Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 18 lipca 2003  
    

VIA, VIA, a tak, gdzieś słyszałem...


Autor: shadow | 21:55
(17)Komentarzy (17)
Firma VIA kojarzy się głównie z produkowanymi przez nią chipsetami - jak popularnie określa się układy sterującymi pracą płyt głównych. Niewiele konkurencyjnych produktów wywołuje tyle emocji, co konstrukcje tejże korporacji - dlaczego? Z różnych przyczyn. Niektórym nie odpowiadała umiarkowana (by użyć delikatnego określenia) wydajność wczesnych rozwiązań, inni mieli pretensje o wypuszczanie jakby nie do końca dopracowanych układów. Wszak powszechnie uważa się, że dopiero drugi z danej serii - oznaczony zazwyczaj dodatkową literką A - odpowiada pierwotnemu zamysłowi producenta.

No, ale nie popadajmy w skrajności - układy VIA są ciekawą alternatywą dla często znacznie droższych chipsetów innych rynkowych potentatów. Rozsądna, niewygórowana cena to niezaprzeczalna zaleta. Trzeba też przyznać, że to VIA wprowadzała na masowy rynek nowe rozwiązania - chociażby szynę 133 MHz, czy związane z nią pamięci PC-133» czytaj dalej

Poważne dziury w Windows


Autor: DYD | źródło: WinXP.com.pl | 21:09
(11)Komentarzy (11)
Młodzi poznańscy informatycy zaleźli nowe błędy w podstawach systemu Windows. Dotyczy to wszystkich wersji Okienek, począwszy od Windows NT, przez 2000 i XP, na Windows Server 2003 skończywszy. Dziury pozwalają włamać się przez sieć Web do dowolnego komputera korzystającego z ww. systemów Microsoftu i przejąć nad nim całkowitą kontrolę. Firma Microsoft już od kilku dni opracowuje stosowne łatki, zaś Polacy zobowiązali się nie upubliczniać szczegółów swojego odkrycia. Film ASF - Krótki reportaż: na ww2.tvp.pl (1 MB).

Nowe serie notebooków ASUSA - A2 oraz L5


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 14:01
(2)Komentarzy (2)
Asus zaprezentował dwie nowe serie notebooków - ASUS A2 oraz ASUS L5. W skład linii A2 wchodzą obecnie dwa modele A2H oraz A2L różniące się zastosowanymi procesorami. Pierwszy z nich jest wyposażony w Pentium 4 do 2.8GHz, drugi natomiast w Pentium 4-M do 2.2GHz. Oba modele posiadają dyski twarde o pojemności 80GB, 5 portów USB2.0, port IEEE1394, czytnik kart 3-w-1 (MMC/SD/MS), napęd DVD-RW oraz WLAN.

Seria ASUS L5 zawiera model L5C posiadający procesor Intel Pentium 4 2.8GHz z technologią Hyper-Threading, 15-calowy ekran LCD z technologią ASUS ACE View (IPS, In-Plane Switching) oraz kątem widzenia do 170°. Ponadto notebook jest wyposażony w kartę grafiki ATI MOBILITY RADEON 9000, dysk twardy do 80GB (4200rpm lub 5400rpm Hitachi Moraga), napęd combo DVD-RW, kontroler Gigabit Ethernet, 5 portów USB2.0, port IEEE1394, czytnik kart SD/MS/MMC oraz interfejsy WLAN i Bluetooth. » czytaj dalej

Ostatni komputer "Odra" przestaje działać


Autor: DYD | źródło: Gazeta.Pl | 13:37
(14)Komentarzy (14)
Wczoraj we wrocławskiej fabryce Hutmen SA został wyłączony jeden z pierwszych polskich komputerów i ostatni jeszcze działający - Elektroniczna Maszyna Cyfrowa "Odra" 1305 podała Gazeta.Pl. Przez cztery lata produkcji (1974-78) wrocławska firma Elwro wyprodukowała ich 346. Każda ważyła 100 kilo, nie licząc niezbędnych do pracy przewijaków taśm magnetycznych i olbrzymich drukarek. Odry serii 1305, pracujące pod kontrolą angielskiego systemu operacyjnego George 3, zinformatyzowały trzy polskie resorty: budownictwo, infrastrukturę kolei i szkolnictwo wyższe. Sprzedawane m.in. do ZSRR i Jugosławii, były w latach 70. najlepszymi komputerami w RWPG. Ciąg dalszy na Gazeta.pl

nForce Beta Test Program


Autor: R4v | źródło: W2S | 13:25
Komentarzy (0)
nForcersHQ.com wraz z nVidią poszukują beta testerów dla sterowników i aplikacji dla chipsetów z rodziny nForce. Ma to pomóc w poprawie wciąż nie najlepszej jakości driverów. Dostępne sa dwa programy testów: sterowniki nForce oraz aplikacje systemowe dla nForce. Wszyscy zainteresowani uczestniczeniem w testach powinni zapoznać się z tą stroną. Znajdziecie na niej warunki uczestnictwa w teście oraz adres, pod który należy wysyłać zgłoszenia.

Chat z przedstawicielem nVidii


Autor: R4v | źródło: nVNews | 13:24
Komentarzy (0)
Serwis Bjorn3D zapowiedział chat z udziałem Ujesh Desai, człowieka odpowiedzialnego za oprogramowanie tworzone przez nVidię, a zwłaszcza za sterowniki. Chat odbędzie się 23 lipca o godzinie 4:00PM PST, czyli 24 lipca o godzinie 1.00 naszego czasu. nVidia ma także w najbliższym czasie zebrać pytania z różnych forów dyskusyjnych i przedstawi artykuł z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Rozmowa odbędzie się na tej stronie.

Doom III - wymagania minimalne?


Autor: R4v | źródło: W2S/Phobos Labs | 12:44
(24)Komentarzy (24)
Od dłuższego czasu trwają spekulacje na temat wymagań sprzętowych Doom III. Panowie z Phobos Lab, strony poświęconej tej grze, zdecydowali się zdobyć informacje u źródła, czyli u Johna Carmacka. A oto minimalne wymaganie Dooma III:
 • Procesor taktowany zegarem 1GHz
 • 256MB pamięci
 • GeForce 1 lub Radeon 7xxx
Z kolei serwis NewsWare podał inne wymaganie minimalne: procesor 800 MHz - 1 GHz, karta GeForce 3 TI/ATi 9600 Pro, RAM: 256 MB RAM. Zalecana konfiguracja dla DIII to procesor 2.5 GHz - 2.8 GHz, grafika GeForce 5800FX/5900FX/ATi 9800 Pro i RAM: 786-1024 MB RAM. Standardowe parametry to CPU: 1.7 GHz - 2 GHz, GeForce 4 TI 4400/4600/ATi 9700/Pro, RAM: 512 MB RAM. Jak widać, minimalne wymagania są dość skromne. Nie należy co prawda oczekiwać cudów na takim sprzęcie, jednak powinno się dać grać bez większych zgrzytów. Chyba jeszcze musimy poczekać na oficjalne dane dotyczące wymagań - najlepiej poparte rzeczywistymi testami.

Domowe centrum multimedialne od ASUS-a


Autor: DYD | 09:12
(2)Komentarzy (2)
ASUS poszerzył swoją ofertę o kartę graficzną V9520 Home Theater, wyposażoną w szerokie spektrum funkcji multimedialnych, jednak opartą o układ graficzny nVidia GeForce FX5200. Kartę wyposażono ponadto w tuner TV i pilota zdalnego sterowania. Karta będzie dostępna w sprzedaży pod koniec lipca br. Jej cenę ustalono na 132 USD.

Dołączone do karty oprogramowanie ASUS Home Theater oraz CyberLink PowerDirector umożliwia odbiór programów telewizyjnych, odtwarzanie filmów DVD i plików audio oraz zapisywanie materiału wideo na twardym dysku komputera czy płytach CD. Karta ASUS V9520 Home Theater dysponuje również zestawem złączy wideo i audio (TV-out, Video-in, Audio-in, Audio-out). Całość uzupełniają opracowane przez firmę ASUSTeK Computer Inc i dostępne wyłącznie w jej produktach technologie ASUS GameFace oraz ASUS VideoSecurity. » czytaj dalej

 
Czwartek 17 lipca 2003

Nowy pakiet Codec 7.3e


Autor: DYD | 23:40
(6)Komentarzy (6)
Na tej stronie został zamieszczony nowy pakiet kodeków, które zapewniają swobodne odgrywanie filmów DiVX zapisanych w różnych wersjach. Codec 7.3e to zaawansowany pakiet najnowszych kodeków, w skład których weszły: DivX Codec 5.0.5b Pro Full, Fraunhoffer IIS Mpeg Layer-3 Codec 1.9, DivX ;) Audio Codec 4.2, XviD MPEG-4 Codec (16/07/03) Nic's Build, AC3Filter 0.70b (rc1) oraz DivX AntiFreeze 0.4. Wersja pod Windows 9X/ME lub XP/2000 można pobrać ze strony autora. Pakiet waży trochę ponad 2MB. Pakiet zawiera wszystkie niezbędniki w jednym miejscu, zaawansowany i przejrzysty instalator oraz brak reklam i programów "szpiegujących". Nowa wersja posiada dodany XviD MPEG-4 Codec (16/07/03) Nic's Build.

Czy stosujesz overclocking - SONDA!


Autor: DYD | 21:45
(11)Komentarzy (11)
Kończymy naszą Sondę dla podróżnych i dziś wracamy z tematem, który co pewien czas powraca na nasze łamy. Czy stosujesz overclocking w swoim pececie? - to temat naszej aktualnej Sondy. Do wyboru procesor (i pamięć), karta graficzna cały pakiet lub nic z tego. Z uwagi na dzisiejsze "fińskie rekordy", o których możecie poczytać poniżej, pytamy Was o zagadnienia o/c. Być może z uwagi na wysoką temperaturę za oknem, trzeba będzie zejść z megaherców, aby nie roztopiła się obudowa - jednak prawdziwy overclocker będzie wierny swojej sztuce. Zapraszamy do głosowania!

Intel Pentium 4 3,2C @ 4911 MHz


Autor: DYD | źródło: Guru3D | 20:51
(11)Komentarzy (11)
Finowie znani z bicia rekordów podkręcania po raz kolejny popisali się swoją sztuką. Pierwsza rzecz - nie próbujcie tego u siebie w domu! Tym razem trafiło na eksperymenty z procesorem Intel Pentium 4 3,2C poddanym chłodzeniu poprzez ciekły azot (temperatura -196°C). Finowie wykorzystali płytę Asus P4P800 Deluxe, gdyż uzyskali na niej stabilną częstotliwość 340 MHz Front side bus. Napięcie Vcore ustawili w BIOSie na 1,8V - choć płyta wykazywała 2,03V - po czym rozpoczęli atak chłodzący wykorzystując ciekły azot umieszczony w specjalnym pojemniku na procesorze. Po kilku minutach temperatura procesora zaczęłą gwałtownie spadać i udało się uruchomić Windows XP przy zegarze 4 GHz. To dalszego podkręcania użyto aplikacji SetFSB i benchmarki Pifast oraz SuperPi przeszły przy częstotliwości 4,8 - 4,9 GHz! Maksymalny, stabilny wynik zakończył się na 4911 MHz!

Już teraz Finowie myślą o przekroczeniu granicy 5 GHz! Nie przeoczcie galerii na stronie overlclockerów - polecam także zapis video całego eksperymentu w formacie DiVX stąd (31 MB). Jak widać niska temperatura u skandynawów im służy...

Optix RF PRO - na akumulatorach


Autor: DYD | źródło: Media-Tech | 16:48
(2)Komentarzy (2)
Bezprzewodowa myszka optyczna Optix RF PRO MT1007 jest wyposażona w precyzyjny sensor optyczny o wysokiej rozdzielczości 800 dpi. Myszka komunikuje się z komputerem za pośrednictwem odbiornika RF. W zależności od warunków otoczenia jej efektywny zasięg oscyluje w granicach 2 metrów. Odbiornik jest zintegrowany z ładowarką akumulatorów NIMH, którymi zasilana jest myszka. Akumulatory znajdują się w standardowym wyposażeniu.

Podobnie jak w myszce MT1002, zamiast rolki przewijania zastosowano kulkę nawigacyjną umożliwiającą przewijanie w 4 kierunkach. Optix RF PRO wyposażona jest łącznie w 5 przycisków (jednym z nich jest kulka nawigacyjna pełniąca rolę przycisku) oraz interfejs PS/2. Trzem z pośród tych przycisków można przypisać kilkadziesiąt funkcji dzięki znajdującemu się w zestawie oprogramowaniu. Myszka jest wyposażona w technologię oszczędzania energii - po 10 sekundach bezczynności, myszka przechodzi w stan uśpienia, a jej skaner zostaje wyłączony. Zestaw jest wyposażony w podwójny interfejs UP COMBO umożliwiający podłączenie zarówno do portu USB jak i PS/2. Sugerowana cena detaliczna (z VAT): 120 PLN.

Nowy Tuner TV WinFasta


Autor: DYD | 16:41
(1)Komentarzy (1)
Do oferty Pronox Technology trafił nowy tuner telewizyjny firmy WinFast model: TV2000 XP EXPERT. Najważniejszą innowacją w produkcie firmy WinFast jest układ odpowiedzialny za przetwarzanie sygnału TV. Zastosowany chipset Conexant CX23881 dzięki 10 bitowemu kodowaniu sygnału pozwala na uzyskanie obrazu o rozdzielczości 720x480 pixeli. Układ obsługuje jednocześnie standardy dźwięku stereofonicznego: cyfrowy NICAM - obowiązujący w Polsce oraz analogowy A2 - obowiązujący w Niemczech, jednak spotykany w polskich sieciach kablowych. Standardem jest już obsługa teletekstu, jak i tuner FM.

Funkcja "Picture in Picture" (PIP) umożliwia podgląd danego kanału podczas oglądania innej audycji. Niski profil karty umożliwia montaż tunera w obudowach microATX. Poprzez analogowe gniazdo AV możliwe jest przyłączenie zewnętrznego źródła obrazu, jak kamera, magnetowid czy odtwarzacz DVD. Oprogramowanie pozwala wykorzystać tuner jako magnetowid, sekwencje wideo zapisywane są w formatach AVI, MPEGI/II. Zgrany materiał można poddać edycji za pomocą profesjonalnej aplikacji Video Studio 7SE DVD. Wraz z tunerem otrzymujemy: pilot zdalnego sterowania (z bateriami), antenę radiową, rozgałęźnik AV, cztery dyski CD z oprogramowaniem (DVD Movie Factory 2, Video Studio 7 SE DVD i COOL 3D).

SONY PEG-UX50 PDA


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 14:38
Komentarzy (0)
Koncern Sony zaprezentował nowe urządzenie typu PDA - PEG-UX50. Jest ono wyposażone w Sony Handheld Engine z procesorem CXD2230GA ARM, a jego pracą steruje system Palm OS. Handheld Engine zawiera interfejsy DRAM oraz LCD, kontrolery grafiki 2D, USB oraz Memory Stick. PEG-UX50 podobnie jak inne urządzenia tej klasy wspiera interfejs 802.11b. Posiada 104MB RAM (tylko 16MB wolnych). Ekran LCD wyświetla obraz w rozdzielczości 480x320 przy 65536 kolorach. Zintegrowany aparat cyfrowy umożliwia robienie zdjęć w rozdzielczości 640x480 i nagrywanie filmów w rozdzielczości 160x112.

Za pomocą tego urządzenia można również nagrywać dźwięk w formacie ATRAC3 i MP3. Bateria umożliwiają 14 dni działania. Rozmiary urządzenia to 103 na 17.9 na 86.5mm, a waga około 175g. PEG-UX50 trafi do sprzedaży 9 sierpnia w cenie 590 dolarów. » czytaj dalej

Rozchwiana sytuacja branży półprzewodnikowej


Autor: DYD | źródło: 4Press / EETimes | 14:21
Komentarzy (0)
W opinii specjalistów, w ciągu najbliższych dwóch lat branża półprzewodnikowa może osiągnąć wzrost - w tym roku o 4%, ale już w przyszłym aż o 24%. Stanie się tak dzięki stabilizacji średniej ceny sprzedaży chipów i zwiększeniu możliwości produkcyjnych fabryk.

To ogólne wnioski, jakie przedstawił Dan Tracy, dyrektor działu statystyki i badań branży Semiconductor Equipment and Materials International, na konferencji Semicon West. SEMI przewiduje, że ten rok będzie rokiem przejściowym dla układów w technologii 300mm, które - jak wynika z szacunków - obejmą 50% udziałów w całym rynku półprzewodników. Jednak opinie dotyczące przyszłości branży nie do końca zgodne. » czytaj dalej

Zewnętrzna nagrywarka CD-R/RW


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 13:12
Komentarzy (0)
We wtorek Micro-star International wprowadziło do sprzedaży nową zewnętrzną nagrywarkę 52x32x52x CD-RW, pod nazwą CRE52-M.

Dzięki maksymalnej szybkości 52x32x52x (zapis/zapis RW/odczyt), nowa nagrywarka MSI może wypalić 60-minutową płytę CD w mniej niż trzy minuty. Wbudowany bufor umożliwia użytkownikowi podczas nagrywania płyt swobodą pracę z innymi aplikacjami, minimalizując ryzyko błędnego nagrania danych. Aby wykorzystać pełne możliwości nagrywarki, nalezy ją podłączyć do komputera za pośrednictwem portu USB 2,0. Wcześniejsze wersje USB powodują redukcję szybkości pracy CRE52-M.

Nowa nagrywarka MSI, która umożliwia także "wypalanie" płyt 90- i 99-minutowych, sprzedawana jest w pakiecie wraz z popularnym oprogramowaniem Nero 5.

Tani Tablet PC z Chin


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 12:56
Komentarzy (0)
Chińska firma TDV Vision wprowadzi we wrześniu do sprzedaży na rynku europejskim, amerykańskim i azjatyckim tableta PC w cenie około 900 USD.

Urządzenie oznaczone symbolem V800XPT posiada ekran o przekątnej 8,4 cala, procesor Crusoe 800MHz, 128MB pamięci RAM i dysk twardy 30GB. W wyposażeniu znajdują się także modem, karta sieciowa i dwa porty USB2.0. W odróżnieniu od większości tabletów na rynku, w standardowym zestawie nie ma klawiatury. Na jednym ładowaniu baterii V800XPT może pracować 2,5 godziny. Wprowadzając swoje produkty na zagraniczne rynki, chińska firma chce stworzyć silną, rozpoznawalną na całym świecie markę. Czy jej się to uda? Za TDV stoi ogromny kapitał, gdyż firma należy do Pou Chen Group – jednego z największych światowych producentów... obuwia sportowego.

Obecnie średnia cena większości dostępnych na rynku tabletów to około 2 tys. USD. Z tego powodu taki sprzęt kupują głównie duże firmy. Pojawienie się tańszych modeli pozwoli tabletom dotrzeć także do klientów indywidualnych i branży edukacyjnej.

Polski SP4 dla Windows 2000


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:53
Komentarzy (0)
Ukazał się dodatek Service Pack 4 przeznaczony dla polskiej wersji systemu Windows 2000. Jak zwykle można go pobrać w dwóch wersjach - w postaci instalatora sieciowego, który pobierze po uruchomieniu z serwerów Microsoftu pozostałe pliki (w zależności od wersji systemu 15-27,5 MB) oraz w postaci pełnej, pozwalającej na instalację na wielu systemach (również tych nie podłączonych do Internetu) bez konieczności ponownego pobierania. Obie wersje znajdują się na portalu Windows2003.pl w dziale plików.

Administratorom przed instalacją proponujemy zapoznanie się z listą problemów, jakie wystąpiły w pewnych konfiguracjach po instalacji wersji angielskiej dodatku SP4 (czasem późniejsze wydanie wersji polskiej ma swoje plusy). Omówienie sporej ilości problemów znajduje się również na stronie Sunbelt Software. Potwierdzone przez Microsoft przypadki zostały opatrzone linkami do stron pomocy technicznej.

Nowe monitory medyczne Eizo


Autor: DYD | źródło: Alstor | 12:47
Komentarzy (0)
Eizo wprowadziło do swojej oferty dwa nowe monitory medyczne o symbolach RadiForce G51 i G31. Obydwa monitory wyświetlają 3061 odcieni szarości (w 10-bitowej skali), z czego równocześnie mogą pokazać 1024. Dzięki temu obraz jest jeszcze bardziej wyraźny, umożliwiając dokładniejszą diagnostykę w badaniach mammograficznych, radiologii komputerowej i cyfrowej. Model RadiForce G51 posiada ekran o przekątnej 21,3" z 5-megapikselową matrycą, plamką o wielkości 0,165 mm i rozdzielczością 2048x2560. Jasność monitora określana jest na 700 cd/m2, a kontrast na 600:1. Model produkowany jest w dwóch wersjach: clearbase i bluebase. Natomiast RadiForce G31 to 3-megapikselowy monitor o przekątnej ekranu 20,8", mający rozdzielczość 1536x2048, plamkę o wielkości 0,207, jasność 600 cd/m2 i kontrast 600:1.

Obydwa modele mają bardzo szerokie - 170° kąty widzenia zarówno w poziomie, jak i pionie umożliwiając obserwowanie zdjęć na ekranie kilku osobom na raz. Zastosowany w nowych modelach opatentowany przez Eizo układ "drift correction" zapewnia stabilność jasności ekranu po włączeniu monitora lub po wyjściu ze stanu oczekiwania. Jako niezbędny dodatek do monitorów medycznych Eizo oferuje specjalizowane karty graficzne. Dotąd były to karty z serii VREngine. Ponieważ jednak umożliwiają one tylko wyświetlanie odcieni szarości w skali 8-bitowej, producent zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży kart z nowej serii MED, które zapewnią maksymalną funkcjonalność nowych modeli (m.in. wyświetlanie szarości w skali 10-bitowej). » czytaj dalej

 
Środa 16 lipca 2003

Intel świętuje 35-lecie


Autor: DYD | 15:56
(7)Komentarzy (7)
Intel rozpoczął cykl imprez organizowanych na całym świecie w celu uczczenia 35-lecia firmy. Uroczystość inauguracyjną obchodów 35-ej rocznicy powstania firmy uświetniły przemówienia dwóch założycieli: Gordona Moore'a - emerytowanego prezesa oraz Andy Grove'a - prezesa Intela. Mówili oni o początkach firmy w z Krzemowej Dolinie, o pierwszym mikroprocesorze Intela i o tym, jak firma stała się największym producentem chipów. Okolicznościowe przemówienie wygłosili również: CEO Intela - Craig Barrett oraz prezes i COO - Paul Otellini.

Założony w 1968 roku przez Roberta Noyce'a, Gordona Moore'a i Andy Grove'a Intel wyrósł na potężną korporację, zatrudniającą dziś 78 000 pracowników w ponad 40 krajach. W uroczystościach wezmą udział wieloletni pracownicy firmy, m.in. związany z Intelem od 34 lat Paul Metrovich, który osobiście znał pierwszych 150 pracowników. Świętować będą również pracownicy nr 177 i 227 - Logan Sage i Tony Martinez. » czytaj dalej

Kup pismo - film gratis...


Autor: DYD | źródło: Board | 14:57
(18)Komentarzy (18)
Coraz częściej elementem przyciągającym czytelnika do kupna magazynu czy gazety jest dołączana płyta z filmem. Pamiętajmy zawsze, aby zwrócić uwagę czy film jest w formacie VideoCD czy DVD - od tego zależy jakość filmu. W tej chwili m.in. można nabyć doskonałe polskie komedie Vabank i Vabank II w mini Claudii - cena za sztukę 6.95 PLN. Dodatkowo, Agnes na Boardzie podała adres strony z amatorską listą tanich wydań filmów DVD i VCD. Lista jest tworzona głównie dla uczestników newsgroupy pl.rec.kino-domowe.

Internet podczas Wimbledonu


Autor: DYD | źródło: 3com | 14:33
(2)Komentarzy (2)
Fani tenisa odwiedzający w tym roku Wimbledon będą mogli łączyć się z Internetem przez kioski internetowe, wyposażone w bezprzewodową sieć LAN i punkty dostępowe firmy 3Com. Widzowie na kortach The All England Lawn Tennis and Croquet Club Wimbledon mogą przesyłać pocztę z informacjami o wynikach meczu do przyjaciół, wyszukiwać najnowsze wyniki z innych kortów w Internecie, a ludzie biznesu mogą być nawet w ciągłym kontakcie z biurem dzięki trzem kioskom internetowym umiejscowionymi obok kortu centralnego i kortu nr 1.

Punkt dostępowy 3Com 11 Mbps Wireless LAN Access Point 8000 oferuje przedsiębiorstwom bezpieczeństwo sieciowe, całkowicie zcentralizowane zarządzanie i wiele opcji antenowych, umożliwiając użytkownikom znaczne rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej. Obsługuje do 256 użytkowników i posiada dominujące w przemyśle funkcje bezpieczeństwo jak autoryzację RADIUS, wsparcie IEEE 802.1x, szyfrację WEP 40 bitową i 128 bitową oraz dynamiczną szyfrację sesji wymiany kluczy. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.3Com.co.uk

"Komórka" do wszystkiego


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 14:08
(2)Komentarzy (2)
Choć brzmi to niewiarygodnie, być może już wkrótce Japończycy będą korzystać z telefonów komórkowych jeszcze częściej, niż obecnie. Firma Panasonic Matushita zacznie wkrótce sprzedaż urządzeń gospodarstwa domowego, które będzie można kontrolować za pośrednictwem "komórki".

W skład systemu Kurashi wejdą systemy klimatyzacyjne, lodówki, zmywarki do naczyń, kuchenki mikrofalowe, sprzęt monitorujący oraz inne urządzenia znajdujące się w nowoczesnym gospodarstwie domowym. Wszystkie utworzą sieć domową, w pełni kontrolowaną z poziomu telefonu komórkowego. System nie tylko można regulować wysyłając mu informacje z komórki - również urządzenia mogą informować domowników o sytuacjach awaryjnych... Kurashi powstaje przede wszystkim z myślą o odciążeniu japońskich kobiet, które tradycyjnie zajmują się domem. Redaktorzy serwisu "The Inquirer", który zamieścił informację o systemie przewidują jednak, że postępująca modernizacja japońskich domów może obrócić się przeciwko Japonkom. Kiedy bowiem głowa rodziny uda się na tradycyjny wieczorny wypad z kolegami z pracy, w przypływie dobrego humoru może poważnie utrudnić życie innym domownikom. Bawiąc się telefonem spali czekający na podgrzanie w kuchence mikrofalowej obiad, wyłączy klimatyzację, bardzo głośno puści muzykę i uniemożliwi żonie obejrzenie ulubionej telenoweli, przełączając programy telewizyjne...

Milo spam killer wersja 0.5.0


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:07
Komentarzy (0)
Program Milo spam killer jest aplikacją, która usuwa niechcianą pocztę z twojej skrzynki pocztowej na podstawie wcześniej zdeklarowanych reguł i zasad. Te niewielkie narzędzie lokalizuje się na pasku systemowym i zgodnie z zaplanowanym harmonogramem skanuję twoje wiadomości w celu pozbycia się tych, których sobie nie życzysz. Główne zalety i funkcje programu:
 • usuwanie spamu z skrzynek pocztowych,
 • powiadomienie o nadejściu nowych wiadomości,
 • listy zaufanych nadawców,
 • nieograniczona liczba kont pocztowych, reguł oraz przyjaciół do wprowadzenia,
 • szczegółowe raporty z przeprowadzonych czynności,
 • wykonywanie kopii bezpieczeństwa usuniętych wiadomości,
 • predefiniowane reguły wiadomości,
 • dowolne sortowanie listy reguł wiadomości,
 • łatwość konfiguracji oraz przejrzysty interfejs użytkownika,
 • mały rozmiar, duża szybkość działania,
Program jest rozpowszechniany na zasadzie freeware, co oznacza iż możesz go pobrać z tej strony i użytkować całkowicie za darmo. Szczegóły na stronie domowej autora programu.

Logitech MouseWare 9.78


Autor: DYD | 12:02
Komentarzy (0)
BluesNews podał, że na odświeżonych stronach Logitech.com zostały zamieszczone nowe sterowniki MouseWare przeznaczone dla prawie wszystkich myszy i trackbali firmy Logitech. Mogą z nich skorzystać posiadacze takich urządzeń jak: seria myszy z rodziny MX, MouseMan Dual Optical, MouseMan Traveler, Cordless MouseMan Optical, Cordless MouseMan Wheel, MouseMan Wheel, Wheel Mouse, Mini Wheel Mouse, First Wheel Mouse, Cordless TrackMan FX, Cordless TrackMan Wheel, Marble Mouse USB, TrackMan Marble Wheel (FX) i wiele innych. Najnowsza wersja (9.78 build 034) działa pod systemami Windows XP, Millennium, 2000, NT, 98 i dostępna jest z www.logitech.com (4.34 MB).

Notebook z 17,5-calowym wyświetlaczem


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 11:57
(2)Komentarzy (2)
We wtorek Sony przedstawiło plany rozszerzenia oferty komputerów serii Vaio W o model z 17,5-calowym ekranem. Nowy notebook Sony będzie wyposażony w procesor Pentium 4 2,66GHz, 512 MB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 160 GB, nagrywarkę DVD/CD oraz rozwiązanie Sony Giga Pocket, umożliwiające użytkownikowi odbiór i nagrywanie programów telewizyjnych. Premiera na amerykańskim rynku zapowiadana jest na sierpień, a cena tego urządzenia wyniesie około 2000USD.

Sony dedykuje to urządzenie dla tych, którzy chcą mieć coś więcej, niż standardowy komputer ze zintegrowanym monitorem i klawiaturą. Choć podstawowymi zaletami Vaio W są duży ekran i Giga Pocket, na uwagę zasługuje także możliwość wykorzystywania komputera do słuchania muzyki. Po złożeniu klawiatury, można kontemplować muzykę odtwarzana na wbudowanych w urządzenie głośnikach. Na podkreślenie zasługuje też elegancki wygląd obudowy, przypominający nowoczesny cyfrowy telewizor. Obecnie w Ameryce sprzedawany jest model notebooka Sony Vaio W, z 15,3-calowym monitorem i procesorem Pentium 4 2GHz, w cenie 1599 USD za sztukę.

Konkurs LG - lista nagrodzonych


Autor: DYD | 11:38
(11)Komentarzy (11)
Dziś w pełni finalizujemy nasz ostatni konkurs zorganizowany przy współpracy firmy LG Electronics. W konkursie wzięło udział blisko 1500 osób, zaś poprawnych odpowiedzi było 91% - dziękujemy wszystkim za udział! Główna nagroda - przenośna nagrywarka o symbolu GCC-5240P 24x podłączana do notebooka poprzez złącze PCMCIA - łącząca w sobie zapis płyt CD-R i CD-RW oraz odczyt CD i DVD powędruje do Tomasza Wolszczaka z Warszawy (oklaski!). Dodatkowo po zestawie gadżetów od nas i firmy LG Electronics otrzymają: Paweł Żabowski (Elbląg), Ewa Siara (Katowice) oraz Tomasz Kowalkowski (Brodnica). Szczęśliwym wylosowanym gratulujemy, a całej reszcie ślemy przesłanie - głowa do góry - redakcja TPC podobnie jak Wy nie ma szczęścia w konkursach...

 
Wtorek 15 lipca 2003

Catalyst 3.6 - sterowniki dla "Radzia"


Autor: DYD | źródło: WinXP.com.pl | 23:55
(1)Komentarzy (1)
ATi wypuściło świeżutkie sterowniki Catalyst 3.6 o numerku 7.91 dla kart Radeon posiadające pełne wsparcie dla DirectX 9. Wydany został także nowy ATi Control Panel. Wersje oprogramowania: ATI RADEON Display Driver 7.91 (6.14.10.6368), Multimedia Center 8.5 HydraVisionT 3.21, Remote Wonder 1.5, Wielkość pliku : 6,5 - 7,3 MB. Obsługiwane karty: od RADEON 7000 do 9800. Download poszczególnych wersji systemowych możliwy jest m.in. z tego adresu.

Celeron 'Prescott'?


Autor: R4v | źródło: Inquirer | 17:01
Komentarzy (0)
Jak twierdzi The Inquirer, na początku przyszłego roku mają pojawić się nowe Celerony, wykorzystujące jądro Prescott. Procesory te mają pracować z magistralą 533MHz. Ważniejszą informacją jest natomiast, że nowy low-endowy procesor Intela ma także współpracować bez problemu z aktualnie dostępnymi w sprzedaży płytami głównymi. Daje to pewną nadzieję użytkownikom, jednak wszystko zależy od wydajności nowego układu. Wprowadzanie nowego Celerona wskazuje na to, że Intel nie zamierza zostawić segmentu low-end AMD, który jak głoszą plotki, przygotowuje układ Athlon FX z jądrem Thorton.

Dwukierunkowy satelitarny dostęp do Internetu


Autor: R4v | 15:37
(3)Komentarzy (3)
Od sierpnia dostępna będzie w Polsce usługa zapewniająca dostęp do Internetu poprzez flotę satelitów Eutelsat. Usługa w szczególności przeznaczona jest dla firm, instytucji oraz lokalnych dostawców Internetu. Podstawową zaletą rozwiązania jest możliwość instalacji w dowolnym miejscu, co stwarza możliwość korzystania z dostępu do Internetu wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości instalacji połączenia kablowego. Dodatkową zaletą jest mobilność - ma to szczególne znaczenie w przypadku gdy użytkownik zmienia lokalizację. W podstawowych konfiguracjach oferowana jest przepływność do 2 Mb/s z kanałem zwrotnym do 512 kb/s. Transmisja do odbiorcy odbywa się metodą przesyłu sygnału z platformy cyfrowej, natomiast informacje do Internetu wysyłane są w systemie TDMA (transmisji w kanałach przyznawanych każdemu terminalowi indywidualnie w tzw. szczelinach czasowych). Na bazie infrastruktury satelitarnej można także budować sieci VPN, które połączą oddziały terenowe firm. Możliwe jest także przesyłanie strumieni audio/wideo i plików, wykorzystywanych np. do wideokonferencji. Usługa oferuje także wsparcie dla VoIP. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Onyx4 z grafiką ATi


Autor: R4v | źródło: VR-Zone/W2S | 15:30
(2)Komentarzy (2)
Silicon Graphics przedstawi nową maszynę dla grafików. Onyx4, przeznaczony dla segmentu high-end, po raz pierwszy będzie wykorzystywał układ graficzny innego producenta. W komputerze będzie zamontowana karta z układem firmy ATi. Cena wyjściowa wynosi poniżej $45.000, jednak w maksymalnej konfiguracji z 64-ma procesorami MIPS 16000A, cena przekroczy $300.000. Nowa maszyna ma być pięciokrotnie szybsza od poprzednika, a stosunek cena/wydajność ma być lepszy czterdziestokrotnie. System graficzny ma wyświetlać obraz o maksymalnej rozdzielczości 120 mln. punktów. Prędkość wyświetlania to 40 miliardów pikseli na sekundę. Użycie układów ATi nie oznacza jednak rezygnacji z własnych rozwiązań. Układy z serii VPro znajdą zastosowanie w graficznej stacji roboczej Tezro. Będzie ona wyposażona w maksymalnie cztery procesory a jej cena będzie wynosić od $20.500 dla wersji z jednym CPU, do $40.500 za najmocniejszą wersję.

Premiera serwerów opartych o procesor AMD Opteron


Autor: DYD | 15:27
(10)Komentarzy (10)
Firmy AMD oraz Action (wyłączny dystrybutorem serwerów AMD w Polsce) przedstawiła dziś podczas konferencji prasowej w Warszawie serwery oparte o procesor Opteron. Przedstawione zostały maszyny oparte na płytach MSI, Tyan i Arima, które przeszły już proces walidacji przez AMD. Dostępny był także serwer wyposażony w płytę Asusa, jednak ten model jeszcze nie został w pełni przetestowany przez AMD. Procesor AMD Opteron jest pierwszym na świecie 64-bitowym procesorem kompatybilnym ze standardem przemysłowym architektury x86 i wydajnym procesorem dla 2- i 4-procesorowych serwerów.

Na rynku dostępne są trzy konfiguracje serwerów z procesorem Opteron 242. Pierwsza cyfra odpowiada za skalowanie, określa maksymalną liczbę procesorów w konfiguracji: Seria 100 (Przykład: Model 1XX) = serwery i stacje robocze 1P; Seria 200 (Model 2XX) = serwery do 2P; Seria 800 (Model 8XX) = serwery do 8P. Z kolei druga i trzecia cyfra określa relatywną wydajność w danej serii. Przykład: procesor AMD Opteron Model 244. Procesor do dwudrożnych serwerów/stacji roboczych. Wydajność wyższa niż model 242. Relatywnie podobna wydajność do modelu 144 lub modelu 844 w serii 1 lub 8P.

Wszystkie zestawy zostały przetestowane przez inżynierów AMD i są rekomendowane przez firmę AMD. Serwery zbudowane są w oparciu o płytę główną tajwańskiego producenta Micro-Star, model MSI 9131 Dual Opteron. Klienci będą mogli zakupić odpowiedni dla siebie zasilacz wybierając pomiędzy pojedynczym 400W, Redundant 400W oraz Redundant 500W. Każdy serwer ma możliwość dołączenia Rack Mount Kit'a. Producent udziela 2 letniej gwarancji na urządzenia. W przypadku uszkodzenia produktu, klient w ciągu 24 godzin otrzyma zastępczy serwer na okres naprawy własnego urządzenia. Zdjęcia z konferencji w dalszej części newsa. » czytaj dalej

ABIT przedstawia kartę graficzną FX5900 OTES


Autor: DYD | źródło: Abit | 14:59
(3)Komentarzy (3)
Celując w głównej mierze w potrzeby entuzjastów i najbardziej wymagających graczy, którzy poszukują rozwiązań cechujących się lepszym chłodzeniem i umożliwiających większe podkręcanie, ABIT przedstawia swoją najnowszą kartę graficzną z chipem NVIDIA GeForce FX5900 - Siluro FX5900 OTES. ABIT pracował nad stworzeniem procedury testowej, umożliwiającej mierzenie przydatności rozwiązań pod kątem potrzeb użytkowników poszukujących produktów, które cechują się przede wszystkim cichą pracą. W wyniku przeprowadzonych badań inżynierowie z firmy ABIT uznali, że optymalnym poziomem generowanego hałasu jest 25 decybeli. Taka właśnie wartość cechuje najnowszą kartę graficzną Siluro FX5900 OTES.

Jak "głośno" oznacza 25 decybeli? Śmieciarka wytwarza w trakcie pracy dźwięk o natężeniu 100 decybeli. Gdy rozmawiamy, to osiągamy wartość ok. 60 decybeli. Poziom szumu w mieszkaniu to ok. 40 decybeli, a unikalna dla bibliotek wyciszona atmosfera tych miejsc to 30 decybeli. Większość ludzi nie słyszy dźwięków poniżej 10 decybeli. » czytaj dalej

Sapphire RADEON 9800 PRO 256MB


Autor: DYD | źródło: Sapphire | 14:51
(4)Komentarzy (4)
Firma Sapphire Technology, producent kart opartych na procesorach ATI, informuje o wprowadzeniu nowego modelu karty graficznej, wykorzystującego procesor ATI RADEON 9800 PRO. Karta ta będzie najwyższym modelem w ofercie Sapphire. Karty z rodziny Sapphire RADEON 9800 Atlantis Pro wykorzystując drugą generacje 8-potokowej architektury (tzw. pipelines) oraz pamięci DDR2, 256 bit o wielkości 256 MB. Karta wspiera z Microsoft DirectX 9.0 i OpenGL.

Najnowsza karta różni się od swojej poprzedniczki, karty Sapphire RADEON 9800 PRO 128MB, ilością i rodzajem zastosowanej pamięci (256 MB, DDR2), zastosowanym pasywnym systemem chłodzenia pamięci (co w znaczny sposób zwiększa ich wydajność) oraz zwiększoną częstotliwością taktowania pamięci. Tak jak w przypadku innych produktów Sapphire, karta oferuje między innymi możliwość równoległej pracy na dwóch monitorach, ten tryb pracy jest możliwy przy wykorzystaniu oprogramowania zarządzającego HYDRAVISION firmy ATI.

Wysoka rozdzielczość w handheldach


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 14:51
(2)Komentarzy (2)
Firma Fujitsu opracowała miniaturowy ekran, który pozwala uzyskać na komputerach naręcznych rozdzielczość 800x600 pikseli. To poprawa o 60-70% w stosunku do rozdzielczości wyświetlanej przez handheldy produkowane obecnie. Nowy wyświetlacz ma aż 3-krotnie więcej pikseli niż małe ekrany dostępne dziś na rynku. Rozwiązanie opiera się na szybkiej zmianie koloru podświetlenia ekranu, które może być czerwone, zielone lub niebieskie. Wykorzystując podświetlanie barwami podstawowymi uzyskuje się inne kolory. W tradycyjnych panelach LCD każdy piksel składa się z 3 subpikseli (znów: czerwonego, zielonego i niebieskiego), które podświetlane są światłem białym. Tutaj – dzięki zmianie luminacji - każdy subpiksel pracuje jako osobny punkt ekranu.

Uzyskanie tak dobrej rozdzielczości na ekranie handhelda może mieć dla rynku tych urządzeń – walczących z coraz silniejszą konkurencją ze strony telefonów komórkowych – kapitalne znaczenie. Ekran 800x600 pikseli pozwoli na odbieranie sygnału telewizji cyfrowej czy równoczesne wyświetlenie całej strony internetowej. Obecnie ogląda się je we fragmentach odpowiadających 25% całości witryny. Jednak rewolucyjny ekran Fujitsu na rynek trafi nie wcześniej niż za kilka lat – firma musi wypracować technologię produkcji, która zredukuje liczbę wadliwych paneli do akceptowalnego poziomu. Japończycy szacują, że w chwili rynkowego debiutu roczne zapotrzebowanie na takie ekrany może wynieść nawet 300 tys. sztuk.

 
Poniedziałek 14 lipca 2003

Porównanie trzech odtwarzaczy MP3 firmy iRiver


Autor: PiK | 18:15
(19)Komentarzy (19)
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że większość z nas wie, czym jest standard MP3 (mimo niepokojącego news-a sprzed paru dni). MP3 staje się coraz powszechniejsze - nawet najprostsze modele stacjonarnych odtwarzaczy DVD "radzą" sobie z tego typu plikami - i mimo upływu czasu nie ustępuje miejsca kolejnym, jeszcze bardziej dopracowanym metodom kompresji dźwięku (np. MP3Pro). Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej przenośnych urządzeń pozwalających cieszyć się nam muzyką w każdej chwili. "Grajki" można podzielić na te, co przechowują pliki na zwykłej płytce CD, pamięci flash, twardym dysku, ewentualnie innego rodzaju nośniku zaprojektowanym przez danego producenta. Na początek przyjrzyjmy się urządzeniom ze stajni iRiver. Do testów od firmy Multimedia Intelligent Products dostaliśmy trzy modele: iMP-400 SlimX, iMP-550 SlimX oraz iFP-390T. Pierwsze dwa korzystają z płyty CD jako źródła odczytu plików MP3, natomiast kolejny przechowuje je we wbudowanej pamięci flash o wielkości 256MB. Zapraszam. » czytaj dalej

AMD zmienia coolery


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 18:14
(6)Komentarzy (6)
Próbując nadążyć za Intelem, AMD postanowiło zmienić coolery dołączane do procesorów w wersji BOX. Dotychczas stosowane rozwiązania nie należą do najwydajniejszych, a poziom hałasu także nie jest satysfakcjonujący. Nowe coolery mają otrzymać wentylatory z dwoma łożyskami kulkowymi, które emitują szum na poziomie 34dB. W celu poprawienia właściwości radiatora, zostanie w nim wykorzystana miedź. Zmieniony zostanie także sposób mocowania. Zamiast dotychczasowej sprężyny z dwoma otworami, zostanie zastosowane mocowanie dla wszystkich 6 "łapek". Cooler ma być także lżejszy. Jego waga będzie niższa niż 300g. Zmienione zostaną także opakowania procesorów. Część zmian obejmuje optymalizację pudełka w celu zwiększenia gęstości ich pakowania. Każdy procesor otrzyma także swój oddzielny numer, widoczny na pudełku w postaci kodu kreskowego. Ma to ułatwić lokalizację produktu oraz wymianę wadliwych układów.

Kensington Wi-Fi Finder


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 18:02
(3)Komentarzy (3)
Firma Kensington zaprezentowała nowe urządzenie - Wi-Fi network finder. Sprawdza ono czy notebook znajduje się w zasięgu sieci bezprzewodowej i czy jest jakikolwiek sens próbować połączyć się z nią. Jak wiadomo każda taka próba to dodatkowe zużycie energii. Urządzenie rozpoznaje sieci 802.11b oraz 802.11g. Jego zasięg to 60 metrów. Posiada ono trzy diody sygnalizujące jak silny sygnał jest odbierany. Rozmiary urządzenia to 74.9 na 9.9 na 55mm. Producent udziela na nie rocznej gwarancji.

Intel Xeon 3.06GHz


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 18:01
Komentarzy (0)
Intel wypuścił dzisiaj nowy procesor Intel Xeon 3.06GHz. Jest on oparty na rdzeniu Prestonia, posiada 1MB pamięci cache L3 i pracuje z magistralą 533MHz. Procesor jest przeznaczony głównie do serwerów internetowych, serwerów baz danych, systemów wyszukiwawczych, systemów ochrony oraz wydajnych stacji roboczych. Procesor jest w pełni kompatybilny z chipsetami Intel E7501 oraz Intel E7505. Dostawy nowych procesorów już się rozpoczęły. Nowy Xeon kosztuje 690 dolarów przy zakupie 1000 sztuk.

Sharp PC-MV1-VC3


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 17:59
Komentarzy (0)
Firma Sharp rozszerzyła serię swoich notebooków MURAMASA o model PC-MV1-VC3. Różni się on od modelu PC-MV1-VC1 zastosowanym procesorem Athlon XP-M 1600+ (zamiast Athlona XP-M 1500+), wyjściem S/PDIF oraz wydłużonym czasem pracy 3-godziny vs. 2.6-godziny. Notebook posiada ponadto 256MB RAM (maksymalnie do 768Mb), 40GB dysk twardy oraz 12.1-calowy ekran LCD. Poza tym w jego skład wchodzi napęd combo DVD-ROM/CD-RW, kontroler Ethernet LAN, 1 slot PC Card Type II, 2 porty USB2.0 oraz IEEE1394. Do komputera producent dołącza system Windows XP Home Edition. Rozmiary notebooka to 282 na 239 na 26.4-28.7 mm, a waga około 1.96kg. Do sklepów trafi on 26 lipca w cenie nieco ponad 1500 dolarów.

Sterowniki dla grafiki


Autor: R4v | źródło: W2S/3DChipset | 13:04
Komentarzy (0)
3DChipset zamieścił nowe sterowniki dla kart nVidii, Detonator 44.90. Są one przeznaczone dla Windows 2000/XP. Ze względu na usunięcie plików językowych i pomocy, drivery da się zainstalować jedynie przez Menedżer urządzeń. Pliki są datowane na 21 czerwca. Pakiet można pobrać stąd (7.37MB).

Pojawiły się także kolejne alternatywne sterowniki dla kart z rodziny ATi Radeon. Bazujące na Catalyst 3.5, DNA Drivers 1.4.3.5 mają poprawić wyniki w 3DMark oraz usunąć problemy z teksturami w Battlefield 1942. Listę stron, z których można pobrać sterowniki można znaleźć tutaj.

Niekompatybilny Prescott?


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 12:45
(10)Komentarzy (10)
Jak wiadomo, niedługo powinien pojawić się Pentium 4 z nowym jądrem o nazwie kodowej Prescott. Tradycyjnie już Intel postanowił zrobić swoim klientom niespodziankę i przygotował układ niekompatybilny z aktualnie sprzedawanymi płytami głównymi. Problem tkwi w układach zasilania procesora. Praktycznie wszystkie płyty wykorzystujące chipsety i865PE i i875P nie są kompatybilne ze standardami VRM 10.0 i FMB 1.5. Jednym z wyjątków wydaje się być Asus, który uparcie twierdzi, że jego konstrukcja będzie współpracować z Prescottem. Dopiero w sierpniu mają zacząć pojawiać się płyty dostosowane do nowych wymagań. Nie wiadomo jakie są różnice pomiędzy FMB 1.0 i 1.5, odpowiedzialne za problemy. Nie jest także pewne, czy chipsety innych producentów będą obsługiwać Prescotta.

Pinnacle MovieBOX DV


Autor: DYD | źródło: Alstor | 11:17
Komentarzy (0)
Firma Pinnacle wprowadziła do sprzedaży zewnętrzne urządzenie służące do domowej edycji video. Dzięki MovieBOX DV można zgrać materiał video zarówno ze źródeł analogowych, jak i cyfrowych. Pinnacle postarał się o bardzo ciekawą stylistykę urządzenia, które zaprojektował sam Fa Porshe.

MovieBOX podłączany jest do PC'ta za pomocą portu FireWire. Zawarte w komplecie oprogramowanie STUDIO 8 umożliwia edycję filmu oraz zapis gotowego materiału na płytach CD/DVD, taśmie cyfrowej kamery albo za pomocą wyjść analogowych MovieBOX'a na taśmie magnetowidu. » czytaj dalej

Infrastruktura bezprzewodowa w Polsce


Autor: DYD | 11:10
(2)Komentarzy (2)
Cisco i Intel poinformowały o pierwszych efektach wspólnych działań na rzecz rozwoju infrastruktury bezprzewodowej w Polsce, zarówno w obszarze publicznego dostępu do Internetu, jak i bezprzewodowych sieci korporacyjnych. Cisco i Intel otworzyły w Warszawie wspólne laboratorium, gdzie testowane są rozwiązania konwergentnej infrastruktury bezprzewodowej, umożliwiającej zapewnienie zgodności technologii. W laboratorium zainstalowana jest bezprzewodowa sieć do transmisji głosu i danych, do której podłączone są m.in. komputery przenośne oparte na technologii mobilnej Intel Centrino i bezprzewodowe telefony IP Cisco. W laboratorium projektuje się również wdrożenia pilotażowe. Pierwszym klientem, który zdecydował się na wdrożenie rozwiązań Cisco i Intela jest PKN Orlen. W biurze PKN Orlen zainstalowano punkty dostępowe Cisco Aironet, które komunikują się w standardzie 802.11b z komputerami przenośnymi opartymi na technologii mobilnej Intel Centrino. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL