Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
RECENZJE | Test 31 Pendrive 4GB - OCZ Patriot SanDisk Pretec Corsair Kingston PQI i inne
    

 

Test 31 Pendrive 4GB - OCZ Patriot SanDisk Pretec Corsair Kingston PQI i inne


 Autor: DYD | Data: 31/10/07
     

Corsair Voyager GT, Survivor GT, PadlockCorsair Voyager GT

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Producent pamięci Ram wkroczył całkiem odważnie na rynek pamięci flash. W ofercie ma kilka nietypowych modeli sticków - teraz przyjrzymy się Voyagerowi GT. Pendrive posiada gumową obudowę, która ma chronić go przed wodą i upadkami. Design jest trochę sportowy i bardziej młodzieżowy, na pewno się spodoba młodym, aktywnym użytkownikom. W zestawie znajdziemy smycz i przedłużacz USB. Oprócz tego, dostępny jest soft wgrany na sticka o nazwie Truecrypt (wersja 4.3). Dzięki niemy można zabezpieczyć dane poprzez 256-AES (ang. Advanced Encryption Standard, nazywany również Rijndael). Jest to symetryczny szyfr blokowy do zabezpieczania danych na różnych partycjach. TrueCrypt jest darmowym oprogramowaniem Open Source dla systemów Microsoft Windows 2000/XP/2003 oraz Linux, umożliwiającym szyfrowanie całych partycji dyskowych "w locie". TrueCrypt potrafi szyfrować całe dyski, pojedyncze partycje, tak iż tylko po wprowadzeniu hasła możliwy jest odczyt bądź zmiana danych znajdujących się na szyfrowanej partycji. Po wprowadzeniu hasła, którym zabezpieczyliśmy naszą partycję możliwa jest normalna praca na danym dysku, tak jakby był to każdy inny dysk dostępny w systemie. Pozwala tworzyć wirtualne woluminy, pod które możemy podmontować zaszyfrowany system plików zapisany w pojedynczym pliku znajdującym się na nieszyfrowanym dysku, pamięci flash z interfejsem USB, oraz na każdym innym napędzie widzianym w systemie. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie truecrypt.org. Info za WikiPedią.

     
Soft TrueCrypt 4.3 (kliknij, aby powiększyć)

Voyager GT podczas pracy podświetlany na niebiesko (mała dioda).

Ocena za wykonanie i wygląd 4/5

Wymiary: 73 x 23 mm. Waga: 15g. Gwarancja: 2 lata. Cena: 273zł.

Corsair Survivor GT

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Teraz coś jeszcze mocniejszego, co prawda w wersji 8GB, ale warto mu się przyjrzeć. Z wyglądu przypomina sporą petardę. Zbudowany jest z nierdzewnego metalu (aluminium), dodatkowo złącze osłonięte gumą. Całość ma powodować pancerny charakter sticka, wodoodporność do 200m i wielką wytrzymałość. Spora waga i metalowa obudowa umożliwia wręcz wbijanie gwoździ tym stickiem – wykonanie sprawia wrażenie jeszcze bardziej pancernej niż ta z modelu BulletProff Preteca. Połowa ciężaru urządzenia to ochronna zatyczka, która jest odkręcana od części pendrive’a. Podczas pracy podświetlany jest na niebiesko (mała dioda). W zestawie znajdziemy wojskowy imiennik i przedłużacz USB. Dostępny jest też ten sam soft, co w modelu wcześniejszym o nazwie Truecrypt (wersja 4.3).

Ocena za wykonanie i wygląd 5/5

Wymiary: 83 x 20 mm. Waga: 55g. Gwarancja: 5 lat. Cena: 541zł (wersja 8GB)

Corsair Padlock

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Ten stick trafił trochę przez przypadek do porównania, bo posiada pojemność 1GB, więc w teście się nie pojawi, ale warto przynajmniej go opisać. Wyróżnia się zestawem cyfr na obudowie, który służy do ustanowienia PINu zabezpieczającego dostęp do sticka. Ustanowienie PINu (od 4 do 10 cyfr) odbywa się poprzez kombinację cyfr i użycia przycisku KEY na sticku. Nie jest to zbyt przyjazne użytkownikowi i poprawne zabezpieczenie wymaga trochę czasu, aby opanować sticka. Bez wpisania PINu, dostęp do danych jest zablokowany. Automatyczne blokowanie odbywa się po 15 sekundach. Obudowa plastykowa jest dosyć duża i toporna. W zestawie znajdziemy przedłużacz USB i materiałową smycz. Nie ma żadnego dodatkowego oprogramowania. Podczas pracy podświetlany jest na niebiesko (mała dioda), podświetlane są też oznaczenie kłudeczki (zielona i czerwona).

Ocena za wykonanie i wygląd 2/5

Wymiary: 86 x 24 mm. Waga: 25g. Gwarancja: 5 lat. Cena: 80zł (wersja 1GB)Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 31 Pendrive 4GB - OCZ Patriot SanDisk Pretec Corsair Kingston PQI i inne
 
 » Wstępik
 » OCZ Vboost, Rally2, ATV, ATV Turbo
 » GoodDrive SLC, Fresh
 » Pentagram PentaDrive
 » Patriot Xporter, Mini, 200X, 150X, Razzo
 » Sandisk Cruzer Countour, Crossfire, Micro
 » Pretec i-Disk Tiny, BulletProof
 » Corsair Voyager GT, Survivor GT, Padlock
 » Kingston DataTraveler Secure, Privacy, Migo
 » Verbatim Store 'n' Go i Carry It Easy, HD Drive
 » Kingmax U-Drive, Super Stick
 » PQI Cool Drive U330, U339 Pro, i221
 » Testy
 » Podsumowanie
 » [update] Dodatkowy test na płycie DFI nForce 680
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »