Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 30 marca 2007  
    

2 TB Iomega Power Pro Desktop


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:40
(7)Komentarzy (7)
Firma Iomega przedstawiła nowy, zewnętrzny dysk twardy o nazwie Power Pro Desktop. Oferuje on pojemność 2 TB i korzysta z czterech dysków twardych o pojemności 500 GB każdy, z interfejsem Serial-ATA i możliwością wymiany jednego z nich podczas pracy. Dyski te mogą być skonfigurowane do pracy w trybie RAID 0, 0+1 i 5. Do dyspozycji jest także wyświetlacz LCD, który podaje informacje o zajętości każdego z dysków i macierzy RAID, a także temperaturę pracy i prędkość wentylatorów chłodzących system. Do łączności z komputerem służą trzy porty: FireWire 400, FireWire 800 oraz USB 2.0, a obsługiwane systemy operacyjne to Windows i MacOS.

OCZ przedstawia pamięci DDR2 1T


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:30
(7)Komentarzy (7)
Firma OCZ Technology poszerza swoją serię pamięci z certyfikatem nVidia SLI o nowy model - nosi on nazwę PC2-6400 SLI-Ready. Moduły te pracują w trybie DDR2 800 i wyróżniają się w trybie EPP niskimi opóźnieniami CL4-4-4-15 1T przy napięciu zasilającym 2,1V - szczególnie ciekawy jest parametr Command Rate 1T, według producenta obsługiwany tylko w płytach zgodnych z EPP, czyli bazujących na chipsetach nVidii. Pamięci te dostępne są tylko w zestawach DualChannel o łącznej pojemności 2 GB, składających się z dwóch 1 GB modułów. Oprócz tego moduły te wyposażony są w radiatory XTC w czarnym kolorze. Więcej informacji o tych pamięciach można znaleźć pod tym adresem.

Nowa zewnętrzna nagrywarka LG


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 14:19
Komentarzy (0)
Firma LG niedawno wprowadziła do sprzedaży w Europie nową, zewnętrzną nagrywarkę płyt DVD - nosi ona nazwę GSA-E40N. Model ten zapisuje płyty DVD+R i DVD-R z prędkością 18x, DVD+R DL i DVD-R DL 10x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, CD-R 48x oraz 32x dla CD-RW. Odczyt płyt odbywa się z prędkością 16x dla DVD-ROM i 48x dla CD-ROM. Nagrywarka ta korzysta z 2 MB bufora, a jej wymiary wynoszą 270 mm na 160 mm na 50 mm przy wadze 1,5 kg. Do połączenia z komputerem służy port USB 2.0, a cena tej nagrywarki wynosi około 250 zł.

80 GB wersja Sony PS3?


Autor: Adam | źródło: The Register | 12:56
Komentarzy (0)
Parę dni temu odbyła się oficjalna premiera konsoli do gier Xbox 360 w wersji ze 120 GB dyskiem - wszystko wskazuje na to, że także Sony ze swoją konsolą PlayStation 3 ma zamiar pójść podobną drogą. Do amerykańskiej komisji FCC (US Federal Communications Commission) wpłynęły dokumenty, które wspominają o konsoli Sony PS3 w wersji z 80 GB dyskiem - do tej pory dostępne były modele 20 GB i 60 GB. Jak na razie koncern Sony nie skomentował tych informacji, w związku z tym nie wiadomo czy konsola w takiej wersji trafi do sprzedaży, a jeśli tak, to kiedy to nastąpi.

19-calowy monitor dla graczy 2 ms


Autor: DYD | 11:59
(2)Komentarzy (2)
Wczoraj pisaliśmy o dwóch 19-stkach BenQ, a dziś mamy nowe info o kolejnej wersji tego typu monitorów. BenQ zaprezentował nowy model monitora o przekątnej obrazu 19-cali BenQ FP93GX+, dedykowanego dla graczy komputerowych. BenQ FP93GX charakteryzuje się szybkim czasem reakcji 2ms (GTG), kontrastem 800:1, jasnością 300 cd/m2 oraz cienką obwódką wokół matrycy ekranu. Wyposażony został w technologię Advanced Motion Accelerator (AMA), która przez zwiększenie napięcia, przyspiesza prędkość zmian ciekłych kryształów. » czytaj dalej

Barracuda 7200.11 nadchodzi?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:18
(8)Komentarzy (8)
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Seagate zamierza wprowadzić do sprzedaży 1 TB, 3,5-calowy dysk twardy - z najnowszych doniesień wynika, że będzie on należeć do nowej serii o nazwie Barracuda 7200.11. Informacje te jak na razie nie zostały potwierdzone oficjalnie, ale nie zostały także zdementowane. 1 TB Barracuda 7200.11 ma korzystać z technologii zapisu prostopadłego, czterech talerzy i ośmiu głowic oraz interfejsu Serial-ATA II ze wsparciem dla NCQ. Dysk ten będzie pracować z prędkością 7200 RPM i korzystać z 16 MB pamięci cache. Dokładny termin premiery jak na razie nie jest znany - Seagate nadal utrzymuje, że dysk ten trafi do sprzedaży przed końcem pierwszej połowy tego roku.

Wielofunkcyjna drukarka Samsung


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 09:05
Komentarzy (0)
Koncern Samsung przedstawił nową, wielofunkcyjną drukarkę o nazwie SCX-6345FN MFP. Urządzenie to może drukować z prędkością do 45 stron na minutę w rozdzielczości do 1200 DPI oraz skanować i kopiować dokumenty z rozdzielczością 4800 DPI. Ponadto drukarka ta może zostać bezpośrednio podłączona do sieci FastEthernet dzięki odpowiedniemu portowi, a do dyspozycji jest także port USB 2.0. Model SCX-6345FN MFP wyposażony został w dotykowy ekran LCD i graficzne menu, które ułatwia obsługę tej drukarki. Ponadto trzy dodatkowe podajniki papieru mogą pomieścić łącznie do 2180 kartek. Sugerowana cena tego urządzenia w Stanach Zjednoczonych wynosi 2999 dolarów.

ASRock ALiveNF5-eSATA2+


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 09:02
(5)Komentarzy (5)
Firma ASRock posiada w swojej ofercie płytę główną o nazwie ALiveNF5-eSATA2+, zbudowaną na bazie chipsetu nVidia nForce 520 i przeznaczoną dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Model ten oferuje cztery gniazda dla pamięci DDR2 o łącznej pojemności do 16 GB, jeden slot PCI-Express x16, dwa PCI-E x1, trzy PCI, cztery porty Serial-ATA II i dwa eSATA, jeden ATA 133, kartę sieciową GigabitEthernet, 8-kanałowy układ HD Audio oraz do 10 portów USB 2.0 i dwa porty FireWire. Płyta ta jest już dostępna w sprzedaży, a jej cena wynosi poniżej 300 zł.

 
Czwartek 29 marca 2007

Test urządzeń Epson DX4000 oraz DX6000


Autor: NimnuL | 09:10
(16)Komentarzy (16)
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Takie powiedzenie zdaje się funkcjonować w dzisiejszych czasach całkiem sprawnie. Na potwierdzenie tego podam przykład telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem cyfrowym i odtwarzaczem filmów. Przecież to jawny przerost formy nad treścią. Jednak czy zawsze twierdzenie jak na wstępie jest prawdziwe? Jak to zwykle bywa, wszelkie wyjątki są jedynie potwierdzeniem reguł. Złączenie skanera, kopiarki oraz drukarki w jednym, kompaktowym urządzeniu zdaje się mieć bardzo duży sens zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i praktycznego. I właśnie takimi urządzeniami wielofunkcyjnymi w niniejszej recenzji będziemy się zajmować. Epson nie tak dawno temu wzbogacił rynek kolejnymi domowymi kombajnami. Dwoma z nich o oznaczeniach DX4000 oraz DX6000 zajmiemy się w niniejszej recenzji. Zapraszam. » czytaj dalej

Hewlett-Packard pozywa Acer'a


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 08:58
Komentarzy (0)
Hewlett-Packard złożył w sądzie w stanie Teksas pozew przeciwko firmie Acer - sprawa ta dotyczy naruszenia patentów. HP oskarża konkurenta o naruszenie w latach od 1997 do 2003 pięciu patentów - dotyczą one między innymi edycji płyt DVD, zarządzania poborem mocy oraz zmiany taktowania układów. HP w pozwie domaga się wypłacenia odszkodowania za poniesione straty oraz natychmiastowego zakazu sprzedaży sprzętu naruszającego wspomniane patenty. Jak na razie Acer nie odpowiedział oficjalnie na te zarzuty.

Dwa nowe monitory BenQ


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 08:56
(1)Komentarzy (1)
Firma BenQ przedstawiła dwa nowe monitory LCD - noszą one nazwy FP93GW oraz FP93GWa. Obydwa posiadają takie same obudowy i parametry, a jedyną różnicą są dostępne wejścia: DVI i D-Sub w pierwszym z nich oraz tylko analogowe D-Sub w drugim. Monitory te dysponują 19-calowymi ekranami o proporcjach obrazu 16:10 i rozdzielczości 1440 na 900, deklarowanym czasie reakcji matrycy na poziomie 5 ms, jasnością 300 cd/m2 i kontrastem 700:1. Ponadto monitory te posiadają cienką ramkę wokół ekranu - jej grubość wynosi tylko 12 mm. Model BenQ FP93GW ma trafić do sprzedaży w najbliższym dniach, a BenQ FP93GWa trafi do sklepów w kwietniu.

Plany nVidii odnośnie 55 nm


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:30
(1)Komentarzy (1)
Firma TSMC, która jest głównym producentem układów graficznych nVidii, ogłosiła zamiar rozpoczęcia produkcji w technologii 55 nm - ma to nastąpić już w maju tego roku. W związku z tym nVidia ujawniła swoje plany co do tej technologii - pierwsze, testowe partie układów w 55 nm zostały wyprodukowane już na początku tego roku. W drugiej połowie roku będą one dostępne dla producentów układów graficznych - nadal w wersji testowej. Właściwa produkcja w technologii 55 nm ma ruszyć w pierwszym kwartale 2008 - wkrótce potem pierwsze karty z tymi układami powinny trafić do sklepów. Oprócz tego także AMD rozpoczęło testową produkcję w technologii 55 nm - pierwsze układy graficzne w tym nowym procesie mają trafić do odbiorców na początku przyszłego roku.

Sterowniki ATI Catalyst 7.3


Autor: DYD | 08:22
(5)Komentarzy (5)
Dziś ATI wypuściło nowy pakiet sterowników Catalyst dla kart z układami Radeon. Oznaczone numerem 7.3, przeznaczone są dla systemów 2000/XP/Media Center/x64 oraz Vista (32 i 64 bit). Dostępny jest sam sterownik graficzny lub cały pakiet Catalyst Control Center. Pakiet 7.3 wprowadza m.in. wsparcie OpenGL CrossFire pod systemem Windows Vista, usprawnioną obsługa CrossFire pod Vistą (wsparcie dla Alternate Frame Rendering) oraz wiele innych poprawek i usprawnien dotyczących różnych kwestii. Do pobrania są następujące wersje. » czytaj dalej

Penryn - 45% wzrost wydajności?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 00:08
(10)Komentarzy (10)
Oprócz informacji o procesorach Nehalem Intel przedstawił także więcej szczegółów o układach o kodowej nazwie Penryn, będących bezpośrednimi następcami obecnej generacji układów na rdzeniu Conroe. Penryn ma korzystać z FSB o prędkości podniesionej do 1600 MHz oraz 6 MB współdzielonej pamięci cache w przypadku układów dwurdzeniowych i 12 MB przy procesorach czterordzeniowych. Wprowadzony zostanie także nowy zestaw instrukcji SSE4 oraz nowe tryby i mechanizmy oszczędzania energii. Intel przedstawił także pierwsze szacunki wydajności nowych układów - w zastosowaniach profesjonalnych wydajność względem obecnej generacji może się zwiększyć nawet o 45%, do 40% w aplikacjach multimedialnych i do 20% w grach. » czytaj dalej

Notebooki HP z procesorami AMD


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 00:06
Komentarzy (0)
Oferta firmy HP została uzupełniona o dwa nowe komputery przenośne, korzystające z procesorów AMD i opisywanego już dzisiaj chipsetu AMD w wersji M690T. Pierwszy z tych notebooków nosi nazwę Compaq 6515b i korzysta z 14,1-calowego ekranu o rozdzielczości WXGA, a drugi to Compaq 6715b z 15,4-calowym ekranem o rozdzielczościach WXGA lub WXSGA. Obydwa systemy korzystają z procesorów AMD: od układu Sempron o prędkości 1,8 GHz do Turion 64 X2 2,2 GHz. W obydwu wypadkach konfiguracje mogą zawierać do 4 GB pamięci RAM, kartę sieciową GigabitEthernet, obsługę sieci WLAN 802.11 a/b/g oraz Bluetooth 2.0+EDR, cztery porty USB 2.0, czytnik kart pamięci i linii papilarnych oraz slot PC Card. » czytaj dalej

Nowy chipset AMD dla notebooków


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 00:04
Komentarzy (0)
Firma AMD oficjalnie przedstawiła nowy chipset, przeznaczony dla komputerów przenośnych - układ ten nosi nazwę M690 i należy do znanej już z komputerów biurkowych serii AMD 690. Chipset ten korzysta ze zintegrowanego układu graficznego z serii ATI Radeon X1200 i rozwiązania o nazwie Display Cache, które pozwala na zmniejszenie poboru mocy dzięki ograniczeniu konieczności dostępu do pamięci systemowej - ma to wydłużyć czas pracy na zasilaniu akumulatorowym nawet o 30 minut. Ponadto układ ten pozwala na wyposażenia notebooków w wyjścia DVI i HDMI, łącznie z obsługą HDCP.

Więcej informacji o Nehalem


Autor: Adam | źródło: The Register | 00:02
(5)Komentarzy (5)
Intel przedstawił więcej informacji dotyczących przyszłej generacji procesorów dla komputerów biurkowych, noszących kodową nazwę Nehalem. Układy te bazują na serii Penryn, i podobnie jak one mają być produkowane w technologii 45 nm, a ich premiera spodziewana jest w przyszłym roku. Nehalem ma także korzystać ze znanej już technologii HyperThreading i posiadać do 8 rdzeni - daje to 16 "wirtualnych" wątków dzięki HT. Ponadto na liście możliwych opcji znalazł się zintegrowany kontroler pamięci oraz wbudowany układ graficzny - prawdopodobnie rozwiązania te przeznaczone są dla systemów nastawionych na niską cenę.

 
Środa 28 marca 2007

Projektor w telefonie komórkowym


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 17:23
(4)Komentarzy (4)
Podczas wystawy CTIA Wireless 2007 firma Texas Instruments przedstawiła prototyp miniaturowego projektora, umieszczonego w telefonie komórkowym. Prezentowany prototyp wyświetlał obraz, ale telefon stanowił tylko atrapę i nie działał. Rozwiązanie to bazuje na technologii DLP, a źródłem światła są trzy lasery, w przeciwieństwie do innych niewielkich projektorów, korzystających z diod LED. Sam projektor ma niespełna 4 cm długości, łącznie ze źródłem światła i zasilaczem. Według firmy TI oferuje on jakość obrazu porównywalną z DVD i wyświetla obraz o wielkości znacznie przekraczającej wielkość ekranów montowanych w komórkach. Jak na razie nie wiadomo kiedy projektory tego typu trafią do sprzedaży.

Wyniki sprzedaży kart graficznych


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 17:17
(5)Komentarzy (5)
W ostatnim kwartale zeszłego roku sprzedaż kart graficznych spadła, i to pomimo okresu świątecznych zakupów. Łącznie w czwartym kwartale 2006 zostało sprzedanych 21,1 miliona kart graficznych o łącznej wartości 4,5 miliarda dolarów - oznacza to spadek o 2,9% względem poprzedniego kwartału i o 5,7% względem tego samego okresu w roku poprzednim. Oprócz tego średnia cena sprzedaży karty graficznej w tym okresie spadła o 9,6%, a przychody producentów spadły o 15,1%. Producenci liczą, że wprowadzenie Windows Visty w tym roku poprawi wyniki sprzedaży kart graficznych.

Command & Conquer 3 w piątek


Autor: DYD | 16:03
(2)Komentarzy (2)
Polska premiera gry Command & Conquer 3 Wojny o tyberium na PC nastąpi w piątek, 30 marca. Command & Conquer powrócił! - mówi Mike Verdu, producent wykonawczy EA Los Angeles.- Połączyliśmy ciekawy scenariusz, dynamiczną akcję i wielopłaszczyznową strategię. Wszystko po to, aby wynieść "Wojny o tyberium" na jeszcze wyższy poziom. I co najważniejsze - wracamy do korzeni całej serii! Tym razem gracze ponownie mogą dowodzić futurystycznymi jednostkami Globalnej Inicjatywy Obronnej (GDI), walczyć pod dowództwem Kane'a w szeregach Braterstwa NOD a także po raz pierwszy... pokierować hordami obcych z frakcji Scrin. Już nie mogę się doczekać momentu, gdy gra trafi w ręce fanów serii! » czytaj dalej

"Inteligenty" ekran dla komórek


Autor: Adam | źródło: The Register | 15:15
(7)Komentarzy (7)
Samsung planuje poszerzyć swoją ofertę o kolejny ekran LCD, przeznaczony dla telefonów komórkowyh - jego przekątna wynosi 2,1 cala, a oferowana rozdzielczość to 320 na 240 punktów. Ponadto grubość tego ekranu wynosi zaledwie 1 mm. Najważniejszą cechą tego modelu jest zastosowanie rozwiązania o nazwie ABC (Adaptive Brightness Control) - elektronika sterującą dopasowywuje automatycznie moc podświetlenia do panujących warunków oświetlenia. Pozwala to na poprawę czytelności ekranu, przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru mocy o około 20-30%. Produkcja tego ekranu ma ruszyć w drugiej połowie tego roku.

Dwa razy Photoshop CS3


Autor: DYD | 12:56
(6)Komentarzy (6)
Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek produktów Adobe Photoshop CS3 i Photoshop CS3 Extended. Oprogramowanie Photoshop CS3 to główna aktualizacja oferująca szereg innowacji zwiększających możliwości edycji dla projektantów i fotografów. Całkiem nowa wersja Photoshop CS3 Extended, daje do dyspozycji wszystkie funkcje oprogramowania Photoshop CS3 oraz nowe narzędzia do przetwarzania grafiki trójwymiarowej i animacji oraz do pomiarów i analizy obrazu. Wersja Photoshop CS3 Extended rozszerza możliwości cyfrowego przetwarzania obrazu, upraszczając przepływy pracy wykonywanej przez specjalistów z takich dziedzin, jak architektura, inżynieria, medycyna i badania naukowe. » czytaj dalej

Mitac przejmuje Tyan Computer


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 10:38
Komentarzy (0)
Firma Mitac International Corp. ogłosiła zamiar przejęcia firmy Tyan Computer Corp. - obydwa przedsiębiorstwa od wielu lat ze sobą współpracowały, wzajemnie się uzupełniając, a od 2002 roku Mitac posiada udziały w drugiej z firm. Ponadto już w 2001 roku Tyan stał się firmą ściśle współpracującą z Mitac. Po przejęciu firmy te będą stanowić jedną organizację, która będzie współdzielić wszystkie dostępne zasoby. Jak na razie szczegóły finansowe ani organizacyjne tej transakcji nie zostały przedstawione.

Karta pamięci OCZ Trifecta


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 10:30
(1)Komentarzy (1)
Firma OCZ Technology przedstawiła nowy produkt o nazwie Trifecta - stanowi on połączenie karty pamięci w standardzie microSD z pomysłową przejściówką. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie karty pamięci microSD w urządzeniach zgodnych z tym standardem, a dzięki przejściówce całość może pełnić rolę karty pamięci SD oraz zostać bezpośrednio podłączona do portu USB. Trifecta mierzy 32 mm na 24 mm na 2,1 mm i oferuje prędkość oznaczoną jako 66x dla standardu SD. Ponadto dostępne są dwie wersje, różniące się pojemnością - 1 GB i 2 GB. Firma OCZ jak na razie nie sprecyzowała ceny tego produktu.

Microsoft prezentuje Xbox 360 Elite


Autor: Adam | źródło: Engadget | 10:22
(17)Komentarzy (17)
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniam Microsoft przedstawił trzecią wersję swojej konsoli do gier - nosi ona nazwę Xbox 360 Elite. Model ten uzupełni na stałe ofertę firmy Microsoft - konsola w tej wersji ma kosztować w Stanach Zjednoczonych niespełna 480 dolarów. Wersja Elite, w czarnej obudowie i z czarnymi akcesoriami, posiada 120 GB dysk twardy oraz wyjście HDMI i odpowiedni kabel HDMI. Ponadto model Elite nadal korzysta z napędu DVD-ROM o prędkości 12x, a nie oferowanego dodatkowego, zewnętrznego HD DVD. Oprócz tego 120 GB dysk twardy można kupić osobno, a jego cena wynosi niespełna 180 dolarów.

Niewielki UMPC firmy OQO


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:12
Komentarzy (0)
Firma OQO przedstawiła nową wersję swojego komputera należącego do kategorii UMPC - nosi on nazwę 02. Całość bazuje na procesorach VIA C7M o prędkości 1,2 lub 1,5 GHz oraz chipsecie VIA VX700 ze zintegrowanym układem graficznym UniChrome Pro II. O2 wyposażony został także w 5-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 oraz 512 MB lub 1 GB pamięci RAM i 30 lub 60 GB dysk twardy. Wyposażenie uzupełnia obsługa sieci WLAN 802.11 a/b/g i Bluetooth 2.0+EDR, a za dopłatą także EV-DO. OQO 02 ze standardowym akumulatorem może pracować do 3 godzin, a z dodatkowym o większej pojemności do 6 godzin. Cena podstawowej konfiguracji wynosi 1499 dolarów.

 
Wtorek 27 marca 2007

Nowy 64 GB dysk SSD Samsunga


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 15:56
(1)Komentarzy (1)
Samsung przedstawił swój najnowszy dysk SSD o wielkości 1,8-calowego dysku twardego, oferujący 64 GB pojemności - to dwukrotnie więcej niż jego poprzednik w tym samym formacie. Ponadto dysk ten ma być znacznie wydajniejszy od swojego poprzednika - prędkość odczytu danych ma wynosić 64 MB na sekundę, a zapisu 45 MB na sekundę. Według producenta są to wartości większe niż w modelu 32 GB o, odpowiednio, 20 i 50%. Pomimo zwiększenia pojemności i wydajności waga i pobór mocy pozostały na podobnym poziomie - dysk waży 15g, a jego pobór mocy wynosi 0,5W podczas pracy i 0,1W w spoczynku. Przedstawiony dysk ma trafić do produkcji jeszcze w tym kwartale, ale jego cena nie została jak na razie podana.

GeForce 8800 Ultra w maju?


Autor: Adam | źródło: VRZone | 15:11
(13)Komentarzy (13)
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami nVidia planuje wprowadzić do sprzedaży kolejną kartę graficzną z serii GeForce 8800 - będzie to najmocniejszy model w tej serii, noszący nazwę GeForce 8800 Ultra. Informacje takie przedstawiła sama nVidia podczas spotkania ze swoimi partnerami. Karta ta ma stanowić odpowiedź na kartę konkurencji i trafić do sprzedaży mniej więcej w tym samym czasie co ATI R600 (prawdopodobna nazwa R600 to Radeon X2900 XTX) - może to oznaczać premierę w maju. Ponadto nVidia jest przekonana, że GeForce 8800 Ultra będzie w stanie pokonać produkt konkurencji pod względem wydajności.

Firma HTC przedstawia Shift


Autor: Adam | źródło: The Register | 15:03
Komentarzy (0)
Oprócz prezentowanego już dziś urządzenia o nazwie Advantage firma HTC ma zamiar wprowadzić do sprzedaży także system o nazwie Shift. Jego sprzedaż ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, stąd brak niektórych informacji co do konfiguracji - producent jak na razie nie ujawnia procesora i układu graficznego. Wiadomo natomiast, że Shift pracuje pod kontrolą systemu Windows Vista Business i korzysta z 7-calowego ekranu. Do dyspozycji jest także 30 GB dysk twardy, jeden port USB oraz obsługa sieci i technologii Wi-Fi, Bluetooth 2.0, GSM, GPRS, EDGE oraz UMTS HSDPA. Wymiary Shift mają wynosić 19 cm na 13,5 cm na 3 cm, ale waga nie została jak na razie podana, podobnie jak cena.

Mała nagrywarka DVD Panasonic


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 11:28
Komentarzy (0)
Panasonic przedstawił odświeżoną wersję swojej niewielkiej, zewnętrznej nagrywarki płyt DVD - nosi ona nazwę LF-P968C, a jej poprzednikiem był model LF-P967C. Najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest możliwość zasilania jedynie z portu USB - poprzednik wymagał dodatkowego zasilacza. Prędkości zapisu wynoszą 8x dla DVD+R i DVD-R, 6x dla DVD+RW i DVD-RW, 5x dla DVD-RAM, 4x dla DVD-R DL i DVD+R DL, 24x dla CD-R oraz 16x dla CD-RW. Płyty odczytywane są z prędkościami 5x dla DVD-RAM, 6x dla DVD±R DL/±RW/-ROM i 24x dla wszystkich rodzajów płyt CD. Czas dostępu wynosi 180 ms dla nośników CD oraz 150 ms dla DVD, a wymiary nagrywarki to 135 mm na 135,6 mm na 14,8 mm przy wadze 290g. Panasonic jak na razie nie określił ceny tego urządzenia, a jego sprzedaż rozpocznie się w kwietniu.

HTC Advantage: UMPC, PDA i telefon?


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:12
(3)Komentarzy (3)
W połowie tego roku ma trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych produkt firmy HTC noszący nazwę Advantage - urządzenie to łączy w sobie cechy telefonu komórkowego, PDA, a po części także UMPC i korzysta z systemu Windows Mobile. Do dyspozycji jest 5-calowy ekran o rozdzielczości 640 na 480, 8 GB dysk twardy, 256 MB pamięci NAND flash i 128 MB pamięci RAM oraz obsługa sieci i technologii UMTS, HSDPA, GSM, GPRS, EDGE, WiFi i Bluetooth 2.0. Advantage posiada także wbudowany odbiornik GPS i oprogramowanie TomTom NAVIGATOR 6, slot dla kart pamięci miniSD oraz gniazdo słuchawkowe - w amerykańskiej wersji brak za to wbudowanej kamerki. Przy zasilaniu akumulatorowym według producenta czas pracy ma sięgać 8 godzin. Dokładna cena tego produktu jak na razie nie jest znana.

IBM osiąga 160 Gbit na sekundę


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 11:05
(4)Komentarzy (4)
Podczas konferencji Optical Fiber Conference naukowcy pracujący dla firmy IBM przedstawili najnowszy układ, który pozwala na transfer danych z prędkością 160 Gbit na sekundę - oznacza to możliwość przesłania filmu w jakości HD w czasie 1 sekundy. Wykorzystany chipset do przesyłania informacji wykorzystuje impulsy świetlne, a cały układ mierzy zaledwie 3,25 na 5,25 mm i jest wykonany w powszechnie stosowanej technologii CMOS. Przedstawiciele IBM podkreślili, że układy o takiej prędkości są kluczowe dla rozwoju Internetu - według podanych informacji mogą one trafić do produkcji w ciągu trzech najbliższych lat.

Premiera chipsetu nForce 680i LT


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 10:39
Komentarzy (0)
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nVidia przedstawiła nowy chipset dla procesorów Intela, noszący nazwę nForce 680i LT SLI MCP. Układ ten to uboższa wersja chipsetu nForce 680i SLI - najważniejsze zmiany to obsługa pamięci DDR2 800 zamiast DDR2 1200, a w rozwiązaniu referencyjnym także uproszczony system chłodzenia zamiast ciepłowodów i dwa sloty PCI-Express x16 zamiast trzech. Pozostała natomiast oficjalna obsługa procesorów z FSB 1333, jedna karta sieciowa GigabitEthernet i 8 portów USB 2.0. Pierwsze płyty, bazujące na rozwiązaniu referencyjnym, mają być już dostępne w sprzedaży, a ich cena ma wynosić około 200 dolarów.

 
Poniedziałek 26 marca 2007

Cyfrówka z ekranem dotykowym


Autor: DYD | 22:18
Komentarzy (0)
BenQ wprowadza a polski rynek aparat cyfrowy T700 z dotykowy ekranem, 7.2 megapikselową matrycą CCD i 3-krotnym zoomem optycznym oraz polskim menu użytkownika. Funkcja "Tap-to-Enlarge" umożlwia na ręczne zakreślenie obszaru jaki ma zostać powiększony, a następnie wykonanie powiększenia, przez zwykłe dotknięcie obszaru ekranu palcem. Kolejną funkcją jest edycja zdjęcia, która pozwala na dodanie ramki dekoracyjnej do fotografii z gotowych szablonów lub stworzenie i dodanie własnego projektu ramki. Funkcja Macro pozwala wykonać zbliżenia w zakresie od 15 do 30cm. » czytaj dalej

Dysk sieciowy Hammer MyShare


Autor: Adam | źródło: Engadget | 19:15
Komentarzy (0)
Firma Hammer Storage poszerzyła swoją ofertę o nowy dysk sieciowy (NAS), noszący nazwę MyShare. Bazuje on na dwóch dyskach twardych o wielkości 3,5 cala z interfejsem Serial-ATA, pracujących w konfiguracji RAID 0, 1 lub JBOD. Dostępne są konfiguracje o pojemności od 320 GB do 1,5TB, a w sierpniu dołączy model 2TB. Do dyspozycji są dwa porty USB, pozwalające na współdzielenie urządzeń lub podłączenie dodatkowych dysków, oraz port sieci GigabitEthernet. Urządzenie potrafi także pełnić rolę niezależnego serwer FTP i HTTP. Cena wersji 1 TB wynosi 500 dolarów, a więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

4 GB zestaw pamięci Super Talent


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 19:07
Komentarzy (0)
Firma Super Talent przedstawiła nowy zestaw DualChannel pamięci DDR2 800 o pojemności 4 GB, według producenta przeznaczony przede wszystkim dla graczy. W jego skład wchodzą dwa moduły pamięci o pojemności 2 GB każdy, pracujące w trybie DDR2 800 przy ustawieniach CL5-5-5-15 i napięciu zasilającym wynoszącym 2,1V. Dodatkowo moduły te wyposażone są w aluminiowe radiatory w kolorze niebieskim. Zestaw ten ma trafić do sprzedaży w jeszcze w tym tygodniu, a jego sugerowana cena podana przez producenta ma wynosić 438 dolarów.

TabletPC firmy Motion Computing


Autor: Adam | źródło: Engadget | 16:19
(1)Komentarzy (1)
Firma Motion Computing przedstawiła swój najnowszy system należący do kategorii TabletPC - nosi on oznaczenie LE1700WT. Konfiguracja tego komputera bazuje na procesorach Intel Core 2 Duo o prędkości 1,5 GHz lub Intel Core Solo 1,2 GHz oraz 12,1-calowym ekranie dotykowym o rozdzielczości SXGA+. Do dyspozycji jest także 30 lub 60 GB dysk twardy, do 4 GB pamięci RAM, czytnik linii papilarnych, nagrywarka płyt DVD, obsługa sieci WLAN i Bluetooth a także EV-DO i HSDPA. LE1700WT ze standardową baterią może pracować do 3 godzin, a z dodatkową do 7 godzin. Cena podstawowej wersji z procesorem Intel Core Solo wynosi 2 tysiące dolarów, a z wymienionym wcześniej Core 2 Duo 2200 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Intel zbuduje fabrykę w Chinach


Autor: Adam | 15:06
(5)Komentarzy (5)
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Intel zamierza zbudować w Chinach swoją pierwszą fabrykę, produkującą układy scalone i korzystającą z 12-calowych wafli krzemowych - informacje te zostały potwierdzone oficjalnie. Intel posiada już swoje zakłady w Chinach, ale do tej pory zajmowały się one tylko testowaniem i pakowaniem układów, a nie ich produkcją. Zakład ten ma nosić nazwę Fab 68, a jego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i kosztować około 2,5 miliarda dolarów. Pierwsze układy mają opuścić ten zakład w pierwszej połowie 2010 roku - początkowo będą to chipsety, przeznaczone dla procesorów z serii Core. » czytaj dalej

Qimonda skupia się na GDDR5


Autor: Adam | źródło: VRZone | 11:00
(9)Komentarzy (9)
Firma Qimonda w najbliższej przyszłości zamierza skupić się na produkcji pamięci GDDR5, przeznaczonych dla kart graficznych z górnej półki, jednocześnie pomijając generację GDDR4. Według podanych informacji, obecnie około 90% kart graficznych należących do kategorii "hi-end" korzysta z pamięci GDDR3 - w 2011 roku tę pozycję mają zająć pamięci GDDR5, a ich wartość sprzedaży ma osiągnąć 1,5 miliarda dolarów dla samego rynku PC. Ponadto pamięci GDDR5 mają być bardzo dobrym wyborem w przypadku konsol do gier. W związku z tym firma Qimonda skupi się na przygotowaniu do produkcji pamięci GDDR5 - pierwsze próbne egzemplarze mają być dostępne jeszcze przez końcem tego roku.

Przenośny odtwarzacz iRiver T50


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 10:47
Komentarzy (0)
Do sprzedaży w Japonii trafił najnowszy, przenośny odtwarzacz muzyki firmy iRiver. Model ten nosi nazwę T50 i korzysta z 1 GB pamięci NAND flash. T50 wyposażony został w kolorowy ekran o przekątnej 1,1 cala, a zasilanie zapewniają dwie baterie AA, pozwalające na 52 godziny słuchania muzyki. Do dyspozycji jest także wbudowane radio FM, a obsługiwane formaty obejmują MP3, OGG i WMA. Wymiary odtwarzacza iRiver T50 wynoszą 30,9 mm na 27,3 mm na 73,1 mm przy wadze 32 g. W Japonii odtwarzacz ten jest dostępny w sklepach, a jego cena w przeliczeniu wynosi około 60 Euro.

Akumulator o grubości 200 nm


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 09:35
(7)Komentarzy (7)
Japońscy naukowcy z uniwersytetu Waseda University poinformowali o opracowaniu nowego rodzaju akumulatora, którego grubość może wynosić zaledwie 200 nm. Ogniwo to, ze względu na wykorzystane do jego budowy materiały, należy do kategorii o nazwie "Organic Radical" - oprócz bardzo małej grubości akumulator tego typu może zostać naładowany w czasie zaledwie 1 minuty i wytrzymać ponad 1000 cykli ładowania. Jednocześnie akumulator tego typu charakteryzuje się niezbyt dużą gęstością energii - oznacza to niezbyt dużą pojemność. Naukowcy szacują, że baterie tego typu mogą trafić do produkcji w ciągu najbliższych trzech lat.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL