Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 3 lutego 2014 
    

Tango, czyli ciekawy koncept przenośnego PCta


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 14:13
(10)
Jednym z ciekawszych projektów przedstawionych w serwisie Indiegogo był pomysł stworzenia wydajnego mini komputera, który można byłoby łatwo rozbudowywać, a przy tym byłby na tyle mały, że bez trudu mieściłby się w kieszeni. Projekt Tango tak bardzo spodobał się użytkownikom, że Ci hojnie wsparli pomysłodawców - wymagane fundusze zebrano na długo przed zakończeniem zbiórki. Skoro projekt został sfinansowany, to najwyższy czas, by napisać coś na jego temat. Tango składa się z dwóch elementów. Pierwszy to jednostka centralna o wymiarach 125mm x 80mm x 13,5mm, w której znajduje się procesor, RAM i niewielki dysk SSD. Za pomocą złącza Dock łączymy ją ze stacją, która zapewnia zasilanie, chłodzenie, kilka portów komunikacyjnych, oraz modułów takich jak WiFi czy Ethernet.

Pierwsza generacja Tango będzie bazować na APU A6-5200 (Kabini) z czterema rdzeniami x86 Jaguar taktowanymi zegarem 2GHz, 2MB pamięci podręcznej drugiego poziomu i IGP Radeon HD HD8400 (128 procesorów strumieniowych, architektura GCN, zegar 500MHz). Procesor ten wytwarzany jest w 28nm procesie litograficznym i charakteryzuje się TDP na poziomie 25W. APU od AMD w Tango będzie współpracować z pamięcią RAM typu DDR3-1600MHz SODIMM o pojemności od 2GB do 8GB, oraz niewielkim dyskiem mSATA SSD o pojemności od 32GB do 512GB. Kluczowe jest to, że zarówno RAM, jak i dysk będzie można swobodnie wymieniać.

Stacja dokująca o wymiarach 135mm X 135mm X 27mm będzie mieć wbudowany zasilacz o mocy 60W, moduł WiFi, oraz porty HDMI, trzy USB 2.0, jeden USB 3.0 i RJ45. Do tego dojdzie preinstalowany system z rodziny Windows lub Linux, a najtańsza odmiana będzie kosztowała 349 dolarów (4GB RAM, 32GB SSD). Dodatkowy Dock to z kolei wydatek 89 dolarów. Sprzedaż ruszy w kwietniu bieżącego roku, a więcej o opisywanym projekcie możecie przeczytać TUTAJ.




 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Lol (autor: rookie | data: 3/02/14 | godz.: 16:34)
    kompy typu mini-pc maja konkurencje :P

  2. Zdjęcie mylące... (autor: mat9v | data: 3/02/14 | godz.: 17:07)
    bo nie da się używać komputerka bez stacji dokującej, jaki ma w takim razie sens dzielenie sprzętu na 2 części? Chyba dla zróżnicowania konfiguracji stacji dokujących (tylko po co 2 obudowy skoro i tak obie części są potrzebne do działania sprzętu). Gdyby toto miało na wierzchu ekran to jeszcze by mogło jako konsolka do gier służyć z zewnętrznym zasilaczem. Jako miniPC rozmiar nie ma takiego dużego znaczenia, jeśli ma być przenośny to po co dzielić na 2 części? Nawet cena prawie 450$ nie powala, u nas będzie pewnie więcej bo się fiskus z cłem doczepi a może jeszcze vat dołoży. Mało pociągająca oferta. Mozna za to bardzo dobry tablet kupić, blisko nawet do sprzętów z nowym Intelem i Windows 7/8

  3. Tango tangiem... (autor: Robiq | data: 3/02/14 | godz.: 17:59)
    ...a w tle iMaćki

  4. Gra na filmiku (autor: dexter86 | data: 3/02/14 | godz.: 18:24)
    Chyba jaja sobie robią, puszczają zapis z Gears of War: Judgment który nawet na PC nie wyszedł.

  5. hehehe... (autor: Teriusz | data: 3/02/14 | godz.: 22:33)
    Pomysł słaby.
    Wyjmując ten moduł i mając na nim swój cały system zostawiasz stację dokująca w domu w nadziei, że tam gdzie idziesz już będzie na miejscu gotowa stacja dokująca podpięta pod monitor, zasilacz, klawiaturę i mysz. To ile trzeba mieć zakupionych tych stacji dokujących? Producent z góry błędnie zakłada, że będą one tak popularne, że będą wszędzie. To taki sam błąd jakbym chodził z gołym 2,5" HDD i uważał, że wszędzie będą stacje dokujące pod dyski... lol

    To już lepsze są dongle z androidem z stałym złączem hdmi, bo to się już podłączy prawie do każdego monitora czy TV.

    To już dużo lepszym rozwiazaniem były UMPC, szkoda tylko, że w tej materii nie pojawia się nic nowego :/


  6. To jest jakiś start (autor: rmarcin | data: 4/02/14 | godz.: 08:23)
    Zobaczymy co pokażą dalej.
    Mnie od samej mobilności bardziej ciekawi możliwość łatwego upgrade całej jednostki nazwijmy to centralnej. No i oczywiście kompaktowe wymiary całości. Pytanie tylko, czy ta stacja dokująca jest na tyle przemyślana, aby pożyła długo.


  7. Cenowo na pewno nie przebije tego mikro kompa :) (autor: rookie | data: 4/02/14 | godz.: 10:01)
    http://www.komputronik.pl/..._0_TV_Dongle_U1A.html

  8. @rookie (autor: Marek1981 | data: 4/02/14 | godz.: 18:30)
    to nie ta sama liga.... nie porównuj malucha z ferrarii

    Projekt ciekawy, ceny też (za smartfony płacą więcej) ale się nie przyjmie (tak obstawiam).


  9. Windows To Go (autor: sean | data: 4/02/14 | godz.: 19:37)
    W swoich kombinacjach minimalizowania ilości noszonego sprzętu przerobiłem już technologię jak w temacie. Jakoś wydaje mnie się to podobne. Nie tędy droga - tak jak pisze Teriusz.
    Przypomina mi to jeden z odcinków Dragons Den. Facet wymyślił jak pozbyć się pliku kart w portfelu. Zgrajmy wszystkie posiadane karty do jednej. Fajnie. A potem w każdej galerii i sklepie i stacji benzynowej zainstalujmy terminale obsługujące nowe karty. Już mniej fajnie. Zgadnijcie czy pomysł wypalił...


  10. bzdura (autor: robgrab | data: 5/02/14 | godz.: 15:03)
    Jakbym miał bawić się takie minipc to wolałbym nieco większego maca mini. Tam przynajmniej mam wszystkie złącza i można go wszędzie podpiąć, a tu trzeba by nosić i ten pseudo komputer i dock. Pomijam już że prędkość tego apu to śmiech na sali, takie procki jak dali to nadają się jedynie do konsol next gen, a nie do pracy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.