Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 3 kwietnia 2017 
    

Qualcomm nie może nadążyć z zamówieniami na Snapdragony 835


Autor: Wedelek | źródło: DigiTimes | 06:01
(1)
Digitimes twierdzi, że Asustek postanowił odsunąć w czasie premierę ZenFone’a czwartej generacji. Telefon ostatecznie zadebiutuje na rynku dopiero w czerwcu lub lipcu zamiast w kwietniu. Producent chce za wszelką cenę umieścić w swoim smartfonie najnowszy procesor Qualcomma o symbolu Snapdragon 835, ale w związku z ogromnym popytem na wspomniany SoC musi czekać. W podobnej sytuacji są niemal wszyscy producenci smartfonów, w tym firma LG. Wyjątek stanowią Samsung i Xiaomi, którym Qualcomm zagwarantował dostawy swoich 10nm układów już teraz.

Reszta dostawy może się spodziewać do trzech miesięcy. Digitimes twierdzi też, że Qualcomm chcąc odebrać Mediatekowi ważnego klienta dał Xiaomi sporą zniżkę dzięki której za sztukę Snapdragona 835 chińczycy zapłacili $30 zamiast $45-$50.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Xiaomi stawia na swoje SoC (autor: Sławekpl | data: 3/04/17 | godz.: 16:50)
    także niekoniecznie to działanie przeciw Mediatek,
    Qualcomm zapewne stwierdził że lepiej sprzedać układy za 30$ niż wcale,
    na fony Xiaomi jest popyt, wszystkie ich modele rozchodzą się w wielomilionowych partiach

    zrobienie dobrego składaka z dostępnych rdzeni ARM jest możliwe dla każdej firmy, choć by to połączyć w sensowną całość trzeba mieć łebskich inżynierów, nie trzeba projektować własnych rdzeni jak robi to Qualcomm czy Samsung, co udowodnił inny chińczyk flagowymi Kirinami opierając swoje SoC na standardowych rdzeniach ARM, te układy wcale mocno nie odstają od bogatszych konkurentów mających projektowane rdzenie, czasem są wręcz szybsze
    sam rdzeń to nie wszystko, na SoC w fonach składa się wiele komponentów które muszą dobrze ze sobą współpracować, połączenie wszystkiego niektórym lepiej wychodzi i to pozwala układowi osiągać lepsze wyniki mimo zastosowania rdzeni które w teorii powinny wypaść słabiej


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.