Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 13 sierpnia 2004  
    

Nero Burning ROM 6.3.1.20


Autor: Redakcja | źródło: DriverHeaven | 23:25
(3)Komentarzy (3)
Firma Ahead Software wypuściła dziś nowa wersja swojego flagowego i niezwykle popularnego programu. Wraz z możliwością nagrywania CD-R/DVD-R, nagrywania i kasowania CD-RW/DVD-RW, otrzymujemy dodatkowo poręczny edytor plików WAV, koder MPEG-1, narzędzie do projektowania okładek CD i... skaner antywirusowy. Nero Burning ROM jest dobrym wyborem niezależnie od tego czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem czy też dopiero zaczynasz przygodę z nagrywarką. Do pobrania z Mirror1, Mirror2, Mirror3. Wszystkie mirrory to ftp. (autor: Marek)

Shooter Roadmap - nadchodzące strzelanki


Autor: Redakcja | źródło: W2S | 23:23
(2)Komentarzy (2)
Ekipa PC-IGN przygotowała ciekawe zestawienie nadchodzących tytułów z gatunku FPS. W zestawieniu znalazły się takie tytuły jak "Half-Life 2", "Star Wars Battlefront" (opisywano jako Battle Field 1942 w świecie Star Wars), czy też "Medal of Honor: Pacific Assault". Ten ostatni to, zdawać by się mogło, dość leciwa pozycja, ale mająca do dziś swoich zagorzałych fanów i z powodzeniem kontynuowana. Ostatni rozdział, dla odmiany, dzieje się nie w Europie, ale na wyspach oceanu Spokojnego i przedstawia dla nas troszkę mniej znaną część historii II Wojny Światowej, czyli konflikt między Japonią a USA. Może być bardzo ciekawie. Dalej znaleźć można polski akcent w postaci "Painkiller: Battle out of Hell", którego premierę planuje się już na Październik tego roku. "Battle out of Hell" rozpoczyna się dokładnie w momencie zakończenia pierwszej odsłony Painkillera czyli... w samym środku piekła. Ogółem przedstawiono 10 tytułów, uporządkowanych chronologicznie wg przewidywanej daty premiery. Każda gra jest pokrótce opisana i zilustrowana. Do poczytania pod tym adresem. (autor: Marek)

1 milion kart ATI PCI Express


Autor: DYD | źródło: e-mail | 18:16
(7)Komentarzy (7)
ATI dziś poinformowała o łącznej sprzedaży miliona kart graficznych na całym świecie z nowym złączem PCI Express. ATI wypuściła rodzinę kart na PCI Express podczas targów COMPUTEX, 1 czerwca tego roku. W skład rodziny wchodzą procesory graficzne dla segmentu domowej rozrywki RADEON X300, RADEON X600 oraz RADEON X800, a także niebawem wejdą układy dla profesjonalnych użytkowników FireGL V3100, FireGL V3200, FireGL V5100 oraz FireGL V7100. Pełna treść doniesienia prasowego na stronie ATI.com. Ciekawe jak sprzedaż kart PCI Express wygląda w Polsce...

Szczegóły edycji PL Codename: Panzers


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 18:00
(15)Komentarzy (15)
W obliczu rozgorzałych ostatnio kontrowersji dotyczących gry Codename: Panzers, węgierski twórca gry, firma Stormregion oraz Cenega Poland postanowiły poinformować, iż dołożyły wszelkich starań, aby pozycja ta "jak najwierniej odzwierciedlała wydarzenia II wojny światowej". Przykładowo, przedstawiony w grze rozkaz dowództwa Wehrmachtu, dotyczący rozpoczęcia II wojny światowej był oczywiście kłamstwem propagandy hitlerowskiej, mającym uzasadnić agresję niemiecką na Polskę. W takiej właśnie postaci trafił on do rąk żołnierzy niemieckich. Kulisy tzw. "prowokacji gliwickiej" znajdą się w pudełku z grą w postaci mini książeczki opracowanej przez specjalizującego się w tym temacie historyka. Kwestia ukazania polskich żołnierzy w grze jako tchórzy i nieudaczników nie została poruszona... Szczegóły o grze dalej. » czytaj dalej

Japońskie walki robotów


Autor: DYD | źródło: 4press / Yahoo | 16:06
(3)Komentarzy (3)
Wokół rozświetlonego ringu grupa rozentuzjazmowanych kibiców, a w dwóch rogach na przeciw siebie stoją zawodnicy czekający na gong. Brzmi to zupełnie jak zapowiedz emocjonującej walki bokserskiej. I rzeczywiście tak jest. Wyjątkowe jest jedynie to, że do walki stają nie ludzie, a roboty.

Oczywiście jak w przypadku każdej bijatyki istnieje zagrożenie uszkodzenia „ciała”. Ale w tym przypadku na zawodników czyhają jeszcze dodatkowo inne niebezpieczeństwa – uszkodzenie baterii czy błąd w oprogramowaniu. Nie zraża to jednak miłośników specjalnych turniejów kickboksingu dla robotów, które są organizowane w Japonii dwa razy do roku, do kolejnych prób stworzenia niezwyciężonego „fightera”. » czytaj dalej

Dyski twarde dla kamer DV


Autor: DYD | źródło: 4press / DigitMag | 14:46
Komentarzy (0)
Firma Focus Enhancements zaprezentuje w grudniu nową, mniejszą wersję dysków twardych serii FireStore przeznaczonych do współpracy z kamerami wideo. FireStore FS-4 to urządzenie, które zapisuje rejestrowany przez kamerę obraz na wewnętrzny dysk twardy. FS-4 podłącza się do kamery wideo przez port FireWire. Urządzenie posiada także dodatkowy sześcio-pinowy port FireWire umożliwiający transfer danych do komputera. Nowość Focus Enhancements posiada wbudowany ekran LCD, który umożliwia administrowanie zawartością dysku, np. kasowanie niepożądanych plików. Napęd umożliwia zapisywanie danych w różnych formatach DV, m.in. Raw DV, AVI Typ 1, AVI Typ 2, Matrox AVI, Canopus AVI oraz QuickTime.

Model FS-4 Pro dodatkowo obsługuje formaty Avid OMF i Pinnacle AVI. Urządzenie jest także wyposażone w kilka dodatkowych funkcji. Model FS-4 z dyskiem twardym o pojemności 40GB kosztuje 799 USD, zaś model FS-4 Pro z dyskiem 40GB kosztuje 1195 USD; natomiast z dyskiem 80GB 1695 USD.

Ad-Aware SE 1.03 Personal


Autor: Redakcja | źródło: MajorGeeks | 14:45
(9)Komentarzy (9)
Znany, ceniony i wielokrotnie nagradzany program firmy Lavasoft, pozwalający pozbyć się z naszego komputerka wszelkiej maści szpiegów. Wykrywa niebezpieczne programy, wpisy w rejestrze oraz "śledzące" pliki cookie po czym pozwala na ich usunięcie lub przeniesienie do "kwarantanny". Do pobrania ze strony MajorGeeks. Waga pliku: 2.5MB. (autor: Marek)

Packard Bell celuje w iPoda


Autor: DYD | źródło: 4press / TheRegister | 14:40
Komentarzy (0)
Brytyjska firma Packard Bell zapowiedziała wypuszczenie w przyszłym miesiącu nowego odtwarzacza muzyki z dyskiem twardym o pojemności 5GB. Firma ma nadzieję, że zdobędzie nabywców wśród tych osób, które nie będą mogły zdobyć iPoda Mini.

Odtwarzacz Pocket M@estro będzie kompatybilny z formatami MP3 i WMA i będzie wyposażony w tuner. Dodatkowo sprzęt będzie mógł pełnić rolę dyktafonu, a co więcej urządzenie będzie mogło także zapisywać odbierane audycje radiowe w plikach MP3. Do wymiany danych z urządzeniem służyć będzie port USB 2.0. » czytaj dalej

Nowe nagrywarki BenQ


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:35
Komentarzy (0)
Firma BenQ, wprowadza na polski rynek dwa nowe modele superszybkich nagrywarek DVD 16x: DW1610 oraz DW1620, które oferują nagrywanie z prędkością 16x (na płycie DVD R w formacie "plus" i "minus").

Model BenQ DW1620 wyposażony został w funkcję nagrywania dwuwarstwowego (DL - Dual Layer), która pozwala na dwukrotne zwiększenie pojemności zapisu na jednej płycie DVD+R DL (do 8.5 GB). Zainstalowane w nagrywarkach BenQ oprogramowanie Qvideo 2.0 pozwala na szybkie stworzenie DVD z materiałów DV/AV/TV. BenQ Book Type Managment pozwala na swobodny wobór dysku do zapisu w formacie DVD-ROM. Nagrywarki będą dostepne w Polsce już na przełomie sierpnia i września br., w cenie detalicznej 499 zł (z VAT) za model DW1610 oraz 559 zł za model DW1620.

Podwodna obudowa dla cyfrówki Leica


Autor: DYD | źródło: 4press / Engadet | 13:17
Komentarzy (0)
Firma Leica wprowadziła do sprzedaży specjalną wodoszczelną obudowę dla aparatów fotograficznych Digilux 2, dzięki której można robić zdjęcia nawet 80 metrów pod wodą.

Nowa obudowa została zaprojektowana we współpracy z belgijską firmą Hugyfot. Dzięki wysokiej wodoszczelności, obudowa jest doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych fotografów podwodnych, którzy mogą robić zdjęcia na dużej głębokości. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu panelowi sterującemu, fotograf ma możliwość korygowania pod wodą wszystkich parametrów. Co więcej, w miejscu panelu LCD aparatu znajduje się przezroczyste okienko, dzięki któremu użytkownik ma możliwość podglądnięcia wykonywanego zdjęcia. » czytaj dalej

Zostań redaktorem TwojePC!


Autor: DYD | 12:00
(9)Komentarzy (9)
Jeśli posiadasz rozległą wiedzę z zakresu nowości technologicznych PC, urządzeń pokrewnych, masz sporo wolnego czasu, a najnowsze (i te starsze...) technologie nie są Ci obce, i chciałbyś się przyłączyć i tym samym przyczynić się do rozwoju serwisu TwojePC.pl, to ta informacja jest skierowana do Ciebie! Poszukujemy osób z całej Polski na stanowisko Redaktor Aktualności. Wymagana bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umiejętność w odnajdywaniu ciekawych informacji, znajomość "branży", łatwość budowania zdań oraz zdolności redaktorskie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Epson: nowe skanery fotograficzne


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:37
(3)Komentarzy (3)
Epson poszerzył swoją ofertę o dwa nowe skanery płaskie - Epson Perfection 2480 Photo i Perfection 2580 Photo (na zdjęciu) oferujące rozdzielczość do 2400 x 4800 dpi - nie tylko przy skanowaniu fotografii czy dokumentów, ale również filmów. Model 2580 Photo wyposażono w automatyczny podajnik filmów, ułatwiający skanowanie i digitalizację 35-milimetrowych materiałów diapozytywowych i negatywowych. Skanery będą dostępne w handlu od lipca 2004, w cenach 610 pln brutto za skaner Epson Perfection 2480 i 719 pln brutto za skaner Epson Perfection 2580.

Skanery Epson Perfection 2480 Photo Epson Perfection 2580 Photo komunikują się z komputerem przez złącze USB 2.0. Skanery wyposażono również w program do edycji obrazów ArcSoft PhotoImpression 5 oraz program OCR ABBY Finereader 5, który przekształca skanowany tekst w dokumenty programu Word, zachowując przy tym oryginalne formatowanie.

 
Czwartek 12 sierpnia 2004

Premiera GeForce 6600 - pod strzechy?


Autor: DYD | 15:00
(26)Komentarzy (26)
Dziś nVidia ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej serii kart graficznych dla segmentu średniego GeForce 6600. Premiera produktowa dwóch modeli nowej serii GeForce 6 odbędzie się jutro i w sobotę podczas corocznej imprezy Quakecon, którą nVidia sponsoruje. nVidia zaprezentuje na Quakecon oba modele GeForce 6: GeForce 6600GT i GeForce 6600, których wydajność i zaawansowane możliwości techniczne mają sprawić, iż typowy Kowalski będzie miał możliwość upgrade'u komputera za "ludzkie" pieniądze, ciesząc się efektami gier nowej generacji (czytaj GeForce 6800). Sugerowana cena kart z GeForce 6 ma kształtować się na poziomie $199. Testy wykażą jak będzie wyglądał realny stosunek ceny do wydajności. W dalszej części informacji więcej danych i zdjęcia nowych referencyjnych kart z G6600, GT i SLI. » czytaj dalej

Przenośne 2,1GB Verbatima


Autor: DYD | źródło: 4press / Gizmodo | 14:53
(1)Komentarzy (1)
Verbatim wprowadził na rynek ciekawą "dyskietkę". Jest to przenośny dysk twardy "Store 'n' Go" o pojemności 2,1GB, wyposażony w złącze USB. Na dysku może się zmieścić ponad dwie godziny filmów wideo w formacie MPEG-1, ok 500 godzin muzyki w formacie MP3, prawie 1000 kolorowych zdjęć w rozdzielczości 300 dpi, czy setki innych plików z danymi.

Transfer danych na 1-calowy dysk twardy, wirujący z prędkością 4200 rpm, odbywa się za pośrednictwem kabla USB 2.0. Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 98SE, ME, 2000, XP, CE3.0; Mac OS 9x i nowszym oraz Linux 2.4 i nowszym. Dysk waży ok. 50g i jest dostępny do kupienia u dystrybutorów Verbatima w cenie ok. 250 USD za sztukę.

Demo MP Xpand Rally przesunięte


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:20
(6)Komentarzy (6)
Jaki informuje firma Techland, wydanie dema MP Xpand Rally zostało przesunięte na 26.08.2004. "Chcemy dać graczom produkt jak najwyższej jakości, dlatego, mimo iż jest to demo Xpand Rally postanowiliśmy przesunąć datę jego wydania. Pozwoli nam to dopracować Xpand Rally MP Demo", mówi Paweł Marchewka - producent Xpand Rally.

W poprawionej wersji dostępne będą dwa samochody w dwóch malowaniach każdy oraz dwie trasy. Gracze do wyboru będą mieli dwa modele zachowania samochodu: symulacyjny i zręcznościowy. Oprócz zwykłych rajdów (wyścig z czasem) i wyścigów head to head (z kolizjami) możliwa będzie również rozgrywka w trybie free style, pozwalająca na walkę na całej mapie bez ograniczeń do wytyczonej trasy. Dzięki możliwości regulacji głównych podzespołów samochodu, istniała będzie możliwość dopasowania samochodu do warunków panujących na trasie i indywidualnych preferencji. » czytaj dalej

Nowy zestaw bezprzewodowy Media-Tech


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 13:45
(6)Komentarzy (6)
Na rynku bezprzewodowych zestawów typu klawiatura plus myszka pojawił się nowy model firmy Media-Tech MT-1403. Zestaw komunikuje się z komputerem drogą radiową. Zasilany jest ładowarką z akumulatorami, znajdująca się na standardowym wyposażeniu zestawu. Na klawiaturze MT-1403 znajdują się 103 standardowe przyciski, 33 przyciski multimedialne i internetowe. Istnieje też możliwość konfiguracji 13 skrótów klawiszowych z funkcjami MS Office. Innym udogodnieniem, jakie odnajdziemy na klawiaturze MT-1403 jest rolka nawigacyjna dająca dostęp do użytecznych funkcji w rozwijanym menu kontekstowym (pop-up). » czytaj dalej

Tablety PC wciąż jednak za drogie


Autor: DYD | źródło: 4press / VNunet | 13:06
(1)Komentarzy (1)
Wysoka cena tabletów sprawia, że urządzenia te wciąż znajdują na rynku niewielu nabywców. Według dystrybutorów, dobrym pomysłem na zwiększenie sprzedaży tabletów jest obniżenie cen oraz wypuszczenia lepszego oprogramowania.

Stosunek liczby sprzedanych tabletów w porównaniu do standardowych notebooków wynosi przeszło 1:100 i nie widać perspektyw na jego zmniejszenie. Jak podała firma Canalys, w drugim kwartale 2004r. sprzedano 3,6 mln sztuk notebooków i zaledwie niecałe 35 tys. tabletów. "Na rynku widoczny jest zwiększony popyt na przenośne urządzenia elektroniczne. Zaobserwowaliśmy taki trend w segmencie notebooków, telefonów komórkowych i inteligentnych telefonów. Niestety, tablety nie załapały się na tą falę wzrostową, szczególnie poza obszarem Stanów Zjednoczonych, gdzie wymagania klientów - np. dotyczące rozpoznawania mowy czy aplikacji związanych z informacjami charakterystycznymi dla danego kraju- są dużo bardziej zróżnicowane" - powiedział Mike Welch, wice prezes Canalys. » czytaj dalej

Seagate pozwał byłego pracownika


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:01
(9)Komentarzy (9)
Firma Seagate wniosła skargę w Sądzie Stanowym Minnesota State Court, która ma na celu zapobieżenie wykorzystaniu informacji objętych tajemnicą handlową, przez pana Pete'a Goglia, byłego pracownika firmy Seagate, obecnie zatrudnionego w konkurencyjnej firmie - Western Digital. Pan Goglia spędził w firmie Seagate 17 lat i w tym czasie brał czynny udział w pracach w zakresie rozwoju technologii zapisu/odczytu. Pete Goglia niedawno przeszedł do firmy Western Digital, otrzymał stanowisko szefa sekcji rozwoju zapisu na głowicy. W pozwie przeciwko niemu pojawiają się zarzuty o wyjawienie tajemnic handlowych Seagate, objętych klauzulami poufności. » czytaj dalej

e-Vac: inteligentny odkurzacz


Autor: DYD | źródło: 4press / I4U | 12:58
Komentarzy (0)
W ofercie SharperImage pojawił się nowy inteligentny odkurzacz e-Vac, który potrafi posprzątać podłogę bez pomocy człowieka. Urządzenie, podobnie jak odkurzacz Roomba firmy iRobot, jest wyposażone w czujniki dotykowe, które umożliwiają mu omijanie przeszkód na drodze sprzątania. Dodatkowe sensory zabezpieczają sprzęt przed upadkiem ze schodów. Odkurzacz posiada dwa tryby sprzątania, "mocne"- dostosowane do sprzątania powierzchni twardych i "lekkie" - stosowne do sprzątania dywanów i wykładzin. Włączając e-Vac, który może być sterowany za pośrednictwem pilota, można określić m.in. maksymalny czas "ssania" na 15, 30 lub 45 minut.

Odkurzacz jest pozbawiony elementów jednorazowego użytku, takich jak worek na śmieci czy filtr, co ogranicza koszty eksploatacji urządzenia zaledwie do zużywanego prądu. Wsysane śmieci gromadzone są w zmywalnym filtrze, który po zapełnieniu wystarczy po prostu opróżnić i odkurzacz jest gotowy do dalszej pracy. » czytaj dalej

Pandora Tomorrow, premiera w piątek


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:12
(7)Komentarzy (7)
Cenega informuje, że już w najbliższy piątek, 13 sierpnia, do sklepów na terenie całego kraju trafi szpiegowska gra akcji firmy Ubisoft - Splinter Cell: Pandora Tomorrow. Nowe przygody Sama Fishera dostarczą wszystkim fanom tej gry rozrywki na wiele godzin. Gra dostępna jest w kinowej, polskiej wersji językowej. Splinter Cell: Pandora Tomorrow to kolejna część przygód Sama Fishera - agenta antyterrorystycznego, atakującego z ukrycia. Na graczy czeka doskonała grafika, świetne efekty dźwiękowe i dostęp do wielu gadżetów szpiegowskich, które wykorzystywane są przez agentów tajnych agencji na całym świecie. Weź udział w wojnie z terroryzmem - wciel się w postać Sama Fishera i ruszaj do akcji. Recenzja zostanie zamieszczona na naszym serwisie.

HyperSnap-DX 5.60.03 PL


Autor: DYD | 12:06
Komentarzy (0)
Ukazała się w nowa, polska wersja programu HyperSnap-DX. Polska edycja jest zaktualizowana do najnowszej wersji 5.60.03. HyperSnap-DX to zaawansowane narzędzie do przechwytywania ekranów z systemu Windows (zrzuty ekranu) oraz obróbki i edycji otrzymanych w ten sposób obrazów. Umożliwia też zrzuty z gier komputerowych pracujących w trybie pełnoekranowym, używających DirectX lub Glide, filmów DVD, a także z niektórych programów odtwarzających video. Informacje co nowego? w wersji 5.60.03 dostępne są tutaj. Download polskiej wersji 5.60.03 dla systemów Windows 9x, NT4, Windows 2000 i Windows XP możliwy jest z następujących lokalizacji: hyperionics.com (3.05 MB).

 
Środa 11 sierpnia 2004

Aparaty cyfrowe: Photon 484 vs Luxmedia 4008


Autor: NimnuL | 17:00
(89)Komentarzy (89)
Długiego wstępu do aparatów cyfrowych pisać raczej nie trzeba. W dzisiejszych czasach słyszał o nich już każdy, większość natomiast ma własny lub przynajmniej miała w rękach jakiś model cyfraka. Popularność tych urządzeń w głównej mierze wynika ze spadającej ceny i rosnących możliwości. Coraz rzadziej kupowane są aparaty rejestrujące zdjęcia na błonie negatywowej, częściej wybór pada na modele z krzemową pamięcią. Niezaprzeczalnymi zaletami modeli cyfrowych są niewielkie rozmiary (większości popularnych cyfraków) i wygoda użytkowania (natychmiast widzimy rezultaty swojej pracy. Modeli cyfrowych na rynku przybywa coraz więcej, a wybór staje się ogromny, zaczynając od tanich i prostych aparatów zwanych małpkami, przez zaawansowane modele, a na lustrzankach cyfrowych kończąc. Walkę o rynek aparatów cyfrowych podjęły nie tylko znane i cenione marki, ale także firmy nie zajmujące się dotychczas rynkiem fotograficznym.

Od niedawna na polskim rynku w sprzedaży dostępne są aparaty Luxmedia 4008 znanej firmy Praktica (niemiecki koncern Pentacon) oraz bliźniaczo podobny do Luxmedii, Photon 484 firmy Pentagram. Dziś one poszły na warsztat testowy TwojePC - zapraszam serdecznie do recenzji. » czytaj dalej

ELSA GeForce PCX 5750


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 16:04
(3)Komentarzy (3)
Japoński producent kart graficznych, firma ELSA, przedstawił nowy produkt - urządzenie GLADIAC PCX 736 z 256MB pamięci i złączem PCI Express x16. Karta oparta jest na procesorze graficznym nVidii GeForce PCX 5750. Urządzenie taktowane jest zegarem 425/500 MHz, posiada 128-bitową szynę oraz dwa wyjścia wideo DVI-I i D-Sub. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość przez DVI-I to 1600 x 1200 pikseli, zaś złącze D-Sub pozwala na wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli.

Nowa karta graficzna ELSA sprzedawana jest z zestawem sterowników DirectX 9.0 i OpenGL 1.4. Na razie GLADIAC PCX 736 dostępna będzie tylko w Japonii w cenie ok. 210 USD.

140 fotografii z Wakacji w Galerii


Autor: DYD | 15:58
(1)Komentarzy (1)
Konkursowa Galeria z Wakacji liczy już łącznie 140 fotografii. Nasza galeria powiększa się o kolejne trzy części (w każdej części zamieszczamy maksymalnie 10 zdjęć). Oto nowe: Część XII, Część XIII oraz Część XIV. Przypominamy, iż TwojePC.pl wraz ze sponsorem - firmą EPSON zaprasza wszystkich amatorów fotografii cyfrowej (i nie tylko) do wakacyjnego konkursu. Wystarczy podesłać do redakcji TwojePC.pl jedno zdjęcie utrwalone cyfrowo z tegorocznych wakacji, aby znalazło się ono w naszej galerii. Nagrodami są dwie fotograficzne drukarki Epsona.

Nowoczesne technologie stresują Brytyjki


Autor: DYD | źródło: 4press / TheRegister | 13:18
Komentarzy (0)
Mieszkanki Wielkiej Brytanii przyznały, że nowe technologie które pojawiają się na rynku, zwiększają ciśnienie w nieustannej walce, jaką toczą one aby pogodzić życie zawodowe i obowiązki domowe. Z przeprowadzonego przez magazyn Good Housekeeping badania wynika, że Brytyjki ulegają presji nieustannego "bycia pod kontaktem. Okazuje się, że telefon komórkowy i poczta elektroniczna to jedne z najbardziej czasochłonnych "przedmiotów" pracujących matek, czyniących ich życie bardziej gorączkowym i zabieganym. » czytaj dalej

Myst IV - Revelation Demo


Autor: DYD | 10:28
Komentarzy (0)
Firma Ubisoft oficjalnie wypuściła wczoraj demo wersję czwartej części Mysta - gry przygodowej, z dużą ilością logicznych zagadek. Pierwszy Myst dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze wszedł do kanonu jednych z najchętniej kupowanych gier w historii. Myst IV: Revelation to wedle zapowiedzi twórców dramatyczna fabuła, wspaniała przygoda i decyzje, które wpłyną na przebieg rozgrywki. Fotorealistyczna grafika, ciekawe łamigłówki i ścieżka dźwiękowa opracowana przy współudziale Petera Gabriela mają gwarantować doskonałą zabawę w świecie Myst. Dla wszystkich fanów gier przygodowych pozycja obowiązkowa, przynajmniej do sprawdzenia w wersji demo. Pełna edycja gry planowana jest w Polsce na listopadzie (wydawca: Cenega). Demo można pobrać z serwerów www.gamershell.com (191 MB).

LG wchodzi w komórki w kraju


Autor: DYD | 10:26
(3)Komentarzy (3)
Firma LG Electronics wprowadziła na polski rynek dwa modele telefonów komórkowych: LG G7050 (na zdjęciu) oraz LG C1200. Odbywa modele będą dostępne od sierpnia w sieci Era. W pozostałych sieciach telefonii komórkowej telefony LG pojawią się jeszcze w tym roku. LG notuje wysoki poziom sprzedaży tych urządzeń w Azji. Telefony produkowane przez firmę LG Electronics są dostępne w Europie w takich krajach jak Włochy, Wielka Brytania, Niemcy. Teraz koncern wprowadza swoje urządzenia równocześnie na rynek polski i czeski.

Model G7050 to telefon typu slide-down, z odsuwaną klawiaturą, pod którą kryje się duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,89",o rozdzielczości 128x160 pikseli z paletą 65000 kolorów. Telefon wyposażony jest w 40 głosowe polifoniczne dzwonki, posiada możliwość wysyłania i odbierania wiadomości multimedialnych MMS, posiada przeglądarkę internetową (WAP 2.0) oraz funkcję umożliwiające nagrywanie krótkich wiadomości głosowych, wybieranie głosowe i dodatkowo głosowe dźwięki klawiatury. Model G7050 posiada wbudowany aparat fotograficzny VGA o rozdzielczości 320000 pikseli. » czytaj dalej

Groźny dla "komórek" Mosquito


Autor: DYD | źródło: 4press / VNunet | 10:17
(2)Komentarzy (2)
Niestety, plaga wirusów coraz szybciej wkracza w świat telefonii komórkowej. Pojawił się nowy szkodnik o nazwie Mosquito, który udaje grę. W rzeczywistości jest to program wysyłający wiadomości SMS bez wiedzy abonenta. Jedna z pierwszych próbek nowego wirusa została wykryta w pirackiej wersji gry Mosquito v2.0. Po uruchomieniu aplikacji trojan przystępuje do niekontrolowanego rozsyłania wiadomości tekstowych.

Wirus atakuje telefony komórkowe pracujące na szeroko rozpowszechnionym systemie operacyjnym Symbian Series 60. Po aktywacji, wirus dokonuje auto-kopiowania do lokalizacji \system\apps\Mosquitos\Mosquitos.app i zaczyna wysyłać SMS-y obciążające rachunek abonenta. Na forum dyskusyjnym Nokii pojawiły się już pierwsze osoby, które potwierdziły utratę pieniędzy związaną z działalnością wirusa. » czytaj dalej

 
Wtorek 10 sierpnia 2004

Technika: x86 i rozszerzenia...


Autor: shadow | 11:00
(36)Komentarzy (36)
Porównując opisy współczesnych procesorów x86 natkniemy się na całą masę tajemniczych skrótów - wśród nich znajdziemy też takie jak MMX, 3DNow! czy SSE. Co kryje się za tymi nazwami? W kilku słowach - zestawy dodatkowych instrukcji obsługiwanych przez jednostkę centralną. Swego rodzaju dodatkowe słownictwo języka, którym operuje procesor. Dzięki temu - jeśli wierzyć marketingowemu zgiełkowi producentów - nasz komputer nie dość, że zmiecie przeciwników, to jeszcze pozostanie rześki na długie lata. Brzmi pięknie, ale czy stwierdzenie takie jest chociaż bliskie prawdy? Czy na tej podstawie warto dokonywać wyboru - przecież każdy producent oferuje w swoim rozwiązaniu coś, czego nie znajdziemy u konkurencji. Czym różnią się od siebie najpopularniejsze rozszerzenia? Na czym polega ich działanie, jak wygląda praktyczne ich użycie? Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania. To nie wszystko - by mieć solidne podstawy, drogę do nowoczesnego x86 rozpoczniemy od pozbawionego dodatków procesora 386. » czytaj dalej

Far Cry Benchmark v1.3.0


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:57
Komentarzy (0)
Bracia z węgierskiej strony HardwareOC.hu dali znać o kolejnej wersji swojego narzędzia umożliwiającego sprawdzenie wydajności komputera w grze FarCry. Dostępnych jest kilka demek do testu, lub możliwość wczytania własnego dema. W konsoli wybieramy tryb rozdzielczości, rodzaj renderingu, wybór Pixel Shadera i szczegółowości grafiki, poziom detali, etc. Kiedy testy zostaną zakończone, dostajemy wyniki przygotowane w postaci strony HTML. Plik dostępny jest ze strony autora (1.50 MB). Nowa wersja dodaje wsparcie dla różnych wersji Far Cry (polska wersja jest obsługiwana poprawnie), dodane Ultra details, usunięte drobne błędy, dodana możliwość robienia screenshotów.

Doom3 kosztował 14 milionów USD


Autor: DYD | 10:56
(17)Komentarzy (17)
Ciekawy artykuł ukazał się na łamach CNet.com, w którym można odnaleźć informacje na temat zakulisowych prac nad Doom3. Oczywiście starsi Czytelnicy wiedzą, że ten tytuł swoimi korzeniami sięga roku 91, w którym to ukazał się "Wolfenstein 3D". Następny był "Doom" w 1993 oraz "Doom II" w 1994, a dalej już seria "Quake" od 1996. Główny programista id - Carmack - wspomniał, iż pierwszego Dooma tworzył przez niecały rok 5 - 6 osobowy zespół, a koszty wyniosły około 1 milion USD. Przy Doom3 pracowała już ekipa 25 osób przez 4 lata z budżetem sięgającym 14 milionów USD. Z kolei prezes id - Hollenshead - dodał od siebie, iż przy "Doom 3" zespół pracował 80 godzin w tygodniu, mając tylko niedziele na odpoczynek. Taki harmonogram trwał od stycznia do czerwca tego roku, aby skończyć projekt na czas...

Nowe płyty ABIT'a - Fatal1ty


Autor: DYD | źródło: 4press / x-bit labs | 10:55
Komentarzy (0)
Jeden z czołowych producentów płyt głównych, firma ABIT, zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej serii swoich produktów - płyt rodziny Fatal1ty. Jak może wskazywać choćby sama nazwa urządzeń, nowości Abita będą dedykowane przede wszystkim graczom. "Nie ujawniamy wiele informacji na temat nowych płyt głównych serii Fatal1ty, ale bazując na dostępnych informacjach mogę powiedzieć, że produkty Fatal1ty będą całkowicie odmienne od tych, jakich można się spodziewać od ABIT-a" - wyjaśniał w nieco zagmatwany sposób rzecznik firmy.

Choć ABIT oficjalnie nie podaje żadnych szczegółów na temat zapowiadanej nowości, to na rynku pojawiły się pewne przecieki, według których pierwsza płyta główna serii Fatal1ty będzie oparta na chipsecie Intela i925X i będzie dedykowana pod procesory w obudowie LGA775. Pod koniec roku pojawić się ma płyta chipsetem i925XE, która będzie obsługiwać szynę systemową 1066MHz oraz płyta pod AMD64 na nForce4, prawdopodobnie wyposażona w 2 sloty PCI Express x16. » czytaj dalej

Przenośny komputer JVC


Autor: DYD | źródło: 4press / Digit-Life | 10:53
Komentarzy (0)
Od poniedziałku w ofercie firmy Victor (japoński oddział JVC) znajduje się ultra nowy notebook InterLink MP-XV831. Urządzenie posiada 8,9-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz wbudowany wieloformatowy napęd DVD. Komputer jest wyposażony w niskonapięciowy procesor Pentium M 1GHz, 256MB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 40GB oraz moduł komunikacji bezprzewodowej IEEE 802.11b/g.

Wymiary zewnętrzne notebooka InterLink MP-XV831 to 235 x 214 x 43,2mm, a jego waga wynosi 1,47kg. Bateria zapewnia zasilanie komputera przez 5,5 godzin. Notebook jest sprzedawany wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Professional w cenie ok. 2100 USD.

Belinea 102025, 20 cali LCD


Autor: DYD | 10:51
(4)Komentarzy (4)
Maxdata poszerza swoją ofertę o kolejny monitor ciekłokrystaliczny. Belinea 102025 to monitor LCD o przekątnej ekranu 20,1 cala. Belinea 102025 to propozycja dla wymagających użytkowników. Kontrast 700:1, czas reakcji matrycy (wł/wył) 15/10ms, rozdzielczość nominalna 1600 x 1200 pikseli, jasność 250 cd/m2 to cechy tego monitora. LCD jest wyposażony zarówno w wejście analogowe, jak i złącze DVI-D. Regulacja wysokości oraz możliwość montażu na ścianie sprawiają, że użytkownik nie powinien mieć najmniejszych problemów z umieszczeniem monitora w najdogodniejszym dla siebie miejscu i jego odpowiednim ustawieniem. Monitor jest objęty 36-miesięczną gwarancją w systemie door-to-door. Cena Belinea 102025 została ustalona na poziomie 3998 PLN brutto. certyfikaty: TCO99, ISO 13406-2, TÜV Ergonomie.

XP Service Pack 2 do pobrania


Autor: DYD | 10:50
Komentarzy (0)
Zaawansowani użytkownicy systemów XP w wersji angielskiej i niemieckiej mogą już pobrać oficjalną, pełną wersję Windows XP Service Pack 2 (waga pliku 266MB). Wkrótce powinna się pojawić także polska wersja SP2 zarówno w wersji do pobrania w całości jak i przez witrynę Windows Update. Artykuł na temat SP2 zamieścił polski serwis xp.net.pl a w nim opis: przegląd nowych technologii zawartych w XP SP2, SP2 a legalność systemu Windows XP, dodatkowe materiały, etc.

Tutaj dostępna jest długa lista poszczególnych poprawek, jakie SP2 wnosi do systemu XP. Dodatkowy opis "Release Notes" dostępny jest tutaj.

Dźwięk Creative'a zintegrowany na płycie


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:20
Komentarzy (0)
Być może już niebawem, dzięki porozumieniu firm Analog Devices i Creative. Zgodnie z porozumieniem Creative wprowadzi na rynek rozszerzenie bazujące na technologii Sound Blaster do zintegrowanych systemów dźwiękowych firmy Analog Devices. Pozwoli to użytkownikom posiadającym komputery wyposażone w płyty główne różnych producentów a wykorzystujących układy audio firmy Analog Devices, uzyskać wyższą jakość dźwięku. Możliwości i funkcje nowych układów będą mogły zostać rozszerzone o: aplikacje głosowe, zaawansowane efekty dźwiękowe oraz wysoką jakość dźwięku w filmach DVD i w grach nowej generacji. Oprócz umożliwienia szerokim rzeszom klientów firmy Analog Devices rozbudowania swoich systemów dźwiękowych, Creative wprowadzi na rynek bogatą ofertę nowych kart dźwiękowych i systemów audio. Będą one dostępne po koniec roku 2004. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 9 sierpnia 2004

Pełna recenzja kart nowej generacji !


Autor: Kris | 14:30
(37)Komentarzy (37)
Po wielu tygodniach zmagań ze sprzętem najnowszej generacji, z prawdziwą przyjemnością zawiadamiam zainteresowanych o ukończeniu największej recenzji, jaką mi przyszło w życiu napisać. Udało mi się przetestować wszystkie, zaanonsowane wcześniej modele kart serii GeForce 6800 oraz Radeon X800, dzięki czemu mogę, za pomocą trzeciej i ostatniej odsłony, zamknąć recenzję "Nowa Generacja". Zapraszam do lektury... » czytaj dalej

Przyspiesz Doom3 na ATI


Autor: DYD | źródło: Board | 14:22
(19)Komentarzy (19)
Pod tym adresem, ma forum serwisu Bbeyond3d.com, ukazał się poradnik jednego użytkownika, którego celem jest zwiększenie wydajności w grze Doom 3 na kartach z układami ATI. Chętni, posiadacze Radeon'ów którzy spróbują skorzystać z tego poradnika, niech opiszą wrażenia potomnym... Doniesienia głoszą, że możliwy jest nawet wzrost framerate rzędu 40%. Po testach jednak widać, że przyrost fps jest nikły i sam autor przyznaje, że ponoć wydajność wzrasta dopiero przy ustawieniach 6xAA/16xAF i an specjalnych sterownikach. Na sprzęcie P4 3,2 GHz @ 3,4 i R9600XT @ Cat 4.7 w 800x600 różnicy w ogóle nie było (42 fps w timedemo demo 1 – wejście do konsoli ctrl+alt+tylda)...

Z kolei tutaj dostępny jest przepis, jak włączyć na stałe latarkę w Doom3, aby błądząc po korytarzach z bronią było widniej...

Porcja najnowszych Biosów


Autor: DYD | źródło: W2S | 14:18
Komentarzy (0)
Kolejna porcyjka nowych BIOSów do aktualizacji płyt. Chcesz się dowiedzieć czy do Twojej płyty głównej pojawił się nowy BIOS? Jeśli tak to warto odwiedzić ten czeski site PCTunning.cz, na którym właśnie ukazała się obszerna lista o kilkudziesięciu nowych BIOS-ach do kilkunastu popularnych płyt głównych. Oto lista (w nawiasie ilość nowych BIOSów): ABIT (6), Albatron (14), AOpen (10), ASUS (14), Biostar (13), DFI (6), ECS (2), Gigabyte (10), Chaintech (4), Intel (6), Jetway (6), Matsonic (4), MSI (4), PCChips (5), Supermicro (11) oraz TYAN (4).

MkiVki: przenośny odtwarzacz multimediów


Autor: DYD | źródło: 4press / Gizmodo | 14:07
Komentarzy (0)
Koreańska firma MagicEyes Digital zaprezentowała nowy przenośny odtwarzacz multimediów, oparty na pamięci flash. MkiVki posiada 2,5-calowy panel LCD o rozdzielczości 480 x 234 pikseli. Urządzenie umożliwia odtwarzanie plików muzycznych, wideo oraz przeglądanie zdjęć. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu mikrofonowi i cyfrowemu aparatowi fotograficznemu, MkiVki może nagrywać dźwięki i "zapamiętywać" obrazy. Sprzęt posiada 32MB pamięci ROM oraz 128MB pamięci flash. Zewnętrzne wymiary urządzenia to 94,3 x 71 x 23,4mm, a jego waga wynosi 158g.

Tajwańskie terabajty


Autor: DYD | źródło: 4press / DigiTimes | 14:00
(3)Komentarzy (3)
Tajwański instytut Industrial Technology Research we współpracy z kilkoma rodzimymi firmami sektora IT zapowiedział rozpoczęcie masowej produkcji nowego rodzaju kart pamięci - zwanych "µcard". Nowe karty zostaną po raz pierwszy zaprezentowane światu na wystawie Taipei International Electronics Show, która odbędzie się w dniach 8-12 października 2004r.

Nowe karty mają być szansą dla lokalnych firm IT, które obecnie licencjonują rozwiązania z zewnątrz, na ograniczenie zależności technologicznej od producentów zagranicznych. Urządzenia będą miały gigantyczną maksymalną pojemność - 2TB. "µcard". będą zapewniały transfer danych z szybkością 120MB/s, czyli 10 razy większą niż oferują to obecne karty Secure Digital (SD). Wśród innych funkcji wymienia się także kompatybilność z USB 2.0, niski pobór mocy oraz szybki interfejs I/O kompatybilny z formatami istniejących kart pamięci. Nowości znajdą zastosowanie m.in. w komputerach, telefonach komórkowych, cyfrowych aparatach fotograficznych, cyfrowych magnetowidach i odtwarzaczach MP3. » czytaj dalej

Mini-ITX pod Pentium M


Autor: DYD | źródło: 4press / CDRinfo | 10:04
Komentarzy (0)
Firma IBASE Technology, czołowy producent zintegrowanych modułów komputerowych, rozpoczęła sprzedaż najnowszej płyty głównej standardu Min-ITX, dedykowanej pod procesory Pentium M. Na płycie znajduje się chipset Intel 855GME. Płyta główna to produkt adresowany do zastosowań w terminalach sprzedaży, interaktywnych kioskach, automatach oraz w aplikacjach przemysłowych. Urządzenie odznacza się wyśmienitą wydajnością, a jednocześnie gwarantuje nieduży pobór mocy. Płyta, wyposażona w szynę systemową 400MHz, może obsługiwać procesory Intel Pentium M taktowane zegarem do 1,6GHz i do 1GB pamięci RAM. Z płytą Mini-ITX MB890 zintegrowano także kartę graficzną taktowaną zegarem 250 MHz. » czytaj dalej

Blu-ray: nagrywarka Samsunga na koniec roku


Autor: DYD | źródło: 4press / AsiaBizTech | 10:03
(2)Komentarzy (2)
Na odbywającym się w Tokio seminarium "Blu-ray Disc Information Seminar" firma Samsung Electronics zaprezentowała prototypowy model swojej nagrywarki Blu-ray Disc. Początek sprzedaży urządzenia zaplanowano pod koniec 2004 roku. Na początku sprzedaży nagrywarka Blu-ray Disc Samsunga będzie dostępna tylko w Korei i Ameryce Północnej. Zaprezentowane urządzenie było praktycznie identyczne z nagrywarką Blu-ray Disc, jaką Samsung przedstawił w trakcie styczniowego Consumer Electronics Show.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, według których nagrywarka miała być kompatybilna z BD-ROM, urządzenie na razie obsługuje tylko nośniki wielokrotnego zapisu Blu-ray Disc. Można wymienić dwa powodu ograniczenia funkcjonalności urządzenia - pierwsza wersja specyfikacji formatu fizycznego BD-ROM została określona w czerwcu 2004r, a kształt logicznego formatu nie został sfinalizowany do tej pory; a także wypełnienie wymogów systemów ochrony przed kopiowaniem wymaga pełnej zgodności ze specyfikacją systemu AACS, przedstawioną w lipcu tego roku.

Xpand Rally Demo


Autor: DYD | źródło: Board | 10:02
(16)Komentarzy (16)
[Update: Na prośbę producenta, demo zostało usunięte z serwerów.] Coś dla fanów gier rajdowych. Polska firma Techland, o której ostatnio jest dość głośno (m.in. za sprawą gry Chrome) wypuściła demo wersję dla pojedynczego gracza gry rajdowej Xpand Rally. W tej wersji dostępne są dwa auta oraz trzy trasy (USA Arizona, Polska i Kenia), a gracze mają do wyboru dwa modele zachowania samochodu: symulacyjny i zręcznościowy. Dla tych co lubią podłubać przy samochodzie w garażu jest możliwość "podrasowania" części.

Pełna wersji Xpand Rally (premiera ma nastąpić 24.09.2004) poza trybem multiplayer oferować będzie również rozbudowany tryb kariery z ponad 70 wyścigami i ponad 700 częściami do tuningu samochodów, oraz tryb single race. Gracze do wyboru otrzymają 35 rajdowych samochodów podzielonych na 8 grup.

CPU Spy 1.04 do badania procesora


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 10:01
(1)Komentarzy (1)
CPUSpy to program do identyfikacji i sprawdzania szczegółowych danych o procesorach firm Intel i AMD. Aplikacja oprócz prezentowania standardowych danych takich jak typ procesora, wartość zegara w megahercach, wartość magistrali FSB, podaje szczegółowe dane o klasyfikacji procesora, dostępnych funkcjach, obudowie oraz ilości i rodzaju cache'a L1, L2 oraz L3 posiada bazę danych procesorów AMD i Intela, wyświetla numer IP, informację o dostępnej pamięci fizycznej i wirtualnej a także test pamięci cache. Wszystko w jednym, małym programie dostępnym ze strony sinnercomputing.com (49 KB). Informacje szczegółowe o wersji 1.04 tej aplikacji na stronie domowej.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL