Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 31 marca 2003  
    

TPC Konkurs - zakończony!


Autor: DYD | 22:00
(14)Komentarzy (14)
Kliknij, aby wejść do naszego Konkursu z extra nagrodami!I stało się. Właśnie zakończyliśmy nasz trzytygodniowy konkurs urodzinowy (TPC stuknęło dwa lata), podczas którego zbieraliśmy od naszych Czytelników zgłoszenia. Za wszystkie (6607) serdecznie dziękujemy! Teraz w ciągu maksymalnie 7 dni, rozlosujemy główne nagrody oraz nagrody pocieszenia. Przypominamy, że w puli nagród znajdują się: procesor Intel Pentium 4 2.53 GHz BOX (533 FSB, Northwood) (ufundował INTEL), kartę MiNt ATI RADEON 9500 PRO 128MB DDR TV/DVI (ufundował MOJEPC.PL & MiNt Electronics), zestaw pięciu extra urządzeń firmy Logitech (ufundował LOGITECH), płytę główną ABIT BH7 dla procesorów Pentium4 (ufundował ABIT) oraz dysk twardy Seagate Barracuda 80GB (ufundował SEAGATE).

Podwyżki u Intela i AMD


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 20:39
(3)Komentarzy (3)
Wojna w Iraku wpływa nie tylko na ceny ropy. Gwałtowny spadek zapotrzebowania na komputery spowodował wyprzedawanie zalegających komponentów po cenach niższych, niż zalecane przez producentów. Dzieje się tak głównie na Tajwanie, a sprzęt pochodzi od dystrybutorów amerykańskich, którzy chcą się pozbyć zbędnego towaru. Prowadzi to do tego, że procesory są w sklepie tańsze niż bezpośrednio u producenta. W związku z tym AMD i Intel postanowiły podnieść ceny. W przypadku AMD podwyżka w Stanach wynosi $12. Firma liczy na to, że firmy posiadające zapasy magazynowe także podniosą nieznacznie ceny i zaprzestaną dumpingu. Konflikt iracki wpłynął także na przesunięcie premiery chipsetu Springdale przez Intela, przynajmniej o tydzień.

Pamięć nanokrystaliczna Motoroli


Autor: R4v | źródło: EETimes | 20:35
Komentarzy (0)
Naukowcy z firmy Motorola opracowali 4-Mbitową pamięć nieulotną, wykorzystującą małe obszary krzemu o wymiarach 50 angstremów (5 nm). Nanokryształy mają stać się podstawą nowej pamięci, która może być programowana lub kasowana przy niższych napięciach niż obecnie stosowane technologie. Wynalazek jest częścią prac na nową klasą pamięci, znanej jako "thin-film storage". Zakłada ona przechowywanie ładunku w warstwie azotku lub w izolowanych nanokryształach krzemowych, pomiędzy dwoma warstwami tlenku.
Inżynierowie obiecują obniżenie napięcia, koniecznego do programowania układu, z 12V w obecnych układach flash, do 6V. Nad nanokryształami prace trwają od kilku lat. Problem stanowi połączenie odpowiedniego rozmiaru kryształu z ich rozmieszczeniem. W konstrukcji Motoroli, nanokryształy rozmieszczono w odległości ok. 5nm. Nowy typ pamięci ma być także bardziej niezawodny. W przypadku uszkodzenia warstwy krzemowej w układach z "pływającą" bramką, tranzystor przestaje działać. W przypadku nanokryształów ryzyko awarii jest mniejsze. Aby przechować jeden bit, potrzebne będzie od 500 do 700 nanokryształów. Uszkodzenie kilku z nich nie zmienia działania układu. Pierwsze efekty projektu Sonos mają pojawić się na rynku w ciągu kilku lat i zastąpią pamięci flash.

Ze świata gier...


Autor: Alien5 | 18:47
Komentarzy (0)
 • Wczoraj wieczorem Sports Interactive udostępniło pierwszego patcha do Championship Managera 4. Poprawia on m.in. szybkość działania gry, usuwa problemy z otwieraniem gry w okienku, dodaje play-offy w spadkowej grupie 2 ligi polskiej oraz wprowadza wiele innych zmian i poprawek. Pełną listę zmian można obejrzeć pod tym adresem. Championship Manager 4 Patch v4.0.3 - download (5.3MB).

 • Na oficjalnej stronie Elder Scrolls III: Bloodmoon, w Designer Diary pojawił się nowy wpis zatytułowany "Dunces with Wolves" napisany przez jednego z tworców expansion packa do Morrowinda - Marka Nelsona. W rozdziale tym poczytać możemy o tym jak zrodził się pomysł umieszczenia w grze nowej klasy postaci - wilkołaka i jak mniej więcej będzie wyglądała nowa kreatura.

 • Dzisiaj dzień nowych patchy. Tym razem 3DO opublikowało dwie nowe łatki do angielskich wersji gier: Heroes of Might & Magic 4 oraz dodatku do HoMM4 - Gathering Storm. Łatki poprawiają m.in. problemy z niektórymi czarami i artefaktami oraz naprawiają błędy w funkcjonowaniu gry i trybu multi-player. Heroes of Might & Magic v3.0 UK Patch (6.1 MB); Heroes of Might & Magic: Gathering Storm v3.0 UK Patch (5.9 MB). Uwaga! Do instalacji patchy wymagana jest wersja 2.2 Heroesow i Gathering Storma!

 • Dzisiaj Publisher Whiptail Interactive oficjalnie potwierdziło, że jedna z najkrwawszych w historii gier first person perspective - Postal 2 - pojawi się na półkach sklepowych w Europie i na Wyspach Brytyjskich 14 kwietnia. Gra będzie dozwolona od lat 18. Na wyspach jej cena będzie wynosić około 25 funtów.

 • Milo spam killer


  Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:52
  (7)Komentarzy (7)
  Program Milo spam killer jest aplikacją, która usuwa niechcianą pocztę z twojej skrzynki pocztowej na podstawie wcześniej zdeklarowanych reguł i zasad. Te niewielkie narzędzie lokalizuje się na pasku systemowym i zgodnie z zaplanowanym harmonogramem skanuję twoje wiadomości w celu pozbycia się tych, których sobie nie życzysz. Program jest rozpowszechniany na zasadzie freeware, co oznacza, iż możesz go pobrać ze strony autora i użytkować całkowicie za darmo. Szczegóły na stronie domowej autora programu.

  Sony DRU-500AX do nagrywania


  Autor: DYD | źródło: Alstor | 16:44
  (1)Komentarzy (1)
  Firma Alstor rozpoczęła sprzedaż najnowszej nagrywarki DVD firmy SONY: DRU-500AX. Napęd bazuje na popularnym modelu DRU-500A, obsługującym dwa standardy nagrywania DVD: DVD+RW oraz DVD-RW. Nowością wprowadzoną w DRU-500AX jest wyższa, 4-krotna prędkość zapisu nośników DVD+R (dotychczas maksymalna prędkość wynosiła 2.4x). W wyniku tej zmiany nagrywarka SONY charakteryzuje się następującymi parametrami: zapis DVD+R 4x, zapis DVD-R 4x, zapis DVD+RW 2.4x, zapis DVD-RW 2x, zapis CD-R 24x, zapis CD-RW 10x, odczyt DVD-ROM 8x oraz odczyt CD-ROM 32x. Napęd DRU-500A dysponuje buforem o pojemności 8MB, współpracującym z technologiami zapewniającymi efektywny i bezpieczny zapis nośników CD i DVD:
  • Power Burn - autorski system firmy SONY chroniący przed opróżnieniem bufora przy nagrywaniu płyt CD z dużymi prędkościami.
  • Lossless Linking - (Łączenie Bezstratne) chroni przed błędami podczas zapisu płyt DVD. Zasada działania tej technologii jest podobna do Power-Burn.
  Zestaw Retail Kit zawiera: napęd DRU-500AX, oprogramowanie Veritas Record Now, Veritas DLA, Veritas Simple Backup, ArsSoft ShowBiz, Sonic MyDVD, MusicMatch Jukebox, PowerDVD, przewodnik szybkiej instalacji, przewodnik do oprogramowania, instrukcję, 1 płytę DVD+RW, kabel IDE, akcesoria. Szybka, wielofunkcyjna nagrywarka SONY DRU-500AX kosztuje ok. 2260 zł brutto.

  Radeony 9500 z nowym PCB


  Autor: Jasiek | źródło: Digit-life | 15:48
  Komentarzy (0)
  Zgodnie z zapowiedziami ATi, karty R9500 128MB będą produkowane teraz wyłącznie na nowych płytkach drukowanych z 128-bitową magistralą pamięci. Pierwsze testy wskazują, że wydajność takiej karty jest niższa niż wersji 64 MB, która korzysta z PCB Radeona 9700 pozbawionego połowy chipów pamięci BGA.
  Sieć obiegły dziś zdjęcia nowej karty pudełkowanej przez HIS'a z laminatem wyprodukowanym przez Sapphire. Wszyscy mający w planach próbę przerobienia swojego "Radka" na wersję 9700 powinni trzymać się od takich egzemplarzy z daleka. Łatwo rozpoznać je po ułożeniu kości pamięci w jednym rzędzie, HIS także wyraźnie zaznaczył fakt posiadania 128-bitowej magistrali na naklejce z modelem karty.

  Nowy-stary Athlon XP 1600+


  Autor: Alien5 | 14:58
  (12)Komentarzy (12)
  Jak donosi xbitlabs.com, AMD zgotowało nie lada niespodziankę wszystkim miłośnikom overclockingu, bowiem firma ta właśnie wprowadziła ponownie do swojego cennika procesor AthlonXP 1600+. Co ciekawe, procesor ten posiada jądro Thoroughbred ze steppingiem B0. Co to oznacza? Niższa cena, więcej podkręcania! Według oficjalnych doniesień procesor ten pracuje przy napięciu 1.60V, na magistrali 266MHz, mnożnik 10.5 (1400Mhz) i wydziela ok. 48.5W ciepła. Maksymalna temperatura pracy procesora to 90C. Udało się już komuś zdobyć ten procesor i wycisnąć z niego ostatnie krople potu? Czekamy na opinie i komentarze!

  Commandos 3 latem


  Autor: Alien5 | źródło: AValut | 14:57
  (6)Komentarzy (6)
  Eidos Interactive ogłosił dzisiaj, że Pyro Studios prowadzi bardzo zaawansowane prace nad trzecią częścią znakomitej gry taktyczno-strategicznej Commandos. Commandos 3: Destination Berlin pojawi się w sklepach najprawdopodobniej na początku zbliżającego się lata. Podobnie jak w poprzednich częściach akcja gry będzie obejmowała drugą wojnę światową. Tym razem podczas naszych kampanii odwiedzimy okolice Stalingradu, Normandie oraz Europę Środkową. W trybie single-player pojawią się nowe elementy: napaść (assault), zastawianie zasadzek oraz tzw. level Boss'owie, a poszczególne misje, podobnie jak w poprzednich częściach, przeplatane będą sekwencjami video. Kolejną nowością w trzeciej części Commandosow będzie tryb Multi-Player DeathMatch! Na razie Eidos nie ujawnił żadnych konkretów na ten temat, ale wiadomo już że jednocześnie będzie mogło brać udział w walce do 8 graczy. Commandos 3 będzie zrobiony wykorzystując w pełni trójwymiarowy engine, który nareszcie umożliwi rotacje planszy 360 stopni oraz Zoom In/Out.

  Przenośna Iomega 52x24x52x


  Autor: Bryndek | 12:30
  (1)Komentarzy (1)
  Firma Iomega (www.iomega.com) przedstawiła przenośną wersję nagrywarki płyt CD-R/RW działająca z prędkościami: CD-R - 52x (7200KB/s) oraz CD-RW - 24x (3600KB/s).

  Aby osiągnąć taką prędkość nagrywania przy 2MB buforze, urządzenie to wyposażone zostało w USB 2.0. Iomega jest kompatybilna z ostatnimi wersjami systemu Windows: 98SE/2000/ME/XP oraz Power Macintosh G4 i G3, Mac OS 8.6, 9.04 i 9.1. W zestawie znajdziemy specjalne oprogramowanie Hot Burn zarówno pod Windows jak i Macintosh. Cena urządzenia to 199 euro.

  Windows Server 2003 już niebawem


  Autor: Bryndek | 12:20
  (3)Komentarzy (3)
  Dokładnie 24 kwietnia odbędzie się premiera nowego sieciowego systemu operacyjnego - Windows Server 2003. Będzie to następca systemu Windows 2000 do którego przez 3 lata wypuszczono 5 Services Packów, czyli łat eliminujących wykryte błędy. Oprócz zwykłej instalacji na czystym środowisku (bez systemu), będziemy mogli także zaktualizować nasz "wysłużony" system Windows 2000. Najprawdopodobniej najnowsze sieciowe okienka pojawią się w 6 wersjach: 32 bit Web, Standard, Enterprise, Datacenter Undertaken 64 bits i Datacenter 64bit. Ceny rozpoczną się od 399 dolarów (32 bit Web), a skończą na 3999 dolarów (Enterprise). Użytkownicy systemów Windows NT na pewno będą zainteresowaniu najnowszym dzieckiem Microsoftu, w tym roku firma kategorycznie kończy wsparcie dla tego systemu. Dokładniejsze informacje oraz licznik odliczający do premiery, znaleźć możecie tutaj.

  Celerony 2.3 i 2.4GHz w japońskich sklepach


  Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 09:57
  (8)Komentarzy (8)
  Tradycją stało się już rozpoczynanie sprzedaży nowych procesorów przez firmę Intel przed ich oficjalnym zaprezentowaniem. Taka sytuacja miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to Intel sprzedawał w japońskich sklepach swoje procesory kilka dni przed premierą. Taka sytuacja powtarza się obecnie z Celeronami 2.30 oraz 2.40GHz. Oba były widziane w ten weekend w japońskich sklepach.

  Celerony 2.30 i 2.40GHz oparte są na jądrze Northwood. Zostały wyprodukowane w procesie 0,13 mikrona. Wykorzystują gniazdo Socket 478 i obsługują 400 megahercową szynę Quad Pumped Bus. Procesory zawierają 128KB pamięci cache drugiego poziomu, a ich jądra działają z napięciem 1.525V. Celeron 2.3GHz kosztuje około 119-129 dolarów, a model 2,4GHz 129-140 dolarów.

  Tanie notebooki od HP


  Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 09:39
  Komentarzy (0)
  W pierwszej połowie tego roku HP zamierza, podążając za takimi firmami jak Dell Computer i ECS wprowadzić na rynek tanie notebooki. Będą to dwa modele z serii - Compaq Presario 2500 oraz 2100. Ich cena ma się zaczynać od 819 dolarów. Jak widać będą one znacznie droższe od produktów Della i ECS. Mają być jednak wydajniejsze i lepiej wyposażone. Model Presario 2500 będzie posiadał interfejs bezprzewodowego dostępu do sieci 802.11g. Oba notebooki będą oparte na procesorach Intela.

      
  All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL