Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 23 lutego 2007  
    

Muzyczna biżuteria - test MP3 iAudio T2 oraz iriver S10


Autor: NimnuL | 00:15
(17)Komentarzy (17)
Daleko posunięta miniaturyzacja wśród kieszonkowych odtwarzaczy muzyki nie jest niczym nowym. W dzisiejszych czasach producenci nie poprzestają jednak na zmniejszaniu rozmiarów swoich playerów. Dzisiaj liczy się coś więcej. Prestiż. Styl. Elegancja. Chciałoby się powiedzieć „pokaż mi swój odtwarzacz, a powiem Ci kim jesteś”. Czy mały grajek może zatem stanowić dodatek do ubioru i jednocześnie jego ozdobę? Okazuje się, że tak. A przynajmniej to próbują nam wmówić niektórzy producenci. Przyjrzyjmy się więc bliżej dwóm odtwarzaczom: iAudio T2 oraz iriver S10. Zapraszam. » czytaj dalej

Notebook Everex StepNote VA4101M


Autor: Adam | źródło: Engadget | 00:12
(2)Komentarzy (2)
Firma Everex przedstawiła nowy komputer przenośny o nazwie StepNote VA4101M, który jak na razie jest dostępny w Japonii. Model ten bazuje na chipsecie VIA VN896 z mostkiem południowym VT8237A i procesorach Intel Celeron M o prędkości 1,46 GHz (w wersji o oznaczeniu 4101M) lub VIA C7-M o prędkości 1,5 GHz (w wersji o symbolu 7500J). W obydwu wersjach do dyspozycji jest 15,4-calowy ekran o rozdzielczości WXGA, 512 MB pamięci RAM, 60 GB dysk twardy, zintegrowany układ graficzny, obsługa sieci WLAN 802.11 b/g i napęd Combo. Ceny podstawowej wersji tego notebooka, wyposażonej w system Windows Vista Home Basic, rozpoczynają się od niespełna 600 dolarów.

PS3 dla Europy okrojona?


Autor: Adam | źródło: CDrinfo.com | 00:11
(19)Komentarzy (19)
Według informacji podanych przez serwis Reuters, pochodzących ponoć od przedstawicieli Sony, konsola do gier Playstation 3 w wersji dla Europy będzie kompatybilna z mniejszą ilością gier dla PS2 niż modele dostępne w Stanach Zjednoczonych i Japonii. ma to wynikać z innej konstrukcji wersji PAL, w której za emulację starszych gier w większym stopniu będzie odpowiedzialne oprogramowanie. PS3 w wersji NTSC, dostępnej w Stanach i Japonii, obsługuje obecnie około 98% gier przeznaczonych dla PS2. Europejska premiera nowej konsoli ma się odbyć 23 marca tego roku.

Płyta Jetway M2A692GDG


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 00:10
Komentarzy (0)
Firma Jetway wkrótce wprowadzi do sprzedaży kolejną płytę główną - nosi ona nazwę M2A692GDG. Model ten bazuje na chipsecie AMD 690G ze zintegrowanym układem graficznym ATI Radeon X1250 i jest przeznaczony dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Do dyspozycji są cztery gniazda dla pamięci DDR2, slot PCI-Express x16, dwa PCI, cztery porty Serial-ATA II, jeden ATA 133, układ HD Audio, kartę sieciową GigabitEthernet oraz cztery porty USB 2.0. Zintegrowany układ graficzny w tym modelu oferuje jedno analogowe wyjście D-Sub i jedno cyfrowe DVI-D. Dokładna cena tej płyty nie została sprecyzowana.

Wielordzeniowe CPU na czele


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 00:08
(12)Komentarzy (12)
Rzecznik prasowy firmy Intel poinformował o osiągnięciu przez procesory wielordzeniowe tego producenta przewagi w strukturze sprzedaży - już w czwartym kwartale zeszłego roku układy tego typu stanowiły ponad 50% dostaw. Obecnie Intel z dwoma i więcej rdzeniami oferuje procesory należące do linii Pentium D, Core 2 Duo, Core 2 Extreme, Core 2 Quad oraz Xeon - jednordzeniowe pozostały w ofercie tylko układy z serii Celeron i Pentium 4. Nie wiadomo natomiast jak proporcje procesorów jednordzeniowych i wielordzeniowych układają się w sprzedaży układów AMD.

System Sony do edycji wideo


Autor: Adam | źródło: Engadget | 00:06
(1)Komentarzy (1)
Koncern Sony przedstawił nowy komputer biurkowy o nazwie Vaio VGC-RM1, który przeznaczony jest przede wszystkim do edycji materiału wideo HD w formacie Blu-ray. Konfiguracja tego systemu bazuje na procesorze Intel Core 2 Duo E6600 o prędkości 2,4 GHz, 2 GB pamięci RAM, czterech dyskach twardych o pojemności 250 GB każdy, karcie graficzne nVidia GeForce 7600GT i nagrywarce płyt Blu-ray (zapis odbywa się z prędkością do 2x dla wszystkich rodzajów płyt Blu-ray). Na przeznaczenie tego systemu wskazuje także dołączone oprogramowanie - są to między innymi programy Adobe Premiere Pro 2.0 i Adobe Photoshop Elements, InterVideo WinDVD BD for VAIO PC oraz ULead BD Disc Recorder. Cena tak skonfigurowanego komputera wynosi 3500 dolarów.

2 GHz pamięci Samsung GDDR4


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 00:04
(3)Komentarzy (3)
Samsung przedstawił pierwsze kości pamięci GDDR4, które pracują z prędkością 2 GHz DDR - są one przeznaczone dla przyszłych kart graficznych. Do tej pory najszybsze pamięci GDDR4, także przedstawione przez Samsunga, pracowały z prędkością 1,6 GHz DDR. Nowe pamięci oferują maksymalną prędkość transferu na poziomie 16 GB/s dla pojedynczej kostki - jest to wynik dwukrotnie lepszy niż pamięci GDDR4 stosowanych w kartach ATI Radeon X1950XTX. Jak na razie nie wiadomo kiedy pamięci te trafią do produkcji - do tej pory nawet data wprowadzenia do sprzedaży ich poprzednika o prędkości 1,6 GHz nie została sprecyzowana.

Płyty Blu-ray do nadruków


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 00:02
Komentarzy (0)
Firma Imation Corp. przedstawiła wczoraj swoje najnowsze, nagrywalne płyty Blu-ray, które umożliwiają nadruki w drukarkach atramentowych. Nadruki te dzięki technologii AquaGuard mają być całkowicie wodoodporne i dodatkowo zabezpieczone przed rozmazywaniem się, a same płyty przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych - w związku z tym powierzchnia z danymi ma być całkowicie odporna na zarysowanie. Jak na razie dostępne są jednowarstwowe płyty, oferujące pojemność 25 GB. Ich cena wynosi niespełna 25 dolarów za sztukę.

 
Czwartek 22 lutego 2007

G90 w drugiej połowie roku?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 16:55
(7)Komentarzy (7)
Według serwisu The Inquirer nVidia zamierza opracować nową, tańszą w produkcji wersję układu G80 tworzącego serię GeForce 8800 - ma on nosić kodowe oznaczenie G90. Nie będzie to przejście z 90 nm do 80 nm, a raczej znacznie trudniejsze w realizacji "przeskoczenie" od razu do 65 nm. Przy tak znaczącej zmianie w procesie produkcyjnym i przy dużym skomplikowaniu układu zadanie to nie jest proste. Jeśli się to uda, G90 może pracować z prędkościami znacznie powyżej 700 MHz, a może także posiadać nowy, 512-bitowy kontroler pamięci. Oczywiście informacje te to jak na razie tylko spekulacje.

Premiera Celerona D 365


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 16:15
(4)Komentarzy (4)
Intel oficjalnie przedstawił i wprowadza do sprzedaży nowy procesor, przeznaczony dla komputerów biurkowych - jest to model Celeron D 365. Układ ten pracuje z prędkością 3,60 GHz, korzysta z FSB 533 MHz i 512 KB pamięci cache L2. Ponadto jest on produkowany w technologii 65 nm i przeznaczony dla podstawki LGA 775. Cena tego procesora ma wynosić około 90 dolarów. Więcej informacji o tym procesorze można znaleźć pod tym adresem.

GeForce 8600 w wersji AGP


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 15:54
(3)Komentarzy (3)
Według serwisu The Inquirer nVidia ma w planach karty graficzne z serii GeForce 8600 przeznaczona dla magistrali AGP. Układ, który ma zostać wykorzystany w tych kartach, nosi kodowe oznaczenie G84 AGP. Ich stworzenie jest o tyle łatwe, że układ wyprowadzeń G84 odpowiada serii GeForce 6600 i 7600 - nowe karty będą więc bazować na rozwiązaniach modelu GeForce 7600 GS. Cena tego typu kart to obecnie około 100 Euro - karty graficzne na bazie G84 AGP mają kosztować podobnie. Jak na razie więcej informacji o tych kartach nie zostało podane.

PC kontra konsole z innej strony


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:45
(5)Komentarzy (5)
Serwis HCW (HardCoreWare) przeprowadził bardzo ciekawe porównanie konsol nowej generacji z komputerem PC - tym razem pod względem poboru mocy. Konsole i komputer testowane były podczas grania, oglądania filmów DVD i w spoczynku. Wyniki są bardzo ciekawe - Wii miażdży konkurencję niemal 10-krotnie pod względem energooszczędności. W grach średni pobór mocy najgorzej wypadł dla komputera PC - wynik to 198W. Drugie miejsce zajęła Playstation 3 z wynikiem 193W, a trzecie miejsce przypadło Xbox 360 z wynikiem 185W. Jak już wspomniałem, Wii jest poza konkurencją - średni pobór mocy to niespełna 18W. Pełną wersję tego artykułu można znaleźć pod tym adresem.

Pamięci OCZ Reaper HPC


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:02
(1)Komentarzy (1)
Firma OCZ Technology przedstawiła nową serię modułów pamięci DDR2, noszącą nazwę PC2-8500 Reaper HPC. Moduły te pracują w trybie DDR2 1066 przy ustawieniach CL 5-5-5, a ponadto dzięki obsłudze EPP (Enhanced Performance Profiles) w systemach wspierających to rozszerzenie są automatycznie ustawiane w tym trybie. Ponadto pamięci te korzystają z nowego systemu chłodzenia, zapowiadanego już wcześniej - teraz rozwiązanie to nosi nazwę Reaper HPC (Heat Pipe Conduit). Pamięci te dostępne są obecnie tylko w 2 GB zestawach DualChannel, składających się z dwóch 1 GB modułów.

45 nm Intela w 2007 roku


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:51
(2)Komentarzy (2)
W drugiej połowie tego roku Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży procesory Xeon produkowane w technologii 45 nm - będą one bazować na rdzeniu Penryn. Układy te będzie można stosować w miejsce obecnej serii Xeon 5000 - jedynym wyjątkiem będą modele z szyną o prędkości podniesionej do 1600 MHz. Oprócz tego już na początku marca Intel planuje wprowadzić do sprzedaży czterordzeniowy procesor z serii Xeon, którego pobór mocy (TDP) ma wynosić zaledwie 50W. Układ ten bazuje na rdzeniu o kodowej nazwie Clovertown LV. W drugiej połowie tego roku mają się także pojawić czterordzeniowe procesory Xeon na rdzeniu Clovertown, pracujące z prędkością 3 GHz.

Nowy dSLR Canona z górnej półki


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:02
(35)Komentarzy (35)
Canon przedstawił właśnie nową wersję swojej topowej cyfrowej lustrzanki, noszącą nazwę EOS-1D Mark III. Model ten ma być rekordzistą jeśli chodzi o szybkość - w serii możliwe jest wykonanie do 110 zdjęć JPEG i do 30 RAW przy prędkości 10 FPS. Tak duża wydajność ma wynikać z zastosowania aż dwóch układów DIGIC III. W tym modelu zastosowana została także nowa matryca CMOS w formacie APS-H o rozdzielczości 10 Mpix (crop 1,3x), dodatkowo z funkcją czyszczenia. EOS-1D Mark III wyposażony jest także w 45-punktowy AutoFocus (z czego 19 punktów AF jest typu krzyżowego, z możliwością wyboru przez użytkownika). » czytaj dalej

 
Środa 21 lutego 2007

Sterowniki ATI Catalyst 7.2


Autor: DYD | źródło: Board | 22:45
(3)Komentarzy (3)
Dziś ATI wypuściło nowy pakiet sterowników Catalyst dla kart z układami Radeon. Oznaczone numerem 7.2, przeznaczone są dla systemów 2000/XP/Media Center/x64 oraz Vista (32 i 64 bit). Dostępny jest sam sterownik graficzny lub cały pakiet Catalyst Control Center. Pakiet 7.2 wprowadza m.in. nową wersję Control Center - od teraz ma się szybciej uruchamiać i ogólnie ma poprawić się jego użytkowanie. Poprawiono także stabilność, zmniejszono zasoby systemowe i dodano natywną obsługę 32 i 64-bit. » czytaj dalej

Premiera ATI R600 opóźniona


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 16:25
(48)Komentarzy (48)
AMD do tej pory obiecywało premierę serii kart graficznych bazujących na układzie ATI R600 podczas tegorocznego CeBIT'u, czyli jeszcze w marcu. Oficjalna premiera wcześniej zapowiedziana została na 22 marca, a dostępność kart w sklepach do dwóch tygodni później - tymczasem ostatnie, oficjalnie doniesienia mówią o opóźnieniu premiery. Zamiast pod koniec pierwszego kwartału, premiera została przełożona na drugi kwartał - rozpoczyna się on już 1 kwietnia, ale dokładny termin nie został jak na razie podany. Przyczyny przesunięcia premiery także nie są znane.

Wii nadal na czele w Stanach


Autor: Adam | źródło: FiringSquad | 10:51
(25)Komentarzy (25)
Według najnowszego raportu przygotowanego przez NPD Group i dotyczącego sprzedaży konsol w Stanach Zjednoczonych Nintendo Wii nadal jest na prowadzeniu. W styczniu tego roku w USA zostało sprzedanych 436 tysięcy Wii - na drugim miejscu wśród konsol nowej generacji plasuje się Xbox 360 z wynikiem 294 tysięcy sztuk, który to wynik jest lepszy niż w styczniu 2006. Trzecie miejsce zajmuje Playstation 3, z wynikiem 244 tysiące sztuk. Nadal bardzo dobrze sprzedaje się także Playstation 2 - w styczniu nabywców znalazło niemal 300 tysięcy tych konsol.

Głośniki TDK do kieszeni?


Autor: Adam | źródło: Engadget | 10:18
(2)Komentarzy (2)
Firma TDK przedstawiła nowe, przenośne głośniki stereofoniczne o nazwie XA10 - korzystają one z technologii NXT (New Transducers Limited) i systemu SoundVu, opracowanego przez tego producenta. Dzięki temu rozwiązanie mają niewielkie rozmiary, a szczególnie nieduża jest ich grubość, wynosząca 16 mm - pełne wymiary to 80 mm na 117 mm na 16 mm. Zestaw ten zasilany jest z portu USB lub baterii, a źródłem dźwięku może być dowolny sprzęt audio z wyjściem mini-jack. Moc tych głośników to według producenta 2x1,2W. Sprzedaż tych głośników rozpocznie się w Japonii w przyszłym miesiącu - ich cena ma tam wynosić równowartość 25 dolarów.

Notebook Samsunga z Blu-ray


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 10:05
(1)Komentarzy (1)
Opisywany już wcześniej komputer przenośny firmy Samsung o nazwie M55 najwyraźniej zmienił obóz - zamiast zapowiadanego napędu HD DVD wyposażony on został w czytnik Blu-ray. Konfiguracja tego systemu bazuje na procesorze Intel Core 2 Duo T7200 o prędkości 2 GHz, 2 GB pamięci RAM, układzie graficznym nVidia GeForce Go 7600 z 256 MB i 17-calowym ekranie o rozdzielczości 1920 na 1200 - to wszystko według producenta ma zapewnić pełen komfort przy oglądaniu filmów na płytach Blu-ray. Do dyspozycji jest także 120 GB dysk twardy Serial-ATA, obsługa sieci WLAN 802.11 a/b/g oraz Bluetooth 2.0. Notebook ten jest już dostępny w Korei, ale cena nie została określona.

Nowy cooler OCZ Vindicator


Autor: Adam | źródło: CDrinfo.com | 08:58
(4)Komentarzy (4)
Firma OCZ Technology przedstawiła nowy cooler dla procesorów, noszący nazwę OCZ Vindicator. Jego konstrukcja bazuje na miedzianej podstawie, która łączy się z aluminiowym radiatorem przy pomocy sześciu ciepłowodów w kształcie litery U. Zastosowany wentylator to model o wielkości 120 mm i grubości 25 mm - pracuje on z deklarowaną prędkością 1000 RPM, a jego głośność ma nie przekraczać 18,5 dB. Wymiary samego radiatora wynoszą 110 mm na 110 mm na 150 mm. Vindicator przeznaczony jest dla procesorów AMD w wersjach Socket 754, 939 i AM2 oraz procesorów Intela w wersji LGA 775. Dokładna cena tego coolera nie została podana.

Rekord w wydajności karty CF


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:50
(2)Komentarzy (2)
Do tej pory rekord w wydajności karty pamięci w formacie CF należał do firmy SanDisk i jej serii Extreme IV, oferującej prędkość zapisu na poziomie 40 MB za sekundę - wynik ten poprawiła właśnie firma Lexar. Jej najnowsza seria kart pamięci CF do zastosowań profesjonalnych nosi nazwę 300x Professional UDMA CompactFlash i ma oferować prędkość zapisu na poziomie 45 MB na sekundę - jest to wynik o 125% lepszy niż kart 133x. Karty z tej serii będą dostępne w wersjach o pojemności 2 GB, 4 GB i 8 GB, a ich sprzedaż ruszy w kwietniu - ceny jak na razie nie są znane. Aby wykorzystać tak dużą wydajność producent oferuje dwa nowe czytniki: Professional UDMA FireWire 800 Reader w cenie 80 dolarów oraz Professional Dual-Slot USB Reader, wyceniony na 50 dolarów.

Sterowniki ForceWare 100.65


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 08:38
(3)Komentarzy (3)
nVidia udostępniła na swoich stronach nowy pakiet sterowników o nazwie ForceWare 100.65 z certyfikatem WHQL, przeznaczony dla systemu Windows Vista i kart z serii GeForce 6, 7 i 8. Wersja ta oferuje także wsparcie dla DirectX 10 oraz w wersji Beta obsługę SLI w DirectX 9 dla serii kart GeForce 8 - wsparcie DirectX 10 w SLI ma zostać dodanej w jednej z kolejnych wersji. SLI nie jest jak na razie dostępne dla serii GeForce 6 i 7 w systemie Vista. Sterowniki dostępne są zarówno dla Visty w wersji 32-bitowej - strona z różnymi wersjami językowymi znajduje się pod tym adresem (jeśli strona nie chce się wyświetlić poprawnie, pod tym adresem znajduje się plik ze sterownikami w wersji międzynarodowej) - jak i 64-bitowej pod tym linkiem.

 
Wtorek 20 lutego 2007

Ciężkie działo? Stacjonarny rekorder DVD Kiss VR-558


Autor: NimnuL | 11:10
(26)Komentarzy (26)
Ponad pół roku temu na łamach naszego serwisu przedstawiłem stacjonarny rekorder z dyskiem twardym marki LiteOn. Popularność tego typu urządzeń od tamtego czasu wyraźnie wzrosła. Dzisiaj przedstawię Wam kolejną propozycję, tym razem marki Kiss. Model VR-558, bo o nim mowa, to całkiem potężne narzędzie. Oględnie rzecz ujmując jest to stacjonarny rekorder uzbrojony w dysk twardy o pojemności 300GB. Dodatkowo Kiss umożliwia podłączenie do sieci Internet oraz LAN, co wydatnie zwiększa możliwości tego urządzenia. Zapowiada się całkiem ciekawe centrum rozrywki. Ale po kolei. » czytaj dalej

Alternatywa Nikona dla dSLR?


Autor: Adam | źródło: The Register | 11:09
(23)Komentarzy (23)
Nikon przedstawił nowy, kompaktowy aparat cyfrowy o nazwie COOLPIX P5000, który ma oferować jakość zdjęć porównywalną z cyfrową lustrzanką przy znacznie prostszej obsłudze. Model ten korzysta z 10 Mpix matrycy CCD i obiektywu Nikkor 36-126 mm (odpowiednik dla 35 mm), który można wyposażyć w dodatkowe konwertery: tele dający ekwiwalent 378 mm lub szerokokątny oferujący 24 mm. Do dyspozycji jest także system stabilizacji obrazu, czułość do ISO 3200 (tylko dla 5 Mpix), 16 programów tematycznych, 7 programów do nagrywania filmów oraz tryby z priorytetem przysłony lub migawki i manualny. Aparat posiada także 2,5 calowy ekran LCD, a jego sprzedaż ma ruszyć pod koniec marca - sugerowana cena w Wielkiej Brytanii to w przeliczeniu około 2 tysiące złotych.

Notebook LG W1PRO EXPRESS


Autor: Adam | źródło: Engadget | 11:08
(1)Komentarzy (1)
Firma LG przedstawiła nowy komputer przenośny, noszący nazwę W1PRO EXPRESS DUAL. Jest on wyposażony w 17-calowy ekran o rozdzielczości WSXGA+ (1680 na 1050) oraz procesory Intel Core 2 Duo o prędkości 1,83 lub 2 GHz. Wykorzystany układ graficzny to ATI Mobility Radeon X1600 z 256 MB pamięci, a konfiguracja zawiera także tuner telewizyjny DVB-T, system symulowanego dźwięku surround obsługujący Dolby Digital 5.1, obsługę sieci WLAN 802.11 b/g i Bluetooth 2.0 oraz system zainstalowany system operacyjny Windows Vista Home Premium. Tak wyposażony komputer waży około 3,1 kg i kosztuje 2600 dolarów.

Premiera nowych procesorów AMD


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 11:07
Komentarzy (0)
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami AMD już oficjalnie wprowadziło do sprzedaży nowe procesory dla komputerów biurkowych. Układy te to dwurdzeniowy Athlon 64 X2 6000+, początkowo spodziewany w zeszłym roku, oraz dwa jednordzeniowe procesory w wersjach o obniżonym poborze mocy - Athlon 64 EE 3500+ i Athlon 64 EE 3800+. Dwurdzeniowy procesor pracuje z prędkością 3 GHz, korzysta z 1 MB pamięci cache dla każdego z rdzeni i kosztuje 464 dolary. Jednordzeniowe procesory mają pobór mocy (TDP) na poziomie 45W, pracują z prędkościami 2,2 oraz 2,4 GHz i kosztują odpowiednio 88 i 93 dolary.

Ostateczna wersja formatu DTX


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:06
(5)Komentarzy (5)
Jak już wcześniej informowaliśmy AMD postanowiło stworzyć nowy standard płyt głównych, przeznaczonych przede wszystkim dla komputerów typu MiniPC i systemów zintegrowanych - obecnie jest już dostępna jego ostateczna wersja. Format ten nosi nazwę DTX i jest dostępny w dwóch odmianach: DTX o rozmiarach 200 na 244 mm oraz Mini-DTX o wielkości 200 na 170 mm. W obydwu wypadkach płyty muszą posiadać dwa sloty dla kart rozszerzających - może to być dowolna kombinacja złączy PCI i PCI-Express. Złącze zasilające ma 24 piny i jest zgodne ze standardem ATX, podobnie jak rozstaw otworów montażowych. Pełną specyfikację tego standardu można znaleźć w pliku PDF pod tym adresem» czytaj dalej

HD DVD bez zabezpieczeń


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:04
(5)Komentarzy (5)
Firma SlySoft wydała nowy program o nazwie AnyDVD HD, który pozwala na oglądanie płyt HD DVD bez zabezpieczeń. Program ten radzi sobie z szyfrowaniem AACS, spotykanym w nośnikach nowej generacji, a ponadto usuwa dodatkowe zabezpieczenie HDCP, dzięki czemu materiał można oglądać na praktycznie dowolnych urządzeniach, również nie obsługujących tej technologii. Program AnyDVD HD oferuje także funkcję "magic file replacement", która pozwala na zmianę zwartości płyty (remaster) bez jej kopiowania na dysk twardy. Program ten kosztuje 79 dolarów dla nowych użytkowników i 30 dolarów jako upgrade dla posiadaczy AnyDVD. Możliwe jest także pobranie 21-dniowej wersji testowej - więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Test Drive Unlimited później


Autor: DYD | 11:02
(24)Komentarzy (24)
CD Projekt informuje, że premiera gry Test Drive Unlimited została opóźniona. Na chwilę obecną dokładna data nie została określona, ale prawdopodobnie będzie to koniec marca. Powodem przesunięcia jest decyzja firmy ATARI, która opóźniła premierę gry na całym świecie. Niestety zachodni wydawca nie ustalił jeszcze precyzyjnej daty wydania. W momencie określenia konkretnego terminu, zostanie przedstawiona również data polskiej premiery. Będzie ona miała miejsce możliwie najbliżej premiery światowej. » czytaj dalej

Kamerka Panasonica na karty SD


Autor: DYD | 10:18
(1)Komentarzy (1)
Panasonic wprowadza na rynek nową kompaktową kamerę video na karty SD/SDHC. Kamera jest mała, lekka oraz wytrzymała. Dzięki temu, że jest odporna na zachlapania oraz uszkodzenia mechaniczne, spowodowane np. upadkiem z około 1 metra. Funkcja Szybkiego Startu (Quick Start) pozwala na rozpoczęcie nagrywania w 1.7 sekundy od momentu uruchomienia urządzenia. 4-gigabjtowa karta SDHC pozwala na zapis sekwencji video w formacie MPEG-2 i trybie SP do 100 minut, podczas gdy 2-gigabajtowe karty SD, w które kamera SDR-S10 jest standardowo wyposażona, na ok. 50 minut nagrań. » czytaj dalej

Płyta główna ECS NF650iSLIT-A


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 00:02
Komentarzy (0)
Firma ECS wkrótce wprowadzi do sprzedaży swoją najnowszą płytę główną o nazwie NF650iSLIT-A. Model ten zbudowany jest na bazie chipsetu nVidia nForce 650i SLI i przeznaczony dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1333 MHz. Płyta ta oferuje dwa sloty PCI-Express x16 ze wsparciem dla technologii SLI, dwa PCI-E x1, trzy PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR2 do 800 włącznie, cztery porty Serial-ATA II, dwa ATA 133, kartę sieciową GigabitEthernet, 8-kanałowy układ HD Audio i cztery porty USB 2.0 wyprowadzone na tylnym panelu. Producent jak na razie nie podał ceny tego modelu, ani dokładnego terminu premiery.

Kolejna alternatywa dla HD DVD


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 00:01
(2)Komentarzy (2)
Firmy Doug Carson & Associates (DCA) oraz Sonopress poinformowały o stworzeniu nowego nośnika, który ma stanowić alternatywę dla HD DVD. Rozwiązanie to jest już gotowe do zastosowań komercyjnych - bazuje ono na trzech nośnikach DVD-ROM, połączonych w jedną płytę, która ma być odtwarzana przez odtwarzacze HD DVD. Płyty takie zawierają materiał HD w rozdzielczości 1920 na 1080, zakodowany w formatach AVC lub VC-1, o długości do 1 godziny i 20 minut w trybie 1080p. Względem typowych płyt HD DVD okrojone zostały wszystkie dodatki - interaktywne menu, dodatkowe ścieżki dźwiękowe itp. Ponadto nośniki te muszą być odtwarzane z większą prędkością niż zwykłe płyty DVD - minimalny transfer to 8 Mbps. Jak na razie nie wiadomo jaki będzie koszt filmów sprzedawanych na tego typu nośnikach.

 
Poniedziałek 19 lutego 2007

Dysk SSD typu "zrób to sam"


Autor: Adam | źródło: Engadget | 15:10
(16)Komentarzy (16)
W sklepie GeekStuff4U dostępny jest ciekawy produkt, który pozwala na samodzielne "skonstruowanie" dysku typu SSD (Solid State Drive - dysk korzystający z pamięci flash). Jest to swoista "przejściówka" o oznaczeniu SDB25SD, która mieści w sobie cztery karty pamięci w standardzie SD o pojemności do 2 GB każda (standard SDHC nie jest obsługiwany, stąd ograniczenie pojemności). Daje nam to 8 GB SSD o wielkości 2,5-calowego HDD, który podłączamy tak jak typowy dysk - do złącza IDE (PATA) w notebooku. Niestety, w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu - przejściówka ta została wyceniona na ponad 250 dolarów. Za taką kwotę wkrótce będzie można kupić gotowy, 16 GB dysk SSD.

Najnowszy chipset nVidii dla AM2


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 14:58
(6)Komentarzy (6)
W przyszłym kwartale ma trafić do sprzedaży najnowszy chipset firmy nVidia, przeznaczony dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Ten jednoukładowy chipset nosi oznaczenie MCP68 i zawiera zintegrowany układ graficzny, bazujący na serii GeForce 7. MCP68 nastawiony jest przede wszystkim na obsługę technologii HD - w chipsecie zintegrowana została obsługa wyjścia HDMI i DVI łącznie z HDCP, a także technologia PureVideo HD, która w tym wypadku wspiera dekodowanie formatów H.264, VC-1 oraz MPEG2 w trybach do 720p włącznie. Nie zapomniano także o analogowych wyjściach D-Sub, Component, S-Video i Composite. » czytaj dalej

Wydajna karta pamięci Lexar


Autor: Adam | źródło: The Register | 14:53
Komentarzy (0)
Firma Lexar w niedługim czasie zamierza wprowadzić do sprzedaży nową kartę pamięci - oferuje ona pojemność 4 GB i jest zgodna ze standardem SDHC (SD 2.0). Ponadto produkt ten pod względem wydajności należy do kategorii Class 6 - oznacza to minimalny transfer na poziomie 6 MB na sekundę. W tym wypadku firma Lexar poszła jeszcze dalej - przedstawiona karta posiada oznaczenie prędkości 133x i zapewnia zapis danych z prędkością 20 MB na sekundę. Nabywcy karty mają mieć także prawo ściągnięcia za darmo pełnych wersji programów Image Rescue 3 oraz Corel Paint Shop Pro X. Sprzedaż tej karty ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

Dwie płyty na bazie Intel P35


Autor: Adam | źródło: VRZone | 10:38
(7)Komentarzy (7)
Chilijski serwis ChileHardware przedstawił jedne z pierwszych płyt głównych zbudowanych na bazie przyszłego chipsetu Intel P35 z mostkiem południowym ICH9. Producentem tych płyt jest firma Biostar - są to modele TP35D3-A7 Deluxe oraz TP35D2-A7. Obydwie przeznaczone są dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1333 MHz. Pierwsza z nich jest droższa - w związku z tym obsługuje pamięci DDR3 800 i 1066 w trybie dwukanałowym oraz korzysta z mostka południowego ICH9R. Do dyspozycji jest także jeden slot PCI-Express x16, trzy PCI-E x1, dwa PCI, sześć portów Serial-ATA II (plus dwa eSATA), jeden ATA 133, dwie karty sieciowe GigabitEthernet, układ HD Audio w konfiguracji 8+2 kanały oraz do 12 portów USB 2.0. » czytaj dalej

Płyta Abit Fatal1ty F-I90HD.


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:22
(6)Komentarzy (6)
Universal abit poszerzył swoją ofertę o nową płytę główną o nazwie Fatal1ty F-I90HD. Model ten, wykonany w formacie MicroATX, bazuje na chipsecie ATI Radeon Xpress 1250 (znanym także jako AMD 690G) ze zintegrowanym układem graficznym (z wyjściem HDMI) i jest przeznaczony dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1066 MHz. Ponadto płyta oferuje jeden slot PCI-Express x16, dwa PCI-E x1, jeden PCI, cztery gniazda dla pamięci DDR2 do 800 włącznie, cztery porty Serial-ATA II, jeden ATA 133, kartę sieciową GigabitEthernet, 8-kanałowy układ HD Audio i 4 porty USB 2.0. Dokładna cena tego modelu nie została podana.

Pierwsze demo DirectX 10


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:05
(11)Komentarzy (11)
nVidia na swoich stronach udostępniła pierwsze demo, korzystające z DirectX 10 i prezentujące możliwości kart z serii GeForce 8. Program ten nosi nazwę Cascades (kaskady) - prezentuje on trójwymiarową scenę, wykorzystującą takie rozwiązania jak Procedural Geometry, Dynamic Particle Physics oraz Displacement Mapping. Demko można znaleźć pod tym adresem w serwisie nZone - jego objętość do 168,6 MB. Do jego obejrzenia potrzebujemy karty graficznej z serii GeForce 8 oraz systemu Windows Vista.

AMD informuje o ATI R600


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:02
(7)Komentarzy (7)
Serwis DailyTech przedstawił pierwsze oficjalne informacje o nadchodzącym układzie graficznym ATI R600 - zostały one przedstawione przez AMD i przeznaczone były przede wszystkim dla producentów kart graficznych. Sam układ R600 ma zawierać 700 milionów tranzystorów - dla porównania R580 (seria X1900) składał się z 384 milionów tranzystorów. Wbrew wcześniejszym informacjom seria ta ma nosić nazwę Radeon X2900, a nie X2800. Pozostałe doniesienia zostały potwierdzone - model X2900XTX będzie dostępny w dwóch wersjach: OEM o długości 12 cali i wersji Retail o długości 9,5 cala. » czytaj dalej

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL