Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2018
RECENZJE | Test 3 płaskich klawiatur: Logitech i Genius
    

 

Test 3 płaskich klawiatur: Logitech i Genius


 Autor: Tytan | Data: 13/07/05
     

Lądowanie i wrażenia z lotu

Choć wydawać by się mogło, że klawiatury są na tyle prostymi urządzeniami, że nic już w nich zmienić się po prostu nie da, to jednak producenci sprzętu cały czas nas zaskakują. Wykorzystanie laptopowego designu i stylu pracy w desktopowych klawiaturach zaowocowało małą (r)ewolucją w światku keyboardów. Wszystkie testowane klawiatury wyposażone były w bardzo niski skok klawiszy, który nie tylko korzystnie wpłynął na wygodę obsługi, ale i na prędkość oraz wydajność pracy. I choć rozwiązanie to wymaga małego przyzwyczajenia, to jednak warto poświęcić chwilkę czasu na adaptacje do nowego stylu pracy.


(kliknij, aby powiększyć)

Niestety porównanie to dowiodło, jak spore różnice mogą tkwić w różnych produktach. To samo rozwiązanie u jednego producenta może sprawować się zupełnie inaczej u drugiego. Niski skok klawiszy może być inaczej realizowany w każdym produkcie.

Niekwestionowanym zwycięzcą porównania jest tutaj produkt Logitecha. Za blisko 100zł dostajemy urządzenie niemal doskonałe. Klawiatura UltraX Flat jest wygodna, solidnie wykonana oraz elegancka. I choć cena nie jest może mała, to jednak warto poświecić te kilkadziesiąt złotych w zamian za wysoki komfort i jakość pracy.

Ciekawą ofertę przedstawia także Genius. Co prawda odstaje trochę jakością od swojego oponenta to jednak w swoim przedziale cenowym stanowi atrakcyjną i rozsądną ofertę. Za stosunkowo umiarkowane pieniądze otrzymujemy bardzo dobry i funkcjonalny sprzęt. Klawiatury tego producenta mają swoje wady, jednak w ogólnym rozrachunku plusów i minusów ich stosunek ceny do jakości wypada całkowicie pozytywnie.

Po blisko 3 tygodniowym obcowaniu i intensywnym wykorzystywaniu wyżej opisanych klawiatur udało mi się znaleźć odpowiedz na pytanie zawarte we wstępie. Czy warto inwestować w klawiatury z laptopowym designem i stylem pracy? Zdecydowanie tak! Pomimo potrzeby dostosowania się do nowego stylu pracy zdecydowanie warto poświecić trochę czasu i przesiąść się na którąś z klawiatur z niskim skokiem klawiszy. Nasze palce z pewnością będą Wam za to wdzięczne.


poprzednia strona (Lecimy w kokpicie)    -   następna strona (Lądowanie i wrażenia z lotu)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 3 płaskich klawiatur: Logitech i Genius
 
 » Ciąg dalszy wstępu...
 » Wsiadamy na pokład Jumbo-Jeta
 » Startujemy!
 » Lecimy w kokpicie
 » Lądowanie i wrażenia z lotu
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »