Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 6 stycznia 2016 
    

CES 2016 - co nam proponuje Intel na nowy rok


Autor: DYD | 13:46
Od innowacji technologicznych w obszarze sportu, zdrowia i fitnessu, przez rozwój urządzeń wyposażonych w zmysły zbliżone do ludzkich, po projekty mające na celu uwolnienie kreatywności w muzyce oraz sztuce i inicjatywy skierowane do makersów - Intel zaprezentował na targach CES 2016 technologiczną wizję tego, co nas czeka w 2016 roku. Podczas pierwszego dnia CES 2016 Intel zaprezentował niezwykłe możliwości nowoczesnych technologii w codziennych zastosowaniach. Przedstawiono szereg produktów, innowacji technologicznych i zapowiedzi współpracy w takich dziedzinach, jak digitalizacja sportu, nowoczesne technologie w obszarze zdrowia i fitness, a także kreatywne zastosowania w muzyce i sztuce, robotyce i inżynierii.

Intel - nowa wizja sportu
Brian Krzanich, dyrektor generalny Intela, zapowiedział nawiązanie współpracy z szeregiem liderów branżowych, których celem ma być zmiana podejścia do treningu, uprawiania sportu, a nawet kibicowania. Opracowane w wyniku tych kooperacji technologie i analizy przyczynią się do poprawy stanu zdrowia, kondycji fizycznej i wyników sportowych. Intel poinformował również o planach opracowania, we współpracy z ESPN* i Red Bull Media House*, szeregu rozwiązań przeznaczonych z jednej strony dla sportowców, a z drugiej strony znacznie poprawiających samą jakość transmisji sportowych. Współpraca z firmami New Balance* i Oakley* umożliwi natomiast personalizację i rozwój technologiczny sprzętu wykorzystywanego w ramach wykonywania aktywności fizycznej.

W swoim przemówieniu, wygłoszonym podczas CES 2016, CEO Intela, Brian Krzanich, poinformował, że jednym z celów firmy na 2016 rok jest dalsze rozszerzanie portfolio tzw. produktów bezkonfliktowych. Dotychczas walidacją tą objęte były przede wszystkim mikroprocesory, co wiązało się z koniecznością rygorystycznej kontroli całego łańcucha produkcji układów oraz weryfikacji źródeł pozyskiwania metali wykorzystywanych w ich produkcji. Intel chce ponadto zainspirować inne firmy do wdrażania polityki niewspierania działań konfliktowych, udowadniając, że ruch ten ma pozytywny wpływ na rozwój biznesu. Tezę tę potwierdza badanie przeprowadzone niedawno na zlecenie producenta, z którego wynika, że status „Conflict-free” ma realny wpływ na decyzje zakupowe młodych konsumentów. W załączeniu przesyłam pełną treść raportu z badania.

Intel uwalnia kreatywność z „Next Generation of Grammy Moments”
Intel kładzie szczególny nacisk na to, aby jego technologie inspirowały użytkowników do rozwijania kreatywności, odkrywania świata i poszukiwania nowych rozwiązań. Intel nawiązał długofalową współpracę z amerykańską organizacją The Recording Academy, w ramach jej oficjalnego programu „Next Generation of GRAMMY Moments”. Intel wniesie do tego programu innowacyjne rozwiązania, pozwalające odbiorcom nie tylko na oglądanie show, ale także na zaangażowanie się w jego przebieg. Lady Gaga, znana na całym świecie sześciokrotna laureatka GRAMMY, będzie pierwszą wykonawczynią, która przygotuje widowiskowy show muzyczny we współpracy z firmą Intel.

Współpraca nawiązana z tymi firmami i organizacjami doskonale wpisuje się w trzy tendencje, które według Krzanicha kształtują naszą przyszłość. Są to: stały postęp w zakresie dostępu do globalnej sieci i w rozwoju inteligentnych urządzeń, technologie zyskujące zmysły zbliżone do ludzkich oraz dalsza personalizacja urządzeń elektronicznych.
„Technologia zaczyna odgrywać coraz bardziej istotną rolę w życiu ludzi i dlatego musi być zarazem transformatywna, innowacyjna i łatwo dostępna” — powiedział Krzanich. „Użytkownicy przedkładają dziś doświadczenia nad myślenie w kategoriach urządzeń i produktów. Tym bardziej technologie Intela pełnią funkcję katalizatora – mają otwierać użytkownikom dostęp do jeszcze bardziej intensywnych doznań i doświadczeń, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości ich życia”.

Intel a wyzwania społeczne, które stoją przed branżą IT w 2016 roku
Krzanich podkreślił także, że Intel jak zawsze zwraca uwagę na istotne wyzwania społeczne, przed którymi stoi branża technologiczna. Nakreślił także zarys planów szeroko zakrojonej, nowej inicjatywy przeciwdziałającej nękaniu i dyskryminacji w sieci, prowadzonej wspólnie z Vox Media*, Re/code* oraz fundacją „Born This Way” Lady Gagi. Potwierdził ponadto, że w 2016 r. plany produkcji rozwiązań niezawierających substancji pozyskiwanych w strefach konfliktu wykroczą poza same procesory i będą zmierzać do objęcia polityką „conflict-free”* także szerszej bazy produktów Intel.
„Gdy rozpoczynaliśmy nasze działania na rzecz rozwiązania kwestii surowców pozyskiwanych w strefach konfliktu, grup wykluczonych i dyskryminacji, wiele osób dawało nam do zrozumienia, że to mrzonki niemożliwe do realizacji” — powiedział Krzanich. „Jednak dzięki współpracy udało nam się wykazać, że jesteśmy w stanie promować zupełnie nowe i odmienne sposoby prowadzenia działalności, które mają pozytywny wpływ na kwestie humanitarne i ludzkie życie”.

Poniżej przedstawiono więcej informacji na tematy poruszone podczas prelekcji Intel na targach CES 2016:

Innowacje w sporcie
• Intel poinformował o nawiązaniu współpracy z ESPN*. Głównym założeniem projektu jest wykorzystanie nowoczesnych technologii w celu analizy danych gromadzonych podczas pokazów sportów ekstremalnych X Games Aspen 2016. Niewielki, wymagający minimalnego zasilania moduł Intel Curie, będzie integralnym elementem zawodów snowboardowych mężczyzn Snowboard Slopestyle oraz Snowboard Big Air. Jego zadaniem będzie monitorowanie i udostępnianie w czasie rzeczywistym danych o osiągach sportowców. Urządzenie będzie analizować takie informacje, jak liczba obrotów w powietrzu, wysokość i odległość skoku, prędkość oraz siła lądowania. Dostęp do zebranych w ten sposób danych pozwoli sportowcom na lepszą analizę własnych wyników, komentatorom sportowym udostępni dodatkowe źródło informacji, a kibicom w domach i na trybunach zapewni jeszcze lepszą zabawę. Transmisje z tej imprezy sportowej będą nadawane przez stacje ESPN i ABC***.

• Intel oraz Red Bull Media House poinformowały o nawiązaniu globalnej, wielopłaszczyznowej współpracy. Andreas Gall, dyrektor ds. technologii w Red Bull Media House, pokazał podczas prelekcji wraz z Krzanichem, w jaki sposób sportowcy i widzowie będą mogli uzyskać natychmiastowy dostęp do informacji, dzięki modułom Intel Curie.

• Intel i Replay Technologies pracują nad zupełnie nowym sposobem prezentowania imprez sportowych dla kibiców oglądających je na stadionie albo w telewizji. Technologia Replay freeD, zoptymalizowana do współpracy z platformami Intel, umożliwi kibicom wielokrotne odtwarzanie najważniejszych momentów wydarzenia sportowego z niemal dowolnego kąta. Utworzony w ten sposób własny wideoklip będzie można udostępnić innym. FreeD korzysta z możliwości procesorów Intel Core szóstej generacji oraz serwerów Intela zoptymalizowanych do obsługi takiego niezwykle atrakcyjnego widowiska.

Innowacje w obszarze zdrowia, kondycji fizycznej i wellness:
• Intel i New Balance* (pion New Balance Digital Sport) poinformowały o rozpoczęciu strategicznej współpracy, której celem jest rozwój technologii ubieralnych. Mają one ułatwić sportowcom poprawę osiąganych wyników. Brian Krzanich i Rob DeMartini, dyrektor generalny New Balance, mieli na sobie buty do biegania ze spersonalizowanymi wkładkami wydrukowanymi na drukarce 3D i wyposażonymi w technologię Intel RealSense. Przedstawiono również plany opracowania inteligentnego zegarka sportowego, który ma być dostępny w sezonie świątecznym 2016 r***.

• Oakley* i Intel po raz pierwszy zaprezentowały „Radar Pace” — inteligentne gogle z systemem automatycznego trenera aktywowanego głosem i działającego w czasie rzeczywistym. Oakley to pierwsza marka Grupy Luxottica*, z którą Intel współpracuje nad połączeniem luksusowych okularów i gogli sportowych z inteligentnymi technologiami. Inteligentne okulary, wyposażone w innowacyjne technologie Intela, odznaczające się wysoką jakością wykonania i wzornictwem najwyższej klasy, pozwolą entuzjastom biegania, treningu siłowego i jazdy na rowerze korzystać z podawanych w czasie rzeczywistym danych i analiz o osiąganych wynikach. Pozwoli to zarówno rejestrować postępy, jak i na bieżąco dostosowywać wykonywane ćwiczenia***.

Uwalnianie kreatywności:
• Lady Gaga, znana na całym świecie sześciokrotna laureatka GRAMMY, rozpocznie wkrótce współpracę z firmą Intel. Jest to element długofalowej współpracy między firmą Intel a organizacją The Recording Academy, w ramach programu „Next Generation of GRAMMY Moments”. Program rozpocznie się w lutym 2016 r. podczas tygodnia imprez poprzedzających ceremonię wręczenia nagród Grammy. „Intel zaprosił zespół Haus of Gaga do wspólnej pracy nad projektem, który umożliwi zaprezentowanie innowacji technologicznych na najwyższym poziomie kreatywności i będzie źródłem inspiracji dla całego świata” – mówi Lady Gaga. Choć Lady Gaga nie wykona w ramach programu nowych utworów, obiecuje mimo to, że dostarczy niezapomnianych wrażeń.

• Mark Burnett, prezes pionu rozwiązań telewizyjnych i cyfrowych (Television Group and Digital) w MGM, dołączył podczas prelekcji do Krzanicha, aby zaprezentować zwiastun America’s Greatest Makers - programu, w którym wynalazcy (makersi) rywalizują ze sobą walcząc o możliwość wcielenia swoich innowacyjnych projektów w życie. Od rozwiązań mających na celu lepsze monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, po nowe sposoby komunikacji, wykraczające poza granice wyobraźni – America’s Greatest Makers to must-see dla miłośników nowoczesnych technologii. Show będzie wyświetlane przez stację TBS, a jego premiera odbędzie się wiosną tego roku. Jest to element szerzej zakrojonej inicjatywy, obejmującej emisje na kanałach CNN.com*, Bleacher Report oraz innych marek cyfrowych Turner. Uruchomiono także cyfrowe centrum www.americasgreatestmakers.com, w którym prezentowane są informacje o makersach i innowacjach oraz poradniki techniczne, a raz w tygodniu emitowane są treści w formie cyfrowej.

• Rozpędu nabiera także inicjatywa Intela zmierzająca do opracowania technologii działających na wzór ludzkich zmysłów. Brian Krzanich zaprezentował bezzałogowy statek latający (UAV) Yuneec* Typhoon H, wyposażony w technologię Intel RealSense, umożliwiającą unikanie kolizji. Urządzenie będzie dostępne w pierwszej połowie 2016 r. W dziedzinie robotyki Krzanich pokazał pojazd jednoosobowy Segway* od firmy Ninebot*, który potrafi przekształcić się w robota. Nawigację w złożonym środowisku zapewnia urządzeniu kamera Intel RealSense ZR300, umożliwiająca wchodzenie w interakcję z użytkownikami i czujnikami w domu. Rozwiązanie to oparte jest na procesorze Intel Atom. Segway planuje wprowadzić tego robota na rynek; w pierwszej fazie (druga połowa 2016 roku) producent udostępni pakiet oprogramowania dla deweloperów aplikacji***.

Działania humanitarne i prospołeczne:
• Brain Krzanich nakreślił plany nowej inicjatywy przeciwdziałającej nękaniu w sieci, realizowanej we współpracy z Vox Media*, Re/code* oraz fundacją „Born This Way” Lady Gagi *; szczegóły zostaną zaprezentowane 7 stycznia. Inicjatywa ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa i zwalczanie dyskryminacji w świecie powszechnej komunikacji cyfrowej.

• Audyty zewnętrzne i bezpośrednie kontrole łańcucha dostaw Intela mają potwierdzić, że szeroko rozumiana baza produktów Intel — czyli nie tylko procesory — to produkty niekorzystające z substancji pozyskiwanych w strefach konfliktu. Zapewnianie odpowiedzialności w ramach łańcucha dostaw jest elementem bieżącej działalności firmy Intel.


** Termin „conflict-free” i „niekorzystający z substancji pozyskiwanych w strefach konfliktu” jest równoznaczny z pojęciem „DRC conflict free”, definiowanym przez regulamin amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jako odnoszący się do produktów niezawierających minerałów ze stref konfliktu (cyny, tantalu, wolframu lub złota) bezpośrednio lub pośrednio finansujących grupy zbrojne w Demokratycznej Republice Konga i krajach ościennych lub przynoszących korzyści takim grupom. Ponadto termin „conflict-free” jest używany w szerszym znaczeniu, obejmującym dostawców, łańcuchy dostaw, huty i rafinerie korzystające z takich źródeł wymienionych powyżej minerałów, które nie finansują konfliktu w Demokratycznej Republice Konga i krajach ościennych.
*** Wymienione urządzenia nie uzyskały jeszcze autoryzacji wymaganych przez Federalną Komisję Łączności (ang. Federal Communications Commission, FCC). Mogą nie być dostępne na rynku do czasu uzyskania
odpowiednich autoryzacji.



 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.