Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Edifier S1000DB - test głośników na wyższą półkę
    

 

Edifier S1000DB - test głośników na wyższą półkę


 Autor: NimnuL | Data: 14/06/16

Edifier S1000DB - test głośników na wyższą półkęEdifier raz po raz karmi rynek nowymi modelami głośników. Zwykle są to zestawy nie tylko smaczne dla słuchacza ale i lekkostrawne dla portfela. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia, co też udzieliło się temu chińskiemu producentowi. Oferta Edifier z biegiem czasu zaczęła zataczać coraz większe kręgi tak w kategorii klasy sprzętu, jak i samej ceny. Niedawno miałem przyjemność omówić Wam spory zestaw bezprzewodowego stereo - model R2730DB, natomiast dzisiaj opowiem Wam o czymś równie atrakcyjnym dla ucha i oka, choć niekoniecznie dla kieszeni. Zapraszam.

Mocny wstęp

Strona producenta: edifier.com.pl

Strona produktu: edifier.com.pl/product-pol-44-Glosniki-Edifier-S1000-DB.html

Dla punktu odniesienia wrzucam omówiony przeze mnie model R2730DB, który mocą i gabarytami nieznacznie przewyższa S1000DB, kosztując przy tym blisko połowę jego ceny. Inżynierowie z Edifier muszą się w związku z tym wykazać nie lada zdolnościami, aby tę różnicę w cenie zrekompensować dźwiękiem. Czy to się udało? O tym za moment.

Moc wyjściowa wynosząca 120W, a upchnięta w stosunkowo niedużych kolumnach powinna wystarczyć do poprawnego nagłośnienia nawet dużego pokoju dziennego. S1000DB to zestaw, który bardziej sprawdzi się na podstawkach lub komodzie aniżeli na ciasnym biurku czy niewielkiej półce.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

W skład zestawu wchodzą dwie kolumny, komplet przewodów: analogowy (RCA-Jack) oraz optyczny, a także niewielki pilot. Przewód sygnałowy łączący oba głośniki ma długość trzech metrów, jest gruby, sztywny i zakończony niestandardowym w świecie amatorskim wtykiem XLR znanym np. z R2600 czy R2730DB. Według mnie w tej klasie sprzętu jest to całkowicie niepotrzebna ekstrawagancja, w ogólnym rozrachunku jedynie utrudniająca dowolne rozstawienie kolumn na większą odległość. O łatwości ukrycia takiego sznura nawet nie wspominam. Jak to w zestawie aktywnym bywa, w prawej kolumnie znajduje się wzmacniacz. W związku z tym na pleckach głośnika aktywnego znajduje się zestaw gniazd dla sygnału wejściowego - tak analogowego jak i cyfrowego. Trzy pokrętła pozwalają kontrolować barwę i natężenie dźwięku. Zamontowany na stałe przewód zasilający ma długość 1,6m. Dzieło wieńczy gniazdo zasilające drugi głośnik w dźwięk, a także wydech bass reflex. Przód zdominowany jest przez umieszczone symetrycznie głośniki schowane za demontowalną i bardzo skromną maskownicą. Na froncie prawego kanału znalazł się odbiornik IR oraz dioda kolorem informująca o trybie pracy zestawu. Nie znajdziemy tutaj wyświetlacza jak w zestawach Microlab.

Precyzja wykonania jest typowa dla Edifiera - na szczęście cały czas niezmienna, a satysfakcjonująca nawet bardzo wybredne oko i palce. NIe mam najmniejszych zastrzeżeń do materiałów dobranych do budowy S1000DB. Obudowa wykonana została z prawdziwego drewna, nie doszukałem się też niedokładności na łączeniach czy wykończenia detali. Całość sprawia bardzo estetyczne wrażenie, a przy tym forma jest elegancko wyprofilowana, co dało efekt lekkości wzornictwa pomimo niemałych gabarytów. Uzyskano to poprzez kosmetyczny zabieg polegający na pochyleniu frontu, w związku z czym kolumny mierzą 27cm u podstawy oraz 21,5cm na górze. Projektanci poświęcili również trochę uwagi pilotowi, który to wygląda i działa bardzo przyzwoicie, a zasilany jest baterią CR2032. Kontroler nie wymaga celowania w głośniki, a fizyczne przyciski pracują z przyjemnym dla palca skokiem. Jak dotąd idzie dobrze, czy jednak S1000BD dobiegnie do mety?

poprzednia strona (Mocny wstęp)    -   następna strona (Efekt z górnej półki?)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Edifier S1000DB - test głośników na wyższą półkę
 
 » Mocny wstęp
 » Efekt z górnej półki?
 » Mocne zakończenie?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »