Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 1 lutego 2008  
    

Microsoft chce kupić Yahoo


Autor: Zbyszek | 22:50
(18)Komentarzy (18)
Microsoft złożył ofertę wykupu Yahoo za kwotę 44.6 miliarda USD. Oferta giganta z Redmont aż o 62% przekracza cenę spółki odnotowaną podczas wczorajszego zamknięcia amerykańskiej giełdy. W ostatnim czasie Yahoo przeżywa trudny okres - wyniki finansowe za 2007 rok są znacznie gorsze od wcześniejszych przewidywań, a prognozy na przyszłość nie napawają optymizmem. Niedawno firma podjęła decyzję o konieczności zwolnienia 1000 pracowników, spośród całej załogi liczącej 14300 osób. Jeden z przedstawicieli Microsoftu - Steve Ballmer stwierdził, że przejęcie Yahoo jest posunięciem mającym na celu walkę z Google na rynku reklamy internetowej. Według niego, transakcja mogłaby dojść do skutku w drugiej połowie obecnego roku. Obecnie wartość Microsoftu przekracza 300 miliardów USD.

Ekstremalny laptop dla graczy


Autor: Zbyszek | źródło: RegHardware | 22:39
(13)Komentarzy (13)
Brytyjska firma Rock specjalizująca się w budowie komputerów przeznaczonych specjalnie dla graczy, wprowadza do swojej oferty nowy komputer przenośny Xtreme SL8. Urządzenie osiąga wynik ponad 15 000 punktów w teście 3DMark 06, a do jego budowy wykorzystano niektóre podzespoły przeznaczone do montowania w komputerach stacjonarnych. Sercem laptopa jest procesor Core 2 QX6800 działający z częstotliwością 2.93GHz. Sprawcami wysokiego wyniku w 3DMarku są natomiast dwie karty graficzne GeForce 8800M GTX połączone w SLI. Towarzyszy im 4GB pamięci DD2 800MHz, dysk twardy 3.5" o prędkości obrotowej 7200 RPM oraz nagrywarka HD-DVD. Ciekawe jak długie zasilanie zapewni bateria 6600mAh. Cena laptopa ma wynosić 3500 funtów.

Sony odświeża PlayStation 3


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 22:30
(8)Komentarzy (8)
Koncern Sony pracuje nad nowym modelem konsoli PlayStation 3. Nowa wersja urządzenia będzie przede wszystkim lżejsza i bardziej płaska od obecnej. Zmiany obejmą także wygląd konsoli, którym zajmą się profesjonalni styliści. Dzięki temu odświeżona wersja PlayStation 3 zachwycać ma swoją urodą. Dodatkowo Sony chce, aby nowy design urządzenia nawiązywał do pierwszej generacji konsoli. Poza zmianami w wyglądzie planowane jest także wprowadzenie modelu z dyskiem twardym o pojemności 160GB. Nowy wygląd PlayStation 3 poznamy najprawdopodobniej jesienią obecnego roku - wówczas odmieniona konsola ma trafić do sprzedaży.

R700 obsłuży pamięci GDDR5


Autor: Zbyszek | 22:16
(15)Komentarzy (15)
Firma AMD ma najwyraźniej zamiar zostać pierwszym producentem kart graficznych, który wyposaży swoje produkty w pamięci graficzne kolejnej generacji. Przyszła generacja układów graficznych ATI R700 będzie obsługiwać pamięci GDDR5. Jej pierwszym reprezentantem ma zostać chip RV770, który na rynku pojawi się w 3 kwartale obecnego roku. Wcześniej producent kart graficznych marki Radeon jako pierwszy zastosował pamięci GDDR4, jednak nie zyskały one uznania w oczach producentów. Będąca w partnerskich stosunkach z AMD Qimonda nie poparła, zdaniem firmy, niezbyt udanej technologii QDDR4, i od razu rozpoczęła pracę nad pamięciami piątej generacji dla kart graficznych. » czytaj dalej

Tablet Genius G-Pen F610


Autor: DYD | 18:27
(2)Komentarzy (2)
Genius przedstawia swój najnowszy tablet Genius G-Pen F610. Oferuje obszar roboczy o wymiarach 15 x 25 cm. Bezprzewodowe pióro wyposażone w dwa przyciski ma 1024 poziomy czułości nacisku dla lepszej kontroli kształtu i grubości linii. Do zasilenia pióra wystarczy 1 bateria AAA i powinna ona wystarczyć na około 1 rok pracy. Do tabletu producent dodał podstawkę. Tablet pracuje w rozdzielczości 2.000 lpi a maksymalna wysokość odczytu położenia pióra wynosi 10 mm. Dodatkowo wyposażony jest w 29 programowalnych klawiszy skrótu, służących do uruchamiania pakietu Office, Internetu oraz funkcji systemu Vista. Sugerowana cena Genius G-Pen F610 to 299 zł z gwarancją na 2 lata.

Pamięci flash będą bardzo szybkie?


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 14:55
Komentarzy (0)
Spółka IM Flash Technologies, założona niedawno przez Intela i Microna w celu opracowania nowych technologii dla potrzeb pamięci NAND flash, zaprezentowała pierwsze efekty swojej pracy. Są nimi nowe chipy pamięci flash - według spółki pięciokrotnie szybsze od konwencjonalnych. Pojedyncze układy typu single level cell potrafią odczytywać dane z prędkością 200MB/s oraz zapisywać z szybkością przekraczającą 100MB/s. Nowe chipy powstały w procesie technologicznym 50nm i oferują pojemność 8Gb. Kości wejdą do produkcji w drugiej połowie obecnego roku, i mają posłużyć do budowy min. wysoko-wydajnych dysków SSD. Ich produkcją na masową skalę zajmie się Micorn.

Oficjalne screeny z 3D Mark Vantage


Autor: Zbyszek | 14:38
(17)Komentarzy (17)
Na oficjalniej stronie studia Futuremark opublikowane zostały trzy zrzuty ekranu przedstawiające grafikę programu 3DMark Vantage. Screeny przedstawiają akcję toczącą się w przestrzeni kosmicznej. Zainteresowani mogą zobaczyć je w wysokiej rozdzielczości odwiedzając stronę producenta. Oprócz tego firma Futuremark udostępniła internetowy test, który sprawdza czy najnowszy 3D Mark uruchomi się na wybranym komputerze. Aby dokonać sprawdzenia swojej konfiguracji należy mieć zainstalowaną aplikację Java, i odwiedzając stronę kliknąć na przycisk start. Oficjalna data pojawienia się 3D Mark Vantage nie jest jeszcze znana - wydanie aplikacji przez Futuremark spodziewane jest wiosną obecnego roku.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL