Apple potwierdza problemy z szybkim wyładowywaniem się baterii
Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 16:39
(7)
W wyniku problemu z zanikaniem sygnału w iPhon'ie 4 w przypadku zakrycia palcem powierzchni pod którą znajdowała się antena swoje stanowisko stracił pracownik odpowiedzialny za rozwój iPhone'ów. Niestety tak poważne konsekwencje nie pozwoliły uniknąć kolejnej wpadki, tym razem związanej na szczęście z oprogramowaniem iPhone'a 4S i innych urządzeń, które korzystają z iOS 5. Okazało się bowiem, że nowy system Apple potrafi bardzo szybko opróżnić zamontowaną baterię, o wiele szybciej niż w przypadku poprzednika.
Aż do chwili obecnej Apple nie reagowało jednak na sugestie klientów, poszukując zapewne źródła zaistniałej sytuacji. Okazało się, że problem z szybkim wyczerpywaniem baterii jest spowodowany przez szereg mniejszych bugów, znalezionych w kodzie systemu. Na szczęście można to stosunkowo szybko naprawić, a w przeciągu najbliższych kilku tygodni powinna ukazać się stosowna aktualizacja.
Co ciekawe Apple nie zdradziło co dokładnie robi system, że potrzebuje aż tak dużo energii, ale według niektórych użytkowników związane jest to ze zbyt częstą aktywnością usługi odpowiedzialnej za lokalizację telefonu.
K O M E N T A R Z E
"co dokładnie robi system, że potrzebuje aż tak dużo energii"? (autor: Conan Barbarian | data: 3/11/11 | godz.: 16:49) Robi zdjęcie RTG i wstawia na Facebooka.
@up (autor: popierdulka1234 | data: 3/11/11 | godz.: 17:24) ponoć sprawdzał czy nie zmieniłeś strefy czasowej :)
Apple potwierdza problemy z szybkim wyładowywaniem się baterii... oł really ?? (autor: Marucins | data: 3/11/11 | godz.: 23:57) "ponoć sprawdzał czy nie zmieniłeś strefy czasowej :)"
Tak, na bieżąco. Specjalny ficzer dla ludzie poruszających się baaardzo szybko o tych co mieszkają na pograniczu stref czasowych :)
Zabawne jest to iż tyle testów beta 1,2,3,4,5, itd a tu wywalają kolejny zonk (z 4 była antena).
Ta firma przeistacza się w partaczy. Jedynie co ma to renomę - jak w szkole uczeń, który z początku zarobił kilak 5 a później leseruje.
ale to norma (autor: kretos | data: 4/11/11 | godz.: 09:40) nie da się ciągle być na topie - w końcu spoczywa się na laurach dopóki ktoś nie da kopa w d...
phi (autor: KaT | data: 7/11/11 | godz.: 11:52) Taki sam bug istnieje na Androidzie Gigerbread:
Po aktualizacji SGS oficjalnym softem Szajsunga z Froyo do Gingerbread 2.3.3 jedynym efektem było to, że czas czuwania zmniejszył się z 2 dni do 8 godzin. Co gorsza ten bug jest znany od pół roku, a Szajsung 2-3 tygoeni temu udostępnił ten soft jako oficjalną aktualizację :) Jedyne rozwiązanie to:
a) czekać na 2.3.4 w oficjalnej dystrybucji dla danego operatora GSM w Polske
b) bawić się w samodzielne flashowanie telefonu aplikacją serwisową
c) Zanieść do serwisu Szajsunga, który w ramach naprawy bezłpłatnie wykona downgrade do 2.2 przy okazji wykonując kompletny wipe naszego telefonu
Jak ktoś ma czas na zabawy z telefonem lub kompem, to niech się bawi w Linuxa lub Androida. Poważni ludzie, którzy cenią swój czas i chcą żeby ich telefon po prostu działał kupią sobie Apple.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.