Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 10 lutego 2006  
    

Ultra ewolucja - test drukarki Epson Stylus D88


Autor: Grosz | 15:00
(9)Komentarzy (9)
W październiku 2005 roku firma Epson zaprezentowała nową serię urządzeń o kryptonimie - "D". Były to m.in. drukarki atramentowe: Stylus D68 i Stylus D88; oraz urządzenia typu All-In-One (drukarka + skaner): Stylus DX3850, Stylus DX4250 i Stylus DX4850; bazujące na udoskonalonych atramentach pigmentowych - DURABrite Ultra. Dzięki uprzejmości firmy Epson otrzymałem do testów jedną z nowych drukarek - Epson Stylus D88. Z zewnątrz urządzenie to bliźniaczo przypomina swojego poprzednika tj. model Epson Stylus C86 - dlatego wszelkie porównania w tym teście odnosić będę do tego właśnie modelu. Zapraszam do krótkiej lektury. » czytaj dalej

Seagate głównym dostawcą dysków


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 14:53
Komentarzy (0)
Według badań przeprowadzonych przez TrendFocus w zeszłym roku na całym świecie zostało sprzedanych około 214 milionów twardych dysków a wzrost sprzedaży wyniósł niemal 25%. Największym dostawcą pozostał Seagate Technology ze sprzedażą na poziomie 108 milionów dysków - częściowy wpływ na ten wynik ma także wcześniejsze przejęcie Maxtor'a. Western Digital sprzedał o 0,5% mniej dysków niż w zeszłym roku a Hitachi Global Storage Technologies utrzymało poprzednią pozycję. Jeśli chodzi o Toshibę i Samsunga to obydwie firmy zanotowały zwiększenie swojego udziału w sprzedaży dysków twardych.

Leadtek GeForce 6800 XT na AGP


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 14:37
(8)Komentarzy (8)
Leadtek wprowadza do sprzedaży nową kartę graficzną, przeznaczoną dla magistrali AGP i bazującą na układzie nVidia GeForce 6800 XT. Model ten nosi nazwę Winfast A6800XT TDH i korzysta z układu NV42, produkowanego w technologii 110 nm i oferującego 8 potoków oraz 4 jednostki Vertex. GPU pracuje z prędkością 325 MHz a 128 MB pamięci z 256-bitową szyną taktowanych jest zegarem 350 MHz DDR - jak widać parametry karty odpowiadają tym znanym z wersji 6800 LE a zmianie uległa tylko wersja zastosowanego układu i nazwa. Karta powinna być już dostępna w sprzedaży a jej sugerowana cena wynosi 169 Euro.

Pierwsze SLI w notebook'u?


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 14:23
(12)Komentarzy (12)
Amerykańska firma WidowPC, zajmująca się produkcją komputerów, wcześniej oferowała prawdopodobnie pierwszy komputer przenośny z dwurdzeniowym procesorem AMD Athlon 64 X2 4800+. Najnowszy notebook firmy może zostać pierwszy korzystającym z technologii SLI - model, o którym mowa nosi nazwę Sting 919. Jak na razie komputer jeszcze nie został wprowadzony do sprzedaży jednakże już wiadomo, że będzie on korzystał z procesorów AMD oraz 19-calowego ekranu i oczywiście dwóch złączy PCI-Express, potrzebnych do skorzystania z technologii SLI. Przeznaczeniem tego komputera mają być oczywiście gry, ale jak na razie nie wiadomo jaka będzie jego cena.

Skaner Plustek OpticSlim M12


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 14:16
(4)Komentarzy (4)
Firma Plustek oferuje niewielki skaner o nazwie OpticSlim M12, przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników komputerów przenośnych. Model ten ma niewielkie wymiary, wynoszące 47 mm na 274 mm na 33,8 mm przy wadze 300g. Maksymalna wielkość skanowanego dokumentu to 216 na 355 czyli do A4 włącznie a deklarowana prędkość pracy wynosi do trzech stron na minutę. Skaner oferuje rozdzielczość do 600 DPI przy 48-bitowej palecie kolorów a zasilanie zapewnia port USB, obsługiwany przez urządzenie w wersji 1.1. Producent oferuje także podstawkę na biurko do ustawienia skanera lub wieszak na ścianę. Urządzenie zostało wycenione na 180 dolarów.

Zewnętrzne dyski Plextora


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 11:14
(3)Komentarzy (3)
Plextor poszerza swoją ofertę o zewnętrzne dyski twarde z możliwością bezpośredniego podłączenia do sieci Ethernet - należą one do serii o wspólnej nazwie PX-EH. Dostępne są dwie wersje, różniące się oferowaną pojemnością: PX-EH25 oferuje 250 GB pojemności a PX-EH40L 400 GB. Obydwa urządzenia mogą pełnić funkcje serwera druku, udostępniając drukarkę podłączoną do nich poprzez port USB a także pełnią rolę serwera FTP i mogą wykonywać automatyczne kopie zapasowe. Deklarowana wydajność serwera FTP ma wynosić 94,5 Mbps. Dyski mają trafić do sprzedaży z dniem 1 marca a ich ceny wynoszą 300 dolarów za model 250 GB oraz 450 dolarów za wersję 400 GB.

Halo 2 tylko dla Windows Vista


Autor: Adam | źródło: W2S | 11:05
(20)Komentarzy (20)
Z wcześniejszych pogłosek, krążących w sieci wynikało, że trwają pracę nad przeniesieniem drugiej części popularnej gry Halo na komputery PC. Informacje te potwierdziły się - Bungie wraz z grupą programistów Microsoftu pracuje nad tym tytułem - jak na razie nie zostały jednak podane dokładniejsze informacje. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest jednak informacja, że Halo 2 będzie przeznaczony wyłącznie dla systemu Windows Vista i nie będzie działał ze starszymi systemami. Jednocześnie zapewne z tego powodu Halo 2 nie zostało wcześniej przeniesione na komputery PC - Microsoft najwyraźniej chciał połączyć te dwie premiery a równie prawdopodobny jest fakt, że chodziło także o nowe systemy zabezpieczeń (DRM) wprowadzane wraz z Windows Vista. Więcej informacji można znaleźć na stronie Bungie pod tym adresem.

ATI udostępniło Catalyst 6.2


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 08:34
(5)Komentarzy (5)
Najnowsze sterowniki ATI dla kart graficznych - Catalyst 6.2 - oferują pełne wsparcie kart X1900,XT, XTX oraz 1900 Crossfire a także zmiany w Catalyst Control Center, mające na celu ułatwienie obsługi. ATI obiecuje także poprawki błędów w niektórych grach - na przykład BattleField 2 Special Forces czy też World of Warcraft. Jak zwykle na stronach ATI odpowiednią wersję sterowników trzeba wybrać samemu gdyż nie działają bezpośrednie odnośniki do plików - stronę z wyborem sterowników znajdziemy pod tym adresem.

 
Czwartek 9 lutego 2006

Nowy chipset VIA dla P4


Autor: DYD | 20:54
(2)Komentarzy (2)
VIA poinformowała dziś o wprowadzeniu na rynek chipsetu VIA P4M890 IGP do obsługi platformy Intel Pentium 4 współpracujących z magistralą systemową o częstotliwości 1066MHz. P4M890 wykorzystuje kontroler pamięci VIA StepUp. Chipset współpracuje z pamięciami DDR2, pracującymi z częstotliwością do 533MHz oraz ze zwykłymi modułami DDR. VIA P4M890 może obsługiwać do dwóch portów PCI Express. Chipset ma wbudowany rdzeń graficzny VIA UniChrome Pro, obsługujący standard Hi-Def za pośrednictwem zintegrowanego silnika 2D/3D Chromotion CE. Chipset VIA P4M890 jest dostępny w sprzedaży. » czytaj dalej

Konferencje Skype na dwóch rdzeniach


Autor: DYD | 20:50
(13)Komentarzy (13)
Skype oraz Intel wspólnie pracują nad optymalizacją działania aplikacji Skype na komputerach PC z dwurdzeniowymi procesorami Intel w celu udoskonalenia przekazu głosu i obrazu przez Internet. Pierwszym wynikiem wspólnych działań jest udostępnienie w aplikacji Skype 2.0 bezpłatnych rozmów konferencyjnych, w których może uczestniczyć do dziesięciu uczestników. Nowa funkcja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników domowych i biznesowych posiadających notebooki oparte na technologii mobilnej Intel Centrino Duo oraz komputery biurkowe wyposażone w procesory Intel Pentium D i procesory Intel Pentium Extreme Edition, jak również oparte na wprowadzonej niedawno technologii Intel Viiv.

Rabaty Intela na Pentium D


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 18:45
(3)Komentarzy (3)
Intel ogłosił wczoraj rabaty dla swoich odbiorców, dotyczące dwurdzeniowych procesorów Pentium D. Akcja ta ma trwać od 5 lutego do 22 kwietnia i objęte są nią modele Pentium D 820, 830 oraz 840. Upusty nie dotyczą natomiast układów Pentium D z serii 9 oraz modelu 805 oraz 840 Extreme Edition. Oferowane upusty wynoszą od 40 dolarów dla modelu 820, poprzez 60 dolarów dla wersji 830 aż do 80 dolarów dla modelu 840 - oznacza to obniżkę z 241 do 201 dolarów dla modelu 820 oraz z 316 do 256 dolarów dla wersji 830 a także obniżkę z 530 do 450 dolarów dla procesora Pentium D 840. Rabaty udzielane są dystrybutorom ale w praktyce także odbiorcy indywidualni powinni odczuć niższe ceny tych procesorów.

Pachnące odtwarzacze MP3


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 18:35
(2)Komentarzy (2)
Jak widać pomysłowość ludzka nie zna granic - japoński producent elektronicznych gadżetów, firma Solid Alliance, oferuje przenośne odtwarzacze muzyki w różnych... zapachach. Ta sama firma oferowała wcześniej produkt o nazwie USB Sushi - czyli przenośne dyski korzystające z pamięci flash, kształtem przypominające japońską potrawę - sushi. Wśród odtwarzaczy dostępne są modele pachnące tak jak: czekolada, róże, cytryny, truskawki, maliny oraz jagody. Urządzenie nosi nazwę iCool i wyposażone jest w 256 MB pamięci flash oraz slot dla kart pamięci SD. Do łączności z komputerem służy port USB 2.0 a odtwarzane formaty obejmują MP3,WMA i WAV. Odtwarzacz kosztuje około 60 dolarów.

Odtwarzacz w formie piłki


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 15:01
(9)Komentarzy (9)
Producentem tego odtwarzacza jest firma Shiro a jego nazwa to AS. Kształt odtwarzacza przypomina piłkę futbolową - producent chyba chciał wywołać skojarzenia z tegorocznym pucharem FIFA World Cup. Odtwarzacz korzysta z 1 GB pamięci flash a jego średnia wynosi 37,4 mm. Shiro AS oferuje ponadto ekran OLED oraz radio FM a odtwarzane formaty obejmują MP3, WMA i WAV. Dodatkowe funkcje to możliwość nagrywania audycji radiowych oraz praca jako dyktafon. Źródło energii stanowi bateria Li-Poly, pozwalająca na pracę przez 10 godzin i doładowywana przy pomocy portu USB. Odtwarzacza ma trafić do sprzedaży w kwietniu - oprócz wersji o pojemności 1 GB do sprzedaży trafią modele 256 MB oraz 512 MB.

Podwójna nagrywarka I-O Data


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 14:54
(1)Komentarzy (1)
Japońska firma I-O Data zamierza wprowadzić do sprzedaży bardzo nietypową zewnętrzną nagrywarkę płyt DVD - model ten w jednej obudowie łączy dwa napędy, umożliwiając tym samym przegrywanie płyt CD i DVD bez pomocy komputera. Nagrywarka korzysta z dwóch napędów TEAC DV-W28SL, zapisujących płyty DVD+R DL przy prędkości 2,4x, DVD+/-R 8x, DVD+/-RW 4x, DVD-RAM 5x a także CD-R przy prędkości 24x oraz CD-RW 16x. Do połączenia z komputerem wykorzystany został port USB 2.0. Urządzenie ma nosić nazwę DVR-UW8DP a jego sprzedaż w Japonii rozpocznie się w połowie marca - sugerowana cena to około 470 dolarów.

S3 Chrome S27 już w sklepach


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:33
(4)Komentarzy (4)
Jak na razie karty te trafiły do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych - model bazujący na układzie S3 Graphics Chrome S27, przeznaczony dla magistrali PCI-Express, w wersji ze 128 MB pamięci GDDR3 kosztuje 98 dolarów a model z 256 MB pamięci tego samego typu to wydatek rzędu 128 dolarów. Samo GPU produkowane jest przez Fujitsu w technologii 90 nm i taktowane zegarem 702 MHz a ponadto posiada 4 jednostki Vertex Shader i 8 Pixel Processor. Karta oferuje wyjście DVI, D-SUB a także telewizyjne z obsługą standardu HDTV do 1080p włącznie. Producent zapewnia także o małym poborze mocy dzięki wspomnianej produkcji w 90 nm i mechanizmom oszczędzania energii.

nForce 4 Ultra dla Intela


Autor: Adam | źródło: Anand | 10:20
(6)Komentarzy (6)
Do tej pory dla procesorów Intela dostępny był chipset nForce4 SLI Intel Edition - obecnie do sprzedaży wchodzi jedna z pierwszych płyt z układem nForce4 Ultra Intel Edition, znanym także pod kodową nazwą C19 Ultra. Producentem płyty jest firma Biostar a model o którym mowa nosi nazwę TForce4U-775. W porównaniu do płyt z chipsetem w wersji SLI TForce4U-775 nie oferuje wsparcia technologii SLI ani ActiveArmor ale w zamian dostajemy 8-kanałowy układ HD Audio i niższą cenę. Płyta obsługuje procesory z FSB do 1066 MHz włącznie z układami Presler oraz Cedar Mill i oferuje jeden slot PCI-Express x16, dwa PCI-E x1 i cztery PCI a także cztery banki pamięci DDR2. Płyta Biostar TForce4U-775 jest już dostępna w sprzedaży w cenie 95 dolarów.

Premiera Socket M2 podczas CeBIT'u


Autor: Adam | źródło: DigiTimes | 09:29
Komentarzy (0)
Według najnowszych informacji AMD chce przedstawić procesory w wersji Socket M2 podczas targów CeBIT, które odbędą się w dniach od 9 do 15 marca. Jednocześnie AMD porozumiało się z producentami płyt głównych, którzy udostępnią swoje płyty do tej prezentacji - jednakże AMD wyraziło zgodę tylko na przedstawienie poszczególnych modeli bez ujawniania szczegółów technicznych. Jeszcze przed końcem tego miesiąca producenci płyt mają otrzymać pierwsze, próbne partie procesorów - dzięki temu będzie możliwa ich prezentacja w marcu. Jeśli chodzi o procesory Socket 939 i 754 to ich produkcja ma być kontynuowana jeszcze do pierwszego kwartału przyszłego roku.

 
Środa 8 lutego 2006

Intel Itanium z 24 MB cache


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 18:00
(13)Komentarzy (13)
Przed końcem kwietnia Intel ma wprowadzić do sprzedaży dwurdzeniowe procesory Itanium z pamięcią cache o pojemności do 24 MB. Układy te przeznaczone są na rynek serwerowy i będą nosić oznaczenia 9050 w przypadku modelu o prędkości 1,6 GHz z 24 MB pamięci cache, 9040 oznacza 18 MB cache i prędkość 1,6 GHz, 9030 to model z 8 MB cache także o prędkości 1,6 GHz. Do sprzedaży trafi także procesor o symbolu 9020, pracujący z prędkością 1,42 GHz i korzystający z 12 MB cache. Intel wprowadzi również jednordzeniowy procesor Itanium - model 9010 z 6 MB cache, taktowany zegarem 1,6 GHz. Ceny tych procesorów wynoszą odpowiednio 3650, 1990, 1570, 950 oraz ponownie 950 dolarów.

Procesor IBM Power6 5,6 GHz


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 17:52
(8)Komentarzy (8)
Podczas odbywającej się właśnie w San Francisco międzynarodowej konferencji ISCC (International Solid-State Circuits Conference) IBM poinformował, że jego przyszły procesor Power6 będzie pracował z prędkościami ponad 4 GHz, osiągając w jednej z wersji nawet 5,6 GHz. Układ ten jest wielordzeniowy a jego przeznaczeniem są wydajne systemy serwerowe, pracujące pod kontrolą systemu UNIX. IBM podkreśla, że Power6 ma się charakteryzować umiarkowanym poborem mocy przy tak dużych szybkościach - będzie on produkowany w procesie 65 nm przy pomocy technologii SOI oraz innych, własnych rozwiązań. Wiadomo także, że Power6 będzie zasilany dwoma różnymi napięciami: od 0,9 do 1,2V dla logiki i o około 150mV większym dla pamięci cache.

Znamy już ceny Conroe?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:15
(2)Komentarzy (2)
Według informacji przedstawionych przez serwis The Inquirer Intel początkowo wprowadzi cztery dwurdzeniowe procesory o kodowej nazwie Conroe, mające zastąpić oferowane obecnie procesory Pentium 4, które korzystają z architektury NetBurst. Najtańszym modelem będzie E6300, pracujący z prędkością 1,86 GHz, korzystający z FSB 1066 MHz i 2 MB pamięci cache - jego cena ma wynosić około 210 dolarów. Drugi układ to E6400 taktowany zegarem 2,13 GHz, także z 2 MB cache, w cenie około 240 dolarów. Trzeci model pracuje z prędkością 2,40 GHz i posiada 4 MB cache a jego cena ma wynosić w przybliżeniu 315 dolarów. Najdroższy i najwydajniejszy procesor z tej serii nosi oznaczenie E6700 i pracuje z prędkością 2,67 GHz – wyposażony jest w 4 MB cache i ma kosztować około 530 dolarów.

Iiyama zmienia właściciela


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 14:00
(1)Komentarzy (1)
Według wydanego oświadczenia prasowego z dniem 1 lutego tego roku marka Iiyama wraz ze wszystkim aktywami zostaje przejęta przez japońską firmę o nazwie Mouse Computer Japan. W wyniku tego zmianie ulegnie główna siedziba firmy Iiyama - zostanie przeniesiona z Nagano do Tokyo - a także europejska centrala z Monachium do Amsterdamu. Jednocześnie na przełomie marca i kwietnia można się spodziewać nowej serii monitorów Iiyama, przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników i do zastosowań profesjonlanych.

Cyfrowy tuner Pinnacle PCTV


Autor: Adam | źródło: email | 11:55
Komentarzy (0)
Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży w naszym kraju ma trafić nowy, zewnętrzny tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T firmy Pinnacle, noszący nazwę PCTV USB Stick. Urządzenie to ma bardzo małe wymiary, jest podłączane bezpośrednio do portu USB 2.0 i umożliwia oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych. W zestawie oprócz samego tunera znajdziemy także oprogramowanie Pinnacle TVCenter pozwalające zamienić komputer w cyfrowy magnetowid, oglądać i nagrywać programy w formatach MPEG-1/-2 oraz DivX. Wraz z tunerem otrzymujemy również antena oraz mini pilot zdalnego sterowania. Jak na razie nie została podana dokładna cena tego urządzenia.

Sterowniki ForceWare 81.98 WHQL


Autor: DYD | 11:20
(4)Komentarzy (4)
Dziś NVidia udostępnienia nowe sterowniki ForceWare w wersji 81.98 z certyfikatem WHQL. Nowy sterownik przeznaczony jest dla systemów Windows 2000/XP oraz XP64bit i wszystkich generacji GeForce (od GeForce2, oprócz mobilnego GeForce Go 7800 GTX). Nowy sterownik to m.in.: Certyfikat WHQL; Dodana obsługa procesorów graficznych GeForce 7800 GS AGP; Obsługa kart różnych producentów w trybie NVIDIA SLI; Obsługa wyjścia TV-Out/HD-out podczas korzystania z trybu NVIDIA SLI; Dodana obsługa funkcji VSync (synchronizacji pionowej) w grach Direct3D w trybie NVIDIA SLI; Większa wydajność przy korzystaniu z procesorów dwurdzeniowych. Więcej informacji o sterowniku i jego download na stronie NVidii.

Notebook Fujitsu LifeBook N6410


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:56
Komentarzy (0)
Fujitsu Computer Systems wprowadza na rynek nowy komputer przenośny o nazwie LifeBook N6410, mający stanowić przenośny odpowiednik biurkowego systemu typu Media Center PC. Model ten korzysta z 17-calowego ekranu LCD o rozdzielczości WXGA+ a także dwurdzeniowych procesorów Intel Core Duo. Zastosowany układ graficzny to ATI Mobility Radeon x1400 z 256 MB pamięci (128 MB własnej pamięci i 128 MB wydzielonych z pamięci RAM). W podstawowej konfiguracji znajduje się procesor o prędkości 1,66 GHz, 512 MB pamięci DDR2, 80 GB dysk twardy o prędkości 5400 RPM, nagrywarka płyt DVD, karta WLAN Intel PRO/Wireless 3945ABG 802.11a/b/g a także 5 portów USB 2.0, jeden FireWire i czytnik kart pamięci Memory Stick/SD/xD slot. Tak wyposażony notebook kosztuje 1650 dolarów. Więcej informacji o tym komputerze można znaleźć pod tym adresem.

Niższe ceny iPod Shuffle


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:44
(9)Komentarzy (9)
Firma Apple postanowiła obniżyć ceny odtwarzaczy iPod Shuffle - wersja z pamięcią o pojemności 512 MB ma od teraz kosztować 69 dolarów a nie jak dotychczas 99 dolarów a model o pojemności 1 GB staniał ze 129 do 99 dolarów. Oprócz tego do sprzedaży wchodzi także odtwarzacz iPod Nano o pojemności 1 GB w cenie 149 dolarów - będzie on dostępny w białym lub czarnym kolorze. iPod Nano potrafi odtwarzać muzykę zapisaną w formatach AAC, MP3, WAV i AIFF a ponadto wyposażony jest w kolorwy ekran o przekątnej 1,5 cala oraz możliwość dokupienia zdalnego sterowania z wbudowanym radiem FM. W sprzedaży dostępne są także modele o pojemności 2 GB w cenie 199 dolarów i 4 GB wyceniony na 249 dolarów.

 
Wtorek 7 lutego 2006

Canon ImageCLASS MF3240


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 17:16
(2)Komentarzy (2)
Canon przedstawił nowe, wielofunkcyjne urządzenie o nazwie ImageCLASS MF3240, łączące w sobie funkcje laserowej, monochromatycznej drukarki, a także kopiarki, kolorowego skanera oraz faksu. Model ten oferuje prędkość druku do 21 stron na minutę oraz rozdzielczość do 1200 na 600 DPI. Wydajność urządzenia przy kopiowaniu to również 21 stron na minutę. Podajnik papieru mieści 250 arkuszy a skaner oferuje rozdzielczość optyczną 600 DPI oraz interpolowaną do 9600 DPI przy 24-biotowym odwzorowaniu koloru. Wbudowany faks działa z prędkością do 33,6 kbit na sekundę i pracuje z w klasie Super G3 fax. Canon ImageCLASS MF3240 ma trafić do sprzedaży na początku marca w sugerowane cenie 200 dolarów.

Klawiatura A4Tech ze słuchawką


Autor: Adam | źródło: I4U | 17:06
(6)Komentarzy (6)
W dniu 9 marca podczas tegorocznej wystawy CeBIT A4 Tech ma przedstawić klawiaturę ze zintegrowanym zestawem słuchawkowym - a dokładniej to właściwie słuchawką telefoniczną - do prowadzenia rozmów poprzez Internet dzięki technologii VoIP. Model ten prawdopodobnie będzie nosił nazwę IP-Talky. Wśród obsługiwanych operatorów wymienia się jak na razie Skype, MSN, Yahoo Message, QQ oraz Net2phon. Klawiatura ma być podłączana poprzez port USB i posiadać także dodatkowe, programowalne klawisze. Jak na razie ani cena tego modelu ani dokładniejsze informacje o jego możliwościach nie są znane.

Notebooki Apple w Karen


Autor: Anitka | 15:58
(4)Komentarzy (4)
Karen Notebook wprowadza do sprzedaży komputery przenośne marki Apple. To nie pierwszy produkt tej firmy w ofercie Karen - w listopadzie 2005 sieć rozpoczęła sprzedaż iPodów. Na początek w ofercie Karen dostępne są trzy modele notebooków sygnowanych znakiem jabłka: model iBook G4 z 12-calową matrycą w cenie 4208 zł brutto oraz dwa droższe modele z serii PowerBook G4 dostępne w cenie 6404 zł brutto za model z matrycą 12-calową oraz 10186 zł brutto za model z matrycą 17-calową. Wszystkie komputery Apple wyposażone są w porty WiFi, Bluetooth i Fire Wire, karty graficzne ATI lub NVIDIA oraz system operacyjny Mac OS X v10.4 Tiger i pakiet oprogramowania iLife. » czytaj dalej

Creative DMP FX100


Autor: DYD | 15:54
(2)Komentarzy (2)
Firma Creative poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego modelu odtwarzacza MP3 - Creative DMP FX100. Umożliwia on słuchanie muzyki zapisanej w formatach MP3, WMA i WMA Digital Rights Managament. Posiada podświetlany na niebiesko ekran LCD z rozdzielczością 132 x 32 pikseli. Pamięć o pojemności 512 MB pozwala na zapisanie do 256 utworów (4-minutowych utworów WMA przy 64 Kbps i modelu 512 MB). Odtwarzacz Creative DMP FX100 dostępny jest na ryku polskim w wersji 256 MB i 512 MB, odpowiednio w cenie: 279 PLN brutto i 379 PLN brutto.

Coraz droższe pamięci DDR2


Autor: Adam | źródło: The Register | 13:09
(1)Komentarzy (1)
W związku ze zbyt małymi dostawami pamięci DDR2 rosną ich ceny - na rynku kontraktowym, gdzie odbiorcami są duże firmy produkujące komputery, ceny tego typu pamięci podskoczyły w porównaniu do zeszłego miesiąca średnio o 18%. Obecnie cena modułu pamięci DDR2 400 o pojemności 256 MB wynosi pomiędzy 20 a 21,5 dolara a w drugiej połowie stycznia wynosiła od 17 do 18,75 dolarów. Podobnie wzrosły ceny modułów o pojemności 512 MB - z wcześniejszych cen między 34 a 37,5 dolarów do 40 - 43 dolarów. Najwięksi producenci pamięci także podnieśli swoje ceny - Hynix o około 5 do 10%, Nanya o 20%, podobnie ProMOS. Także Samsung znacznie podniósł ceny jednakże w tym wypadku nie wiadomo dokładnie o ile. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że wzrost cen pamięci DDR2 w najbliższym czasie nadal będzie postępować.

WD Passport rośnie do 120 GB


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:39
Komentarzy (0)
Firma Western Digital oferuje serię przenośnych dysków twardych o nazwie Passport - obecnie do tej serii dołącza model o pojemności zwiększonej do 120 GB. Urządzenia te bazują na dyskach twardych z serii Scorpio - są to 2,5-calowe modele o pojemnościach wynoszących od 40 do 120 GB, pracujące z prędkością 5400 RPM i posiadające 2 MB pamięci cache a średni czas dostępu ma wynosić 12 ms. WD Passport zasilany jest z portu UBS 2.0 a jego wymiary wynoszą 14,4 cm na 8,9 cm na 2,1 cm. Dysk jest już dostępny w sprzedaży, zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych - w tym drugim wypadku został on wyceniony na 200 dolarów. Dodatkowo za 25 dolarów można dokupić torbę do wygodnego przenoszenia dysku.

Opera z obsługą BitTorrent'a


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:34
(25)Komentarzy (25)
Opera Software czyli twórcy obecnie już darmowej przeglądarki Opera poinformowali, że w kolejnej wersji zostanie dodana pełna obsługa sieci p2p BitTorrent. Wstępnie obsługa samego protokołu została dodana już wcześniej, w wydaniu Opera 8.02 TP. W 9 wersji programu twórcy chcą dodać możliwość przeszukiwaniu sieci BitTorrent oraz umożliwić ściąganie plików poprzez tą sieć. Próbna wersja programu z obsługą tej sieci - oznaczona jako Opera 9 TP2 (Technical Preview) ma zostać udostępniona jeszcze dzisiaj. Więcej informacji można znaleźć na stronach twórców przeglądarki pod tym adresem.

IBM obiecuje 10x szybsze WiFi


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:27
(3)Komentarzy (3)
Zespół badawczy IBM przedstawił działający prototyp układu, mogącego zapewnić znacznie większą szybkość sieci WiFi - według podanych informacji prototyp osiąga transfer na poziomie 630 Mbps a w przyszłości wielkość ta może się zwiększyć do wartości z przedziału od 1 do 5 Gbps. Technologia ta należy do rozwijanego obecnie standardu IEEE 802.15.3c, który korzysta z pasma 60 GHz - obecnie wykorzystywane sieci WiFi 802.11b/g pracują w paśmie 2,4 GHz. Jak na razie nie wiadomo kiedy ten układ może trafić do sprzedaży - IBM podaje, że kilku producentów jest zainteresowanych jego zastosowaniem ale nie zostały podane żadne dokładniejsze informacje.

ATI Mobility FireGL V5200


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:49
Komentarzy (0)
ATI poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży nowego układu graficznego dla komputerów przenośnych, w szczególności do zastosowań profesjonalnych - mowa o Mobility FireGL V5200. Oferuje on 12 jednostek Pixel Shader i 5 Vertex Shader - poprzedni układ, FireGL V5000, wyposażony był w 8 jednostek Pixel Shader i 6 Vertex Shader. Wszystko wskazuje na to, że Mobility FireGL V5200 to w istocie Mobility Radeon X1600 przeznaczony do zastosowań profejonalnych. Układ ten może wykorzystać do 256 MB pamięci ze 128-bitową szyną. Jednym z pierwszych notebooków, w którym znajdzie się nowy chip, będzie IBM ThinkPad T60p.

 
Poniedziałek 6 lutego 2006

Felieton: Umarł król, niech żyje drzewo


Autor: Spieq | 14:42
(28)Komentarzy (28)
Kobieta zmienną jest, to i człowiek ma prawo do chwil słabości. Tym szowinistycznym wkrętem próbuję usprawiedliwić i swoje wątpliwości. Siła przyzwyczajeń i wielowiekowa tradycja (w końcu papier w znanej nam postaci wynaleziony został w Chinach w II w. n.e.). Dwie potężne sprawy, które wchodzą ze sobą w symbiozę, ale mogą być niebezpiecznym hamulcem rozwoju. Kiedyś pisałem: "tylko książka w wersji tradycyjnej ma rację bytu" i tak zresztą jest do dziś, gdyż antagonistą był wówczas przegrany z góry e-book. Wersja elektroniczna ulubionej lektury wyświetlanej na ekranie monitora CRT emitującego promieniowanie ultrafioletowe, którego dawka nie jest wprawdzie dla nas zabójcza (z większym jego zakresem spotkamy się przecież po wyjściu z domu), ale nie da się ukryć, że czytanie książki w tej formie jest bardziej męczące od tradycyjnej jej postaci. O istnieniu e-papieru wiedzieliśmy już w momencie komentowania całej sprawy, jak i znacznie wcześniej. Problem polegał jedynie na tym, żeby ten rewolucyjny wynalazek pojawił się w końcu w naszych domach. Jesteśmy już blisko? » czytaj dalej

Nowa płyta ECS z SLI


Autor: Anitka | 14:38
Komentarzy (0)
Firma ECS przedstawi wkrótce nową płytę główną, C19-A SLI. Jest to pierwszy model w ofercie ECS z technologią SLI, przeznaczony pod platformę Intel. Konstrukcja wykorzystuje chipset nVidia nForce4 SLI XE. Nowy model posiada także opracowaną przez ECS architekturę S.D.G.E. (Scalable Dual Graphic Engines – skalowalny, podwójny silnik graficzny), która pozwala na połączenie i pracę w duecie dwóch kart graficznych, zainstalowanych na jednej płycie głównej. Płyta obsługuje procesor Intel Pentium Extreme Edition, do 16 GB pamięci dual DDR2 667; dwa gniazda PCI-E x16, przeznaczone do rozwiązania NVIDIA SLI. » czytaj dalej

Telefon Sony Ericsson M600 UMTS


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 14:31
(7)Komentarzy (7)
Sony Ericsson przedstawił nowy telefon komórkowy o nazwie M600, oferujący wsparcie technologii UMTS. Model ten korzysta z systemu Symbian OS 9.1 i w wersji M600i, która trafi między innymi do Europy, obsługuje sieci Dual Mode UMTS 2100 MHz oraz GPRS 900/1800/1900. Telefon wyposażony jest także w kolorowy, dotykowy ekran TFT o przekątnej 2,6 cala i rozdzielczości QVGA, wyświetlający 262 tysiące kolorów, a także możliwość rozpoznawania pisma odręcznego oraz dwufunkcyjną klawiaturę, umożliwiającą poprawę literówek lub uzupełnianie wpisywanych słów. Pozostałe możliwości tego urządzenia to 80 MB wbudowanej pamięć z możliwością rozbudowy dzięki kartom Memory Stick Micro, obsługa technologii Bluetooth oraz USB 2.0 i portu podczerwieni, odtwarzacz różnych formatów audio i wideo, gry 3D oraz Java MIDP 2.0. Sony Ericsson M600 ma trafić do sklepów w drugim kwartale tego roku a jego dokładna cena jak na razie nie jest znana.

Volkswagen, Google i nVidia


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 14:29
Komentarzy (0)
Wymienione wyżej firmy - Volkswagen, Google i nVidia pracują wspólnie nad nowym systemem nawigacji satelitarnej, mogącym w przyszłości znaleźć zastosowanie w samochodach. Nowością jest zastosowanie trójwymiarowego obrazowania trasy i okolicy - obraz jest generowany przy pomocy technologii Keyhole 2 Nv, wspieranej przez układy nVidia GeForce, oraz map satelitarnych oferowanych przez Google Earth. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca korzystający z tego systemu mógłby łatwiej orientować się w nieznanym terenie. Przedstawiciele Volkswagena podkreślają jednak, że jak na razie nie ma konkretnych planów zastosowania tej technologii w produkowanych samochodach.

Cpu-Z w wersji 1.32


Autor: DYD | 14:21
Komentarzy (0)
Ukazała się nowa wersja (1.32) informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej Cpu-Z. Ten mały program podobnie jak bardziej rozbudowany Everst, czy HWiNFO, przekazuje nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej oraz pokazuje status pamięci. W nowej wersji dodano wsparcie dla Athlona FX-60, Celeron 35x Cedar Mill, Pentium D 805, lepsze wykrywanie nowych procesorów mobilnych Core Solo & Core Duo, support dla VIA C7, chipsetów Intel i975X, i945GT oraz ULi smbus. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com (367 KB).

Kolejne procesory Intel Yonah


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:15
(4)Komentarzy (4)
Według najnowszych informacji już w kwietniu Intel wprowadzi do sprzedaży kolejne procesory bazujące na rdzeniu Yonah - układy te należą do kategorii ULV (Ultra Low Voltage) czyli o obniżonym napięciu i poborze mocy. Będą to jednordzeniowe procesory o oznaczeniach U1400 (1,20 GHz) oraz U1300 (1,06 GHz), kosztujące odpowiednio 250 i 230 dolarów. W późniejszym terminie pojawi się również dwurdzeniowy procesor U2500. Również w połowie kwietnia swoją premiera mają mieć procesory Celeron M, bazujące na jądrze Yonah - będą to modele 430 oraz 420, pracujące z prędkościami 1,73 GHz oraz 1,60 GHz i posiadające 1 MB pamięci cache. W późniejszym terminie do sprzedaży trafi także układ o prędkości 1,46 GHz i oznaczeniu jako 410.

Małe, zewnętrzne dyski TEAC


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:34
Komentarzy (0)
TEAC wprowadza na rynek małe, zewnętrzne dyski twarde o nazwie HD10U/KIT. Wykorzystują one 1-calowe dyski twarde, oferujące pojemności od 4 GB poprzez 6 GB do 8 GB, a do komunikacji z komputerem wykorzystują port USB 2.0, z którego są także zasilane. Ich wymiary zewnętrzne wynoszą 12,7 mm na 48 mm na 48 mm przy wadze 100 g. Producent podaje średni czas dostępu na poziomie 10 ms nie deklarując jednak rzeczywistego transferu - podana jest tylko prędkość 480 Mbit/s, odnosząca się wyłącznie do przepustowości portu USB 2.0. W zestawie z dyskami otrzymujemy kabel połączeniowy, etui do przenoszenia a także oprogramowanie. Dokładna cena tych dysków jak na razie nie jest znana.

Creative SB Digital Music SX


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 10:26
Komentarzy (0)
Creative przedstawił nową, zewnętrzną kartę dźwiękową o nazwie Sound Blaster Digital Music SX, stworzoną z myślą o użytkownikach komputerów przenośnych. Urządzenie podłączane jest do portu USB 2.0 i może odtwarzać dźwięk w formacie 24bit/96kHz a współczynnik SNR ma wynosić 110dB. Do dyspozycji jest także gniazdo dla mikrofonu oraz słuchawek a także cyfrowe, optyczne wyjście audio umożliwiające przesyłanie dźwięku w formacie Dolby Digital AC3 i DTS. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą 181 mm na 40 mm na 116 mm przy wadze 420g. Sound Blaster Digital Music SX ma trafić do sklepów przed końcem lutego a jego cena będzie wynosić około 100 dolarów.

System SFF Blueado Mini Series


Autor: Adam | źródło: I4U | 09:49
Komentarzy (0)
Firma Blueado oferuje komputer o nazwie Mini Series, oferujący w niewielkiej obudowie kompletny system typu Media Center. Blueado Mini Series korzysta z procesorów z serii Pentium M oraz 1 GB pamięci RAM i posiada dysk twardy o pojemności 200 GB, wbudowany tuner telewizyjny oraz nagrywarkę płyt DVD. Wyposażenie uzupełniają karty sieciowe FastEthernet i WLAN 802.11g, porty USB i FireWire na przednim panelu a także wyjście telewizyjne Component i cyfrowe wyjście audio jak również zdalne sterowanie całego systemu oraz czytnik kart pamięci. Wymiary tego komputera wynoszą 10,6 cm na 31 cm na 19,8 a w najtańszej wersji kosztuje on 1500 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Chipsety nVidii dla Socket M2


Autor: Adam | źródło: VRZone | 09:40
Komentarzy (0)
W sieci można już znaleźć pierwsze informacje dotyczące chipsetów nVidia dla procesorów AMD w wersji Socket M2. Oferta układów będzie odpowiadać obecnej serii nForce 4 - na szczycie oferty znajdzie się chipset składający się z układów C51XE oraz MCP55PXE, oferujący dwa sloty PCI-Express x16 o pełnej prędkości przy pracy w trybie SLI a także dwie karty GigabitEthernet, 6 portów SATA II oraz układ audio zgodny ze standardem UAA (Universal Audio Architecture). Kolejny chipset to MCP55P SLI, oferujący dwa sloty PCI-Express x16 oferujące w trybie SLI prędkość x8 oraz dwie karty GigabitEthernet, 6 portów SATA II oraz układ audio UAA. Następny układ nosi oznaczenie MCP55 Ultra i oferuje jeden slot PCI-Express x16 a także ponownie dwie karty GigabitEthernet, 6 portów SATA II oraz układ audio UAA. Najtańszym z tych układów ma być MCP55S, oferujący 4 porty SATA II, jedną kartę GigabitEthernet oraz układ audio UAA.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL