Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 4 marca 2015 
    

Sojusz Intela i Microsoftu w segmencie mobilnym


Autor: Giray | źródło: Fudzilla | 07:47
(3)
Nie da się ukryć że segment mobilny to przede wszystkim dominacja Androida i ARM, reszta towarzystwa jest daleko z tyłu. Oczywiście nie oznacza to że producenci produktów niszowych z tej dziedziny wywiesili białą flagę. Wręcz przeciwnie, starają się ze sobą współpracować w celu uszczknięcia jak największego kawałka z tego bardzo szybko rosnącego "tortu". Ma to zapewne związek z nadchodzącą premierą Windows 10, który w swojej mobilnej postaci ma pracować na smartfonach i tabletach, napędzanych niedawno zaprezentowanym Intel Atom x3.

Zdaniem Intela po premierze Windows 10 udział tego OS powinien wrosnąć, Jednakże nie spodziewałbym się cudów gdyż udział systemów Microsoftu w segmencie mobilnym jest poniżej 5%, więc nawet po wzroście nadał będą to ilości śladowe. Intel widzi też swoją szansę na rynku Androida, gdyż jak wiemy istnieje wersja tego mobilnego systemu operacyjnego na procesory x86. Pierwsze dwurdzeniowe chipy Atom x3 będzie można dostać w smartfonach 3G w pierwszym kwartale tego roku, a czterordzeniowe X3 z LTE w drugiej połowie tego roku. Z innych cech tych urządzeń można wymienić grafikę wysokiej rozdzielczości, aparaty 13 i 5 mpix odpowiednio z tyłu i z przodu tych smartfonów.

Układ graficzny zastosowany w Atomach x3 to znany z architektury ARM układ "Mali", który udało się Intelowi uzyskać dzięki nabyciu technologii bezprzewodowych od Infineona. Na dodatek przy konstrukcji układów x3 Intel współpracował z chińskim producentem chipów Rockchip.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Układ graficzny zastosowany w Atomach x3 to znany z architektury ARM układ "Mali (autor: RusH | data: 4/03/15 | godz.: 15:54)
    umm wat? mali sie nie pozyskuje, mali sie kupuje licencje od ARM holdings
    i Intel jej nie kupil, bo x3 bedzie klepac rockchip (albo spreadtrum, albo RDA)


  2. 2020 (autor: Conan Barbarian | data: 4/03/15 | godz.: 20:22)
    Nic nie zmieni przeznaczenia, jakim jest dla Intela i Microsoftu opanowanie lukratywnego górnego segmentu mobile do 2020.
    Już chyba jest jasne jakie to zdolności posiadają w 20nm TSMC i GF - propaganda o niby 14nm ma przesłonić smutną prawdę o rzeczywistości. Okazało się, że jedynie Samsung ma coś do powiedzenia w temacie, ale to też technologiczna ściema.
    http://pclab.pl/news62347.html


  3. Conan Barbarian (autor: Markizy | data: 5/03/15 | godz.: 07:40)
    jakie tam przeznaczenie, narazie widać po uporach MS że jak po grodzie im wdrażanie nowego systemu win8 a z win10 pewnie lepiej nie pójdzie bo może na początku ludzie na hurra zmienia po czym wrócą do tego co mieli.

    W przypadku smartphonów dla intela i MS jest już za późno aplle i android posiada 95% rynku i są to układy ARM. Jedyne co by mogło odmienić tą sytuacje to magiczne podwojenie wydajności intela w stosunku do ARM przy niższych cenach oraz dwudziestokrotnie więcej softu na procesory x86 a nie zanosi się żeby miało się to zmienić w najbliższych latach.

    Tym bardziej o tym co jest i się przyjmie decydują klienci a nie prezesi korporacji którzy przy użyciu marketingu i innych sztuczek dwoją się i troją żeby postawić na swoim.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.