Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 1 sierpnia 2008  
    

Lenovo IdeaPad S10


Autor: DYD | 23:56
(17)Komentarzy (17)
Lenovo widząc, że rynek małych i tanich laptopów zaczyna coraz bardziej zyskiwać na popularności, zamierza wypuścić swój wyrób w tej kategorii. IdeaPad S10 to netbook, którym Lenovo chcę walczyć z konkurencją. Niewielki, wyjątkowo przenośny laptop o rozmiarze matrycy 10 cali - jeszcze kilka miesięcy temu za taki zestaw trzeba było słono płacić. Jednak po wprowadzeniu procesora Intel Atom i tanich Celeleronów, na rynek wypłynęło kilka modeli netbooków w niskiej cenie, szybko zdobywając popularność. Prym wiedzie Asus z linią Eee PC oraz MSI ze swoim Windem - dodatkowo rośnie społeczność posiadaczy tych modeli na licznych niezależnych forach internetowych zrzeszających użytkowniku tych małych urządzeń. » czytaj dalej

Total Commander 7.04


Autor: DYD | 23:52
(13)Komentarzy (13)
Ghisler.com zamieścił nową wersję 7.04 menadżera plików Total Commander. Wersja 7.04 zawiera przede wszystkim dodany ZIP encryption (szyfrowanie) w wersji starszej ZIP2.0 oraz nowszej AES ( advanced encryption standard ). Oprócz tego w nowej wersji poprawiono kilka znalezionych błędów w wydanej wersji 7.03 i dodano kilka usprawnień. Total Commander (shareware) jest to aplikacja działająca pod systemami Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista ułatwiająca zarządzanie plikami i katalogami, posiadająca klienta FTP, a także pomagającą przy kopiowaniu, wyszukiwaniu, archiwizowaniu i usuwaniu danych. Program dostępny jest pod tym adresem (2.1 MB).

Beta Mandriva Linux 2009


Autor: DYD | 18:44
(58)Komentarzy (58)
Ukazała się pierwsza wersja Beta systemu Mandriva Linux 2009. Co nowego w systemie? KDE 4.1 - KDE zostało zaktualizowane do wersji 4.1. Będzie to podstawowe środowisko w najnowszej Mandrivie. KDE z serii 3 jest dostępne w repozytoriach Contrib. GNOME 2.23.5 - najnowsza wersja GNOME. Mozilla Firefox 3 jest domyślną przeglądarką w tym wydaniu. Splashy zastąpi bootsplash. Obsługa synchronizacji z urządzeniami Windows Mobile 2003. Szczegóły na temat wydania na stronie Klubu Mandrivy.

Microsoft broni swoich patentów


Autor: DYD | źródło: 4Press / Digital Trends | 18:02
(14)Komentarzy (14)
Microsoft złożył skargę do International Trade Comission przeciwko tajwańskiej firmie Primax Electronics, twierdząc, że naruszyła ona jego prawa patentowe dotyczące myszy komputerowych. Gigant z Redmond uważa, że Primax pogwałcił siedem różnych rozwiązań chronionych patentami należącymi do Microsoftu. Skarga dotyczy m.in. technologii U2, pozwalającej podłączyć mysz zarówno do portu PS2, jak i USB, oraz automatycznie wykrywa, który z nich jest używany. Naruszone zostało także prawo do technologii Tiltwheel.

Niedroga kamera HD firmy Sanyo


Autor: DYD | źródło: 4Press/CoolestGadgets | 17:27
(2)Komentarzy (2)
Najnowsza kamera firmy Sanyo o nazwie Xacti DMX-HD800, dzięki swojej cenie może sprawić, że sprzęt do nagrywania filmów HD będzie coraz powszechniejszy. Co prawda urządzenie, nie oferuje nagrywania wideo w pełnej rozdzielczości 1080p, ale kosztuje tylko 462$. W tej cenie nabywca dostaje produkt z sensorem obrazu CMOS 8 Mpix, umożliwiający rejestrowanie filmów w rozdzielczości 720p. DMX-HD800 jest bezpośrednim następca modelu DMX-HD700 i będzie pierwszym z serii Xacti, dysonującym systemem 3D Noise Reduction.

Deneb 45nm w czwartym kwartale?


Autor: Redakcja | źródło: Fudzilla | 10:19
(33)Komentarzy (33)
Dla AMD będzie nie łatwo wprowadzić na rynek 45nm procesor Deneb, który podobnie jak Intel Nehalem będzie kosztować 284$. Jeśli wszystko pójdzie tak jak było zaplanowane, AMD już w listopadzie a może nawet jeszcze w październiku przedstawi 45nm czterordzeniowy procesor rodziny Phenom (Deneb). Niestety, Intel znowu popsuł szyki AMD i premiera Nehalema odbędzie się we wrześniu. AMD Deneb pracuje trochę szybciej niż Intel Yorkfield, nie będzie jednak w stanie fizycznie konkurować z Nehalemem, przynajmniej na tych samych częstotliwościach taktowania. » czytaj dalej

ATI pracuje nad GPU obsługującym DX11


Autor: Redakcja | źródło: Fudzilla | 10:01
(11)Komentarzy (11)
Po sukcesie RV770 ATI/AMD nadal ma zamiar wypuszczać szybkie układy graficzne, ale tym razem już wspierające nadchodzący API DirectX 11. Nazwy kodowej nowego GPU jeszcze nie znamy, przypuszczalnie będzie to RV870. Układ ten będzie obsługiwał DirectX 11. Interesujące, że "RV870" może pojawić się na rynku jeszcze przed debiutem DirectX 11. "RV870" powinien orientacyjnie trafić do sprzedaży w końcu drugiego albo na początku trzeciego kwartału 2009 roku. (Autor: Giray)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL