Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Sobota 1 marca 2003  
    

Nixvue Visor


Autor: Pawel | źródło: dpreview | 11:44
Komentarzy (0)
Nixvue Systems zaprezentował dzisiaj nowe urządzenie przeznaczone do archiwizacji zdjęć cyfrowych. Visor, bo taką nazwę nosi to urządzenie, jest oparty na przenośnej nagrywarce CD-RW, i pozwala kopiować zdjęcia bezpośrednio z kart pamięci flash na nośniki CD-R lub CD-RW. Umożliwia także odtwarzanie nagranych na płytach plików na TV lub PC. Może być on bardzo użyteczny podczas wakacji lub długich podróży.

Archiwizowanie zdjęć z kart pamięci flash używanych w aparatach cyfrowych na płytę CD-R lub CD-RW odbywa się poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Urządzenie obsługuje trzy bardzo popularne formaty kart - Compact Flash, Secure Data/Multimedia Card oraz SONY Memory Stick. Opcjonalnie mają być dostępne także urządzenia dla kart SmartMedia i XD. Podświetlany wyświetlacz LCD pozwala użytkownikowi wykonywać kopie i weryfikować komendy, jak również zarządzać listą katalogów i wolnym miejscem. Urządzenie umożliwia także kopiowanie plików z powrotem na kartę pamięci. Dla użytkowników chcących bezpośrednio oglądać zdjęcia jest dostępny również opcjonalny 2,5 calowy kolorowy ekran LCD.

Nowe płyty AOpen -a


Autor: Pawel | źródło: digitimes | 10:57
(1)Komentarzy (1)
Firma AOpen zaprezentowała nową płytę główną - AX45H-8X opartą na chipsecie SiS648, obsługującym technologię Hyper-Threading i przeznaczoną do obsługi procesorów Intel Pentium 4. W sprzedaży dostępne będą trzy wersje płyty - AX45H-8X, AX45H-8XN oraz AX45H-8X Max.

Na płytach znajdują się trzy sloty na pamięć DDR, której maksymalny rozmiar to 2 gigabajty. Według AOpena płyty obsługują także moduły DDR 400. Posiadają ponadto port AGP 8x, 6 slotów PCI, kontroler IEEE 1394 oraz LAN, a także 6 portów USB 2.0. W urządzeniach znajdziemy także 6-kanałowy kodek dźwiękowy. Płyty umożliwiają ponadto zmianę taktowania magistrali systemowej co 1 MHz.

Nowe recenzje w polskiej Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 09:28
Komentarzy (0)
  • Projekt Intruder @ MoDeD-KOMPz treść: "Przedstawiam obudowę do mojego komputera, wykonaną z płyt paździerzowych. Cała obudowa jest dwuczęściowa, w górnej części znajduje się nagrywarka, kieszeń na dysk, stacja dyskietek oraz wyświetlacz LCD, zaś w dolnej części, która znajduje się pod powierzchnią biurka jest cała reszta, czyli płyta wraz z osprzętem, dysk oraz cały układ chłodzenia cieczą. Co daje takie połączenie? Przekonacie się czytając ten artykuł, a więc zapraszam do czytania."

  • MSI i Leadtek GeForce4 Ti4800SE @ IN4.pl treść: "Testując obie karty miałem nieodparte wrażenie deja vu. Zarówno pod względem wydajności, jak i jakości grafiki 2D/3D, a także układu VIVO, obie karty prezentowały się identycznie. Te dwa kryteria nie są w stanie wskazać nam, która karta jest lepsza. MSI na pewno ma lepszą prezencję i bogatszą zawartość pudełka. Ale nie ma nic za darmo, jest też o 100 zł droższa od Leadteka."

  • Hercules 3D Prophet 9500Pro 128MB @ Sirius.pl treść: "Zastosowanie niebieskiego laminatu, a przede wszystkim wydajnego coolera oraz radiatorów po obu stronach na pamięciach, nadało nie tylko efektowny wygląd karcie, ale przede wszystkim zapewniło odpowiednie chłodzenie i duże możliwości podkręcania. Co prawda problem ze znalezieniem odpowiedniego BIOSu występował dość długo, teraz jednak nie powinno być takich problemów, chociaż nadal są to beta BIOSy."

  • Zasilacze - najlepsza karma dla PeCeta @ frazpc.pl treść: "Dzisiaj postanowiłem zająć się opisem kilku obecnie najpopularniejszych na naszym rynku zasilaczy. Są to najczęściej spotykane produkty, zarówno osobno jak i w gotowych zestawach. Na wstępie chciałbym przybliżyć trochę role jaką spełnia zasilacz w każdym komputerze. Właściwe napięcia mają duży wpływ na stabilność całego systemu, a ich wahania mogą być niebezpieczne dla naszego sprzętu..."

  •     
    All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL