Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 16 stycznia 2004  
    

Mozilla 1.6


Autor: DYD | 16:53
(8)Komentarzy (8)
Od wczoraj dostępna jest już nowa wersja open-source'owej przeglądarki WWW, znanej pod nazwą Mozilla. Więcej informacji o nowościach wersji 1.6 tutaj. W Mozilli można ustawić sobie kilka stron startowych, które otworzą się po uruchomieniu programu. Browser posiada także funkcję ściągania kolejnych stron 'w tle', kiedy akurat nic nie pobieramy. Więcej o Mozilli, a także wersje instalacyjne dla poszczególnych systemów można znaleźć na tej stronie www.mozilla.org/releases.

ASUS Radeon 9600XT zawitał w TPC


Autor: DYD | 14:52
(17)Komentarzy (17)
Krótkie info o tym, co właśnie zjechało do redakcji TPC. Z firmy Asus Polska dotarła właśnie karta graficzna ASUS Radeon 9600XT oraz "wypasiona" płyta główna A7N8X-E Deluxe Wireless Edition na układzie nForce2 Ultra 400.

Do tej pierwszej kompletujemy jeszcze rywali w postaci NVidii GeForce FX 5700 i 5700 Ultra, zaś całość ubarwi atramentem nasz specjalista Kris, który właśnie kończy opowieść o karcie Hercules All-In-Wonder 9800SE - oj będzie sie działo... Płytkę będzie testował obeznany w temacie Jasiek. Na koniec galeria zdjęć karty ASUS Radeon 9600XT. » czytaj dalej

Najstarszy działający pecet


Autor: R4v | źródło: The Register | 13:30
Komentarzy (0)
Holenderska firma PHI DATA otrzymała nagrodę o wartości 18 tys. euro, ufundowaną przez Intela, HP i tygodnik Computable, za posiadanie najstarszego działającego komputera PC. Zabytkowy już IBM 5160 z procesorem Intel 8088 jest w posiadaniu firmy od 1983 roku. PHI DATA używa go do testowania drukarek igłowych. Sprzęt został oficjalnie uznany za najstarszy działający egzemplarz komputera PC. W konkursie HP i Intela wzięło udział ponad 70 firm. Jedna z nich twierdzi, że wciąż prowadzi księgowość na maszynach z lat osiemdziesiątych. Chociaż nagroda składa się z pięciu nowych komputerów HP z procesorami Pentium 4, PHI DATA nie zamierza rezygnować z usług swojego IBMa.

Sterowniki dla SoundStorm


Autor: R4v | źródło: 3DChipset | 13:28
(2)Komentarzy (2)
Na stronie 3DChipset pojawiła się wersja beta sterowników audio dla chipsetów nForce. Plik pochodzi z pakietu przygotowywanego przez Abita. Wszystko wskazuje na to, że sterowniki będą współpracować jedynie z płytami z mostkiem MCP-T, czyli z SoundStorm. Najnowsza wersja 4.08 ma zawierać wiele poprawek w stosunku do poprzednika. Ponieważ nie jest to kompletna wersja instalacyjna, należy sterowniki zainstalować ręcznie. Plik o objętości 5.32MB można pobrać stąd.

AMD woli mniejszy cache


Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 13:27
(2)Komentarzy (2)
W przeciwieństwie do Intela, który powiększa coraz bardziej cache w procesorach Pentium 4, AMD postanowiło pozostać przy 512kB pamięci cache L2. Firma zamierza zrezygnować z drogich układów Athlon 64 z pamięcią cache L2 o pojemności 1MB wraz z przejściem na standard Socket 939. Oznacza to, że jedynie przeznaczone dla stacji roboczych i serwerów układy Opteron będą dysponować większą pamięcią cache. W tym roku AMD zamierza przyspieszyć Athlona 64 do 2.6GHz. Stanie się to z wprowadzeniem jądra Winchester, wykonanego w technologii 0.09 mikrona. Najszybszy układ otrzyma oznaczenie Athlon 64 4000+ i będzie dostępny jedynie w wersji dla Socket 939. Dla tego tylko gniazda będzie dostępny także wolniejszy model 3700+, taktowany zegarem 2.4GHz i wykorzystujący początkowo jądro NewCastle (0.13 mikrona), a później Winchester. Najszybszym układem dla gniazda Socket 754 będzie Athlon 64 3400+, taktowany zegarem 2.4GHz. Na początku przyszłego roku powinien się pojawić kolejny model "ze stajni" Winchester, Athlon 64 4400+.

Nowy, zaawansowany kodek audio


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 12:57
(1)Komentarzy (1)
Firma Orban udostępniła nowy kodek Opticodec-PC. To pierwszy kodek MPEG-4 aacPlus, gwarantujący wysoką jakość przetwarzania strumieniowego audio.

Nowe oprogramowanie umożliwia nadawanie dźwięku kodowanego przy użyciu rozwiązania Coding Technologies aacPlus. Materiały zakodowane za pomocą Opticodec-PC mogą być odsłuchiwane przy użyciu nowego odtwarzacza RealPlayer 10. Nowy kodek firmy Orban działa na systemach operacyjnych Microsoft Windows 2000/XP i zapewnia przetwarzanie strumieniowe audio kompatybilne z darmowym rozwiązaniem Darwin Streaming Server, dostępnym dla wielu platform, m.in. Linux, Windows i Macintosh. » czytaj dalej

SiS965L ze wsparciem dla PCI-Express


Autor: DYD | źródło: Digit-Life | 12:50
Komentarzy (0)
SiS kontynuując rozwój nad zintegrowanymi mostkami Southbridge, wczoraj oficjalnie ogłosił na swojej witrynie nowe rozwiązanie oznaczone symbolem SiS965L zawierające obsługę i wsparcie dla PCI-Express.

Świeżo ogłoszony nowy mostek Southbridge SiS965L jest kompatybilny z istniejącymi teraz mostkami Northbridge, do których należą SiS661FX, SiS648FX, SiS655FX, SiS655TX, SiS748, SiS755, SiS755FX oraz SiS760. Nowy układ firmy SiS doda obsługę do dwóch urządzeń PCI-Express, a także 8 x USB 2.0, 8-kanałowe audio, 10/100 LAN, 2 x Serial ATA (hot plug) oraz 4 x PATA.

Intel Chipset Identification Utility 2.87


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 12:31
Komentarzy (0)
Ukazała się nowa wersja (2.87) małej aplikacji o długiej nazwie Intel Chipset Identification Utility, służącej do identyfikacji układów Intela. Program rozpoznaje wersję chipsetu, kontroler pamięci, I/O kontroler oraz zintegrowany układ graficzny - dotyczy komponentów tylko firmy Intel. Szczegóły programy znajdują się pod tym adresem, zaś sam program można pobrać z tego serwera (128 KB).

IBM będzie wspomagać Nokię


Autor: DYD | źródło: 4press / Yahoo | 12:25
Komentarzy (0)
Fiński producent telefonów komórkowych - Nokia - zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat będzie zlecać firmie IBM zamówienia na niektóre usługi IT. Szacunkowa wartość transakcji wyniesie ok. 200 mln Euro. Z informacji Nokii wynika, że w 36 krajach gdzie obecny jest IBM, firma ta będzie obsługiwać stanowiska wsparcia i komputerowe operacje IT, przy udziale 430 pracowników Nokii. Usługi, w których Big Blue będzie wspierał Nokię, obejmą 57 krajów na świecie.

Porozumienie podpisane z Nokią to kolejne duże zlecenie zewnętrzne, jakie IBM zdobył na rynku fińskim, który w dużej części jest zdominowany przez skandynawską firmę TietoEnator. Oprócz Nokii, IBM wspiera fińskie linie lotnicze Finnair, grupę finansową Nordea oraz papiernię M-real.

Wewnętrzny kontroler Serial ATA


Autor: DYD | źródło: 4press / The Inquirer | 12:04
(2)Komentarzy (2)
VIA oficjalnie wprowadziła na rynek nowy kontroler Serial ATA/IDE z obsługą RAID, w postaci wewnętrznej karty na złączu PCI. To ciekawa propozycja dla tych, którzy chcieliby pracować na dyskach twardych z interfejsem Serial ATA, a ich płyta główna na to nie pozwala.

Nowe urządzenie oparte jest na chipie VIA VT6421 i wykorzystuje technologię DriveStation. do kontrolera można podłączyć po dwa urządzenia Serial ATA, RAID Level 0 lub Level 1 oraz JBOD. Urządzenie VIA pracuje pod kontrolą systemów operacyjnych Windows 9X/ME/NT4/2K/XP, oraz pod większością dystrybucji Linuksa.

 
Czwartek 15 stycznia 2004

TwojePC.pl - zestaw kolekcjonerski dla WOŚPu


Autor: DYD | 21:59
(3)Komentarzy (3)
Powoli kończy się nasza aukcja przeznaczona dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z góry dziękuje wszystkim licytującym! Przypomnę, że licytujemy następujący pakiet:

Kubek TwojePC z podpisem naczelnego, przedostania koszulka (jasna) serwisu TwojePC pochodząca z pierwszej edycji (rok 2002), pingwin ilustrujący związek Linuksa z Novelem, koszulka MSI, koszulka AMD, koszulka Intela, koszulka Nvidia (FX5900), lornetka ATI, mini myszka z rolką pochodząca z targów Intel Developer Forum 2003 w Berlinie, 5 długopisów (AMD x 2, Creative, MSI x 2), breloczek Seagate, breloczek Spire, breloczek Sapphire i kłódeczka podróżna z szyfrem Intela... ten cały pakiet licytujemy w całości, kwota przeznaczona jest dla dzieciaków, niech im służy!

Recenzja diNovo Media Desktop [update]


Autor: DYD | 21:53
(2)Komentarzy (2)
Jeszcze raz powracamy do naszej recenzji najnowszego zestawu firmy Logitech diNovo Media Desktop. Tym razem na prośbę naszego szanownego Czytelnika o ksywce XCLONE (pozdrawiamy), dołożyliśmy obiecane oryginalne, przez nas zrobione zdjęcia tego zestawu.

Poprzednio były tylko fotografie pobrane ze strony producenta. Teraz diNovo Media Desktop wprost z "kamery" TPC... zobaczcie jaki ładny sprzęcik...

Dobry rok 2003


Autor: DYD | źródło: 4press / The Register | 14:50
Komentarzy (0)
W 2003r. powiększył się rynek komputerowy, jednak sprzedawcy chcąc zwiększyć podaż towarów, zmuszeni byli obniżyć ceny. W 2003r. całkowita sprzedaż komputerów wyniosła 169 mln sztuk i była o 11% wyższa w porównaniu z rokiem 2002. W czwartym kwartale odnotowano 12% wzrost sprzedaży, co jest podobnym odsetkiem jak rok temu.

"Kluczowy wpływ na wzrost sprzedaży komputerów w 2003r. miały trzy czynniki: większe zapotrzebowanie klientów, silny wzrost segmentu notebooków i spadające ceny" - powiedział Charles Smulders, wiceprezes Gartnera. "Silny wzrost był także widoczny na rynku sprzętu profesjonalnego. Co prawda wciąż w Stanach Zjednoczonych klienci korporacyjni dość ostrożnie podchodzili do wydatków na sprzęt IT, niemniej w drugiej połowie roku wykazali oni stopniowy wzrost zakupów" - dodał Smulders. » czytaj dalej

Pamięci dopasowane do systemów Athlon 64 FX


Autor: DYD | 14:46
(2)Komentarzy (2)
Corsair zaprezentował nowy produkt dedykowany specjalnie dla zagorzałych entuzjastów i posiadaczy procesorów AMD Athlon 64 FX. Dzięki nowym modułom TwinX2048RE-3200, właściciele komputerów z tymi procesorami będą mogli zainstalować aż do 4GB pamięci PC3200.

W ofercie Corsair pojawiły się rejestrowane 2GB moduły RAM dedykowane na platformy dwukanałowe. Nowa pamięć TwinX2048RE-3200 to para 1GB rejestrowanych modułów PC3200 z ECC, które posiadają dwukrotnie większą gęstość, niż obecne urządzenia tej serii. Każdy moduł składa się z osiemnastu kości 512Mb (64Mx8). » czytaj dalej

Przenośna nagrywarka CD


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 12:53
(4)Komentarzy (4)
W środę firma Apacer oficjalnie wypuściła na rynek drugą generację przenośnych nagrywarek CD - Disc Steno CP200. Urządzenie umożliwia szybką archiwizację zdjęć w formacie cyfrowym, bez konieczności podłączania sprzętu do komputera. Nagrywarka skierowana jest głównie do profesjonalnych fotografów, ludzi biznesu i oczywiście amatorów podróży.

Disc Steno CP200 umożliwia użytkownikowi skopiowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu fotograficznego (USB2.0) lub z karty pamięci flash na płytę CD. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi obecnymi na rynku formatami kart flash. Nagrywarka pracuje z maksymalną prędkością 24x przy zapisie płyt CD-R i CD-RW oraz przy odczycie płyt CD. Z kolei szybkość odczytu płyt DVD wynosi 8x. Urządzenie posiada 2MB wewnętrzny bufor pamięci i system ochrony przed błędami zapisu. » czytaj dalej

Dothany się spóźnią...


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 12:44
(2)Komentarzy (2)
Choć nowa generacja procesorów Pentium ma się pojawić na rynku w ciągu kilku najbliższych tygodni, nie dotyczy to procesorów w wersji mobilnej - Dothan. W środę Intel przesunął datę wypuszczenia tych procesorów na drugi kwartał 2004r., tłumacząc opóźnienie koniecznością zmian architektury układu.

Procesory Dothan pierwotnie miały się pojawić w sprzedaży w połowie lutego, jednak na spotkaniu podsumowującym wyniki sprzedaży za czwarty kwartał 2003r. prezes firmy Paul Otellini powiedział, że na nowe procesory trzeba będzie jeszcze poczekać. Dothany będą pierwszymi procesorami Intela, które będą produkowane przy użyciu 90-nanometrowego procesu technologicznego. » czytaj dalej

Nowa wersja SysInfoMyWork


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:42
(3)Komentarzy (3)
SysInfoMyWork jest programem narzędziowym monitorującym stan pamięci systemu oraz obciążenie procesora. W wygodny sposób pokazuje ilość wolnej lub zajętej pamięci systemowej i obciążenie procesora komputera za pomocą animowanej ikony umieszczonej w obszarze stanu paska zadań. SysInfoMyWork należy do kategorii FREEWARE. SysInfoMyWork działa na systemach NT w wersji równej lub większej niż 5.0, a więc Windows 2000 i XP. Ze względu technicznych ograniczeń starszych systemów (Windows 9x), program nie został do nich przystosowany i na nich nie działa. Link do programu (195 KB). Więcej informacji na polskiej stronie domowej.

 
Środa 14 stycznia 2004

Bezprzewodowy router VPN Gigabyte


Autor: Anitka | źródło: 4Press / Digit-Life | 17:50
Komentarzy (0)
W ofercie firmy Gigabyte pojawił się nowy bezprzewodowy router VPN GN-BR404W, przeznaczony dla małych przedsiębiorstw. Urządzenie pozwala na podłączenie biura do Internetu oraz umożliwia stworzenie biurowej sieci VPN, pozwalającej pracownikom na szybkie i bezpieczne podłączenie się do sieci firmowej z dowolnego miejsca poza biurem. GN-BR404W posiada wbudowany moduł punktu dostępowego zgodnego ze standardem 802.11g, umożliwiający bezprzewodową komunikację z użytkownikami. Z drugiej strony urządzenie może być podłączone do szybkiego, szerokopasmowego łącza kablowego lub DSL. GN-BR404W może być także konwertowany ze standardu 802.11g do 802.11a, z zachowaniem pełnej kompatybilności, przy użyciu bezprzewodowej karty WLAN GN-WLMA101 firmy Gigabyte. » czytaj dalej

Wirusy: raport roczny i prognoza na rok '04


Autor: DYD | źródło: Trend Micro | 15:00
(1)Komentarzy (1)
Firma Trend Micro, producent oprogramowania antywirusowago, opublikowała raport aktywności wirusów w 2003 roku. Oto krótkie podsumowanie wniosków, do jakich doszli specjaliści laboratoriów TrendLabs zajmujących się analizą zagrożeń w Internecie:

1. Większość wirusów wykorzystuje emaile w połączeniu z technikami z dziedziny inżynierii społecznej.

2. Coraz częściej można spotkać się z samokompresowaniem oraz szyfrowaniem wirusów.

3. Autorzy wirusów i hakerzy najczęściej wykorzystują słabe punkty komputerów: brak zabezpieczeń oraz dziury w popularnych programach. » czytaj dalej

Belinea 101705: nowy monitor TFT


Autor: DYD | 14:55
(2)Komentarzy (2)
MAXDATA poszerza swoją ofertę o 17-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny TFT o symbolu Belinea 101705. Nowy monitor charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu (450:1) i jasnością 300 cd/m2. Możliwość regulacji panelu w pionie zapewnia odpowiedni komfort pracy. Czas reakcji matrycy (25 ms) i wbudowane głośniki umożliwiają pracę z aplikacjami multimedialnymi. Monitor posiada certyfikaty m.in. TCO 99 i ISO 13406-2.

Cena Belinea 101705 została ustalona na poziomie 1793 PLN netto (2187 PLN brutto: cena kalkulowana przy kursie EURO 4,7 PLN). Monitory są objęte 36-miesięczną gwarancją (gwarancja obejmuje również panel i świetlówkę). » czytaj dalej

NV40 i R420 - pierwsze prototypy


Autor: R4v | źródło: x-bit labs/Inquirer | 14:28
Komentarzy (0)
Układy NV40 i R420 od dłuższego czasu budzą emocje. Tym większe, że niewiele na ich temat wiadomo, co nie zdarzało się w przypadku poprzednich GPU. Początkowo pojawiały się spekulacje o wypuszczeniu nowych procesorów jeszcze na święta Bożego Narodzenia. Wszystko jednak wskazuje na to, że układy ATI i nVidii zadebiutują na targach Cebit 2004 w Hannoverze. Jak donosi Inquirer, nVidia otrzymała pierwsze działające prototypy NV40 pod koniec zeszłego roku. Inne źródła podają, że także ATI jest już w posiadaniu pierwszych układów R420. Oba GPU mają być wykonane w technologii 0.13 mikrona. W przypadku ATI będą także wykorzystane dielektryki typu low-k, z którymi nVidia miała problemy w słynnym NV30. Układ nVidii będzie współpracował z magistralą AGP 8x lub z mostkiem AGP-PCI Express 16x. ATI przygotowuje dwie wersje swojego procesora: R420 dla magistrali AGP i R423 dla PCI Express 16x. Obie firmy testują także pamięć GDDR2, pracującą z zegarem 1600MHz. Pierwsze egzemplarze NV40 i R420 powinny trafić do producentów kart pod koniec lutego lub na początku marca. Produkty zbudowane z wykorzystaniem nowych GPU mogą pojawić się w sprzedaży dwa miesiące później.

Kodak stawia na "cyfrę"


Autor: DYD | źródło: 4press / DCR | 12:31
(3)Komentarzy (3)
Przed końcem bieżącego roku firma Kodak zaprzestanie sprzedaży tradycyjnych aparatów fotograficznych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na terenie Europy Zachodniej.

Kodak nadal będzie sprzedawać urządzenia analogowe na biedniejszych rynkach, gdzie wskaźnik wzrostu sprzedaży takich aparatów jest dwucyfrowy. Wkrótce firma zaprezentuje 6 nowych modeli aparatów zaprojektowanych specjalnie z myślą o krajach rozwijających się. Kodak nie zamierza się też wycofywać z produkcji filmów APS i 35 mm. Nie ma jednak wątpliwości, że przyszłość fotografii masowej to cyfra, dlatego w zamożnych państwach zainteresowanie tradycyjnymi aparatami maleje i tam Kodak postanowił się wycofać ze sprzedaży takich modeli. » czytaj dalej

Gigantyczny dysk twardy


Autor: DYD | źródło: 4press / Xbit-Labs | 12:21
(1)Komentarzy (1)
Czołowy producent innowacyjnych i przełomowych rozwiązań w segmencie urządzeń do przechowywania danych, firma LaCie, opracowała zewnętrzny dysk twardy Bigger Disk o pojemności 1 TB. Informacja jest o tyle szokująca, że obecnie na rynku znajduje się niewiele aplikacji wymagających więcej niż 100-200 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Nowy dysk twardy LaCie to urządzenie o standardowych 5,25-calowych gabarytach, wyposażone w porty FireWire 400, FireWire 800 i USB 2.0, oraz złącze zasilające. Bigger Disk oparty jest na kilku dyskach twardych wirujących z prędkością 7200rpm, z 8MB pamięcią cache, których średni czas wyszukiwania wynosi 10ms. Urządzenie jest przyjazne w użytkowaniu i w pełni funkcjonalne po podłączeniu do komputera. » czytaj dalej

Ciekłokrystaliczny optymizm


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 12:18
(4)Komentarzy (4)
Tajwańscy producenci paneli LCD planują w tym roku sprzedać o 40-90% więcej matryc niż w roku ubiegłym. Przyczyny takiego optymizmu są proste: wytwórcy od wielu miesięcy nie są w stanie zaspokoić popytu, a w tym roku ruszą nowe linie produkcyjne. AU Optronics jeszcze w tym kwartale - a więc o 3 miesiące wcześniej niż planowano - uruchamia drugą linię produkcyjną piątej generacji. Każdego miesiąca będzie z niej schodzić 70 tys. substratów. Działająca już pierwsza linia produkcyjna AUO nowej generacji osiągnęła obecnie docelową wydajność 50 tys. substratów miesięcznie.

Z kolei Chi Mei Optoelectronics zakłada, że dwie nowe linie produkcyjne - 5G oraz 5,5G, której budowa rozpocznie się w trzecim kwartale - osiągną swą maksymalną wydajność 120 tys. substratów miesięcznie jeszcze przed końcem roku. Inwestycje firmy na budowę nowoczesnych linii produkcyjnych mogą sięgnąć w tym roku 45 mld NT$, a więc ponad 1,3 mld USD. Większą część tej kwoty Chi Mei Optoelectronics pożyczy od konsorcjum tajwańskich banków. » czytaj dalej

Dwa w jednym w Jetway'u?


Autor: DYD | źródło: 4press / The Inquirer | 12:06
(2)Komentarzy (2)
Tajwańska firma Jetway oferuje swoim klientom zestawy typu barebone, które umożliwiają budowę komputerów pozwalających na równoczesną pracę dwóch użytkowników.

Użytkownicy dzielą procesor, pamięć komputera i dysk twardy. Wystarczą dwie klawiatury, dwie myszki i dwa monitory (w zależności od wersji produkty Jetway może być też potrzebna karta graficzna) by komputer mógł zastąpić dwie niezależne maszyny pracujące pod kontrolą Windowsa XP. W skład zestawu wchodzą oprogramowanie Magic Twin XP oraz rozdzielacze do portów PS/2. Z pewnością taki komputer nie spełni oczekiwań miłośników gier, ale producent zapewnia, że podczas pracy biurowej, surfowania po Internecie czy obsługi multimediów użytkownicy nie zauważą opóźnień. Tym samym firma pozwala zaoszczędzić na sprzęcie, ale także na licencjach - wszak na takim komputerze zainstalowana jest tylko jedna kopia systemu operacyjnego i innych aplikacji. » czytaj dalej

Integrujący system Sanyo


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 12:02
Komentarzy (0)
Sanyo Electric opracowało nowy system integrujący, dzięki któremu można spiąć w jedną sieć szeroką gamę urządzeń domowych, opartych na różnych specyfikacjach technicznych. Rozwiązanie wykorzystuje opracowaną przez Sanyo technologię "DarWIN".

Ideą Sanyo było włączenie w domową sieć, wykorzystującą możliwości DarWIN, różnych urządzeń elektrycznych, zaczynając od sprzętu AGD jako głównego elementu, przez cyfrowy sprzęt elektroniczny (komputery, telewizory, czy sprzęt nagrywający) aż do systemów zabezpieczeń domów przed włamaniami. Dotychczas wszystkie te urządzenia wymagały niezależnych sieci. Nowy system integrujący ma zapewnić jednolitą kontrolę dla wszystkich urządzeń znajdujących się w domu, niezależnie od tego że do ich sterowania wykorzystywane są różne rozwiązania, np. protokoły Echonet, czy UpnP. » czytaj dalej

 
Wtorek 13 stycznia 2004

ATI FireGL X2-256t


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 21:05
Komentarzy (0)
ATI Technologies rozszerzyła ofertę swoich high-end-owych produktów dla profesjonalistów o nową kartę - FireGL X2-256t. W porównaniu z poprzednikiem - kartą FireGL X2-256, został zmieniony jedynie układ graficzny. Jednostka FGL 9800 GPU została zastąpiona wyżej taktowanym układem - FGL 9800XT. Pozostałe elementy są takie same. Karta posiada 256-megabajtów 256-bitowej pamięci DDR II, podwójne złącze DVI-I oraz drivery z certyfikatami dla 3dsmax, SolidWorks, MicroStation, Maya i Softimage XSI. FireGL X2-256t właśnie wchodzi na rynek. Jej cena to 899 dolarów. » czytaj dalej

61-calowy wyświetlacz NEC-a


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 20:42
(1)Komentarzy (1)
Firma NEC zaprezentowała 61-calowy wyświetlacz plazmowy - PX-61XM2P. Wyświetla on obraz w rozdzielczości 1365 x 768 WXGA i posiada 15-pinowe złącze D-Sub, BNC, DVI-D, RCA, S-Video jak również RGB / NTSC(3.58/4.43) / PAL(B,G,M,N) / PAL60 / SECAM / HD / DVD / DTV. Wyświetlacz został wyposażony także w dwa 9-watowe głośniki. Maksymalny pobór energii to 540W, a wymagane zasilanie 100V, 50/60Hz AC. Wymiary wyświetlacza to 1470 na 119 na 880 mm, a waga 61kg. Na rynku pojawi się on 10 lutego, a jego przypuszczalna cena to 18 tys. 800 dolarów.

Corel odświeża swój pakiet


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 15:42
(6)Komentarzy (6)
W przyszłym miesiącu rozpocznie się sprzedaż nowej wersji pakietu graficznego CorelDraw - poinformował producent. CorelDraw Graphics Suite 12 to pierwsza poważna aktualizacja pakietu od ubiegłorocznej sprzedaży firmy. W "dwunastce" pojawią się nowe narzędzia, które mają usprawnić pracę z programem. Jednym z nich będzie Smart Drawing Tool - algorytm odgadujący zamysły użytkownika i w pewnym zakresie korygujący jego błędy, a więc prostujący linie, poprawiający łuki itp. Pojawią się też tymczasowe linie pomocnicze, nowe możliwości pracy z tekstem, a nawet funkcja eksportu dokumentów do pakietu MS Office.

W ubiegłym roku obecna na rynku od połowy lat 80-tych kanadyjska firma została przejęta przez fundusz inwestycyjny Vector Capital. Akcjonariusze Corela zarobili na tej transakcji 98 mln USD.

Bezprzewodowe słuchawki Amphony


Autor: DYD | źródło: 4press / PC World | 15:39
(3)Komentarzy (3)
Niemiecka firma Amphony zaprezentowała na targach Consumer Electronics Show pierwsze bezprzewodowe słuchawki wykorzystujące technologię RF, które działają w paśmie 5,8 GHz. Model 2500 został zaprojektowany specjalnie z myślą o melomanach i osobach zajmujących się dźwiękiem profesjonalnie, dla których ważna jest jakość dźwięku identyczna jak przy zastosowaniu słuchawek przewodowych. Nowe słuchawki już niedługo trafią do sprzedaży w cenie 269 USD.

Dotychczas w analogicznych rozwiązaniach wykorzystywane było pasmo 2,4 GHz, w związku z czym dochodziło do interferencji sygnału z falami pochodzącymi z innych urządzeń, a to objawiało się zakłóceniami odbieranego przez użytkownika dźwięku. » czytaj dalej

Wersja "GT" karty Gigabyte FX 5950 Ultra


Autor: DYD | 13:12
(2)Komentarzy (2)
Jak donosi serwis Digit-Life, firma Gigabyte dziś ogłosiła nowy model karty o symbolu GV-N595U-GT AGP 8X oparty za rdzeniu Nvidia GeForce FX 5950 Ultra z zegarem podbitym do 520MHz. Pierwsze "wydanie" karty Gigabyte FX 5950 Ultra testowane u nas) posiadało zegar 475 MHz. Nowy model firmy Gigabyte wyposażony jest w 256MB 256-bitowej pamięci, pakiet interfejsów oraz wsparcie VIVO oraz TwinView.

W wyposażeniu karty Gigabyte GV-N595U-GT znajdziemy liczne oprogramowanie, w tym PowerDVD 5.0, 3D Album, Lara Croft Tomb Raider: The Angel of Darkness, Rainbox Six 3: Raven Shield îo Tom Clancy, Arx Fatalis. Gigabyte ma także plany wydania karty GeForce FX 5950 Ultra - GV-N595U256V - różniącej się od ogłoszonego GV-N595U-GT brakiem wsparcia dla oprogramowania dla overclockerów V-TUNER.

Nowy format DVD


Autor: DYD | źródło: 4press / CDR-Info | 12:50
(1)Komentarzy (1)
Organizacja DVD+RW Alliance oficjalnie zatwierdziła format "DVD+RW DL". Pozwala on umieścić na dwuwarstwowej płycie aż 8,5GB danych.

Prędkość zapisu płyt DVD+RW DL prawdopodobnie nie przekroczy 4x - ze względów technologicznych (wysoki pobór mocy) osiągnięcie prędkości zapisu 8x, uzyskiwanej już dziś przy zapisie płyt jednowarstwowych, wydaje się na dzień dzisiejszy nierealne. Pierwsze nagrywarki będą zapisywać dane z prędkością 2,4x. Nie podano dokładnego terminu dostępności urządzeń obsługujących nowy format, wiadomo za to, że w pierwszej kolejności pojawią się wyłącznie nośniki umożliwiające jednokrotny zapis. W specyfikacji uwzględniono też niewielkie, 8-centymetrowe dyski o pojemności 2,66GB na warstwę.

Microsoft zmienił zdanie


Autor: DYD | źródło: 4press / Yahoo | 12:39
(6)Komentarzy (6)
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Microsoft przedłuży wsparcie dla systemów operacyjnych Windows 98, Windows 98SE i Windows Milenium Edition do 30 czerwca 2006r.

Wcześniej gigant z Redmond zapowiadał, że zaprzestanie wypuszczania łat i nakładek na Windows ME od 31 grudnia ubiegłego roku, zaś dla Windows 98 od 09 stycznia 2004. Jednak uwzględniając fakt, że w krajach rozwijających się wciąż wielu klientów nie jest świadomych decyzji firmy, Microsoft zdecydował się przedłużyć wsparcie dla tych wersji swojego systemu operacyjnego. » czytaj dalej

Zewnętrzne centrum pamięci


Autor: DYD | źródło: WD | 12:30
Komentarzy (0)
Media Center to nowy zewnętrzny dysk twardy firmy Western Digital o pojemności 250 GB. Wyposażono go w system umożliwiający archiwizowanie danych oraz tworzenie kopii zapasowych wewnętrznych dysków twardych komputerów stacjonarnych i sprzętu przenośnego. Dysk zaopatrzono również w czytnik pozwalający na łatwe kopiowanie zawartości ośmiu najpopularniejszych typów kart pamięci wykorzystywanych choćby w aparatach i kamerach cyfrowych.

Nowa propozycja Western Digital to jedyne na rynku urządzenie łączące w sobie funkcje pojemnego dysku twardego i użytecznego systemu archiwizacyjnego. Media Center wyposażono w koncentrator USB 2.0 (umieszczony w przednim panelu port USB 2.0 ułatwia podłączenie urządzeń peryferyjnych), dwa porty FireWire, czytnik ośmiu typów kart pamięci (m.in. Smart Media, Memory Stick, Compact Flash, Microdrive) i aplikację służącą do automatycznej archiwizacji danych. Co ciekawe dysk można umieszczać zarówno w pionie, jak i w poziomie, w zależności od wygospodarowanego miejsca. Łączenie Media Center z peryferiami nie wymaga restartu urządzeń. » czytaj dalej

Telewizor z wbudowaną drukarką


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 12:18
(2)Komentarzy (2)
W piątek firma Seiko Epson zaprezentowała linię panoramicznych telewizorów HDTV LCD, wyposażonych w zintegrowane centrum obróbki zdjęć cyfrowych.

Seiko Epson wkracza na rynek telewizyjny z dwoma modelami panoramicznych urządzeń Livingstation LS47P1 i Livingstation LS57P1. Podstawową cechą różnicą te urządzenia jest rozmiar przekątnej, który w pierwszym przypadku wynosi 47 cali, zaś w drugim 57 cali. Obydwa modele posiadają rozdzielczość natywną 1280 x 720 pikseli, oraz kontrast na poziomie 800:1. Oprócz doskonałych parametrów obrazu, nowe telewizory Seiko Epson charakteryzują się bardzo cienką obudową - jak na standardy telewizorów projekcyjnych. Głębokość modelu Livingstation LS47P1 wynosi tylko 3725 mm, zaś w przypadku urządzenia Livingstation LS57P1 wynosi ona 4075 mm. » czytaj dalej

Szybkie karty Toshiby


Autor: DYD | źródło: 4press / ZDNet | 12:05
Komentarzy (0)
Toshiba zaprezentowała nową rodzinę szybkich kart pamięci Secure Digital (SD). Produkty z linii High Speed SD umożliwiają zapis danych ze stałą prędkością 5MB na sekundę (maksymalna prędkość zapisu to 10 MB na sekundę), a więc aż pięciokrotnie szybciej niż w standardowych kartach SD.

Nowe karty są oparte na technologii Single Level Cell (SLC) NAND Flash. Posiadają standardowe wymiary 32 x 24 x 2,1 mm, więc żeby odróżnić je od zwykłych modeli wyposażono je w niebieskie obudowy. Produkty High Speed SD mają trafić do telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych z matrycami o dużej rozdzielczości i notebooków. Już teraz wykorzystuje je firma Deja View, produkująca "ubieralne" kamery cyfrowe oferujące opcję nagrywania wstecznego - urządzenia bezustannie zapisują obraz i dźwięk, a użytkownik może się zdecydować na rozpoczęcie nagrywania nawet w 30 sekund "po fakcie". » czytaj dalej

Foobar - edycja 0.7.7b


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:01
(2)Komentarzy (2)
Michał poinformował o pojawieniu się nowej wersji zaawansowanego odtwarzacza audio Foobar2000 oznaczona numerkiem 0.7.7b. W porównaniu z wersją oznaczoną literką "a" wprowadzone zmiany są czysto kosmetyczne. Poprawiono jedynie kilka dostrzeżonych błędów. Odtwarzacz jest dostępny w dwóch wersjach (standard oraz extra) różniących się liczbą dostępnych funkcji. Program można pobrać z polskiej oficjalnej strony: foobar.polska.prv.pl. Info o programie znajduje się tutaj.

 
Poniedziałek 12 stycznia 2004

Doniesienia z polskich redakcji


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:59
(3)Komentarzy (3)
Info hurtem z polskich redakcji. U chłopaków z serwisu Overclockers.pl znajdziemy recenzję FIC Radeon 9600 PRO. Z kolei Sirius.pl przygotował starcie średniaków GeForce FX5700 vs Radeon 9600XT. Cinemix - multimedialna płyta startowa to nowy tekst na CDRInfo.pl. W serwisie GamePUB.org, ukazał się artykuł dotyczący kolejnego problemu z usługą Neostrada. Na NVISION ukazał się nowy artykuł obejmujący test referencyjnej karty NVIDIA GeForce FX 5700 Ultra. Mini Panele LED zostały opisane na Tweak.pl. Opis karty Gigabyte GeForce FX 5950 Ultra 256MB znajdziecie na FrazPC.pl.

Cichsze napędy CD-RW i CD-ROM od Asusa


Autor: DYD | 18:00
(8)Komentarzy (8)
Firma ASUS zaprezentowała nową serię napędów CD-RW oraz CD-ROM o nazwie QuieTrack. Zostały one wyposażone w szereg innowacyjnych technologii, zapewniających cichą pracę. Pierwsze dwa napędy wchodzące wchodzące w skład serii QuieTrack to CD-ROM ASUS CD-S520/A4 oraz nagrywarka płyt CD - ASUS CRW-5232AS. Dzięki wykorzystaniu trzech zaawansowanych rozwiązań stały się one najcichszymi napędami optycznymi na świecie - natężenie generowanego przez nie hałasu nie przekracza podczas pracy poziomu 39 dB. Dla porównania - głośność większości dostępnych na rynku napędów oscyluje w okolicach 50 dB. Co niezwykle istotne - inżynierom firmy ASUS udało się tak znacznie zmniejszyć poziom hałasu bez poświęcania wydajności napędów. » czytaj dalej

NVHardPage do tweakowania GeForce'ów


Autor: DYD | 17:25
Komentarzy (0)
Serwis Guru3d poinformował o nowej wersji swojego programu do tweakowania kart graficznych - nVHardPage Tweaker. Program oznaczony numerem v1.86.0b został o wiele poprawek i zmian, m.in. dodana funkcja odświeżania w ustawieniach Multitexturing i Shaders, dodana opcja włączania/wyłączania strony Troubleshooting, dodana opcja ze zmianą obrazu dla Direct3D, dodany TV applet control oraz added Performance monitor option. W końcu poprawnie działa także funkcja "Performance Wizard" oraz wykrywanie trybów AA. Program ściągnąć możecie klikając w tym miejscu. Programik polecamy, a pełna lista w wersji orygialnej w dalszej części newsa. » czytaj dalej

Mega Stick 256 MP3 i PN54GBT od MSI


Autor: Pawel | źródło: digit-life | 14:36
(2)Komentarzy (2)
Podczas imprezy CES 2004 w Las Vegas, firma MSI zaprezentowała dwie nowości – player Mega Stick 256 MP3 oraz moduł komunikacyjny - PN54GBT. Odtwarzacz mp3 posiada wyświetlacz LCD oraz 256MB pamięci flash. Jest wyposażony również w tuner radiowy mogący zapamiętać 10 stacji. Posiada także funkcje dyktafonu. Czas jego pracy na jednej baterii AAA wynosi 14 godzin.

Z kolei PN54GBT to moduł komunikacji 802.11g i Bluetooth. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak normalny napęd 5.25”. Umieszczone na nim diody sygnalizują siłę sygnału. Na razie nie ma informacji co do daty wypuszczenia nowości na rynek. » czytaj dalej

Duży wzrost produkcji pamięci DRAM


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 12:07
Komentarzy (0)
Jak szacują specjaliści DRAMeXchange, w ubiegłym roku całkowita produkcja pamięci DRAM osiągnęła wielkość 2,933 mld sztuk (odpowiedników 256Mbit chipów) i była o 55,6% wyższa niż w roku 2002r. Wśród pięciu głównych obszarów, gdzie produkowane są te urządzenia najsilniejszy wzrost produkcji zanotował Tajwan. Porównując rok do roku, region ten zanotował wzrost o 105% i obecnie posiada największe skupisko fabryk na świecie. Wciąż jednak największym dostawcą pamięci DRAM pozostaje Korea, która wytwarza prawie połowę wszystkich produkowanych pamięci. Dalsze miejsca pod względem ilości udziałów na rynku zajęły odpowiednio Tajwan, Niemcy, USA i Japonia. » czytaj dalej

"Sztuka Spadania" - projekt Bagińskiego


Autor: DYD | źródło: Board | 11:58
(7)Komentarzy (7)
"Sztuka Spadania" to kolejny po Katedrze film w reżyserii Tomka Bagińskiego, którego producentem jest firma Platige Image. Ten krótkometrażowy film animowany realizowany jest przez zespół ludzi, dla których wojsko było zawsze niespełnionym pragnieniem... Uruchomiana została dwa dni temu witryna www.fallen-art.com, gdzie prezentowane są wszystkie informacje związane z tym filmem.

W tej chwili można pobrać trzy tapetki z "wojakiem", przejrzeć świetną galerię i ściągnąć teaser filmowy w formacie DivX, krótki ale jak zawsze pokazuje klasę naszego rodzimego artysty.

TwojePC.pl - zestaw kolekcjonerski dla WOŚPu


Autor: DYD | 11:45
(23)Komentarzy (23)
Raczej nie ma osoby, która w tym dniu nie wie, jak wygląda Człowiek w żółtej koszuli, z czerwonymi okularami i ze zdartym głosem. Po raz 12 już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "gra", aby pomagać dzieciakom i chwała im za to. Serwis TwojePC.pl postanowił dodać coś od siebie w tej wartościowej akcji i wystawił na specjalnej WOŚP-owej aukcji Allegro, kolekcjonerski, jedyny w swoim rodzaju, zestaw gadżetów TwojePC.pl oraz zebranych przy okazji różnych imprez czy konferencji. Na aukcje wybraliśmy taki oto pakiet:

Kubek TwojePC z podpisem naczelnego, przedostania koszulka (jasna) serwisu TwojePC pochodząca z pierwszej edycji (rok 2002), pingwin ilustrujący związek Linuksa z Novelem, koszulka MSI, koszulka AMD, koszulka Intela, koszulka Nvidia (FX5900), lornetka ATI, mini myszka z rolką pochodząca z targów Intel Developer Forum 2003 w Berlinie, 5 długopisów (AMD x 2, Creative, MSI x 2), breloczek Seagate, breloczek Spire, breloczek Sapphire i kłódeczka podróżna z szyfrem Intela... ten cały pakiet licytujemy w całości, kwota przeznaczona jest dla dzieciaków, niech im służy!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL