Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test 3 płaskich klawiatur: Logitech i Genius
    

 

Test 3 płaskich klawiatur: Logitech i Genius


 Autor: Tytan | Data: 13/07/05

Test 3 płaskich klawiatur: Logitech i GeniusProducenci komputerowych peryferiów cały czas prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych i oryginalniejszych produktów. Choć wydawać by się mogło, że konstrukcja klawiatur czy myszek jest na tyle prosta i dobrze znana, że nie da się już tutaj czegokolwiek zmienić, to jednak będąc na zakupach w sklepie komputerowym możemy być świadkami istnej rewii komputerowej mody. Presja konkurencji powoduje, że do naszych rąk trafiają coraz to bardziej finezyjne klawiatury i myszki. Przekraczająca ilość palców liczba przycisków w myszkach o kształcie rodem z filmów science-fiction, rolki i pokrętła w klawiaturach przypominających deski rozdzielcze jumbo-jeta, bezprzewodowość, elegancja chromowanych przycisków oraz kicz pozbawionych gustu "multimedialnych" akcesoriów to dziś standard. Standard, który mimo wszystko coraz bardziej stara się "zdestandaryzować" ;)

Test 3 płaskich klawiatur: Logitech UltraX Flat, Genius SlimStar Pro, Genius TwinTouch LuxeMate.
Zapraszam serdecznie.
     

Ciąg dalszy wstępu...

Klawiatura będąc podstawowym środkiem komunikacji użytkownika z komputerem od lat kojarzy się nam z szarym kawałkiem plastyku, na którym umieszczono sto kilka przycisków. I pewnie nie byłoby w tym skojarzeniu niczego złego, gdyby nie wspomniana powyżej wojna o klienta.

Jednym z rezultatów tejże batalii o serca, a raczej portfele konsumentów jest moda na przenoszenie rozwiązań z komputerów przenośnych na grunt desktopów. Mam tu na myśli notebookowe klawiatury wraz z ich niskim i specyficznym skokiem klawiszy, który powoli zaczyna zadomawiać się w naszych stacjonarnych klawiaturach. większej ergonomii producenci peryferiów w ostatnim czasie zaczęli wypuszczać na rynek modele klawiatur wyposażone w bardzo niski skok klawiszy. Laptopowy design ma za zadanie zwiększyć przyjemność oraz szybkość pisania, co wymiernie ma wpłynąć na poziom zadowolenia klientów.

Zamierzenia i hasła reklamowe producentów to jednak często tylko teoria... o tym jak jest w praktyce w dalszej części tekstu.

Tym razem w szranki stanęły trzy klawiatury ze skokiem klawiszy a'la notebook:

-Logitech UltraX Flat
-Genius SlimStar Pro
-Genius TwinTouch LuxeMate


Czy warto inwestować w klawiatury z laptopowym designem i stylem pracy? Odpowiedz na to pytanie postaram się znaleźć podczas testów.

poprzednia strona (Ciąg dalszy wstępu...)    -   następna strona (Wsiadamy na pokład Jumbo-Jeta)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 3 płaskich klawiatur: Logitech i Genius
 
 » Ciąg dalszy wstępu...
 » Wsiadamy na pokład Jumbo-Jeta
 » Startujemy!
 » Lecimy w kokpicie
 » Lądowanie i wrażenia z lotu
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »