Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 29 września 2006  
    

Test klawiatury Genius LuxeMate 810 Media Cruiser


Autor: NimnuL | 11:08
(14)Komentarzy (14)
Właśnie dotarła do mnie klawiatura wyprodukowana przez firmę Genius. Pewnie wielu czytelników zareagowało w tym momencie czymś w stylu: "zieeew, znowu klawiatura?" Słuszna reakcja obronna przed nudą. Niemniej jednak w tym przypadku wstrzymajcie się z marudzeniem, bo ta klawiatura, o której w niniejszym artykule będę się rozpisywał, to najdziwniejszy produkt jaki kiedykolwiek miałem przyjemność używać. LuxeMate 810 Media Cruiser szokuje wyglądem oraz funkcjonalnością. To multimedialne centrum dowodzenia na miarę czasów w których się aktualnie znajdujemy. LuxeMate 810 trudno opisać słowami, trzeba ją po prostu zobaczyć. Zapraszam zatem dalej.
 » czytaj dalej

Mała, laserowa myszka


Autor: Adam | źródło: Engadget | 11:04
(2)Komentarzy (2)
Firma Sigma wprowadziła do sprzedaży w Japonii małą myszkę komputerową o nazwie Rotino - według producenta jest to najmniejszy gryzoń na świecie korzystający z laserowego sensora. Myszka posiada dwa klawisze, małą rolkę, a także zwijany kabelek ze złączem USB. Oferuje ona możliwość zmiany czułości od 1000 DPI do 2000 DPI, waży 40 gram a jej wymiary wynoszą 30 mm na 70 mm na 20 mm. Oprócz tego gryzoń ten dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i niebieskim. Cena tej myszki wynosi w przeliczeniu 25 dolarów.

Telefon Samsung SCH-M450


Autor: Adam | źródło: The Register | 11:03
(8)Komentarzy (8)
Samsung przedstawił w Korei nowy telefon komórkowy o oznaczeniu SCH-M450, który ma 1,9 cm grubości i oferuje funkcje PDA a także obsługę sieci WLAN. Oprócz tego urządzenie może odbierać sygnał telewizji DMB, odtwarzać dźwięk w wirtualnym systemie 5.1 jak również wyświetlać filmy i odtwarzać muzykę, które można zapisać na kartach pamięci microSD. Telefon posiada także kolorowy ekran o przekątnej 2,4 cala, kamerkę o rozdzielczości VGA oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 Mpix. Cena tego modelu jak na razie nie jest znana.

Notebook Acer TravelMate 8210


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 11:02
Komentarzy (0)
Acer wprowadza do sprzedaży nowy komputer przenośny o nazwie TravelMate 8210. Korzysta on z procesorów Core 2 Duo, 15,4-calowego ekranu o rozdzielczości 1680 na 1050, 1 GB pamięci RAM oraz układu graficznego ATI Mobility Radeon X1600 z 256 MB pamięci. Oprócz tego konfiguracja może zawierać dyski twarde o pojemności do 160 GB, nagrywarkę płyt DVD, obsługę sieci WLAN 802.11 a/b/g, GigabitEthernet i Bluetooth V2.0 + EDR, a także kamerkę OrbiCam o rozdzielczości 1,3 Mpix. Ceny tego notebooka w Polsce rozpoczynają się od około 8 tysięcy złotych.

GPU w 55 nm w 2007 roku?


Autor: Adam | źródło: VRZone | 11:01
Komentarzy (0)
Firma TSMC, zajmująca się między innymi produkcją układów graficznych zarówno dla nVidii, jak i ATI, a także chipsetów, ma zamiar już w przyszłym roku rozpocząć produkcję w technologii 55 nm. Ma to nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku - obecnie układy są produkowane w technologii 80 nm, a w czwartym kwartale tego roku rozpocznie się produkcja w 65 nm. W trzecim kwartale 2007 roku ma zostać rozpoczęta produkcja układów graficznych w technologii 55 nm z obniżonym poborem mocy. Oprócz tego TSMC już pracuje nad wprowadzeniem w przyszłości technologii 45 nm.

Notebook Samsunga z HD DVD


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 10:56
Komentarzy (0)
Samsung przedstawił nowy komputer przenośny o nazwie M55, korzystający z napędu HD DVD. Model ten bazuje na procesorze Intel Core Duo T2500 o prędkości 2 GHz, 17-calowym ekranie o rozdzielczości 1920 na 1200 i układzie graficznym GeForce Go 7600 z 256 MB pamięci i wyjściem HDMI. Oprócz tego do dyspozycji jest 1 GB pamięci RAM, 100 GB dysk twardy, obsługa sieci WLAN 802.11 b/g i GigabitEthernet oraz Bluetooth 2.0 EDR. Do dyspozycji jest także system audio 5.1, korzystający z technologii SRS 3D. Tak wyposażony komputer waży około 3 kg i ma kosztować ponad 3 tysiące Euro. Dokładna data rozpoczęcia sprzedaży w Europie nie została podana.

HP przejmuje VoodooPC


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:46
(1)Komentarzy (1)
Jeden z producentów komputerów skierowanych przede wszystkim dla graczy - mowa o firmie VodooPC - został wykupiony przez HP. Bracia Sood, będący właścicielami VoodooPC, zgodzili się na sprzedaż ze względu na duży potencjał firmy HP w dziedzinie badań i rozwoju - zajmą oni także stanowiska w zarządzie HP. Jak na razie dokładne informacje o stronie finansowej przejęcia nie zostały podane - wiadomo natomiast, że siedziba VoodooPC pozostanie nadal w mieście Calgary, a profil działalności także nie ulegnie zmianie. Wcześniej w tym roku także firma Alienware zmieniła właściciela, i została przejęta przez innego producenta komputerów - firmę Dell.

Intel i IBM usprawniają PCI-Epress


Autor: DYD | 10:16
(6)Komentarzy (6)
Podczas Intel Developer Forum w San Francisco firmy IBM oraz Intel Corporation, we współpracy z wieloma innymi firmami, przedstawiły propozycję zmian i usprawnień dla standardu PCI-Express. Mają one pomóc dostosować ten popularny interfejs do wymagań stawianych przez nowe zastosowania, takie jak np. wizualizacja czy coraz chętniej stosowany język XML. Zestaw nowych rozwiązań i technologii zaproponowanych przez Intela i IBM, które miałyby trafić do oficjalnej specyfikacji PCI-Express (nazwany roboczo "Geneseo"), pozwala na zwiększenie prędkości wymiany danych pomiędzy procesorem a kartami rozszerzeń (np. kartą graficzną). Zmiany mają przynieść korzyści w takich zastosowaniach, jak np. skomplikowane modelowanie procesów pogodowych, obliczenia matematyczne i fizyczne czy zaawansowane aplikacje finansowe oraz szyfrowanie i deszyfrowanie danych komunikacyjnych. » czytaj dalej

Lenovo i IBM wycofują baterie


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:30
(14)Komentarzy (14)
Tym razem Lenovo wraz z firmą IBM ogłosiło program wymiany baterii w swoich komputerach przenośnych - ponownie są to wadliwe produkty Sony. Wymiana baterii obejmie komputery wyprodukowane między lutym 2005 roku a wrześniem 2006 roku z serii ThinkPad R (R51e, R52, R60, R60e), ThinkPad T (T43, T43p, T60) oraz ThinkPad X (X60, X60s). Producent zaleca do czasu wymiany wyjęcie baterii i korzystanie wyłącznie z zasilacza sieciowego. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

 
Czwartek 28 września 2006

Kolorowe notebooki Sony


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 14:20
(8)Komentarzy (8)
Koncern Sony przedstawił nową serię komputerów przenośnych, noszącą nazwę Vaio C. Komputery te korzystają z 13,3-calowych ekranów LCD XBRITE-ECO, procesorów Core 2 Duo, 100 GB dysków twardych Serial-ATA, nagrywarek płyt DVD, obsługi sieci WLAN w standardach 802.11 a/b/g i technologii Bluetooth 2.0+EDR. Oprócz tego komputery te dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych - czarny model wyróżnia się układem graficznym GeForce Go 7400 z 256 MB pamięci, a pozostałe korzystają ze zintegrowanego w chipsecie GMA 950. Sprzedaż tych notebooków ma się rozpocząć w październiku, a ich ceny wynoszą od 1350 dolarów.

S-ATA 6G i xS-ATA na horyzoncie


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 14:14
(4)Komentarzy (4)
Podczas konferencji IDF zostały przedstawione dwa przyszłe standardy, związane z interfejsem Serial-ATA - noszą one nazwy xS-ATA oraz S-ATA 6G. Pierwsze z rozwiązań jest podobne do znanego już standardu eSATA - jest to zewnętrzne połączenie urządzeń zgodnych ze standardem Serial-ATA. Nowością w tym wypadku jest maksymalna długość kabla dochodząca do 8 metrów i multipleksowanie syganału z kilku urządzeń. Drugi ze standardów to kolejna wersje interfejsu Serial-ATA, o prędkości zwiększonej do 6 Gigabitów na sekundę - stąd dopisek 6G w nazwie. Jak na razie wprowadzenie tego standardu jest dość odległe w czasie, i nie wiadomo o nim zbyt wiele.

Quad-Core na IDF


Autor: DYD | 13:19
(13)Komentarzy (13)
Podczas wystąpienia na konferencji IDF Pat Gelsinger, wiceprezes Intela i szef Digital Enterprise Group, nakreślił plany firmy w zakresie procesorów wielordzeniowych oraz przygotowywanych nowych standardów. Gelsinger stwierdził, że utrzymywanie aktualności prawa Moore’a oraz coraz większe tempo wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań przez firmę Intel umożliwiają rozwój nowych technologii komputerowych, pozwalających na tworzenie coraz szybszych, niezawodnych i bezpiecznych komputerów i sieci. Aby zademonstrować skuteczność działań Intela w dotrzymywaniu kroku prawu Moore’a, Gelsinger zaprezentował nowe 4-rdzeniowe procesory Quad-Core Intel Xeon 5300, przeznaczone dla serwerów i stacji roboczych oraz układy Intel Core 2 Extreme, również wyposażone w 4 rdzenie, stworzone z myślą o entuzjastach wydajności. » czytaj dalej

Intel przedstawia Santa Rosa


Autor: Adam | źródło: The Register | 10:31
Komentarzy (0)
Intel przedstawił oficjalne informacje o kolejnej generacji platformy Centrino dla komputerów przenośnych - nosi ona kodową nazwę Santa Rosa. Będzie ona korzystać z procesorów Core 2 Duo oraz chipsetu o kodowej nazwie Crestline - będzie on nosić handlową nazwę 965GM. Obsługuje on pamięci DDR2 667, posiada zintegrowany układ GMA X3000 i będzie korzystać z mostka południowego ICH8M. Oprócz tego wykorzystywany będzie moduł z pamięcią NAND flash o kodowej nazwie Robson, mający zmniejszyć pobór mocy i czas uruchamiania aplikacji oraz systemu. » czytaj dalej

nVidia wprowadzi GeForce 7950GS?


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 10:24
(10)Komentarzy (10)
Najnowsze doniesienia - jak na razie całkowicie niepotwierdzone - mówią o tym, że nVidia zamierza wprowadzić kolejny układ graficzny z serii GeForce 7. Ma on nosić nazwę GeForce 7950 GS - jak na razie nie wiadomo o nim zbyt wiele. Sądząc po oznaczeniu, będzie się on plasował między GeForce 7900 GT a GeForce 7950 GT. Oprócz tego można się domyślać, że albo jest to układ przeznaczony wyłącznie dla rynku OEM, albo będzie przeznaczony dla magistrali AGP. Wcześniej także GeForce 7900 GS dostępny był tylko dla producentów komputerów, a dopiero później trafił do odbiorców indywidualnych.

Nowe sensory CMOS Toshiby


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:12
Komentarzy (0)
Toshiba poszerzyła swoją serię sensorów CMOS o nazwie Dynastron, które są przeznaczone dla telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych. Nowe modele to 3,2 Mpix ET8EE6-AS oraz 2 Mpix ET8EF2-AS - pierwszy z nich wykonany jest w formacie 1/3.2 cala, a drugi 1/4 cala. Wymiary te oznaczają także redukcję odległości między pikselami z 2,7 do 2,2 mikrona, zachowując nadal te same rozmiary samych pikseli. Oprócz tego w modelu ET8EF2-AS zintegrowany został układ ISP (Image Signal Processor). Sensory te mają w najbliższym czasie trafić do odbiorców.

Zewnętrzne dyski LaCie d2


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:01
(1)Komentarzy (1)
Firma LaCie przedstawiła nową serię zewnętrznych dysków twardych o nazwie d2 SATA II 3Gbits Hard Drive Series, która zawiera modele o pojemności od 250 GB do 500 GB. Dyski te korzystają z interfejsu eSATA II a także z 16 MB pamięci cache i technologii NCQ (Native Command Queueing). Oprócz tego obudowy tych dysków można stawiać pionowo, poziomo a także montować w szafach. W zestawie znajdziemy także oprogramowanie LaCie Backup Software, przeznaczone zarówno dla komputerów PC jak i Apple. Ceny tych dysków wynoszą od 150 dolarów za model 250 GB do 280 dolarów za 500 GB.

Potrójny ekran LCD Sharp'a


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:52
(3)Komentarzy (3)
Ponad rok temu Sharp przedstawił ekran LCD, który umożliwiał jednoczesne wyświetlanie dwóch obrazów - w zależności od kąta patrzenia widziany był albo jeden, albo drugi. Obecnie rozwiązanie to zostało jeszcze bardziej rozbudowane - na wprost widzimy jeden obraz, patrząc z boku z prawej strony drugi, a patrząc z lewej trzeci. Jak na razie dokładna technologia stojąca za tym ekranem nie została przedstawiona. Nie do końca wiadomo także jakie zastosowania może mieć taki ekran.

 
Środa 27 września 2006

Płyta Biostar P4M890-M7


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:36
Komentarzy (0)
Firma Biostar przedstawiła nową płytę główną o nazwie P4M890-M7, zbudowaną na bazie chipsetu VIA P4M890 z mostkiem południowym VT8237R+ i zintegrowanym układem graficznym VIA UniChrome Pro. Model ten przeznaczony jest dla procesorów Intela w wersji LGA 775, w tym także najnowszych układów Core 2 Duo z FSB do 1066 MHz. Płyta oferuje jeden slot PCI-Express x16, jeden PCI-E x1 i dwa PCI a także dwa gniazda dla pamięci DDR2 o łącznej pojemności do 4 GB, dwa porty Serial-ATA, dwa ATA 133, kartę sieciową FastEthernet, układ HD Audio 5.1 i cztery porty USB 2.0. Cena tej płyty jak na razie nie jest znana.

Karta Sapphire z wyjściem DVI


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:24
(3)Komentarzy (3)
Sapphire przedstawił nową kartę rozszerzającą o nazwie ADD2, która przeznaczona jest dla slotu PCI-Express x16. Produkt ten przeznaczony jest dla płyt głównych z chipsetami Intel 915G Express, 945G Express oraz ATI RC410 ze zintegrowanym układami graficznymi - w takim wypadku otrzymujemy dodatkowy port DVI, obsługujący ekrany o rozdzielczości do 1600 na 1200. Cena tej karty ma wynosić około 20 dolarów, ale jak na razie nie wiadomo kiedy dokładnie trafi do sprzedaży.

Nowy chipset Intel 945GC


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 09:19
(1)Komentarzy (1)
Według najnowszych doniesień Intel planuje wprowadzić na rynek nowy chipset o nazwie 945GC, przeznaczony przede wszystkim dla procesorów Core 2 Duo z serii E4000 oraz Pentium E1000. 945GC ma posiadać zintegrowany układ graficzny, obsługiwać zewnętrzny slot PCI-Express x16 i docelowo zastąpić chipset Intel 945G i 945GZ. Oprócz tego ma on zastąpić tanie chipsety ATI, których dostawy mogą się w najbliższym czasie zmniejszyć w związku z przejęciem przez AMD. Jak na razie dokładniejsze informacje o tym nowym chipsecie nie są znane.

80-rdzeniowy procesor Intela


Autor: Adam | 08:36
(9)Komentarzy (9)
Podczas trwającego IDF Intel przedstawił prototyp procesora, zawierającego aż 80 rdzeni - układ ten osiąga wydajność na poziomie 1 teraFlop (bilion operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę). Procesor ten pracuje z prędkością 3,1 GHz, a dzięki trójwymiarowej konstrukcji - cache umieszczony pod rdzeniem - układ ma mniejszą powierzchnię. Na 300 mm waflu krzemowym mieści się 80 takich procesorów, dającym tym samym łącznie 6400 rdzeni. Procesor podobny do tego prototypu może trafić do produkcji już w 2010 roku.

MSI prezentuje GF 7900 GTO


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 08:25
(2)Komentarzy (2)
Firma MSI przedstawiła nową kartę graficzną o oznaczeniu NX7900GTO-T2D512E, bazującą na układzie nVidia GeForce 7900 GTO - informowaliśmy o nim już wcześniej. Karta stanowi mieszankę modeli GeForce 7900 GT (takie samo taktowanie pamięci) oraz GeForce 7900 GTX (to samo taktowanie rdzenia, 512 MB pamięci i system chłodzenia). Oznacza to układ graficzny z 24 jednostkami Pixel Shader, taktowany zegarem 650 MHz, oraz 512 MB pamięci GDDR3, pracujących z prędkością 660 MHz DDR. System chłodzenia został zapożyczony z modelu GTX. Jak na razie nie wiadomo czy karty te zagoszczą na dłużej w sklepach, czy jest to tylko seria limitowana. Karty te w Europie można kupić w cenie już poniżej 250 Euro.

Kentsfield czyli Core 2 Quad


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:15
(12)Komentarzy (12)
Czterordzeniowe procesory firmy Intel o kodowej nazwie Kentsfield będą nosić oficjalną już nazwę Core 2 Quad - wcześniej informacje i materiały podawały nazwę Core 2 Quadro, która została zmieniona w ostatniej chwili. Jako pierwszy, już w listopadzie, trafi do sprzedaży model Core 2 Extreme QX6700, pracujący z prędkością 2,66 GHz. W pierwszym kwartale przyszłego roku dołączy do niego tańszy układ o nazwie Core 2 Quad Q6600, taktowany zegarem 2,4 GHz

1 mln USD za pogromcę Mac Mini?


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:09
(5)Komentarzy (5)
Intel podczas trwającego właśnie forum IDF poinformował o wyzwaniu i nagrodzie w wysokości 1 miliona dolarów - kwota ta trafi do twórcy systemu typu Media Center PC, korzystającego z technologii Intel Viiv. System ten ma przede wszystkim zaskakiwać oryginalną formą, mieć niewielkie wymiary, być cichy, wydajny i korzystać z procesorów Core 2 Duo. Z kwoty 1 miliona dolarów 600 tysięcy przeznaczone będzie na wprowadzenie komputera do produkcji, a 400 tysięcy na kampanię reklamową. Intel spodziewa się przedstawić zwycięzcę w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Telefon komórkowy Nokia N95


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:02
(6)Komentarzy (6)
Nokia przedstawiła nowy telefon komórkowy należący do kategorii Smart Phone - nosi on oznaczenie N95. Model ten korzysta z systemu Symbian i ekranu o przekątnej 2,6 cala, rozdzielczości 240 na 320 i 16-milionowej palecie kolorów. Do dyspozycji jest także aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 Mpix, umożliwiający zapis filmów przy 30 FPS w rozdzielczości VGA. Ponadto przedni panel telefonu można przesunąć albo do góry - uzyskując dostęp do klawiatury numerycznej - lub do dołu, gdzie znajdują się przyciski do sterowania odtwarzaczem. Telefon obsługuje technologie GSM, GPRS, EDGE, UMTS 3G oraz HSDPA, posiada slot dla kart pamięci MicroSD, wbudowany 8 GB dysk twardy i 150 MB pamięci, obsługę sieci WLAN i Bluetooth, port IrDA i USB 2.0 oraz wyjście słuchawkowe. Nokia N95 ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku, w sugerowanej cenie około 550 Euro.

 
Wtorek 26 września 2006

750 GB HDD Seagate z serii DB35


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 14:55
Komentarzy (0)
Seagate poinformował o dostarczeniu do odbiorców pierwszych dysków z serii DB35 o pojemności 750 GB - urządzenia te przeznaczone są przede wszystkich dla cyfrowych rejestratorów materiału wideo (DVR - Digital Video Recorder). Seria ta została przedstawiona już wcześniej, ale model o pojemności 750 GB dostępny jest dopiero teraz. Umożliwia on zapisanie do 750 godzin materiału w standardowej rozdzielczości i do 125 godzin materiału HD. Modele w tej serii to dyski o wielkości 3,5 cala, pracujące z prędkością 7200 RPM i korzystające z technologii zapisu prostopadłego.

Notebook Asusa z HD DVD


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:15
(1)Komentarzy (1)
Asus przedstawił nowy komputer przenośny o nazwie W2P, korzystający z procesorów Core 2 Duo i wbudowanego napędu HD DVD. Oprócz tego notebook ten wyposażony jest w 17-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1200 i układ graficzny ATI Mobility Radeon X1700 z 256 MB pamięci i wyjściem HDMI oraz obsługą technologii HDCP. Do dyspozycji jest także obsługa sieci WLAN 802.11 a/b/g i Bluetooth 2.0+EDR, cztery głośniki i subwoofer z certyfikatem Dolby a także podwójny, analogowo-cyfrowy tuner telewizyjny. Cena tego komputera nie jest jak na razie znana, ale można się spodziewać że przekroczy 2 tysiące dolarów.

Athlon 64 X2 6000+ w listopadzie?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 11:05
(26)Komentarzy (26)
Wszystko wskazuje na to, że w listopadzie oferta AMD poszerzy się o kolejne dwurdzeniowe procesory z serii Athlon 64 X2. Mają to być układy AMD Athlon 64 X2 5400+ o prędkości 2,80 GHz, korzystający z 512 KB cache na każdy z rdzeni, Athlon 64 X2 5600+ ponownie o prędkości 2,80 GHz, ale korzystający z dwukrotnie większej pamięci cache oraz Athlon 64 X2 6000+, taktowany zegarem 3,00 GHz i korzystający z 1 MB pamięci cache na każdy z rdzeni. Dwa pierwsze układy mają pobór mocy nie przekraczający 98W, a ostatni ma się mieścić w 125W. Wszystkie te procesory są produkowane w technologii 90 nm i przeznaczone dla podstawki Socket AM2.

1 Gbit pamięci GDDR3 Micron'a


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 11:00
Komentarzy (0)
Firma Micron Technology wprowadza do sprzedaży 1 Gbit kości pamięci GDDR3, przeznaczone między innymi dla kart graficznych. Kość o pojemności 1 Gbit (128MB) znacznie ułatwia tworzenia kart graficznych z pamięcią o pojemności 1 GB - osiem takich kości daje 1 GB, a tyle jest dziś stosowane w droższych kartach. Pamięci te mogą pracować z prędkością od 400 do 800 MHz DDR, pracują z napięciem zasilającym 1,5 V i są produkowane w technologii 78 nm. Na początek przyszłego roku Micron zapowiada nowe kości, tym razem o pojemności 2 Gbit - czyżby wtedy miały się pojawić 2 GB karty graficzne?

GPU i CPU w jednym w 2008?


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:55
(11)Komentarzy (11)
Od jakiegoś czasu Intel mówi o przyszłych planach połączenia w jednym układzie procesora (CPU) i układu graficznego (GPU) - takie plany ma także AMD. Przedstawiciel AMD przyznał, że producent ten zamierza stworzyć taki układ prawdopodobnie w 2008 roku - wtedy produkcja w 45 nm powinna być już wystarczająco dopracowana. Warunkiem powodzenia tego projektu jest także szybkie zakończenie połączenia z ATI. Połączenie GPU z CPU obecnie nabiera coraz większego sensu, szczególnie po uwzględnieniu rosnącej mocy obliczeniowej i możliwości programowania obecnych GPU.

Pamięci FIRESTIX DDR2 1200


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:40
Komentarzy (0)
Firma Buffalo ma wprowadzić do sprzedaży nowe pamięci z serii FIRESTIX, mogące pracować w trybie DDR2 1200 czyli PC2-9600. Dostępne będą moduły o pojemności 512 MB i 1 GB, sprzedawane parami w zestawach Dual Channel. Według producenta pamięci te mogą także pracować w trybie DDR2 1250 czyli PC2-10000. W trybie DDR2 1200 pamięci pracują przy ustawieniach CL5-6-6-18 i nieznanym jak na razie napięciu zasilającym. Moduły trafią do sprzedaży w październiku, ale ich cena jak na razie nie jest znana. » czytaj dalej

Aparat Fujifilm FinePix F31fd


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:21
(3)Komentarzy (3)
Firma Fujifilm przedstawiła nowy aparat cyfrowy o nazwie FinePix F31fd, który wykorzystuje system rozpoznawania twarzy - ma to pozwolić na lepsze ustawienie parametrów przy fotografowaniu ludzi. Aparat korzysta z sensora o rozdzielczości 6 Mpix oraz obiektywu z 3-krotnym zoomem optycznym. Do dyspozycji jest także 2,5-calowy ekran LCD, możliwość ustawienia czułości ISO aż do 3200 a wbudowany akumulator ma pozwalać na zrobienie 580 zdjęć. FinePix F31fd ma trafić do sprzedaży w listopadzie, ale jego cena jak na razie nie jest znana.

Najmniejszy telefon komórkowy?


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:02
(11)Komentarzy (11)
W Chinach produkowany i dostępny w sprzedaży jest prawdopodobnie najmniejszy telefon komórkowy na świecie - nosi on nazwę Xun Chi 138. Jego długość wynosi 6,7 cm, a waga to 55 g - jak widać na zdjęciu jest on niewiele dłuższy od baterii AA. Pomimo niewielkich wymiarów jest on wyposażony w kolorowy, dotykowy ekran, mogący wyświetlić 262 tysiące kolorów, złącze USB, 121 MB wbudowanej pamięci, zamieniającej telefon w odtwarzacz MP3, oraz wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 1,3 Mpix (prawdopodobnie interpolowanej z VGA). Numery wybieramy przy pomocy rysika z wyświetlanej na ekranie klawiatury, lub korzystamy z szybkiego wybierania. Cena tego telefonu w Chinach wynosi w przeliczeniu około 100 Euro.

Gruby i chudszy - test MP3 playerów Pentagram Vanquish


Autor: NimnuL | 08:00
(17)Komentarzy (17)
Vanquish - ta nazwa zapewne wielu z Was kojarzy się z legendarnym samochodem marki Aston Martin. To wspaniałe auto ze wspaniałym silnikiem V12. Czy zatem odtwarzacze muzyki firmy Pentagram noszące nazwę Vanquish będą równie fascynujące jak brytyjskie dzieło motoryzacji? Cóż, nazwa zobowiązuje, zatem tak być powinno. W niniejszym artykule przekonamy się zatem czy Pentagram wywiązał się z zadania. Oczywiście nie oczekuję, że z czasem te odtwarzacze staną się legendą. Czy jednak na chwilę obecną są one bardzo dobrą propozycją dla słuchaczy? Sprawdźmy zatem czy modele Vanquish FM R oraz FM RT z nadajnikiem radiowym są istotnymi graczami na zatłoczonym już rynku odtwarzaczy muzyki. Zapraszam. » czytaj dalej

 
Poniedziałek 25 września 2006

Nie widać, a słychać - test słuchawek Creative ZEN Aurvana


Autor: NimnuL | 10:00
(48)Komentarzy (48)
Muzyka towarzyszy każdemu z nas codziennie i niemal wszędzie. Dobrej muzyki (cokolwiek to oznacza) słuchamy z przyjemnością nie tylko w domu, ale często zabieramy ją ze sobą na spacer, jadąc autem, rowerem czy zwyczajnie wypoczywając gdzieś na plaży. Gdy już zaopatrzymy się w wysokiej klasy przenośny odtwarzacz muzyki, należy podjąć kolejną decyzję, tym razem dotyczącą słuchawek w pełni odpowiadających naszym potrzebom. Propozycja producentów obejmuje spory wachlarz wyrobów, co zatem wybrać? W niniejszym artykule zajmę się najnowszym modelem ZEN Aurvana wyprodukowanym przez firmę Creative. Jest to najnowsza propozycja dla najbardziej wymagających słuchaczy. Malutkie, można by je nazwać - cywilne IEMy - w teorii szczycą się jakością dźwięku dostępną w segmencie Hi-End. Sprawdźmy zatem ile warty jest najnowszy produkt Creative oraz czy producent słusznie nazywa je mianem audiofilskie.
 » czytaj dalej

Dwa nowe LCD TV ViewSonic


Autor: Adam | źródło: Engadget | 09:52
(3)Komentarzy (3)
Firma ViewSonic przedstawiła dwa nowe telewizory LCD - noszą one nazwy N3751w oraz N4251w. Jak można wywnioskować z oznaczenia pierwszy z nich dysponuje ekranem o przekątnej 37 cali, a drugi 42 cale. Pracują one w rozdzielczości 1366 na 768, kontrast ma wartość 1000:1, a deklarowany czas reakcji wynosi 8 ms. Obydwa wyposażone są w cyfrowe tunery, wejście HDMI, Component, S-Video, i VGA oraz wyjście dźwięku w formacie S/PDIF do podłączeniu domowego zestawu audio. Ceny tych telewizorów mają wynosić 999 dolarów za model 37-calowy oraz 1499 dolarów za 42-calowy.

Projektor Epsona z USB


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 09:50
Komentarzy (0)
Epson przedstawił nowy projektor 3LCD o nazwie EMP-1715, który - według słów producenta - jako pierwszy wyposażony jest w port USB i możliwość jednoczesnego podłączenia czterech projektorów do komputera i wyświetlenia czterech różnych ekranów. Istnieje także możliwość ustawienia ich obok siebie i stworzenia jednego dużego ekranu o proporcjach 16:3. Projektor ten pracuje w rozdzielczości 1024 na 768, oferuje jasność 2700 ANSI lumenów i kontrast 400:1. Do dyspozycji jest także obsługa sieci WLAN 802.11a/b/g, dzięki której można przesyłać filmy z komputera do projektora bez pomocy kabli. Cena EMP-1715 wynosi około 3000 dolarów, a waga to zaledwie 1,6 kg.

Zestaw chłodzenia wodą Astek


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 09:32
(6)Komentarzy (6)
Firma Astek podczas jutrzejszego IDF ma przedstawić nowy zestaw chłodzenia wodnego dla procesorów, zdolny do schłodzenia układów o poborze mocy do 250 W włącznie. System ten składa się z bloku wodnego na procesor ze zintegrowaną pompą, przystosowanego do montażu na różnych podstawkach, oraz chłodnicy. Całość jest już gotowym do pracy systemem, przeznaczonym przede wszystkim dla producentów komputerów. Głównym zastosowaniem tego zestawu mają być przyszłe procesory wielordzeniowe a także ciche systemy typu Media Center. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Odtwarzacz AMP3 StormBlue A9+


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:28
Komentarzy (0)
Brytyjska firma Advanced MP3 Players wprowadziła do sprzedaży nowy odtwarzacz o nazwie StormBlue A9+. Model ten wyposażony jest w obsługę technologii Bluetooth, która umożliwia wykorzystanie bezprzewodowych słuchawek a także odbieranie połączeń z telefonu komórkowego. StormBlue A9+ posiada 2-calowy ekran o rozdzielczości 220 na 176 punktów, wyświetlający 262 tysiące kolorów, a odtwarzane formaty to MP3, OGG, WMA i WMA DRM oraz MPEG-4. Muzyki można słuchać przez 39 godzin, a materiał wideo można odtwarzać przez 11 godzin. Odtwarzacz posiada także radio FM, a jego ceny wynoszą 109 funtów za wersję 2 GB i 149 funtów za 4 GB.

Test 32 GB dysku SSD Samsunga


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 09:24
(8)Komentarzy (8)
Serwis Tom’s Hardware przetestował dysk typu SSD (Solid State Disk) firmy Samsung, korzystający z pamięci NAND flash do przechowywania danych. Model o pojemności 32 GB według producenta osiąga prędkość odczytu danych na poziomie 57 MB i zapisu 32 MB na sekundę. W teście wartości te wyniosły 49,6 MB i 29 MB na sekundę - przy odczycie "wąskim gardłem" jest interfejs ATA 66, ograniczający w tym wypadku transfer do niespełna 50 MB/s. Czas dostępu wyniósł 0,2 ms, a pobór mocy wynosi od 0,05 W w trybie spoczynku do 0,9 W podczas pracy. W teście PCMark05 Windows XP Startup dysk Samsunga osiągnął wynik 18,1 MB/s - dla porównania tradycyjne, 2,5-calowe dyski twarde osiągają tu wartości na poziomie 7,3 MB/s.

Asus, ATI X1950 i HDCP


Autor: Adam | źródło: HardwareZone | 09:20
Komentarzy (0)
Asus przedstawił dwie nowe karty graficzne, bazujące na układach ATI z serii Radeon X1950, dodatkowo wyposażone w obsługę technologii HDCP. Pierwsza z kart nosi oznaczenie EAX1950XTX/HTVDP/512M, a druga to EAX1950CROSSFIRE/HP/512M - obydwie korzystają z układu ATI Radeon X1950XTX, jednakże druga z wymienionych przeznaczona jest do tworzenia konfiguracji CrossFire. W obydwu wypadkach układ graficzny pracuje z prędkością 650 MHz, a 512 MB pamięci GDDR4 z 256-bitową szyną taktowanych jest zegarem 1 GHz DDR. Do kart dołączone są także gry Snowblind i Ghost Recon.

Modem 3G dla komputerów Apple


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:18
(3)Komentarzy (3)
Niemiecka firma Nova Media wprowadziła do sprzedaży modem o nazwie Globesurfer ICON, przeznaczony dla komputerów Apple. Urządzenie obsługuje transmisje danych w technologiach GPRS, EDGE, 3G oraz HSDP i jest podłączane do portu USB 2.0, z którego jest także zasilane. Oprócz tego urządzenie dzięki programowi launch2net dysponuje zapisanymi ustawieniami dla ponad 300 operatorów sieci na całym świecie. Urządzenie to zostało wycenione w Europie na 339 Euro, a więcej informacji o nim znajdziemy na stronie producenta pod tym adresem.

Płyta ASRock ALiveXFire-eSATA2


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 09:14
(1)Komentarzy (1)
ASRock wkrótce wprowadzi do sprzedaży nową płytę główną, przeznaczoną dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Model ten nosi nazwę ALiveXFire-eSATA2 i bazuje na chipsecie ATI RD480 z mostkiem południowym SB600 - oznacza to obsługę technologii CrossFire w konfiguracji x8 + x8 (sloty PCI-Express x16 pracują wtedy z prędkością x8). Do dyspozycji są wspomniane dwa sloty PCI-Express x16, jeden PCI-E x1, trzy PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR2, cztery porty Serial-ATA II (dwa z nich można wykorzystać jako eSATA), jeden ATA 133, karta sieciowa GigabitEthernet oraz 8-kanałowy układ HD Audio. Cena ani data premiery tej płyty nie są znane.

Nowe GPU ATI dla notebook'ów


Autor: Adam | źródło: The Register | 09:10
Komentarzy (0)
ATI postanowiło odświeżyć swoją ofertę układów graficznych dla komputerów przenośnych - pierwszy z nich nosi nazwę Mobility Radeon X1700 i korzysta z technologii Strained Silicon. Dzięki temu ATI obiecuje zmniejszenie poboru mocy przy zwiększonej wydajności względem poprzednika - Mobility Radeon X1600. Układ ten korzysta z 12 jednostek Pixel Shader i 8 Vertex Shader, ale jego taktowanie nie zostało podane. ATI poinformowało także o układach Mobility Radeon X1350 oraz Mobility Radeon X1450, które odpowiadają modelom Mobility Radeon X1300 i Mobility Radeon X1400, oferując ponownie mniejszy pobór mocy przy tej samej wydajności.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL