Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 23 maja 2014 
    

Nvidia rezygnuje z rynku smartfonów, skupi się na tabletach


Autor: Wedelek | źródło: GSMArena | 18:54
(15)
Tegra 4i nie odniosła rynkowego sukcesu, a zainteresowanie ze strony producentów było tak nikłe, że Nvidia zdecydowała o zakończeniu rozwoju SoC dla telefonów. Nie będzie zatem Tegry K1i, ani żadnej innej dla telefonów. Zamiast tego producent z Santa Clara skupi swe wysiłki na "pełnych" Tegrach dedykowanych tabletom internetowym i innym urządzeniom, jak chociażby komputery pokładowe samochodów. Plany swej firmy zdradził sam szef Nvidii Jen-Hsun Huang, który w wywiadzie dla CNET przyznał, że ta ścieżka rozwoju była ślepym zaułkiem.

Oczywiście pewnego dnia Nvidia może zmienić zdanie, ale pewne jest, że przez najbliższe kilka lat nie zobaczymy żadnego SoC tego producenta dedykowanego smartfonom.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. w telefonach brutalna siła nie jest tak istotna (autor: Sławekpl | data: 23/05/14 | godz.: 19:21)
    jak zgrabne wyważenie wydajności i długości działania
    w autach i tabach nie muszą się tak pilnować, 10 W w te czy w drugą, nikogo nie pozbawi kontaktu za światem, zwłaszcza że raczej nie będą to budżetowe taby czy tabletofony a rodzaj konsoli
    przyznali się do błędu ... niebywałe


  2. @Slawekpl (autor: PrEzi | data: 23/05/14 | godz.: 19:40)
    W autach --- moze i nie (jak NV udzieli konkretnego rabatu i zapewni "wsparcie") ale w Tabletach to sie nie zgodze -- mimo, ze wieksza obudowa/powierzchnia/grubosc/bateria to mimo wszystko sa dosc mocno TDP ograniczeni -- wyjatkiem z aktywnym chlodzeniem ostatnio jest chyba tylko Surface3 (i oczywiscie Shield)...

  3. Tesla Model S ma tegre (autor: RusH | data: 23/05/14 | godz.: 20:40)
    na pokladzie, i ciagnie 60W gdy samochod jest WYLACZONY ......
    bo ani tesla ani nvidia nie potrafili ogarnac jak sprawic zeby komputer pokladowy byl gotowy do dzialania w ulamek sekundy po otwarciu drzwi, wiec zamiast go wylaczac komputer dziala 25/7 :D i siorbie baterie 12V do tego stopnia ze potrafi ja rozladowac do zera w kilka dni


  4. PrEzi w tabach można pozwolić sobie na więcej niż w telefonie (autor: Sławekpl | data: 23/05/14 | godz.: 21:23)
    masz większą obudowę, większą powierzchnię rozpraszania ciepła czy nawet miejsce na aktywne chłodzenie, w telefonie nie wyobrażam sobie wiatraczka, choć np. w Z2 by się przydał :)
    oczywiście to nie upoważnia do montowania prądożernego układu ale granica jest bardziej płynna, także mogą umieścić więcej "cudów" w układzie i dzięki temu zwiększyć wydajność, bo część ARM nie jest wcale bardziej wydajna od tego co jest obecnie na rynku, gdzieś nawet czytałem, że ARM w nowych SoC nV jest tylko zarządcą cudów, czyli dodatkiem choć niezbędnym


  5. to nie tak (autor: Conan Barbarian | data: 23/05/14 | godz.: 22:37)
    Nvidia jedno ogłasza a drugie wie. Jest chyba oczywiste, że Intel w 2020 rozdupczy ARM-a w segmencie urządzeń powyżej $400, więc nie ma co walczyć z przeznaczeniem. Microsoft do tego czasu zezłomuje zielonego robocika i będzie pozamiatane. W 2025 nikt już nie będzie pamiętał, że były jakieś ARM-y w gadżetach.

  6. @5. (autor: Kenjiro | data: 23/05/14 | godz.: 23:27)
    A co tam, powiedz od razu, że Apple padnie, a Polacy będą zarabiać najwięcej z UE...

    Jak to przeczytałem to od razu mi się Smoleń przypomniał: Bez kozery powiem 'pińset'


  7. Kenjiro coś w tym jest, co napisałeś ... (autor: Sławekpl | data: 24/05/14 | godz.: 11:40)
    japko upadnie a raczej ich siedziba nowa - ktoś będzie chciał na nowo coś wymyślić bo nie zapłacą przecie za czyjś patent :P
    a Polacy będą zarabiać najwięcej w Unii a dokładniej polskie (p)osły
    xD xD xD


  8. @ 5 (autor: power | data: 24/05/14 | godz.: 15:02)
    w 2020 r. to intel moze zostac rozdupczony, bo do tego czasu wszyscy najwieksi producenci ukladow beda klepac w 14nm czy 10nm i nie bedzie juz przewagi intela nad reszta. Bedzie zastoj w branzy na lata zamiast wzrostu wydajnosci ukladow, bo przeciez nie mozna zmniejszac sciezek w nieskonczonosc.
    Jak mi nie wierzysz to zapisz to sobie na scianie i sprawdz w 2020 r.
    W zwiazku ze zmianami na rynku najszybciej padna najwieksi giganci rynku, gdyz oni beda miec najwiekszy problem z wprowadzeniem zmian i przystosowaniem sie do nowej rzeczywistosci.
    Przyklad Sony lider rynku TV - przegral z firmami koreanskimi.
    Nokia najwiekszy producent telefonow przegral z chinczykami.
    IBM sprzedal nierentowny dzial laptopow chinczykom.
    Bardzo wiele innych duzych firm wycofalo sie z rynku na ktorymi dominowali i to samo bedzie z Androidem, ktory rozwali M$ i Apple i dentycznie bedzie z ARM, ktory zniszczy nie tylko intela, ale nvidie i AMD.


  9. @08 (autor: Conan Barbarian | data: 24/05/14 | godz.: 21:50)
    Intel to nie jest już prywatna firemka, to jest praktycznie własność technologiczna USA i nie ma szans na zniszczenie czegoś takiego. Co do technologii 14 czy 10 nm, to chwilowo konkurencja nie może się wygrzebać z 28 nm, więc jeszcze wiele wody upłynie. Microsoft jest firmą niezniszczalną i można zapomnieć o jej rozwaleniu. Android to chwilowe zauroczenie goownem goownianego rynku.
    Zapisałem sobie na ścianie: 2020 "power"


  10. arm nie moze zniszczyc amd (autor: RusH | data: 24/05/14 | godz.: 22:17)
    bo amd bedzie klepac army :D

  11. @09 (autor: Blazakov | data: 24/05/14 | godz.: 23:08)
    Nie ma rzeczy "niezniszczalnych". Ogólnie w obecnych czasach nie ma nic stałego. Jeszcze nie tak dawno temu wydawało się, że ZSRR będzie trwało wiecznie, a Ty wróżysz nieśmiertelność zwykłej firmie działającej w branży która powoli dosięga granic swoich możliwości?

    Wejdzie grafen/kwanty, pojawi się inna hi-tecowa firma która stanie się liderem oraz pupilkim rządu USA i o Intelu wszyscy zapomną. O ile wcześniej nie spotka nas jakaś klęska jak jakaś większa wojna czy kryzys ekonomiczny. Przez 5 lat naprawdę dużo może się zmienić.


  12. @ Conan Barbarian (autor: kombajn4 | data: 25/05/14 | godz.: 07:48)
    "W 2025 nikt już nie będzie pamiętał,że były jakieś ARM-y w gadżetach." - koledze widzę wydaje się że świat elektroniki to powiedzmy komputery, konsole, smartphony itp, prawda? Otóż nic z tych rzeczy. Te działy to tylko skromny wycinek rynku. Należy pamiętać o wszelkich układach wbudowanych czy to w kuchenki mikrofalowe, pralki itp, czy to w samochody, samoloty itp ,tunery tv, odtwarzacze dvd itp, sterowniki wszelkich maszyn i generalnie całe masy innych zastosowań. Praktycznie ciężko dziś znaleźć urządzenie w którym nie było by jakiegoś mikroprocesora. Tak naprawdę to Intel jest gigantem dość niszowego kawałka całego rynku układów elektronicznych, a w innych dziedzinach albo ma zerowe udziały albo znikome. Natomiast firmy jak ARM czy MIPS tworzą mikroprocesory do przeszło 80% rynku elektroniki. Co więcej tępo rozwoju architektury ARM jest zdumiewające na przestrzeni ostatnich lat i powstaje coraz więcej urządzeń. z coraz potężniejszymi układami wbudowanymi. Wniosek? Prosty - do 2025 roku może(ja w przeciwieństwie do kolegi wróżką nie jestem i przyszłości nie znam więc podkreślam słowo MOŻE) się okazać że x86 będzie używane jedynie w zastosowaniach profesjonalnych i nikt nie będzie pamiętał że Intel kiedyś nie zajmował się głównie produkcją układów ARM.

  13. @kombajn4 (autor: Conan Barbarian | data: 25/05/14 | godz.: 11:16)
    "Intel jest gigantem dość niszowego kawałka całego rynku układów elektronicznych" - no ja pierdudu!
    Intel jest gigantem najbardziej lukratywnego rynku układów elektronicznych.

    Specjalnie dodałem "w gadżetach", aby ktoś mnie nie pouczał gdzie są jeszcze ARM-y. Wcześniej napisałem też "w segmencie urządzeń powyżej $400".


  14. wcale się nie dziwię decyzji nVidii (autor: Qjanusz | data: 25/05/14 | godz.: 21:09)
    w telefonach ciężko o wiatraczki chłodzące K1. W tabletach z kolei mało który usłyszy dobre łożysko w aktywnym chłodzeniu.

    @ Conan Barbarian - nie rozumiem Twojego entuzjazmu. Intel eksperymentuje z rynkiem mobile kosztem ogromnych pieniędzy i nic nie wskazuje na to żeby ta zabawa miała obrać inny kierunek biznesowy. Twoje tłumaczenie jest podobne do "ochów" tuż przed oficjalnym utopieniem Larrabee.

    lekturka do poduszki:
    http://www.chip.pl/...-by-wybieraly-procesory-atom


  15. @Qjanusz (autor: Conan Barbarian | data: 26/05/14 | godz.: 07:18)
    To z nudów, to nie entuzjazm a takie sobie prognozy skrajne, które raz na 1000 lat się sprawdzają.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.