IDF 2011: zapowiedź smartfona z Atomem i Androidem (zdjęcia)
Autor: DYD | 21:28
(6)
Podczas pierwszego dnia konferencji Intel Developer Forum (IDF) w San Francisco Paul Otellini zapowiedział wspólny projekt Intela i Google, mający na celu zintensyfikowanie działań Intela na rynku smartfonów. Otellini poinformował też, że inżynierowie Intela pracują nad nowym sposobem zarządzania zasilaniem platformy na użytek systemów Ultrabook, które przybliżą erę „zawsze włączonych, zawsze podłączonych” urządzeń komputerowych. Otellini przedstawił ostatnie wysiłki firmy w dziedzinie rozwiązań dla smartfonów i zaprezentował projekt referencyjnego urządzenia opartego na procesorze Intel Atom i działającego na platformie Android.
Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny firmy Intel, złożył te oświadczenia podczas przemówienia otwierającego konferencję Intel Developer Forum w San Francisco. "Technika komputerowa nieustannie podlega ewolucji - stwierdził Otellini - Bezprecedensowy popyt na moc obliczeniową, od urządzeń klienckich do chmury, stwarza niezwykłą okazję dla branży. Wprowadzamy innowacje i współpracujemy z partnerami, aby zwiększyć stopień mobilności, bezpieczeństwa i integracji techniki komputerowej. Jestem podekscytowany nowymi doświadczeniami, które staną się udziałem użytkowników szerokiej gamy różnych urządzeń, a przecież dopiero nabieramy rozpędu".
Następnie Otellini zaprosił na scenę Andy Rubina, starszego wiceprezesa działu rozwiązań mobilnych Google. Obydwaj prezesi przedstawili plany udostępnienia i optymalizacji przyszłych wersji platformy Android pod kątem niskonapięciowych procesorów z rodziny Intel Atom. Wspólny projekt ma na celu przyspieszenie wprowadzenia na rynek smartfonów zbudowanych w oparciu o technologię Intela i działających na platformie Android.
Otellini zapowiedział, że Ultrabooki zapewnią największą przyejmność użytkowania komputera. Firma współpracuje z partnerami branżowymi, aby w tegorocznym sezonie świątecznym wprowadzić na rynek tę nową kategorię lżejszych i cieńszych urządzeń w cenach przystępnych dla masowego klienta.
Dyrektor generalny firmy Intel powiedział, że na początku przyszłego roku w Ultrabookach pojawi się kolejna innowacja za sprawą procesorów "Ivy Bridge" z rewolucyjnymi, trójwymiarowymi tranzystorami Tri-gate, wykonanymi w 22-nanometrowym procesie technologicznym.
Podkreślił również zakrojoną na szeroką skalę współpracę między Intelem, a Microsoftem i wskazał szanse, które system Windows 8 stworzy producentom i użytkownikom tabletów, urządzeń hybrydowych oraz nowych systemów, takich jak Ultrabooki.
Otellini opisał też nową klasę zarządzania zasilaniem platformy "Haswell", która pojawi się w Ultrabookach w 2013 roku. Postępy w technologii krzemowej i projektowaniu platformy mają ograniczyć pobór mocy w spoczynku ponad 20-krotnie w porównaniu z bieżącymi konstrukcjami - bez obniżania wydajności. Otellini oczekuje, że ta zmiana konstrukcyjna w połączeniu ze współpracą branży w 2013 r. doprowadzi do powstania zasilanych bateryjnie urządzeń, które będą mogły pozostawać w stanie gotowości z podłączeniem do sieci przez ponad 10 dni. Przybliży to erę "zawsze włączonych, zawsze podłączonych" urządzeń, w której ultrabooki przełączone w stan gotowości będą nadal połączone z siecią, stale aktualizując pocztę e-mail, treści cyfrowe i dając dostęp do mediów społecznościowych.
Ultrabooki
Android i Intel
K O M E N T A R Z E
raz bardziej wierze,ze Intel, APU zleksewazyl (autor: josefek | data: 13/09/11 | godz.: 22:55) albo byl pewny,.ze ich czlowiek w AMD-ie, bedzie wszytko robil aby wszystko opoznic...s co do skrajnego poziomu, moj Acer 1119 A z diadowskim Atomem , z 8 GB SSD i 1GB RAM na Ubuntu 11, potrafi na uspieniu na wlasnej baterii prawie 40 godzin wytrzymac a ponowne go zalaczenie zabiera mnie tuyle czasu ze zdarze usiasc...aby password napisac.
.... (autor: popierdulka1234 | data: 14/09/11 | godz.: 02:51) """"Otellini stwierdził też, że w dalszej przyszłości innowacje w zasilaniu platformy osiągną poziom, który dziś trudno sobie wyobrazić. Badacze Intela stworzyli chip, który pozwoliłby uruchomić komputer na baterii słonecznej rozmiaru znaczka pocztowego. Ten oparty na architekturze Intela chip badawczy, określany mianem "Near Threshold Voltage Core", wyznacza nowe standardy technologii tranzystorowej, zmniejszając zużycie energii do skrajnie niskiego poziomu"""
zapomniał dodać że jelenie go zobaczą jak producent zdąży się wystarczająco nachapać kasy na technologii którą dziś mamy a już jest przestarzała, i zaczną to wypuszczać dopiero kiedy nikt nie będzie w stanie dostarczyć odpowiednich ilości energii do obecnego szajsu
ahhh.....
w TV n-tv podano ,ze Windows 8 juz gotowy jest, (autor: josefek | data: 14/09/11 | godz.: 07:13) tylko nad wersja dla tabletow teraz pracuja...czyli odswiezony graficznie Windows 7...
Otellini mataczy (majaczy?) (autor: bmiluch | data: 14/09/11 | godz.: 09:17) "stworzyli chip, który pozwoliłby uruchomić komputer na baterii słonecznej rozmiaru znaczka pocztowego"
Jako prezes DOKŁADNIE WIE, że w komputerze poza chipem badawczym jest wiele innych urządzeń typu wyświetlacz 13-17'', HDD, GPU, RAM, urządzenia USB itd. Chyba ani jedno z nich nie popracuje samodzielnie na wspomnianej baterii nie mówiąc o wszystkich.
Sama idea jest w istocie poroniona. Wielkość wyświetlacza jest znacznie większa niż bateria słoneczna o rozmiarach znaczka. Jeżeli wyświetlacz jest 100x większy od panela słonecznego, to przy przykładowej sprawności 50% natężenie światła padającego na panel musi być 200x większe od wytwarzanego przez wyświetlacz. Jak w takich warunkach mam coś widzieć na wyświetlaczu? Czy mam wystawiać baterię na długim kablu za okno i pracować w domu, a może mam ładować komputer w dzień a pracować wieczorem?
wsmartfon z x86 (autor: Qjanusz | data: 14/09/11 | godz.: 10:45) ile razy jeszcze podobne brednie będą musiały upaść, żeby nikt więcej na takie pomysły nie wpadał?
Świat się rozpisuje że swoją mocą obliczeniową bardziej mobilne i mniej-żerne ARMy zaczynają zagrażać architekturze x86, a tu mamy kolejny strzał pod prąd.
UP 5- to nie archiitektura x86 (autor: josefek | data: 14/09/11 | godz.: 21:37) problem jest Wintel. czyli co dwa lata ciezszy Windows, ktory potrzebowal wydajniejsze microprocessori...i tak to juz od 30 lat szlo, teraz czerchio sie rozsypalo i obie firmy musza cos nowego wymyslic....system Leonardo, na duzo slabszych X86 ,Windows na glowe bije...
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.