Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 22 stycznia 2015 
    

Open Source to przyszłość


Autor: Artykuł reklamowy | 21:00
(3)
Na temat Open Source można znaleźć wiele informacji i opinii w wielu różnych źródłach. Dla jednych istnieją bariery i zagrożenia związane z wprowadzeniem takich rozwiązań, uważają je za zbyt ryzykowne i mało wartościowe, dla innych z kolei jest odwrotnie...

...i kwalifikacja tego typu oprogramowania do zastosowań komercyjnych jest całkowicie naturalna. Szczególnie cieszy nas jako firmę zajmującą się rozwiązaniami Open Source, że ten drugi wariant jest coraz częściej obecny również na polskim rynku. Podobnie dzieje się w administracji publicznej, choć tutaj pozostajemy jeszcze daleko za takimi krajami jak Francja, Niemcy czy też Włochy, gdzie utworzono specjalne wydziały odpowiedzialne za promowanie rozwiązań Open Source do powszechnego zastosowania w administracji.    

Gdyby bliżej się przyjrzeć sprawie to rozwiązania Open Source są obecnie wszędzie, w wielu gałęziach życia. Bez nich w zasadzie nie moglibyśmy uzyskać informacji po wpisaniu zapytania w przeglądarkę internetową, odbierać połączenia w telefonie, realizować transakcji bankowych, obserwować nagrań sond kosmicznych i wieli, wielu innych.

Co dla nas oznaczają rozwiązania Open Source? Jesteśmy firmą, która opiera swój model biznesowy na świadczeniu usług w oparciu m.in. o rozwiązania Open Source oraz narzędzia wspomagające.

Dlaczego postawiliśmy na rozwiązania Open Source? To przede wszystkim elastyczność i integracja rozumiane jako szerokie spektrum kształtowania możliwości biznesowych, bezpieczeństwo rozwiązań i architektury w jakiej przyjedzie im funkcjonować, skalowalność ze względu na wydajność i przyrost potrzeb klientów oraz dostęp do wiedzy, który jest naszym naturalnym elementem budowania pozycji na rynku nie tylko w Polsce.

Dlaczego postawiliśmy na Zimbrę i OTRS?

Maksymalna funkcjonalność z minimalną cenę dla narzędzi umożliwiających sprawną komunikację w zespole. W taki właśnie sposób traktujemy Zimbrę i OTRS. Przez te kilka ostatnich lat nasz zespół nabywał kompetencji i doświadczenia poprzez bardzo zróżnicowane wdrożenia w Polsce. Zarówno w biznesie, administracji publicznej, jak i ośrodkach akademickich. Wszędzie tam zarówno Zimbra jak i OTRS z powodzeniem odnajdują swoje przeznaczenie.

Fenomen tych rozwiązań to nie tylko sam fakt otwartości kodu, ale koncepcja pracy w środowisku dla użytkownika, które jest przyjazne i intuicyjne. Dzięki temu skuteczność przy wdrożeniu oraz przesiadka z innych tradycyjnych systemów do Zimbry i OTRS nie stanowi zagrożenia samego w sobie. To znacznie ogranicza ryzyka w projekcie, szczególnie w dużych organizacjach i przedsiębiorstwach.

Materiał opracowany przez firmę zajmującą się rozwiązaniami Open Source www.intalio.pl


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Zimbra i OTRS... (autor: Kenjiro | data: 22/01/15 | godz.: 21:59)
    Pierwszego nie darzę szacunkiem, bo to Java, przez co wymaga mocnego sprzętu dla całkiem małego rozwiązania (np. wymagane 8GB, gdzie alternatywy działają na 1GB i mniej).
    Za to drugie jest niestety pewnego rodzaju monopolistą działki systemów helpdesku, chociaż ma mnóstwo błędów i problemów (jak choćby problem z rozpoznawaniem kodowania maili, gdzie w odpowiedzi jest sieczka).
    Z drugiej strony nietrudno przyznać, że oba wiodą prym na swoich rynkach, aczkolwiek wolę rozwiązania typu SOGo (szybkie i spójne, chociaż również nie pozbawione błędów).


  2. tak ciekawy teks, że nikt nie przeczytał ... (autor: Sławekpl | data: 23/01/15 | godz.: 00:38)
    bo jak inaczej wytłumaczyć nadal zdublowane dwa pierwsze zdania? :P

  3. trojka z dwoma minusami w skali od 2 do 5 (autor: power | data: 23/01/15 | godz.: 16:16)
    Ten artykul to belkot. Z artykulu wynika ze TwojePC jest producentem oprogramowania Open Source, a dopiero na samym koncu jest napisane ze artykul zostal przygotowany przez firme Intalio.
    Poczatek powtarza sie, czy ktos to czyta przed publikacja?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.