Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 26 sierpnia 2005  
    

Gigabyte GeForce 7800GT


Autor: DYD | 17:41
(5)Komentarzy (5)
Gigabyte zaprezentował nowy model GV-NX78T256V-B, bazujący na układzie graficznym GeForce 7800GT. Karta GV-NX78T256V-B posiada 20 potoki renderujące oraz technologie: Shader Model 3.0, HDR (High Dynamic Range) oraz SLI (Scalable Link Interface). Karta graficzna GV-NX78T256V-B wyposażona została w wejście i wyjście video (VIVO), wyjścia HDTV, DVI-I, oraz D-SUB. Ponadto został do niej dołączony zestaw oprogramowania: Cyberlink PowerDirector 3.0 ME, PowerDVD 6.0, gry Spell Force oraz Xpand Rally. W sprzedaży znajduje się również karta GV-NX78X256V-B oparta na układzie graficznym GeForce 7800 GTX. Gwarancja na płyty główne i karty graficzne Gigabyte wynosi 36 miesięcy.

Plextor PX-716AL bez tacki


Autor: DYD | źródło: Alstor | 12:10
(18)Komentarzy (18)
Dostępna jest już w Polsce nagrywarka DVD o symbolu PX-716AL - pierwszego napędu tego japońskiego producenta, w którym tradycyjną tackę zastąpiono szczeliną znaną m.in. z odtwarzaczy samochodowych (tzw. slot). Taki sposób ładowania płyt gwarantuje dłuższą żywotność napędu oraz eliminuje ryzyko uszkodzenia tacki. PX-716AL dostępny jest wyłącznie z czarnym panelem przednim. Cena wersji "bulk" wynosi 659 zł brutto. W pudełku, oprócz nagrywarki, nabywca znajdzie również instrukcję obsługi i oprogramowanie PlexTools Professional. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją. » czytaj dalej

Skype - wersja 1.3.0.65


Autor: DYD | źródło: MajorGeeks | 12:00
(4)Komentarzy (4)
Ukazała się nowa wersja głosowego komunikatora Skype o numerze 1.3.0.65 wprowadzająca kilka zmian i porawek. Skype to w "wirtualny" telefon korzystający z połączenia internetowego, umożliwiający głosową komunikację dwóch osób mających dostęp do Internetu. Użytkownicy wpisani do programu Skype, mogą bez żadnych dodatkowych wymogów rozmawiać ze sobą tylko przy pomocy mikrofonu - jakość transmitowanego głosu zależy od połączenia internetowego. Szczegółowy opis oraz download najnowszej wersji Skype dostępny jest na stronie skype.com (7.00 MB). Lista zmian wprowadzonych w nowej wersji jest tutaj. Wydanie pod Linuksa pochodzi z dnia 28/07, dostępne jest tutaj.

Polak w dziesiątce najlepszych


Autor: DYD | 11:23
Komentarzy (0)
Zwycięzcami 17. Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej rozgrywanej w Nowym Sączu zostali jednocześnie czterej zawodnicy - dwaj z Chin, jeden z USA i jeden z Ukrainy. W pierwszej dziesiątce najlepszych młodych informatyków na świecie znalazł się Polak - Filip Wolski, który zdobył złoty medal Olimpiady. Reprezentanci Polski wywalczyli również dwa srebrne i jeden brązowy medal. Pierwsze miejsce, zdobywając maksymalną ilość punktów, zajęli jednocześnie Weidong Hu i Yuan Zhou (Chiny), Eric Price (USA) oraz Yuriy Znovyak (Ukraina). 10 miejsce i złoty medal Olimpiady zdobył Filip Wolski, uczeń III LO Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Srebrne medale zdobyli Adam Gawarkiewicz (X LO w Toruniu) oraz Tomasz Kulczyński (VI LO w Bydgoszczy). Brązowy medal wywalczył czwarty z naszych reprezentantów - Daniel Czajka do czerwca br. uczeń LO im. KEN w Stalowej Woli, od października br. student AGH w Krakowie. » czytaj dalej

ASUS Extreme N7800GTX


Autor: Adam | źródło: FiringSquad | 08:03
(1)Komentarzy (1)
Firma Asus planuje wprowadzić do sprzedaży kolejną wersję karty z układem nVidia GeForce 7800 GTX. Nowy model ma nosić nazwę ASUS Extreme N7800GTX TOP/2DHTV i wyróżniać się przede wszystkim zastosowanym systemem chłodzenia, opracowanym przy udziale znanej firmy Arctic Cooling. Zastosowany na karcie cooler to w istocie NV Silencer 5, pierwotnie stworzony dla kart GeForce 6800, zajmujący także sąsiadujący z kartą slot. Wydajniejszy system chłodzenia pozwolił na podniesienie taktowania - rdzeń ma pracować z prędkością 486 MHz a 256 MB pamięci GDDR3 ma być taktowane zegarem 675 MHz DDR. Oprócz tego karta oferuje dwa wyjścia DVI a także funkcje VIVO. Cena tego modelu nie została jak na razie określona.

Supermicro 6014P-32R


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:02
Komentarzy (0)
Firma Supermicro zaprezentowała serwer o nazwie SuperServer 6014P-32R, zawierający przedstawiony już wcześniej procesor firmy Intel o kodowej nazwie Paxville DP. System ma trafić do sprzedaży w 4 kwartale tego roku i zawiera on dwa dwurdzeniowe procesory Intel Xeon DP z FSB 800 MHz i bazuje na chipsecie E7520. Oprócz tego system może zawierać do 16 GB pamięci ECC Registered, sloty PCI-X 133/100 lub PCI-Express x8 a także do 8 urządzeń SAS/SATA. Dodatkowo Supermicro prezentowało serwer z prototypowymi układami: procesorem o nazwie Dempsey oraz chipsetem Blackford. Szyna systemowa tego serwera pracowała z prędkością 1066 MHz a pamięć RAM tworzyły moduły FB-DIMM o prędkości 533 MHz. Serwer ten może działać z dwoma procesorami Intel Xeon DP i obsługuje do 48 GB pamięci DDR2 FB-DIMM. Dodatkowo dostępne są 3 sloty PCI-Express, 3 PCI-X 133/100, Serial-ATA II i 4 karty sieciowe GigabitEthernet.

HP Photosmart E317


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 08:01
Komentarzy (0)
Firma Hewlett-Packard wprowadza na rynek nowy aparat cyfrowy o nazwie Photosmart E317. Model ten oferuje rozdzielczość wynoszącą 5 Mpix i zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 2560 na 1920. Aparat posiada obiektyw o stałej ogniskowej (46 mm, F 3.5) z 4-krotnym zoomem cyfrowym, funkcję Autofocus oraz tryb Macro, możliwość zapisu filmów w rozdzielczości 320 na 240 przy 24 klatkach na sekundę i wsparcie technologii PictBridge a także pięć trybów tematycznych: Auto, Action, Portrait, Landscape i Sunset. Oprócz tego aparat dysponuje 1,5-calowym ekranem LCD a do łączności z komputerem służy złącze USB 2.0. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już 1 września w cenie 129 Euro.

 
Czwartek 25 sierpnia 2005

Technologia Viiv od Intela


Autor: DYD | 14:13
Komentarzy (0)
Don MacDonald w swoim wystąpieniu podczas konferencji Intel Developer Forum ujawnił nazwę platformy Intela stworzonej specjalnie dla cyfrowego domu - przyszłe rozwiązanie to technologia Intel Viiv. Komputery wykorzystujące technologię Intel Viiv będą obsługiwane za pomocą pilota zdalnego sterowania. Stosowane w nich będą najnowsze rozwiązania Intela, które umożliwią współpracę z odpowiednio zweryfikowanymi urządzeniami elektroniki użytkowej oraz z nowoczesnym oprogramowaniem. Technologia Intel Viiv zapoczątkuje nową erę cyfrowej rozrywki. » czytaj dalej

Standard Serial ATA 2.5


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 10:09
Komentarzy (0)
Dzisiaj podczas konferencji IDF Intel poinformował o opracowaniu specyfikacji standardu Serial-ATA w wersji 2.5. Wersja ta nie wprowadza rewolucyjnych zmian ale zbiera w jednym standardzie przedstawione wcześniej poprawki i uzupełnienia. W skład specyfikacji 2.5 wchodzą zmiany wprowadzone jeszcze w specyfikacji 1.0a a także sześć rozszerzeń standardu Serial-ATA 2.0. Rozszerzenia te noszą nazwy SATA Extensions, Cables and Connections Volume 1 and 2, Port Multiplier, Port Selector oraz Phy spec - wszystkie zostały już przedstawione wcześniej ale teraz zostały zebrane w ramach jednego standardu.

Fujitsu Loox T70MT


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 08:54
Komentarzy (0)
Fujitsu wprowadza do sprzedaży komputer przenośny o nazwie FMV-BIBLO LOOX T70M/T. Model ten korzysta z platformy Sonoma i posiada procesor Intel Pentium M ULV 753 o prędkości 1,20 GHz, ekran LCD o przekątnej 10,6 cala i rozdzielczości 1024 na 768 z podświetleniem LED, 512 MB pamięci DDR2, 60 GB dysk twardy oraz nagrywarkę płyt DVD. Oprócz tego komputer posiada czytnik kart pamięci xD, SD i MS, obsługę sieci WLAN 802.11b/g oraz czytnik linii papilarnych. FMV-BIBLO LOOX T70M/T waży 1,17 kg i może pracować na zasilaniu bateryjnym przez ponad 11 h. Jak na razie ceny tego modelu nie zostały ujawnione.

Nadchodzą dwurdzeniowe Turiony


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:33
Komentarzy (0)
Przedstawiciele AMD podali wczoraj, że firma zamierza już na początku 2006 roku wprowadzić do sprzedaży dwurdzeniowe procesory Turion 64 Mobile. Układy te przeznaczone są dla komputerów przenośnych i dostępne obecnie w wersjach z poborem mocy na poziomie 25W i 35W. Zapowiadana data premiery odpowiada terminowi wprowadzenia do sprzedaży przez firmę Intel układów o kodowej nazwie Yonah, będących dwurdzeniowymi następcami Pentium M. Jak na razie nie wiadomo nic odnośnie dokładnych parametrów dwurdzeniowych Turionów ani ich cen - przedstawiciele firmy podali tylko, że układy te mogą trafić do przenośnych komputerów IBM ThinkPad.

Notebooki pracujące do 12h


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:25
(1)Komentarzy (1)
Podczas trwającej konferencji IDF firmy Intel oraz Panasonic poinformowały o współpracy, która ma na celu przedłużenie pracy komputerów przenośnych na zasilaniu bateryjnym. Obecnie w laboratoriach obydwu firm udaje się osiągnąć czas pracy do 12 h - zakładany przez Intela 8 h czas pracy w 2008 roku wydaje się jak najbardziej realny. Tak długi czas pracy wynika ze zwiększenia przez firmę Panasonic pojemności baterii Li-Ion o około 30% - rozwiązanie to polega na dodaniu niewielkiej ilości niklu do anody. Oprócz tego Intel zapowiada wprowadzenie w przyszłości procesorów Pentium M z poborem mocy wynoszącym zaledwie 5W - obecnie wartość ta wynosi ponad 20W.

MS Wireless Laser Desktop 6000


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:10
(2)Komentarzy (2)
Oficjalna prezentacja tytułowego zestawu odbędzie się dopiero za kilka tygodni ale już wiadomo, że także Microsoft będzie wykorzystywać w myszkach laserowe sensory ruchu. Do sprzedaży ma trafić bezprzewodowy zestawy klawiatury i myszki o nazwie Microsoft Wireless Laser Desktop 6000, zawierający bezprzewodową klawiaturę oraz nową bezprzewodową myszkę wykorzystującą laserowe nowinki. Cena tego kompletu ma wynosić około 105 Euro. Oprócz tego do sklepów trafią także myszki w tej samej technologii - Wireless Laser Mouse 6000 w cenie około 65 Euro, Wireless Notebook Laser Mouse 6000 mająca kosztować około 55 Euro oraz seria Optical 5000 w cenach od około 35 do 55 Euro.

Spadek cen telewizorów LCD


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 08:09
Komentarzy (0)
Według najnowszych opracowań, stworzonych przez analityków rynku, cena najtańszych 32-calowych telewizorów LCD w Stanach Zjednoczonych może spaść przed końcem roku do poziomu 799 dolarów. Ponadto w 2010 roku cena takiego urządzenia, produkowanego przez znaną, markową firmę, ma wynosić już tylko około 499 dolarów i nawet 299 dolarów od mniej znanych wytwórców. Jednocześnie w czwartym kwartale tego roku sieci Wal-Mart oraz Best Buy zapowiedziały wprowadzenie do sprzedaży 32-calowych telewizorów LCD w cenie 999 dolarów. W związku z tym ilość sprzedanych na świecie telewizorów LCD ma wzrosnąć do 18,8 miliona sztuk w 2005 roku - stanowi to wzrost o 87% względem ubiegłego roku, w którym sprzedaż wyniosła 10 milionów sztuk.

Tyan Tomcat i7230A


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 07:58
(2)Komentarzy (2)
Firma Tyan zaprezentowała płytę główną o nazwie Tomcat i7230A, przeznaczoną dla procesorów dwurdzeniowych i przystosowaną do montażu w szafach z półkami 1U. Płyta zbudowana jest przy udziale chipsetu Intel E7230 a cała jej konstrukcja zoptymalizowana jest pod kątem chłodzenia przy ograniczonej ilości miejsca. Obsługiwane procesory to Intel Pentium 4 w wersji LGA775, także ze wsparciem technologii HyperThreading i dwurdzeniowych Pentium D. Oprócz tego Tomcat i7230A obsługuje do 8 GB pamięci DDR2 533 lub 667 z korekcją ECC, posiada dwie karty sieciowe GigabitEthernet, dwa porty Serial-ATA II z funkcją RAID (0,1) oraz zintegrowany układ graficzny XGI Volari Z7. Dostępne są także dwa sloty PCI-E x16 i cztery PCI. Płyta trafi do sprzedaży pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

Wielordzeniowy mobilny procesor


Autor: DYD | 07:25
Komentarzy (0)
Podczas IDF Intel ujawnił informacje na temat przyszłego wielordzeniowego procesora mobilnego (kryptonim Merom), który zostanie zaprezentowany w drugiej połowie 2006 roku. Merom ma zapewnić trzykrotny wzrost współczynnika "wydajności na wat". Intel przedstawił także przyszłoroczne plany związane z komponentami przeznaczonymi dla platform komórkowych będących podstawą przyszłych bezprzewodowych urządzeń naręcznych. Kluczowym elementem przyszłych platform komórkowych będzie rodzina procesorów Intel XScale kolejnej generacji (kryptonim Monahans). Nowe układy zapewnią większą wydajność i energooszczędność - czyli właściwości niezbędne do tworzenia coraz doskonalszych urządzeń naręcznych oraz telefonów. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych lat Monahans zapewni pięciokrotny wzrost wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu poboru energii w porównaniu z poprzednimi platformami opartymi na technologiach Intela. Zapowiedzino także kolejną generację układów graficznych Intela (kryptonim Stanwood).

 
Środa 24 sierpnia 2005

Chłodzenie wodne: Thermaltake Big Water SE


Autor: SebaSTS | 14:35
(15)Komentarzy (15)
Wraz z nadejściem upałów, odczyt z czujnika temperatury procesora w komputerze domowym, stawał się coraz bardziej niepokojący. Pierwszym środkiem zaradczym, było zwiększenie obrotów wiatraka chłodzącego procesor. Jak się okazało - to rozwiązanie krótkotrwałe. Kiedy zasypiam, toleruję szum pompki z napowietrzaniem, który dociera do mnie z akwarium stojącego na regale. Natomiast wyjącego wiatraka w obudowie komputerowej nie, mimo że stoi cztery metry ode mnie. To porównanie nasunęło mi pewne rozwiązanie. Kilka telefonów i miałem to u siebie. Mowa oczywiście o chłodzeniu wodnym. Dzięki uprzejmości firmy Thermaltake mogę przetestować gotowy zestaw Thermaltake Big Water SE 12cm Liquid Cooling System chłodzący procesor wodą. Czy rozwiązanie spełniło swoją rolę ? O tym w niniejszej recenzji. Zapraszam. » czytaj dalej

Elpida przedstawiła kości DDR3


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 13:36
(12)Komentarzy (12)
Elpida poinformowała o opracowaniu kości pamięci w standardzie DDR3, która mają trafić do sprzedaży już w przyszłym roku. Nowe pamięci korzystają z tranzystorów w technologii o nazwie "Dual Gate" dzięki czemu mogą pracować z większym taktowaniem przy niższymi poborze mocy. Opracowane kości o pojemności 512 Mbit oferują efektywną prędkość na poziomie 1333 MHz przy napięciu zasilającym 1,5V. Pamięci te będą produkowane w technologii 90nm a w niedługim czasie producent planuje przedstawienie kości o pojemnościach 1 Gbit i 2 Gbit.

MSI Mega View 588


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 13:17
Komentarzy (0)
Firma MSI przedstawiła przenośny odtwarzacz multimedialny (PMP - Portable Media Player) o nazwie Mega View 588. Urządzenie oferuje przede wszystkim kolorowy ekran LCD o przekątnej 3,5 cala i rozdzielczości 320 na 240 punktów a także 20 GB dysk twardy. Obsługiwane formaty wideo obejmują MPEG4, WMA, DivX 3.x, DivX 4, DivX 5, WMV9 oraz Motion JPEG a odtwarzane pliki audio to MP3, WMA i WAV. Dodatkowo Mega View 588 posiada tuner FM, możliwość bezpośredniego nagrywaniu materiału wideo a także funkcję USB 2.0 OTG, która umożliwia bezpośredni dostęp do różnych przenośnych urządzeń bez pomocy komputera. Wymiary odtwarzacza wynoszą 7,6 cm na 12,2 cm na 2,3 cm przy wadze 245 g a jego cena to około 435 Euro.

Nowsze Pentium 4 z serii 500


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 13:09
Komentarzy (0)
Intel ogłosił zamiar wprowadzenia zmian w procesorach Pentium 4 z serii 500 - zmiany te są związane z nową wersją jądra o oznaczeniu G-1. Wprowadzone w tej edycji nowości to zgodność z RoHS, oznaczenie na obudowie JESD97 oraz nowe instrukcji LAHF i SAHF dodane do technologii EM64T. Pod względem zmian w poborze mocy i zasilaniu nowe układy nie będą się od różnić od dotychczasowych. W postaci odświeżonej wersji G-1 dostępne będą modele 521 o prędkości 2,80 GHz, 531 z zegarem 3,0 GHz, 541 o prędkości 3,20 GHz oraz 551 3,40 GHz - jak widać z listy tej wykluczone są modele 561 i 571. Dostawy opisanych procesorów mają się rozpocząć 17 października.

Kierunki rozwoju platform Intela


Autor: DYD | 13:07
(1)Komentarzy (1)
Paul Otellini w swoim wystąpieniu podczas konferencji Intel Developer Forum zwrócił uwagę na nowy trend w rozwoju branży technologicznej, który można określić skrótem myślowym "wydajność na wat". Według CEO Intela w przyszłości możemy oczekiwać niezwykle wydajnych, a zarazem coraz mniejszych, poręczniejszych i bardziej energooszczędnych komputerów opartych na rozwiązaniach Intela.

Otellini ujawnił informacje na temat zoptymalizowanej pod kątem oszczędności energii mikro-architektury Intela nowej generacji, która będzie wykorzystywana w platformach przeznaczonych dla cyfrowego domu, rozwiązaniach dla biznesu, technologiach mobilnych i systemach dedykowanych tzw. "wschodzącym" rynkom. Nowa mikro-architektura Intela umożliwi stworzenie nowej kategorii konwergentnych urządzeń konsumenckich. » czytaj dalej

Nagrywarka BenQ EW164B


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 09:08
(1)Komentarzy (1)
Firma BenQ przedstawiła swoją najnowszą zewnętrzną nagrywarkę płyt DVD o nazwie EW164B. Model ten korzysta z technologii SolidBurn, pozwalającej na nagrywanie z większą prędkością niż ta dla której przeznaczony jest nośnik. Prędkości zapisu wynoszą 16x dla płyt DVD+R oraz DVD-R, 8x dla DVD+R DL, 4x dla DVD-R DL, 8x dla płyt DVD+RW, 6x dla DVD-RW, 48x dla CD-R oraz 32x dla CD-RW. Prędkości odczytu to odpowiednio 16x dla DVD-ROM i 48x dla CD-ROM a czas dostępu wynosi 120 ms dla obu rodzajów płyt. EW164B ma trafić do sprzedaży w Europie już w przyszłym miesiącu a szacunkowa cena wynosi 118 dolarów.

WinFast PX7800 GTX Extreme


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:59
(3)Komentarzy (3)
Leadtek wprowadza do sprzedaży kolejną kartę graficzną na bazie układu nVidia GeForce 7800 GTX. Najnowszy model nosi nazwę WinFast PX7800 GTX Extreme i ma podwyższone taktowanie oraz zmieniony system chłodzenia. Chłodzenie karty zapewnia potężny radiator z czterema rurkami cieplnymi oraz pojedynczy wentylator - całość powoduje, że karta zajmuje dwa sloty. Rdzeń zawiera 24 potoki oraz 8 jednostek Vertex i pracuje z prędkością 490 MHz, podniesioną ze standardowych 430 MHz. 256 MB pamięci GDDR3 taktowanych jest zegarem 625 MHz DDR, wyższym o 25 MHz od zwyczajowych dla tych kart 600 MHz DDR. WinFast PX7800 GTX Extreme posiada dwa wyjścia DVI oraz funkcje VIVO. Cena karty nie została sprecyzowana.

Muzyczne nowości Logitecha


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:29
(1)Komentarzy (1)
Firma Logitech przedstawiła trzy urządzenia ze wspólnej serii o nazwie Music Anywhere. Produkty te łączy możliwość bezprzewodowego przesyłania dźwięku. Wireless Music System for PC pozwala na przesyłanie dźwięku z komputera do domowego systemu audio lub oddalonych głośników. Całość tworzy nadajnik, podłączany do portu USB, odbiornik z wyjściami RCA oraz mini-jack a także pilot do zdalnego sterowania zestawem. Producent zapewnia, że system pozwala na przesyłanie sygnału na odległość do 100 m a dołączony sterownik działa w całym domu. Drugie urządzenie to Wireless Music System for iPod, przeznaczone dla przenośnych odtwarzaczy muzyki, zawierające nadajnik z wejściem mini-jack i taki sam odbiornik jak w poprzednim zestawie. » czytaj dalej

ASUS Extreme AX800 Silencer


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:18
(2)Komentarzy (2)
ASUS przedstawił właśnie swoją najnowszą kartę graficzną o nazwie ASUS Extreme AX800 Silencer, zbudowaną na bazie układu ATI Radeon X800. Model ten jest przeznaczony dla magistrali PCI-Express, posiada 256 MB pamięci GDDR3 oraz oryginalny, pasywny system chłodzenia o nazwie SilentCool. Rozwiązanie to składa się z dwóch radiatorów - pierwszy znajduje się na samym GPU a drugi umieszczony jest prostopadle do karty i wykonany z miedzi. Połączenie tych dwóch części stanowi miedziany ciepłowód a ponadto zewnętrzny radiator można obracać o 90 stopni. Rdzeń karty, zawierający 12 potoków, pracuje z prędkością 392 MHz a pamięci 350 MHz DDR. Cena karty nie została określona.

 
Wtorek 23 sierpnia 2005

ASrock 775Dual-Pro880


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 13:28
(4)Komentarzy (4)
Firma ASrock przedstawiła kolejną płytę główną przeznaczoną dla procesorów Intel w wersji LGA775. Model ten nosi oznaczenie 775Dual-Pro880 i zbudowany jest przy pomocy chipsetu VIA PT880Pro. Dopisek Dual w nazwie oznacza dwa sloty dla kart graficznych - jeden AGP 8x i jeden PCI-Express x16 - a także po dwa gniazda zarówno dla pamięci DDR2 jak i DDR. Oprócz tego płyta obsługuje procesory z FSB 533, 800 i 1066 MHz a także dwurdzeniowe układy Pentium D. Dodatkowo płyta posiada cztery złącza PCI, dwa ATA 133, dwa Serial-ATA, kartę sieciową FastEthernet, 8-kanałowy układ audio i 4 porty USB 2.0. Więcej informacji o tym modelu można znaleźć pod tym adresem.

Zdjęcie układu ATI R520


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:39
(1)Komentarzy (1)
Serwis HKEPC przedstawił zdjęcie układu ATI R520, którego premiera powinna się wkrótce odbyć. Ze zdjęcia wyraźnie widać, że mimo znacznego zwiększenia liczby tranzystorów do około 300 milionów zmianie nie uległa powierzchnia samego układu. Zapewne jest to zasługa produkcji tego układu w technologii 90nm - dla porównania obok znajduje się zdjęcie R480. Wielkość R520 odpowiada powierzchni R480 lub jest nawet trochę mniejsza - powierzchnia R480 to 2,88 cm kwadratowego. Równocześnie R520 w porównaniu do układu nVidia G70, obecnego w kartach z serii GeForce 7800, ma mniejszą powierzchnię.

AMD Opteron 254 i 854


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 09:11
Komentarzy (0)
Bez większego rozgłosu i oficjalnej premiery trafiły do sprzedaży nowe procesory AMD Opteron - mowa o modelach Opteron 254 oraz 854, będące najszybszymi jednordzeniowymi procesorem Opteron. Układy te zawierają jeden rdzeń, przeznaczone są dla komputerów z odpowiednio 2 i 4 procesorami i pracują z prędkością 2,8 GHz. Obydwa modele posiadają 1 MB pamięci cache, przeznaczone są dla gniazda Socket 940 i dostępne na zamówienie w jednym z amerykańskich sklepów - cena modelu 854 wynosi niespełna 1500 dolarów a 254 wyceniony został na 850 dolarów.

Notebook Samsung R50


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 08:58
(3)Komentarzy (3)
Samsung przedstawił nowy komputer przenośny o oznaczeniu R50. Model ten bazuje na chipsecie Intel 915PM i zawiera procesor Pentium M o prędkości 1,73GHz z 2 MB pamięci cache. Ponadto podstawowa konfiguracja zawiera układ graficzny ATI Radeon X300 z 64 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci DDR2, 80 GB dysk twardy o prędkości 5400 RPM a także nagrywarkę DVD i czytnik kart pamięci. Notebook dysponuje ekranem o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości 1280 na 768. Producent nie zapomniał także o modemie, karcie sieciowej FastEthernet oraz WiFi w standardzie 802.11g. Wymiary R50 wynoszą 357 mm na 261,8 mm na 33,9 mm przy wadze 2,89 kg a jego cena to 1700 Euro.

Przenośne kino domowe MovieTime


Autor: DYD | 08:56
(4)Komentarzy (4)
Veracomp wprowadził na rynek na MovieTime firmy Optoma - przenośny projektor do kina domowego, zintegrowany z odtwarzaczem DVD i systemem audio, pozwalający na wyświetlanie obrazu o przekątnej do 9 metrów. MovieTime nie wymaga stosowania kabli. Aby rozpocząć wyświetlanie wystarczy włączyć zasilanie, skierować projektor na ścianę i uruchomić film DVD. Integracja mechanizmów cyfrowej projekcji i odtwarzania DVD w jednym urządzeniu sprawia, że komunikacja między nimi jest realizowana bez zakłóceń. MovieTime posiada wbudowane głośniki stereofoniczne o mocy 5W. Nowy projektor Optomy może wyświetlać obraz o przekątnej 2,73 metry z odległości wynoszącej zaledwie 3 metry. Maksymalna wielkość przekątnej obrazu wynosi 9 metrów - to 72 razy więcej niż powierzchnia ekranu 42-calowego telewizora plazmowego. Waga wynosi 3,5 kg. » czytaj dalej

Samsung SVP-71L8UH


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 08:36
(3)Komentarzy (3)
Koncern Samsung przedstawił nowy telewizor o nazwie SVP-71L8UH, oferujący ekran o przekątnej wynoszącej 71 cali - według producenta jest to największy tego typu telewizor spośród dostępnych na świecie. Jak na razie wiadomo, że telewizor korzysta z technologii DLP i oferuje rozdzielczość HDTV 1920 na 1080. Oferowany kontrast ma wynosić 10 000:1 dzięki zwiększeniu jasności o 20%. Jednocześnie Samsung zapewnia, że głębokość tego modelu jest zbliżona do tradycyjnego, 29-calowego modelu. Cena telewizora, kiedy trafi on już do sprzedaży, będzie wynosić około 6000 Euro.

Trzy drukarki Canon


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 08:11
Komentarzy (0)
Firma Canon przedstawiła trzy nowe drukarki atramentowe - są to modele iP1600, iP2200 oraz iP4200. Podstawowy model jakim jest iP1600 zawiera głowice drukujące zintegrowane z pojemnikami a nie umieszczone na stałe w drukarce. Oprócz tego pojemniki z tuszem będą od teraz zawierać układ elektroniczny, mający zapobiegać używaniu zamienników. iP1600 oferuje prędkość druku do 19 stron na minutę i rozdzielczość do 4800 na 1200 DPI. iP2200 oferuje rozdzielczość do 4800 na 1200 DPI oraz kroplę wielkości 2 pl. Wydruk fotografii o wielkości 4 na 6 cali trwa 55s. Trzeci model czyli iP4200 ma zastąpić iP4000 - będzie posiadać osobne pojemniki, bez zintegrowanej głowicy, ale z dodanym układem elektronicznym. Maksymalna rozdzielczość druku wynosi 9600 na 2400 DPI. » czytaj dalej

Enermax Galaxy 1000W


Autor: Adam | źródło: BeHardware/Hexus.net | 08:02
(11)Komentarzy (11)
Serwis Hexus.net przedstawił informacje dotyczące nowego zasilacza firmy Enermax o nazwie Galaxy, który ma trafić do sprzedaży w październiku tego roku. Model ten dysponuje potężną mocą wynoszącą 1000W co przekłada się na maksymalny pobór z sieci elektrycznej na poziomie 1400W. Ponadto zasilacz oferuje linie +3.3V i +5V o wydajności 30A każda oraz cztery linie +12V, o łącznej wydajności 66A. Zasilacz jest chłodzony przez jeden 120 mm wentylator. Przedstawione na zdjęciach dwa egzemplarze zasilacza to wersje przedprodukcyjne i oprócz podanych parametrów nie wiadomo o nich zbyt wiele. Cena Galaxy także nie jest jeszcze znana.

 
Poniedziałek 22 sierpnia 2005

Cooler Master Ammo 533


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 14:16
(3)Komentarzy (3)
Cooler Master wprowadza do sprzedaży nową obudowę komputerową o nazwie Ammo 533. Model ten posiada stalowy szkielet a wykończenie zewnętrzne to połączenie elementów z plastiku i aluminium. Dostępne zatoki to pięć sztuk 5,25 cala z dostępem z zewnątrz oraz jedna zewnętrzna i cztery wewnętrzne 3,5 cala. Wentylacja zapewniona jest dzięki 120 mm wentylatorowi z przodu, pracującemu z prędkością 1200 RPM, a także miejscu z tyłu dla wentylatorów od 80 do 120 mm. Ponadto obudowa ma wzmocnioną konstrukcję i może wytrzymać obciążenie do 30 kg. Dokładna cena tego modelu nie jest na razie znana.

Asustek "oddaje" produkcję płyt


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 12:47
Komentarzy (0)
Według informacji przedstawionych przez serwis DigiTimes Asustek Computer zamierza zlecić produkcję około 20% swoich płyt głównych innej firmie - do tej pory Asustek sam produkował płyty główne sprzedawane pod własną marką Asus. Firmą, która otrzymała to zadanie jest Flextronics International, zajmująca się już produkcją niektórych kart graficznych z układami nVidia i będąca jednym z dostawców konsoli Xbox. Ponadto firma ta ma także pomóc w montażu komputerów desktop produkowany przez Asusa. Jak na razie Asustek Computer nie potwierdził oficjalnie tych informacji.

AMD Turion MT-40 i MT-37


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 12:09
Komentarzy (0)
AMD poinformowało o poszerzeniu swojej oferty procesorów Turion 64 Mobile dla komputerów przenośnych o dwa nowe modele - MT-37 oraz MT-40. Obydwa procesory posiadają 1 MB pamięci cache i należą do grupy układów z mniejszym poborem mocy, wynoszącym 25W. MT-37 pracuje z prędkością 2 GHz a MT-40 2,2 GHz i obydwa są przeznaczone dla gniazda Socket-754. Sugerowane ceny nowych modeli wynoszą odpowiednio 268 dolarów za wersję MT-37 oraz 359 dolarów za model MT-40. Pierwszą firmą, która oferuje notebooki z tymi procesorami jest VoodooPC - pierwsze egzemplarze komputerów mają wkrótce trafić do nabywców.

Albatron PC6600 LE


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 11:50
Komentarzy (0)
Albatron przedstawił dwie karty graficzne, bazujące na układzie nVidia GeForce 6600 LE. Dwa dostępne modele PC6600 LE oraz PC6600 LEQ różnią się wielkością zainstalowanej pamięci - w jednej z wersji jest to 256 MB a w drugiej 128 MB. Rdzeń pracuje w obu modelach z prędkością 300 MHz a pamięci 250 MHz DDR w wersji 256 MB i 200 MHz DDR w wydaniu 128 MB. Ponadto obydwie karty przeznaczone są dla magistrali PCI-Express a producent poleca je do pracy w trybie SLI mimo iż nie widać odpowiednio złącza – możliwe, że chodzi o tryb pracy bez połączenia kart mostkiem. Zastosowane na kartach chłodzenie jest pasywne. Dokładne ceny nie zostały jeszcze ustalone.

ATI świętuje 20-lecie


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 11:05
(4)Komentarzy (4)
ATI obchodzi właśnie 20 lat istnienia firmy - 20 sierpnia 1985 roku została założona firma ATI a dokładniej Array Technology Inc., skąd pochodzi skrót ATI. W dwa lata po utworzeniu firmy światło dzienne ujrzały pierwsze karty graficzne - EGA Wonder oraz VGA Wonder. W 1993 roku firma weszła po raz pierwszy na giełdę a w 1999 roku wartość sprzedaży przekroczyła 1 miliard dolarów. Niespełna dwa lata później światło dzienne ujrzała pierwsza karta z serii Radeon, która to seria jest kontynuowana do dzisiaj. Obecnie ATI zatrudnia ponad 3300 osób a przychody firmy przekraczają 2 miliardy dolarów.

Fujitsu MHV2160B


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 09:23
Komentarzy (0)
Firma Fujitsu przedstawiła swój najnowszy dysk twardy o wielkości 2,5 cala, przeznaczony dla komputerów przenośnych, o oznaczeniu MHV2160B. Model ten jest dostępny w wersji o pojemności wynoszącej 160 GB i z interfejsem Serial-ATA. Dysk pracuje z prędkością 4200 RPM, posiada 8 MB pamięci cache a średni czas wyszukiwania wynosi 12 ms. Pobór mocy podczas pracy określony został na 1,6W a głośność to 2,3 bela. MHV2160B mierzy 70 mm na 100 mm na 2,5 przy wadze 135 g. Dysk ma trafić do sprzedaży już we wrześniu ale jego cena nie została jeszcze sprecyzowana.

Przejściówka z DDR na DDR2


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 09:16
(1)Komentarzy (1)
Gigabyte oferuje płytę główną o nazwie GA-PT880Pro Combo, bazującą na chipsecie VIA PT880 PRO i przeznaczoną dla procesorów Intel w wersji LGA 775. Model ten posiada po dwa sloty zarówno dla pamięci DDR jak i DDR2. Ciekawostką jest dołączona przejściówka, pozwalająca na umieszczenie pamięci DDR w gniazdach DDR2. Niestety jak na razie rozwiązanie to jest przeznaczone tylko dla tej płyty głównej i korzysta z możliwości chipsetu VIA PT880 PRO. Ponadto z przeprowadzonych testów wynika, że umieszczone na przejściówce pamięci DDR 400 oferują wydajność bardzo zbliżoną do modułów DDR2 667. Jak na razie nie wiadomo czy takie przejściówki będą oferowane także dla innych płyt głównych.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL