Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja pamięci Patriot 128GB microSD oraz 16GB 3600MHz Viper Elite II
    

 

Recenzja pamięci Patriot 128GB microSD oraz 16GB 3600MHz Viper Elite II


 Autor: Wedelek | Data: 01/12/22

Specyfikacja techniczna Viperów

A jak to wszystko ma się w przypadku testowanych Viperów? Otóż te dzięki fabrycznemu OC pracują z zegarem 3,6GHz przy napięciu 1,35V, a ich timingi wynoszą CL20-26-26-46. Wartości te odpowiadają następującym opóźnieniom CL-tRCD-tRP-tRAS. Jak większość pamięci RAM dla klientów detalicznych tak i Patrioty pracują w trybie dwukanałowym i nie posiadają systemu korekcji błędów ECC. Pojemność pojedynczego modułu to 8GB, a całego zestawu, złożonego z dwóch takich modułów wynosi 16GB.

Z uwagi na bardzo wysoką wydajność i co za tym idzie zwiększoną prądożerność zarówno kości jak i kontroler zostały osłonięte dodatkowym, aluminiowym radiatorem. Element ten przylega do kości pamięci umieszczonych po obu stronach laminatu sprawiając, że sumaryczna wysokość pamięci RAM wynosi 44,4mm. Trzeba to wziąć pod uwagę, jeśli chcecie te pamięci zamontować w niewielkiej obudowie z rozbudowanym, ale niezbyt wysokim układem chłodzenia.


(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)


W kwestii stylistyki producent poszedł w tym modelu na pewien kompromis. Z jednej strony dostajemy wyraźne logo umieszczone na czarno-czerwonym radiatorze przykrywającym czarny laminat, a z drugiej strony całość nie jest przesadnie krzykliwa i co najważniejsze daleko jej do „odpustowego” wyglądu, który prezentuje sporo całkiem fajnych skądinąd pamięci RAM. Próżno tu też szukać systemu podświetlenia korzystającego z diod LED, co dla jednych może być plusem, a dla innych minusem.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja pamięci Patriot 128GB microSD oraz 16GB 3600MHz Viper Elite II
 
 » Patriota przedstawiać nikomu raczej nie trzeba
 » Specyfikacja techniczna Viperów
 » A jak to działa w praktyce?
 » Niedroga karta micoSDXC od Patriota
 » Testy karty microSD
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »