messenger czy odwieczny IRC. Bywa tak, że mamy zainstalowanych kilka komunikatorów na jednym komputerze - wówczas przydany może okazać się właśnie Trillian. Łączy on w sobie w/w komunikatory, udostępniając w jednym programie ich funkcje - a wszystko okraszone przejrzystym interfejsem. W nowej wersji rozwiązano problemy z błędami w AIM oraz dodano wsparcie dla listy kontaktowej w AIM. Najnowszą wersję tej aplikacji (0.724) dla systemów Windows 95/98/ME/2000/NT/XP można pobrać z tego miejsca (2,27 MB). Więcej szczegółów na stronie www.trillian.cc.

  Cpu-Z w nowej wersji 1.12


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 12:11
  Komentarzy (0)
  Ukazała się nowa wersji informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej Cpu-Z. Ten mały program podobnie jak znany WCPUID (dostępny w dziale PLIKI) przedstawia nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej (obsługuje Intel i430TX, i440BX/ZX, i815/E/EP/EM, i845, i850, VIA Apollo VP3, Apollo Pro, Apollo Pro +, KX133, KT133, KT133A, AMD 751, 761, 762 (760MP) oraz status pamięci. W nowej wersji dodano wsparcie dla chipsetów VIA KT266(A), Apollo Pro 266, P4X266(A), a także kilka usprawnień. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com (113 KB).

  Definicje dla Nortona AntiVirusa


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 11:51
  Komentarzy (0)
  Symantec wypuścił kolejne uaktualnienie (datowane na 7 lutego) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58723 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.05 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

  Wojna sztucznej inteligencji...


  Autor: Marecek | 11:45
  (3)Komentarzy (3)
  Naukowcy z Magna Science Adventure Centre w Rotherhamie (Wielka Brytania) zamierzają przeprowadzić największy w historii eksperyment dotyczący badań nad sztuczną inteligencją. Dwie rasy robotów zostaną wpuszczone do specjalnie przygotowanego laboratorium. Przedmiotem badań będzie stwierdzenie czy w odpowiednich warunkach sztuczne sieci neuronowe będą w stanie rozwijać się i przetrwać - naukowcy chcą doprowadzić do czegoś w rodzaju sztucznej ewolucji. Roboty początkowo "wyposażone zostaną" jedynie w podstawowe instynkty - ich podstawowym celem będzie przetrwanie. Pierwsza rasa, "prey", żywić się będzie za pomocą kolektorów słonecznych ładowanych przy specjalnych stanowiskach umieszczonych w laboratorium. Rasa "predatorów" jako źródło do życia wykorzystywać może jedynie potencjał energetyczny robotów "prey" (czyli muszą takiego prey-a złapać i wyssać z niego energię przy pomocy specjalnych złącz).

  Każdy z robotów ma indywidualny komplet sztucznych genów, których połączenie może stać się podstawą do stworzenia nowej sieci neuronowej. Funkcje mózgu w przypadku obu ras spełnia ten sam mikroprocesor - 32-bitowa jednostka Hitachi 7045 SH2. Autorzy eksperymentu podkreślają, że nie są w stanie przewidzieć wyników eksperymentu, nie są pewni czy wszystko nie zakończy się po kilku godzinach gdy sztuczna inteligencja po prostu pozabija się nawzajem lub umrze z "głodu". Jeżeli eksperyment się powiedzie, to znaczy o ile uda się doprowadzić do równowagi w tym sztucznym ekosystemie, to od 27 marca będzie można podziwiać wyniki na specjalnie przygotowanej wystawie.

  10. numer ESCAPE Magazine


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:32
  Komentarzy (0)
  Ukazał się 10. numer magazynu komputerowego ESCAPE Magazine. W najnowszym numerze można znaleźć wiele ciekawych artykułów (m.in. Rally Championship Xtreme, Alien vs. Predator 2, CD-Burning FAQ, kursy Delphi i PHP, a także obszerny wywiad z Jerzym Gręboszem). Dla wszystkich prenumeratorów został przygotowany również specjalny konkurs, w którym można wygrać książkę Symfonia C++ autorstwa Jerzego Grębosza. Prenumerata ESCAPE Magazine jest całkowicie bezpłatna, aby ją zamówić, wystarczy kliknąć TUTAJ.

  Płytka NV7-133R od ABITa


  Autor: Marecek | 11:28
  Komentarzy (0)
  Abit zaprezentował właśnie nową płytę główną zbudowaną w oparciu o chipset nForce 415D (odchudzoną o jądro graficzne wersję nForce 420). Mobo nosi nazwę NV7-133R. A na pokładzie znajdziemy m.in. trzy podstawki DIMM (dla pamięci DDR PC1600/PC2100, które możemy skonfigurować do pracy równoległej wykorzystując zalety kontrolera dual-channel), pięć slotów PCI oraz port AGP 4X. Płyta główna wyposażona jest też w kontroler RAID HPT372 ATA/133 oraz USB 2.0 umożliwiający podłączenie do czterech urządzeń. Opcjonalnie dostępna też będzie wersja z interfejsem sieciowym. NV7-133R pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu. Cena końcowa oscylować ma w granicach 130$.

  Recenzja: 2x GeForce2 Ti i MX400


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:19
  Komentarzy (0)
 • Recenzja: 2x GeForce2 Ti / MX400 @ FrazPC.Pl: Rynkiem układów graficznych bezsprzecznie rządzi NVIDIA. Firma ta zdobywała rynek produkując najpopularniejsze układy, począwszy od kultowego już układu Riva TNT aż po GeForce3 Ti 500. Powoli jednak każdy, nawet najlepszy układ przechodzi przez trzy klasy rynkowe zaczynają od klasy wyższej, przez klasę średnią, aż po klasę najniższą. [Dalej...]

 • Dane operacyjne i plany TP SA


  Autor: Marecek | 11:07
  Komentarzy (0)
  Wczoraj nasz czołowy rodzimy operator telefonii stacjonarnej opublikował pierwsze oficjalne dane operacyjne dotyczące roku 2001 i szczegóły planów na lata 2002-2004. W artykule, który pojawił się na łamach serwisu prasowego TPSA przeczytać można m.in., że liczba abonentów w stosunku do roku 2000 zwiększyła się o 2,1% (219 tys. nowych łączy), wzrosła również ilość kanałów ISDN - o 86% (o 177 tys., co zamyka rok z liczbą 383,6 tys. abonentów tej usługi w Polsce). Szczęśliwców posiadających linie ADSL było pod koniec roku 1796. Jednocześnie do wiadomości podany został fakt utraty przez TPSA przeszło pół miliona abonentów, z których jednak jedynie 17% zrezygnowało by przejść do konkurencji. Pozostałe informacje znajdziecie tutaj.

   
  Czwartek 7 lutego 2002

  ELSA i jej Gladiac na GeForce4


  Autor: DYD | 14:05
  (1)Komentarzy (1)
  ELSA GLADIAC 925VIVO to nowość ze stajni Elsy, wyposażona w procesor GeForce4 Ti 4600 NVidii. Ze specyfikacji technicznej dowiadujemy się, że na karcie znajduje się 128 MB pamięci DDR SDRAM o czasie dostępu 2.8 ns działająca z częstotliwością 650 MHz. Kolejnymi atutami karty GLADIAC 925VIVO są wyjścia i wejścia video (o czym świadczy dopisek ViVo w nazwie karty) oraz DVI-I, wsparcie dla okularów ELSA 3D REVELATOR a także pakiet oprogramowania i gier dostarczany wraz z kartą. Rdzeń karty pracuje z częstotliwością 330 MHz. Kilka tygodni temu poszła plotka, jakoby firma Elsa wycofywała się z rynku kart graficznych dla graczy (a raczej entuzjastów grafiki 3D). Aktualne działania Elsy potwierdzają fakt, że była to fałszywa wiadomość. Mamy więc czwartego do brydża z GeForce4. Czekamy na doniesienia następnych graczy..., ale to juz będzie inna gra.

  Plany wydawcznicze IM Group


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:43
  Komentarzy (0)
  IM Group Sp. z o.o. przedstawił swój plan wydawniczy na najbliższe miesiące. Zwróćmy uwagę na wybrane pozycje dla platformy PCCD. Medal of Honor Allied Assault - gra typu FPP oparta na enginie Q3A, oczekiwana z niecierpliwością przez graczy na całym świecie: data premiery 15.02. Hitman 2 - nowe 21 misji zabójcy Hitmana dziejących się w różnych zakątkach świata (premiera 5.04.2002). Eurofighter Typhoon – połączenie symulatora i gry akcji (premiera 1.04.2002). Shogun: Total War – Warlord Edition – specjalne wydanie dla miłośników tej gry (premiera 14.02.2002). IM Group szykuje tajkże gry dla dzieci z serii Hugo oraz produkty firmy Cryo - Megarace 3, Persian Wars, Arthur's Knights, Diuna, The Shadow of Zorro, itd. - całkowicie zlokalizowane i wycenione na 79 złotych.

  Wszczep se pan chipa!


  Autor: Marecek | 10:29
  (3)Komentarzy (3)
  Członkowie pewnej amerykańskiej rodziny postanowili przejść do historii jako pierwsi ludzie, którym wszczepione zostaną identyfikacyjne układy elektroniczne. Mieszkający na Florydzie Jacobsowie usłyszeli o całym projekcie w telewizji i bardzo szybko zdecydowali się zgłosić do siedziby firmy Applied Digital Solutions. Uruchomiona już została machina prawna mająca umożliwić przeprowadzenie całej operacji. Jeffreyowi, Leslie i ich 14. letniemu synkowi Derekowi wszczepiony zostanie układ VeriChip. Jest to niewiele większa od ziarnka ryżu kość emitująca sygnał radiowy na częstotliwości 125kHz, możliwy do odczytania z odległości 1,5m przez specjalne radary. Informacja przekazywana przez urządzenie składa się z sześciu linijek mikrokodu. Firma ADS uważa, że produkt ten odniesie sukces w USA, głównie dlatego, że już dziś istnieje potrzeba szybkiej identyfikacji ludzi (np. w szpitalach). Producent zastrzega, że VeriChip jest jedynie wstępną wersją urządzenia, które ma szanse pojawić się w niedalekiej przyszłości.

  ALi rusza z drugą generacją układu dla P4


  Autor: Marecek | 10:17
  Komentarzy (0)
  Jeszcze przedwczoraj rozeszła się plotka, jakoby firma Acer Laboratories zamierzała zakończyć produkcję chipsetu dla "desktopowej" wersji procesora Pentium 4 i w całości skupić się na rynku tworzącym się w okół "mobile-P4". Tymczasem dziś wyszło na jaw, że firma rozpoczęła właśnie masową produkcję kontrolera USB 2.0 dla drugiej generacji układów pod P4. Kość przeszła już intensywne badania techniczne i wszystko wskazuje na to, że lada moment na rynku dostępna już będzie jako składowa nowych modeli chipsetów Aladdin.

  Kolejny GF4 MX, tym razem od MSI


  Autor: DYD | 09:44
  Komentarzy (0)
  Mamy następnego przedstawiciela (to już trzeci o którym piszemy) producentów kart graficznych, który oficjalnie ogłosił swój produkt z najnowszym dzieckiem NVIDII. Karta ogłoszona przez MSI to model G4MX460-VT (MS-8863) wyposażony w układ GeForce4 MX440 i 64MB pamięci DDR. Częstotliwość rdzenia wynosi 270MHz a pamięci 400MHz. Laminat karty jest koloru czerwonego, a na nim złącza TV-out (AV), TV-out (S-Video) oraz Video-in (S-Video). Producent dodaje również sterownik MSI Live VGA BIOS/MSI Live VGA, oprogramowanie InterVideo WinProducer/WinCoder Ver2.0, MSI DVD Player, MSI 3D Turbo Experience (dla overclockerów) oraz gry No One Lives Forever, Aquanox, Sacrifice i 7 gier w jednym "pack'u". Pełna specyfikacja karty dostępna jest na stronach MSI. Czekamy na kolejne doniesienia od innych producentów kart graficznych związanych z NVidią.

  Amstrad wypuszcza nowy... telefon?


  Autor: Marecek | 09:27
  (4)Komentarzy (4)
  e-m@iler plus to nazwa nowego produktu firmy Amstrad. "Telefon" ten, bo tak można by nazwać ową zabawkę, kryje w sobie kilka ciekawych rzeczy. Prócz możliwości nawiązywania tradycyjnych rozmów telefonicznych, można też wysyłać emaile, SMS-y oraz buszować w Internecie. Umożliwia to wbudowany wyświetlacz LCD oraz mała klawiaturka. Produkt Amstrada posiada również wbudowaną automatyczną sekretarkę oraz port SMARTCARD mający umożliwić w przyszłości wykonywanie transakcji elektronicznych z wykorzystaniem technologii Secure Credit Card. Zainstalowany system operacyjny oferuje nam możliwość zapuszczenia Mobile Explorera, jak i kilku klasycznych gier przeniesionych "żywcem" z ZX Spectrum. Poprzednia wersja e-m@ilera, dostępna w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2000 roku, znalazła blisko 110 tysięcy nabywców. Producent planuje sprzedaż ćwierć miliona sztuk nowego urządzenia tylko w tym roku. Cena nowego e-m@ilera wynosi 99 funtów.

  Spire 5U213C1H3R 'Fridge Rock' i nowy design


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 09:13
  (1)Komentarzy (1)
  Paweł Spychalski aka Dziku informuje o nowym artykule jaki ukazał się na łamach serwisu Dzikie Podkręcanie. Poniżej zamieszczamy jego fragment, a tutaj podajemy adres, gdzie jest on dostępny. Na Dzikim zaszła także zmiana designu strony.
  "Ostatnią wartą opisania rzeczą w 5U213 jest czujnik temperatury. Tuż obok kabli zasilających wystaje takie małe coś na druciku (około 25mm). Jest to właśnie czujnik temperatury, na podstawie którego wentylator zmienia swoje obroty. Im wyższa temperatura, tym wyższe obroty. Niestety, jest on trochę niezręcznie zamocowany, gdyż mierzy temp. powietrza a nie radiatora. Na szczęście, zawsze można włożyć go między żebra radiatora, zdejmując uprzednio wentylator."

  Definicje dla Nortona AntiVirusa


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 09:03
  Komentarzy (0)
  Symantec wczoraj wypuścił uaktualnienie (datowane na 6 lutego) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58709 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.05 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca.

   
  Środa 6 lutego 2002

  Szału GeForce4 ciąg dalszy


  Autor: DYD | 22:50
  (8)Komentarzy (8)
  Jak widać po dwóch zrzutach poniżej, karta GF4MX440-AGP6 64MB DDR jest już dostępna na sprzętowym "targu" w kraju Kwitnącej Wiśni. Niestety moja znajomość języka japońskiego nie pozwala mi dostrzec kto jest producentem tej karty oraz jak jest jego cena. Niebawem jednak powinny się te informacje znaleźć u przyjaciół z XbitLabs.com. Serwis Akiba PC Hotline nie omieszkał zrobić foto relacji z tego wydarzenia. Z innej beczki, ale także tej z GeForce4, polecam zerknąć na interaktywny tour (wymaga instalacji plug-ina) po układzie GeForce4 i jego benefitach. Dla zwiedzających ciekawe atrakcje, m.in. tapety i screenshoty z wilkołakiem. Poniżej zamieszczamy jedną tapetę w 1024x768 (450 KB).

      

  Leadtek i jego nowe karty z GeForce4


  Autor: DYD | 22:30
  Komentarzy (0)
  Leadtek jako drugi po Prolinku zamieścił na swojej witrynie oficjalną notatkę prasową informującą o nowych produktach opartych o równie nowe układy GeForce4. Leadtek kontynuując serię kart z linii WinFast 3D Graphics, oferuje dwie nowe rodziny WinFast A250 oraz WinFast A170. Zacznijmy od tej silniejszej - czyli A250, w skład której wejdą modele WinFast 3D GeForce4 Ti 4600 i 4400. Aktualnie promowanym modelem jest karta WinFast A250 Ultra TD (GeForce4 Ti 4400) ze 128MB pamięci DDR. Rodzina A170 będzie opierać się na kartach WinFast Geforce4 MX 460, 440 i 420. W tej chwili zapowiedziany został model WinFast A170 DDR T z procesorem GeForce4 MX440 na pokładzie, charakteryzuje się 64MB 4ns-owymi pamięciami DDR, specjalnym systemem chłodzenia oraz pozostałymi benefitami układu GeForce4 MX440. W wersji BOX tej karty dostępne będą dwie gry (DroneZ oraz Gunlok) a także oprogramowanie WinFastDVD, Colorific, 3Deep, True Internet Color, Cult3D oraz znany Leadtek WinFox Utility.

  RivaTuner 2.0 Release Candidate 10


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 22:12
  Komentarzy (0)
  Teraz coś dla wielbicieli tuningu kart graficznych NVidii. Alex Unwinder uaktualnił w dniu dzisiejszym swój program RivaTuner v2.0 do wersji RC 10. Z programu mogą skorzystać posiadacze kart począwszy od TNT, przez TNT2, GeForce, aż do GeForce3, którym ustawienia firmowe już się przejadły. Nowa wersja tego programu posiada wiele zmian, poprawek i nowości - pełna lista dostępna jest na stronie autora programu. RivaTuner w wersji dla Windows 98, Windows 98 SE, Windows ME, Windows 2000 oraz Windows XP dostępny jest ze strony autora (580 KB).

  VIA zaprezentowała płytę główną VIA P4PA


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:34
  (1)Komentarzy (1)
  VIA w dniu dzisiejszym przedstawiła płytę główną VIA P4PA, najnowszy dodatek do oferty płyt dla procesora Pentium 4. Oprócz obsługi szybkich pamięci DDR266 SDRAM, płyta główna VIA P4PA posiada USB 2.0 i Ultra ATA/133. Ultra ATA/133 został zbudowany w oparciu o wcześniejszą generację technologii ATA/100, oferuje transfer do 133MB/s. Dodatkowo Ultra ATA/133 oferuje zapas potrzebny dla dysków kolejnych generacji 7,200RPM i 10,000RPM, wielodyskowych RAID'ów. Będąc elastycznym standardem umożliwia również skalowalność w kierunku oszczędniejszych desktopów, obsługuje wszystkie urządzenia Ultra-DMA 33/66/100/133, w tym dyski twarde, CD-ROMy, DVD-ROMy, także dyski twarde nowej generacji - BigDrive, które przełamały barierę 137GB pojemności. » czytaj dalej

  Nowe duże dyski zewnętrzne Maxtora


  Autor: Marecek | 21:14
  Komentarzy (0)
  Maxtor zamierza zagarnąć dla siebie trochę zdominowanego przez Iomegę rynku pamięci masowych - wczoraj zademonstrowano zewnętrzny napęd 120GB wyposażony w szybki interface USB 2.0. Urządzenie o nazwie Personal Storage 3000LE USB 2.0 dostępne będzie na amerykańskim rynku "w początkach lutego" za około 300$. Równolegle oferowana ma być mniejsza wersja dysku o pojemności 40GB (około 200$). Rodzina dysków Personal Storage 3000LE cechuje się prędkością obrotową 5400RPM i, podobnie jak większość urządzeń USB 2.0, jest kompatybilna z poprzednią generacją standardu, oferując parametry transmisji danych na poziomie do 900KB/s. Niezależne testy pokazują, że napęd jest w stanie przesyłać dane z (imponującą jak na urządzenie zewnętrzne) prędkością do 15MB/s, przy czteroprocentowym obciążeniu procesora.

  Nowy panel LCD Sony - N50R


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:14
  (2)Komentarzy (2)
  Firma Sony wprowadziła na rynek nowy monitor LCD o przekątnej 15". N50R jest następcą modelu N50. Od poprzednika różni go zmieniony wygląd zewnętrzny oraz podwyższone parametry wyświetlania obrazu. Obudowa monitora wykonana została z tworzywa w efektownym srebrnoszarym kolorze. Elementem dodatkowo stanowiącym o jego oryginalnym wyglądzie i przyciągającym wzrok jest niewielka grubość panelu - zaledwie 26 mm. Ta minimalizacja rozmiarów została osiągnięta dzięki umieszczeniu całej elektroniki odpowiedzialnej za pracę wyświetlacza w oddzielnym pudełku zwanym sterownikiem matrycy (media engine). Media engine komunikuje się z monitorem za pomocą kabla analogowo-cyfrowego i obsługuje dwa złącza video, w które wyposażony jest N50R. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie zajmuje wyjątkowo mało miejsca na biurku, ponieważ media engine może pozostawać niewidoczny, ustawiony pod biurkiem lub schowany w szufladzie. » czytaj dalej

  Dwuprocesorowy ASUS ATM266-D w ofercie INCOM


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:22
  (7)Komentarzy (7)
  INCOM rozpoczął sprzedaż pierwszej dwuprocesorowej płyty ASUS A7M266-D przeznaczonej dla procesorów AMD Athlon MP. A7M266-D wyposażona jest w 3 złącza PCI 32bit/33MHz, 2 złącza PCI 64bit/66MHz oraz AGP 4x. Posiada również ATA/100 oraz miejsce do zainstalowania 4GB RAM DDR (z korekcją REC.) W komplecie z płytą znajduje się kontroler USB 2.0. Warto wiedzieć, że ASUS A7M266-D jest obecnie jedną z dwóch rekomendowanych płyt głównych dla platform dwuprocesorowych opartych na procesorach AMD! W ofercie INCOM pojawiły się również procesory AMD Athlon MP 1600+ oraz AMD Athlon MP 1800+. Sugerowane ceny detaliczne brutto: ASUS A7M266-D - 1359 zł, Athlon MP 1600+ - 1099 zł, Athlon MP 1800+ - 1299 zł.

  GeForce4 MX od Prolinka


  Autor: DYD | 16:15
  Komentarzy (0)
  Zaczynają pojawiać się jak grzyby po deszczu pierwsze oficjalne zapowiedzi produktów opartych o nowe układy NVIDII. Zaczynamy od firmy Prolink Computer Inc., która na swoich stronach zamieścił właśnie ogloszenie prasowe informujące o nowej linii kart graficznych wyposażonych w chipset GeForce4 MX. Będą dostępne trzy modele: GeForce4 MX 460 (na zdjęciu), GeForce4 MX 440 oraz GeForce4 MX 420 ultra. Najmocniejsza wersja wyposażona będzie 64MB pamięci DDR BGA z zegarem 550MHz oraz rdzeniem 300MHz. Nie zabraknie technologii NVIDIA nView display technology, architektury Lightspeed Memory oraz silnika Accuview Antialiasing. Model MX 440 to już 400MHz pamięć i 275 rdzeń, zaś najsłabsza wersja MX 420 wyposażona będzie w pamięci SDRAM 166MHz oraz częstotliwość rdzenia równą 250 MHz. Pełna specyfikacja produktów GeForce4 MX od Prolinka dostępna jest tutaj.

  Dziś premiera układów GeForce4!


  Autor: DYD | 15:53
  (3)Komentarzy (3)
  Poprzeczka w dziedzinie wydajnych akceleratorów graficznych znów została podniesiona. W dniu dzisiejszym, NVIDIA przedstawiła oficjalnie swoich najnowszych potomków - pełną rodzinę układów GeForce4. Prezentacja nowej rodziny została starannie i z wielką pompą przygotowana na oficjalnych stronach NVIDII www.nvidia.com, choć z początku były drobne problemy techniczne... W głównym press-release czytamy o pełnej gamie produktów przygotowanych dla platform domowych PC, MAC oraz komputerów mobilnych. Nowy układ, oprócz zwiększonej wydajności rdzenia i pamięci w stosunku do wcześniejszych generacji chipów GeForce cechują: Accuview Antialiasing (AA) - nowa technologia antialiasingu jeszcze lepiej poprawiająca jakość obrazu ponoć bez straty wydajności oraz nView Display Technology - technologia wprowadzającą lepsze zarządzanie i kontrolę użytkownika przy wyświetlaniu obrazu. W skład nowej rodziny wchodzą:
  • GeForce4 Ti 4600 oraz 4400
  • GeForce4 MX 460, 440 oraz 420
  • GeForce4 440 Go oraz 420 Go
  Wersje systemów OEM wyposażone w układy GeForce4 MX są już dostępne w sprzedaży. Wersje handlowe od głównych producentów (takich jak ASUS, Prolink, Leadtek, Gainward, etc) mają być dostępne w przeciągu dwóch tygodni. Zestawy OEM z GeForce4 Ti mają być dostępne w ciągu dwóch miesięcy zaś retailowe karty w przeciągu miesiąca. GeForce4 dla notebooków ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

  Wizardry 8 PL - beta testy rozpoczęte


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:21
  Komentarzy (0)
  Polska werjsa jednej z ciekawszych gier RPG tego roku, Wizardry 8, trafiła właśnie do betatestów! W Wizardry 8 jest wszystko to, co powinno być w "rasowym" RPG. Olbrzymi, żyjący świat stworzony z dbałością o każdy szczegół. Nieliniowa fabuła pełna dramatycznych przygód, zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji. Grafika i dźwięk dopracowane w najdrobniejszych detalach oraz niezapomniana atmosfera... Gra Wizardry 8 zostanie wydana 6 marca br. na trzech płytach CD w polskiej, "kinowej" wersji językowej. Oznacza to, iż kwestie mówione zachowano w oryginale oraz dodano podpisy w języku polskim. Dodatkowo do polskiego ekskluzywnego wydania gry, które będzie kosztowało 99,90 PLN zostanie dodany niezwykły gadżet, o którym CDProjekt poinformuje wkrótce.

  NEXCOM's HiServer w parze z "Cool Processing"


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:11
  Komentarzy (0)
  Taipei, Tajwan, 4 lutego 2002 - VIA Technologies, Inc. poinformował, że NEXCOM, czołowy dostawca kompaktowych urządzeń i serwerów PC, wprowadza nowe modele serwerów bardzo wysokiego upakowania: 309, 318 oraz 320, oparte na procesorach VIA C3. NEXCOM HiServer jest przełomem w koncepcji projektów, zawdzięcza to umieszczeniu w szafie 3U od 1 do 20 niezależnych podsystemów z wymienialnymi kartami procesorów oraz zdalną kontrolą KVM (Keyboard, Video, Mouse = klawiatura, obraz video, mysz). Projekt wysokiego upakowania maksymalizuje skalowalność przez umożliwienie zmieszczenia w jednym raku o rozmiarze 42U aż 280 serwerów, które generują moc obliczeniową na poziomie 316GHz, oferują sumaryczną przepustowość danych większą niż 588Gbit/s i redukują zużycie energii poniżej 50W na serwer. » czytaj dalej

  Dyski 2,5" Toshiby kręcą się najszybciej


  Autor: DYD | źródło: Alstor | 15:10
  (1)Komentarzy (1)
  Toshiba wprowadza na rynek nowe 2,5-calowe dyski twarde, których prędkość obrotowa wynosi 5.400 obrotów na minutę. Trzy nowe modele MK2019GAX o pojemności 20 GB, MK3019GAX o pojemności 30 GB, MK4019GAX o pojemności 40 GB są obecnie najszybszymi dyskami tego typu. Nowością jest również fakt, że wszystkie nowe napędy wyposażono w łożyska olejowe, dzięki którym mimo zwiększonej prędkości pracy, nie zwiększa się poziom hałasu wytwarzanego przez dysk. Dzięki 16 MB buforowi poprawia się przepustowość, co z kolei dodatnio wpływa na pracę całego systemu operacyjnego komputera. Dla użytkowników komputerów przenośnych ważna będzie wysoka wytrzymałość dysków na wstrząsy, która wynosi 200 G w czasie pracy urządzenia, a w stanie spoczynku aż 800 G. Dyski powinny pojawić się w sprzedaży już w marcu. Niestety nie są jeszcze znane ich ceny.

   
  Wtorek 5 lutego 2002

  VIA gospodarzem DDR333 Summit 2002 w Taipei


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:20
  Komentarzy (0)
  VIA w dniu dzisiejszym poinformował o zorganizowaniu konferencji DDR333 Summit 2002, która odbędzie się 20 lutego w Taipei International Convention Centre. Na program składać się będzie konferencja prasowa DDR333 Summit, przedstawiony zostanie wkład partnerów VIA oraz czołowych analityków branży. Dodatkowo zorganizowana będzie mini-wystawa DDR333 prezentująca najnowsze rozwiązania DDR333. Konferencja prasowa rozpocznie się o godzinie 13.30, zaś wystawa czynna będzie przez cały dzień. Wśród uczestników nie zabraknie tak znanych firm jak: AMD, Micron Technology, Samsung Semiconductor, Hynix Semiconductor, Infineon Technologies. DDR333 Summit odwiedzi również Desi Rhoden; prezydent Advanced Memory International - organizacji DDR; który przedstawi specyfikację DDR oraz dostępne standardy. » czytaj dalej

  Artykuły z polskiej Sieci


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:18
  Komentarzy (0)
 • Artykuł na OverclockersPL: "Masz Windows Millenium/9x i Internet Explorer'a ? Dziwisz się dlaczego w tak szybkim tempie znika ci wolne miejsce z dysku twrdego. Podam ci odpowiedź na to pytanie..." [Dalej...]
 • Zalman CNPS6000-AlCu i CNPS6000-Cu na Tweak.Pl: U nowego Zalmana nie należy dopatrywać się radykalnych zmian. Cooler należy zaliczyć do na prawdę udanych produktów. Ma powiększony radiator, regulowane ramię wentylatora i sam wentylator o rozmiarach 92x92x25mm. Do tego wszystkiego producent w najnowszej konstrukcji dorzuca możliwość płynnej regulacji wentylatora. [Dalej...]

 • VIA ogłosiła wyniki styczniowej sprzedaży


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:18
  Komentarzy (0)
  VIA Technologies, Inc. w dniu dzisiejszym poinformował, iż sprzedaż netto w styczniu 2002 wyniosła około 2.72 miliarda NT$ (w przybliżeniu 77.8 milionów US$). Obrót w styczniu jest większy o 18.53% w porównaniu do grudniowego wyniku, wynoszącego 2.29 miliardów NT$ (około 65.6 milionów US$). "Jesteśmy zadowoleni z tak dobrego wyniku," powiedział Miller Chen, finansista w VIA Technologies, Inc. "Tradycyjnie ten miesiąc jest okresem spadku sprzedaży, natomiast wzrost o 18.53% jest dla nas bardzo obiecujący." W porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku, styczniowa sprzedaż jest niższa o 11.91% i odzwierciedla sytuacje w branży IT w 2001. Aczkolwiek skumulowany obrót za cały rok 2001 wyniósł 34.29 miliardów NT$ (około 980 milionów US$) i stanowi wzrost o 10.86% w stosunku do obrotu w 2000 roku .

  Nowe drukarki laserowe Panasonic w INCOM


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:26
  Komentarzy (0)
  W ofercie INCOM pojawiła się nowa laserowa drukarka firmy Panasonic, z rodziny KX-P7100 - KXP-7105. Model KX-P7105, jest kolejnym produktem oferującym funkcję Duplex oraz szybkość wydruku na poziomie 14 stron na minutę, przy rozdzielczości 1200 x 600 dpi. Drukarka posiada również emulację języka PCL 6 oraz niski czas nagrzewania, wynoszący 25 sekund. W stosunku do modelu KX-P7100 posiada większą ilość pamięci - 16MB (z możliwością rozszerzenia do 48MB) oraz port IEE1284 wraz z USB 1.1. KX-P7105 posiada również możliwość instalacji dodatkowego podajnika na 550 arkuszy papieru (+ standardowy 250 kartek). Funkcja duplex realizowana jest dzięki wbudowanemu systemowi ADU (Auto Duplex Printing Unit), a dodatkowy system 2UP/4UP umożliwia wydrukowanie na jednej stronie kartki aż dwóch lub czterech pomniejszonych stron, co znacznie redukuje koszty próbnych wydruków.

  W ciągu najbliższego miesiąca dostępna będzie również drukarka KX-P7110, która dzięki karcie sieciowej 10/100MB T/TX, doskonale będzie nadawała się do pracy w otoczeniu sieciowym. Cena sugerowana dla klienta końcowego to 1499 zł netto.

  Sound Blaster Live! 5.1 Web Update


  Autor: DYD | źródło: WP | 12:16
  Komentarzy (0)
  4. lutego na stronach europe.creative.com zostały zamieszczone nowe sterowniki dla karty Sound Blaster Live! 5.1, przeznaczone dla użytkowników systemów Windows 95, 98/98SE oraz Millennium. Drivery posiadają aplikacje Creative Surround Mixer, Creative AudioHQ oraz Creative Installer 1.00.07. Pakiet sterowników waży 19 MB i dostępny jest z tego miejsca.

  Gainward GF3 Ti/550 XP VIVO Golden Sample


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:49
  Komentarzy (0)
  Demon prędkości Gainward GF3 Ti/550 XP VIVO Golden Sample, oparty na procesorze NVIDII GeForce3 Ti-500, teraz w sprzedaży również w Polsce - poinformował dystrybutor tej karty w naszym kraju, firma Multimedia Vision. 64MB pamięć o czasie dostępu 3.8ns osiąga gwarantowane przez producenta 550 MHz, a rdzeń karty - 270 MHz. Całość oparta na solidnym wykonaniu czerwonej płytki drukowanej oraz układem chłodzenia o zwiększonej wydajności (dodatkowe radiatory na pamięciach i specjalnie przystosowany wentylator na procesorze karty). Na karcie umieszczono dodatkowe złącza: TV-out, Video-in/Video-out (VIVO) w obydwu standardach: s-video i composite, a także DVI (np. do podłączenia monitorów cyfrowych LCD). Producent dokłada również: UleadVideo Studio 5.0 SE PL (zgrywanie obrazu z urządzeń zewnętrznych przez Video-in) czy WinDVD 2000 PL (sprzętowa kompensacja ruchu przy odtwarzaniu DVD). Cena detaliczna: 1999 zł z VAT.

  GF4 w oczach konkurencji ...


  Autor: Kris | 10:54
  (17)Komentarzy (17)
  Na stronie 3dGameMan zamieszczono film z prezentacji ATI dotyczącej modernizacji serii kart Radeon 8500 oraz porównań aktualnej linii produktów z nadchodzącymi układami nVidia GF4TI i GF4MX. Pozwolę sobie wypunktować kilka ciekawszych "kawałków" wraz z własnym komentarzem:

  1. ATI Radeon 8500 i 8500LE przy niezmienionych taktowaniach (275/550 i 250/500) będą miały 128MB pamięci (4x32 BGA) zamiast dotychczasowych 64MB. Wersja LE zostaje pozbawiona wyjścia DVI, który służył również do podłączenia drugiego monitora. Pozostaje jedynie wyjście TV (oczywiście DualView). Zmodyfikowane karty powinny pojawić się na początku marca.

  Komentarz: Chwyt głównie marketingowy, związany z ilością pamięci kart GF4 Ti. Poprawa raczej uwidoczni się jedynie przy ekstremalnych trybach, włączonym Fsaa, wyłączonej kompresji tekstur lub w pojedynczych przypadkach nowych gier (generalnie wszędzie tam gdzie braknie pamięci lokalnej). Tym nie mniej lansowanie większej pamięci pozwoli na użycie większych i bardziej realistycznych tekstur w nowych grach. Wywalenie DVI z LE wydaje się w miarę sensownym posunięciem biorąc pod uwagę kwestię ceny. » czytaj dalej

  The Bat! w wersji 1.54 Beta 37


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 09:30
  Komentarzy (0)
  The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej... Firma RITLABS czuje się zobowiązana do tego, aby The Bat! pracował zgodnie z wymaganiami użytkownika. Program jest bardzo często aktualizowany, zaś nowe właściwości pojawiają się jako wynik stałego sprzężenia użytkowników, autorów i pracujących ochotniczo testerów z całego świata. Najnowszą wersję 1.54 Beta 37 można pobrać stąd (1.72 MB).

   
  Poniedziałek 4 lutego 2002

  Aparaty Pentax w ofercie Alstor


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:15
  Komentarzy (0)
  W ofercie multimedialnej firmy Alstor pojawiły się dwie nowe pozycje. Są to aparaty cyfrowe dobrze znanej na polskim rynku marki Pentax. Model EI 100 jest mały (waży zaledwie 190g) i przeznaczony dla osób nie posiadających doświadczenia w zakresie cyfrowej fotografii. Drugi z aparatów - Optio 330 na pierwszy rzut oka wygląda jak popularna "idiotenkamera", w zdumienie jednak mogą wprowadzić jego nadzwyczajne możliwości. Optio 330 posiada wysokiej klasy matrycę CCDz 3,34 milionami punktów, umożliwiającą wykonywanie zdjęć z maksymalną rozdzielczością 2048x1536 pikseli. Ma też trzykrotny zoom, (odpowiadający ogniskowej 37-111 mm w przypadku aparatów małoobrazkowych) oraz dwukrotny zoom cyfrowy. Aparat pracuje m.in. w trybie macro - ułatwiającym wykonywanie zdjęć z bliska (od 14 cm) oraz posiada możliwość manualnego ustawiania ostrości dla wyeksponowania danego obiektu. Jak większość aparatów cyfrowych możliwe jest z jego pomocą nagrywanie krótkich sekwencji filmowych w formacie AVI. » czytaj dalej

  Nowe wersje HWiNFO (1.05)


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 17:07
  Komentarzy (0)
  Hardware Info (HWiNFO) jest narzędziem służącym do diagnozowania urządzeń znajdujących się w komputerze. Program - podobnie jak czynią to inne tego typu aplikacje (SiSoftware Sandra 2002, Fresh Diagnose), podaje szczegółowe informacje o systemie oraz poszczególnych podzespołach naszego PC (m.in. info procesorze, płytcie głównek, dysku twardym, etc.). HWiNFO posiada także możliwości benchmarku głównych komponentów systemu. W nowej wersji (1.05) m.in. poprawiono raporty o mnożniku w procesorach Tualatin, dodano support Clock Multiplier oraz maksymalną możliwą częstotliwość dla Northwoodów, dodano detekcję układów SiS 315, GeForce4, Quadro4 (NV17 i NV25) oraz obłsugę kart ATI. Z tej strony można pobrać najnowsze wersje HWiNFO pod MS-DOS oraz Windows 2000/ XP / NT.

  Kolejne artykuły z polskiej Sieci


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:05
  Komentarzy (0)
 • Recenzja Casio QV4000 w serwisie redakcja.NET: Wszystkie osoby, które chcą kupić profesjonalny aparat i nie daj boże cyfrowy, staja przed poważnym wyborem. Jakie cudo wybrać? Jaką ma mieć matrycę? Nie pomożemy wam na pewno w tym wyborze, ale postaramy się podsunąć jedną pozycję, której warto się przyjrzeć. W naszym dzisiejszym teście przedstawiamy cyfrowy aparat CASIO QV4000, który wyposażony jest w matrycę 4.1 miliona punktów (4.1MegaPixel), oraz 16MB pamięci na karcie Compact Flash. [Dalej...]
 • Samsung 224B - test w Nukleon.pl: Minęły już czasy gdy napędy CDR/W były koszmarnie drogie i nie dostępne dla większości użytkowników PC. Testowana nagrywarka ma wyjątkowo atrakcyjną cenę jak napęd tej klasy. Po testach napęd CDRW którego cena wynosi około 400zł okazał być się warty uwagi. Martwić może jedynie opinia Samsungów w kategorii CD-ROMów oraz CDRW-ROMów. Czas pokaże jak trwałe są te napędy. Na dzień dzisiejszy napęd mogę polecić każdej osobie pragnącej wypalać CD z prędkością 24X. [Dalej...] » czytaj dalej

 • Co na Giełdzie Komputerowej w Warszawie


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:34
  (3)Komentarzy (3)
  Kto dyktuje ceny w kraju? Hurtownie...? Też. I giełdy - jest tu sprzęt i nowy i używany, duże możliwości targowania i najważniejsze - dostępność w większych miastach dla zwykłych klientów... Porównaj ceny w lokalnych sklepach z tymi giełdowymi! A co działo się w tym tygodniu? Od dawna nie było tak słonecznej pogody, więc w weekend na Giełdzie Komputerowej w Warszawie (ul. Batorego 10a) było tłumnie! Ceny procesorów Pentium 4 nieznacznie spadły. Można już kupić nowe Celerony z 256K pamięci cache. Odwilż cenowa przyszła na Athlony XP i cały czas topnieją ceny napędów DVD. Nieznaczny spadek cen pamięci DDR, moduły 512MB są w zasadzie nieosiągalne...
  • procesor Pentium 4 1.5GHz OEM 610PLN (-30PLN)
  • procesor Intel Celeron 1000A 390PLN (-30PLN)
  • procesor AMD Athlon XP 1900+ 1040PLN (-50PLN)
  • napęd DVD Toshiba 16/48 340 (-20PLN)
  • pamięć RAM DDR 256MB PC-2100 290 (-30PLN)

  Nowe artykuły w polskiej Sieci


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:19
  Komentarzy (0)
 • Pentium 4 2.2GHz - recenzja na IN4.pl: Nowy procesor z pewnością należy do udanych. Wzrost wydajności wynikający z różnic zegara nie przekraczałby 5-8%, a tym czasem mamy od ok. 6% do aż 30% wydajniej. Seria Northwood może zatrzeć niemiłe wrażenia pozostawione nam przez poprzedników. Co do wersji 2.2GHz to jest ona niestety bardzo droga ale do tego Intel zdążył nas już przyzwyczaić. Decydując się na zakup procesora Pentium4 z pewnością wybrałbym, któryś z modeli opartych o nowe jądro Northwood. [Dalej...]
 • Optymalizacja PC cz.1. u Frazira: Pracą całego komputera rządzi właśnie BIOS, i to od jego konfiguracji zależy najwięcej, od stabilności, poprzez zarządzanie energią po wydajność. Kupując gotowy zestaw komputerowy zazwyczaj mamy konfigurację BIOS optymalnie dostosowaną do urządzeń w nim zainstalowanych. Jednak niektóre zmiany w nim dokonane mogą skutecznie przyśpieszyć start systemu operacyjnego jak i uzyskać większą wydajność np. pamięci RAM lub magistrali AGP co ściśle wiąże się z wydajnością karty graficznej [Dalej...]

 • WinMX v3.0 Beta 3 opracowany


  Autor: DYD | źródło: WS | 11:10
  Komentarzy (0)
  Na stronach WinMX.com w dziale NEWS pojawiła się wzmianka o pracach nad wersją BETA aplikacji WinMX w wersji 3.0. Program funkcjonuje na podobnej zasadzie co znany KaZaA, Napster czy DC. Wykorzystując technologię peer-to-peer, umożliwia użytkownikom z zainstalowanym WinMX-em przeglądać zasoby udostępnione przez innych osoby posiadające WinMX-a. Werja 3.0 jest w właśnie w fazie testów BETA - posiada wiele zmian i innowacji, o których informuje ta strona. Wersje BETA 3 można ściągnąć stąd (646 KB). Z uwagi na wersja BETA, autorzy programu zalecają instalacje zaawansowanym użytkownikom PC.

  ICQ, AIM, Yahoo, MSN i IRC w jednym


  Autor: DYD | 10:49
  (3)Komentarzy (3)
  W Sieci ukazało się nowe wydanie ciekawego programu Trillian, który może okazać się przydatny dla osób korzystających z wielu komunikatorów jednocześnie. Znane są Wam na pewno programy typu ICQ, AOL, Windows Messenger, Yahoo! Messenger czy odwieczny IRC. Bywa tak, że mamy zainstalowanych kilka komunikatorów na jednym komputerze - wówczas przydany może okazać się właśnie Trillian. Łączy on w sobie w/w komunikatory, udostępniając w jednym programie ich funkcje - a wszystko okraszone przejrzystym interfejsem. Najnowszą wersję tej aplikacji (0.722) dla systemów Windows 95/98/ME/2000/NT/XP można pobrać z tego miejsca (2,27 MB). Więcej szczegółów na stronie www.trillian.cc. Jak słusznie zauważył Andrzej, do "kompletu" brakuje tylko naszego rodzimego Gadu-Gadu...

  DOS w systemie Windows ME


  Autor: DYD | źródło: Bluesnews | 10:41
  Komentarzy (0)
  Posiadaczom systemu Windows Millennium może doskwierać brak trybu DOS, bowiem nadal krąży wiele aplikacji stworzonych tylko pod ten system. Simon Wells postanowił uporać się z tym problemem i stworzył program dodający obsługę trybu DOS w WindowsME. Właśnie ukazała się trzecia wersja tej aplikacji (476 KB). Dosfix v3 bo tak brzmi jej nazwa posiada kilka innowacji, m.in. nowy interfejs boot-menu. Autor ostrzega, że nie bierze żadnej odpowiedzialności za straty spowodowane działaniem programu Dosfix (program integruje się z ważnymi systemowymi plikami). Przed zastosowaniem, radzi zrobić backup najważniejszych danych.

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL