Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 18 maja 2007  
    

E4300 i spółka, czyli Conroe dla mas


Autor: Lancer | 19:30
(77)Komentarzy (77)
W niniejszym artykule postaram się przybliżyć wydajność procesorów Intela i AMD z przedziału cenowego 450-600zł, który z uwagi na charakter naszego rynku cieszy się sporym zainteresowaniem. Zestawmy ze sobą najniżej taktowane układy Core 2 Duo w postaci modeli E4300, E6300 i E6320 z odpowiednikiem cenowym ze stajni AMD, procesorem Athlon 64 X2 4600+. Zamieszajmy i sprawdźmy co z tego wyjdzie. Zapraszamy do środka... » czytaj dalej

Mały telewizor o grubości 11 mm


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 19:05
Komentarzy (0)
W Japonii firma BlueDot oferuje bardzo ciekawy, przenośny telewizor LCD o nazwie BTV-400 - ma on bardzo małą grubość, wynoszącą zaledwie 11 mm, i wbudowany ekran LCD o przekątnej 4 cale. Całe urządzenie mierzy 126 mm na 70 mm na 11 mm i waży 120 g. Wbudowany tuner telewizyjny odbieram cyfrowy program w standardzie 1Seg, rozpowszechnionym w Japonii. Telewizor ten kosztuje w Japonii, w przeliczeniu, równowartość 240 dolarów. » czytaj dalej

Bardzo cienki monitor Dell


Autor: Adam | źródło: Engadget | 19:03
(11)Komentarzy (11)
Z najnowszych doniesień wynika, że bardzo ciekawy monitor LCD firmy Dell, prezentowany w tym roku podczas wystawy CES, ma trafić do sprzedaży. Wyróżnia się on ciekawą konstrukcją, a przede wszystkim rekordowo małą grubością - ma ona wynosić pół cala, czyli niewiele ponad 1 cm. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu interfejsu DisplayPort w wersji 1.1 zamiast innych, większych fizycznie złączy. Monitor ten ma pracować w rozdzielczości 1920 na 1200, a do sprzedaży trafić jeszcze przed końcem tego roku - dokładna data premiery ani cena nie są jak na razie znane.

Nintendo nadal dominuje w USA


Autor: Adam | źródło: The Register | 18:54
(16)Komentarzy (16)
Według najnowszego raportu, przygotowanego przez NPD i dotyczącego sprzedaży konsol do gier w Stanach Zjednoczonych, Nintendo nadal jest na prowadzeniu. W kwietniu firma ta sprzedała w Stanach Zjednoczonych 366 tysięcy konsoli Wii - dla porównania Xbox 360 firmy Microsoft znalazł 174 tysiące nabywców, w Playstation 3 koncernu Sony kupiło tylko 82 tysiące osób. Nadal bardzo dobrze sprzedają się konsole poprzedniej generacji - w kwietniu Nintendo DS znalazło 471 tysięcy nabywców, Sony PS2 194 tysiące, a Sony PSP 183 tysiące.

Pamięci Super Talent DDR2 1000


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 18:46
Komentarzy (0)
Firma Super Talent ma w swojej ofercie między innymi zestaw pamięci DDR2 o pojemności 2 GB, pracujący w trybie DDR2 1000. Moduły te pracują w tym trybie przy ustawieniach CL 5-5-5-15 i napięciu zasilającym na poziomie 2,2V. Ponadto są one wyposażone w aluminiowe, niebieskie radiatory, a producent udziela na nie dożywotniej gwarancji. Oprócz tego firma Super Talent chwali się, że moduły te są produkowane w Stanach Zjednoczonych, a nie na Dalekim Wschodzie. Więcej informacji o tych pamięciach można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

AMD pracuje nad ATI R650?


Autor: Adam | źródło: OCWorkbench | 18:40
(9)Komentarzy (9)
Według serwisu fudzilla AMD pracuje nad kolejną wersją układu graficznego ATI R600 - nosi on nazwę R650. Przede wszystkim będzie to produkowana w 65 nm wersja układu R600 - nie będzie to jednak zwykłe zmniejszenie wymiaru. ATI zamierza zwiększyć przede wszystkim wydajność przetwarzania tekstur, która obecnie jest piętą achillesową tego układu. Dzięki produkcji w 65 nm ma zostać także podniesione taktowanie układu - według zamierzeń bliżej 1000 MHz. Karty z tym układem mają nosić nazwy Radeon HD 2950 XTX oraz HD 2950XT, a premiera R650 jest spodziewana między sierpniem a wrześniem tego roku.

Notebook LG z serii Chocolate


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 07:52
(16)Komentarzy (16)
Firma LG od dłuższego czasu oferuje telefony komórkowe i przenośne odtwarzacze, określane wspólnym mianem Chocolate - wyróżnia je specyficzna, "czekoladowa" kolorystyka, oraz przyciski czułe na dotyk. Notebook ten pokryty jest błyszczącym, czarnym lakierem, a jego klawiatura korzysta z czułych na dotyk, płaskich przycisków, zamiast klawiszy. Konfiguracja tego systemu bazuje na procesorze Intel Core 2 Duo o prędkości 1,83 GHz, 1 GB pamięci RAM i układzie graficznym ATI Mobility Radeon X1350. Do dyspozycji są także dwa ekrany: główny o przekątnej 12,1 cala i dodatkowy, umieszczony na pokrywie głównego ekranu, o wielkości 2,4 cala. » czytaj dalej

Zasilacz chłodzony cieczą


Autor: Adam | źródło: I4U | 07:40
(5)Komentarzy (5)
Firma Koolance, znana już od pewnego czasu z oferowania chłodzonych wodą systemów komputerowych, oferuje nowy zasilacz o nazwie Koolance PSU-1200ATX-12S. Jest on o tyle ciekawy, że całe jego wnętrze zanurzone jest w cieczy, która nie przewodzi prądu - za chłodzenie tej cieszy odpowiada zewnętrzna chłodnica z wentylatorem. Model ten dysponuje potężną mocą ciągłą na poziomie 1200W (szczytowa 1400W) i oferuje cztery linie zasilające +12V o łącznej wydajności prądowej 85A (1020W). Do dyspozycji jest także modularne okablowanie i cztery wtyczki zasilające PCI-Express. Tak wyposażony zasilacz został wyceniony na 499 dolarów. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

 
Czwartek 17 maja 2007

Napisy.org znikły z sieci


Autor: DYD | źródło: KGP | 19:56
(95)Komentarzy (95)
Policjanci z czterech województw, współpracując z niemiecką policją, zlikwidowali portal internetowy udostępniający napisy do filmów. W całym kraju zatrzymano dziewięć osób zajmujących się tym procederem, w tym tłumaczy i administratora serwisu. Policjanci zabezpieczyli komputery wraz z nielegalnym oprogramowaniem i blisko 2 tys. płyt z pirackimi kopiami filmów. W likwidowaniu serwisu brali też udział niemieccy policjanci. To właśnie w tym kraju znajdował się serwer, na którym udostępniano nielegalne treści. » czytaj dalej

Notebook Toshiba Satellite T30


Autor: Adam | źródło: Engadget | 19:21
Komentarzy (0)
Toshiba wprowadza do sprzedaży kolejny komputer przenośny, należący do serii Dynabook Satellite - model ten nosi nazwę T30. W podstawowej konfiguracji bazuje on na procesorze Intel Celeron M 520 o prędkości 1,6 GHz, 512 MB pamięci RAM, 80 GB dysku twardym, zintegrowanym układem graficznym i 15,4-calowym ekranie o rozdzielczości WXGA. W droższej konfiguracji znajdziemy procesor Core 2 Duo T5500 o prędkości 1,66 GHz, 512 MB pamięci RAM i ponownie 80 GB dysk twardy. Obydwa systemy dostępne są z systemami Windows XP Professional lub Windows Vista Business, a ich ceny wynoszą około 1400 i 1600 dolarów.

Pendrive z miernikiem pojemności


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 19:19
Komentarzy (0)
Firma Lexar wprowadza do sprzedaży przenośny dysk, korzystający z pamięci NAND flash - nosi on nazwę JumpDrive Secure II Plus, a do komputera podłączany jest poprzez port USB 2.0. Wyróżnia się on wbudowanym wskaźnikiem, informującym o dostępnej jeszcze pojemności - wyświetlacz ten jest monochromatyczny i, według producenta, odporny na rozbicie. Dysk ten korzysta także z 256-bitowego szyfrowania AES i jest dostępny w wersjach o pojemności 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB, a wkrótce także 8 GB. Najtańsza, 512 MB wersja została wyceniona na niespełna 20 dolarów.

Sony Vaio TZ z HDD i SSD?


Autor: Adam | źródło: Engadget | 14:05
Komentarzy (0)
Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie japoński koncern Sony wprowadzi do sprzedaży nowy system należący do serii Vaio TZ - ma się on wyróżniać jednoczesną obecnością tradycyjnego dysku twardego o wielkości 2,5 cala i pojemności do 160 GB włącznie oraz 32 GB dysku SSD, korzystającego z pamięci NAND flash, o wielkości 1,8 cala. Ma to pozwolić na umieszczenie systemu i aplikacji na dysku SSD, a pozostałe dane na pojemnym dysku twardym. Notebook ten ma trafić do sprzedaży w Japonii 26 maja - jego cena nie jest jak na razie znana.

8 GB karta pamięci MicroSD


Autor: Adam | źródło: The Register | 13:55
(2)Komentarzy (2)
Koreański koncern Samsung przedstawił 8 GB kartę pamięci w formacie MicroSD - to jedna z pierwszych, o ile nie pierwsza, karta pamięci w tym formacie o tak dużej pojemności. Karty w tym formacie przeznaczone są przede wszystkim dla telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych. Według producenta karta ta oferuje wydajność przekraczającą standard Class 4 MicroSDHC - prędkość odczytu danych ma sięgać 16 MB na sekundę, a prędkość zapisu ma wynosić 6 MB na sekundę. Jak na razie nie wiadomo kiedy produkt ten trafi do sprzedaży, ani jaka będzie cena tej karty pamięci.

Nagrywarka Samsung SE-T084L


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:21
Komentarzy (0)
Samsung przedstawił nową, zewnętrzną nagrywarkę płyt DVD, noszącą nazwę SE-T084L. Producent reklamuje to urządzenie jako jedyną zewnętrzną nagrywarkę ze slotowym mechanizmem ładowania płyty potrafiącą obsługiwać także 8 cm nośniki. Nagrywarka ta zasilana jest z portu USB i zapisuje płyty DVD+R i DVD-R z prędkością 8x, DVD+R DL 6x, DVD-R DL 4x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x oraz DVD-RAM 5x. Czas wyszukiwania informacji ma wynosić 130 ms, a sprzedaż tej nagrywarki rozpoczęła się już w kwietniu - jednakże producent oficjalnie przedstawił ją dopiero teraz. Nagrywarka ta kosztuje około 500 zł.

System MiniPC firmy enano


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:04
Komentarzy (0)
Firma enano przedstawiła drugą generację swojego systemu MiniPC, noszącą nazwę e2. Dostępne są cztery wersje tego systemu - od najtańszego do zastosowań domowych i biurowych do najdroższego, pełniącego rolę MediaCenter PC. W podstawowej konfiguracji, wycenionej na niespełna 650 dolarów, znajdziemy procesor Intel Celeron M 440, 1 GB pamięci RAM, 80 GB dysk twardy, kartę sieciową GigabitEthernet, układ HD Audio, zintegrowany układ graficzny GMA 950 i czytnik kart pamięci. Więcej informacji o pozostałych konfiguracjach można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Dwie nowe płyty Foxconn


Autor: Adam | źródło: The Register | 07:56
Komentarzy (0)
Na początku czerwca - a dokładnie 4 czerwca - mają trafić do sprzedaży dwie nowe płyty główne firmy Foxconn, bazujące na chipsecie Intel P35 (znanym jako Bearlake). Są to bliźniacze modele, noszące nazwy Core³ P35A oraz Core³ P35A-S - P35A-S obsługuje RAID, posiada sześć portów Serial-ATA II (cztery w modelu P35A) oraz port FireWire. Oprócz tego obydwie płyty oferują to samo: przeznaczone są dla procesorów Intela w wersji LGA 775 z FSB do 1333 MHz, posiadają cztery gniazda dla pamięci DDR2, dwa sloty PCI-Express x16, jeden PCI-E x1, trzy PCI, kartę sieciową GigabitEthernet, układ HD Audio i 10 portów USB 2.0. Ceny tych płyt nie zostały jak na razie podane.

 
Środa 16 maja 2007

Microbooki - test Toshiby Portege R200 oraz Asusa W5FM


Autor: NimnuL | 08:30
(104)Komentarzy (104)
Małe i bardzo lekkie notebooki wyposażone w ekran o przekątnej 12'' nie należą do popularnego segmentu na naszym rynku, głównie z powodu dość sporej kwoty jaką zazwyczaj trzeba na takowego laptopa wyłożyć. Dodatkowo, mały ekran nie zapewnia nazbyt dobrego komfortu podczas codziennej pracy. Jednak jeśli chodzi o mobilność, microbooki (zwane także subnotebookami) nie mają sobie równych. Niewielkie rozmiary oraz waga w połączeniu z długim czasem pracy na akumulatorze to niezaprzeczalne atuty, których popularne i większe modele komputerów nie są w stanie zaoferować. W niniejszej recenzji przedstawię Wam dwie propozycje ultraprzenośnych konstrukcji. Pierwszy z nich to wyjątkowo mała Toshiba Portege R200, drugi to bardzo wydajny Asus W5FM. Zapraszam. » czytaj dalej

Dwa niedrogie notebooki HP


Autor: Adam | źródło: Engadget | 08:12
(3)Komentarzy (3)
Oferta niedrogich komputerów przenośnych firmy HP została poszerzona o nową serię, noszącą nazwę 530. Należą do niej dwa modele: tańszy GH635AT i droższy GH640AT, obydwa z 512 MB pamięci RAM, 80 GB dyskami i 15,4-calowymi ekranami. Pierwszy z wymienionych bazuje na procesorze Intel Celeron M 410 o prędkości 1,46 GHz oraz chipsecie Intel 940GML Express i oferuje obsługę sieci WLAN 802.11b/g, napęd Combo i system Windows Vista Home Basic. Drugi model korzysta z dwurdzeniowego procesora Intel Core Duo T2050 o prędkości 1,6 GHz oraz chipsetu Intel 945GM Express i oferuje obsługę sieci WLAN 802.11 a/b/g, nagrywarkę płyt DVD i system Windows Vista Business. » czytaj dalej

UMPC w wydaniu Fujitsu


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:10
(2)Komentarzy (2)
W przyszłym miesiącu ma trafić do sprzedaży nowy komputer przenośny firmy Fujitsu, noszący nazwę FMV-U8240 i należący do serii LifeBook - producent określa ten system mianem najmniejszego peceta z systemem Windows Vista. Całość waży tylko 580g, mierzy 17,1 cm na 13,1 cm na 2,7-3,2 cm oraz korzysta z ekranu o przekątnej 5,6 cala i rozdzielczości 1024 na 600 punktów. Komputer ten bazuje na procesorze Intel A110, pracującym z prędkością 800 MHz. W podstawowej wersji znajdziemy 512 MB pamięci RAM, 20 GB dysk twardy oraz kartę sieciową FastEthernet. » czytaj dalej

Qimonda oferuje DDR3 1333


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:08
(4)Komentarzy (4)
Firma Qimonda AG poinformowała o rozpoczęciu dostaw pamięci DRAM pracujących w trybie DDR3 1333 - obecnie oferowane są kości pamięci tego typu o pojemności 512 Mbit oraz stworzone na ich bazie moduły o pojemności 512 MB i 1 GB, pracujące w trybach od DDR3 800 poprzez DDR3 1066 aż do DDR3 1333. Ponadto, według informacji podanych przez firmę Qimonda, pamięci te można bez problemu podkręcić aż do trybu DDR3 1600. Oferowane pamięci pracują ze standardowym napięciem 1,5V i są przeznaczone, przynajmniej jak na razie, dla platformy Intel Bearlake.

Układy Intel Extreme dla notebooków


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 08:06
Komentarzy (0)
We wrześniu tego roku Intel ma wprowadzić do sprzedaży dwa nowe procesory dla komputerów przenośnych, które będą należeć do serii Extreme. Układy te według wcześniejszych spekulacji miały trafić do sprzedaży w drugim kwartale - premiera została jednakże przełożona. Wspomniane procesory będą nosić nazwy: Intel Core 2 Extreme X7800 oraz Intel Core 2 Extreme X7900. Są to dwurdzeniowe procesory, korzystające z 4 MB pamięci cache L2 i FSB o prędkości 800 MHz. Ich taktowanie wynosi, odpowiednio, 2,60 i 2,80 GHz. Spodziewana cena modelu Intel Core 2 Extreme X7800 w momencie premiery ma wynosić 851 dolarów.

Płyta Gigabyte Mini-DTX


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 00:06
(1)Komentarzy (1)
Firma Gigabyte przedstawiła płytę główną w formacie Mini-DTX o wielkości 20 cm na 17 cm, opracowanym przez AMD. Model ten nosi nazwę Churchill i jest przeznaczony dla procesorów AMD w wersji Socket AM2. Wykorzystany chipset to SiS761GX z mostkiem południowym SiS966 oraz zintegrowanym układem graficznym SiS Mirage 1. Do dyspozycji są także dwa gniazda dla pamięci DDR2, jeden slot PCI-E x1 i jeden PCI, sześć portów Serial-ATA (z czego jeden to eSATA), osiem portów USB 2.0 i układ HD Audio. Sprzedaż tej płyty ma się rozpocząć w lipcu tego roku, ale jej cena nie jest jak na razie znana.

22-calowy monitor Samsunga


Autor: Adam | źródło: Akihabara | 00:04
(5)Komentarzy (5)
Samsung przedstawił nowy monitor LCD, noszący nazwę SyncMaster 225UW. Ten 22-calowy monitor pracuje w rozdzielczości 1680 na 1050, tym samym oferując ekran o proporcjach 16:10, a deklarowany czas reakcji matrycy wynosi 5 ms. Do dyspozycji jest także wbudowana, 2 Mpix kamerka, mikrofon i głośniki stereofoniczne. Kontrast ma wartość 700:1, jasność to 300 cd/m2, a kąty widzenia wynoszą po 160 stopni, zarówno w pionie jak i poziomie. SyncMaster 225UW oferuje także dwuportowy hub USB oraz wejścia D-Sub i DVI. Sprzedaż tego monitora ma się rozpocząć w czerwcu, a jego sugerowana cena ma wynosić 449 dolarów.

Obniżki cen Intela 22 lipca


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 00:02
(4)Komentarzy (4)
Spodziewane już od pewnego czasu obniżki cen procesorów czterordzeniowych firmy Intel mają nastąpić w lipcu w tego roku - a dokładnie 22 lipca. Wprowadzony w marcu tego roku model Intel Core 2 Quad Q6600, kosztujący w momencie premiery 851 dolarów, pod koniec lata ma mieć cenę na poziomie 266 dolarów. Układ Intel Core 2 Quad Q6700 pozostanie w obecnej cenie - jego cena od 22 lipca ma wynosić, tak jak obecnie, 530 dolarów. Ofertę czterordzeniowych procesorów dla komputerów biurkowych uzupełnia także Intel Core 2 Quad QX6800, pracujący z prędkością 2,93 GHz i kosztujący 999 dolarów.

 
Wtorek 15 maja 2007

Apple odświeża serię MacBook


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 18:54
(2)Komentarzy (2)
Seria komputerów przenośnych MacBook firmy Apple doczekała się uaktualnienia - obecnie podstawowy model, wyceniony na 1099 dolarów, bazuje na procesorze Intel Core 2 Duo o prędkości 2 GHz, 1 GB pamięci RAM i 80 GB dysku twardym (do tej pory system w tej cenie posiadał procesor o prędkości 1,83 GHz, 512 MB pamięci RAM i 60 GB dysk twardy). Ponadto najmocniejszy w gamie model w kolorze czarnym posiada od teraz procesor o prędkości 2,16 GHz, 1 GB pamięci RAM i 160 GB dysk twardy (poprzednio 2 GHz procesor, 1 GB pamięci RAM i 120 GB dysk). Najdroższy w tej serii system kosztuje 1499 dolarów.

Obudowa Antec z dwoma PSU


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 18:50
(2)Komentarzy (2)
W ofercie firmy Antec pojawiła się niedawno nowa obudowa, nosząca nazwę P190. Model ten to najmocniejsza jak dotąd obudowa tego producenta - korzysta ona aż z dwóch zasilaczy o łącznej mocy 1200W: Neo Power o mocy 650W (zasila płytę główną i karty rozszerzeń) oraz Neo Power o mocy 550W (zasila dyski twarde, napędy optyczne i pozostałe urządzenia). Ponadto P190 pomieści płyty główne w formacie ExtendedATX, a chłodzenie zapewnia cała gromadka wentylatorów: dwa 140 mm na górze, jeden 120 mm z tyłu, 120 mm w dolnej komorze oraz 200 mm na bocznej ściance. Ponadto Antec zastosował podwójne ścianki, które mają poprawić tłumienie hałasu. Więcej informacji o modelu P190 można znaleźć pod tym adresem.

Tablet Wacom Bamboo


Autor: Adam | źródło: The Register | 18:37
Komentarzy (0)
Firma Wacom ma w swojej ofercie ciekawy tablet, noszący równie ciekawą nazwę Bamboo. Łączy on zalety tradycyjnego tabletu, z piórkiem rozpoznającym 512 stopni nacisku, z możliwością przypisania funkcji do dodatkowych klawiszy oraz kółkiem Touch Ring, które ułatwia wykorzystanie funkcji Zoom w różnych programach. Tablet ten szczególnie dobrze nadaje się do rozpoznawania pisma odręcznego i jest zgodny z systemami MacOS X i Windows Vista. Tablet ten jest dostępny w sprzedaży także w Polsce, a jego sugerowana cena wynosi 399 złotych.

Pierwsze demo gry DirectX 10


Autor: DYD | 15:35
(3)Komentarzy (3)
Lost Planet: Extreme Condition to pierwsze demo gry, które w pełni wykorzystuje kompatybilne z DirectX 10 procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 8 oraz ATI HD 2900. Demo powinno być dostępne niebawem pod adresem uk.nzone.com lub w przeciągu 11 godzin na oficjalnej stronie www.lostplanetcommunity.com. Finalna wersja gry ma się ukazać 29 czerwca 2007 roku. Gra należy do gatunku gier akcji TPP, rozgrywka odbywa się z perspektywy trzeciej osoby.

Komputer Sony Vaio VGC-LA3


Autor: Adam | źródło: Engadget | 13:44
Komentarzy (0)
Koncern Sony przedstawił nowy komputer biurkowy, noszący nazwę Vaio VGC-LA3. W podstawowej konfiguracji bazuje on na procesorze Intel Core 2 Duo T5600 o prędkości 1,83 GHz, 2 GB pamięci RAM, 320 GB dysku twardym i układzie graficznym nVidia GeForce Go 7600 z 256 MB pamięci. Do dyspozycji jest także 19-calowy ekran o rozdzielczości WSXGA+, obsługa sieci WLAN 802.11 a/b/g i system operacyjny Windows Vista Home Premium. Do zestawu dołącza jest także bezprzewodowa myszka i klawiatura oraz zdalne sterowanie. System ten w wymienionej konfiguracji został wyceniony na 1999 Euro.

Pamięci OCZ Reaper HPC CrossFire


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 06:38
(3)Komentarzy (3)
Firma OCZ Technology przedstawiła nowe moduły pamięci DDR2, noszące nazwę OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC CrossFire Certified Edition - obecnie są one dostępne jedynie w postaci 2 GB zestawów DualChannel. Zgodnie z nazwą pamięci te pracują w trybie DDR2 1066 i posiadają certyfikat zgodności z technologią AMD CrossFire. Moduły te w trybie DDR2 1066 pracują przy ustawieniach CL5-5-5-15 i napięciu zasilającym na poziomie 2,3V (producent gwarantuje bezpieczną pracę do 2,35V). Oprócz tego na modułach znalazły się radiatory z serii Reaper HPC, korzystające z pojedynczego ciepłowodu. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Płyta Intela w formacie Mini-ITX


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 06:29
(3)Komentarzy (3)
Intel przedstawił swoją pierwszą płytę główną w formacie Mini-ITX, korzystającą z chipsetu SiS662 z mostkiem południowym SiS964L. W rozwiązaniu tym - o oznaczeniu D201GLY - podobnie jak w serii VIA EPIA, procesor jest na stałe wlutowany na płycie - w tym wypadku jest to Celeron 215, bazujący na rdzeniu Yonah i pracujący z prędkością 1,33 GHz. Ten jednordzeniowy układ korzysta z FSB o prędkości 533 MHz i 512 KB pamięci cache L2. Chipset zawiera także zintegrowany układ graficzny SiS Mirage 1, a sama płyta oferuje jedno gniazdo dla pamięci DDR2, jeden slot PCI, kartę sieciową FastEthernet, sześć portów USB 2.0 i, dostępne jako opcja, wyjście S-Video. Płyta ta ma trafić do sprzedaży na przełomie maja i czerwca.

250 GB, 2,5-calowy dysk Fujitsu


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 06:22
(2)Komentarzy (2)
Firma Fujitsu przedstawiła swój najnowszy dysk twardy, należący do serii MHY2 BH - wyróżnia się on pojemnością aż 250 GB. Ten 2,5-calowy dysk twardy przeznaczony jest dla komputerów przenośnych i urządzeń elektroniki użytkowej - jego wysokość to standardowe 9,5 mm, głośność w trybie spoczynku ma wynosić 24 dB, a pobór mocy przy zapisie danych to 1,9W. Producent jak na razie nie podał dokładnej specyfikacji tego dysku - model ten prawdopodobnie pracuje z prędkością 5400 RPM. Sprzedaż tego dysku ma się rozpocząć jeszcze w bieżącym, drugim kwartale tego roku.

 
Poniedziałek 14 maja 2007

Sapphire HD 2900 XT TOXIC!


Autor: Adam | źródło: VRZone | 19:20
Komentarzy (0)
Wraz z premierą kart z układem ATI Radeon HX 2900 XT firma Sapphire przedstawiła swój produkt o nazwie Sapphire HD 2900 XT TOXIC!. Karta ta bazuje na wspomnianym układzie ATI, a w wersji TOXIC! wyposażona jest w system chłodzenia wodą, z chłodnicą i pompką montowaną w dwóch zatokach 5,25 cala. Ponadto system chłodzenia jest tak skonstruowany, że pozwala na podłączenie dwóch takich kart w trybie CrossFire. Układ graficzny w modelu Sapphire HD 2900 XT TOXIC! pracuje z prędkością 750 MHz, a 512 MB pamięci taktowane jest zegarem 825 MHz DDR. Producent zapewnia także, że dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia taktowanie GPU można podnieść o ponad 15%.

2 GB moduły DDR2 dla notebooków


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 19:07
(1)Komentarzy (1)
Oferta firmy OCZ Technology poszerzyła się o nowe moduły pamięci DDR2 SO-DIMM, oferujące pojemność 2 GB i przeznaczone dla komputerów przenośnych. Moduły te pracują w trybie DDR2 667 przy ustawieniach CL 5-5-5-15 i napięciu zasilającym na poziomie 1,8V. Ponadto moduły te są objęte dożywotnią gwarancją, a seria ta zawiera także wersje o pojemności 512 MB i 1 GB. Dokładna cena nowych modułów nie została podana. Więcej informacji o tych modułach pamięci można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Kolorowy, elastyczny e-paper


Autor: Adam | źródło: The Register | 18:52
(5)Komentarzy (5)
Firma LG.Philips przedstawiła opracowany przez siebie ekran, korzystający z technologii elektronicznego papieru - prezentowany model miał przekątną 14,1 cala i wielkość zbliżoną do kartki papieru formatu A4. Najważniejszą właściwością jest możliwość jego zginania - jest to możliwe dzięki wykorzystaniu cienkiej, metalowej folii zamiast szklanej podstawy. Ekran ten potrafi wyświetlić 4096 kolorów, a kąty widzenia mają wynosić po 180 stopni. Ponadto po odcięciu zasilania obraz jest nadal wyświetlany, zgodnie z założeniami technologii elektronicznego papieru. Jak na razie nie wiadomo kiedy ekran tego typu trafi do produkcji.

Nowa odsłona Qosmio


Autor: DYD | 18:40
(2)Komentarzy (2)
Toshiba zaprezentowała najnowszą edycję notebooka serii Qosmio należącego do komputerów określanych jako przenośne centra rozrywki - Qosmio G40. Cechy tego modelu to czyste białe kolory, proste kształty, niebiesko podświetlane klawisze sterowania a także nagrywarką HD-DVD oraz zintegrowany tuner TV. G40 w celu wzbogacenia dźwięku wyposażony jest w 1-bitowy wzmacniacz cyfrowy. Efekty audio wzmacnia zastosowanie technologii głośników Harman Kardon, która pozwala na uzyskanie mocniejszego dźwięku przy zachowaniu jego jednoczesnej czystości. Notebook oferuje ekran Toshiba TruBrite raz układ graficzny GeForce 8600M GT z 512MB pamięci RAM. » czytaj dalej

Nowe mobilne układy Quadro


Autor: DYD | 18:32
Komentarzy (0)
NVidia przedstawiła przeznaczoną dla notebooków nową architekturę profesjonalnych procesorów graficznych Quadro. Nowa linia mobilnych rozwiązań graficznych, w skład której wchodzą układy NVIDIA Quadro FX 1600M, Quadro FX 570M oraz Quadro FX 360M, zaprojektowana została tak, by móc rozwiązywać złożone zadania z dziedziny obliczeń wizualnych. Nnowe mobilne platformy obliczeń wizualnych oferują taki sam zestaw danych funkcji, w tym Shader Model 4.0 oraz obliczenia wykonywane przez procesor graficzny, jak ostatnio wprowadzone desktopowe rozwiązania Quadro FX 5600 oraz Quadro FX 4600. » czytaj dalej

2,5 cala 200GB w laptopie


Autor: DYD | 18:26
(1)Komentarzy (1)
W sprzedaży jest już 200GB model dysku 2,5 cala MK2035GSS firmy Toshiba. Charakteryzuje się największą, na dzień dzisiejszy, gęstością upakowania danych - 178,8 gb/cal2, wykorzystując do tego celu tylko dwa talerze. Wykorzystano w nim technologię Prostopadłego Zapisu Magnetycznego. Głowice natomiast pracują w oparciu o technologię Tunelu Magenetorezystywnego (TMR), która zastąpiła popularną dotychczas technologię GMR (tzw. gigantyczny efekt magnetorezystywny). Urządzenie grubości 9,5 mm waży 98 g i charakteryzuje się niskim w porównaniu do tradycyjnych 3,5” dysków poborem mocy. » czytaj dalej

Nowe układy ATI Mobility HD


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 14:22
(1)Komentarzy (1)
Oprócz premiery nowych kart graficznych dla komputerów biurkowych AMD przedstawiło w dniu dzisiejszym także nowe układy przeznaczone dla komputerów przenośnych. Pierwszy z nich to Mobility Radeon HD 2300 - jest on przeznaczony przede wszystkim do obsługi interfejsu Windows Vista Aero i notebooków w cenie poniżej tysiąca dolarów. Ponadto jest on już dostępny w sprzedaży. W lipcu dołączą do niego Mobility Radeon HD 2400 oraz Mobility Radeon HD 2400 XT, obydwa obsługujące DirectX 10 i produkowane w technologii 65 nm. » czytaj dalej

Asus Radeon HD 2900 z grami


Autor: DYD | 13:35
(9)Komentarzy (9)
Asus informuje o modelu EAH 2900XT/G/HTVDI/512M wyposażonym w najnowszy chip graficzny AMD HD2900XT. Procesor graficzny ATI Radeon HD 2900 wspiera DirectX 10 oraz technologię Avivo HD. Seria kart Asusa EAH2900XT dostępna będzie z 4 grami FPS: grą S.T.A.L.K.E.R: Shadows of Chernobyl oraz tytułami zwartymi w pakiecie Valve "The Black Box": Half Life 2: Episode Two, Team Fortress 2 oraz Portal. Frma Valve oferuje kupon, który pozwala użytkownikom pobrać trzy kopie gier z zestawu "The Black Box". Gry zostaną udostępnione w drugiej części roku 2007. W międzyczasie, użytkownicy będą mogli cieszyć się darmową kopią gry Day of Defeat. » czytaj dalej

Notebook BenQ Joybook S41


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 08:05
(1)Komentarzy (1)
Ofertę firmy BenQ uzupełnił nowy komputer przenośny, noszący nazwę Joybook S41. Bazuje on na platformie Intel Santa Rosa - w podstawowej wersji znajdziemy procesor Intel Core 2 Duo T7100, pracujący z prędkością 1,8 GHz, i układ graficzny nVidia GeForce 8600M GS, mogący wykorzystać łącznie do 1 GB pamięci dzięki rozwiązaniu TurboCache i oferujący wyjście HDMI. Do dyspozycji jest także 14,1-calowy ekran panoramiczny, obsługa sieci WLANB 802.11 a/b/g/n, kamerka o rozdzielczości 1,3 Mpix, do 2 GB pamięci RAM i dyski twarde o pojemności do 160 GB. Notebook ten korzysta z systemu Windows Vista, a do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym miesiącu.

Dziś premiera kart ATI Radeon HD


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 07:56
(39)Komentarzy (39)
Dziś odbyła się, długo oczekiwana i kilkukrotnie przekładana, premiera kart z serii ATI Radeon HD - do sprzedaży trafił model ATI Radeon HD 2900 XT, a serie ATI Radeon HD 2600 i ATI Radeon HD 2400 trafią do sklepów w późniejszym terminie. AMD reklamuje swoją kartę ATI Radeon HD 2900 XT jako pierwszą łączącą trzy cechy: układ produkowany w technologii 65 nm, 512-bitową szynę pamięci i wsparcie dla DirectX 10. Ponadto, szczególnie jak na premierowy produkt, karty te mają dość niską cenę na poziomie 399 dolarów - w Stanach Zjednoczonych można je kupić nawet taniej. Spis pierwszych recenzji można znaleźć na początku tego newsa w serwisie DailyTech.

Klawiatura-podstawka Logitech Alto


Autor: Adam | źródło: The Register | 07:49
(3)Komentarzy (3)
Firma Logitech posiada w swojej ofercie klawiaturę o nazwie Alto, która przeznaczona jest dla komputerów przenośnych - nie jest to jednak zwykła, typowa klawiatura. Alto pełni także rolę podstawki pod notebooka, przede wszystkim podnosząc ekran na wysokość wzroku, i jest jednocześnie składana: jej rozmiary po złożeniu wynoszą 43 cm na 24 cm na 3,5 cm, a po rozłożeniu jej głębokość rośnie do 49 cm. Klawiatura wyposażona została w trzy dodatkowe porty USB, a jej konstrukcja ma utrzymywać notebooki o wadze przekraczającej 4 kg. W Polsce Logitech Alto kosztuje niespełna 300 zł.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL