Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 28 lutego 2006  
    

Notebook Fujitsu LifeBook Q2010


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 17:20
(1)Komentarzy (1)
LifeBook Q2010 to nazwa najnowszego komputera przenośnego, oferowanego przez firmę Fujitsu. Notebook ten należy do serii urządzeń do zastosowań profesjonalnych i oferuje wbudowaną obsługę technologii UMTS. LifeBook Q2010 waży około 1 kg, ma 20 mm grubości a zajmowana przez niego powierzchnia odpowiada kartce papieru w formacie A4. Model ten korzysta z procesorów Intel Core w wersji ULV oraz chipsetu Intel 945GMS i wyposażony jest w ekran LCD o przekątnej 12,1 cala i rozdzielczości WXGA. Wyposażenie uzupełnia obsługa sieci WLAN i Bluetooth a także technologii VoIP oraz zintegrowany mikrofon. Komputer ma być dostępny w drugim kwartale tego roku w cenach zaczynających się od około 4 tysięcy dolarów.

Czytnik kart i hub USB w jednym


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 17:11
Komentarzy (0)
Genius przedstawił urządzenie będące połączeniem czytnika kart pamięci i rozgałęźnika USB - jego nazwa to CR-802UX COMBO. Czytnik potrafi odczytywać i zapisywać osiem popularnych formatów kart - są to CompactFlash Type I i II, SmartMedia, Microdrive, Secure Digital, MultiMediaCard oraz Memory Stick, Memory Stick Pro i Memory Stick Duo. Oprócz tego do dyspozycji są trzy porty USB 2.0, oferujące transfer do 480 Mbps. Genius CR-802UX COMBO obsługuje urządzenia USB zasilane bezpośrednio z magistrali jak i te z własnym zasilaniem. Urządzenie jest zgodne z systemami Windows XP, Me, 2000, 98SE oraz MAC OS 8.6 lub późniejszy. Dokładna cena ani termin wprowadzenia do sprzedaży nie zostały podane.

Dwie nagrywarki Bluray Samsunga


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 17:09
Komentarzy (0)
Firma Samsung przedstawiła dwa kolejne modele nagrywarek płyt - tym razem także w formacie Bluray. Pierwsza z nich nosi oznaczenie SH-B022A i jest to wersja wewnętrzna a druga to SE-B026A, będąca modelem zewnętrznym. Nagrywarki potrafią na dwuwarstwowej płycie Bluray zapisać do 50 GB danych a na jednowarstwowej 25 GB. Zapis nośników wysokiej gęstości odbywa się z prędkością 2x czyli 9 MB/s - taka sama jest również prędkość odczytu. Obydwa urządzenia potrafią także zapisywać płyty DVD z prędkością do 12x i 40x dla CD-R - w przypadku modelu zewnętrznego płyty CD-R zapisywane są przy prędkości 32x. Obydwie nagrywarki mają trafić do sprzedaży w kwietniu - jak na razie ich dokładne ceny nie zostały określone. » czytaj dalej

Płyty Verbatim do nadruków


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:54
Komentarzy (0)
Verbatim poinformował o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży nowych, zapisywalnych płyt CD i DVD ze specjalną powierzchnią do nadruków. Płyty stworzone zostały z myślą o drukarkach atramentowych, w szczególności tych do druku zdjęć - warstwa do nadruku ma kolor biały i jest błyszcząca. Producent zapewnia także o bardzo dobrych właściwościach wchłaniania i wysychania atramentowych nadruków wykonanych na tych płytach. Do sprzedaży trafią zestawy zawierające po 20 zapisywalnych płyt z możliwością nadruku - 20 płyt CD-R tego typu ma kosztować 20 dolarów a 20 nośników DVD-R wycenionych zostało na 25 dolarów. Sprzedaż ma się rozpocząć już w kwietniu tego roku.

Nagrywarka Samsung z Lightscribe


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 10:50
(1)Komentarzy (1)
Samsung oficjalnie przedstawił wczoraj swoją najnowszą nagrywarkę płyt DVD o nazwie SH-W162L. Model ten wprowadza obsługę technologii LightScribe, pozwalającej na tworzenie obrazów na powierzchni płyt CD i DVD. Nagrywarka SH-W162L umożliwia zapis płyt DVD+/-R przy prędkości 16x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD+R DL 8x, DVD-R DL 4x, CD-R 48 oraz CD-RW 32x. Odczyt płyt może się odbywać z maksymalnymi prędkościami 16x dla DVD-ROM oraz 48x dla CD-ROM. Urządzenie korzysta także z 2 MB bufora a czasy dostępu wynoszą 130 ms dla płyt DVD i 110 ms dla CD. Jeśli chodzi o czas tworzenia obrazów przy pomocy technologii to wynosi on od 20 minut w trybie Draft do 36 minut w trybie Best. Nagrywarka jest już dostępna w sprzedaży a jej cena wynosi obecnie około 200 zł.

PowerColor z chłodzeniem wodnym


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:41
Komentarzy (0)
Karty graficzne PowerColor, których producentem jest firma Tul Corp., wkrótce będą dostępne w specjalnych zestawach - mają one zawierać dwie karty graficzne z układami ATI z serii Radeon X1600XT przystosowane do pracy w trybie Crossfire. Oprócz tego w zestawie znajdziemy także system chłodzenia wodnego, przystosowany do chłodzenia dołączonych kart. Karty będą oczywiście przeznaczone dla magistrali PCI-Express a przeznaczone dla nich chłodzenie będzie specjalną wersję znanego już systemu EVO. Jak na razie nie są znane ani dokładne terminy wprowadzenia tych kart do sprzedaży ani ich dokładne specyfikacje - prezentacja zestawów ma się odbyć po raz pierwszy podczas wystawy CeBIT.

Sony i NEC tworzą wspólną firmę


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:31
Komentarzy (0)
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncerny Sony oraz NEC stworzą wspólną firmę o nazwie Sony NEC Optiarc Inc., zajmującą się produkcją oraz opracowywaniem technologii i produktów związanych z napędami optycznymi. Obydwa koncerny z dniem 1 kwietnia wydzielą własne oddziały związane z tą technologią, które w dniu 3 kwietnia utworzoną jedną wspólną, wspomnianą wcześniej firmę. Na czele zarządu Sony NEC Optiarc Inc. stanie Shinichi Yamamura, obecnie zajmujący stanowisko wiceprezesa wydziału Video Business Group w firmie Sony. W wyniku podpisanego porozumienia Sony będzie posiadać 55% udziałów w nowym przedsięwzięciu a pozostałem 45% należeć ma do NEC'a.

Dwa X1600 na jednej karcie GeCube


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:03
Komentarzy (0)
Infotek, będący producentem kart graficznych o nazwie GeCube, zamierza wprowadzić do sprzedaży kartę graficzną zawierającą dwa układy ATI Radeon X1600XT i korzystającą z technologii ATI Crossfire. Producent ten zamierza w przyszłości wprowadzić także kolejne karty tego typu z układami ATI z serii X1000 - mają one należeć do serii o wspólnej nazwie Gemini a wspomniany model z dwoma X1600 miałby trafić do sklepów już w kwietniu. Prezentacja tej karty ma się odbyć podczas wystawy CeBIT a jej spodziewana cena ma wynosić 399 dolarów. Jak na razie nie jest znane dokładne taktowanie układów ani pamięci w tym modelu.

 
Poniedziałek 27 lutego 2006

HP Photosmart A3+ do zdjęć


Autor: DYD | 21:42
(8)Komentarzy (8)
Na międzynarodowych targach fotograficznych PMA w Orlando, HP poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej drukarki fotograficznej HP Photosmart Pro B9180 w formacie A3+, zaprojektowanej z myślą o zawodowych fotografach. Drukarka wykorzystuje cztery dwukolorowe głowice drukujące i charakteryzuje się nowym systemem druku, który obejmuje osiem oddzielnych atramentów pigmentowych HP Vivera. Umożliwia też korzystanie z szerokiej gamy nośników. Nowy system zapewnia trwałość na blaknięcie do 200 lat. Wkłady atramentowe umożliwiają wydrukowanie maksymalnie około 80 stron A3+ lub 840 zdjęć formatu 10 x 15 cm. Moduł dodatkowy HP Pro do obsługi programu Adobe Photoshop i wiele różnych profili ICC. Wydrukowanie odbitki kontrolnej formatu A3+ trwa niecałe 2 minuty, a zdjęcia formatu 10 x 15 cm - niecałe 10 sekund. Drukarka pojawi się na polskim rynku w maju i będzie kosztowała ok. 2000 zł brutto.

Zestaw pamięci Patriot DDR2 4GB


Autor: Adam | źródło: email | 16:37
(5)Komentarzy (5)
W sprzedaży dostępne są kolejne pamięci PDP Patriot z serii Signature Line - jest to zestaw dwóch modułów pamięci DDR2 533 o łącznej pojemności 4 GB, przygotowany do pracy w trybie DualChannel. Oznaczenie tego zestawu to PSD24G533KH - składają się na niego dwa moduły po pojemności 2 GB każdy, pracujące w trybie DDR2 533 przy ustawieniach CL4-4-4-12 oraz napięciu zasilającym 1,8V. Moduły wyposażone są także w aluminiowe radiatory w kolorze niebieskim i objęte są dożywotnią gwarancją. Producent zapewnia także, że pamięci te były testowane pod względem kompatybilności z chipsetami Intel 955 i umożliwiają obsadzenie w czterech bankach łącznie 8GB pamięci.

Asus przedstawia Silent Square


Autor: Adam | źródło: 3DNews | 16:05
(8)Komentarzy (8)
Silent Square to nazwa nowego systemu chłodzenia dla procesorów, oferowanego przez firmę Asus. Model ten przeznaczony jest dla praktycznie wszystkich dostępnych obecnie procesorów - zarówno jednordzeniowych jak i dwurdzeniowych, wliczając w to podstawki LGA 775 i Socket 478 oraz Socket 754, 939 i 940. Radiator ma miedzianą podstawę oraz pięć ciepłowodów a także aluminiowe finy. Zainstalowany wentylator ma wymiary 92 mm na 92 mm na 25 mm i pracuje z prędkością od 1800 do 2800 RPM, nie przekraczając według producenta głośności 18 dBA przy 1800 RPM. Całość cooler'a ma wymiary 140 mm na 115 mm na 140 mm i wagę 656g. Jak na razie dokładna cena to modelu nie jest znana.

Sześć wersji Windows Vista


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:55
(11)Komentarzy (11)
Wbrew wcześniejszym informacjom Microsoft wyda 6 różnych wersji systemu operacyjnego Vista. Informacja ta została podana wczoraj i jest już wiadomością oficjalną - w sprzedaży znajdzie się jedna wersja systemu dla rynków rozwijających się - będzie to Vista Starter - a także trzy wersje dla komputerów domowych - Vista Home Basic, Vista Home Premium oraz Vista Ultimate. W ofercie znajdują się także dwie wersje systemu stworzone dla przedsiębiorstw - są to Vista Business oraz Vista Enterprise. Wszystkie wymienione wersje systemu Windows Vista mają być dostępne w drugiej połowie tego roku - dokładna data premiery nadal nie jest znana. W dalszej części oficjalne info. » czytaj dalej

ATITool 0.25 Beta 14


Autor: DYD | 15:12
Komentarzy (0)
Program ATITool jest już dostępny w nowej wersji, oznaczonej jako 0.25 Beta 14. Narzędzie to jest przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników kart graficznych z układami ATI a jego główne zadanie polega na sprawdzaniu możliwości podkręcania. W nowej wersji wprowadzono obsługę układów z serii X1000 - doszła możliwość zmiany taktowania, monitoring a także regulacja napięć dla rdzenia i pamięci w kartach z serii X1900. Plik z programem można pobrać spod tego adresu (1,06 MB).

Nowe pamięci Patriot DDR2 667


Autor: Adam | źródło: email | 12:16
(1)Komentarzy (1)
Patriot - PDP Systems wprowadza do sprzedaży nową serię pamięci o nazwie DDR2 667 Extreme Performance. Moduły o nazwie Patriot DDR2 667 (PC2-5300) Low Latency Kits pracują w trybie DDR2 667 przy ustawieniach CL-4-4-4-12 i napięciu zasilającym od 1,8 do 1,9V a w sprzedaży dostępne są zestawy o pojemności 1 GB (dwa moduły o pojemności 512 MB każdy o oznaczeniach PDC21G5300LLK) oraz 2 GB (ponownie dwa moduły, każdy o pojemności 1 GB, o oznaczeniach PDC22G5300LLK). Moduły wyposażone są w oryginalne, żebrowane radiatory, o zwiększonej powierzchni rozpraszania ciepła oraz przeszły rygorystyczne testy kompatybilności z najnowszymi platformami, opartymi na chipsetach Intel 955 i nVidia NF4 SLI Intel Edition. » czytaj dalej

Panasonic z wymienną optyką


Autor: DYD | 11:52
(13)Komentarzy (13)
Panasonic poinformował o skonstruowaniu pierwszego w historii firmy aparatu z wymiennym obiektywem. Lumix DMC-L1 jest urządzeniem cyfrowym o klasycznej obudowie, mającej przypominać użytkownikom tradycyjne aparaty analogowe. Pokrętło do regulacji czasu otwarcia migawki umieszczono na korpusie, natomiast pierścień do ustawiania przysłony znajduje się na zastosowanym po raz pierwszy obiektywie LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50 mm/F2,8-3,5. Działanie funkcji Live View umożliwił nowy przetwornik obrazu Live MOS, skonstruowany przy wykorzystaniu technologii Maicovicon firmy Panasonic. Live MOS typu 4/3, o rozdzielczości 7,5 mln pikseli zapewnia niski pobór energii, charakterystyczny dla przetworników CMOS. » czytaj dalej

Wyjątkowa płyta DFI Lanparty Venus


Autor: Adam | źródło: VRZone | 11:23
(4)Komentarzy (4)
Serwis VRZone przedstawił galerię zdjęć wyjątkowej płyty głównej - nosi ona nazwę DFI Lanparty Venus. Jej wyjątkowość polega na tym, że jest to specjalna seria limitowana, składająca się tylko z 1000 egzemplarzy dostępnych na całym świecie. Samo opakowanie płyty wskazuje na jej wyjątkowość - otrzymujemy ją w specjalnej, zamykanej na kluczyk walizce. Model ten przeznaczony jest dla procesorów AMD w wersji Socket 939 i bazuje na chipsecie nVidia nForce 4 SLI. Całą galerię zdjęć tego modelu można znaleźć pod tym adresem a pełna specyfikacja płyty jest do przejrzenia pod tym odnośnikiem.

3Dlabs zmienia strategię


Autor: Adam | źródło: The Register | 11:19
(1)Komentarzy (1)
Firma Creative Technology, do której należy od 2002 roku 3Dlabs, poinformowała, że od tej pory 3Dlabs nie będzie się już zajmował tworzeniem układów graficznych dla stacji roboczych i zastosowań profesjonalnych. Już od 2002 roku firma coraz bardziej skupiała się na tworzeniu zintegrowanych układów graficznych na rynek urządzeń przenośnych - obecnie 3Dlabs zajmie się wyłącznie tym wycinkiem rynku. Zmiany te pociągną za sobą zwolnienie około 100 osób oraz 9 milionów dolarów bezpośrednich kosztów restrukturyzacji oraz do 25 milionów w innych kosztach.

nForce 3 z obsługą Socket AM2


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 09:30
(3)Komentarzy (3)
Firma ASRock już od dłuższego czasu oferuje płyty główne z możliwością rozbudowy, poprzez dodatkowe karty, a co za tym idzie obsługi przyszłych procesorów - jedną z takich płyt jest model K8Upgrade-NF3. Samą płytę opisywaliśmy już wcześniej. Jest to o tyle ciekawy model, że bazuje na chipsecie nVidia nForce z portem AGP, i obsługuje procesory AMD w wersji Socket 754, oraz dodatkowym slotem na kartę z podstawką Socket AM2 i czterema gniazdami dla pamięci DDR2. Wynika z tego, że nawet dość leciwy już chipset nForce 3 potrafi obsługiwać przyszłe procesory AMD w wersji Socket AM2. Jak na razie producent nie przedstawił dokładnej ceny tego dodatkowego modułu

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL