Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06

 Dzisiaj przeczytano
 8907 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Nod32 i druk na drukarke sieciową z aplikacji dosowej w XP problem! , Zbyl 27/02/08 08:24
Nod32 ver 3.0xx, system Win XP Home, aplikacja dos'owa, drukarka laserowa sieciowa z emulacją Epsona FX,
Problem polega na tym, że po wypuszczeniu wydruku na w/w drukarkę (dowolnego rozmiaru) aplikacja pozostaje "przyblokowana" przez 30-40 sekund po zakończeniu druku. W poprzedniej wersji Noda32 (2.5) problem się nie pojawiał. Po wyłączeniu Noda problem również ustępuje. Czy ktoś z szanownych Boardowiczów spotkał się z czymś takim?

"Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby
w stanie uwierzyć." S. Lem

  1. nie spotkalem i nikt mi nie zglaszal , Deus ex machine 27/02/08 09:23
    nawet nie mam tego jak przetestowac ( nie mam jak odtworzyc tego zdarzenia ). Osobiscie drukuje na sieciowym HPku i bez zadnych problemow. Sprobuj tak, wejsc w ustawienia zaawansowane ( w 3 juz mozna duzo konfigurowac) i sprawdzaj z wylaczeniem poszczegolnych skanowan (obstawiam ktores z sieciowych) mozliwe, ze ta emaluacja idzie jakims dziwnym portem i dlatego sprawdza.
    Ode mnie prosba, jak znajdziesz rozwiazanie to sie pochwal bede wiedzial na przyszlosc.

    "Uti non Abuti"

  2. Wygląda mi na to, , j23 27/02/08 09:25
    że sterownik usiłuje drukować na zablokowanym przez firewall porcie, a po odczekaniu typowych 30s, próbuje jeszcze raz, tym razem na odblokowanym porcie. Nie znam nod32, ale spróbuj sprawdzić w logach, czy nie blokuje wydruku i odblokować port, albo powinien mieć coś takiego jak tryb uczenia (tak mają inne tego typu programy), to się zapyta przy próbie wydruku czy ma przepuścić połączenie. DOS i Winda drukują chyba na innych portach: Winda zwykle 9100, a DOS na jakimś <255.

    Dumny nosiciel moherowego beretu!
    Me gustan tomar mis copas
    Żubrówka es lo mejor!

  3. Dodam tylko, że wydruk "idzie" bez zwłoki.. , Zbyl 27/02/08 09:33
    a tylko aplikacja jest przyblokowana PO WYDRUKU przez ok 30s.

    "Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby
    w stanie uwierzyć." S. Lem

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL