Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 4 maja 2017 
    

Jak cena wpływa na jakość hostingu?


Autor: materiały partnera | 06:50
(4)
Każdy właściciel strony internetowej prędzej czy później stanie przed wyborem hostingu. Zacznijmy może więc od tego, czym właściwie jest wspomniany hosting. Jest to usługa polegająca na udostępnianiu miejsca na nieustannie pracującym, podłączonym do Internetu serwerze.

Wprowadzenie witryny internetowej wiąże się z koniecznością wykupienia przestrzeni dyskowej, gdyż to właśnie w niej będą przechowywane wszystkie tworzące wykonaną przez nas stronę WWW dane.

Pełniący rolę fundamentu serwer

Można śmiało stwierdzić, że bez serwera prosperowanie strony internetowej byłoby zwyczajnie niemożliwe. Serwer jest jednym z najważniejszych elementów działania i obsługi naszego konta WWW, bez niego dana strona będzie po prostu niedostępna.

Działania serwera nie można ocenić w systemie zero-jedynkowym, tzn. nie da się tylko stwierdzić, czy serwer działa czy też nie, aby opisać jego funkcjonowanie. Przecież nie możemy wykluczyć sytuacji, gdzie dany serwer będzie działał ale to działanie będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Bardzo często właściciele stron internetowych miewają znaczne kłopoty z szybkością otwierania się stron internetowych, jak i z ich działaniem. W takim przypadku winowajcą najczęściej jest serwer. Jego rolą jest zapewniać sprawne działanie i wygodę pracy. Pamiętaj, że jakiekolwiek problemy z ładowaniem się strony mogą zniechęcić odbiorcę do ponownego odwiedzenia jej.


Jaka cena taka jakość

W przypadku hostingów cena bardzo często przemawia za ich jakością, co wcale nie oznacza, że najdroższy znaczy najlepszy. Generalnie rzecz biorąc, roczne ceny hostingów wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Nie jest trudno domyślić się, że wybierając najtańsze oferty otrzymamy usługi o dużo niższych parametrach, niż tego oczekujemy. A przecież głównym naszym celem jest prawidłowe i szybkie działanie strony, bez względu na koszty, które w żadnym wypadku nie muszą być wysokie.

Niektóre osoby zastanawiają się nad opcją skorzystania z darmowych hostingów. Czy takie rozwiązanie jest warte rozważenia? Naszym zdaniem raczej nie. Zazwyczaj darmowe hostingi są wolne i nałożone zostają ograniczenia w ilości przesyłanych danych. Znaczy to tyle, że prawdopodobnie co kilkanaście godzin nasza strona będzie odmawiać posłuszeństwa, a co rusz będą pojawiać się natarczywe reklamy. Lepiej jest zainwestować w dobry hosting, który zapewni komfort korzystania ze strony zarówno właścicielowi, jak i jej odbiorcom.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Płatny hosting gwarantuje stabilność i niezawodność (autor: Sony Vaio Surprise | data: 4/05/17 | godz.: 23:41)
    2be or not 2be

  2. @1 tak i pewność oraż zangażowanie specjalistów (autor: anon1984 | data: 5/05/17 | godz.: 08:35)
    Dlatego liczy się profolio oraz dodatkowe informacje dotyczące pracowników IT, którzy z doświadczeniem prowadzą interes za rączkę od strony technicznej (można przejrzeć LinkedIn)...

    Pozdrawiam


  3. Propo artykułu (autor: anon1984 | data: 5/05/17 | godz.: 08:39)
    Bardzo często właściciele stron internetowych miewają znaczne kłopoty z szybkością otwierania się stron internetowych, jak i z ich działaniem. W takim przypadku winowajcą najczęściej jest serwer.

    Ze swojego doświadczenia z poprzednich firm:
    Najczęstszym powodem jest brak optymalizacji kodu i sklejanie go przez kolejne agencje reklamowe (frankenstein). Nieprawidłowa konfiguracja serwera WWW oraz próba upchnięcia klientów na dedykowanym łączu 100Mbps(braki w infrastrukturze sieciowej).


  4. bardzo rozsądny artykuł, (autor: Qjanusz | data: 5/05/17 | godz.: 09:11)
    jak na "materiały partnera".
    Zgadzam się w 100%.

    I nie ma czegoś takiego jak "darmowy hosting". Jest albo "darmowy", albo "hosting".


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.