Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 22 sierpnia 2003  
    

Nowe Plustki 1200 x 2400 dpi


Autor: DYD | źródło: MMV | 20:13
(1)Komentarzy (1)
Plustek wprowadza trzy nowe skanery o wyższej rozdzielczości optycznej. Dwa z nich można już nabyć: OpticPro S24 oraz OpticPro ST28. We wrześniu trafi do sprzedaży także trzecia propozycja Plustka - OpticPro S28. Modele OpticPro S28 i ST28 są skanerami przeznaczonymi dla bardziej wymagających użytkowników. Komunikują się z komputerem przez szybkie złącze USB 2.0, co istotnie skraca czas skanowania. ST28 został także wyposażony w zintegrowany Multi-Moduł do skanowania slajdów i negatywów małoobrazkowych (4 negatywów i 3 slajdów 35mm) oraz średnioformatowych (6x6 i 6x9 cm). Plustek wyposażył swoje nowe modele w układ optyczny CCD, odwzorowanie koloru zapewnia zastosowana technologia ACS (Advanced Color Saturation). Skanery obsługiwane są przez polski sterownik, a w komplecie z każdym z nich użytkownik znajdzie oprogramowanie, m.in. pakiet graficzny Corel 9 Essentials (CorelDRAW i Corel Photo-Paint) oraz program OCR FineReader 5.0 Sprint PL i 6.0 "Try&Buy". Dużym plusem skanerów Plustek jest także 24-miesięczna gwarancja z bezpłatnym serwisem S.O.S. (Serwis Odbiera Sprzęt – Serwis Odsyła Sprzęt), w ramach którego kurier odbiera niesprawny sprzęt z domu użytkownika i przywozi z powrotem naprawiony lub wymieniony na nowy. Sugerowane ceny detaliczne z VAT: S24 – 299 zł, S28 – 370 zł, ST28 – 599 zł. » czytaj dalej

ALL-IN-WONDER 9200SE


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 19:18
(11)Komentarzy (11)
Jak donoszą nieoficjalne źródła ATI planuje poszerzyć linię ALL-IN-WONDER o kartę ALL-IN-WONDER 9200SE opartą na jądrze RADEON 9200 GPU. Karta ta ma być produktem bardzo atrakcyjnym cenowo. Będzie zawierała tuner TV stereo z obsługą 125 kanałów, oraz funkcje VIVO. Karta ma dostarczać wiele możliwości dla domowej rozrywki włączając w to TV-ON-DEMAND, EAZYLOOK, MulTView, THRUVIEW i Gemstar GUIDE Plus+, jak również wsparcie DirectX 8.1. W przeciwieństwie do pozostałych członków rodziny ALL-IN-WONDER, AIW 9200SE nie będzie zawierała pilota zdalnego sterowania. Będzie go można kupić jedynie oddzielnie.

Jeśli chodzi o tę kartę to nie należy się spodziewać zbyt wielkiej wydajności w grafice 3D, a to za sprawą 64-bitowej magistrali pamięci. Niemniej jednak produkt ten może okazać się dobrym wyborem dla mniej zamożnych użytkowników.

Toshiba Dynabook EX


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 19:16
Komentarzy (0)
Toshiba zaprezentowała trzy nowe notebooki z serii Dynabook EX. Wszystkie zawierają tunery telewizyjne oraz oprogramowanie w postaci Windows XP Home Edition oraz Office XP Personal. Posiadają one 15-calowy ekran o rozdzielczości 1024x768, procesor Mobile Celeron 2.2GHz, 256MB RAM, chipset Intel 852GM ze zintegrowaną grafiką oraz 2 gniazda PC Card Type II, Ethernet, 4 х USB2.0, IEEE1394 oraz S-Video.

Dynabook EX/522CDET jest wyposażony w dysk twardy o pojemności 60GB oraz nagrywarkę DVD. Kosztuje on w Japonii 1800 dolarów. Dynabook EX/522CDE jest wyposażony w 40GB dysk, napęd DVD oraz FDD. Jego cena to 1650 dolarów. Najtańszy z modeli Dynabook EX/522CME który na japońskim rynku kosztuje 1500 dolarów ma 40GB dysk twardy, napęd combo DVD/CD-RW oraz FDD. » czytaj dalej

Wybuchająca "komórka"


Autor: R4v | źródło: The Register | 18:25
(16)Komentarzy (16)
Dziwny wypadek zdarzył się w tym tygodniu w Amsterdamie. 33-letnia kobieta wyłączyła swój telefon komórkowy, a gdy chciała włączyć go ponownie, aparat eksplodował jej prosto w twarz. Eksplozja spowodowała oparzenia twarzy i szyi. Według świadków, producentem aparatu jest znana wszystkim Nokia. Przedstawiciele firmy uważają, że wybuch spowodowała nieoryginalna bateria. Nokia zamierza dokładnie zbadać przypadek. Firma zna także trzy lub cztery podobne przypadki, które zdarzyły się w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Ceny Athlona 64


Autor: R4v | źródło: x-bit labs/Inquirer | 18:25
(14)Komentarzy (14)
Serwis The Inquirer opublikował cennik procesorów Athlon 64. Układ 3200+, taktowany zegarem 2GHz, ma się pojawić 23 września w cenie $399 za wersję Socket 754. W październiku ma się pojawić wersja 3400+. Z kolei Athlon 64 FX, czyli wersja dual DDR dla gniazda Socket 940, będzie oznaczany rzeczywistą wartością taktowania. Model 2GHz ma kosztować ok. $700. Wszystko wskazuje na to, że AMD wprowadza "zaporowe" ceny w celu ograniczenia popytu, a tym samym uniknięcia braków układów.

Ciekawe informacje ma też x-bit labs. Wynika z nich, że przygotowywane jądra Paris i Victoria będą miały nie tylko ograniczony cache L2 do 256kB, ale także zostanie w nich wyłączona możliwość korzystania z trybu 64-bitowego. Procesory mają trafić do sprzedaży jako Athlony XP i będą wytwarzane w obudowach Socket 754. Taka polityka AMD może pogrzebać szansę na sukces 64-bitowych układów na rynku desktop. Dostępność 32-bitowych układów nie będzie wystarczającym impulsem dla producentów oprogramowania, którzy będą musieli tworzyć dwie wersje programu, lub zostać przy 32 bitach.

LAN 4 FUN dla graczy komputerowych


Autor: DYD | 18:18
(2)Komentarzy (2)
Firma Piterson wraz z Futuro i 3Com Poland organizują pierwsze oficjalne spotkanie typu LAN-Party dla wielbicieli gier komputerowych. Każdy z uczestników imprezy będzie miał możliwość prezentacji swoich umiejętności podczas dwudniowego turnieju. W programie imprezy przewidziano konkursy i turnieje w grach sieciowych: Blind man walkin' (BMW), The Rush, Desert Power, Knife Arena oraz Sniper Zone. Podstawowym przesłaniem spotkania nie ma być jednak duch rywalizacji a dobra zabawa. Impreza będzie odbywała się w Warszawskim Klubie Studenckim "Karuzela". Zwycięzcy turnieju otrzymają ufundowane przez sponsorów nagrody. Więcej informacji o turnieju można znaleźć pod adresem internetowym: lanparty.counter-strike.pl

“Wielka Ucieczka” na komputerze


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Ananova | 16:52
(1)Komentarzy (1)
Fani filmu „Wielka Ucieczka” już pod koniec sierpnia będą się mogli wcielić w postać głównego bohatera tego filmu – Virgila Hiltsa, granego przez Steva McQueena. Wszystko za sprawą premiery nowej gry komputerowej SCi Games, której fabuła opiera się na właśnie na tym filmie.

Jak zapewnia wydawca gry – „będzie ona niepowtarzalnym doświadczeniem dla graczy”, zwłaszcza dzięki wprowadzeniu do gry „cyfrowej wersji” aktora Steva McQueena. Zgodnie z fabułą filmu, gra będzie się toczyć w niemieckim obozie jenieckim, ale twórcy dodali kilka nowych i niezwykle wciągających wątków. W grze, McQueen oczywiście odgrywa rolę sławnego Virgila Hiltsa, postaci znanej z bezustannie podejmowanych prób niezwykle brawurowych ucieczek. Oczywiście gracz będzie miał możliwość wyboru postaci w którą się wcieli, a tym samym jej charakteru i posiadanych cech. Poza Hiltsem do dyspozycji będą: MacDonald - który świetnie włada językiem niemieckim, a dzięki temu odciąga uwagę strażników robiąc sobie z nich żarty; Sedgewick – mechanik od wszystkiego i Hendley – facet o niezwykle „lepkich” rękach. » czytaj dalej

Nowe głośniki od Logitecha


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 16:42
(11)Komentarzy (11)
Logitech Europe informuje o zapowiedzi wprowadzenia na rynek nowych modeli głośników z serii Z oraz nowej serii X. Nowa koncepcja dwóch grup głośników audio w ofercie Logitech bazuje na sugestiach klientów oraz wymaganiach rynku. Dotychczas firma Logitech miała w ofercie 5 modeli głośników z serii Z. Głośniki te odniosły sukces zarówno w mediach jak i w sprzedaży. Flagowym modelem pozostanie nadal Logitech Z-680.

Głośniki serii X będą stanowić podstawę oferty głośników Logitech. Podstawowym modelem będzie X-120 (2.0), a najwyższym X-620 (6.1). Głośniki wykorzystywać będą standardowe membrany, ale o bardzo wysokich parametrach odtwarzania. W modelach, w których występuje głośnik niskotonowy zastosowano do wykończenia drewno. Cena głośników będzie przystępna dla wszystkich użytkowników w tym również tych z Polski.

Głośniki serii Z stanowić będą najwyższą półkę, gdy mowa o jakości dźwięku. Wszystkie modele docelowo wyposażone będą w membrany z korektorem fazy. Rozwiązanie takie spotykane jak w najlepszych i najbardziej zaawansowanych głośnikach high-end na rynku. Głośniki serii Z dostępne będę w systemach 2.1, 4.1 i 5.1, a ich moc oscylować będzie w granicach od 35W RMS do 500W RMS. Jednak jedną z najważniejszych zalet rodziny Z będzie ich niepowtarzalny wygląd, uniwersalność w codziennym zastosowaniu oraz zastosowanie najlepszych materiałów nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

 
Czwartek 21 sierpnia 2003

Mniejsze talerze dysków twardych


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 22:24
Komentarzy (0)
Fuji Electric zaprezentowało nowe 0,8-calowe nośniki danych do dysków twardych, które mogą zastąpić dotychczas stosowane talerze 1-calowe. Pokaz nowych nośników odbył się na wystawie Fuji Electric Group trwającej w Tokio w dniach 5-6 sierpnia.

Laboratorium naukowe NHK Science & Technical Research przyznało, że już sprawdza techniczne aspekty wykorzystania nowych talerzy Fuji w dyskach twardych. Fuji Electric już dwa lata temu rozpoczęło prace nad opracowaniem nowego typu nośników, które miały być głównie dedykowane dla krajowych producentów dysków twardych. Niektórzy z nich wykazali także zainteresowanie nośnikami 0,85-calowymi, w związku z czym Fuji Electric przygotowuje także prototyp takiego nośnika danych. Jak na razie żaden z producentów nie wykazał zainteresowania talerzami mniejszymi niż 0,8-cala. » czytaj dalej

Terratec Aureon 5.1 USB


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 20:45
(1)Komentarzy (1)
Jak donosi francuski serwis PC Inpact, niemiecka firma Terratec planuje wprowadzić we wrześniu na rynek zewnętrzną kartę muzyczną 5.1 podłączaną do komputera za pomocą portu USB. Nowość nosi nazwę Aureon 5.1 USB i wydaje się, że będzie to bezpośredni rywal Creative Extigy. Karta Aureon 5.1 USB bazuje na chipie VIA Envy 24HT i wspiera standardy Dolby Digital, AC3, DTR oraz Dolby Pro Logic II. Faktycznie model ten jest zewnętrzną wersją Aureon-a 5.1 Sky. Karta posiada dwa wejścia analogowe, 6-kanałowe wyjście, SPDIF oraz wejście mikrofonowe. W zestawie z kartą dostaniemy oprogramowanie w postaci InterVideo WinDVD oraz Steinberg Traktor DJ. Aureon 5.1 USB ma kosztować około 99 euro.

Athlon 64 "zdegradowany"


Autor: R4v | źródło: OCWorkbench | 17:05
(8)Komentarzy (8)
Jak twierdzi OCWorkbench, AMD podjęło decyzję o kolejnej zmianie oznaczenia Athlona 64, taktowanego zegarem 1.8GHz. Numer modelu 3100+ został zamieniony na 2900+, najprawdopodobniej pod wpływem firmy Corsair, która uważa, że początkowe szacunki AMD są zawyżone. Innego zdania są testerzy z OCWorkbench, którzy posiadają taki procesor. Zmiana oznaczenie najwolniejszej wersji może także wpłynąć na oznacznia kolejnych modeli.

Jeszcze jeden chipset VIA dla K7?


Autor: R4v | źródło: OCWorkbench | 17:05
(5)Komentarzy (5)
Według serwisu OCWorkbench, VIA planuje powstrzymać triumfalny marsz nVidii na rynku chipsetów dla platformy Socket A. Producenci płyt twierdzą, że wkrótce ma się pojawić nowy chipset tej firmy (KT800?), który będzie posiadał dwukanałowy kontroler pamięci. W połączeniu z mostkiem VT8237 będzie mógł konkurować z nForce2, rozszerzonym o układ MCP-S z obsługą Serial ATA. Na razie nie wiadomo, kiedy plany VIA staną się rzeczywistością

Sobig-F


Autor: R4v | 17:04
Komentarzy (0)
Kolejny już w ciągu kilku tygodni robak atakuje systemy Microsoftu. Tym razem jest to Sobig-F, który rozprzestrzenia się korzystając z własnego serwera SMTP. Robak podmienia adres w polu From: na losowo wybrany z plików znajdujących się na zinfekowanym komputerze. Jego działalność polega w zasadzie tylko na zapychaniu łącz i skrzynek pocztowych, jednak może także wykraść hasła. Symantec przygotował narzędzie do usunięcia kłopotliwego gościa. Można je pobrać stąd a waży ono tylko 172kB.

Toshiba Gigabeat G20


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 16:27
(3)Komentarzy (3)
Do listy przenośnych playerów mp3 wyposażonych w dysk twardy dołączył dzisiaj Gigabeat G20 firmy Toshiba. Po raz pierwszy odtwarzacz pod marką Gigabeat pojawił się w czerwcu 2002 roku. Był on wyposażony w 5-gigabajtowy dysk twardy i posiadał interfejs PC Card Type II. Model zaprezentowany dzisiaj jest wyposażony w 1.8-calowy dysk twardy o pojemności 20GB oraz ekran LCD o rozdzielczości 160 x 86 punktów. Player poradzi sobie z takimi formatami plików jak MP3, WAV oraz WMA.

Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach – szafirowym oraz srebrnym. Bateria litowo-jonowa pozawala na 11 godzin pracy. W zestawie znajduje się również stacja dokująca. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą portu USB 2.0. Rozmiary urządzenia to 76.5 na 89.5 na 12.7mm, a waga 138 gram. Na japońskim rynku player pojawi się na początku października w cenie 420 dolarów. » czytaj dalej

Łaty Microsoftu


Autor: R4v | źródło: Inquirer | 13:33
(1)Komentarzy (1)
Microsoft opublikował trzy łaty, naprawiające poważne luki w zabezpieczeniach. Pierwszy patch dotyczy MS Data Access Objects, instalowanego razem w Windows 2000/XP, MS Office i SQL Server. Kolejna poprawka przeznaczona jest dla Internet Explorera w wersji 5.01, 5.5 i 6.0. Pozwala ona na uruchomienie na atakowanym komputerze dowolnych programów. Podobne skutki może spowodować błąd w DirectX. Informację na ten temat znajdziecie tutaj. Poprawki należy pobrać przez serwis WindowsUpdate. Błędy mogą być w prosty sposób wykorzystane nawet przez mniej doświadczonych użytkowników, co może spowodować kolejną falę ataków, podobnych do MS.Blastera.

 
Środa 20 sierpnia 2003

Duron=Applebred


Autor: R4v | źródło: The Register | 22:46
(5)Komentarzy (5)
AMD potwierdziło istnienie procesora Applebred, a nie Appalbred jak podaliśmy tutaj. Pomyłka w nazwie wynikła z niedoskonałości systemu tłumaczącego Babelfish. Nowy Duron nadal będzie posiadał 64kB pamięci cache L2, przyspieszona zostanie jedynie magistrala do 266MHz. AMD planuje sprzedawać te procesory w Ameryce Południowej i Europie Wschodniej, skąd nadchodziły prośby o kontynuowanie linii Durona. Jeżeli będzie takie zapotrzebowanie, to układy trafią także w inne regiony świata.

Pocket Loox 610


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 22:11
Komentarzy (0)
Serwis Digit-Life opublikował kilka informacji na temat asystenta PDA nowej generacji firmy Fujitsu-Siemens - Pocket Loox 610. Będzie on dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza z nich będzie posiadać moduł Bluetooth (model Pocket Loox 610 BT), druga zaś uzyska dodatkowo interfejs WiFi 802.11b (Pocket Loox 610 BT/WLAN). Pozostała specyfikacja handheldów jest prawie taka sama – procesor PXA255 400 MHz, 64MB pamięci ROM, sloty kart pamięci flash - CF type II oraz SD, bateria 1500mAh. Model Pocket Loox 610 BT będzie posiadał 64MB pamięci RAM, zaś drugie z urządzeń 128MB. Rozmiary asystentów to 147.5 x 78 x 18.2 mm, a waga 197g w przypadku modelu 610 BT, zaś 205g jeśli chodzi o model 610 BT/WLAN. PDA pojawią się na rynku w listopadzie tego roku.

Dell Inspiron 8600


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 22:09
Komentarzy (0)
Dell rozszerzył linię swoich notebooków Inspiron o model 8600. Jego serce stanowi procesor Pentium M pracujący z częstotliwością 1.3, 1.4, 1.6 lub 1.7 GHz. Notebook posiada 15.4-calowy ekran LCD pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 (WXGA), 1680 x 1050 (WSXGA+) oraz 1920 x 1200 (WUXGA). Model z procesorem 1.6 GHz został wyposażony w 1 GB pamięci PC2700. Najbardziej zaawansowany model posiada dysk twardy o pojemności 80GB oraz napęd combo CD-R/RW & DVD-ROM. W notebookach zastosowano grafikę MOBILITY RADEON 9000 32 MB, która może zostać opcjonalnie zmieniona na GeForce FX Go5650 128 MB lub GeForce4 4200 Go 64 MB.

Z dostępnych interfejsów można wymienić 10/100BASE-TX, IEEE 1394, 2 porty USB 2.0, wyjście S-Video, CardBus Type I/II, IEEE 802.11b/g oraz Bluetooth. Długość działania notebooków na standardowych bateriach to 4 godziny. Ich rozmiary to 359 x 274 x 38, zaś waga 3.3 kg.

Następca MuVo


Autor: DYD | 21:39
(1)Komentarzy (1)
Polski odział Creative poinformował dziś także o wprowadzeniu do sprzedaży osobistego cyfrowego odtwarzacza plików muzycznych Creative MuVo NX. W nowym modelu MuVo NX zastosowano wiele unowocześnień. W celu załadowania plików muzycznych wystarczy odłączyć obudowę (moduł z baterią) odtwarzacza MuVo i moduł pamięci o pojemności 128 MB podłączyć bezpośrednio do portu USB komputera, w którym zostanie natychmiast rozpoznany jako dysk zewnętrzny. Następnie użytkownik może skopiować metodą "przeciągnij i upuść" około 60 utworów w formacie WMA lub 30 w formacie MP3. Urządzenie można wykorzystywać również do udostępniania bądź przenoszenia innych danych w postaci cyfrowej, np. plików bądź zdjęć. Stosunek sygnał-szum, wynoszący ponad 90 dB, przewyższa wiele konkurencyjnych odtwarzaczy o znacznie większych wymiarach. Pojedyncza bateria alkaliczna typu AAA zapewnia zasilanie odtwarzacza MuVo do 11 godzin. » czytaj dalej

Creative Jukebox Zen NX


Autor: DYD | 21:10
Komentarzy (0)
Firma Creative poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży cyfrowego odtwarzacza audio Creative Jukebox Zen NX. Urządzenie pozwala zapisać maksymalnie 8.000 utworów w formacie MP3 lub WMA na dysku twardym o pojemności 30 GB, a także przesyłać muzykę przez złącze USB 2.0 z szybkością jednego utworu na sekundę. Jukebox Zen NX umożliwia łatwe i szybkie tworzenie oraz zmianę list odtwarzania za pośrednictwem intuicyjnego, opartego na ikonach interfejsu i pokrętła sterującego, a także przekształcanie plików muzycznych na format MP3 lub WMA na komputerze PC, za pomocą dostarczonego oprogramowania Creative MediaSource. Akumulator litowo-jonowy, który można dowolnie wyjmować i ładować, zapewnia nawet 14 godzin pracy po jednym naładowaniu. Słuchawki z magnesami neodymowymi oraz sześć indywidualnych profili zapewniają doskonałe parametry i możliwość dostosowywania urządzenia do własnych potrzeb. Ponadto, odtwarzacz można wykorzystywać do przechowywania innych danych w postaci cyfrowej, w tym zdjęć i dokumentów. Wraz z odtwarzaczem Jukebox Zen NX oferowany jest bogaty pakiet oprogramowania i narzędzi, a także wygodny i poręczny futerał z zapinką na pasek oraz słuchawki stereofoniczne i zasilacz. Creative Jukebox Zen NX dostępny jest w cenie 357 USD + VAT.

VIA Hyperion 4in1 v4.49


Autor: R4v | źródło: W2S | 15:19
Komentarzy (0)
VIA po cichu wypuściła sterowniki Hyperion v4.49vp2 dla swoich chipsetów. Firma nie pochwaliła się jednak, co zmieniła w nowych driverach. Pakiet przeznaczony jest dla systemów z rodziny MS Windows i zawiera m.in. sterowniki AGP i IDE. Plik można pobrać stąd. Waga pliku, około 1.29 MB. Szczegóły dostępne są już na stronie www.viaarena.com

Kto mieczem wojuje...


Autor: R4v | źródło: Geek.com | 15:19
Komentarzy (0)
Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o robaku zwanym MS.Blaster. Wykorzystuje on błąd w usłudze RPC DCOM, rozprzestrzeniając się w zawrotnym tempie. Firma Network Associates postanowiła zwalczyć ogień ogniem i wypuściła własnego robaka, nazwanego Nachi.worm. Wykorzystuje on ten sam błąd co MS.Blaster. Po zainfekowaniu komputera, wyszukuje na nim kopii Blastera, usuwa ją i ściąga poprawkę Microsoftu dla RPC. Nachi zakończy działalność 1 stycznia 2004 roku. Inne firmy, zajmujące się bezpieczeństwem nie są przekonane do tej idei. Nachi trafił więc do baz wirusów programów je zwalczających.

NWN: Shadows of Undrentide - premiera już jutro


Autor: DYD | 14:35
(3)Komentarzy (3)
Już tylko godziny dzielą nas od premiery Shadows of Undrentide - pierwszego oficjalnego dodatku do gry Neverwinter Nights. NWN SoU oferuje graczom nową kampanię przewidzianą na około 20-40 godzin rozgrywki. Osią fabuły dodatku jest starożytne miasto Undrentide. Jak twierdzą twórcy gry - NWN SoU szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy czuli pewien niedosyt jeżeli chodzi o stronę fabularną podstawowej wersji gry. Polskich graczy ucieszy zapewne fakt, że w rodzimej edycji gry znajdziemy bonus wybrany przez polskich Internautów - płytę CD z muzyką w formacie audio i innymi dodatkami. Neverwinter Nights: The Shadows of Undrentide ukaże się już jutro, 21 sierpnia, w pełnej, polskiej wersji językowej i cenie 79.90 PLN.

HP DVD Movie Writer 3000


Autor: DYD | 14:34
Komentarzy (0)
Hewlett-Packard prezentuje nową nagrywarkę HP DVD Movie Writer dc 3000 - w pełni zintegrowane urządzenie, które umożliwia użytkownikom przeniesienie filmu wprost z kasety lub magnetowidu VHS na DVD. DVD Movie Writer dc3000 jest rozwiązaniem typu "wszystko w jednym", które łączy funkcjonalność nagrywarki DVD oraz możliwość przechwytywania analogowego sygnału video. Urządzenie pozwala na bezpośrednie połączenie z magnetowidem lub kamerą przy użyciu standardowych portów audio/video ułatwiających transfer danych. Po wcześniejszym podłączeniu źródła sygnału, użytkownik następnie łączy urządzenie z komputerem, gdzie programowy kreator połączeń video ( HP Video Transfer Wizard) pozwala użytkownikowi kierować procesem nagrywania w pięciu łatwych krokach. W rezultacie, łatwo i prosto otrzymujemy materiał analogowy video zapisany w postaci cyfrowej na zdobywającym coraz większą popularność nośniku - płycie DVD. » czytaj dalej

Kodak dla bardziej ambitnych


Autor: DYD | źródło: 4Press / DPR | 13:27
Komentarzy (0)
Firma Kodak zaprezentowała aparat cyfrowy EasyShare DX6490, wyposażony w obiektyw Schneider-Kreuznach z zoomem 10x (ekwiwalent 38-380 mm). Zoom jest kontrolowany elektronicznie, a specjalny mechanizm umożliwia przejście z ustawienia 1x do 10x w ciągu zaledwie 2 sekund. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 4 megapiksele. W modelu DX6490 debiutuje chip Kodak Color Science, który ma zapewnić wierne odwzorowanie kolorów. Aparat jest skierowany do zaawansowanych amatorów, więc oferuje pełną kontrolę manualną - oprócz wielu prekonfigurowanych trybów użytkownik może skorzystać z ręcznej regulacji szybkości migawki, korekcji oświetlenia, czułości itp. Oprócz dużego, 2,2-calowego wyświetlacza LCD aparat posiada tradycyjny wizjer optyczny. Wraz z aparatem producent dostarczy stację dokującą, umożliwiającą ładowanie akumulatorków oraz wymianę plików z komputerem. Cena na terenie USA wyniesie niespełna 500 USD.

Optimus i najszybszy superkomputer w Polsce


Autor: DYD | źródło: PAP / e-mail | 13:23
(9)Komentarzy (9)
Optimus podpisał z Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (TASK) umowę o wartości 3,2 mln zł na dostawę i instalację superkomputera, który będzie najszybszy w Polsce - poinformowała spółka w komunikacie. Umowa obejmuje dostawę i instalację tzw. klastra obliczeniowego, który zbudowany będzie z procesorów Itanium 2 firmy Intel. Klaster (czyli połączenie wielu komputerów w jedną całość), będzie zbudowany z 128 serwerów. Każdy z serwerów będzie zawierał po dwa procesory, czyli w sumie nowy superkomputer będzie miał 256 procesorów. Maszyna będzie miała moc obliczeniową około 1 TFlop/s, czyli będzie w stanie wykonać bilion operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Oznacza to, że będzie to najszybszy superkomputer w Polsce i znajdzie się on w pierwszej setce najszybszych superkomputerów na świecie. » czytaj dalej

Flatron LCD L1515S w rodzinie monitorów LG


Autor: DYD | 13:23
(1)Komentarzy (1)
LG Electronics może pochwalić się nowym monitorem w ofercie. Flatron LCD L1515S to monitor zaprojektowany z myślą o przysłowiowym "Kowalskim". 15-calowy ekran otoczony srebrną ramką zajmuje minimalną ilość miejsca na biurku, jaka jest niezbędna do pracy z komputerem. Ten płaski monitor posiada aktywną, antyodblaskową matrycę TFT, a maksymalna rozdzielczość obrazu, jaką można na niej uzyskać to 1024 x 768 / 75 Hz. Kontrast wyświetlanego obrazu to 400:1, a jego jasność wynosi 250cd/m kw. Czas odświeżania matrycy wynosi 25 ms, zaś kąt widzenia wynosi odpowiednio 160 / 140 stopni w poziomie i w pionie. Ciekawostkę w tej klasie monitorów stanowi funkcja LIGHT VIEW. Funkcja ta optymalizuje jaskrawość, kontrast oraz kolory monitora do aktualnych warunków otoczenia lub wcześniejszych ustawień użytkownika i umożliwia oglądanie obrazów optymalnie dopasowanych do panującego oświetlenia (dzień / noc). Flatron LCD L1515S objęty jest 3-letnią gwarancją i kosztuje 1439,00 zł brutto.

 
Wtorek 19 sierpnia 2003

Koniec Xabre ...


Autor: DYD | źródło: 4Press / Xbit-labs | 21:37
Komentarzy (0)
Wydzielony z firmy SiS oddział układów graficznych, funkcjonujący samodzielnie jako XGI Technology, nie będzie kontynuować linii chipów Xabre. We wrześniu możemy się spodziewać debiutu nowych układów, które od produktów SiS będą się różnić nie tylko pod względem nazewnictwa, ale i technologii. Oczywiście architektura układu w jakimś stopniu będzie oparta na produktach SiS, podobno jednak można spodziewać się sporych innowacji. Z całą pewnością można za to stwierdzić, że procesory graficzne XGI nie będą nosić nazwy Xabre II. Po wydzieleniu firmy XGI ze struktur SiS nie posiada ona bowiem praw do używania nazwy Xabre, a status tego brandu na rynku nie był na tyle silny, aby za wszelką cenę kontynuować produkcję chipów z tej linii.

DSL: zapotrzebowanie rośnie, ceny maleją


Autor: DYD | źródło: 4Press / The Register | 21:36
Komentarzy (0)
Rośnie ogólnoświatowe zapotrzebowanie na sprzęt DSL, do czego z znaczny sposób przyczyniają się dwa regiony - Europa i Chiny. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą technologią, maleją koszty sprzętu - podaje Gartner w najnowszym opracowaniu dotyczącym DSL. „Cena jest ewidentnie kluczową sprawą na rynku wyposażenia DSL” – powiedział Jouni Forsman, główny analityk działu sieciowego i telekomunikacyjnego Gartnera. „Średni dochód sprzedawców, liczony na jeden port, zmalał z 95,90 USD w pierwszym kwartale 2003r. do 84 USD w drugim kwartale, a ceny nadal mają tendencję spadkową” – dodał Forsman. W ostatnim kwartale zostało sprzedanych blisko 9,8 mln modemów DSL, co oznacza wzrost o 81% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i o 16% w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku. Sprzedaż urządzeń CPE wzrosła w drugim kwaratle o 59,5%, porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego i o 16,2% porównując dwa pierwsze kwartały bieżącego roku. » czytaj dalej

"Wakacje za jedno zdjęcie" - finał


Autor: DYD | 21:24
(1)Komentarzy (1)
W konkursie Fotograficznym Hewlett-Packard "Wakacje za jedno zdjęcie" mógł wziąć udział każdy, kto nadesłał zdjęcie wraz z opisem, dlaczego warto pojechać w przedstawione na fotografii miejsce. Zdjęcie należało wydrukować na papierze fotograficznym HP. Laureaci comiesięcznych edycji nagrody, będące produktami HP: aparat cyfrowy, drukarkę atramentowa, skaner oraz - w formie wyróżnień - pięć zestawów upominków firmowych z logo HP. Zdobywca nagrody głównej otrzymał wycieczkę na Jamajkę dla dwóch osób. Konkurs trwał od 1 lutego do 30 czerwca br. Nagrodzone zdjęcie (i inne najciekawsze fotografie) dostępne są w plikach o wysokiej rozdzielczości na stronie www.hp.pl/akademia. 1 września rusza III odsłona konkursu. Szczegóły i regulamin znajdują się na stronach konkursowych: www.hp.pl/konkurs_foto. Autora najlepszego zdjęcia HP zabierze tym razem w podróż do Meksyku.

Polska strona WWW Plextora


Autor: DYD | 21:14
Komentarzy (0)
Frima Alstor wyłączny dystrybutor produktów Plextor w Polsce, uruchomił polską stronę internetową poświęconą urządzeniom tego producenta. Na www.plextor.pl znajdują się szczegółowe informacje dotyczące aktualnych modeli urządzeń oraz wspierających je technologii. Poza opisami i zdjęciami produktów na stronie znaleźć można również informacje prasowe publikowane przez Alstor, opis procedury serwisowej i gwarancyjnej, a w dziale zatytułowanym "Wsparcie Techniczne" możliwe jest pobranie najnowszych wersji firmware. Zamysłem twórców tej strony było ułatwienie klientowi dotarcia do produktów Plextora. W tym celu stworzono kompletną listę dilerów i sklepów na terenie Polski, w których można nabyć produkty Plextora.

Specyfikacja ATI RV360


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 20:31
(5)Komentarzy (5)
Podczas gdy wciąż nie wiadomo jakie oficjalne oznaczenie będą miały karty ATI RV360, X-Bit Labs przybliża nieco szczegółów na temat specyfikacji tych kart. Do masowej produkcji RV360 trafi we wrześniu. Układ ten będzie dostępny w trzech referencyjnych wersjach – Thunderhead, nieco mocniejszej - Thunder Storm oraz najsłabszej - Rainbow.

Thunderhead będzie posiadał 128-megabajtów 128-bitowej pamięci DDR SDRAM BGA. Jej taktowanie będzie wynosić 700MHz lub więcej. Jak się spodziewano architektura RV360 generalnie rzecz biorąc będzie podobna do RV350 (seria RADEON 9600). Taktowanie rdzenia ma oscylować wokół 450MHz. W 3DMark03 karta powinna osiągnąć wynik około 3800 punktów. » czytaj dalej

Konsolowy Phantom


Autor: R4v | 16:12
(13)Komentarzy (13)
Infinium Labs przedstawił swoją konsolę do gier, nazwaną Phantom. Urządzenie konstrukcyjnie zbliżone jest bardziej do XBoxa, niż do PS2. W konstrukcji wykorzystano procesor i płytę Intela oraz akcelerator graficzny nVidii. Procesor ma pracować z zegarem 3.0GHz a na płycie umieszczono 256MB pamięci DDR. Całość pracuje z systemem operacyjnym bazującym na jądrze Windows XPe. W środku obudowy znajdziemy także dysk twardy o pojemności ponad 100GB. Na pokładzie znajduje się także kodek dźwiękowy 7.1, kontroler Fast Ethernet i 2 porty USB. Konsola pozwala na korzystanie z bezprzewodowej klawiatury i myszy oraz czterech kontrolerów, także używających transmisji radiowej. Opcjonalnie będzie można dokupić modem DSL, sieciową kartę WiFi, głośniki czy upgrade pamięci. Zamówienia na Phantoma będzie można składać od października tego roku.

Powrót Durona?


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 16:11
(5)Komentarzy (5)
Jak twierdzi x-bit labs, AMD przygotowuje nowego Durona z jądrem o nazwie kodowej Appalbred. Nazwa sugeruje, że będzie to przywrócony projekt Appaloosa, który miał być wytwarzany w technologii 0.13 mikrona i występować w wersjach taktowanych zegarami od 1.4GHz do 1.53GHz. Durony, które mają się pojawić, będą prawdopodobnie oznaczone właśnie częstotliwością taktowania, a nie numerem modelu. Appalbred ma być dostępny już od przyszłego tygodnia, a pierwsze dostawy rozpoczną się pod koniec miesiąca. Dostępne będą trzy modele: 1400MHz, 1600MHz i 1800MHz. Wyceniono je na $32, $39 i $47. Jak twierdzą źródła, model 1.4GHz jest szybszy od Celerona 2.0GHz produkcji Intela. Dokładna specyfikacja nie jest znana, lecz jeśli nowe jądro jest zbudowane na bazie Thoroughbreda, można spodziewać się magistrali 266MHz i pamięci cache L2 o pojemności 256kB lub mniejszej.

Nowe modele Creative Sound Blaster Audigy 2


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 14:11
(7)Komentarzy (7)
Creative poszerzył swoją linię kart muzycznych Sound Blaster Audigy 2 o dwa nowe modele, które będą dostępne w różnych trzech zestawach. Będą to Sound Blaster Audigy 2 ZS Digital Audio, Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum oraz Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinum Pro. Wszystkie trzy trafią na rynek pod koniec sierpnia w cenie odpowiednio 157, 233 oraz 292 dolarów.

Karta Sound Blaster Audigy 2 ZS Digital Audio posiada złącze dźwięku 7.1. Jej pozostałe cechy to 108dB SNR, DirectSound, MME, WDM, ASIO 2.0 (do 16bit/48kHz) oraz wsparcie EAX 4.0 ADVANCED HD. Karta posiada cyfrowy interfejs, 3 wyjścia liniowe, DIN, wejście liniowe, wejście mikrofonowe, TAD, złącze midi, IEEE1394 oraz SPDIF. Karta Platinium jest taka sama, posiada jednak biały lub czarny moduł instalowany z przodu obudowy. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 18 sierpnia 2003

Dobre prognozy dla producentów HDD


Autor: DYD | źródło: 4Press / EETimes | 19:00
Komentarzy (0)
W 2003r. producenci dysków twardych obserwują wzrost zainteresowania swoimi produktami i doświadczają zwiększenia swoich dochodów. Wśród najbardziej znaczących firm w tym segmencie rynku pojawiają się nowe marki (m.in. Meditek i Marvell), które odgrywają coraz większą rolę na rynku urządzeń do przechowywania danych - wynika z najnowszego raportu iSuppli. Jak przewidują analitycy rynku, aż do 2007r. segment nośników danych będzie rósł średnio o 3,5% rocznie. iSuppli szacuje także, że wraz ze wzrostem sprzedaży dysków twardych, rynek będzie doświadczał spadków cen tych urządzeń, głównie wywołanych ostrą rywalizacją firm z Tajwanu i Chin. W 2000 i 2001r. ogólna sprzedaż dysków twardych spadła o 18% i 9 %, a średnia cena tych urządzeń zmalała odpowiednio o 15% i 18 % w. W tym roku, tempo spadku średniej ceny dysków będzie bardziej płaskie i wyniesie 3,9%. » czytaj dalej

Flagowa "cyfrówka" Sony


Autor: DYD | źródło: 4Press / DPR | 18:58
(7)Komentarzy (7)
Sony zaprezentowało nowy model półprofesjonalnego aparatu cyfrowego - urządzenie Cybershot DSC-F828. Cybershot DSC-F828 już na pierwszy rzut oka robi korzystne wrażenie, a to za sprawą eleganckiej i wytrzymałej czarnej obudowy ze stopu magnezu. W nowym aparacie debiutuje matryca CCD Sony 2/3" o rozdzielczości 8 megapikseli. Zastosowano w niej 4-barwny filta RGBE (oprócz standardowych kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, także błękitny), co ma zapewnić bardziej naturalne odwzorowanie kolorów. Cybershot DSC-F828 wyposażono w imponujący obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* z 7-krotnym zoomem (odpowiednik ogniskowych 28-200 mm) o jasności od F2.0 (szeroki kąt) do F2.8 (tele). Oprócz formatów JPEG i TIFF, flagowy "cyfrak" Sony może zapisywać pliki w nieskompresowanym formacie RAW. » czytaj dalej

Czytnik 6-in-1 firmy Transcend


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 15:23
(5)Komentarzy (5)
Firma Transcend wypuściła na rynek nowy czytnik pamięci 6-in-1. Urządzenie jest zaprojektowane specjalnie do umieszczenia w 3,5-calowej wnęce peceta. Wszystko czego potrzeba czytnikowi do działania to wewnętrzne złącze USB 2.0 gdyż za jego pomocą podłączamy go do komputera. Urządzenie radzi sobie z następującymi formatami kart: CompactFlash Card (types I and II), IBM/Hitachi Microdrive, SmartMedia Card, Secure Digital Card, MultiMedia Card, Memory Stick oraz Memory Stick Pro. Według producenta czytnik może działać pod kontrolą systemów Windows 98/2000/Me/XP oraz Linux.

Samsung liderem na rynku DRAM


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 15:06
Komentarzy (0)
Z raportu Gartner Dataquest wynika, że Samsung zwiększył swój udział w rynku pamięci DRAM z 29,9 proc. w pierwszym kwartale do 31 proc. w drugim kwartale 2003 roku. Jego sprzedaż wzrosła z 1.120 mld dolarów do 1.155 mld dolarów. Z kolei sprzedaż firmy Micron Technology oraz Infineona w drugim kwartale nieco spadła.

Firma Hynix Semiconductor zwiększyła sprzedaż z 476 milionów do 510 milionów dolarów. Nie pozwoliło jej to jednak wyprzedzić Infineona oraz Microna, które to firmy zajmują w rankingu odpowiednio trzecie i drugie miejsce. W rezultacie Hynix z 13.7-procentowym udziałem w rynku zajmuje czwarte miejsce. Wartość całego rynku pamięci spadła w drugim kwartale 2003 roku do 3.723 miliarda dolarów z 3.743 mld w pierwszym.

TVTool 8.2 już dostępny


Autor: DYD | 11:09
(1)Komentarzy (1)
Na stronie h.o.t. - home of tvtool od wczoraj dostępne jest przydatne narzędzie TVTool w aktualizowanej wersji 8.2. Program pomaga skonfigurować oraz uruchomić opcję TV-Out na kartach opartych na chipsecie BT869, bądź BT868. TVTool działa na wszystkich kartach nVidii (od TNT-1 aż po GeFX) i obsługuje układy telewizyjne: BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108 oraz SAA7104. W najnowszej wersji dodano m.in. obsługę kart GeForce-FX oraz laptopowych układów GeForce-Go, wsparcie dla MV TV encoder, ustawienia nView, support GF4-MX 420,440 i 460, dodatkowe rozdzielczości 768x576 i 720x480 dla układów Philips SAA7104 oraz Philips SAA7108A. Program przeznaczony dla systemów Windows 98, Me, NT4, 2000, XP można ściągnąć z oficjalnej strony tvtool.cust.nearlyfreespeech.net (289 KB).

Nowe drukarki HP


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 11:05
Komentarzy (0)
Firma Hewlett-Packard zaprezentowała nowe drukarki. Pierwsza z nowości to model Deskjet 9650. Drukuje ona w rozdzielczości 1200 dpi i posiada złącze równoległe oraz USB. Szybkość druku to w trybie Draft 20 stron w czerni oraz 15 w kolorze, zaś w trybie Normal odpowiednio 6 i 4 strony. Rozmiary drukarki to 23 x 15 x 7 cm. Na sklepowych półkach pojawi się ona we wrześniu w cenie 399 dolarów.

To jednak nie jedyna nowość ze stajni HP. Pozostałe dwie drukarki to HP PSC 2410 Photosmart All-in-One oraz HP PSC 2510 Photosmart All-in-One. Są to wielofunkcyjne kombajny drukujące, skanujące, faksujące oraz kopiujące. » czytaj dalej

LG Flatron L1910P


Autor: Pawel | źródło: digitlife | 10:33
Komentarzy (0)
Koreańska firma LG Electronics planuje wprowadzić do swojej oferty nowy 19-calowy monitor TFT Flatron oznaczony symbolem L1910P. Może on wyświetlać obraz w rozdzielczości 1280 х 1024, jego kontrast ma wynieść 700:1, jasność 300 cd/m2, zaś czas reakcji 16 ms. Kąt widzenia w pionie i w poziomie to 176°.

Rozmiary monitora to 413 na 435 na 238 mm, a waga 7,7 kg. Jego cena ma oscylować w granicach 949 dolarów.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL