Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja pamięci Patriot 128GB microSD oraz 16GB 3600MHz Viper Elite II
    

 

Recenzja pamięci Patriot 128GB microSD oraz 16GB 3600MHz Viper Elite II


 Autor: Wedelek | Data: 01/12/22

Niedroga karta micoSDXC od Patriota

RAM, mimo iż bardzo ważny nie jest jedynym typem pamięci, w którym liczy się duża pojemność i szybkość wymiany danych. Identycznie jest z kartami pamięci, które w aparatach cyfrowych, tabletach i smartfonach pełnią rolę magazynów danych. Dlatego też dziś przyjrzymy się też bliżej kolejnemu produktowi Patriota dedykowanemu wymagającym, ale niezbyt rozrzutnym użytkownikom. Mowa o karcie typu microSDXC z serii EP o pojemności 128GB.

Powstała ona z myślą o zapisie materiałów wideo w jakości 4K oraz współpracy z urządzeniami mobilnymi działającymi pod dyktando systemów operacyjnych Android i iOS. W pudełku oprócz samej karty w kolorze czerwonej znajdziemy też przejściówkę z microSD do SD, a także broszurę informacyjną z której dowiadujemy się, że producent zapewnia nam 60 miesięcy spokoju - jeśli w tym okresie karta się zepsuje, to zostanie ona wymieniona na nową.


(kliknij, aby powiększyć)


Jeśli interesowałoby Was jak dokładnie działają takie karty, to odsyłamy Was do naszej starszej publikacji, w której pokrótce opisywaliśmy jak funkcjonują pamięci typu NAND Flash. Układy tego typu są sercem zarówno nowoczesnych dysków SSD jak i spokrewnionych z nimi kart pamięci, takich jak opisywany tu Patriot. Link znajdziecie TUTAJ.

O co chodzi z tymi wszystkimi oznaczeniami?Na karcie znajdziemy całe mnóstwo niewiele mówiących laikowi napisów. Rozszyfrujmy je zatem idąc od samej góry. Pierwszym oznaczeniem jest symbol V30, który oznacza minimalną prędkość zapisu materiału wideo. W tym przypadku jest to minimum 30MB/s. Niżej znajdziemy kolejne trzy symbole. Pierwszy z nich, czyli arabska cyfra I wskazuje, że mamy do czynienia z klasą UHS-I, co oznacza obecność magistrali, która pozwala na osiąganie prędkości odczytu na poziomie do 104MB/s. Tuż obok znajduje się rzymska dziesiątka w półokręgu, oraz symbol niewielkiej trójki w literze U. Pierwszy z nich to gwarancja szybkości zapisu nie niższej niż 10MB/s, a U3 dodatkowo podbija tę gwarancję do 30MB/s.


(kliknij, aby powiększyć)


Ostatnim symbolem jest A1. To stosunkowo nowe oznaczenie, które oznacza, że że karta będzie obsługiwać co najmniej 500 operacji wejścia i wyjścia na sekundę i że została zbudowana z myślą o współpracy z urządzeniami ultramobilnymi, czyli tabletami i smartfonami.

Tyle jeśli chodzi o oznaczenia. W rzeczywistości zdaniem producenta opisywany produkt jest jeszcze szybszy i pozwala na osiąganie zapisu na poziomie 80MB/s oraz odczytu danych z prędkością do 100MB/s. No dobrze, a jak jest w rzeczywistości?Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja pamięci Patriot 128GB microSD oraz 16GB 3600MHz Viper Elite II
 
 » Patriota przedstawiać nikomu raczej nie trzeba
 » Specyfikacja techniczna Viperów
 » A jak to działa w praktyce?
 » Niedroga karta micoSDXC od Patriota
 » Testy karty microSD
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »