Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 22 grudnia 2006  
    

Fotograficzne deja vu? Test Kodaka Z710


Autor: NimnuL | 18:50
(28)Komentarzy (28)
Dzisiaj gromadzimy się tutaj z okazji premiery najnowszego aparatu cyfrowego klasy ultrazoom firmy Kodak. Model Z710, bo o nim mowa to aparat kształtem przypominający lustrzankę (tzw. SLR-like) i w zamyśle ma przybliżyć zaawansowane funkcje początkującym fotografom. Aparat wyposażono w matrycę 7Mpix oraz 10x zoom optyczny. Czy jednak segment rynku aparatów cyfrowych klasy Z710 nie jest już przepełniony? Owszem, można doszukać się tutaj luki, ale czy Kodak ją załata? Czy może mamy do czynienia z kolejnym aparatem, nie wnoszącym czegokolwiek ciekawego do grona istniejących już "cyfraków"? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć. Zatem, przed świętami zapraszam na porcję lektury!


Test aparatu Kodak Z710 - kliknij, aby przejść dalej

 » czytaj dalej

Miłych Świąt dla naszych Czytelników !


Autor: Redakcja | 18:30
(22)Komentarzy (22)
... » czytaj dalej

Większy cache w 65 nm AMD?


Autor: Adam | źródło: VRZone | 16:06
(25)Komentarzy (25)
AMD w swoich procesorach produkowanych w technologii 65 nm zwiększyło opóźnienia w dostępie do pamięci cache L2 - do tej pory nie do końca było wiadomo dlaczego. Okazuje się, że AMD celowo zwiększyło opóźnienia aby umożliwić powiększenie pamięci cache w przyszłości - informacja ta została potwierdzona oficjalnie. Nie oznacza to jednakże zapowiedzi nowych procesorów z większą pamięcią cache L2 - po prostu AMD postanowiło się przygotować na taką ewentualność. Obecnie w technologii 65 nm dla komputerów biurkowych oferowane są procesory Athlon 64 X2, bazujące na rdzeniu Brisbane.

Rok gwarancji dla Xbox w USA


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 16:02
(7)Komentarzy (7)
Microsoft postanowił zmienić w Stanach Zjednoczonych warunki gwarancyjne, dotyczące swojej konsoli Xbox 360. Do tej pory nabywcy otrzymywali gwarancję na okres zaledwie 90 dni - od teraz ma ona obejmować jeden rok od daty zakupu, podobnie jak w innych częściach świata. Oprócz tego gwarancja ta działa także wstecz - oznacza to, że obejmie ona konsole zakupione w ciągu ostatniego roku. Ponadto osoby, które naprawiały konsolę na własny koszt w okresie do jednego roku od jej kupna otrzymają zwrot poniesionych wydatków.

Szybkie przegrywanie zdjęć


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:59
(7)Komentarzy (7)
Firma NextoDI przedstawiła nowy produkt o nazwie Nexto CF Ultra ND2525, który ma służyć do szybkiego przegrywania zdjęć z aparatów fotograficznych korzystających z kart pamięci CF - dostępna jest także przejściówka obsługująca łącznie 17 różnych formatów. Urządzenie to zawiera w sobie 2,5-calowy dysk twardy i zapewnia transfer na poziomie co najmniej 20 MB/s, a maksymalnie osiąga nawet 32 MB/s. Wbudowany akumulator Li-Poly ma pozwalać na przegranie 40 GB danych, a jego ładowanie zajmuje 3 godziny przy pomocy ładowarki i 4,5 godziny przy pomocy portu USB. Urządzenie z dyskiem o pojemności 160 GB kosztuje 425 dolarów, a bez dysku 215 dolarów.

Będzie większy wybór X1950XT?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 15:23
(6)Komentarzy (6)
Według najnowszych, jak na razie nie potwierdzonych informacji, AMD ma zamiar pozwolić producentom na konstruowanie własnych kart graficznych bazujących na układzie ATI Radeon X1950XT. Karty z serii X1950XTX nadal mają być produkowane tylko przez ATI, ale w kwestii X1950XT producenci mają wolną rękę - mogą oni stworzyć własne projekty tych kart, a także sami je produkować. Do tej pory karty "z górnej półki" zarówno nVidii, jak i ATI bazowały na rozwiązaniach referencyjnych, i były produkowane tylko przez jednego wyznaczonego producenta pod nadzorem twórców danego układu.

Nowy zewnętrzny dysk Logitec


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:09
Komentarzy (0)
Japońska firma Logitec przedstawiła nowy, zewnętrzny dysk twardy o nazwie Precious LHD-PHAU2. Jest on wyposażony w obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, która ma zabezpieczać dysk przed upadkami z wysokości do 1m. Dysk dostępny jest w wersjach o pojemności 80 GB, 120 GB i 160 GB, wszystkich podłączanych i zasilanych z portu USB 2.0. Precious LHD-PHAU2 oferuje także możliwość szybkiego zaszyfrowania danych poprzez przełącznik umieszczony na obudowie - dane mogą być odczytane potem tylko na komputerze PC z pomocą programu Logitec Secure Projects. Dyski mają być dostępne w sprzedaży w styczniu, w cenach od 140 do 280 dolarów.

Trzy nowe nagrywarki BenQ


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 14:47
(2)Komentarzy (2)
W najbliższym czasie mają trafić do sprzedaży trzy nowe nagrywarki DVD firmy BenQ - są to modele DW1810, DW2000 oraz DW2010, wszystkie z interfejsem ATAPI. Model DW1810 zapisuje płyty DVD+R i DVD-R z prędkością 18x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD+R oraz DVD-R DL 8x, DVD-RAM 12x, CD-R 48x i CD-RW 32x. Do dyspozycji jest także obsługa technologii LightScribe. Z kolei nagrywarki DW2000 i DW2010 różnią się od siebie tylko obsługą LightScribe przez drugi z wymienionych modeli. Obydwie potrafią zapisywać płyty DVD+R i DVD-R z prędkością do 20x - pozostałe prędkości i formaty są takie same jak w modelu DW1810. Wszystkie wymienione urządzenia mają trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Karta Sparkle Calibre P768


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 11:00
(3)Komentarzy (3)
Firma Sparkle przedstawiła swoją najnowszą kartę graficzną o nazwie Calibre P768, zbudowaną na bazie układu nVidia GeForce 7600 GT i przeznaczoną dla magistrali PCI-Express. Myliłby się jednak ten kto by pomyślał, że to kolejny zwykły 7600 GT - po pierwsze układ graficzny produkowany jest w technologii 80 nm, a nie 90 nm jak dotychczas. Po drugie dzięki temu możliwe było podniesienie taktowania - układ graficzny pracuje z prędkością 650 MHz zamiast dotychczasowych 560 MHz, a 256 MB pamięci GDDR3 ze 128-bitową szyną taktowanych jest zegarem 800 MHz DDR (dotąd 700 MHz DDR). Karty mają trafić do sklepów na początku przyszłego roku, ale ich dokładna cena nie jest jak na razie znana.

DirectX 10 melodią przyszłości?


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 10:47
(9)Komentarzy (9)
Przedstawiciele AMD (które wchłonęło niedawno ATI) uważają, że popyt na karty graficzne zgodne z DirectX 10 zwiększy się dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Dopiero wtedy ma się pojawić wystarczająco dużo gier korzystających z tego standardu, aby zachęcić nabywców do kupna nowych kart. Wtedy także ma się nasilić konkurencja pomiędzy producentami, dzięki czemu pojawi się duży wybór nowych kart. Pierwsze karty zgodne z DirectX 10 nVidia wprowadziła w listopadzie tego roku (GeForce 8800 GTS i GTX), a układ ATI R600 ma mieć swoją premierę prawdopodobnie w lutym przyszłego roku.

AMD tworzy Architecture Lab


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:31
(1)Komentarzy (1)
AMD postanowiło otworzyć ośrodek o nazwie Advanced Architecture and Technology Lab, który ma się zająć tworzeniem rozwiązań i technologii sprzętowych oraz programowych wybiegających w przyszłość o co najmniej pięć lat. Na czele tego ośrodka ma stanąć Rich Witek, który w AMD pracuje od 2002 roku, a wcześniej brał udział w tworzeniu układów ARM, StrongARM, Alpha i PowerPC. Liczba pracowników tego ośrodka docelowo ma wzrosnąć do 30-40 osób, a AMD rozważa stworzenie kolejnych placówek tego typu.

Pamięci G.Skill DDR2 800


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:25
Komentarzy (0)
Firma G.Skill International Enterprise przedstawiła nowe moduły pamięci DDR2 800, pracujący w tym trybie przy ustawieniach CL4-4-3-5 (CL, TRCD, TRP i TRAS) i napięciu zasilającym od 2,1V do 2,2V. Pamięci te wyposażone są w aluminiowe radiatory, posiadają wieczystą gwarancję i są dostępne jako 1 GB moduły (oznaczenie F2-6400CL4S-1GBHK) oraz zestawy DualChannel, składające się z dwóch takich modułów, o łącznej pojemności 2 GB (symbol F2-6400CL4D-2GBHK). Pamięci powinny już być dostępne w sprzedaży, ale ich cena nie została określona.

 
Czwartek 21 grudnia 2006

Nowe oznaczenia układów AMD?


Autor: Adam | źródło: The Register | 16:02
(7)Komentarzy (7)
Według informacji podanych przez chińskojęzyczny serwis HKEPC AMD rozważa porzucenie lub radykalne zmiany w obecnym systemie oznaczeń swoich procesorów. Stosowany dotąd system oznaczeń PR (P-Rating albo Performance Rating) miałby zostać porzucony przy okazji wprowadzenia do sprzedaży czterordzeniowych procesorów, produkowanych w technologii 65 nm - ma to nastąpić w połowie przyszłego roku. Jak na razie nie wiadomo jak miałby wyglądać zmieniony system oznaczeń, a same informacji nie zostały jak dotąd potwierdzone oficjalnie.

I-O Data przedstawia 2 TB NAS


Autor: Adam | źródło: Engadget | 14:52
(4)Komentarzy (4)
Japońska firma I-O Data przedstawiła nowe wersje swoich sieciowych dysków twardych (NAS) o nazwie LANDISK Tera. Są one dostępne w dwóch wersjach: o pojemności 1 TB i 2 TB, w obydwu wypadkach z czterema zatokami hot-swap i możliwością pracy w trybie RAID 5. Do dyspozycji jest także 256-bitowe szyfrowanie AES, mechaniczny zamek na kluczyk oraz zabezpieczenie przy pomocy klucza wpinanego w port USB, a do komunikacji służy port GigabitEthernet. Cena wersji 1 TB ma wynosić około 650 Euro, a 2 TB została wyceniona na około 1100 Euro.

Mały 3 Mpix sensor CMOS


Autor: Adam | źródło: Engadget | 11:15
Komentarzy (0)
Samsung przedstawił nowy sensor CMOS, wyprodukowany w technologii 90 nm oraz przeznaczony dla bardzo małych i cienkich telefonów komórkowych. Oferuje on rozdzielczość 3 Mpix i ma wielkość 1/4 cala - obecnie stosowane sensory o tej rozdzielczości mają wielkość 1/3 cala. Rozmiar piksela w nowym sensorze to zaledwie 1,75 mikrometra, w porównaniu do 2,25 mikrometra w tych obecnie stosowanych. Jednocześnie producent zapewnia, że zmniejszenie wymiarów nie wpłynęło na pogorszenie jakości zdjęć. Produkcja tego sensora ma ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Karty Sparkle Cool-Pipe


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 10:58
Komentarzy (0)
Sparkle przedstawił dwie nowe karty graficzne, korzystające z pasywnego systemu chłodzenia o nazwie Cool-Pipe. W rozwiązaniu tym główny radiator umieszczony jest z tyłu karty, a z układem graficznym łączą go dwa ciepłowody. Pierwsza z kart to GeForce 7900 GS Cool-Pipe, bazująca na układzie nVidia GeForce 7900 GS pracującym z prędkością 450 MHz. Do dyspozycji jest także 256 lub 512 MB pamięci GDDR3, taktowanych zegarem 660 MHz DDR. Drugi z nowych modeli to GeForce 7600 GT Cool-Pipe - układ graficzny pracuje z prędkością 560 MHz, a 256 MB pamięci GDDR3 taktowanych jest zegarem 700 MHz DDR. Ceny tych kart nie zostały podane.

Sapphire i podwójny X1950


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:43
(7)Komentarzy (7)
Jak donosi serwis DailyTech firma Sapphire Technology kończy prace nad nową kartą graficzną, która będzie zawierać dwa GPU z serii ATI Radeon X1950 (prawdopodobnie X1950 Pro) - projekt ten nosi nazwę The Godfather. Rozwiązanie to ma oferować wydajność porównywalną z dwoma kartami X1950 w trybie CrossFire, ale jednocześnie może korzystać z dowolnego slotu PCI-Express x16, także w płytach bez wsparcia dla CrossFire. Karta oferuje dwa wyjścia DVI, korzysta z dwóch złączy zasilających PCI-Express i posiada wewnętrzne złącze CrossFire - producent deklaruje, że dwie takie karty mogą pracować w trybie CrossFire. The Godfather ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku, jeszcze przed premierą układu ATI R600.

Chipset AMD 690G opóźniony


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:36
(3)Komentarzy (3)
Opisywany już wcześniej i spodziewany od dłuższego czasu chipset AMD 690G (dawniej ATI RS690) trafi do sprzedaży później niż zakładano. Dla przypomnienia układ ten przeznaczony jest dla procesorów AMD w wersji Socket AM2, oferując jednocześnie zintegrowany układ graficzny z obsługą wyjścia HDMI i technologii HDCP. Z dostępnych, jak na razie nie potwierdzonych informacji wynika, że powodem opóźnienia jest właśnie wyjście HDMI i technologia HDCP - AMD jak na razie nie uzyskało licencji na zastosowanie tych rozwiązań w tym konkretnym chipsecie, i stąd opóźnienie. Pierwsze płyty główne mogą trafić na rynek już w styczniu, ale nie będą one posiadać wyjścia HDMI. Z kolei pierwsze w pełni wyposażone modele mogą trafić do sprzedaży w lutym.

Dwa zewnętrzne dyski Plextor


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:06
Komentarzy (0)
Plextor przedstawił dwa nowe, zewnętrzne dyski twarde o pojemności 80 GB (oznaczenie PX-PH08U2) oraz 120 GB (o nazwie PX-PH12U2). Modele te korzystają z 2,5-calowych dysków twardych, pracujących z prędkością 5400 RPM i korzystających z 8 MB pamięci cache, których średni czas wyszukiwania ma wynosić 12 ms. Ich wymiary zewnętrzne to 81 mm na 130 mm na 17 mm, a waga wynosi około 200 g. Dyski do łączności z komputerem wykorzystują port USB 2.0, z którego są także zasilane. Modele te mają trafić do sprzedaży w styczniu, ale ich dokładne ceny nie zostały jak na razie podane.

Shuttle MiniPC dla graczy


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:04
Komentarzy (0)
Shuttle przed końcem grudnia ma wprowadzić do sprzedaży nowy system MiniPC o nazwie 1337 SDXi. Jego konfiguracja bazuje na procesorach Intel Core 2 Extreme X6800 lub QX6700, 2 GB pamięci Crucial Ballistix DDR2-800, dwóch kartach graficznych AMD ATI Radeon X1950XT w trybie CrossFire oraz 150 GB dysku twardym Western Digital Raptor. 1337 SDXi posiada także kartę sieciową GigabitEthernet, możliwość rozbudowy pamięci RAM do 8 GB oraz oryginalnie pomalowaną obudowę, klawiaturę i myszkę. Chłodzenie zapewnia kompleksowy system chłodzenia wodą, zainstalowany i przetestowany przez producenta. Niestety, tak wyposażony system nie będzie tani - jego sugerowana cena to 4999 dolarów.

 
Środa 20 grudnia 2006

Dwa zewnętrzne dyski Iomega


Autor: Adam | źródło: Endgadget | 16:16
Komentarzy (0)
Firma Iomega przedstawiła dwa nowe, zewnętrzne dyski twarde, tym razem przeznaczone dla komputerów Apple. Pierwszy z nich to UltraMax, oferujący pojemność 1 TB - jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch dysków twardych o pojemności 500 GB, pracujących w konfiguracji RAID 0 lub 1. Dostępne porty to FireWire 400 i 800 oraz USB 2.0. Drugi z dysków nosi nazwę Black - korzysta on z 2,5-calowego dysku twardego, pracującego z prędkością 5400RPM, a zasilany jest z portu USB. Dostępne porty to FireWire 400 i USB 2.0. UltraMax został wyceniony na 500 dolarów, a model Black ma kosztować 190 dolarów.

2007 rokiem notebooków


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 16:08
(7)Komentarzy (7)
Z najnowszych informacji dotyczących dużych producentów komputerów wynika, że w 2007 roku po raz pierwszy przychody ze sprzedaży komputerów przenośnych będą wyższe niż ze sprzedaży komputerów biurkowych. Pod koniec tego roku notebooki mają przynosić 41,6% przychodów, a biurkowe 47% - natomiast pod koniec przyszłego roku to notebooki będą odpowiadać za 45,6% przychodów, a biurkowe za 43,1%. W 2008 roku różnice te jeszcze się pogłębią - notebooki będą stanowić 50% przychodów, a biurkowe 40%. Zmiany te wynikają przede wszystkim z wyższej ceny sprzedaży komputerów przenośnych - w przyszłym roku przeciętny notebook ma kosztować 1100 dolarów, a komputer biurkowy 767 dolarów.

Gainward podkręca GF 8800GTS


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 16:02
Komentarzy (0)
Gainward w najbliższym czasie ma wprowadzić do sprzedaży fabrycznie podkręconą kartę graficzną z układem nVidia GeForce 8800 GTS - model ten nosi nazwę Bliss 8800GTS i korzysta z referencyjnego systemu chłodzenia. Taktowanie układu graficznego ma wynosić co najmniej 550 MHz (w porównaniu do 500 MHz wersji standardowej), a 640 MB pamięci GDDR3 będzie taktowanych zegarem co najmniej 880 MHz DDR (zamiast 800 MHz DDR w zwykłej wersji). Producent ten jak na razie nie planuje podkręconej wersji modelu GeForce 8800GTX, a cena wersji Bliss 8800GTS nie została jak na razie podana. » czytaj dalej

Plextor Blu-ray i PlexEraser


Autor: DYD | 15:50
(2)Komentarzy (2)
W Polsce pojawiły się dwie nowości: nagrywarka PX-B900A obsługująca dyski Blu-ray oraz PlexEraser PX-OE100E - niszczarka do nośników optycznych. Nowa, wewnętrzna nagrywarka Plextor z interfejsem ATAPI umożliwia zapis płyt Blu-ray z prędkością 2x. Nowa technologia wykorzystuje nośniki BD-R - jednokrotnego zapisu i nośniki BD-RE - wielokrotnego zapisu o pojemności 25GB (wersja jednowarstwowa) i 50GB (wersja dwuwarstwowa). Model PX-B900A, poza zapisem i odczytem nośników Blu-ray umożliwia również obsługę praktycznie wszystkich popularnych formatów CD i DVD (włącznie z dwuwarstwowymi płytami DVD i formatem DVD-RAM). Napęd obsługuje płyty o średnicy 12cm i 8 cm. Ciekawostką jest duży bufor o pojemności 8MB. » czytaj dalej

Projektor Panasonica full-HD


Autor: DYD | 15:02
(2)Komentarzy (2)
Panasonic poinformował o wprowadzeniu na rynek PT-AE1000E – projektora LCD do kina domowego, który charakteryzuje się rozdzielczością natywną 1080p (1920 x 1080 pikseli), a także cechuje się współczynnikiem kontrastu 11000:1. Model PT-AE1000E został wyposażony w całkowicie nowy system optyczny z jasnością 1100 ANSI lumenów. Nowy system zawiera układ soczewek asferycznych, który jest kompatybilny z technologią HD. Ponadto, wprowadzona przez Panasonic funkcja Dynamic Iris (z ang. „dynamiczna przesłona”) została w projektorze PT-AE1000E udoskonalona tak, aby zapewnić jeszcze doskonalszą reprodukcję obrazów w technologii HD. Projektor LCD kina domowego Panasonic PT-AE1000E będzie dostępny w sprzedaży począwszy od początku stycznia w dedykowanej sieci sprzedaży. Cena rekomendowana wynosi 15 999 PLN brutto.

Kamerka z pamięcią Flash


Autor: Adam | źródło: Engadget | 09:56
Komentarzy (0)
Koreańska firma Sunyang DNT przedstawiła urządzenie o nazwie Volvox, które łączy w sobie cyfrową kamerkę do wideokonferencji z 512 MB pamięci Flash, służącej jako przenośny dysk. Kamerka oferuje rozdzielczość 640 na 480 punktów i umożliwia przesyłanie materiału wideo przy 30 FPS. Możliwa jest także regulacja balansu bieli i korekta ekspozycji. Volvox podłączany jest do portu USB, a jego głównym zastosowaniem mogą być starsze komputery przenośne, pozbawione kamerek. Cena tego produktu w wersji z pamięcią o pojemności 512 MB wynosi około 60 dolarów. W styczniu mają dołączyć modele z pamięcią o pojemności 1 GB i 2 GB.

Odtwarzacz D-Link DSM-510


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:38
(1)Komentarzy (1)
D-Link przedstawił nowe urządzenie, pełniące rolę pośrednika pomiędzy domowym sprzętem audio-wideo a komputerem. Produkt ten nosi nazwę DSM-510 i pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki i filmów z komputera, a poprzez sieć Ethernet także materiału HD. Obsługiwane są sieci WLAN 802.11g oraz FastEthernet, a dostępne wyjścia to HDMI, Composite oraz analogowe i cyfrowe (optyczne) wyjścia audio. Odtwarzane formaty wideo obejmują MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9, XviD, AVI i DVR-MS, a z audio wspierane są MP3, WMA, WAV i OGG. Istnieje także możliwość wyświetlania plików JPEG, TIFF, BMP, PNG i GIF. W zestawie otrzymujemy również nadajnik zdalnego sterowania. D-Link DSM-510 został wyceniony na niespełna 240 dolarów.

Kolejny Core 2 Quad Intela


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:30
Komentarzy (0)
Oprócz spodziewanego na początku przyszłego roku czterordzeniowego procesora Core 2 Quad Q6600, pracującego z prędkością 2,40 GHz, ofertę firmy Intel ma uzupełnić jeszcze jeden układ z tej serii. Będzie nim Core 2 Quad Q6400, pracujący z prędkością 2,13 GHz. Podobnie jak Q6600 korzysta on z FSB 1066 MHz i posiada 8 MB współdzielonej pamięci cache L2. Obsługuje on także technologie Intel VT, Enhanced Intel Speedstep (EIST) oraz Intel EM64T. Jego premiera spodziewana jest pomiędzy drugim a trzecim kwartałem przyszłego roku, a cena będzie zapewne niższa od 530 dolarów, które ma wtedy kosztować model Q6600.

Graficzny wskaźnik w komórce


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 09:18
(2)Komentarzy (2)
Samsung przedstawił nowy telefon komórkowy, która wyróżnia się zastosowaniem "graficznego wskaźnika" - producent nazywa to rozwiązanie "Optical Joystick". Pozwala ono na sterowanie wskaźnikiem w podobny sposób jak myszka w komputerze, zapewniając pełną swobodę jego ruchu. Telefon o nazwie SCH-V960 ma trafić do sprzedaży w Korei jeszcze w tym miesiącu. Pracuje on w sieci CDMA 2000 1X EVDO, oferuje 2,12-calowy ekran o rozdzielczości 240 na 320 punktów, wbudowany aparat o rozdzielczości 2 Mpix, możliwość odtwarzania plików MP3, VOD i MOD, obsługę technologii Bluetooth, slot dla kart pamięci microSD i port USB. Wymiary tej komórki to 97 mm na 47,5 mm na 18,6 mm przy wadze 102 g.

Klawiatura Razer Tarantula


Autor: Adam | źródło: I4U | 09:12
(8)Komentarzy (8)
Razer wprowadza do sprzedaży nowy produkt dla graczy - jest nim klawiatura o nazwie Tarantula. Oferuje ona hub USB i porty audio, dziesięć dodatkowych, programowalnych klawiszy makro, możliwość wymiany dowolnego z klawiszy na jeden z dziesięcu dołączonych "hot-key", 32 KB pamięci na profile gier i możliwość podłączania dodatków dzięki BattleDock, takich jak np. kamerka BattleEye. Razer podaje także, że klawiatura pozwala na wciśnięcie do dziesięciu klawiszy na raz, bez ich wzajemnego "wykluczania się", co zdarza się w większości klawiatur już przy 3-4 klawiszach wciśniętych jednocześnie. Cena tej klawiatury, dostępnej już w sprzedaży, wynosi niespełna 100 dolarów. » czytaj dalej

 
Wtorek 19 grudnia 2006

Muzykalne trojaczki - test MP3 Bellwood, Korr oraz Wiwa


Autor: NimnuL | 09:15
(31)Komentarzy (31)
O przenośnych odtwarzaczach muzyki różnych marek pisałem wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Czym nowsze były to produkty, tym bardziej były rozbudowane, pozwalając tym samym wyświetlać zdjęcia oraz tekst, a także odtwarzać filmy. W pewny momencie straciłem już nadzieję, że na rynku pozostaną proste, ale użyteczne playery. Na szczęście myliłem się, a z błędu wyprowadziły mnie produkty firmy Bellwood, Korr oraz Wiwa. W niniejszej recenzji omówię trzy dość proste odtwarzacze muzyki, mające zaspokoić potrzeby niewymagającego użytkownika, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej ceny produktu. Przekonajmy się zatem, czy będzie można podsumować te odtwarzacze słowami „tanio i dobrze”. Zapraszam.


Test MP3 Bellwood, Korr oraz Wiwa - kliknij, aby przejść dalej

 » czytaj dalej

Bezpieczne baterie Panasonic


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:12
Komentarzy (0)
Koncern Matsushita Electric Industrial ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji nowych ogniw Li-Ion (Lithium-Ion czyli litowo-jonowe), przeznaczonych do stosowania w komputerach przenośnych. Wersja ta ma zapewniać znacznie większe bezpieczeństwo niż dotychczas produkowane ogniwa - jest to możliwe dzięki dodatkowej powłoce HRL (Heat Resistance Layer), która umieszczona jest między anodą i katodą. Dzięki temu rozwiązaniu ryzyko samozapłonu takiego ogniwa ma być zredukowane niemal do zera, nawet w wypadku zwarcia wewnątrz ogniwa. Ogniwa te sprzedawane są pod marką Panasonic, a ich pojemność wynosi 2,9 Ah.

Dwa nowe LCD Samsunga


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:10
(2)Komentarzy (2)
Samsung przedstawił w Korei dwa nowe monitory LCD - są to modele CX206BW oraz CX226BW, dysponujące odpowiednio 20-calowym i 22-calowym ekranem. W obydwu modelach kontrast ma wartość 3000:1, a czas reakcji matrycy ma wynosić 2 ms - pozostałe parametry nie zostały podane. Obydwa monitory posiadają certyfikat Windows Vista Premium co oznacza wyposażenie w przynajmniej jeden port DVI z HDCP, a ich obudowy pokryte są czarnym, błyszczącym "lakierem fortepianowym". Ceny tych monitorów w Korei wynoszą 399 dolarów za model 20-calowy i 470 dolarów za 22-calowy.

Słuchawki Creative bez kabli


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:08
(6)Komentarzy (6)
Creative przedstawił nowe, bezprzewodowe słuchawki o nazwie Wireless Headphones SE2300. W zestawie otrzymujemy nadajnik korzystający z technologii Bluetooth, działający w promieniu do 10 m od słuchawek, który poprzez gniazdo MiniJack możemy podłączyć do niemal dowolnego sprzętu audio. Oprócz tego dzięki profilowi A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) słuchawki mogą współpracować z innymi urządzeniami zgodnymi z technologią Bluetooth. Zastosowane przetworniki mają średnicę 30 mm, a deklarowane pasmo przenoszenia to 20 Hz do 20 kHz. Cena tych słuchawek to niespełna 130 dolarów.

Pamięci Crucial CrossFire


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 08:04
(2)Komentarzy (2)
Firma Crucial Technology poinformowała, że jej pamięci Ballistix oraz Ballistix Tracer DDR2 przeszły pomyśli testy kompatybilności z systemami CrossFire i posiadają odpowiedni certyfikat AMD. Dostępne pamięci to 512 MB i 1 GB moduły Ballistix Tracer, pracujące w trybie DDR2-800 (512 MB) i DDR2-667 (1GB), oraz 1 GB moduły Ballistix, pracujące w trybie DDR2-667. Oprócz tego pamięci te można kupić w zestawach DualChannel o pojemności 1 GB i 2 GB, kosztujących odpowiednio około 200 i 400 dolarów.

Kolejny Xeon w ofercie Intela


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:02
Komentarzy (0)
Intel bez większego rozgłosu poszerzył ofertę swoich procesorów dla stacji roboczych i serwerów - nowy model nosi nazwę Xeon E5335. Układ ten pracuje z prędkością 2,0 GHz i zawiera cztery rdzenie, korzystające łącznie z 8 MB pamięci cache L2. Oprócz tego procesor ten przeznaczony jest dla podstawki LGA771, korzysta z FSB 1333 MHz, a jego pobór mocy (TDP) został określony na 80W. Cena tego procesora jest taka sama jak modelu Xeon 5335, pracującego z prędkością 1,86 GHz oraz korzystającego z FSB 1066 MHz, i wynosi 690 dolarów.

Potrójny tuner Hauppauge


Autor: Adam | źródło: The Register | 00:06
(2)Komentarzy (2)
W Wielkiej Brytanii dostępny jest w sprzedaży tuner telewizyjny firmy Hauppauge o oznaczeniu HVR-3000, który łączy w sobie możliwości trzech urządzeń: tunera cyfrowej telewizji satelitarnej, tunera cyfrowej telewizji naziemnej i tunera analogowej telewizji naziemnej. Producent twierdzi, że jest to pierwsze urządzenie tego typu na rynku. Do dyspozycji jest także tuner FM, wejścia Composite i S-Video oraz dołączone oprogramowanie do nagrywania programów w formacie MPEG-1 lub MPEG-2, a także nadajnik zdalnego sterowania. Cena tego urządzeń na tamtejszym rynku to równe 100 funtów (około 600 zł).

Obniżki cen Core 2 Duo


Autor: Adam | źródło: VRZone | 00:04
(5)Komentarzy (5)
Z najnowszych, jak na razie nie potwierdzonych oficjalnie doniesień wynika, że Intel w drugim kwartale przyszłego roku wprowadzi do oferty nowe procesory z serii Core 2 Duo i obniży ceny dostępnych obecnie modeli. Ofertę uzupełnią wtedy modele E4400 o prędkości 2,0 GHz, E6320 pracujący z prędkością 1,83 GHz oraz E6420, taktowany zegarem 2,13 GHz. Po obniżkach najtańszy procesor z serii Core 2 Duo - model E4300 - ma kosztować zaledwie 113 dolarów. Oprócz tego także cena czterordzeniowego procesora Q6600 ma się obniżyć z 851 do 530 dolarów. Więcej informacji można znaleźć w umieszczonej poniżej tabeli, opracowanej przez serwis VRZone. » czytaj dalej

AMD chce podkręcić X1550


Autor: Adam | źródło: VRZone | 00:02
Komentarzy (0)
Opisywane jakiś czas temu nowe karty ATI Radeon X1550 to w istocie seria X1300 pod nową nazwą – obecnie układy tych kart produkowane są w technologii 80 nm i mają pewien zapas możliwości, który chce wykorzystać AMD. Według podanych informacji, układy graficzne w tych kartach mogą bez podnoszenia napięcia pracować z prędkością 600 MHz, a po zmianie chłodzenia i podniesieniu napięcia nawet 700 MHz. AMD zamierza pozwolić producentom na wprowadzenie do sprzedaży takich podkręconych kart - ponadto wersja z rdzeniem pracującym z prędkością 600 MHz ma być tylko nieznacznie droższa od obecnych wersji.

 
Poniedziałek 18 grudnia 2006

Płyta główna Asus Commando


Autor: Adam | źródło: The Register | 15:54
(3)Komentarzy (3)
Asus przedstawił nową płytę główną o nazwie Commando, należącą do serii R.O.G (Republic of Gamers). Model ten bazuje na chipsecie Intel P965 Express i jest przeznaczony dla procesorów Intela w wersji LGA 775. Asus obiecuje, że FSB można podkręcić aż do 570 MHz (efektywnie 2280 MHz), a pamięci mogą pracować w trybie DDR2 1300. Commando oferuje 8-fazową sekcję zasilania procesora i rozbudowany system chłodzenia a także cztery gniazda dla pamięci DDR2, dwa sloty PCI-Express ze wsparciem CrossFire, cztery sloty PCI, sześć portów Serial-ATA II, jeden PATA, dwie karty GigabitEthernet, port FireWire, cztery porty USB 2.0 i układ audio w postaci osobnego modułu. Prawdopodobna cena tej płyty to około 250 Euro.

Pasywny PowerColor X1950 Pro


Autor: Adam | źródło: VRZone | 15:52
(4)Komentarzy (4)
Firma PowerColor zamierza wprowadzić do sprzedaży pasywnie chłodzone karty z układami ATI Radeon X1950 Pro oraz X1950 XT. Model X1950 Pro w takiej wersji będzie droższy o 10 dolarów od wersji z Accelero X2 - oznacza to sugerowaną cenę na poziomie 209 dolarów. Cena modelu X1950 XT w takiej wersji nie jest jak na razie znana. Potężny radiator zastosowany w tych kart korzysta z czterech ciepłowodów i jest dziełem firmy Arctic Cooling - w wersji X1950 Pro ma on zapewnić o 4 stopnie niższą temperaturę GPU niż referencyjny cooler ATI. Karty w wersji chłodzonej pasywnie mają trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

LG i komputer w monitorze


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:23
(3)Komentarzy (3)
LG wprowadza do sprzedaży w Korei nowy komputer o oznaczeniu DA70-GPFANX, mieszczący się w obudowie monitora. Konfiguracja tego systemu bazuje na procesorze Intel Celeron M 430, 1 GB pamięci DDR2, 160 GB dysku twardym, zintegrowanym układzie graficznym Intel GMA 950. Do dyspozycji jest także wbudowany tuner telewizyjny, obsługa sieci WLAN oraz bezprzewodowa klawiatura i myszka. Zastosowany ekran ma przekątną 22 cale, kontrast 800:1 i jasność 500 cd/m2. Wymiary zewnętrzne całego systemu to 720 mm na 470 mm na 99 mm. Ceny tego komputera rozpoczynają się od około 2 tysięcy dolarów.

Kolejny X1950 Pro AGP


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:47
(4)Komentarzy (4)
Tym razem firma VisionTek przedstawiła kartę graficzną na bazie układu ATI Radeon X1950 Pro, przeznaczoną dla magistrali AGP. Karty o niezbyt wyszukanej nazwie VisionTek X1950PRO AGP jest już dostępna w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Układ graficzny pracuje z prędkością 575 MHz, a 256 MB pamięci GDDR3 z 256-bitową szyną taktowanych jest zegarem 690 MHz DDR. Zastosowany cooler zajmuje jeden slot i jest wykonany w całości z miedzi, ale ma inną konstrukcję niż referencyjne rozwiązanie ATI. Do dyspozycji są także dwa wyjścia DVI i wyjście telewizyjne. Cena tej karty nie została określona.

Karty MSI z wyjściem HDMI


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 08:39
Komentarzy (0)
Ofertę firmy MSI uzupełniły niedawno dwie nowe karty graficzne, wyposażone w wyjście HDMI. Obydwie bazują na układach nVidii i są wykonane w formacie Low-profile. Pierwsza z nich to MSI NX7300GS-MD256EH - zastosowany układ GeForce 7300GS pracuje z prędkością 550 MHz, a 256 MB pamięci DDR2 z 64-bitową szyną taktowanych jest zegarem 400 MHz DDR. Druga z kart nosi oznaczenie NX7600GS-MTD256E i bazuje na układzie GeForce 7600 GS, pracującym z prędkością 400 MHz. 256 MB pamięci DDR2 ze 128-bitową szyną, zastosowanych w tej karcie, taktowanych jest zegarem 400 MHz DDR. Obydwa modele oferują jedno wyjście HDMI, jedno DVI oraz wyjście telewizyjne i są już dostępne w sprzedaży.

Notebook Falcon FragBook TLX


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:26
Komentarzy (0)
Firma Falcon Northwest przedstawiła swój najnowszy komputer przenośny o nazwie FragBook TLX, bazujący na procesorze Intel Core 2 Duo o prędkości 2,33 GHz i 17-calowym ekranie LCD o rozdzielczości 1680 na 1050. Konfiguracja tego komputera zawiera układ graficzny nVidia GeForce 7600 GO z 256 MB pamięci oraz do 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności do 160 GB orz nagrywarkę płyt DVD. Notebook ten ma niespełna 4 cm grubości i waży około 3,5 kg, a jego ceny rozpoczynają się od 3500 dolarów - za dopłatą 400 dolarów możemy także otrzymać pokrywę ekranu z "płomiennym" motywem.

60 nm pamięci Hynixa


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 08:20
Komentarzy (0)
Hynix Semiconductor przedstawił nową serię produktów, bazujących na 1Gbit kościach pamięci DDR2 800 wyprodukowanych w technologii 60 nm. Kości te dzięki mniejszym rozmiarom pozwolą na stworzenie tańszych w produkcji 4 GB modułów RDIMM i FBDIMM, a także 1 i 2 GB modułów UDIMM (Unbuffered-DIMM). Przedstawione pamięci w porównaniu do pierwszych 1 Gbit kości produkowanych w technologii 80 nm mają pozwolić na zmniejszenie kosztów produkcji nawet o 50%. Masowa produkcja tych pamięci ma ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Nowe Fujitsu Pocket LOOX


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:15
(1)Komentarzy (1)
Fujitsu-Siemens wprowadza do sprzedaży w Stanach dwa nowe Smartphone z serii Pocket LOOX - są to modele T810 oraz T830, dostępne już od jakiegoś czasu w Europie. W obydwu urządzeniach znalazły się procesory Intel PXA270 Xscale o prędkości 416 MHz i 64 MB pamięci RAM oraz 128 MB ROM. Zastosowane ekrany LCD z podświetleniem LED mają przekątną 2,4 cala i pracują w rozdzielczości 240 na 240 punktów. Do dyspozycji jest także wsparcie dla sieci GSM, UMTS, WLAN i Bluetooth oraz odbiornik GPS. Obydwa modele pracują pod kontrolą systemu Windows Mobile 5.0 Phone Edition, a T830 wyróżnia się zastosowaniem dwóch kamerek: jednej do wideokonferencji, a drugiej do robienia zdjęć.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL