Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 28 listopada 2003  
    

Acorp 7KT600


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 17:13
(2)Komentarzy (2)
Firma Acorp wypuści wkrótce na rynek płytę główną opartą na chipsecie VIA KT600 z towarzyszącym mu mostkiem południowym VT8235. Płyta jest przeznaczona do współpracy z procesorami firmy AMD Athlon XP i Duron. Szybkość magistrali to maksymalnie 400MHz. Mostek południowy zapewnia obsługę dysków U-ATA-133, dźwięku 5.1 oraz interfejsu USB 2.0/1.1. Płyta posiada 3 sloty DIMM (max. 3GB pamięci PC3200), 5 slotów PCI oraz 1 AGP 8x. Użytkownik ma także do dyspozycji 6 gniazd USB.

Flatron LCD L1720B


Autor: DYD | źródło: LG | 14:40
(3)Komentarzy (3)
W ostatnich dniach do rodziny monitorów ciekłokrystalicznych LG Flatron dołączył nowy model - L1720B. L1720B to monitor 17-calowy. Od swojego poprzednika L1710S różni się stylistyką. Zmianie uległa kolorystyka i kształt zarówno ramki jak i podstawki. Obecnie dominujące kolory to czarny i szary. W nowym monitorze zmianie uległ też panel sterujący. Teraz znajduje się na wyraźnie oddzielonej, dolnej części ramki obok podświetlanego włącznika.

L1720B charakteryzuje się następującymi parametrami obrazu: podziałka pikseli 0,264mm, jasność 250 cd/m kw., kontrast 450:1, kąt widzenia obrazu 160/140 (poziomo/pionowo), czas odpowiedzi matrycy 16ms, zalecana rozdzielczość 1280x1024@60 Hz. Monitor ten spełnia m.in. normy MRP-II i TCO-99. L1720B jest już w sprzedaży. Jego cena detaliczna to 2639 zł.

Kontrowersyjny "BIOS przyszłości"


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 14:29
(14)Komentarzy (14)
Firma Phoenix Technologies - jeden z największych światowych producentów oprogramowania BIOS - oficjalnie zaprezentowała system Trusted Core, który ma przyczynić się do poprawy funkcjonalności i bezpieczeństwa komputerów. Niektóre możliwości "BIOS-u nowej generacji" mogą jednak napotkać na opór użytkowników, znalazły się w nim bowiem zabezpieczenia przed kopiowaniem materiałów chronionych prawem autorskim.

Zapowiedziany w tym tygodniu Trusted Core już wkrótce trafi do notebooków. W marcu 2004 na rynek trafi BIOS nowej generacji dla komputerów stacjonarnych. Wśród potencjalnych odbiorców nowego produktu wymienia się firmy IBM, Samsung i Fujitsu. Trusted Core ma chronić pracowników firm przed kradzieżą danych i nieautoryzowanym dostępem po włączeniu się do sieci. Zawiera m.in. algorytm szyfrujący, który ma zapewnić bezpieczeństwo haseł. Wyposażone w system komputery mają być także bardziej odporne na wirusy. Silniejsza integracja BIOS-u z systemem operacyjnym Windows i ekspansja technologii Trusted Core na urządzenia elektroniki domowej to kolejne kroki, jakie zapowiada firma Phoenix. Dlatego już wkrótce np. zdalna konfiguracja komputera przez sieć nie będzie stanowić problemu. » czytaj dalej

Japoński sklep Apple


Autor: DYD | źródło: 4press / Yahoo | 11:30
(5)Komentarzy (5)
Kolejne doniesienie ze świata Maców. W niedzielę odbędzie się otwarcie pierwszego poza Stanami Zjednoczonymi sklepu firmowanego przez Apple Computer. Pierwszy japoński sklep Apple zostanie zlokalizowany w tokijskiej dzielnicy handlowej Ginza. Będzie to łącznie 73. sklep Apple. W pięciopiętrowym budynku oprócz najnowszych urządzeń z oferty firmy znajdzie się także m.in. kafejka internetowa.

"Biorąc pod uwagę dużą liczbę potencjalnych klientów którzy spacerują przed drzwiami naszego sklepu ... mamy nadzieję że uda nam się część z nich przekonać do odwiedzenia naszego sklepu" - powiedział Steve Jobs, uczestnicząc w promocji sklepu przed jego otwarciem. Od momentu otwarcia pierwszego sklepu Apple w maju 2001r., progi wszystkich sklepów firmy przekroczyło już ponad 24 mln klientów.

Epson Stylus CX6400 - 3 w 1


Autor: DYD | 11:26
Komentarzy (0)
Epson Stylus CX6400 to urządzenie do domu i biura, które może drukować, kopiować i skanować - bez udziału komputera. Funkcje te są dostępne dzięki pięciu wbudowanym gniazdom na karty, które gwarantują obsługę 9 formatów kart. Urządzenie umożliwia bezpośredni wydruk dokumentów lub zdjęć, a także zapisywanie zeskanowanych danych. Kombajn ten kopiuje bez marginesu do formatu A4. Epson Stylus CX6400 drukuje z szybkością do 22 stron na minutę i kopiuje z szybkością do 16 stron na minutę. Epson Stylus CX6400 nie wymaga stosowania specjalnych papierów, gdyż nadaje się do druku na papierze normalnym i makulaturowym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej generacji atramentów pigmentowych DURABrite, które są nie tylko odporne na rozmazywanie i wodę, lecz charakteryzują się również odpornością na światło do 80 lat. O zachowanie szczegółów dba wbudowany skaner o rozdzielczości 1 200 x 2 400 dpi. Epson Stylus CX6400 pojawi się na rynku w połowie października 2003 r., w cenie 1139 PLN (sugerowana cena detaliczna z VAT). Epson zapewnia 1 rok gwarancji.

K-Lite Codec Pack 2.20 Final


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:05
(2)Komentarzy (2)
W Sieci jak informuje Simonides, pojawiła się nowa wersja pakietu kodeków do wszelkiego rodzaju audio i video - K-Lite 2.20 Final w wersjach Basic (2.20 MB) i Full (6.30 MB). Pakiet zawiera "kolekcję" kodekow i dedykowanych narzędzi. Wersja podstawowa (Basic) zawiera te kodeki, których w większości użyto do kodowania filmów. Wersja pełna (Full) posiada kilka dodatkowych kodekow rzadziej używanych i zawiera dodatkowo odtwarzacz. Pliki do ściągnięcia dostępne są na tej stronie.

MyIE2 build 0.9.10


Autor: DYD | źródło: e-mail | 07:24
(11)Komentarzy (11)
MyIE2 to popularna i darmowa przeglądarka internetowa oparta na "silniku" Internet Explorera (do poprawnego działania wymaga IE w wersji 5/6). Poszczególne okna otwierane są w zakładkach co sprawia, że MyIE2 zużywa bardzo mało zasobów systemowych. Wśród najważniejszych zalet programu wymienić należy wyszukiwanie zaznaczonego tekstu po upuszczeniu go na stronie, wbudowany podręczny notatnik, chowające się (opcjonalnie) paski narzędzi i pasek eksploratora, przypisywanie aliasów do adresów internetowych, łatwość wypełniania formularzy (np. login+hasło), dodatkowe wyszukiwarki, funkcję tłumaczenia stron i rozbudowany system własnych wtyczek. Ponadto MyIE2 to program "ekologiczny" i nie zaśmieca Rejestru niepotrzebnymi wpisami. Pojawiła się właśnie nowa wersja - build 0.9.10. Download. Info podał Deadpool.

Tweak-XP Pro v3.0.1a


Autor: DYD | 07:23
(5)Komentarzy (5)
Firma Totalidea opracowała nową wersję programu Tweak-XP Pro, zawierające w sobie 42. mini-aplikacji przeznaczonych do optymalizacji ustawień w systemie Windows XP. Wersja "PRO" charakteryzuje się dużo ilością nowości i zmian, m.in. warto wspomnieć o: możliwości oczyszczania rejestru dzięki Registry Cleaner; opcji do stworzenia RAM-dysku i przyspieszenia ładowania plików; DiscDrive Doctor umożliwia diagnozowanie i naprawę problemów z twardym dyskiem; przeglądania i badania plików tymczasowych z katalogu Internet Cache. Program posiada też polską wersję językową. W nowej wersji kompletnie przekodowano sekcje 'Performance related tweaks' (nie wymaga od teraz restartu do aktywacji danego tweaka z tej sekcji), dodano wsparcie technologii Centrino. Program (w wersji Demo) jest dostępny stąd (4.21 MB).

 
Czwartek 27 listopada 2003

Wielki LCD od Samsunga


Autor: Redakcja | źródło: Samsung | 23:34
(13)Komentarzy (13)
Samsung poinformował o kolejnym rekordzie - tym razem zaprojektował gigantyczny panel TFT-LCD o przekątnej 57 cali, przeznaczony do telewizorów HDTV.

Panel ma grubości 4,75 cm, pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy formacie ekranu 16:9, kontrastem 1000:1, który został osiągnięty poprzez zastosowanie technologii PVA (Patterned Vertical Alignment) oraz jasnością 600 cd/m2. Czas reakcji matrycy wynosi 8 milisekund. Kąt widzenia 170 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Waga 21,5 kg. [Autor: Frodo]

Kara dla TP S.A.


Autor: Redakcja | źródło: PAP | 23:05
(9)Komentarzy (9)
Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na TP SA karę, w wysokości 7 mln zł, za blisko 60-proc. podwyżki przez TP SA abonamentu dla użytkowników łączy cyfrowych ISDN. Ustalając wysokość kary, wzięto pod uwagę fakt, że bezprawne działanie spółki jest kolejnym przypadkiem naruszenia przez nią przepisów Ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Inne źródło bliskie Urzędowi poinformowało, że jeśli TP SA zostanie tym razem ukarana, to kara nałożona na TP SA może być jeszcze wyższa. [Autor: Frodo]

Avision: sieciowe skanowanie


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 19:26
Komentarzy (0)
Alstor uzupełnił swoją ofertę o najnowsze skanery firmy Avision. Modele o symbolach V1800, V2100 i V4800 przeznaczone są do pracy w sieci. Producent wyposażył je w funkcje, które mają na celu zredukowanie do minimum obiegu dokumentów papierowych, a tym samym zwiększenie wydajności pracy biura i szybkości przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi osobami czy oddziałami. Funkcja "scan-to-email" umożliwia szybkie przesyłanie zeskanowanych obrazów pocztą e-mail w formie załączników (TIFF, JPEG, PDF) do konkretnego odbiorcy lub całej ich grupy. "Scan-to-print" daje możliwość podłączenia skanera do posiadanej już drukarki laserowej (kolorowej bądź czarno/białej). Utworzony w ten sposób zestaw pełni funkcję kopiarki cyfrowej umożliwiającej drukowanie zeskanowanych obrazów kolorowych w ilościach od 1 do 100 kopii (tego samego skanu). » czytaj dalej

Novell przedstawia pakiet dla Linuxa


Autor: Anitka | 18:45
(3)Komentarzy (3)
Novell zaprezentował pierwszą komercyjną wersję zestawu Novell Nterprise Linux Services. W planach Novell jest stworzenie wieloplatformowego środowiska sieciowego opartego na opracowanej już siódmej wersji systemu NetWare, w której można będzie uruchamiać zaawansowane usługi sieciowe dla serwerów na jądrach systemów NetWare lub Linux. Firma Novell kupiła europejską dystrybucję Linuksa - SuSE.

Zestaw Novell Nterprise Linux Services (NNLS) objęty jest usługami wsparcia Novella: doradztwa, pomocy technicznej i serwisu. Chociaż Novell dysponować będzie własną dystrybucją systemu Linux (SuSE Linux), NNLS wspiera różne dystrybucje. Pierwsza wersja NNLS działa na platformach SuSE Linux Enterprise Server oraz Red Rat Enterprice Linux. Została też sprawdzona przez profesjonalistów przygotowujących polską dystrybucję Linuksa - Aurox 9.1. Novell zawarł już umowy z firmami Dell, HP i IBM, które zaoferują swym klientom linuksowe rozwiązania Novella, a także będą współdziałać z nim przy organizacji wszechstronnej pomocy technicznej oraz szkoleń. » czytaj dalej

Maszyna do gier nVidii


Autor: R4v | źródło: nVidia | 14:49
(28)Komentarzy (28)
nVidia, wraz z AMD, Falcon Northwest, Logitech i Samsungiem stworzyła komputer, oparty o najlepsze komponenty wymienionych firm. Sprzęt trafi na aukcję eBay, a dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Licytacja rozpocznie się 4 grudnia, a jej koniec przewidziano na 13 grudnia.

nVidia Ultimate Dream PC jest najmocniejszą maszyną, jaką gracze mogą sobie wyobrazić. Komputer umieszczono w specjalnie pomalowanej obudowie Falcon Northwest, na której znajdą się autografy prezesów nVidii i AMD: Jen-Hsun Huanga i Hectora Ruiza. W środku znalazła się karta grafiki GeForce FX 5950 Ultra oraz procesor AMD Athlon 64 FX 51 na płycie z chipsetem nForce3. Jako pamięć masowa wykorzystano cztery dyski Hitachi 7K2 o pojemności 250GB, co daje łącznie 1TB miejsca dla danych. Obraz jest wyświetlany na 21" monitorze TFT Samsunga - SyncMaster 211MP. Do słuchania dźwięku przeznaczone będą głośniki Logitech Z680. Logitech dostarcza także klawiaturę i mysz w zestawie Cordless MX Duo oraz joystick bezprzewodowy, gamepad RumblePad i kierownicę MOMO Racing Force Feedback» czytaj dalej

Total Commander 6.01 Beta 2


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:47
(4)Komentarzy (4)
Ghisler.com zamieścił na swoim Forum wersję Beta 2 menadżera plików Total Commander w wersji 6.01. Dodam, że wersja 6.x zawiera wiele innowacji, w tym wielo stronicowy interfejs, wyszukiwanie wyrażeń regularnych oraz przyciski katalogu historii i "hotlist" (ulubione). Total Commander (shareware) jest to aplikacja działająca pod systemami Windows 95/98/ME/NT/2000/XP ułatwiająca zarządzanie plikami i katalogami, posiadająca klienta FTP, a także pomagającą przy kopiowaniu, wyszukiwaniu, archiwizowaniu i usuwaniu danych.

Następca DVD


Autor: R4v | źródło: The Register | 14:47
(1)Komentarzy (1)
DVD Forum, organ odpowiedzialny za organizację standardów DVD, przyjął nowy format zapisu dla HDTV. W dość wyrównanym głosowaniu przeszedł standard Toshiby i NEC'a, który zapewnia do 20GB miejsca na jednej stronie płyty. Niestety, po raz kolejny przyjęto rozwiązanie "tylko do odczytu", pozostawiając otwartą sprawę płyt zapisywalnych. Zatwierdzenie formatu ROM nie było proste i wymagało zmiany zasad głosowania, które pozwalają na nieobecność głosujących. W dwóch poprzednich głosowaniach, opartych na starych zasadach nie udało się uzyskać większości. Dużą zaletą standardu Toshiby i NEC'a jest kompatybilność z DVD-ROM. Należy się jednak spodziewać, że konkurencja w postaci grupy producentów w składzie: Sony, Philips, Matsushita i Samsung, będzie forsować swój format bez poparcia DVD Forum. Przykładem takiej walki są standardy DVD-RW i DVD+RW, chociaż oficjalne poparcie ma tylko ten pierwszy. Nie przeszkadza to jednak m.in. Philipsowi sprzedawać urządzeń obsługujących drugi z formatów.

OCZ DDR566


Autor: Pawel | źródło: X-Bit Labs | 14:35
Komentarzy (0)
Podczas gdy AMD zmienia swój roadmap, a Intel przesuwa premierę Prescotta, producenci pamięci kontynuują innowacje w pamięciach DDR. Jeden z najpopularniejszych producentów pamięci, firma OCZ podczas Comdexu zaprezentowała „wybrańcom” pamięci DDR566. Już wcześniej firmy OCZ oraz GeIL zaprezentowały moduły działające z prędkością 533MHz, która jak wcześniej twierdzono miała być osiągnięta dopiero przez pamięci DDR2. Inquirer podczas Comdexu odkrył, że prędkość 533MHz nie jest ostateczną granicą dla pamięci DDR. Moduły DDR566 działały z timmingami CL3-4-4-8. Nie są to zbyt agresywne ustawienia, jednak wystarczające do pokazania przewagi nad układami 500MHz i 533MHz. Nie wiadomo na razie kiedy moduły DDR566 ukażą się na rynku. Można jednak przypuszczać, że będą one dość drogie i pozwolić sobie na nie będą mogli jedynie najbardziej zapaleni overclockerzy.

MSI KT6V: nowa płyta @ Socket A


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 13:10
Komentarzy (0)
MSI ogłosiło oficjalnie na swojej stronie nową płytę główną przeznaczoną dla platformy AMD Socket A, czyli procesorów Athlon XP oraz Duron. Nowe dziecko ze stajni MSI oparte jest o chipsety VIA KT600 + VT8237, wyposażone w dwa gniazda DIMM z obsługą maksymalnie do 2GB pamięci DDR400 (PC3200), DDR333 (PC2700) lub DDR266 (PC2100) SDRAM.

Płyta główna MSI KT6V posiada także 5 slotów PCI, 1 slot AGP 8x, kontrolery Serial ATA i ATA133 V-RAID (RAID 0, 1), karta sieciowa Realtek 10/100 LAN, zintegrowana "dźwiękówka" typu 5.1. W pudełku oprócz płyty znajdziemy oprogramowanie MSI Live Update 3 (Live BIOS, Live Driver, Live VGA BIOS, Live VGA Driver oraz Live Utility), CoreCenter (PC Alert oraz Fuzzy Logic) oraz CoreCell Chip (Speedster, BuzzFree, PowerPro and LifePro).

Samsung dla leniwych


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 12:48
(2)Komentarzy (2)
Już wkrótce na rynki europejskie trafi wyprodukowany przez firmę Samsung robot-odkurzacz oznaczony symbolem VC-RP30W. Urządzenie tworzy w swojej pamięci trójwymiarową mapę mieszkania, dzięki czemu nie tylko bezkolizyjnie nawiguje po wnętrzu, ale też efektywnie sprząta. Użytkownik może oczywiście zdefiniować zadania "inteligentnego odkurzacza", może też bezpośrednio kierować jego pracą - także za pośrednictwem Internetu. Samsung VC-RP30W posiada bowiem wbudowaną kamerę internetową, dzięki czemu przyda się nie tylko do sprzątania, ale i pilnowania domu. Kiedy w urządzeniu rozładują się akumulatory, robot sam podłącza się do zasilania. W Europie nowy produkt Samsunga pojawi się na przełomie marca i kwietnia - w sam raz, by wziąć udział w wiosennych porządkach. Taka pomoc ma jednak swoją cenę i aby z niej skorzystać, trzeba będzie wyłożyć około 3 tys. USD. » czytaj dalej

Aureon 7.1 dla pecetowych melomanów


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 12:36
(1)Komentarzy (1)
TerraTec Electronic (www.terratec.com) przedstawił swój nowy produkt, jakim jest wewnętrzna 8-kanałowa karta dźwiękowa Aureon 7.1 Universe, wyposażona w przedni panel z licznymi gniazdami oraz bezprzewodowego pilota sterującego. Karta wspiera standard odtwarzania 24bit/192kHz jak również efekty dźwięku przestrzennego Sensaura 3D, EAX, ASIO, A3D, 4G Sound, technologie DirectSound, co lasuje ją w czołówce zaawansowanych systemów audio firmy TerraTec dla domowego użytku. karta posiada liczne wyjścia i wejścia dźwiękowe w tym cyfrowe wyjście i wejście optical/coaxial 44.1/48/96 kHz (TOS link). Aureon 7.1 Universe dostarczany jest z oprogramowaniem Intervideo WinDVD (8-kanałowa wersja), Algorithmix Sound Rescue (TerraTec Edition 2.0) oraz sterownikami pod Windows 2000/XP. Najnowsze dziecko TerraTec Electronic zostanie prawdopodobnie wprowadzone do sprzedaży w grudniu. W Niemczech, cena ma oscylować w okolicy 249 euro. » czytaj dalej

Test płyty Gigabyte GA-8PENXP (i865)


Autor: Lancer | 12:05
(10)Komentarzy (10)
Płyty na intelowskich układach i865/875 mnożą się jak mrówki. Wybór na rynku jest duży i czasami ciężko się połapać co, z czym i dlaczego. Może choć troszkę rozjaśni sytuację ten najnowszy artykuł. Zobaczymy w nim z "czym się je" płytę firmy Gigabyte. Model GA-8PENXP jest flagowym wyrobem tego producenta zbudowanym na układzie Springdale (i865) i jak przystało na czołówkę bardzo bogato wyposażona. Zapraszam więc do opisu. Płytę udostępnił nowo utworzony polski oddział Gigabyte» czytaj dalej

Płyty CD ze znakiem wodnym


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 11:55
(7)Komentarzy (7)
W Belgii rozpoczęła się internetowa promocja pierwszych płyt CD, które będą chronione przed pirackim kopiowaniem przy pomocy znaku wodnego. Pierwszą płytą zabezpieczona znakiem wodnym będzie album belgijskiego piosenkarza SoulBob, który będzie dostępny do pobrania przez Internet. W trakcie pobierania, do znaku wodnego będą dodawane informacje umożliwiające identyfikację nabywcy, m.in. jego nazwisko i adres zamieszkania. Informacje te umożliwią łatwą identyfikację źródła nielegalnych kopii płyt CD.

Technologia zabezpieczania płyt za pomocą znaku wodnego pierwotnie została opracowana w Niemczech. Rozwiązanie to wydaje się być skuteczne, gdyż jak podaje branża muzyczna dzięki znakom wodnym udało się już schwytać kilku piratów.

Rynek serwerów: powoli w górę


Autor: DYD | źródło: 4press / inSourced | 11:27
Komentarzy (0)
Według firmy IDC, wartość sprzedaży serwerów w trzecim kwartale 2003 była wyższa od prognozowanej - w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosła o 2%. Oznacza to, że na całym świecie sprzedano serwery o łącznej wartości 10,8 mld USD.

To już drugi z rzędu kwartał, w którym wzrosła sprzedaż. Wcześniej, w następstwie "krachu dot-comów" i kryzysu branży komputerowej, sprzedaż serwerów malała przez okres aż 9 kwartałów. Producenci mogą być więc zadowoleni: perspektywy są umiarkowanie optymistyczne. Znacznie szybciej od wartości rynku rośnie wolumen sprzedaży, co jest efektem silnego popytu na małe serwery. W efekcie liczba sprzedanych serwerów wzrosła aż o 19,5%. "Niskobudżetowy" trend odbija się na strukturze wzrostu poszczególnych segmentów rynku. Wartość sprzedaży serwerów klasy podstawowej (do 25 tys. USD) wzrosła aż o 9,5%. Systemy z przedziału cenowego 25 tys.-499. tys. USD zanotowały wzrost wartości sprzedaży o 7%. Wartość rynku najpotężniejszych maszyn (ceny od 500 tys. USD wzwyż) spadła o 14%. » czytaj dalej

 
Środa 26 listopada 2003

Itanium 2 wspiera sprzedaż u Fiata


Autor: DYD | źródło: Intel | 22:05
(1)Komentarzy (1)
Fiat wykorzysta procesory Intela do rozbudowy systemu wsparcia sprzedaży "FiatLink". Nowy, obejmujący 17 krajów europejskich system ma usprawnić tradycyjną infrastrukturę maksymalizując wydajność sieci sprzedaży Fiata. System będzie oparty na serwerach wyposażonych w procesory Intel Itanium 2 z oprogramowaniem Oracle9i Real Application Cluster. Dzięki nowemu systemowi, dealerzy Fiata będą mieli dostęp do najbardziej zaktualizowanych informacji. Umożliwi to pomoc klientom w świadomym wyborze samochodu spełniającego ich oczekiwania, z uwzględnieniem wszystkich dostępnych na rynku opcji.

Technologia umożliwiająca stworzenie tak doskonale zintegrowanej i wydajnej sieci wsparcia sprzedaży jest oparta na 3 warstwach - serwerze bazy danych, serwerze aplikacji i systemie typu "front-end". Serwer bazy danych wyposażony jest w 4 procesory Intel Itanium 2 i oprogramowanie RedHat Linux Advanced Server 2.1 oraz Oracle9i Real Application Cluster. Pojedyncza, centralna baza danych zapewni kanałowi sprzedaży dostęp do regularnie uaktualnianych danych spływających z całej sieci. » czytaj dalej

Laptopy z P4 Extreme Edition


Autor: Redakcja | 21:40
Komentarzy (0)
Liebermann jest producentem 3 nowych modeli notebooków: Studio, Producer, Hollywood. Urządzenia do małych nie należą, gdyż adresowane są do osób korzystających z komputera w domu. Urządzenia wyposażono w ekrany LCD o przekątnych 15, 16 i 17". Notebooki skonstruowano z myślą o grafikach, projektantach korzystających z oprogramowania CAD oraz osobach zajmujących się obróbka wideo.

Procesor P4 Extreme Edition taktowany jest z częstotliwością 3,2 GHz i zużywa około 92,1W energii. Jest to niezwykle dużo jak na urządzenie przenośne, dlatego zastosowano specjalne akumulatory o dużej pojemności, a w celu odprowadzenia znacznych ilości ciepła, miedziany układ chłodzenia z rurkami wypełnionymi gazem. Procesor współpracuje z dwukanałowymi pamięciami DDR433, kartą graficzną Mobility Radeon 9600 PRO, oferuje możliwość montażu 2 dysków twardych i 2 napędów optycznych. Pozostałe wyposażenie to m.in. Bluetooth, porty FireWire, USB 2.0, kontroler sieci WLAN, głośniki wysokiej jakości oraz uniwersalny czytnik kart pamięci. Ceny komputerów: 5999 USD (Studio), 6999 USD (Producer) oraz 5909 USD (Hollywood). [Autor: Frodo]

Nvidia GeForce MX4000


Autor: Redakcja | źródło: Xbit Labs | 20:58
(5)Komentarzy (5)
Firma Nvidia wypuszcza na rynek tanią wersję GeForce4 MX440-8x, zmieniając nazwę na GeForce MX4000. Nowy produkt zastąpić ma starsze "niskokosztowe" karty. Świeży GeForceMX będzie oparty na technologii GeForce MX i będzie kompatybilny z DirectX 7. Będzie mógł również obsługiwać "Vertex Shader". Procesor graficzny karty ma być taktowany zegarem 275MHz. W przeciwieństwie do GeForce4 MX440SE nowy produkt będzie obsługiwał 128 bitowy memory bus dla 400 MHz-owych kości 64 i 128 MB DDR SDRAM. Produkt przeznaczony raczej dla biur i szkół niż graczy będzie oferował wyjścia D-Sub, DVI-I oraz telewizyjne. [Autor: Tomek]

6-megapikselowy maluch Fuji


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 14:56
(3)Komentarzy (3)
Fujifilm wkrótce wprowadzi na rynek nowy aparat cyfrowy - model FinePix F610. Aparat jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 6 megapikseli, ale dzięki znanej już ze starszych modeli Fujifilm technologii dublowania punktów pozwala robić zdjęcia w rozdzielczości do 4048x3040 pikseli. Powinno to wystarczyć do wykonania bardzo dużych odbitek dobrej jakości. Urządzenie dobrze radzi sobie również z zapisem ruchomych obrazów w rozdzielczości 640x480 pikseli z szybkością 30 klatek na sekundę. Za ciekawostkę można uznać fakt, że aparat posiada dwa wyświetlacze - duży, kolorowy o przekątnej 1,8 cala oraz mały, monochromatyczny - do wyświetlania menu. FinePix F610 ma być przede wszystkim łatwy w użyciu, ale ambitniejsi użytkownicy mogą manualnie regulować większość ustawień.

Wymiary aparatu to 72 x 93 x 31 mm, waga bez baterii wynosi 195 g. Jako nośniki danych zastosowano karty xD-Picture. W sklepach nowy "cyfrak" Fujifilm pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Producent nie ujawnił jeszcze ceny urządzenia. » czytaj dalej

AMD na liście superkomputerów


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 14:10
(4)Komentarzy (4)
Jak poinformowało AMD na SuperComputing 2003, w najnowszym rankingu superkomputerów TOP500 znalazły się maszyny wyposażone w procesory AMD Opteron. Na najwyższym - szóstym - miejscu uplasował się komputer zbudowany przez firmę Linux Networx, który działa w Laboratorium Narodowym w Los Alamos. Według wskaźnika wydajności LINPACK, komputer przetwarza 8,051Gflop/s, natomiast teoretyczna wydajność komputera to 11,264 Gflop/s.

Na liście TOP500 znalazły się także inne komputery wyposażone w procesory Opteron. Na 93 miejscu znalazła się maszyna stworzona przez Visual Technology, działająca w Laboratorium Uniwersytetu Doshisha w Kioto. 116-ta lokata przypadła komputerowi z Laboratorium Lawrence, którego producentem jest także Linux Networx. Najniższa pozycja w rankingu - 247. - przypadła systemowi stworzonemu przez RackSaver, we współpracy z firmami Arima i Myricom, który pracuje w centrum badawczym AMD w Sunnyvale.

Porno-trojan krąży


Autor: DYD | źródło: 4press / Vnunet | 13:52
(7)Komentarzy (7)
Firmy antywirusowe ostrzegają przed nowym porno-wirusem krążącym w Internecie, który "reklamuje" siebie jako mail z amatorskimi zdjęciami pornograficznymi. Wirus przychodzi w elektronicznym liście, którego temat brzmi - "Re[2] Mary". Wiadomość rozpoczyna się słowami - "Hello my dear Mary, I have been thinking about you all night ..." (Witaj moja droga Mary, myślałem o tobie całą noc...). Do listu dołączony jest jako załącznik plik private.zip, z którego po otwarciu instaluje się trojan Sysbug. Wirus kopiuje na dysk twardy plik sysdeb32.exe, a także dodaje wpis do rejestrów systemu, umożliwiający aktywację przy starcie komputera. » czytaj dalej

Biurkowe drukarki laserowe od Epsona


Autor: DYD | źródło: Epson | 12:57
Komentarzy (0)
Drukarki Epson EPL-6200 i EPL-6200L to najnowsze uzupełnienie rodziny monochromatycznych drukarek laserowych. Zastąpią one modele Epson EPL-6100 i EPL-6100L. Zarówno Epson EPL-6200, drukarka przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), jak i Epson EPL-6200L, przeznaczona dla użytkowników domowych, to urządzenia do ustawienia na biurku, zapewniające szybki wydruk monochromatyczny.

Epson EPL-6200 i EPL-6200L mogą drukować do 20 stron na minutę, a druk pierwszej strony rozpoczyna się już po 10,3 sekundy od włączenia urządzenia. Dla uzyskania najlepszych wyników EPL-6200 może drukować z rozdzielczością do 1 200 dpi (EPL-6200L tylko 600 dpi). Na potrzeby złożonych zadań druku model Epson EPL 6200 wyposażono w procesor taktowany zegarem 200 MHz oraz pamięć o maksymalnej wielkości 136 MB. Wersja domowa, Epson EPL-6200L, ma procesor 48 MHz i 2 MB pamięci. » czytaj dalej

Chińsko-japońska sieć IPv6


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:04
Komentarzy (0)
W połowie grudnia zostanie uruchomiona międzynarodowa sieć komunikacyjna oparta na nowym protokole IPv6. Nowa sieć połączy główne rynki Azji - Japonię i Chiny. Sieć zostanie uruchomiona wspólnie przez japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu oraz chińską Komisję Rozwoju i Reform. Obydwa rządy zapowiedziały także współpracę w promocji usług opartych na nowej sieci.

Obecnie trwa budowa infrastruktury sprzętowej, koniecznej do połączenia obydwu krajów. Jak informują twórcy nowej sieci, proces kładzenia kabli zmierza już ku końcowi i powinien zostać zakończony do połowy grudnia. Techniczny nadzór nad inwestycją zadeklarowały m.in. NEC, Hitachi i Fujitsu. » czytaj dalej

 
Wtorek 25 listopada 2003

Creative WebCam NX Ultra


Autor: DYD | 22:46
(5)Komentarzy (5)
Creative przedstawia kamerę Creative WebCam NX Ultra wykorzystującą technologię CCD i posiadający cyfrowy zoom. Obraz wideo prezentowany jest przy rozdzielczości 640x480, a do zdjęć wykorzystano rozdzielczości do 1,2 megapikseli (rozdzielczość interpolowana). Kamerka nadaje się do zastosowań internetowych i sieciowych, takich jak przesyłanie komunikatów wideo i prowadzenie wideokonferencji. Do WebCam NX Ultra dołączony jest uniwersalny uchwyt. Umożliwia on ustawienie urządzenia na płaskich powierzchniach, standardowych monitorach a także zawieszenie na monitorach ciekłokrystalicznych i wyświetlaczach notebooków. Do zestawu dołączone są także słuchawki z mikrofonem. Kamera Creative WebCam NX Ultra dostępna jest w cenie 71 USD + VAT (ok. 337 PLN brutto).

VIA Hyperion 4in1 v4.50


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:37
(10)Komentarzy (10)
Nasi Czytelnicy informują (dzięki za info!), że na oficjalnej stronie VIA Arena pojawiła się dziś nowa wersja (4.50) pakietu sterowników VIA Hyperion 4in1. Sterowniki te przeznaczone są dla płyt głównych zbudowanych na układach firmy VIA. Historia zmian jakie zaszły w najnowszym pakiecie "cztery w jednym" dostępna jest w tym miejscu - zaktualizowano via chipset driver (INF) z wersji 1.90b do 2.00a. Plik można ściągnąć stąd (WWW) lub stąd (FTP) (1.31 MB). Najnowszy pakiet VIA posiada następujące wersje sterowników: ACPI - 2.00a, AGP - 4.42b, IDE - 1.20, IRQ - 1.3a.

"Łapacz" obrazów w wersji 5.40.05


Autor: DYD | 18:54
Komentarzy (0)
Ukazała się wersja 5.40.05 programu HyperSnap-DX na razie tylko w wersji angielskiej. HyperSnap-DX służy do przechwytywania ekranów z systemu Windows (zrzuty ekranu) oraz obróbki i edycji otrzymanych w ten sposób obrazów. Umożliwia też zrzuty z gier komputerowych pracujących w trybie pełnoekranowym, używających DirectX lub Glide, a także z niektórych programów odtwarzających video. Download wersji 5.40.05 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z tej lokalizacji (2.68 MB). Informacje co nowego? w nowej wersji dostępne są tutaj.

PCMark '04


Autor: R4v | źródło: W2S/Futuremark | 16:49
(1)Komentarzy (1)
Futuremark wypuścił kolejny benchmark, tym razem pod nazwą PCMark '04. Program ma w założeniach sprawdzać wydajność domowego peceta. PCMark ma nie tylko badać sprawność elementów komputera, ale także systemu i aplikacji w nim działających. W przypadku sprzętu, możliwe jest testowanie procesora, pamięci, karty graficznej i dysku twardego. Wśród testów aplikacyjnych znalazły się m.in. kodowanie DivX czy OGG Vorbis. W wersji standardowej dostępne jest dziesięć testów, w tym siedem indywidualnych i trzy symulujące równoległe działanie kilku programów. Dostępne są trzy wersje programu: PCMark04 Pro za $19.95, PCMark04 Business za $199.95 oraz darmowa i okrojona wersja do ściągnięcia stąd.

Przenośne nowości firmy Sharp


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Sharp | 15:56
Komentarzy (0)
PG-A20XSharp wprowadził na polski rynek 3 nowe modele projektorów: PG-M17X, PG-A20X i XG-C55X. Modelem PG-M17X Sharp uzupełnia lukę w ofercie firmy. Od prawie roku Sharp nie posiadał w cenniku „malucha” ważącego poniżej 2 kg. Projektor ten oferuje rozdzielczość rzeczywistą XGA (1024x768 pikseli) i dysponuje strumieniem światła o sile 1300 ANSI lumenów. Urządzenie zapewnia wysoki kontrast o współczynniku 1600:1. Wygodę obsługi zapewnia pilot z funkcjami myszy komputerowej i zintegrowanym laserem oraz wyjście na monitor zewnętrzny. » czytaj dalej

Ochrona myszy przed zapomnieniem!


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:21
(19)Komentarzy (19)
Agnes i PrzeM przekazali wiadomość: "Występując przeciwko konsumpcyjnemu stylowi życia, które nakazuje rzecz zużytą wyrzucać do śmietnika, tym samym skazując ją na niebyt - postanowiliśmy utworzyć największa w Polsce BAZĘ MARTWYCH MYSZY i ocalić od zapomnienia te biedne, niesprawne już i bezużyteczne, a przecież miłe gryzonie. Niesprawne myszy bowiem u nas nie wędrują na złom, tylko trafiają na ścianę, gdzie są starannie wyeksponowane, każda ma swój kawałek ściany i swoją historię. Baza MM liczy w tej chwili 45 sztuk, niektóre z nich widać na załączonym zdjęciu. Jednak ta liczba nie satysfakcjonuje nas w najmniejszym stopniu, tu więc apel do Czytelników pod hasłem "2004 myszy na 2004 rok!" - nie wyrzucaj zużytej myszy - wyślij ją do nas. Zaopiekujemy się każdym otrzymanym gryzoniem. Po adres w celu wysyłki proszę zwracać się na maila agnes@robi.to. Nie zwracamy kosztów przesyłki - liczymy na Wasze dobre serce."

Multimedialny player Thomson-a


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 13:32
Komentarzy (0)
Firma Thomson wprowadza na europejski rynek odtwarzacz multimedialny - Thomson Lyra Audio/Video Jukebox PDP 2860. Posiada on wbudowany dysk twardy o pojemności 20GB i radzi sobie z odtwarzaniem licznych plików multimedialnych włączając w to: MPEG-4, MPEG-1, MP3, WMA oraz w przyszłości MP3 Pro.

PDP 2860 ma 3.5-calowy ekran LCD, na którym można wyświetlać informacje na temat odtwarzanego pliku włączając w to ID3 tags. Player łączy się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. System rozpoznaje go jako zwykły napęd przenośny. Rozmiary urządzenia to 135 na 80 na 27mm, a waga około 300g. Jego cena została ustalona na poziomie 749 euro.

Kusząca oferta VoodooPC


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 13:12
Komentarzy (0)
W ubiegłym tygodniu w ofercie VoodooPC (nie mylić z 3dfx'em) pojawił się notebook Envy m460, określany mianem pierwszego komputera klasy Centrino ze wsparciem DirectX 9.

W rzeczywistości Envy m460 nie jest komputerem Centrino. Maszyna może być wyposażona w procesor Intel Pentium M 1,4 – 1,7GHz, a także kartę Intel Centrino 802.11b umożliwiającą komunikację bezprzewodową. Ale karta ta jest w wyposażeniu opcjonalnym, dostępnym na życzenie klienta. Jednak główną cechą wyróżniającą tego notebooka jest karta graficzna oparta na rdzeniu ATI Mobility Radeon 9600 Pro, wyposażona w 128MB pamięci DDR2-M. Ten produkowany w technologii 130-nanometrów układ umożliwia pełną obsługę DirectX 9. » czytaj dalej

Pretec HighSpeed


Autor: DYD | źródło: ComDis | 13:04
Komentarzy (0)
Firma Pretec Electronics Corp. zastępuje od początku listopada, dotychczasowo sprzedawaną na rynku europejskim linię kart pamięci flash nową linią o nazwie Pretec HighSpeed. Związane jest to z zastosowaniem szybszych oraz nowszych technologicznie chipow pamięciowych.

Od grudnia dostępne będą karty pamięciowe Pretec HighSpeed CompactFlash o pojemnościach 512MB i 1GB oraz karty Pretec HighSpeed SecureDigital. Pozostałe pojemności i standardy w linii HighSpeed dostępne będą od pierwszego kwartału 2004 roku. Pretec zapewnia, ze zmiany technologiczne produktów nie pociągną za sobą wzrostu cen kart pamięci. » czytaj dalej

Pozycjonowanie według Hitachi


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:15
(2)Komentarzy (2)
Koncern Hitachi opracował nowy system lokalizacji "Hitachi AirLocation", oparty na technologii WLAN. W Japonii system jest już dostępny w sprzedaży od 20 listopada. Rozwiązanie wykorzystuje bezprzewodową łączność WLAN opartą na standardzie 802.11b. System działa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. "Hitachi AirLocation" w porównaniu z GPS oferuje znacznie większą dokładność lokalizacji. System jest w stanie określić położenie z błędem nie przekraczającym 3 metrów, podczas gdy w przypadku GPS granica błędu wynosi 10metrów.

"Hitachi AirLocation" to połączenie kilku elementów - serwera detekcji położenia, serwera zarządzającego, kilku dedykowanych stacji bazowych, pakietu oprogramowania oraz modułów WLAN. Cena całego systemu będzie zależna od stopnia skomplikowania i za każdym razem będzie szacowana indywidualnie. Koszt skonfigurowanego minimalnie systemu na pewno będzie wynosił ponad 45 tys. USD. Co ważne, użytkownik chcący korzystać z uruchomionego systemu pozycjonowania nie będzie musiał dokupować żadnego specjalnego sprzętu ani oprogramowania. Do podłączenia do systemu wystarczy zwykły komputer lub organizer, kompatybilny ze standardem 802.11b. » czytaj dalej

Prawo Moore'a wiecznie żywe


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 12:02
(4)Komentarzy (4)
Intel wyprodukował pierwsze układy w technologii 65 nanometrów. Przedstawiciele firmy twierdzą, że masowa produkcja układów o takim wymiarze technologicznym może ruszyć już w roku 2005.

Pierwszymi "dziećmi" procesu technologicznego 65 nanometrów są układy pamięci SRAM. Wyprodukowanie pierwszych egzemplarzy takich układów świadczy o tym, że Intel jest producentem chyba najlepiej przygotowanym do dalszego miniaturyzowania chipów. Obecnie większość układów powstaje w technologii 130 nanometrów, pojawiają się też pierwsze procesory o wymiarze 90 nanometrów. Informacje o osiągnięciu Intela mogą napawać optymizmem - w ostatnich miesiącach największe firmy miały problemy z produkcją układów nowej generacji. Zarówno Intel, jak i AMD, wprowadziły do swojej oferty 90-nanometrowe procesory z opóźnieniem. » czytaj dalej

EPIA MII


Autor: R4v | źródło: mini-itx.com | 00:31
Komentarzy (0)
VIA przedstawiła swoją najnowszą płytę mini-itx, EPIA MII. Zasadniczą różnicą w stosunku do wersji M jest dodana obsługa modułu dla kart Compact Flash i PC Card. Podobny moduł obsługuje także EPIA TC, która jednak ma być niedostępny w normalnej sprzedaży. EPIA MII będzie dostępna w dwóch wersjach: z procesorem Eden 600MHz i układem C3 'Nehemiah' 1GHz. Płytę obsługuje chipset CLE266 z mostkiem południowym VT8235. Tak jak poprzedniczka, nowa EPIA posiada jeden slot DIMM, gniazda Ethernet, PS/2, RS232, USB 2.0, wyjście TV/SPDIF, FireWire, 3 wyjście dźwięku (6 kanałów) oraz złącze PCI. Nie wiadomo jeszcze, kiedy MII pojawi się w sprzedaży. Więcej informacji na temat płyty można znaleźć na stronie producenta.

 
Poniedziałek 24 listopada 2003

Deficyt na rynku pamięci flash


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 22:30
(1)Komentarzy (1)
Analitycy potwierdzają deficyt na rynku pamięci flash. Ich zdaniem sytuacja ta jest spowodowana zwiększonym popytem na aparaty cyfrowe i wykorzystywane w nich przenośne pamięci flash. Według firmy Semico Research użytkownicy nie powinni się jednak obawiać wzrostu cen. Deficyt występuje pomimo zwiększenia produkcji pamięci przez czołowych producentów. Napięcie w tym segmencie rynku będzie malało z chwilą gdy STMicroelectronics oraz Hynix Semiconductor zaprezentują swoje oferty. Nastąpi to jednak dopiero w połowie lub pod koniec przyszłego roku.

Xeon 2.2 GHz wycofany


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 20:54
(1)Komentarzy (1)
W ubiegły czwartek Intel zdecydował się wycofać z produkcji procesory Celeron 2 GHz. A już w piątek podobna decyzja objęła także procesory innej serii - Xeon 2,2 GHz z 512 KB pamięci cache L2.

Powodem wycofania obydwu procesorów - już tradycyjnie - było niskie zapotrzebowanie oraz przejście na "mocniejsze" układy. Następcą Xeona będzie wprowadzony do oferty Intela w październiku układ Intel Xeon 3,2GHz z 1MB pamięci L3. Procesor ten jest kompatybilny m.in. z chipsetem Intel E7501 przeznaczonym do serwerów, czy Intel E7505 dedykowanym dla stacji roboczych. Co więcej, układ charakteryzuje się także zintegrowanym adapterem IntelPRO Gigabit Ethernet i kontrolerem RAID. W zamówieniach powyżej 1000 sztuk procesor Intel Xeon 3,2GHz kosztuje 851 USD. Zamówienia na model Xeon 2,2GHz zarówno w wersji OEM jak i box będą przyjmowane do 12 Marca 2004r. a sprzedaż tych procesorów zakończy się 10 listopada 2006 (wersja OEM) i 11 czerwca 2004r (wersja box).

"17-tka" NEC AccuSync LCD 71VM


Autor: DYD | 15:53
(7)Komentarzy (7)
W ofercie firmy NEC/Mitsubishi pojawił się nowy 17-calowy ekran LCD: model AccuSync 71VM z wbudowanymi głośnikami. Funkcja system NTAA (Non Touch Auto-Adjustment) zapewnia automatyczną optymalizację ustawień monitora pod kątem podłączonego sygnału. NaViSet umożliwia wszystkie korekty ustawień z poziomu systemu Windows - za pomocą klawiatury i myszki. Monitor jest dostępny również w czarnej wersji kolorystycznej ze srebrną ramką.

Czas reakcji matrycy wynosi 16 ms. 17-calowa jednostka oferuje obraz w optymalnej rozdzielczości 1280 x 1024 pikseli przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Urządzenie oferuje jasność 250 cd/m2 i kontrast o współczynniku 450:1. Kąt widzenia obrazu wynosi 140 stopni w poziomie i 120 stopni w pionie. NEC AccuSync LCD 71VM odznacza się niewielkim zużyciem energii: w trybie pracy to 36W, natomiast w trybie uśpionym spada ono do poniżej 3W. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 1885 PLN. Monitor jest objęty 3-letnią gwarancją w systemie door-to-door.

Sapphire 9800XT z Zalmanem


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 15:18
(7)Komentarzy (7)
W trakcie odbywających się w Las Vegas targów Comdex firma Sapphire Technology zaprezentowała prawdopodobnie najcichszą kartę graficzną. Co ciekawe urządzenie oparte jest na obecnie najsilniejszym rdzeniu graficznym ATI Radeon 9800 XT.

Sapphire Technology jest jedynym producentem kart graficznych, który oferuje produkty o najwyższych parametrach wydajności, a zarazem niezwykle niskim poziomie generowanego hałasu. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu do chłodzenia cichych, wolnoobrotowych wentylatorów. Urządzenia tego typu wypuszczane są przez Sapphire w serii produktów ULTIMATE Edition. Sapphire jako pierwsza firma na świecie wypuściła karty graficzne z procesorami Radeon 9700 PRO i Radeon 9800 PRO, które nie posiadały wiatraka. » czytaj dalej

Nowy notebook w ofercie MaxData


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 14:09
Komentarzy (0)
MaxData, niemiecki producent sprzętu komputerowego, poszerza swoją ofertę o nowy komputer przenośny. MaxData Vision 4200X to narzędzie dla użytkowników, którym zależy zarówno na niskich kosztach eksploatacji, jak i na odpowiedniej wydajności i niezawodności.

MaxData Vision 4200X jest wyposażony w 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pixeli. Dobrą wydajność zapewnia procesor Intel Pentium 4 2,66 GHz. Komputer jest ergonomiczny, liczne porty umożliwiają podłączenie niezbędnych urządzeń peryferyjnych. Komunikację zapewnia zintegrowana karta sieciowa i modem. Bateria litowo-jonowa umożliwia 2,5-godzinną pracę. MaxData Vision 4200X dostępny jest w cenie netto od 4172 zł. Możliwe jest skonfigurowanie notebooka według indywidualnych preferencji (konfigurator można znaleźć w Internecie, pod adresem: maxdata.pl
0. Komputer jest objęty 24-miesięczną gwarancją. » czytaj dalej

Abit nie tylko z NVidią?


Autor: DYD | 11:45
(2)Komentarzy (2)
Z wiarygodnego choć nie oficjalnego źródła dowiedzieliśmy się, że ABIT ma w planach rozszerzenie współpracy na polu układów graficznych o jedną a być może nawet o dwie firmy. Jak wiemy, dotychczas w ofercie Abita możemy znaleźć karty graficzne zbudowane tylko na procesorach graficznych Nvidii. Jednak związek tylko z jednym partnerem, kiedy równolegle silnie na rynku osadzone jest ATI, a za rogiem czyha XGI, nie jest teraz zbyt popularny u producentów kart graficznych. Na XGI jak pisaliśmy w piątek, kilku producentów ostrzy sobie już zęby. Teraz prawdopodobnie dołączy do nich Abit, jednocześnie rozszerzając ofertę o układy ATI. Czyżby więc cała trójka niebawem w ofercie u tajwańskiego producenta? Czas pokaże - być może w styczniu karty Abita oparte na Nvidii, ATI i XGI dostępne będą już w sprzedaży.

Nowy WinRAR 3.30 beta 2


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 10:08
Komentarzy (0)
Na stronie www.rarlab.com, pojawiło się nowe wydanie jednego z najbardziej znanych i często używanych programów do archiwizacji plików. Najnowszy WinRAR w wersji 3.30 beta 2 posiada całkiem pokaźną paletę nowości, usprawnień i zmian w stosunku do wersji 3.11 - ich pełna lista znajduje się pod tym adresem. WinRAR w wersji dla Windows 95/98/NT/2000/Me/XP można pobrać stąd (979 KB). Wersja dla pozostałych systemów (Linux, MacOS, DOS, OS/2, FreeBSD) dostępna jest tutaj.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL