Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 30 kwietnia 2002  
    

Test skanera Plustek OpticPro U16B


Autor: Beny | 17:58
(13)Komentarzy (13)
Dostałem do przetestowania (dzięki uprzejmości firmy Multimedia Vision) płaski skaner formatu A4 - OpticPro U16B. Jest to nowy model firmy Plustek, która zasypuje rynek coraz to nowszymi modelami (poprzednio testowaliśmy model OpticPro UT16). Wiele z nich zostało docenionych i nagrodzonych, czego dowiadujemy się z pudełka. Czym firma zaskoczy nas tym razem? Czy i ten model zostanie uhonorowany? Zobaczymy.

Warto jest zastanowić się przy zakupie nowego sprzętu komputerowego nad skanerem. W dzisiejszych czasach ich ceny są coraz bardziej przystępne, więc każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Owo urządzenie znajduje coraz więcej zastosowań: niektórzy z nas robią sobie kopie wszelakich dokumentów czy pism, inni z kolei będą z jego pomocą skanowali zdjęcia z wakacji by później zrobić z nich multimedialną prezentację, jeszcze inni użyją go (wraz z drukarką) zamiast xero. » czytaj dalej

Info z ESCAPE Magazine


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:08
(3)Komentarzy (3)
ESCAPE Magazine (www.escapemag.pl) wspólnie z serwisem SŁOWA w Sieci przeprowadził badania, mające na celu stwierdzenie, w jakiej formie użytkownicy Internetu wolą czytać różnego rodzaju magazyny. Badania zostały przeprowadzone na grupie około 400 osób z czego duża część posiada dostęp do Internetu. W wynikach badania bardzo widoczne jest, iż polska prasa papierowa przeżywa duży kryzys, bynajmniej nie ze względu na konkurencje jaką są elektroniczne magazyny. Głównym powodem, dla którego ponad połowa ankietowanych odpowiedziała się za pozyskiwaniem informacjami w postaci elektronicznej, nie jest w cale łatwy do nich dostęp czy chociażby wygoda. Głównym powodem dla którego prasa elektroniczna rozkwita, a bankrutują kolejne pisma papierowe jest... Dowiesz się więcej w 13 numerze ESCAPE Magazine www.escapemag.pl.

AMD i 64-bitowy MIPS


Autor: R4v | 15:03
Komentarzy (0)
AMD podpisało z firmą MIPS umowę na wykorzystanie zestawu 64-bitowych instrukcji. Licencja MIPSa ma pozwolić producentowi Athlona na wejście na rynek urządzeń tzw. embedded, czyli m.in. telefonów komórkowych, PDA i set top boxów. Nad nowymi procesorami będą pracować inżynierowie z Alchemy Semi, wykupionego niedawno przez AMD. 64-bitowe procesory pracujące z jądrem MIPS mają pomóc w firmie w zajęciu części rynku najszybszych urządzeń.

Zabójczy atak wirusów


Autor: R4v | 14:17
(10)Komentarzy (10)
Okazuje się, że najnowsza wersja robaka internetowego Klez jest swego rodzaju rekordzistą. Klez rozprzestrzenia się w zabójczym wręcz tempie i, według szacunków, zaraził już 7 procent pecetów podłączonych do Internetu. W porównaniu z nim wyniki Nimdy i Sircama wydają się niewielkie. Wersje H i I Kleza mają zaledwie kilka tygodni i same w sobie nie stanowią większego zagrożenia. Oprócz generowania dużego ruchu w Sieci i zapychania serwerów pocztowych rozsyła jedynie pliki użytkowników na inne pecety. Źródłem sukcesu robaka jest także podszywanie się pod innych użytkowników. Odbiorca ma wrażenie, że mail przyszedł od znanej mu osoby. Najbardziej skutecznym sposobem walki z intruzem jest pozbycie się Outlook Expressa jako klienta poczty. Można też użyć często uaktualnianego oprogramowania antywirusowego.

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:03
(1)Komentarzy (1)
Wczoraj ukazało się uaktualnienie datowane na 29.04 baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 60915 wirusów) dla oprogramowania antywirusowego firmy Symantec poinformował PeKa. Z najnowszych definicji (3.25 MB) mogą skorzystać użytkownicy produktów z rodziny Norton AntiVirus. Plik można też pobrać z naszego serwera FTP.

PNY drugim dostawcą kart Quadro


Autor: R4v | źródło: e-mail | 13:46
Komentarzy (0)
Dostarczane do tej pory przez firmę ELSA profesjonalne rozwiązania graficzne oparte na procesorach NVIDIA Quadro – na mocy porozumienia pomiędzy firmą NVIDIA Corp i PNY Technologies – dostępne będą w ofercie firmy PNY. PNY zaoferuje produkty integratorom systemowym, dystrybutorom, VAR-om oraz użytkownikom końcowym zarówno w USA, jak i w Europie. NVIDIA i PNY zapowiadają wspólne działania nad rozwojem rynku na procesory Quadro. Wkrótce firma PNY poda szczegóły dotyczące dostępności kart. NVIDIA nadal będzie sprzedawać karty z procesorami Quadro na zasadach OEM głównym producentom stacji roboczych, m.in. firmom: Compaq, Dell Computer, Fujitsu Siemens Computers, Hewlett-Packard, IBM. Powstała w roku 1985 amerykańska firma PNY Technologies była w Polsce do tej pory stosunkowo mało znana, oferuje jednak już od pewnego czasu karty graficzne z procesorami GeForce pod marką Verto. Firma dostarcza także: pamięci RAM, nośniki CD, pamięci typu „flash” (compact flash, smart media, MMC i SD). Europejskie oddziały PNY mają swoją siedzibę w irlandzkim Ballivor i francuskim Bordeaux.Dystrybucją produktów PNY w Polsce zajmuje się Servodata Elektronik Sp. z o.o.

Nowe Biosy Asusa


Autor: R4v | 13:10
Komentarzy (0)
Pojawiły się nowe biosy dla płyt Asusa. Są to wersje Final. Jeżeli więc macie problemy z jedną z poniższych płyt, to ściągajcie uaktualnienie:

Microsoft Corona


Autor: R4v | 12:49
Komentarzy (0)
Microsoft przedstawił technologię Corona, która ma umożliwić odtwarzanie filmów o wysokiej jakości przez Internet. Obsługuje ona rozdzielczość HDTV. Według autorów ma pozwolić na dwukrotne zmniejszenie pliku w stosunku do kompresji MPEG-2. Pierwsze wersje testowe mają być dostępne późnym latem. ATi i nVidia już zapowiedziały wsparcie dla tej technologii w swoich układach. Nie wiadomo jeszcze tylko jak szybko. Pewnym konkurentem dla Corony jest MPEG-4. W dekodowanie tego standardu ma pomagać nadchodzący R300 od ATi. Corona może pomóc w upowszechnieniu się standardu HDTV, który oferuje wyższą rozdzielczość, a co za tym idzie, jakość filmów.

Szybki jak Jaguar


Autor: DYD | źródło: 4D | 11:10
Komentarzy (0)
Firma ARM Holdings opracowała architekturę procesorów nowej generacji dla urządzeń przenośnych. Częstotliwość taktowania nowych układów ARM11 Jaguar może przekroczyć 1GHz. Architektura Jaguar posiada zaimplementowany zestaw instrukcji multimedialnych ARM v6. Produkowane w technologii 0,13 mikrona układy mogą pracować z częstotliwościami od 350MHz do 750MHz. Po przejściu na produkcję w technologii 0,10 mikrona możliwe będzie przekroczenie bariery 1GHz.

Najszybszy produkowany obecnie procesory tego typu to oparte na architekturze ARM, jednak udoskonalonej przez Intela, układy Xscale. Osiągają one szybkość do 400MHz. Jaguar ma pozwolić ARM Holdings na wyjście z cienia Intela i odzyskanie pozycji lidera rynku chipów dla najmniejszych urządzeń.

„Mikroarchitektura ARM11 jest podstawą dla nowej generacji rdzeni procesorów. Wynosi efektywność i wydajność urządzeń bezprzewodowych i elektroniki użytkowej na nowy poziom” – powiedział John Rayfield, odpowiedzialny w firmie ARM za rozwój nowych technologii. Pierwsze procesory oparte na nowej architekturze trafią do licencjobiorców w czwartym kwartale bieżącego roku. Układy znajdą zastosowanie w handheldach oraz telefonach komórkowych nowej generacji.

Tajwan: coraz więcej LCD


Autor: DYD | 10:15
Komentarzy (0)
Produkcja paneli LCD będzie w tym roku najbardziej dochodowym sektorem tajwańskiego przemysłu elektronicznego – poinformował rządowy Instytut Przemysłu Informacyjnego w Taipei. Wartość wyprodukowanych w 2002 roku na Tajwanie paneli LCD sięgnie 6,3 mld USD, co oznacza, że będzie niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym. W pierwszym kwartale bieżącego roku tajwańska branża LCD zanotowała największy w swojej historii wzrost obrotów –188% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Zapotrzebowanie wciąż rośnie. Analitycy rynku tłumaczą to faktem, że coraz większa liczba producentów zestawów komputerowych wprowadza do swojej oferty monitory LCD. Ponadto w drugiej połowie ubiegłego roku kilka japońskich firm wstrzymało produkcję paneli LCD i zleciło ją podwykonawcom z Tajwanu. Na dynamicznie rozwijającym się rynku nie brak oczywiście konkurentów. W branży LCD największe zagrożenie dla firm z Tajwanu stanowi Korea Południowa. Producenci z Tajwanu specjalizują się w panelach 15-calowych, Koreańczycy w większych – przede wszystkim 17-calowych, które stają się coraz bardziej popularne. W ubiegłym roku tajwańscy producenci kontrolowali 58,6% światowego rynku LCD. W pierwszym kwartale bieżącego roku wskaźnik spadł do 54,1%. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 29 kwietnia 2002

EA zapowiada SimCity 4


Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:19
(5)Komentarzy (5)
SimCity, jedna z gier-legend XX wieku, wraca na ekrany komputerów w nowej, fascynującej wersji. SimCity 4 jest owocem 12 lat doświadczenia w pracy nad wierną symulacją komputerowego miasta. Od 1989 roku, kiedy to miała miejsce premiera pierwszego SimCity, konsekwentnie rozbudowywano elementy symulacji, czyniąc ją wszechstronną, szczegółową oraz zaiste imponującą w swym rozmachu. SimCity 3000, wydane w 2000 roku, pozwalało poznać smak zarządzania naprawdę dużym miastem, począwszy od bolączek związanych z bezrobociem, poprzez zawiłości elektryfikacji czy budowy kanalizacji do zagadnień związanych z długofalowym planowaniem rozbudowy infrastruktury przemysłowej... » czytaj dalej

Koszulki wysłane! Parę zostało...


Autor: DYD | 20:21
(2)Komentarzy (2)
Mając jeszcze trochę sił informuje, że w dniu dzisiejszym zakończyliśmy wysyłkę do wszystkich osób (grubo ponad 100 paczek), którzy zdążyli zamówić u nas koszulki TPC. Tym, którym niestety zabrakło danych rozmiarów, wyślemy po wyprodukowaniu kolejnej partii - około 2-3 tygodni czasu cierpliwości. Z kolei tym, co się jeszcze wahają z zakupem informuje, że na stanie mamy jeszcze trochę beżowych L i XL (są bardzo ładne o czym świadczą uśmiechnięte buźki naszych Czytelników) - wówczas będziemy mogli ruszyć z dalszą produkcją (np. kubki). Zapraszamy do zakupów!

Adobe i Macromedia w sądzie


Autor: DYD | źródło: 4D | 20:17
Komentarzy (0)
Premiera programu Dreamweaver MX została w firmie Macromedia przyćmiona przez inne wydarzenie – proces sądowy z największym rywalem: Adobe Systems. Adobe złożyło pozew przeciwko Macromedia jeszcze w sierpniu 2000 r., oskarżając rywala o nielegalne wykorzystanie w programie Flash rozwiązania ‘tabbed palettes’. Umożliwia ono użytkownikowi personalizację wyglądu obszaru roboczego, dzięki czemu dostęp do najczęściej wykorzystywanych elementów jest usprawniony. Problem w tym, że ‘tabbed palettes’ jest technologią opatentowaną przez Adobe. Pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się dzisiaj, a więc w dniu premiery nowej wersji programu do tworzenia i zarządzania stron internetowych – Macromedia Dreamweaver MX. W odpowiedzi na pozew Adobe, Macromedia zrewanżowała się oskarżeniem o wykorzystanie w programach Photoshop i GoLive rozwiązań naruszających jej dwa patenty. Sąd rozpatrzy tę sprawę dopiero gdy znana będzie decyzja w kwestii ‘tabbed palettes’.

GameCube miało być... Xboxem?


Autor: DYD | źródło: 4D | 19:08
Komentarzy (0)
W książce „Opening the Xbox: Inside Microsoft’s Plan to Unleash an Entertainment Revolution” Deana Takahashi ujawniono informację, że powstanie konsoli Xbox poprzedziły podejmowane przez Microsoft próby przejęcia firmy Nintendo. Autor książki dowiedział się o tym od prezesa amerykańskiego oddziału Nintendo, Minoru Arakawy. Podobno Microsoft gotów był wykupić Nintendo za kwotę 25 mld USD, jednak Japończycy odmówili. Odrzucenie tej propozycji skłoniło firmę Billa Gatesa do rozpoczęcia prac nad własna platforma do gier i tak narodził się Xbox.

Informacja wywołała spore poruszenie w branży elektronicznej rozrywki i to bynajmniej nie dlatego, że nikt wcześniej nie słyszał o planach przejęcia Nintendo – już wcześniej pojawiały się „przecieki” na ten temat. Jednak do tej pory nieznana była kwota, jaką oferował Japończykom Microsoft, a w ustach prezesa Nintendo US informacja o 25 mld USD brzmi wiarygodnie. Wynika z tego jasno, że desperacja Microsoftu jest ogromna i gigant z Redmond nie będzie szczędził pieniędzy, by podbić rynek konsol. Kolejnym potwierdzeniem są pogłoski, że Xbox II będzie oparty na procesorze i układach graficznych... Microsoftu. Firma rozważa bowiem rezygnację z usług innych producentów i być może samodzielnie zajmie się projektowaniem i produkcją podzespołów dla nowej konsoli.

eMac: tylko do nauki ...


Autor: DYD | źródło: 4D | 18:15
Komentarzy (0)
Apple zaprezentowało komputer eMac – następcę popularnego (zwłaszcza w amerykańskim szkolnictwie) iMaca z monitorem CRT. Komputer będzie sprzedawany wyłącznie nauczycielom, uczniom, studentom i instytucjom edukacyjnym. Niedługo na rynek trafią także nowe komputery z linii PowerBook. eMac wyposażony jest w procesor G4 700MHz, 128MB pamięci RAM i dysk twardy 40GB. W skład zestawu wchodzi monitor CRT z płaskim ekranem o przekątnej 17 cali. Model wyposażony w napęd CD-ROM będzie sprzedawany w cenie 999 USD. Za możliwość odczytu płyt DVD i wypalania CD-RW trzeba będzie dopłacić kolejnych 200 USD.

Steve Jobs, dyrektor Apple, wprowadzając na rynek komputery iMac z monitorem LCD obwieścił śmierć technologii CRT. Rzeczywistość zweryfikowała jednak tę opinię – dla sektora edukacyjnego, który generuje poważną część wpływów Apple, cena zestawu komputerowego ma kapitalne znaczenie. Dlatego firma wykonała mały krok w tył i powróciła do tańszego rozwiązania CRT. Ma on pozwolić Apple w odzyskaniu pozycji lidera amerykańskiego rynku edukacyjnego, którą „Jabłko” utraciło niedawno na rzecz firmy Dell. » czytaj dalej

Intel Itanium 2 już "ochrzczony"


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:39
Komentarzy (0)
Intel Itanium 2 to obowiązująca nazwa nowej generacji procesora z rodziny 64-bitowych produktów Intela. Procesor, znany pod kodową nazwą McKinley, jest przeznaczony do wysokiej klasy serwerów i stacji roboczych. Będzie się wyróżniać 1,5 - 2 razy większą wydajnością niż dostępna w obecnych systemach opartych na technologii Itanium. Przewiduje się, że procesor Intel Itanium 2 zostanie wprowadzony do sprzedaży w połowie bieżącego roku. Równocześnie planowane jest wprowadzanie serwerów i stacji bazowych z tym procesorem, które będzie kontynuowane do końca 2002 roku. Logo Itanium 2 jest częścią programu Intel Inside, który zalicza się do największych korporacyjnych kampanii reklamowych na świecie.

Nowe artykuły w Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:03
(6)Komentarzy (6)
 • W Jamie Mastaha pojawił się artykuł o udostępnianiu połączenia internetowego (ICS) innym użytkownikom sieci lokalnej z limitowaniem ruchu (np. maksymalnego transferu) na poszczególnych końcówkach w środowisku Windows 2000/XP z wykorzystaniem pakietu Band Speed Balancer. Czyli jak dać komuś palec i nie stracić przy tym całej ręki..
 • FrazPC.pl: Foto-Relacja z INFOSYSTEM 2002 - Kolejny zwykły dzien. Czwartek jak każdy inny, no może po za małą wycieczką. Ekipa FrazPC w oficjalnym składzie: Frazir, Vegita i Karnos wybrała się do Poznania, na targi Infosystem 2002. Karnosa w tym składzie celowo ustawiłem na końcu z jednej, bardzo prostej przyczyny. Karnos jako ostatni dowiedział się jaki jest skład ekipy. Pomyślałem, że pewnie się ucieszy jak przyjadę i postanowiliśmy z Frazirem ułożyć misterny plan.

 • Nowy szlif Szafirów ...


  Autor: Kris | 12:07
  Komentarzy (0)
  Jeden z większych producentów kart opartych na układach ATI, firma Sapphire Technology wyraźnie się rozkręca w kolejnych mutacjach kart. Rodzinka wzbogaciła się o wersje VIVO (wyjście i wejście TV w oparciu o ATI Rage Theater) oraz modele niskoprofilowe. I to w połączeniu zarówno z Radeonem 8500 jak i 7500. Jest również wersja R8500 128MB i budżetowe modele R7500 z pamięciami SDR. Dzięki temu należałoby się spodziewać dalszych redukcji cen (tym bardziej, że GF4Ti4200 niedługo wchodzi na rynek i trzeba się będzie wykazać konkurencyjnością cenową) i większego dostosowania do potrzeb odbiorców. Całą rodzinkę można zobaczyć na stronach producenta.

  Mam nadzieję, że nowe karty będą się odznaczały równie wysoką jakością jak te, które są aktualnie sprzedawane. Pragnę tylko zwrócić uwagę na kilka elementów oferty. Po pierwsze brak w niej wersji 275/550MHz (chyba za blisko współpracują z ATI). Po drugie Radeon 8500LE w wykonaniu Szafira oznacza zarówno klasyczne wersje 250/500 jak i tańsze ale i mniej wydajne 250/366MHz. Po trzecie zrezygnowano z wersji Radeon 7500 z pamięciami 4ns (460MHz) i zostały tylko słabsze, taktowane 366MHz (LE oznaczają u nich wersje SDR). No i dorobili się własnego wentylatorka. Mam nadzieję, że będzie jeszcze cichszy niż poprzedni (typowy, w miarę nietoksyczny produkt jak z pudełek ATI) ...

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL