Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 5 kwietnia 2002  
    

Konkurs urodzinowy - zakończony!


Autor: DYD | 21:48
(15)Komentarzy (15)
Uroczyście ogłaszam, że nasz konkurs z lekkim poślizgiem (3 kwietnia) został oficjalnie zakończony! Na początek wielkie podziękowania za tak liczny udział w Konkursie Urodzinowym TPC! Przez trzy tygodnie trwania konkursu przyszło do nas blisko 4000 zgłoszeń! Duże podziękowania składam również firmom Intel oraz MiNT Group , bez których nasz pierwszo-urodzinowy konkurs nie wyglądał by tak okazale. Jeśli chodzi o nagrody, to troszkę się zmieniło w tym temacie. Przede wszystkim nie będzie Pentium 4 2.0 GHz ... będzie za to Pentium 4 2.2 GHz! Drugą główną nagrodą jest MINT ATI Radeon 8500 64MB TV-OUT. Rozdamy również sześć zestawów z gadżetami (koszulki, długopisy, czapki z logiem MiNT oraz kubki Intela). Listę zwycięzców ogłosimy w środę, 10 kwietnia!

HyperSnap-DX w wersji 4.40.01


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 21:33
Komentarzy (0)
Wchodząc dziś na stronę domową firmy Hyperionics natknąłem się na nową wersję przydatnego programu HyperSnap-DX datowaną na 5 kwietnia. Najnowsze wydanie tej aplikacji (4.40.01) posiada zaimplementowanych kilka nowych funkcji oraz zawiera garść poprawek (tutaj pełny spis nowości). Przypomnę, że HyperSnap DX to jeden z bardziej znanych programów służących do zrzucania obrazów z ekranu. Zyskał on popularność dzięki łapaniu screenów z aplikacji Direct3D, DirectX, Glide i filmów DVD. Program zapisuje obrazy w formatach BMP, GIF lub JPEG. Download pełnej wersji 4.40.01 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z następujących lokalizacji:

Easydivx w wersji 0.81


Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:29
Komentarzy (0)
W Sieci ukazała się nowa wersja aplikacji Easydivx, którą cechuje przejrzysty graficzny interfejs oraz łatwa obsługa. Do czego można wykorzystać Easydivx? Jak sugeruje nam sama nazwa tej aplikacji, Easydivx umożliwia łatwe "zrzucenie" danych z płyt DVD oraz późniejszy zapis w pliku Divx.avi i jego edycję. W nowym wydaniu Easydivx (0.81) poprawiono kompatybilnmść z DivX 5.0. Program Easydivx dla systemów Windows 95, 98, 98SE, 2000, XP można pobrać z ze strony autora lub ftp.twojepc.pl (2.11 MB). Więcej informacji o programie tutaj. Thanks Yoghurt za info!

Philips UGO - ultraprzenośne i ultralekkie


Autor: DYD | źródło: 4D | 19:55
Komentarzy (0)
Firma Philips wprowadza do swojej oferty dwa nowe projektory DLP. Modele UGO Impact S-lite i Impact X-lite, które zastąpią w ofercie handlowej modele z poprzedniej serii UGO, należą do najlżejszych na świecie przenośnych projektorów przeznaczonych dla mobilnych prezenterów i managerów. Nowo opracowane i opatentowane przez firmę Philips układy graficzne oraz jasność 1000 ANSI Lm w połączeniu z cyfrowym układem DMD (patent Texas Instruments) pozwalają uzyskać jasny i wyraźny obraz, charakteryzujący się jednorodnością i naturalnością. Użytkownik nowego UGO Impact otrzymuje możliwość manualnej regulacji ostrości oraz zoom (x1.2). Oprócz tego projektor umożliwia cyfrową obróbkę wyświetlanego obrazu (cyfrowy zoom x10, cyfrową stop-klatkę i cyfrową redukcję efektu trapezowatości). » czytaj dalej

NEC po raz drugi


Autor: DYD | 17:39
Komentarzy (0)
Firma NEC, największy japoński producent telefonów komórkowych, od dziś ponownie rozpoczyna dostawy swoich aparatów dla operatorów w USA. Wraz z rozwojem bezprzewodowych usług internetowych w Stanach Zjednoczonych, NEC ma szanse zdobyć dominującą pozycję na rynku. NEC posiadał już 12% udziału w amerykańskim rynku "komórek", gdy w roku 2000 postanowił wycofać się z USA.

Teraz firma - znana z zaawansowanych technologicznie telefonów 2,5G i 3G - ponownie wchodzi na rynek amerykański. W USA jak na razie firma będzie sprzedawać swoje modele 2,5G. To jeden z elementów rozpoczynających ekspansję NEC-a poza Japonią. Telefony NEC posiadają 30% udziału w rynku japońskim i zaledwie 3% udziału w rynku światowym. Zestawy 2,5G sprzedawane są już do Europy - za pośrednictwem firmy E-Plus oferuje je holenderski koncern Royal KPN, który rozpoczął już oferowanie europejskiej wersji usługi i-mode w Niemczech. » czytaj dalej

Szybsze chipy dla komórek


Autor: DYD | 17:32
Komentarzy (0)
Samsung poinformował o opracowaniu szybkiego i charakteryzującego się niskim poborem mocy mikrochipu SRAM. Układ znajdzie zastosowanie w telefonach komórkowych. 16-megabitowa jednostka przetwarza dane w czasie 25 nanosekund, co w porównaniu z funkcjonującymi obecnie na rynku rozwiązaniami oznacza 30% wzrost szybkości. Wzrost szybkości jest kluczowy dla aplikacji przetwarzania zdjęć i obrazu wideo, które coraz częściej pojawiają się w usługach oferowanych na rynku telefonii komórkowej. Masowa produkcja układów ruszy w pierwszej połowie bieżącego roku. Samsung oczekuje, że za sprawą nowego produktu zwiększy w tym roku swój udział w światowym rynku pamięci SRAM do 50%.

VIA prezentuje nową kartę USB 2.0 VIA 2580E


Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:30
Komentarzy (0)
VIA Technologies, Inc. w dniu dzisiejszym przedstawił nową kartę USB 2.0 VIA 2580E, wytworzoną w dziale VIA Platform Solutions Division (VPSD). Oparta na chipie VIA VT6202 host kontrolera i posiadająca certyfikat Hi-Speed USB 2.0, karta VIA 2580E oferuje transfer aż do 480 Mbps, tj. 40 razy szybszy niż istniejący standard USB 1.1. Nowy produkt umożliwia użytkownikom komputera podłączanie nowych i bardzo szybkich peryferiów USB 2.0, takich jak: kamery internetowe, aparaty cyfrowe, zewnętrzne dyski twarde. VIA 2580E jest również kompatybilna z obecnym standardem USB 1.1.

"Wyprodukowanie karty USB 2.0 VIA 2580E jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania w dostarczanie rynkowi innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych," powiedział Richard Brown, dyrektor marketingu w VIA Technologies, Inc. "VIA 2580E umożliwia użytkownikom dalsze rozbudowywanie możliwości posiadanych komputerów przez dodanie bardzo szybkiego dostępu plug-and-play, który pozwala podłączyć szerokie spektrum urządzeń zewnętrznych." VIA 2580E USB 2.0 wyposażona jest w 3-portowego root huba, oferuje interfejs z możliwością podłączenia ponad 100 urządzeń USB. Obsługuje PCI-Bus Power Management Interface Specification 1.1, w tym również zaawansowane opcje zarządzania energią, które umożliwiają dokładne sterowanie zużywaną mocą.

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | źródło: Fileflash | 14:37
(2)Komentarzy (2)
Wczoraj ukazało się uaktualnienie baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 60441 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.21 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Plik można też pobrać od nas.

NVidia dla Linuxa


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:24
Komentarzy (0)
Marcin K. nadaje: "NVidia właśnie wypuściła nowe drivery przeznaczone dla Linuxa. Nowa wersja (lub raczej kompilacja) oznaczona jest numerem 1.0-2880. Zmiany wprowadzone w tej wersji to lepsze wsparcie dla kart graficznych z grupy GeForce 4 oraz Quadro4. Dodatkowo naprawiono wiele błędów dotyczących kompatybilności, m.in. problem z renderowaniem przy włączonym stanie GL_SYNC_TO_VBLANK, za niskie ustawienie zegara, problem z miganiem obrazu w pełnoekranowych aplikacjach działających na karcie GeForce4, problem z cachem pixmap na GF3. Poprawiono także problem z działaniem kilu kart NVidi działających na jednym komputerze."

 
Czwartek 4 kwietnia 2002

Przełom w technologiach zasilania?


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:42
(2)Komentarzy (2)
Pracownicy i studenci Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley opracowali technologię budowy tanich, plastikowych ogniw słonecznych, którymi mogą być pokrywane różne rodzaje powierzchni - począwszy od ubrań, a na obudowach sprzętu elektronicznego kończąc. Obecnie produkowane urządzenia zasilane energią słoneczną mogą pracować wyłącznie w sterylnych pomieszczeniach i komorach próżniowych, a więc w warunkach znacznie odbiegających od codziennego środowiska pracy. Produkcja tradycyjnych baterii słonecznych, opartych na półprzewodnikach, jest także niezwykle kosztowna. Problemy to ma pokonać nowe rozwiązanie - "plastikowe" baterie są tanie w produkcji i mogą pracować w niemal każdych warunkach. Wszystko to dzięki nanotechnologii, a precyzyjniej: użyciu nano-kryształów i nano-rurek. Prowadzonemu przez prof. Paula Alivisatosa zespołowi (w skład którego oprócz pracowników uniwersytetu wchodzą też studenci) udało się uzyskać miniaturowe cząsteczki o właściwościach absorbowania różnych - w zależności od rozmiaru nano-cząsteczek - kolorów światła. » czytaj dalej

Telefon czyta z ruchu warg


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:22
(2)Komentarzy (2)
Japońska firma telekomunikacyjna NTT DoCoMo pracuje nad pierwszym na świecie telefonem odczytującym słowa z ruchu warg użytkownika. Rozwiązanie to ma przede wszystkim umożliwić rozmowę w otoczeniu o dużym natężeniu hałasu, pomoże także osobom, które mają kłopoty z głosem. Wystarczy bezgłośne poruszanie ustami, a telefon automatycznie rozpoznaje słowa i zamienia je w tekst lub prowadzi syntezę mowy. NTT DoCoMo dysponuje już prototypem takiego urządzenia, wersja komercyjna ma być dostępna w ciągu najbliższych 5 lat. Telefon wykorzystuje sensory wyłapujące impulsy elektryczne wysyłane przez mięśnie podczas poruszania ustami.

"Na dobre i na złe" płytki - nagrywarka SONY


Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:04
Komentarzy (0)
W Alstor dostępne są najnowsze nagrywarki firmy SONY. Nowy model zapisuje płyty CD-R z maksymalną prędkością 32x a CD-RW z prędkością 10x. Odczyt płyt CD odbywa się z prędkością 40x. Napęd ten obsługuje "overburning", zapisuje płytki w trybie DAO-RAW i kopiuje płyty z zabezepieczeniem SafeDisk 2. Nagrywarka SONY wyposażona jest w technologię zapobiegającą błędom "buffer underrun" podczas zapisu. Co ciekawe, system włączony jest na stałe i nie wymaga ingerencji użytkownika. Bufor napędu ma pojemność 2MB i w połączeniu z technologią Buffer Underrun Protection zapewnia bezproblemowe nagrywanie. W skład zestawu Retail wchodzi: napęd CRX185A, kabel IDE, przewodnik szybkiej instalacji i instrukcja (również w polskiej wersji językowej), akcesoria oraz oprogramowanie: B's Recorder Gold, B's Clip. Cena napędu dla odbiorcy końcowego z VAT to 650,- PLN.

Zdjęcia Thoroughbreda


Autor: R4v | 15:45
(1)Komentarzy (1)
Na stronie Muropaketti możecie obejrzeć zdjęcia z testów Thoroughbreda, czyli Athlona XP wykonanego w technologii 0.13 mikrona. Według autorów jest to Athlon XP 1700+ co już samo w sobie jest podejrzane.

Według wszelkich źródeł, pierwszy z serii Thoroughbred ma być model 2200+. Potem ma się pojawić wersja 1900+. Nigdzie nie ma w planach wersji 1700+. Inną sprawą jest napis Mechanical Sample na jądrze, który sugerował by raczej atrapę. Według autorów tekstu Athlon dał się podkręcić do 1600MHz przy napięciu 1.75V.

VIA przedstawia EPIA


Autor: R4v | 15:05
(7)Komentarzy (7)
VIA zaprezentowała płytę główną własnej produkcji nazwaną EPIA. Płyta jest w formacie Mini-ITX i posiada wbudowany procesor. Cena jest zależna od zamontowanego procesora. Wersja z Eden ESP500 kosztuje $99, natomiast EPIA z C3 E-Series 800MHz kosztuje $109.

Zastosowanie tej konstrukcji to przede wszystkim bezgłośne systemy, od których nie jest wymagana duża moc obliczeniowa. Wymiary EPIA to 17x17cm. Płyta posiada zintegrowaną grafikę z wyjściem TV, kodek dźwiękowy AC'97 oraz kontroler Ethernet.

 
Środa 3 kwietnia 2002

Przyszłość Duronów


Autor: R4v | 19:18
(17)Komentarzy (17)
Jak ogólnie wiadomo, Intel przygotowuje następcę Celerona pod nazwą kodową Willamete-128. Nowy procesor ma pracować z gniazdem Socket478 i prędkością od 1.7GHz. W związku z tym AMD nie zamierza zostawać w tyle. W najbliższym czasie Duron ma otrzymać nowe jądro, znane jako Appaloosa, które jest wersją Morgana wykonaną w technologii 0.13 mikrona. Procesory z jądrem Appaloosa mają pracować z magistralą 266MHz DDR. Niestety, nowe układy otrzymają także oznaczenie modelu, takie jak ma już Athlon XP, które nie dość, że ma niewielki związek z rzeczywistością, to jeszcze wprowadza spore zamieszanie. Tak więc nowe Durony, które mają pojawić się w trzecim kwartale będą posiadać oznaczenia 1600+, 1700+ oraz 1800+ i mają pracować odpowiednio z zegarami: 1.4GHz, 1.46GHz i 1.53GHz. Do końca roku spodziewana jest jeszcze wersja 1900+.

Procesor a'la Microsoft...


Autor: R4v | 19:12
(4)Komentarzy (4)
Microsoft, który nie tak dawno wypuścił na rynek konsolę XBox, już planuje jej następcę. W związku z miernymi wynikami sprzedaży w Europie i Japonii, firma szuka sposobów na obniżenie kosztów. Jednym z nich ma być produkcja własnych procesorów i układów graficznych. Wskazuje na to kilka rzeczy. Przede wszystkim Microsoft pracuje nad mikrokodem dla DirectX9 i 10. Ma on pozwolić układowi na bezpośrednie dekodowanie instrukcji DirectX. Dodatkowo Microsoft wykupił kilka patentów od Silicon Graphics Inc. co ma umożliwić użycie w DirectX funkcji dotychczas chronionych patentami. Wtedy wszystkie firmy, których produkty mają być zgodne z DirectX musiałyby by wnosić opłaty licencyjne dla Microsoftu. Jeśli chodzi o procesor, to firma chce, aby nowa konsola obsługiwała nowy język Microsoft Intermediate Language (w skrócie MSIL). Ponieważ ma zostać zachowana kompatybilność z poprzednikiem, procesor nowego urządzenia będzie musiał też wykonywać instrukcje x86. » czytaj dalej

Globalne porozumienie gospodarcze PHILIPS & DELL


Autor: DYD | źródło: 4D | 19:06
Komentarzy (0)
Dnia 27 marca 2002r. firmy Royal Philips Electronics i Dell poinformowały o podpisaniu umowy o wzajemnym, ogólnoświatowym sojuszu gospodarczym. W ramach pięcioletniego porozumienia, Philips będzie dostarczał kineskopy oraz płaskie panele LCD do monitorów, napędy komputerowe do zapisu danych, wszelkie rozwiązania w zakresie połączeń urządzeń elektroniki użytkowej oraz inne komponenty dla firmy Dell, które uda się wykorzystać w systemach komputerowych. Firma Dell natomiast będzie dostarczać serwery i nośniki pamięci oraz komputery osobiste. Dell będzie również współpracować w zakresie sprzedaży peryferii komputerowych Philips. Globalne porozumienie będzie miało wartość do 5 miliardów dolarów przy założeniu corocznego wzrostu o wartość 25% przez okres pięciu lat. » czytaj dalej

Cyfrowa przyszłość kina


Autor: DYD | źródło: 4D | 18:43
(3)Komentarzy (3)
Największe hollywoodzkie studia filmowe utworzyły spółkę, która zajmie się promocją standardów dla cyfrowych technologii kinowych. Założyciele organizacji to takie potęgi jak Walt Disney, 20th Century Fox, Metro-Goldwyn-Mayer, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Universal Studios i Warner Bros. Studia będą wspólnie promować cyfrowe rozwiązania dla kin, będą także pilnować, aby nowo powstające standardy przemysłowe były wzajemnie kompatybilne. Niezależnie od partykularnych interesów poszczególnych firm, promocja standardów cyfrowych powinna przynieść korzyści całej branży filmowej. Rozwiązania cyfrowe to nie tylko wyższa jakość, ale również kopie, które nie zużywają się podczas eksploatacji. Ponadto rozpowszechnianie filmów w formacie DVD-ROM, przesyłanie światłowodem czy transmisja satelitarna otworzą przed dystrybutorami zupełnie nowe możliwości.

Intel przedstawia procesor Pentium 4 2,4 GHz


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:17
Komentarzy (0)
Intel przedstawił nowy procesor Intel Pentium 4 pracujący z częstotliwością 2,4 GHz, czyli 2,4 miliarda cykli na sekundę. Obecnie firma produkuje procesory Pentium 4 wykorzystując nowe, mniejsze układy, wykonane z większych płytek krzemu o średnicy 300 mm. W porównaniu z pierwszym pełnym kwartałem produkcji procesora Pentium 4 w pierwszym kwartale 2001 roku sprzedaż wzrosła obecnie ponad dziesięciokrotnie. "Najwyższa wydajność i większa gęstość upakowania elementów procesora Pentium 4 2,4 GHZ to efekt nieustających ulepszeń procesu projektowania i produkcji" - powiedział Sunlin Chou, wiceprezes i generalny dyrektor Intel Technology and Manufacturing Group. - Ulepszyliśmy naszą technologię produkcji 0,13 mikrona przez zastosowanie szybszych tranzystorów, mniejszych układów i wydajniejszych płytek krzemowych o średnicy 300 mm. Jednocześnie kontynuujemy uruchamianie produkcji w wielu zakładach. To część naszych wysiłków na rzecz dostarczenia klientom najwyższej jakości w niezbędnych ilościach. Cena procesora Pentium 4 taktowanego zegarem 2,4 GHz, z 512 KB pamięci cache L2 wynosi USD 562,00 / szt. (w partiach po 1.000 szt.). Procesory Intel Pentium 4 z zegarem do 2,4 GHz w wersji pudełkowej są także dostarczane autoryzowanym dystrybutorom Intela na całym świecie.

GeForce 4 Ti4600 w wydaniu Gainwarda i Prolinka


Autor: Kris | 01:43
(50)Komentarzy (50)
6-tego lutego nVidia oficjalnie przedstawiła światu swoje nowe układy graficzne NV25 i NV17, które otrzymały nazwy handlowe GeForce4 Ti oraz odpowiednio GeForce4 MX. Pierwsze wrażenia z testów słabszego układu GF4 MX przedstawiliśmy już wcześniej (tutaj i tutaj). Teraz przyszła pora na przybliżenie możliwości flagowego układu nVidia nowej generacji. W niecały miesiąc od prezentacji na rynek trafiły dwa modele kart wyposażonych w układy GF4 Ti4600 i GF4 Ti4400. W bliżej nieokreślonej przyszłości (nieoficjalnie: miesiąc) powinien do nich dołączyć również bardziej budżetowy model GF4 Ti4200, którego wejście na rynek zostało na razie wstrzymane, aby pozwolić na łagodne przejście w stan spoczynku nieźle sprzedających się kart GF3Ti. Dzięki uprzejmości firmy Action2 oraz firmy Multimedia Vision mam przyjemność a może nawet zaszczyt przedstawić Wam karty Prolink PixelView GeForce4 Ti 4600 oraz Gainward GeForce4 PowerPack!!! Ultra/750 XP "Golden Sample"» czytaj dalej

Pakiet Biosów dla ENMICów


Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:47
Komentarzy (0)
Pan z Zbyszek z firmy Amado poinformował o aktualizacjach BIOSów dla płyt głownych marki ENMIC, dostępnych na stronach www.enmic.de w dziale support/mainboards. Są to następujące modele pod SocketA i mPGA478:
 • 8TTX+ z 28.01 (wprowadzono obsługę Athlon XP 2000+, uaktualnienie BIOS-u kontrolera RAID HPT370 do wersji 2.0.1019)
 • 8KAX+ z 23.01 (poprawiona współpraca z kartami VGA pod Windows NT, obsługa AMD Athlon XP 2000+, obsługa dysków powyżej 137GB)
 • 8KAX+Pro z 23.01 (poprawiona współpraca z kartami VGA pod Windows NT, obsługa AMD Athlon XP 2000+, obsługa dysków powyżej 137GB, uaktualnienie BIOS-u kontrolera RAID HPT370 do wersji 2.0.1019)
 • 8TEX+ z 23.01 (obsługa Athlon XP 2000+)
 • 8TCX2+ z 04.03 (obsługa Athlon XP 2100+, obsługa dysków powyżej 137 GB, wsparcie dla procesorów AMD Model K8)
 • 4BAX+ z 05.02 (obsługa procesorów Northwood (A) ze zwiększoną pamięcia cache, obsługa dysków powyżej 137 GB)
 • 4BCX+ z 05.02 (obsługa procesorów Northwood (A) ze zwiększoną pamięcia cache, obsługa dysków powyżej 137 GB)

Nowy trackball firmy Logitech


Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:41
Komentarzy (0)
Logitech dniu dzisiejszym swój najnowszy produkt poszerzając tym samym rodzinę trackballi w swojej ofercie. Nowy trackball bazuje na optycznej, opatentowanej przez Logitech technologii Marble, zaś do komunikacji z komputerem używa bezprzewodowej (radiowej) transmisji danych - Cordless. Logitech Cordless TrackMan Optical oferuje zupełnie nowe rozwiązania w zakresie operowania trackballem. Twórcy urządzenia poza standardowymi klawiszami dodali również łatwą w obsłudze rolkę, dodatkowe przyciski drag-lock oraz Cruise Control. Przycisk drag-lock pozwala na szybkie przesuwanie plików, obrazów, tekstu oraz innych danych w komputerze. Drag-lock odciąża użytkownika od klikania w menu, wyborze odpowiednich opcji, itd., itp. Cruise Control ma za zadanie umożliwić użytkownikowi szybkie poruszanie się po dużych dokumentach jak na przykład strony internetowe, arkusze kalkulacyjne, pliki tekstowe. Również w standardowych klawiszach twórcy dokonali małej rewolucji która ma usprawnić życie wszystkich fanom internetu. W miejscu gdzie spoczywa kciuk konstruktorzy trackballa umiejscowili dwa dodatkowe klawisze które współpracują z przeglądarką internetową - są to klawisze Forward i Back. Według przeprowadzonych badań są to najczęściej używane przez użytkowników internetu klawisze. » czytaj dalej

Nowe Biosy Asusa


Autor: R4v | 00:25
Komentarzy (0)
Asus Deutschland, jak to ma w zwyczaju, wypuścił kolejną serię Biosów dla swoich płyt głównych. A oto ich lista:Jak zwykle, flashujcie Bios tylko w przypadku problemów z płytą.

Co nowego na polskich serwisach?


Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:09
Komentarzy (0)
 • GreGM poinformował, że witryna Windows eXPerience Vortal (XPVortal.prv.pl = WinXP.pl) zmieniła w sobotę swoją lokalizację. Nasz nowy bezpośredni adres to: www.phugm.pl/windowsxp. Przestaje natomiast całkowicie funkcjonować adres www.Teleport.pl/WindowsXP.
 • Soltek SL-75DRV5 na Tweak.pl: "Dla zwykłego użytkownika chipset VIA Apollo KT333 nie wprowadza nic ciekawego. Wydajność, co prawda jest większa, ale nie powala na kolana. Należy także wziąć pod uwagę wyższą cenę modułów DDR333. Inna sprawa to overclockerzy. Tutaj dostaliśmy bardzo miłą niespodziankę, gdyż wszystkie płyty, które przeszły przez moje łapki obsługują w końcu dzielnik PCI 1/5, więc nieoficjalnie VIA wprowadziła obsługę magistrali 166 MHz!" [Dalej...]
 • redakcja.NET: Trust FamilyCam 310 AV: "Zabaweczka, która wpadła w nasze rączki, wyposażona jest w matrycę składającą się z 300 000 punktów (0.3MPixel), a także 16MB stałej pamięci. Oprócz funkcji aparatu, "Rodzinna Kamerka" pozwala nam na nagrywanie dowolnych sekwencji wideo, bez potrzeby noszenia ze sobą komputera, czy też zapisywanie rozmów, wykładów, czy innych dłuższych wypowiedzi, w przypadku których nasza pamięć zawodzi. Ostatnią funkcją, z której możliwości zapewne najczęściej będziemy korzystali to kamera internetowa!" [Dalej...]
 • Intel P4 2.4Ghz na FrazPC.pl: "Szybko udałem się po kartonik pełen niespodzianek. I tu pierwsza uwaga, chwytając za karton poczułem jak coś ciągnie mnie do dołu. To chyba z braku przyzwyczajenia, otóż obudowa i bebechy ważyły prawie 15 Kg. Jednak w końcu ciężar to niewielki, więc szybko uciekłem z przesyłką. W domu przystąpiłem do sprawdzania co się kryje w środku!" [Dalej...]

 •  
  Wtorek 2 kwietnia 2002

  Nowe wersje HWiNFO (1.06)


  Autor: DYD | źródło: Fileflash | 16:58
  Komentarzy (0)
  Hardware Info (HWiNFO) jest narzędziem służącym do diagnozowania urządzeń znajdujących się w komputerze. Program - podobnie jak czynią to inne tego typu aplikacje (SiSoftware Sandra 2002, Fresh Diagnose), podaje szczegółowe informacje o systemie oraz poszczególnych podzespołach naszego PC (m.in. info procesorze, płycie głównej, dysku twardym, etc.). HWiNFO posiada także możliwości benchmarku głównych komponentów systemu. W nowej wersji (1.06) poczyniono bardzo wiele usprawnień - pełna lista na stronie domowej HWiNFO. Z tej strony można pobrać najnowsze wersje HWiNFO pod MS-DOS oraz Windows 2000/ XP / NT. Wersję dla W2K/XP można pobrać hwinfo.sk lub ftp.twojepc.pl (1.04 MB).

  Definicje dla Nortona AntiVirusa


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:46
  Komentarzy (0)
  Wczoraj ukazało się uaktualnienie baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 60099 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (3.21 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Plik można też pobrać od nas.

  Nowy Radeon we wrześniu


  Autor: DYD | źródło: 4D | 16:43
  (6)Komentarzy (6)
  Długo oczekiwany nowy układ graficzny firmy Radeon będzie sprzedawany jako Radeon 10000, a nie - jak informowano wcześniej - R300. Karty z Radeonem 10000 trafią na rynek najprawdopodobniej we wrześniu. Według nieoficjalnych informacji, układ ma obsługiwać 8 potoków renderingu z 4 jednostkami teksturowania na każdy potok. Radeon 10000 będzie posiadać również 2 jednostki pixel shader i 2 vertex shader. Pierwsze, prototypowe karty graficzne z układem Radeon 10000 pojawią się przed końcem kwietnia. W sklepach pojawią we wrześniu - po premierze sterowników DirectX 9.1, których możliwości w pełni będą wykorzystywać. Ze względu na swoje niezwykle zaawansowane możliwości, nowy produkt ATI będzie pozycjonowany na rynku wyżej, niż układy nVidia GeForce 4 TI. Rywala nowego Radeona należy więc upatrywać w zapowiadanej przez nVidię jednostce NV30.

  Tańsze konsole?


  Autor: DYD | źródło: 4D | 16:18
  Komentarzy (0)
  W najbliższych miesiącach Nintendo może obniżyć cenę konsoli GameCube - władze firmy obniżkę uzależniają od ewentualnych spadków cen Sony PlayStation 2. PlayStation 2 kosztuje w USA 299 USD, jednak coraz częściej mówi się, że cena konsoli spadnie wkrótce do 199 USD. Właśnie tyle kosztuje obecnie konsola GameCube, która - choć technologicznie potężniejsza od PS2 - nie posiada napędu DVD. Dlatego Nintendo uważa, że "kostka" powinna być zdecydowanie tańsza niż produkt Sony. W związku z tym GameCube - choć na rynku amerykańskim sprzedawane jest dopiero od 18 listopada 2001 - prawdopodobnie potanieje. Nie podano jednak, jakiego rzędu obniżka jest planowana.

  Powszechnie oczekuje się, że Sony obniży cenę swojej konsoli już w maju - informacja miałaby zostać podana oficjalnie podczas imprezy Electronic Entertainment Expo. Jeśli pogłoski znajdą potwierdzenie w faktach, przeceny GameCube należałoby się spodziewać nie później niż podczas sezonu wakacyjnego. Nie wykluczone, że wobec ruchów cenowych u konkurencji, na obniżkę cen konsoli Xbox zdecydowałby się również Microsoft. Brak informacji, w jakim stopniu obniżki cen w USA odbija się na rynku europejskim, gdzie konsole są znacznie droższe. » czytaj dalej

  Trzęsienie bez następstw dla branży


  Autor: DYD | źródło: 4D | 16:05
  Komentarzy (0)
  Trzęsienie ziemi, które 31 marca nawiedziło Tajwan, nie powinno mieć wpływu na funkcjonowanie tamtejszych firm branży technologicznej. Epicentrum wstrząsów było miasto Hualien na wschodnim wybrzeżu wyspy - zanotowano tam wstrząsy o sile 6,8 stopni w skali Richtera. Jednak w regionach Taipei County, Taoyuan, Hsinchu City i Hsinchu County, gdzie zlokalizowana jest większość zakładów zajmujących się produkcja sprzętu elektronicznego, siła wstrząsów nie przekroczyła 4 stopni. Nie zanotowano poważniejszych strat.

  Producenci paneli TFT-LCD poinformowali, że podczas wstrząsów ich fabryki automatycznie wstrzymały pracę. Produkcja została wznowiona po kilku godzinach - nie doszło do większych przestojów, jak miało to miejsce podczas trzęsienia ziemi sprzed 3 lat. Także producenci półprzewodników i komputerów nie odczuli negatywnych skutków wstrząsów. Trzęsienie nie zaszkodziło też produkcji płyt głównych - ze względu na słabnący popyt, fabryki tych podzespołów w niedzielę w ogóle nie pracowały, dzięki czemu maszyny nie uległy żadnym uszkodzeniom.

  Najwyraźniej wyciągnięto wnioski z katastrofy z 21 września 1999, kiedy to trzęsienie ziemi wywołało znaczne szkody. Obecna infrastruktura technologiczna Tajwanu jest dostosowana do wstrząsów - pomimo, że niedzielne trzęsienie ziemi było dość silne, na wyspie nie zanotowano nawet przerw w dostawie wody i prądu.

  Zestaw nowych wersji Biosów


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:50
  (1)Komentarzy (1)
  Chłopaki Krzysztof i Gelo dali znać o nowych wersjach Biosów dla płyt głównych firmy Soltek. Najnowsze wydania Biosów dodają wsparcie dla procesorów AMD Athlon XP 2100+, AMD MODEL 8 CPU oraz dodają obsługę dysków twardych o pojemności do 160GB. Oto linki do poszczególnych modeli:Z kolei od kolegi Pazura dostaliśmy namiar na świeży Bios dla płyty głównej Shuttle AK3.1 (v3.x) opartej na układzie KT266A. Posiada on oznaczenie "AK31S2EH" i datowany jest na 03/02/2002. Bios umożliwia obsługę procesorów Athlon XP 2100+ i 2200+, zawiera aktualizowaną numerację procesorów K7 oraz pozwala na pracę z dyskami o pojemności większej niż 137GB.

  Heroes IV PL - prace na masterem zakończone


  Autor: DYD | 15:38
  (2)Komentarzy (2)
  Okazuje się, że nie wszyscy w czasie minionych świąt koncentrowali się na słodkim leniuchowaniu i wertowaniu programu telewizyjnego. Firma CD Projekt poinformowała, że podczas Świąt Wielkanocnych zostały zakończone prace nad polską wersją gry Heroes of Might and Magic IV! Wykonano wersję finalną, która posłuży do wykonania matrycy (stampera), a ta do produkcji specjalnie zabezpieczonych płyt. Więcej szczegółów na temat lokalizacji Heroes IV można znaleźć na stronie firmy CDProjekt.

  Nowe "COMBO" Toshiby już w sprzedaży


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:36
  Komentarzy (0)
  W ofercie ALSTOR pojawiło się najnowsze "Combo" Toshiby dla komputerów klasy PC. Napęd o symbolu SD-R1202 charakteryzuje się następującymi parametrami: zapis płyt CD-R z prędkością 16x, zapis płyt CD-RW z prędkością 10x, odczyt płyt CD z prędkością 40x. Dodatkowo Toshiba odczytuje płyty DVD z prędkością 12x. Napęd SD-R1202 wyposażono w bufor o pojemności 2MB oraz technologię chroniącą przed występowaniem błędu "buffer underrun". Warto dodać, że Combo odtwarza wszystkie popularne formaty CD oraz DVD w tym DVD-R, DVD-RW i DVD+RW. Combo w wersji Retail Kit posiada bardzo bogaty zestaw Instant CD/DVD 6.0 znanej niemieckiej firmy VOB, na który składają się: Instant Write, Instant Video, Instant Copy, Instant Backup, Instant Music, Power DVD 4.0 oraz MusicMatch Jukebox. Cena urządzenia to 800,- PLN (brutto dla odbiorcy końcowego). Napędy objęte są dwuletnią gwarancją.

   
  Poniedziałek 1 kwietnia 2002

  Testy zestawu Intel Pentium4 2.40 GHz z ACT


  Autor: Lancer | 00:40
  (42)Komentarzy (42)
  Ludzką naturą jest nieustanne doskonalenie wszelkiego otoczenia. Tworzymy coraz to nowe, doskonalsze maszyny daleko wykraczające poza niedawne granice marzeń. To co do niedawna było jedynie w sferze marzeń, teraz jest chlebem powszednim. Kto jeszcze 10 lat temu myślał, że obecne procesory będą miały częstotliwość 50-krotnie większą, a możliwości obliczeniowe domowego komputera PC będą większe niż niejednego superkomputera zajmującego kilkanaście metrów kwadratowych. Tak ogromny postęp stał się możliwy dzięki niesamowitemu postępowi inżynierii, która pozwala produkować coraz bardziej skomplikowane układy wykonujące dzięki swej architekturze coraz większą ilość operacji jednocześnie, a stopniowe podnoszenie zegarów taktujących sprawiło, że 1 GHz-owy procesor nie robi na nikim już wrażenia. Procesory biurkowe taktowane są zegarami, które niedawno przez kilka minut utrzymywali szaleni overclockerzy, chłodzący swe układy ciekłym azotem. W dniu dzisiejszym zostaje złamana kolejna bariera. Dzięki najnowszemu procesorowi Intel Pentium4 taktowanym zegarem 2,40 GHz można odkryć świat zer i jedynek bez poddawaniu się najmniejszym kompromisom. Mam bowiem zaszczyt zaprezentować artykuł traktujący o tymże procesorze. Za pomoc w zgromadzeniu niezbędnych materiałów podziękowania kieruję w stronę firm ACT i polskiego oddziału firmy Intel» czytaj dalej

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL