Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 9 lutego 2016 
    

Szkła kontaktowe z miniaturowymi ekranami?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 12:12
(4)
Choć technologie bezpośredniej komunikacji ludzkiego mózgu z układami elektronicznymi są w dalszym ciągu na etapie, delikatnie to ujmując, raczkującym, to jednak nie ulega wątpliwości, że ludzie odbierają najwięcej informacji za pomocą swojego wzroku, co między innymi doprowadziło do powstania smartfonów z dużymi ekranami, gdyż ułatwiają one przekazywanie informacji. Jednak są one dość nieporęczne z racji swoich rozmiarów, a jak wspomniano na początku, nie istnieją jeszcze skuteczne metody przekazywania dużej ilości informacji drogą inną niż wizyjna.

Jednak istnieje inne rozwiązanie. W dobie miniaturyzacji ekranów nie powinno być większym problemem stworzenie ekranu, który były zewnętrzną częścią szkła kontaktowego. Pomysł ten jest niejako efektem ubocznym prac prowadzonych przez australijskich naukowców nad soczewkami kontaktowymi, które są wyposażone w czujnik pozwalający oznaczyć ilość glukozy w płynie łzowym. W sytuacji, kiedy ponad 5% ludności Ziemi cierpi na cukrzycę, taka metoda diagnostyczna powinna ułatwić życie wielu ludziom.
W chwili obecnej Australijczycy przy wsparciu brytyjskiego producenta soczewek kontaktowych potrafią stworzyć warstewkę umieszczoną na szkle kontaktowym, przewodzącą impulsy elektryczne i będącą jednocześnie komfortową dla śluzówki oka. Zastosowana technologia pozwala umieścić w tym samym miejscu także miniaturowy wyświetlacz albo też wyposażyć soczewkę w innego rodzaju czujniki. Warstewkę tworzy się ze specjalnego polimeru, zaś dokonaniem Australijczyków jest technologia nałożenia tego polimeru na soczewki kontaktowe. Prace teoretyczne poprzedzające stworzenie tego rozwiązania zajęły 10 lat, zaś samo opracowanie technologii dwa lata. Kiedy zobaczymy szerokie wykorzystanie tego rozwiązania w chwili obecnej nie wiadomo.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. zieeef staaaare (autor: faf | data: 10/02/16 | godz.: 10:32)
    sprawdziłem ale info o soczewkach z obwodami wyszło już w..... 2009 r - zaraz potem wyszło mission impossible 3 gdzie używali ich przy Augmented Reality

  2. Tak czytam tego newsa (autor: kombajn4 | data: 10/02/16 | godz.: 10:54)
    i zaczynam się drapać w głowę.. a co z łącznością? Jak dostarczyć prąd i dane do tego wyświetlacza? Bezprzewodowo? Dane jeszcze ok ale prąd? Będę ganiał z cewką przyklejoną do skroni? I kto mi da gwarancje ze coś takiego nie wywoła raka?

  3. zasilanie - cewka indukcyjna (autor: faf | data: 10/02/16 | godz.: 16:42)
    na brzegu soczewki
    widziałem jakiś POC - wymagał smarowania powiek cieniem z dodatkiem jakiegoś ferromagnetyka - mruganie napędzało cewkę ;)


  4. @3 toż to praktycznie Perpetuum mobile, (autor: raczek70 | data: 10/02/16 | godz.: 21:43)
    przynajmniej do zejścia klienta ;)...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.