Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Oclean Air 2 i Oclean Xpro - soniczne szczoteczki od Xiaomi
    

 

Oclean Air 2 i Oclean Xpro - soniczne szczoteczki od Xiaomi


 Autor: Wedelek | Data: 22/02/21

Oclean Air 2 - i oto nastała cisza

Oclean Air 2 to model podstawowy, a co za tym idzie nie wyróżniający się na tle konkurencji ani fikuśnym designem ani suchą specyfikacją techniczną. To ma być po prostu porządny sprzęt za małe pieniądze. A mówiąc małe mam na myśli naprawdę niską cenę – ta szczoteczka kosztuje mniej niż $30!

W tej cenie dostaniemy urządzenie do mycia zębów metodą soniczną, które generuje około 40 000 ruchów wymiatających na minutę i może pracować w trzech różnych trybach: szczotkowanie delikatne, standardowe i wybielanie. Przełączamy się pomiędzy nimi za pomocą wbudowanego w obudowę przycisku. Wbudowana bateria o pojemności 1000mAh pozwala według producenta na 40 dni pracy, a jej ładowanie trwa około 2,5h. W tym celu odstawiamy szczoteczkę na specjalną stację dokującą z ładowarką magnetyczną.

Do wyboru jest kilka końcówek, z czego ta podstawowa składa się włosia o nazwie Dupont i potrafi wykryć siłę nacisku, informując użytkownika, jeśli ten zbyt mocno dociska ją do uzębienia. Przydatne, zwłaszcza, że szczoteczka nie ma żadnego wyświetlacza ani dedykowanej aplikacji. Wszystkie komunikaty są sygnalizowane diodą lub za pomocą wibracji.

A te są w przypadku modelu Air 2 niezwykle ciche. Podczas gdy większość dostępnych w tej cenie szczoteczek wytwarza hałas o natężeniu 60dBA, tak w przypadku produktu od Xiaomi wartość ta nie przekracza 45dBA. Jest to dla chińskiego producenta prawdziwy powód do dumy, którą zresztą producent wyraża w każdym materiale promocyjnym. No i nie ma się co dziwić, bo magnetyczny silniczek naprawdę pozytywnie zaskakuje kulturą pracy. Zwłaszcza w tak taniej szczoteczce.

Inna rzecz, że zęby szczotkujemy raptem kilka minut i w takim przypadku różnica pomiędzy 45dBA a 60dBA to co najwyżej miły dodatek, którego wagi mimo wszystko bym nie przeceniał. Sam jestem użytkownikiem dużo głośniejszej szczoteczki sonicznej i szczerze powiedziawszy jej hałas nigdy mi przesadnie nie przeszkadzał.

Model Air 2 należy też pochwalić za ergonomiczną, dobrze leżącą w dłoni obudowę, certyfikat IPX7 oraz wbudowany timer. Szczoteczka poinformuje nas kiedy powinniśmy zmienić szczotkowaną strefę, a po 2min się wyłączy, tak żebyśmy mogli zmienić szczotkowaną stronę z prawej na lewą (lub na odwrót), nie obryzgując przy tym całej łazienki drobinkami pasty. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna funkcja, zwłaszcza w momencie gdy dopiero zaczynamy przygodę ze szczoteczkami sonicznymi – mówię/piszę z autopsji.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Oclean Air 2 i Oclean Xpro - soniczne szczoteczki od Xiaomi
 
 » Rodzaje szczoteczek
 » Xiaomi Oclean - dobrze i tanio?
 » Oclean Air 2 - i oto nastała cisza
 » Oclean Xpro - szczoteczka na wypasie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »