Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedrowiec 00:41
 » Carat 00:36
 » pwil2 00:27
 » esteban 00:15
 » elliot_pl 00:04
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » GLI 22:32

 Dzisiaj przeczytano
 4835 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Odzyskanie danych z CD-RW , pastor666 2/01/04 03:16
Skasowałem dysk RW przy użyciu funkcji "Quick-erase[...]" (Nero). Problem w tym że tam są dane które wydawało mi się że mam na twardzielu. Tak więc chciałbym odzyskać kilka plików. Nero przy wybraniu szybkiego kasowania ostrzega że tak usunięte dane można przywrócić. Niestety okazało się że nie jest to proste.

Próbowałem różnych programów, niestety wszystkie widziały tylko pustą płytę. Przeczytałem do odczytu w/w niezbędny jest specjalny napęd.

Pytanie: czy rzeczywiście samemu nie da się odzyskać danych z szybko skasowanego rw? Jeśli nie to gdzie w Polsce można taką płytę odczytać?

  1. nigdy tego nie robilem , glewik 2/01/04 08:07
    ale poszukaj opowiedzi na www.cdrinfo.pl oraz w archiwum bo zdaje mi sie ze ktos juz uzyskal odp. na takie pytanie.

    Pełnie bytu osiągniemy w nicości
    istenienia. /glewik

  2. to co wiem , Master/Pentium 2/01/04 15:51
    to z takiego CDRW w domowych warunkach nie odzyskasz danych. O usłudze odzysku wspominają twórcy ISOBuster'a.

    PS. Ja osobiście mam niesprawdzony pomysł. Polega on na zaczęciu wypalania x4, DAO czegoś na całe CDRW i zresetowanie kompa NATYCHMIAST po wypaleniu leadin. Potem zastosować programy do odzysku danych, np. Isobuster. Jednak jeszcze nie testowałem tej teorii. Więc powodzenia.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. ciekawy pomysl , pastor666 3/01/04 01:21
      Chyba spróbuję. Co prawda jak się nie uda to pewnie i chłopaki z ISOBuster'a nie pomogą, ale czego się nie robi żeby zaoszczędzić "kilka" groszy.

      1. przetestuj na innej płycie. , Master/Pentium 3/01/04 16:01
        dopracuj/lub odrzuć metodę zanim zajmiesz się swoją płytą.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

        1. Czy jest możliwość zrobienia obrazu takiej rzekomo czystej płytki CD , Hiper 5/01/04 01:15
          Po to, by ćwiczyć/testować na kopii tej płytki.

          Szukam pracy jako informatyk (we
          Wrocq).

          1. nie , Master/Pentium 5/01/04 14:30
            napęd twierdzi że jest pusta i odmawia odczytu. Trzeba by zmodyfikować firmware aby tego dokonać.

            Nie ma tego złego , co by się w gorsze
            obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
            włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL