Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 11 marca 2005  
    

ATI R520 ma rodzeństwo


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:30
Komentarzy (0)
Jak podaje The Inquirer, na bazie architektury układu ATI R520 znanego także pod nazwą Fudo powstaną co najmniej dwie inne karty. Pierwsza z nich skierowana jest na rynek "mainstream" czyli środkową kategorię cenową i ma stanowić zastępstwo dla kart typu Radeon X700 Pro. Jej cena powinna zatem wynosić poniżej 200 dolarów a jej GPU ma być produkowane w technologii 90nm. Premiera tej karty spodziewana jest w trzecim kwartale tego roku. W niższej kategorii cenowej pod koniec trzeciego kwartału pojawi się układ o kodowej nazwie RV515, również czerpiący z rozwiązań R520. Karty na tym układzie mają zastąpić Radeony X300, X300 SE oraz X600 a ich GPU również będą produkowane w technologii 90nm. Obydwie rodziny kart tak jak i R520 będą posiadać pełną obsługę Shader Model 3.0 a ponadto występować w odmianach zarówno PCI-Express jak i AGP.

Odświeżone Athlony 64 w kwietniu


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 13:33
(2)Komentarzy (2)
Na stronach AMD można już znaleźć uaktualnione kody dla procesorów AMD Athlon 64 w nowej wersji E3. Wersja E3 - czyli stepping E3 - ma wnieść obsługę instrukcji SSE3, drobne poprawki w kontrolerze pamięci i wyższe taktowanie układów. Athlony 64 w tej wersji zawierają rdzeń znany dotąd pod kodową nazwą Venice, zawierający 512kB pamięci cache. W nowej wersji w technologii 90nm i ze steppingiem E3 do sprzedaży trafi także model 3800+, dostępny dotąd tylko w wersji 130nm. Niedługo po tych procesorach do sprzedaży ma wejść układ San Diego - będzie to Athlon 64 4000+ z 1MB pamięci cache, ze steppingiem tym razem w wersji E4. » czytaj dalej

Samsung zmienia podświetlenie LCD


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 10:36
(11)Komentarzy (11)
Podczas wystawy CeBIT Samsung przedstawił swoje plany odnośnie podświetlenia w produkowanych przez siebie monitorach LCD. Obecne rozwiązania mają swoje ograniczenia i dlatego producenci starają się temu przeciwdziałać. Samsung chce zastąpić dotychczasowe podświetlenie w technologii CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lighting) nowszym rozwiązaniem o nazwie FFL (Flat Fluoresence Light). Stosowane obecnie podświetlenie CCFL potrafi odwzorować około 72% palety kolorów NTSC podczas gdy FFL potrafi odwzorować już około 90%. Zmiany te zostaną wprowadzone do produkowanych monitorów pod koniec tego roku. Z kolei w 2006 roku do produkcji ma wejść podświetlenie w technologii LED, zwiększające odwzorowanie do 105% i jednocześnie trwałość monitora z 60 tysięcy godzin do 100 tysięcy.

Asus prezentuje monitory LCD


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 10:06
Komentarzy (0)
Asus na targach CeBIT przedstawił swoje monitory LCD, tym samym dołączając do grona firm oferujących tego typu produkty. Przedstawiony 17-calowy monitor o nazwie PM17T bazuje na matrycy firmy AU Optronic i oferuje czas reakcji 16ms. Jego cena ma wynosić 299 Euro a do sprzedaży ma trafić w najbliższym czasie. Na czerwiec tego roku zapowiadany jest także model 19-calowy, z czasem reakcji 8ms. Najciekawszym jednak faktem jest gwarancja na te monitory - w ciągu 3 miesięcy od zakupu producent wymieni monitor na nowy jeśli pojawi się jeden z uszkodzonych pikseli świecący w kolorze białym, czerwonym, zielonym lub niebieskim. Nie wiadomo kiedy monitory trafią do sprzedaży w naszym kraju i czy gwarancja w takiej formie zostanie utrzymana.

PowerColor X800 z pasywnym chłodzeniem


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 09:58
Komentarzy (0)
Jak podaje The Inquirer, firma Tul, produkująca karty graficzne pod nazwą PowerColor przedstawiła na targach CeBIT dwie nowe karty z chłodzeniem pasywnym: PowerColor SCS X800 oraz SCS X700 Pro. Modele ta bazują na układach ATI Radeon X800 oraz X700 Pro a ich chłodzenie stanowią dwa duże radiatory po obu stronach karty, połączone poprzez rurki z cieczą (HeatPipe). Dzięki takiej konstrukcji mimo wydzielanych przez karty sporych ilości ciepła obywają się one bez wentylatorów - największa zaleta to bezgłośność takich kart ale także większa bezawaryjność. Jak na razie dokładna cena tych kart nie jest znana ale mają one wkrótce trafić do sklepów.

Nowe monitory LCD Samsunga


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:31
(8)Komentarzy (8)
Na trwających właśnie targach CeBIT firma Samsung prezentuje kilka nowych monitorów LCD. Pierwszy z nich to 19-calowy 930B z matrycą TN. Oferuje on kontrast na poziomie 700:1, jasność 300 cd/m2 i co najciekawsze czas reakcji matrycy 4ms - nie wiadomo jednak w jaki sposób mierzony. Kolejne monitory to 17-calowy 173Plus (w USA 174P) oraz 19-calowy 193Plus (194P w Stanach) z matrycami VA - w modelu 173Plus deklarowany czas reakcji matrycy jest na poziomie 8ms. Ostatni z prezentowanych modeli to 750P również z matrycą VA. Jego kontrast określono na 1500:1 a czas reakcji na 6ms. Tak niskie czasy reakcji uzyskiwane są dzięki technologii overdrive, która zwiększa napięcie przy przejściach między niektórymi kolorami – między którymi decyduje kontroler sterujący matrycą. » czytaj dalej

Logitech przedstawia MX 518


Autor: Adam | źródło: Anand | 08:21
(12)Komentarzy (12)
Logitech oficjalnie zaprezentował nową myszkę dla graczy o nazwie Logitech MX 518. O jej prototypie informowaliśmy już wcześniej - jej obudowa ma nietypowy wzór, przypominający dziury po kulach. Najważniejsze nowości to możliwość łatwej zmiany rozdzielczości myszki podczas gry - przy pomocy jednego klawisza można zmieniać rozdzielczość między 1600 dpi a 400 dpi. Oprogramowanie pozwala na zapamiętanie pięciu różnych rozdzielczości pomiędzy tymi skrajnymi wartościami i ich zmianę podczas gry. Sensor myszki zdolny jest przetworzyć do 5,8 Megapikseli na sekundę osiągając akcelerację do 15g. Oprócz tego dane przesyłane są do komputera w postaci 16-bitowej a nie 8-bitowej. Myszka ma być dostępna w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie już w kwietniu w sugerowanej cenie niespełna 50 dolarów.

 
Czwartek 10 marca 2005

AMD zwiększa produkcję procesorów K8


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 12:15
Komentarzy (0)
AMD zamierza w niedługim czasie znacznie zwiększyć procentowy udział procesorów K8 w całej produkcji. Do tej kategorii należą wszystkie procesory w wersjach Socket 754, 939 oraz 940. W pierwszym kwartale tego roku wyprodukowanych zostało około 2 miliony tych procesorów a w drugim kwartale wielkość produkcji ma osiągnąć 3 miliony jednostek. Jednocześnie w pierwszym kwartale AMD wyprodukowało 4 miliony procesorów K7. W drugim kwartale udział układów K8 ma osiągnąć pułap 50% względem 33% uzyskanych w pierwszym kwartale. W kolejnym, trzecim kwartale plany zakładają wytworzenie 4,5 miliona procesorów K8 czyli około 70-80% całkowitej produkcji wszystkich procesorów. Według AMD, zwiększenie produkcji układów K8 ma na celu poprawę konkurencyjności względem 64-bitowych procesorów firmy Intel.

Barebone Shuttle XPC ST20G5


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 11:58
(1)Komentarzy (1)
Shuttle poszerza swoją ofertę systemów barebone o kolejny produkt o nazwie XPC ST20G5., stworzony z myślą o procesorach AMD K8 w wersji Socket 939. XPC ST20G5 zbudowany jest na bazie chipsetu ATI Radeon Xpress 200 ze zintegrowanym układem graficznym Radeon X300 z obsługą DirectX 9.0 a mostek południowy stanowi chip ULi 1573. Oprócz wbudowanego układu graficznego system posiada także złącze PCI-Express x16 dla dodatkowej karty graficznej i dzięki niej umożliwia korzystanie z trzech niezależnych ekranów. Shuttle zadbał także o niski poziom hałasu - zasilacz to model o nazwie Silent X i mocy 240W a chłodzenie procesora nosi nazwę ICE (Integrated Cooling Engine) i wyposażone jest w wentylator 92mm z regulacją prędkości w zależności od temperatury. ST20G5 ma wejść do sprzedaży w kwietniu i być tańszy od podobnego systemu SN25P, bazującego na nForce 4.

Oficjalna premiera AMD Turion 64 Mobile


Autor: Adam | źródło: Anand | 09:43
(6)Komentarzy (6)
AMD oficjalnie zaprezentowało swoje procesory dla komputerów przenośnych, mające być konkurencją dla platformy Intel Centrino z procesorami Pentium M. Procesory Turion 64 Mobile bazują na architekturze Athlona 64 i dziedziczą wszystkie ich możliwości łącząc je z małym poborem mocy. Do sprzedaży wejdą dwie serie procesorów o poborze mocy (TDP) określonym na 35W oraz 25W. Procesory te otrzymają także nowy system oznaczeń: w nazwie ML-30 litera M oznacza Mobile - procesor dla komputerów przenośnych, a druga litera ma być wskaźnikiem "mobilności" procesora, związanym z poborem mocy. Cyfry w nazwie oznaczają poszczególne prędkości procesorów. » czytaj dalej

S3 przedstawia układ GammaChromeS18


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:06
(5)Komentarzy (5)
S3 Graphics powraca na rynek kart graficznych z nowym układem o nazwie GammaChromeS18, który jest pierwszy z całej serii GammaChrome. Przedstawione przez S3 GPU posiada pełną, sprzętową obsługę DirectX 9.0, bezpośrednio obsługuje magistralę PCI-Express oraz dzięki technologii Hi-Def sprzętową obsługę formatu HDTV. Ponadto GammaChromeS18 posiada zintegrowany, programowalny układ Chromotion 2.0, oferujący narzędzia do przetwarzania oraz wyświetlania materiału wideo. Jak na razie o możliwościach układu w dziedzinie akceleracji 3D nie wiadomo zbyt wiele - GammaChromeS18 ma lokować się w środkowej kategorii wydajności a w późniejszym terminie dojdzie jeden układ wydajniejszy i jeden tańszy od niego.

Pamięci OCZ z serii Titanium


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:55
(1)Komentarzy (1)
Firma OCZ wprowadza do oferty nową linię pamięci o nazwie Titanium. Nazwa ta ma budzić skojarzenie z nieprzeciętną trwałością i bezawaryjnością tych pamięci. Na poparcie tego firma stworzyła nowy system gwarancyjny o nazwie OCZ PowerSwap - użytkownik zgłasza uszkodzenie pamięci i producent wysyła nowy moduł, jeszcze przed oddaniem uszkodzonego. Ma to skrócić do minimum czas potrzebny na wymianę wadliwego produktu. Linia Titanium zawiera pamięci zarówno DDR jak i DDR-2, dla każdego z typów jeden moduł Unbuffered dla komputerów domowych oraz jeden Registered dla serwerów. Pamięci DDR dla komputerów desktop pracują w trybie PC-3200 przy opóźnieniach 2-3-2-5, moduły dla serwerów 3-3-3-8 a pamięci DDR2 pracują w trybie PC2-5400 przy ustawieniach 4-2-2-8 oraz 3-3-3-8 w przypadku serwerów.

Nowe wersje Pentagram Freezone


Autor: Adam | źródło: email | 08:31
(2)Komentarzy (2)
Do sprzedaży trafiają właśnie cztery nowe coolery firmy Pentagram z serii Freezone. Nowe modele to QVC-100 Cu+, QVC-100 AlCu+, QV-100 AlCu+ oraz QV-100 Al+. Plus w nazwie, podobnie jak w modelu QVC-120 Cu+, oznacza zwiększenie liczby finów radiatora do 120 dzięki czemu powierzchnia oddająca ciepło uległa powiększeniu. W nowych modelach większa jest także podstawa radiatora, co powinno poprawić działanie coolerów w systemach z procesorami Pentium 4 i Athlon 64. Oprócz tego modele QVC w zestawie zawierają regulator obrotów wentylatora dzięki czemu w trybie Silent nie przekraczają głośności 19dB. Tak jak i dotychczas wszystkie modele można montować na procesorach Pentium 4 (Socket 478 / LGA775), AMD Athlon XP (Socket A) oraz AMD Athlon 64 (Socket 754 / 939 / 940). » czytaj dalej

ATI Catalyst 5.3 już dostępne


Autor: Adam | 08:23
(1)Komentarzy (1)
Wczoraj firma ATI udostępniła najnową wersję sterowników dla swoich kart graficznych Catalyst 5.3. Największe zmiany to wprowadzenie obsługi OpenGL version 2.0 oraz zapowiadany już wcześniej Overdrive 4. Dodatkowo w wersji z Control Center doszło narzędzie o nazwie eRecord, którego zadaniem jest zapisywanie informacji o błędach, występujących podczas pracy. Pełną informację o wprowadzonych poprawkach i zauważonych błędach znajdziemy na stronach ATI pod tym adresem. Natomiast same sterowniki w różnych wersjach znajdują się w tym miejscu.

 
Środa 9 marca 2005

Nowości iriver na Cebicie


Autor: Anitka | 21:13
(1)Komentarzy (1)
W czasie najbliższych targów CeBIT firma iriver poszerzy serię odtwarzaczy H10 o modele wyposażone w pamięć 20GB i 1GB. Iriver H10 20GB to przenośny jukebox wyposażony w 20 gigabajtowy dysk twardy, pozwalający pomieścić w pamięci do 10 000 utworów. Posiada wysokokontrastowy wyświetlacz LCD 1,8", pozwalający wyświetlać do 260 000 kolorów. Wyposażony jest także w tuner radiowy, a funkcja "timer" pozwala zaprogramować nagrywanie stacji radiowej na określoną godzinę - nagranie zapisywane jest od razu w formacie mp3. Wbudowano też trójstopniowy mikrofon i funkcję dyktafonu. Wymienna bateria pozwala na 16 godzinną pracę urządzenia. H10 jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Microsoft DRM 10, które umożliwia pobieranie i zakup legalnych plików u najbardziej popularnych dostawców. » czytaj dalej

Noc Kruka - wersją reżyserską Gothica 2 ?


Autor: Redakcja | 16:09
(11)Komentarzy (11)
Po uzyskaniu przez grę Gothic 2 pozycji przeboju było pewne, że doczekamy się dodatku do tej gry. Ukazał on się w zeszłym roku na Zachodzie, a w wersji spolszczonej ostatnio w naszym kraju. Noc Kruka doinstalowuje się do oryginalnej części gry, zwiększając ją do ponad 3 gigabajtów objętości i przynajmniej o 25 godzin dodatkowej rozgrywki. Podstawowa część gry została sprytnie ominięta i poza początkowym fragmentem wyprawy z główną ścieżką fabularną nie ma wiele wspólnego.

Czego dokładnie możemy oczekiwać po tym pierwszym oficjalnym dodatku ? O tym w recenzji Gothic 2: Noc Kruka należącej do gatunku cRPG, do której serdecznie zapraszam. » czytaj dalej

Specyfikacja Xbox 2 ujawniona?


Autor: Adam | źródło: Firingsquad | 15:59
(6)Komentarzy (6)
Serwis GameSpy przedstawił specyfikację konsoli do gier nastepnej generacji firmy Microsoft - czyli Xbox 2. Kodowa nazwa tej konsoli to Xenon a jej procesor ma składać się z trzech układów PowerPC o prędkości 3GHz, z których każdy wykonuje dwie instrukcje w jednym takcie zegara. Pamięć cache składa się z 1MB L2, dzielonego między procesory, oraz po 32kB dla instrukcji i danych w każdym z układów. Układ graficzny ma odpowiadać poziomowi ATI R520 czyli przewyższać obecną generację kart X800 oraz obsługiwać ShaderModel 3.0 i pracować z prędkością 500MHz. » czytaj dalej

Po CPU i GPU przyszła pora na PPU


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 15:58
(9)Komentarzy (9)
Tytułowy skrót PPU oznacza Physics Processing Unit, czyli układ zajmujący się przeliczaniem zależności związanych z fizyką modeli w grach. Taki procesor stworzyła firma Ageia Technologies, której jednym z inwestorów jest TSMC, mający się zająć produkcją tych procesorów. Założenia układu są dosyć proste - współczesne gry zawierają bardzo wiele obiektów, które podlegają założonym prawom fizycznym. Do tych obliczeń potrzebne jest sporo mocy obliczeniowej procesora - dlatego powstał pomysł dodatkowego układu, który zajął by się tym zadaniem. Rozwiązanie firmy Ageia Technologies może obsługiwać jednocześnie do 30 tysięcy obiektów, które oddziałują na otaczające je środowisko. Od strony sprzętowej układ może się znaleźć na kartach ze złączem PCI lub PCI-Express, wyposażonych w 128MB pamięci GDDR3. Jak na razie nie wiadomo ile taka karta może kosztować ani kiedy pojawi się w sklepach.

Notebook IBM ThinkPad T43


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 15:54
(1)Komentarzy (1)
Firma IBM zaprezentowała swój nowy komputer przenośny T43, zbudowany na bazie platformy Intel Sonoma. Notebook zbudowany jest na bazie chipsetu Intel 915GM i w podstawowej konfiguracji o oznaczeniu 1871-11J zawiera procesor Pentium M 730 (1,6GHz), 256MB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 40GB, czytnik płyty DVD oraz moduł łączności bezprzewodowej w standardzie IEEE 802.11b/g. Zainstalowany w notebook ekran LCD ma przekątną 14,1 cala i rozdzielczość 1024 na 768 punktów. W tej konfiguracji komputer kosztuje 1850 dolarów. Najdroższa i najlepiej wyposażona konfiguracja 2668-92J zawiera Pentium M 760 (2,0GHz), 80GB dysk twardy, ATI Mobility Radeon X300 z 64MB pamięci, nagrywarkę DVD+/-RW, łączność WiFi IEEE 802.11a/b/g, czytnik linii papilarnych a także 15 calowy ekran o rozdzielczości 140x1050. Tak wyposażony notebook kosztuje 3100 dolarów.

Karta Asus z dwoma GeForce 6800U


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 15:50
(9)Komentarzy (9)
Zarówno Asus jak i Gigabyte posiadają w swojej ofercie karty zbudowane na bazie dwóch układów GeForce 6600GT. Tym razem jednak Asus przelicytował konkurencję kartą zawierającą dwa układy GeForce 6800 Ultra - jej zdjęcie zamieścił chiński serwis GZEeasy. Ze względu na umieszczenie dwóch układów na jednej karcie jej rozmiary są bardzo duże - wynoszą około 337x172mm. Karta posiada także dodatkowe, 6-pinowe złącze zasilające. Łącznie na karcie zainstalowano 512MB pamięci GDDR3, taktowanej zegarem 550MHz, a każde z GPU pracuje z prędkością 400MHz. Karta oczywiście przeznaczona jest dla magistrali PCI-Express i posiada dwa wyjścia DVI oraz TV-out. Jak na razie karta nie została oficjalnie zaprezentowana, nie wiadomo więc czy wejdzie do sprzedaży a jeśli tak a jakiej cenie.

Nagrywarka DVD BenQ z LightScribe


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 15:39
(1)Komentarzy (1)
Firma BenQ poinformowała wczoraj o wprowadzeniu do oferty nowej nagrywarki DVD, która wprowadza obsługę technologii LightScribe. Technika ta pozwala nagrywarce na tworzeniu obrazów na wierzchniej stronie nagrywanych płyt. Dokładne oznaczenie tego modelu to DW1625. Oferowane przez ten napęd prędkości zapisu płyt wynoszą 2,4x dla dwuwarstwowych płyt DVD+R9, 16x dla DVD+R, 8x dla DVD-R, 4x dla DVD+RW i DVD-RW, 40x dla CD-R oraz 24x dla CD-RW. Odczyt płyt DVD odbywa się z prędkością 16x a CD 40x. Cena tego napędu wynosić ma około 90 Euro. » czytaj dalej

VIA wprowadza chipset K8N800A


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:34
Komentarzy (0)
Firma VIA powiadomiła o wprowadzeniu chipsetu VIA K8N800A - energooszczędnego układu IGP zoptymalizowanego pod kątem nadchodzących technologii przenośnych AMD Turion 64, jak również pełnej serii procesorów Mobile AMD Athlon 64 oraz Mobile AMD Sempron. Chipset VIA K8N800A oferuje wydajność, złącza i zaawansowane opcje zarządzania energią wymagane w nowych generacjach cienkich, lekkich i wydajnych notebooków.

Chipset VIA K8N800A wyposażony jest w zintegrowany dwupotokowy procesor grafiki S3 Graphics UniChrome Pro Integrated Graphics Processor (IGP) posiadający 128-bitowemy silnik 2D/3D i obsługę dzielonej pamięci DDR. Chromotion CE Video Display Engine łączy zaś sprzętową akcelerację dekodowania MPEG-2. Obsługa dodatkowego portu zewnętrznego AGP 8x umożliwia rozbudowę procesora graficznego w pozwalających na to notebookach. » czytaj dalej

Cebit 2005 już jutro premiera


Autor: DYD | 14:58
(1)Komentarzy (1)
Już jutro rozpoczynają się największe europejskie targi komputerowe CeBIT 2005, jak zawsze odbywające się w Hanowerze w Niemczech. Kilkaset firm IT z całego świata będzie prezentować swoje produkty w kilkunastu wielkich halach na terenie zajmującym aż pół miliona metrów kwadratów! Główne grupy produktów obecnych na targach to technologia informacyjna, sieci komputerowe, oprogramowanie, internet, IT Services, systemy zabezpieczeń, ochrona danych. Wybrana ekipa TwojePC także wybiera się na podbój targów - czekają nas rozmowy z firmami, konferencje, dużo fotografii oraz kilometry do przejścia. Po powrocie zapraszamy do relacji z doniesieniami od firm prezentujących najciekawsze rozwiązania sprzętowe. Targi potrfają od 10 do 16 marca.

Cpu-Z w wersji 1.27


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 14:27
Komentarzy (0)
Ukazała się nowa wersja (1.27) informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej Cpu-Z. Ten mały program podobnie jak znany WCPUID, czy bardziej rozbudowany HWiNFO (32) przekazuje nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej oraz pokazuje status pamięci. W nowej wersji dodano wsparcie dla procesorów Intel Pentium 4 6xx oraz usunięto wiele błędów. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com (278 KB).

Uwaga na wirusy KELVIR.B i FATSO.A


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:18
(1)Komentarzy (1)
Firma Trend Micro ogłosiła żółty alarm wirusowy w związku z pojawieniem się dwóch robaków: WORM_KELVIR.B oraz WORM_FATSO.A. Oba wirusy rozprzestrzeniają się za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego MSN Messenger. Użytkownik otrzymuje wiadomość od osoby z listy kontaktów, zawierającą link. Po kliknięciu na niego wirusa instaluje się w systemie. KELVIR.B dodatkowo ściąga program typu BOT, który umożliwia zdalny dostęp do zainfekowanego komputera. » czytaj dalej

Monitory BenQ z czasem reakcji 5 i 6ms


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 14:09
(4)Komentarzy (4)
Firma BenQ zapowiadała już wcześniej 19-calowy monitor FP91V+, oferujący czas reakcji 6ms - ale mierzony jako przejście szary-do-szarego (grey-to-grey). Ten model ma być dostępny w sprzedaży już w kwietniu. W tym samym czasie do sklepów powinien trafić 17-calowy model o symbolu FP71V+, oferujący czas reakcji 5ms. Kontrast tego monitora osiąga wartość 500:1, jasność wynosi 300 cd/m2 i tak jak pozostałe matryce TN nie wyświetla on pełnej palety - producent podaje że osiąga 16,2 miliona kolorów zamiast 16,7. Jak na razie dokładna cena nie jest znana a oficjalna prezentacja monitora odbędzie się podczas targów CeBIT.

19 cali LCD Viewsonic oferuje 4ms


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 14:08
(4)Komentarzy (4)
Viewsonic przedstawił swój najnowszy monitor LCD o wielkości 19 cali z deklarowanym czasem reakcji zaledwie 4 ms. Podobnie jak w przypadku monitora BenQ FP91V+ o czasie reakcji 6ms, o którym już informowaliśmy, tak i w tym wypadku jest to przejście między odcieniami szarości (grey-to-grey) a nie od białego do czarnego.

Model ten nosi oznaczenie VX924 a jego matryca należy do kategorii TN, kontrast określony zostało jako 500:1, jasność na 270 cd/m2 a kąty widzenia to 140 stopni w pionie i 130 stopni w poziomie. Monitor będzie posiadać wejścia D-Sub oraz DVI a do sprzedaży wejdzie w drugim kwartale tego roku.

Vapochill Micro firmy Asetek


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 14:01
Komentarzy (0)
Firma Asetek, znana ze swojego słynnego chłodzenia Vapochill, poszerza swoją ofertę o chłodzenie dla procesora o nazwie Vapochill Micro. Podstawowe założenie to wykorzystanie Heat-Pipe czyli rurek z cieczą przewodzących ciepło – jednak z rozwiązaniu Asetek rura cieplna dotyka bezpośrednio procesora a nie poprzez miedzianą podstawę jak ma to miejsce w innych coolerach. W górnej części rura cieplna dzieli się na 3 części, które oddają ciepło do radiatora. Konstrukcja pozwala na montaż wentylatorów o wielkości 92mm. Do sprzedaży trafią trzy wersje Vapochill Micro: Vapochill FL1 o wymiarach 145×135×50mm, w całości z miedzi i bez wentylatora oraz Vapochill X2 o wielkości 139×98×50mm, wykonany z miedzi, powierzchnia niklowana, z 92mm wentylatorem z regulatorem a także Vapochill X1 o wymiarach 139×98×50 mm, w całości z miedzi z wentylatorem 92mm. Najtańsza wersja ma kosztować 27 Euro. » czytaj dalej

Awaria łącza - TwojePC offline


Autor: DYD | 14:00
(3)Komentarzy (3)
Od wczoraj aż do dzisiejszego dnia nasz serwis i jednocześnie skrzynki pocztowe w domenie @twojepc.pl były nieczynne. Niedostępność w sieci spowodowana była awarią operatora internetowego w firmie hostującej nasz serwis. Niestety nie byliśmy w stanie przyspieszyć procesu naprawienia problemu, gdyż awarię usuwali technicy operatora... Mamy nadzieje, że po tych kilkunastu godzinach bycia w trybie offline jesteście z nami i o nas nie zapomnieliście. Wracamy do pracy!

 
Wtorek 8 marca 2005

AMD Athlon 64 4200+ przyłapany


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 10:36
Komentarzy (0)
Japoński serwis Digital-Info.net zamieścił pierwsze praktyczne informacje o procesorze AMD Athlon 64 4200+, który wkrótce powinien wejść do sprzedaży. Z przedstawionych danych wynika że układ ten parametrami odpowiada procesorowi FX 55, ale wykonany jest w technologii 90nm. Procesor ten pracuje z prędkością 2,6GHz, oprócz tego posiada 1MB pamięci cache L2 oraz obsługuje instrukcje SSE3 - prawdopodobnie jest to więc stepping E0, mający wnieść drobne poprawki. Jak widać procesor ten jest źle rozpoznawany przez programy diagnostyczne, które najwidoczniej nie znają tego modelu. Jak na razie nie wiadomo kiedy ten procesor trafi do sprzedaży ani w jakiej cenie. » czytaj dalej

ATI określiło ceny kart AGP


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 09:06
Komentarzy (0)
Po oficjalnej zapowiedzi kart X800, X800 XL oraz X850 XT w wersjach AGP przyszła pora na podanie ich cen. ATI określiło sugerowane ceny (MSRP) tych kart i wynoszą one odpowiednio 249 dolarów za model X800 AGP, 349 dolarów za kartę X800 XL AGP oraz 499 dolarów w przypadku X850 XT AGP. Jak widać sugerowana cena modelu X850 XT w wersji AGP odpowiada cenie wersji PCI-Express. W przypadku kart X800 oraz X800 XL wersje AGP są o 50 dolarów droższe - to spora różnica. Dodatkowo karty X800 oraz X800 XL w wersjach PCI-Express w praktyce kosztują więcej niż ich sugerowane ceny - X800 XL kosztuje około 350 dolarów a X800 ze 128MB z sugerowaną ceną 199 dolarów nadal nie ma w sprzedaży.

Infineon dostarcza pamięci GDDR3


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:01
Komentarzy (0)
Firma Infineon Technologies AG rozpoczęła niedawno dostawy pamięci GDDR3, przeznaczonych dla kart graficznych. Pamięci te stosuje zarówno ATI jak i nVidia a trafiają one zwykle do droższych modeli. Jak dotąd jedynym producentem tego typu pamięci była firma Samsung, która podała że w zeszłym roku sprzedała 15 milionów kości tego typu. Prawdopodobnie pierwszym producentem kart graficznych, który zastosował pamięci GDDR3 firmy Infineon jest Galaxy Technology - w karcie GeForce 6600GT znalazły się kości Infineon o czasie dostępu 2.0ns. Możliwe że konkurencja między tymi producentami doprowadzi do spadku cen tych pamięci, które nie należą do najtańszych.

Wireless USB na horyzoncie


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:00
Komentarzy (0)
Stowarzyszenie Wireless USB Promoter Group ogłosiło stworzenie specyfikacji standardu Wireless USB w wersji 0.95. Pod koniec marca ma być już gotowa specyfikacja w wersji 1.0 Release Candidate, która zostanie przedstawiona do weryfikacji firmom biorącym udział w tym projekcie, takim jak Intel. Inne firmy, zainteresowane tym standardem to między innymi HP, Kodak, NEC, Panasonic, Microsoft, Philips i Samsung. Wireless USB ma pozwalać na bezprzewodową komunikację urządzeń w niewielkim promieniu, ale z prędkościami znacznie wyższymi niż w sieciach WiFi 802.11a/g. W odległości do 2-3m transfer osiąga 60MB/s a w zasięgu do 10m spada do 14MB/s. Pierwsze urządzenia zgodne z tym standardem mają trafić do sprzedaży na przełomie 2005 i 2006 roku.

Samsung przedstawia 82" ekran LCD


Autor: Adam | źródło: ExtremeTech | 08:00
(2)Komentarzy (2)
Koncern Samsung poinformował o stworzeniu ekranu w technologii LCD o rekordowej wielkości 82 cali. Dotychczasowy rekord w tej dziedzinie należał do 65-calowego ekranu firmy Sharp, o którym już wcześniej informowaliśmy. Największy ekran LCD Samsunga posiada matrycę w technologii S-PVA (Super Patterned-ITO Vertical Alignment), oferuje rozdzielczość 1920 na 1080 punktów i może wyświetlić 6,22 miliona pikseli. Kontrast ekranu określany jest jako 1200:1 a jasność osiąga 600 cd/m2, kąty widzenia zarówno w pionie jak i poziomie mają wynosić po 180 stopni. Stworzenie tak dużego ekranu było możliwe dzięki otwarciu nowej linii produkcyjnej Samsunga, wytwarzającej matryce 7 generacji o wymiarach do 1,87m na 2,20m.

 
Poniedziałek 7 marca 2005

Nowy tablet Fujitsu


Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:35
Komentarzy (0)
Podczas targów CeBIT odbywających się w Hanowerze od 10 do 16 marca Fujitsu Siemens Computers zaprezentuje nowy model tabletu PC Stylistyc ST5022. Urządzenie waży 1,55 kg, a wszystkie funkcje dostępne są za pośrednictwem pióra i ekranu dotykowego - w razie potrzeby również przy pomocy bezprzewodowej klawiatury. Do innych cech tabletu należy 12,1 calowy wyświetlacz, standardowo zainstalowany czytnik linii papilarnych, a także Bluetooth oraz modułu WLAN. Komputer ma oddzielne wejście na karty SmartCard oraz moduł TPM (Trusted Platform Module), które zabezpieczają przed nieautoryzowanym dostępem do danych oraz czuwają nad bezpieczeństwem przeprowadzanych operacji. Tablet oparty jest o technologię Intel Centrino.

8,6 mld kolorów w Panasonicu


Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:14
(3)Komentarzy (3)
Panasonic poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych telewizorów z serii VIERA: obejmującej telewizory z ekranem plazmowym i ciekłokrystalicznym. Najnowsza linia telewizorów Panasonica obejmuje dziewięć nowych modeli o przekątnej ekranu od 20 do 50 cali. W nowych telewizorach plazmowych Panasonic wykorzystał nowy system zarządzania kolorami, panel G8 (ósmej generacji) oraz inne, własne technologie (black box technologies). Panasonic jest producentem wszystkich elementów w swoich wyrobach - od paneli plazmowych po sterowniki i komponenty. W dalszej części newsa omówienie nowych modeli Panasonica. » czytaj dalej

Falcon West FragBox 2


Autor: Adam | źródło: IT-France | 12:54
(6)Komentarzy (6)
Falcon West, producent znany ze swoich wydajnych komputerów, wprowadza do oferty system barebone o nazwie FragBox 2, stworzony z myślą o graczach. Barebone dostępny jest w dwóch wariantach - dla procesorów Intela z płytą Intel 925 XBC "Black Canyon", obsługą pamięci DDR2 i procesorów w wersji LGA775 lub w wersji AMD z płytą MSI 7093 i chipsetem ATI Xpress 200P, z obsługą pamięci DDR i gniazdem Socket 939. Wspólne dla obu konfiguracji są: zasilacz 500W, uchwyt do przenoszenia, podświetlana przednia płyta oraz gniazda USB 2.0, FireWire i dla słuchawek oraz mikrofonu na przednim panelu. Jako opcja dostępne jest okno w bocznej ściance. Barebone umożliwia montaż 1 urządzenia 5,25 cala, 1 3,5 cala na zewnątrz i dwóch dysków 3,5 cala w środku. Cena zależy od wybranej konfiguracji, z Athlonem 64 3000+, GF 6800GT, 512MB RAM firmy Corsair, dyskiem 80GB i czytnikiem DVD oraz Windows XP Home cena wynosi 2500 dolarów.

Zasilacz z certyfikatem nVidia SLI


Autor: Adam | źródło: IT-France | 10:51
(16)Komentarzy (16)
Producent zasilaczy komputerowych - firma PC Power & Cooling - wprowadza do sprzedaży nowy model, reklamując go jako jedyny zasilacz certyfikowany przez nVidię do pracy w systemach z SLI. Model ten nosi nazwę Turbo Cool SLI ATX Deluxe i dysponuje mocą ciągłą 510W i szczytową do 650W. Zasilacz jest zgodny z normą ATX12V (2.03) a oferowane przez zasilacz kable to zasilający ATX z wtyczką 20 i 24-pinową, 1 złącze 4-pinowe +12V, 2 złącza zasilające PCI-Express dla kart w trybie SLI, 6 złączy dla dysków Serial-ATA, 8 złączy Molex dla dysków i napędów oraz 1 złącze FDD. Producent określa głośność zasilacza jako mieszczącą się w przedziale od 34 do 44 dB. Cena tego urządzenia wynosi 239 dolarów.

Zestaw głośników 2.1 Bose Companion 3


Autor: Adam | źródło: IT-France | 10:38
(4)Komentarzy (4)
Firma Bose, znana przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości systemów głośnikowych, poszerza ofertę o zestaw głośników 2.1,przeznaczony dla komputerów PC oraz konsol do gier i innych tego typu urządzeń. Companion 3 składa się z subwoofera oraz 2 głośników satelitarnych - głośnik niskotonowy ma średnicę 13cm i dysponuje mocą 60W a w satelitach głośniki mają wielkość 5cm i moc 18W każdy. Łączna moc zestawu wynosi 98W a ponadto oferuje on technologię TrueSpace, mającą poprawić wrażenie stereofonii. Do zestawu dołączany jest także kablowy pilot Control Pod, oferujący regulację głośności, wyjście słuchawkowe oraz wejście audio dla dodatkowego urządzenia. Bose wycenia swoje głośniki na około 250 dolarów.

Bench'emAll! 2.645


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 10:28
Komentarzy (0)
Pojawiła się nowa wersja ciekawego "użytka" Bench'emAll!, w którego to powinni się zaopatrzyć wszyscy amatorzy benchmarków. Bench'emAll! całą czarną robotę zrobi za nas - z naszej strony pozostaje jedynie wybór aplikacji i ich jednorazowa konfiguracja. Później uruchamiamy program i czekamy na wyniki z wybranych aplikacji. Program obsługuje takie tytuły jak: Splinter Cell, Return to Castle Wolfenstein, Unreal II: The Awakening, ChameleonMark, 3DMark03 i 05, 3DMark2k1SE Pro, Quake3, UT2003, Serious Sam: The Second Encounter, Vulpine GLmark 1.1, SpecViewperf, Doom3. Najnowsza wersja wprowadza demo The Chronicles Of Riddick - EFBB i kilka zmian. Plik można pobrać z serwera autora (2.10 MB). Szczegóły na stronie Bench'emAll!.

Program RMClock już w wersji 1.4


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 09:21
Komentarzy (0)
Dostępna jest już kolejna wersja programu RMClock, oznaczona numerem 1.4. Do zadań programu należy odczyt prędkości procesora, wartości mnożnika (FID) oraz napięcia (VID). Ponadto program pozwala dzięki technologiom AMD PowerNow! lub AMD Cool´n´Quiet zmieniać mnożnik i napięcie procesorów AMD podczas pracy systemu, od pewnego czasu wiele z tych funkcji dostępnych jest także dla procesorów Intela. Lista zmian w nowej wersji jest bardzo długo i trudno je wszystkie wymienić, dlatego odsyłam do stron twórców programu - pełna lista zmian w wersji 1.4 znajduje się pod tym adresem a plik z programem pobierzemy z tego miejsca (150KB).

Karta PowerColor X300 SE


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:26
(1)Komentarzy (1)
Zapowiadane już od jakiegoś czasu karty na bazie układu ATI Radeon X300SE z technologią HyperMemory zaczynają pojawiać się w sprzedaży. Firma Tul, będąca właścicielem marki PowerColor wprowadza na rynek kartę na bazie układu X300SE z HyperMemory, przeznaczoną dla magistrali PCI-Express. Model ten posiada 32MB pamięci GDDR z 64-bitową szyną, taktowanej zegarem 300MHz, natomiast GPU pracuje z prędkością 325MHz. Dzięki technologii HyperMemory karta może użyć do 96MB pamięci RAM komputera, co daje łącznie kartę ze 128MB. Wyjścia z karty to D-Sub, DVI oraz TV-Out. Dokładna cena tego modelu nie jest znana ale nie powinna być wyższa niż sugerowane przez ATI 59 dolarów.

Elsa Gladiac 743 AGP 256MB


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:07
(2)Komentarzy (2)
Japoński oddział firmy Elsa czyli ELSA Japan wprowadziła do sprzedaży nową kartę graficzną, przeznaczoną dla magistrali AGP. Nowy model nosi nazwę Gladiac 743 AGP 256MB i bazują na układzie nVidia GeForce 6600. Tak jak wszystkie karty na tym układzie tak i ta wspiera DirectX 9.0c z Shader Model 3.0 oraz OpenGL 1.5. Rdzeń karty taktowanym jest zegarem 300MHz a pamięci DDR 250MHz. Zastosowany system chłodzenia ma się charakteryzować nie przekraczaniem 27dB głośności. Wyjścia obejmują D-Sub (2048x1536), DVI-I (1600x1200) oraz wyjście TV z obsługą standardu HDTV (1920x1080). Cena karty wynosi około 200 dolarów.

AMD Turion 64 w praktyce


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:05
(8)Komentarzy (8)
Jak podaje serwis The Inquirer, w sieci można już znaleźć pierwsze praktyczne informacje o procesorze firmy AMD o nazwie Turion 64, który przeznaczony jest dla komputerów przenośnych. Układ ten powstał jako konkurencja dla procesorów Pentium M firmy Intel - główne założenia to mały pobór mocy i jednocześnie spora wydajność. Przedstawiony procesor przeznaczony jest dla gniazda Socket 754 i nosi oznaczenie 2800+, pracuje z prędkością 1.6 GHz i posiada 1MB pamięci cache L2. Wykonany jest w technologii 90nm a jego pobór mocy (TDP) określono na 25W. Dodatkowo w praktyce procesor ten okazuje się świetnie podkręcać - pomimo obniżenia napięcia z 1,4V do 1,05V układ pracował stabilnie przy prędkości 2GHz. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL