Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja Deco M4, szybki sposób na wydajniejsze Wi-Fi
    

 

Recenzja Deco M4, szybki sposób na wydajniejsze Wi-Fi


 Autor: DYD | Data: 01/02/21

Deco M4 podczas pracy

Pora na testy w boju. Nasz zestaw testowy to Deco M4 w ilości dwóch sztuk (2-pack) podłączony kablem do routera Thomson TWG870u (od niego szedł internet UPC) oraz smartfon wyposażony w Wi-Fi w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac/6. Pierwszy Deco ustawiony został w pokoju oznaczonym jako gabinet(1), drugi w sypialni(2). Oznaczenia "1" i "2" zostały naniesione na obraz poniżej. Mieszkanie mniej więcej 80m2, rzut poglądowy widać poniżej. Niestety jesteśmy ograniczeni prędkością internetu, która wynosi maksymalnie 150Mbit/s, więc tyle idzie również na gigabicie poprzez kabel LAN. Wyniki przez Wi-Fi Deco M4 i smartfona zostały zamieszczone poniżej w poszczególnych lokacjach mieszkania oraz dodatkowo poza nim w dwóch odległościach - około 55m i 80m na powietrzu od okna, gdzie ustawiony był Deco oznaczony jako "2". Pomiar przeprowadzony został aplikacją Speedtest.Net. Wyniki z tej aplikacji były dość zmienne, ale starałem się wybrać te wartości najczęściej się pojawiające po kilkunastu próbach.


Pomiar w Mbit/s oznaczony powyżej był wykonywany w miejscu, gdze wpisano dany pomiar

Dla porównania te same pomiary z tego samego smartfona i miejsca, ale z użyciem routera od UPC, sieć 5GHz, model Thomson TWG870u. Jak widać, różnica jest bardzo duża zarówna w szybkości jak i w zasięgu.


Pomiar w różnych miejscach w mieszkaniu

Jeszcze dodatkowy pomiar samego środowiska Wi-Fi na smartfonie poprzez aplikację Fritz!App WLAN z odległości 2 metrów od głównej jednostki Deco, pomiar wyniósł średnio 400Mbit/s. Dla porównania średni pomiar z routera UPC wyniósł 72MBit/s.

Dodatkowy test, podłączone dwa PC kablem do danej jednostki Deco i pomiar kopiowania pliku pomiędzy dwoma komputerami. Wartość 33MB/s to maksymalny transfer jaki dało się uzyskać.

Jeśli chodzi o wykrywanie urządzenia przez jednostkę Deco to podczas przemieszczania się po pokoju ze smarftonem, był on wykrywany na liście przy danej jednostce w ciągu około 10 sekund. Być może w rzeczywistości działo się to jeszcze szybciej, ale dopiero po takim czasie pokazywał się na liście w aplikacji Deco przy danej jednostce.

Pobór mocy jednostki Deco M4 oscyluje wokół 5W.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Deco M4, szybki sposób na wydajniejsze Wi-Fi
 
 » Deco M4, specyfikacja i wygląd
 » Aplikacja Deco, funkcje i działanie
 » Deco M4 podczas pracy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »