Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 5 września 2012 
    

Sojusz AMD, ARM, Samsunga, TIn i MediaTeka się powiększa


Autor: DYD | 08:03
Sześciu nowych członków dołącza do Fundacji HSA (Architektur Systemów Heterogenicznych) na różnych poziomach obejmujących: wsparcie, współfinansowanie i stowarzyszenie. Ściśle współpracując z członkami-założycielami, w skład których wchodzą firmy: AMD, ARM, Imagination Technologies, MediaTek Inc., Samsung Electronics oraz Texas Instruments (TI), nowi członkowie mają przyczyniać się do wzrostu przyjmowania standardów HSA w obliczeniach heterogenicznych.

Fundacja HSA powitała w swojej drużynie członkowskiej następujące firmy: Apical, Arteris Inc., MulticoreWare Inc., Sonics, Symbio oraz Vivante Corporation. Każda z nich do ekosystemu HSA dodaje swój zasób wiedzy pomagając w badaniach, rozwoju, produkcji, wytwarzaniu, użytkowaniu i sprzedaży układów, oprogramowania heterogenicznego oraz innych rozwiązań korzystających ze standardów HSA.

"Za każdym razem gdy pojawiają się kolejne informacje dotyczące Fundacji HSA doświadczamy dużego wzrostu zainteresowania ze strony szerokiego grona firm, które są zainteresowane wydajnymi energetycznie obliczeniami heterogenicznymi" powiedział Greg Stoner, vice president i managing director w Fundacji HSA. "HSA umożliwi wkroczenie w nową erę obliczeniową na przestrzeni od rozwiązań mobilnych i wbudowanych po sferę superkomputerów i chmur obliczeniowych, lecz wymaga to posiadania kompletnego portfolio wiedzy i doświadczeń: od procesów technologicznych wytwarzania krzemu przez projekty i technologie układów scalonych aż po niezależnych dostawców oprogramowania."

Fundacja HSA (architektur systemów heterogenicznych) to fundacja non-profit dla wszystkich dostawców systemów SoC i SoC IP, producentów OEM, środowisk akademickich, dostawców oprogramowania komercyjnego i niezależnego, których celem jest ułatwienie programowania obliczeń równoległych.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.