Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 22 lutego 2011 
    

Nowa seria VAIO S - lżejszy i bardziej wytrzymały


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 15:44
(38)
Nowe notebooki Sony z serii VAIO S z ekranem 13,3 cala (33,7 cm, 1366x768px) cechują się nową, elegancką, "całkowicie płaską" obudowę wykonaną z magnezu, z szeroką aluminiową podpórką na dłonie. Ponadto ma sprytnie schowany mechanizm zawiasu, który nie rozprasza uwagi użytkownika patrzącego na ekran. Całkowita grubość jest mniejsza niż 24 mm, a waga to około 1,75 kg. System Dynamicznej Grafiki Hybrydowej pozwala płynnie przełączać się między zintegrowanym procesorem graficznym i kartą graficzną z serii AMD Radeon HD 6000 (z pamięcią VRAM 512 MB), w zależności od wykonywanego zadania.

Podświetlana klawiatura z luźno rozmieszczonymi klawiszami umożliwia wygodne pisanie w dzień i w nocy. Wyposażony jest także w czujnik oświetlenia zewnętrznego, który automatycznie zmniejsza jasność ekranu, co oszczędza energię, gdy oświetlenie jest słabsze.

W notebookach zastosowano nową koncepcję inteligentnego zasilania akumulatorowego, które pozwala pracować nieprzerwanie dzień i noc. Wewnętrzny akumulator litowo-polimerowy zapewnia zasilanie przez czas do 7 godzin (w trybie oszczędzania energii). Może z nim współpracować opcjonalny drugi akumulator litowo-polimerowy, smukły i płaski. Można go ładować osobno z komputera i korzystać z niego bez wyjmowania akumulatora wewnętrznego. Dodanie drugiego akumulatora nie wymaga wyłączenia komputera. Wydłuża on czas pracy bez zasilania sieciowego do maksymalnie 14 godzin.

Nowy notebook VAIO S będzie dostępny w kolorze czarnym. Posiada wbudowany modem na kartę SIM, który zapewnia w podróży dostęp do Internetu przez szerokopasmową sieć komórkową z szybkością do 7,2 Mb/s.

Wśród kompatybilnych akcesoriów dostępny jest akumulator zewnętrzny BPSC24 dostarczany z ładowarką. Jest także nowa stacja dokująca, która umożliwia pracę w czasie ładowania podłączonego akumulatora BPSC24.

Nowe notebooki VAIO S będą dostępne pod koniec marca 2011 r.




 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dobre (autor: piobzo | data: 22/02/11 | godz.: 16:21)
    połączenie.. ciekawe czy filmy odtwarza uvd czy gma

  2. @piobzo (autor: AMD_Master | data: 22/02/11 | godz.: 16:29)
    Jest specjalny przełącznik do aktywowania grafiki ATI więc to od ciebie zależy co będzie odtwarzało film. Dla dłuższego czasu pracy na baterii lepiej skorzystać z integry Intela.

  3. no ładne to (autor: Dabrow | data: 22/02/11 | godz.: 16:30)
    ładne...

  4. Ma być (autor: Aelavin | data: 22/02/11 | godz.: 16:42)
    jeszcze wersja SA (ta jest SB) i ona ma mieć jeszcze lepsze podzespoły (np. matryca 1600x900, możliwość wyposażenia w dyski SSD i do tego jeszcze napęd BD).

    Jako posiadacz poprzedniej wersji serii S nieco chyba będę zazdrościł nabywcom nowej wersji (szczególnie w srebrno-czarnej kolorystyce) :D
    Całe też szczęście, że nie ziściły się wersji z CES, bo tam wiele elementów było paskudnych, np. błyszczący lakier albo chromowe przyciski przy touchpadzie.


  5. @morgi (autor: Conan Barbarian | data: 22/02/11 | godz.: 16:56)
    Jak to możliwe, że w jednym produkcie jest Intel i AMD? Produkt jest SONY, więc nie możesz tutaj psioczyć.

  6. "obudowę wykonaną z magnezu" (autor: Yosarian | data: 22/02/11 | godz.: 17:00)
    to jest jakaś nowość w VAIO ??

  7. @Yosarian (autor: Aelavin | data: 22/02/11 | godz.: 17:12)
    Nowość może i nie, ale dotychczas jedynymi modelami opartymi na magnezowej obudowie były serie S, Y (i chyba w niewielkim stopniu Z), a reszta praktycznie na samym plastiku.

    BTW Ciekawi mnie też jak ze spasowaniem obudowy sobie poradzili. Nie ukrywam, że do pewnego stopnia minimalizm oraz jednolitość spasowania w MacBookach jest bardzo ładny i elegancki.


  8. kogo rozpraszaja zawiasy? lol (autor: Kriomag | data: 22/02/11 | godz.: 17:17)
    albo w jakim lapku trzeba wylaczac go aby baterie wlozyc? :/

  9. Prototypy z CES były obrzydliwe, ale ostateczna wersja robi bdb wrażenie (autor: Grave | data: 22/02/11 | godz.: 18:37)
    taki okrojony VAIO Z, ale w sumie jeżeli to ma kosztować ok 999USD to patrząc na specyfikację i wygląd, jestem jak najbardziej ZA, zwłaszcza że cena Z-tki była horrendalnie wysoka ;/

    Pomysł z wewnętrzną baterią li-poly zernżnięty od Apple, ale to akurat dobry wzorzec w tym względzie więc na plus dla Sony.

    Plus także za dobór komponentów - najnowsze i najlepsze CPU dla mobile (Intel Sandy Bridge), połączone z najlepszą architekturą GPU do notebooków (najlepsza wydajność względem pobieranej energii) - AMD Radeon.

    Tyle, że jeżeli brać to wersję Radeonem 6630M, bo względem 6470M ten pierwszy jest o klasę mocniejszym GPU, posłuży dzięki temu dłużej a różnica w cenie nie powinna być duża.

    Zapowiada się znacznie lepiej teraz niż bezpośrednio po CES :)

    Szkoda tylko że Polska do tej pory nie doczekała się konfiguratora VAIO i klienci z Polski są niejako skazani na fabryczne konfiguracje które często pozostawiają sporo do życzenia.


  10. A to pewnie będzie najmocniejszy fabryczny konfig (autor: Grave | data: 22/02/11 | godz.: 19:04)
    http://www.techpowerup.com/img/11-02-22/94a.jpg

    Core i7 2620
    8GB DDR3 RAM
    128GB SSD
    Napęd BluRay/nagrywarka DVD

    Jeżeli taka wersja będzie także w Polsce to nie będzie się praktycznie do czego przyczepić :)


  11. zapewne (autor: Krax | data: 22/02/11 | godz.: 19:36)
    sie nie mylisz....
    prozna szukac czegos mocniejszego jesli chodzi o moc...(przeciez nikt normalny nie kupi labka...do profesjonalnych)
    a amd narazie zaoferowalo rewelacyjna oferte ale tylko dla tych ktorzy szukaja mocnego netbooka:D
    poczekamy zobaczymy, ale raczej narazie nie wydaje sie zeby mialy zajsc jakies rewolucje.....ale kto wie co bedzie za dwa trzy lata....ciezko spekulowac...


  12. .... (autor: coolart | data: 22/02/11 | godz.: 20:37)
    najbardziej co mnie w kurza w laptopach i innych mobilnych wersjach to klawiatura a najbardziej wielkosc strzalek, niekiedy sa szerokie ale co z tego jak gora i dol sa tak waskie na tyle, ze ciezko sie klika w nie.

  13. No ładnie, ładnie :) Tak więc na chwilę obecną (autor: Mcmumin | data: 23/02/11 | godz.: 01:57)
    mamy Apple, Sony a potem długo, długo nic :)

  14. Dobrze ze jest hybrydowe przelaczanie (autor: morgi | data: 23/02/11 | godz.: 11:37)
    grafika luzna to czasowstrzymywacz baterii, niestety.

  15. @mcmumin (autor: popierdulka1234 | data: 23/02/11 | godz.: 11:46)
    wiesz dziękuję za całe SONY VAIO

    klient chciał take cuś kupić ale mu odradzałem, jednak uparł się że chce kupić tylko taki a taki model

    co się okazało sprzęt kosztował go 4kPLN, procek toto posiada i5-560 (więc cieniak nie jest), ma 4GB ramu i 500GB dysku, grafa ATI 5650, pracuje na win7 64.

    sam sobie rozpakowal, sam sobie wpisał usera i qurna zonk
    chodzi jak celeron, reaguje jak celeron, kolory do bani, coś co ma być niebieskim jest granatem, czerwień jest odmianą różu, zielony jest niebieskim i gość wrócił złoma żeby mu go zrobić po ludzku.

    zabrałem się za to "badziewie" jak ujął ów jegomość, i chodzi jak celeron, reaguje jak celeron

    testy z trzech dni walki ze śmieciem:
    procek ma wydajność jaką ma mieć
    dysk ma wydajność jaką ma mieć
    blue-ray działa (ale to akurat klientowi zwisa laptop jest do pracy a nie do zabawy)
    matryca nie do ustawienia (podłączony do zewnętrznego PVA ma kolory idealne jakie być powinny, grafik w firmie potwierdza)

    problem w tym że jako sterta złomu złożona w jedną działającą maszynę wszystkie podzespoły połączone system ustawionym przez SONY z ich oprogramowaniem działa jak stara "pudernica" (w cudzysłów wstawić słowo jakie być powinno)

    głębsze sprawdzenie
    dysk jak przystało na chipset intela pod architekturę CORE chodzi w maksymalnym trybie SATA I (jeden dobrze przeczytałeś) wyższe ma w poważaniu. podmiana na SSD Patriota INFERNO 60GB daje dokładnie taki sam rezultat, CORSAIR PERFORMANCE 100 dokładnie taki sam rezultat.
    tu muszę wszystkich niebieskich fanów pocieszyć dyski wykorzystują maksymalny potencjał SATA I całkowicie ale SATA II na takim tanim sprzęcie nie da się wyciągnąć, jak na SONY to pewnie jeszcze z patyka by trza było dorzucić do piekielnej machiny

    czas startu na SSD skrócił się do 10% czasu z HDD ale i tak jest to makabryczne prawie 80sekund do zakończenie ładowania pulpitu potem dorzuca jeszcze usługi opóźnionego startu.

    postawienie win7 jak od producenta z Redmont daje to że lapek zaczyna zachowywać się w miarę poprawnie na HDD.

    Lapek idzie na serwis SONY niech oni z własnym bałaganem robią sobie porządek, i zrobią system taki któy będzie reagował jak na i5 przystało.

    także dla fanów sony kupując sprzęt za 4kPLN licz się z tym że będzie chodziło jak celeron i wyślesz to na gwarancję po kilku dniach używania bez żadnej uzasadnionej przyczyny sprzętowej, a z dopiskiem " CZEMU TO TAK K....A WOLNO DZIAŁA"

    zresztą inne lapki, innych producentów też mają problemy z dyskami SATA i ustawieniem transferu na nich

    PS do właścicieli DELL VOSTRO 1700 mam w domu dwie sztuki obie mają tą samą przypadłość na dyskach a w obu mam SSD, i dają tylko max SATA I (jeden) bios A07 czy ktoś może potwierdzić takie coś.


  16. @popierdulka1234 - reasumując Apple i (autor: Mcmumin | data: 23/02/11 | godz.: 12:15)
    długo, długo nic... :D

  17. nie mam nic do Apple (autor: mikay | data: 23/02/11 | godz.: 14:07)
    to solidne rozwiazania, ale nie dla kazdego a na pewno nie dla mnie. jestem uzalezniony od windowsa i tyle i szczerze mowiac nawet by mi sie nie chcialo uczyc sie na nowo innego systemu, nawet jesli bylby lepszy (co jest sprawa bardzo subiektywna)

  18. @popierdulka1234 (autor: Aelavin | data: 23/02/11 | godz.: 14:36)
    Mnie tam mój vaio dobrze chodzi, ale to chyba głównie za sprawą tego, że:
    Po pierwsze nie ma tylu śmieci.raz zainstalowałem sobie z ciekawości Media Gallery, który powinien być a go nie ma, ale jak się później okazało to dobrze, bo dodatkowo masa niepotrzebnych podprogramów i procesów mi doszła, a bez których MG w ogóle nie chciał działać
    A po drugie, to choć serie S czy Z najtańsze nie są (zwłaszcza ta druga) to wykorzystują zwykle maksimum z tego sprzętu.

    Aż chyba zobaczę jak u mnie to wszystko działa.


  19. popierdulka124 - może bym uwierzył w to co napisałeś, ale "niestety" sam mam VAI (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 17:46)
    z Core2Duo i praktyka ma się nijak do tego co napisałeś. Jasne że na początku trzeba wywalić sporo bloatware'u (jak w każdym laptopie), ale jak już się to zrobi to nawet VISTA chodzi bardzo sprawnie.

  20. @GRAVE (autor: popierdulka1234 | data: 23/02/11 | godz.: 17:58)
    wiem, że akurat twój jest prze_mega_wypas_hiper_duper_zajefajny ale nie każdy lapek zachowuje się tak samo,

    wywaliłem cały syf jakim SONY obdarzyło sztukę a i tak system zachowywał się jak stara pudernica, nie pomogło nawet skopiowanie sysa 1:1 na SSD była poprostu MEGA HIPER DUPER PRZE WYCHUŚTANA tragedia.

    SONY kombinowało ze swoim mega syfnym softem niech SONY naprawia teraz, mi zwisa, klient płaci.

    a nie BĘDĘ stawiał klientowi win7pro na piracie z jego kluczem, nie po to płaci się kasę żeby sobie świadomość zaśmiecać takimi rzeczami

    a sprawdź z łaski swojej jeśli masz SSD jakie max transfery ma twój lapek z dysku (tak z ciekawosci bo ja przynajmniej kilka razy w miesiącu spotykam się z takim bajerem jak max SATA jeden), fajnie to widać jeśli masz zainstalowane RST od intela (ver 9 i 10 ich oprogramowania, w tym przypadku oryginalnie było RST9costam)


  21. popierdulka1234 - ja nie mam SSD, w mojej modelu siedzi jakieś słabe Fujitsu (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 18:18)
    4200 rpm które na pewno nawet do poziomu SATA1 nie jest w stanie dobić, ale.... system nawet z tym dyskiem reaguje szybko na polecenia.

    Poza tym mój lap ma ponad 3 lata, od tego czasu są montowane już szybsze dyski.

    A co do transferów z dysków w laptopach sony to polecam ten przykład, chyba najbardziej wyrazisty:

    http://www.notebookcheck.pl/...1X9E-B.31548.0.html

    EKRAN:

    "Ze względu na świetną jasność obrazu i nieznacznie tylko odbijającą otoczenie powierzchnię wyświetlacza laptop Sony VPCZ11X9E/B zapewnia doskonałe wrażenia podczas używania go na świeżym powietrzu. "

    WYDAJNOŚĆ DYSKÓW:

    "Duet dysków Samsung prezentuje doskonałe wyniki w syntetycznych testach referencyjnych. Szybkość odczytu sięgająca 335 MB/s (HDTune) oraz szybkość zapisu w wymiarze do 263 MB/s (ATTO) to najwyższe wartości, jakie kiedykolwiek osiągnięto w testach Notebookcheck. Jest to wybitny przykład sekwencyjnego dostępu do danych i właśnie tutaj macierz RAID może pokazać swój prawdziwy potencjał, pozostawiając obecne 2,5-calowe dyski twarde SSD daleko w tyle (np. dysk OCZ Vertex). Produkt Sony musi jednak uznać wyższość bardzo szybkich dysków OCZ Vertex czy Intel X-25M podczas badania szybkości swobodnego zapisu i odczytu bloków 4k. Tandem dysków Samsung dorównuje innym dyskom SSD z szybkością dostępu wynoszącą ok. 0,3 ms."

    Oczywiście mówimy tu o najdroższym laptopie sony jaki kiedykolwiek był dostępny w PL (15 000zł), ale dałem ten przykład, bo zamontowano tam bardzo wydajny "kwartet" (4x Raid 0) dysków SSD.


  22. Trochę przesadziłem - w modelu na rynek PL jednak jest dual RAID 0 (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 18:21)
    Quad RAID jest w modelu na rynek japoński. Ale tak czy inaczej znakomite osiągi.

  23. @grave (autor: popierdulka1234 | data: 23/02/11 | godz.: 18:49)
    nie ty nie przesadziłeś, ty jesteś poprostu max chory i to powinno ci wystarczyć za najbardziej z łaskawych określeń jakie o tobie powinno się powiedzieć

    ja ci daję za przykłąd cenę 4000PLN a ty wyjeżdżasz z lapem za 2 razy tyle + skrzynka piwa

    http://www.morele.net/...o-vpcz11x9e-b-ee9-305044/

    że cię zacytuję twouim cytowaniem
    "Ze względu na świetną jasność obrazu i nieznacznie tylko odbijającą otoczenie powierzchnię wyświetlacza laptop Sony VPCZ11X9E/B zapewnia doskonałe wrażenia podczas używania go na świeżym powietrzu. "

    są ludzie dla których "tylko odbijającą otoczenie powierzchnię wyświetlacza" jest mega minusem.

    dysk 4200rpm no proszę cię, nie ośmieszaj się, jakoś to to reaguje napewno,
    ceny dysków są tak śmieszne że kup sobie cokolwiek z 7200RPM@16MB i zobaczysz jakie to twoje jest makabrycznie wolne, MAKABRYCZNIE


  24. papierdułka1234 - mam w desktopie 7200rpm więc nie muszę sprawdzac jakby to było (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 19:04)
    "są ludzie dla których "tylko odbijającą otoczenie powierzchnię wyświetlacza" jest mega minusem."

    Za to ten za 4000zł pewnie wcale nie odbija w pełnym słońcu co nie??


  25. Problemem dysków talerzowych jest czas dostępu i tu pomaga dopiero SSD (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 19:07)
    jak wymienię lapka to na taki z SSD, w HDD nawet o wyższej prędkości obrotowej pakować się nie zamierzam bo z uwagi na czas dostępu i tak tam gdzie 4200 rpm przymulał to i 7200 rpm przymuli.

  26. @grave (autor: popierdulka1234 | data: 23/02/11 | godz.: 19:10)
    ni chuchu bo jest matowy :)

    "Problemem dysków talerzowych jest czas dostępu i tu pomaga dopiero SSD" czytaj NIE POMOGŁO


  27. @grave (autor: popierdulka1234 | data: 23/02/11 | godz.: 19:12)
    "4200 rpm przymulał to i 7200 rpm przymuli."

    twoje myślenie jest wielkie, twoje doświadczenie jest malutkie :)


  28. popierdulka1234 - na tyle duże żeby stwierdzić że 7200rpm też potrafi mulić (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 19:22)
    a miałem już niejeden model 7200 rpm w destkopach. Owszem 7200 rpm jest lepsze od 4200 rpm ale w kwestii czasu dostępu i tak są daleeeeeeeeeeeeeeeko za SSD.

    Więc skoro masz takie super doświadczenie to je jeszcze powiększ i kup sobie szybkie SSD na SandForce. a przekonasz się jakie te Twoje 7200rpm jest makabrycznie wolne. MAKABRYCZNIE :D


  29. *desktopach (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 19:22)
    j.w.

  30. @grave (autor: popierdulka1234 | data: 23/02/11 | godz.: 19:33)
    najpierw trzeba przeczytać na to co się komuś odpisuje.
    a to że ty czytać nie lubisz a pisać głupoty uwielbiasz w tym wątku dałeś nad wyraz do zrozumienia

    przeczytaj sobie PORZĄDNIE 15 koment to się dowiesz że swojego powiększania doświadczenia już dawno użyłem

    a teraz powedz mi wspaniały właścicielu w desktopie czy nie ma czasem różnicy między
    wd green/blue/black/raptor czasem pomijam taki szczególik malusienieńki jak tycie tycie wyposażenie w cache czyli 2/8/16/32/64

    przecież wg ciebie one wszystkie mają w takim razie taką samą wydajność, pewnie i cenę i pojemność mają taką samą rónież. BO WG MEGA DOŚWIADCZONEGO GRAVE"A NIE MA RÓŻNICY MIĘDZY 4200RPM a 7200RPM.

    padam jako uniżony sługa do twych stóp, o ja niegodny twej wiedzy i oblicza, maluczki nawiedzony AMD'kowiec


    buahahahhahahahahababububububu


  31. popierdulka1234 - są różnice, ale i tak talerzowy HDD jest wąskim gardłem (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 19:44)
    możesz nawet wsadzić VelociRaptora, który notabene od swojego poprzednika jest tylko nieznacznie szybszy.

    Btw. sprawdź sobie transfery tego Raptora przy małych plikach ((losowy zapis małych plików) i porównaj z jakimś SSD na Sand Force... powodzenia.


  32. Tu mamy test najszybszego HDD desktopowego (10 000 rpm).... (autor: Grave | data: 23/02/11 | godz.: 20:04)
    http://www.storagereview.com/...elociraptor_review

    Odnośnie przymulania nawet przez HDD o wysokiej prędkości obrotowej mamy pozycję 4K random trasnfers (read, write):

    pomimo 10 000 obr/min wyniki Raptora to odpowiednio 0,54MB/s i 1.18MB/s

    Jasne że jakby porównać z wolniejszymi HDD to te ostatnie wypadłyby jeszcze słabiej, ale chodzi o to że nawet 10K obrotów na min nie urchorniło Raptora przed wręcz katastrofalnym wynikiem w przytoczonym wyżej teście (im wieksze pliki tym lepiej, ale dla małych jest jak jest)....


  33. popierdulka (autor: morgi | data: 23/02/11 | godz.: 20:20)
    Wolno w porownaniu do...jabola, no tak wywal windows 6.x zmien talerze na ciche dyski to odpusci to wolno. Mnie nie przeszkadza mulenie laptopow w stosunku do blacharki, bo biore pod reke ide gdzie chce.

  34. @grave (autor: popierdulka1234 | data: 24/02/11 | godz.: 02:12)
    @21 "4200 rpm które na pewno nawet do poziomu SATA1 nie jest w stanie dobić, ale.... system nawet z tym dyskiem reaguje szybko na polecenia. "

    twoja kolejna wypowiedź

    "jak wymienię lapka to na taki z SSD, w HDD nawet o wyższej prędkości obrotowej pakować się nie zamierzam bo z uwagi na czas dostępu i tak tam gdzie 4200 rpm przymulał to i 7200 rpm przymuli."

    jak to ma się do twojego uwielbienia do intela i jego niebieskiego pantałyku.

    wypaśny i głodny procek na dane, i robotnicy zapitalający dookoła niego z pustymi taczkami bo niema kiedy załadować

    dla mnie może być lapek na AMD (jest słabsze i tu niema dywagacji) ale za to ma być dysk który jest pojemny czyli np 500GB@7200@16MB, conajmniej 4GB ram, grafa jaka się trafi (zwisające mnie to co będzie)

    dla grave najlepsze oczywiście full wypas proc czyli w podanym przykładzie np. CORE 2 DUO (napisałem ci dużymi żeby bożka ci nie obrazić), ale za to grave'wowi starczy dysk pewnie 80GB@4200@2MB i jak masz taki dysk zakładam w ciemno nie rozszerzone 2GB ram.

    twój przechodzony dysk ma pewnie odczyt w burst'cie jak dobrze pójdzie może z 50MB/s, randoma lepiej nie próbować zgadnąć bo marny z miernym, koncówka dysku wydajność pewnie 25-30MB/s odczyt, początkowe sektory dojdą do 45-50MB/s.

    mój dysk nie jest dyskiem SSD, ale ma bardzo wysokie parametry jak na hdd, w momencie kiedy twój dysk się kończy mój nadal ma maksa który w stosunku do twojego jest w najszybszym miejscu jest parametrem conajmniej 2,5x szybszym, tam gdzie twój dysk ledwo zipie transferem mój nadal zapitala aż miło parametr może dojść nawet do 4x więcej (3,5x jak nic), jako nie zajeżdżony dysk transfery random write/read ma nadal wysokie zdecydowanie wyższe niż ten twój kręciołek,

    jak nie pamiętasz to ci przypomnę rozbudowuję kompy kosztem złomowym, kupiłem VOSTRO 1700 jak wchodził na rynek za 1200$ jakies 5 lat temu, w między czasie dołożyłem jakieś 1000zł czyli wyszedł mnie w sumie w ciągu 5 lat około 4200zł z okładem, czyli tyle ile ten VAIO o którym pisałem ale w ciągu 5 lat.

    jak dałbym ci oba lapki do ręki, to do VAIO miałbyś wstręt po wsze czasy, i traktowałbyś go jak traktujesz AMD.

    wiem ty wolisz co trzy lata wymienić całego za 3000 minimum i bedziesz znowu miał wypas, a ja już mam chętnego na kupno procka T7200 bo upolowałem T7800 a najzabawniejsze w tym jest to że będę jeszcze na plusie przy tej zabawie

    ja za rok będę miał swojego nadal, będzie nadal wypaśny, jak dobrze pójdzie to mam na oku jeszcze fullhd z dobrą opcją wymiany wręcz rewelacyjną opcją, tylko muszę gościowi przegać że ta jego już jest bardzo zjechana,

    i będzie tak po 6 latach ja na jednym lapku jak dobrze pójdzie zejdę do 3900 może 3800 a grave będzie miał 2 lapki z furą procem marnymi podzespołami składowymi za minimum 6000

    żebyś nie musiał dużo szukać i się wysilać
    porównanie dla leniwego intelowca moich procków http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=31729,27255,

    dodatkowo już mam chętnego na radka bo mu się geforce zjarał, a wymienię go na geforce i też będę na plusie

    grave nie sztuka wywalić kasę, sztuka kasę zarobić. Wydaje się ją z głową, ale żeby robić to z głową trzeba nie być więźniem koloru blue z zieloną przepaską na oczach (chociaż w lapkach masz czerwoną)

    DOBRANOC miłych snów za 6 klocków


  35. @popierdulka1234 argument ekonomiczny często bywa (autor: Mcmumin | data: 24/02/11 | godz.: 11:26)
    drugoplanowy. Wierzę oczywiście, że jesteś bardzo zadowolony ze swojego vostro 1700, ale są na tym świecie ludzie, którzy kupują Apple Air pod wpływem impulsu. Sam zakupiłem MB Pro 15" zasadniczo z ciekawości i początkowo żałowałem trochę wydanej kasy.

  36. popierdulka1234 - Ty wolisz częsciej i taniej ja wolę drożej a rzadziej.... (autor: Grave | data: 24/02/11 | godz.: 12:55)
    nie ma sensu się przekonywać które podejście jest lepsze, bo każdy co innego woli.


    Moim zdaniem warto wybrać coś dobrego za to rzadziej bo możliwości rozbudowy laptopa są często mocno ograniczone. Jak wybierzesz badziew na początku to z badziewiem zostajesz do końca.


  37. btw. odnośnie tego Della o którym piszesz... ja DTR-y omijam szerokim łukiem (autor: Grave | data: 24/02/11 | godz.: 13:10)
    Ten Dell Vostro to ciężka cegła i designerskie brzydactwo. Przy tym to mój VAIO FZ wypada jak model "thin & light"....

    A wymiana T7700 na T7800 to rzeczywiście różnica jak cholera....


  38. Sorry T7200.... trochę większa. (autor: Grave | data: 24/02/11 | godz.: 13:15)
    ale tylko trochę.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.