Myliłby się ten, kto sądzi, że zastosowanie Androida ogranicza się do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Dzięki otwartości architektury można go dostosować także i do pełnienia roli zamiennika Windows w komputerach stacjonarnych, nie wspominając już o laptopach. Nie jest to bynajmniej nowy pomysł, gdyż wcześniej próbował dokonać tego Remix OS, jednak z racji paru ograniczeń, czyli głównie braku wersji x86, jego zastosowanie ograniczało się do urządzeń opartych na 64 SoC zgodnych z architekturą ARM. Najwyraźniej pomysł okazał się na tyle ciekawy, że doczekał się następnej realizacji, tym razem jako Phoenix OS.
Wyglądem bardzo przypomina on Windows 10, posiada pasek zadań, tryb wielozadaniowości, a na pulpicie bez problemu umieścimy ikony programów. Phoenix OS może być zainstalowany nie tylko na tabletach Google Nexus 7, 9 czy 10, ale i na komputerach z procesorem x86. Oczywiście potrzebujemy do tego pendrive lub karty pamięci, gdyż nie istnieje, przynajmniej w chwili obecnej, zestaw instalacyjny tego systemu operacyjnego na nośniku optycznym.
Pobrać go można z oficjalnej strony internetowej, oczywiście bezpłatnie.
K O M E N T A R Z E
Jeszcze nikt nie napisał komentarza.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.