Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 18 czerwca 2012 
    

MQ-4C BAMS Triton - nowy, bezzałogowy samolot patrolowy


Autor: Wedelek | źródło: CNet, Engadget, Wikipedia | 08:27
Co prawda vortal TPC powstał z myślą o komputerach PC i związanych z nimi technologiami oraz oprogramowaniem, ale przecież najnowsze zdobycze techniki często trafiają najpierw do sprzętu wojskowego, a dopiero później pod nasze strzechy. Dlatego też pozwolę sobie wyjątkowo oderwać się od ziemi i podążyć tropem całkiem nowego, bezzałogowego samolotu patrolowego marynarki wojennej USA. Stworzony przez firmę Northrop Grumman samolot bezzałogowy o nazwie MQ-4C BAMS Triton otrzymał skrzydła o rozpiętości 40 metrów i jest w stanie sprawdzić podczas jednego lotu powierzchnię niemal 7 milionów kilometrów kwadratowych (2,7 miliona mili kwadratowej).

Niestety tutaj nasza wiedza na temat tej nowej "zabaweczki" amerykańskiej marynarki wojennej się kończy. Mamy jeszcze tylko render, który możecie podziwiać poniżej.



Ale to niejedyny bezzałogowy samolot USA, o którym głośno w ostatnim czasie, bo w sobotę, w bazie wojskowej w Kalifornii wylądował X-37B Orbital Test Vehicle. Ten stworzony przez Boeinga pojazd to bezpośredni następca promów kosmicznych i początkowo podlegał NASA. Pierwszy jego lot w przestrzeń kosmiczną odbył się w 2010 roku, a dziś X-37B ma na swoim koncie 469 dni spędzonych na realizacji najróżniejszych misji. Mimo iż sam projekt jest tajny, to o opisywanym statku wiemy całkiem sporo, włącznie z tym , że do wyniesienia go na orbitę wykorzystywane są rakiety Atlas 5.

A tak prezentuje się specyfikacja techniczna X-37B:

Masa startowa: 4,99 t
Długość: 8,9 m
Wysokość: 2,9 m
Rozpiętość skrzydeł: 4,5 m
Silnik: 1 × Rocketdyne AR2-3, napędzany hydrazyną, ciąg 14,7 kN
Zasilanie: ogniwa słoneczne z arsenku galu i akumulatory litowo-jonowe
Ładownia: 2.1 × 1.2 m
Dostępna orbita: niska orbita okołoziemska (LEO)
Prędkość na orbicie: 28044 km/godz.
Czas przebywania na orbicie: do 270 dni (z możliwością przedłużenia lotu)


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.