Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Pixel Heaven 2018
    

 

Pixel Heaven 2018


 Autor: Liluh | Data: 15/06/18

Pixel Heaven 2018Jak ten czas leci! To już szósta edycja tej jakże zacnej imprezy komputerowej. Jak co roku, w marymonckiej zajezdni autobusowej zebrali się liczni fani komputerowej retro rozrywki, wspomagani przez konglomerat flipperówców, wielbicieli komiksów, planszówek i przemykających tu i ówdzie przedstawicieli ''branży''.

Podróż w przeszłość

Trzeba przyznać, że pogoda dopisała serwując pełnię lata od samego początku wiosny. Kiedy zjawiłem się na miejscu w samo (sobotnie) południe, kolejka do kas biletowych liczyła kilkadziesiąt osób. Po kilku minutach, zaopatrzony w obowiązkową smyczkę, opaskę, pakiet startowy: Pixel Extra i nowe wydanie Świata Gier Komputerowych (pierwszy darmowy, drugi dokupiłem) ruszyłem do środka. Inaczej niż w poprzednich edycjach, wejście na imprezę prowadziło przez otoczoną food truckami strefę gastronomiczną. Mijałem poszukujących wytchnienia odwiedzających, którzy skryli swe przysmażone nieustępliwymi promieniami słońca ramiona pod szerokimi kopułami parasoli. W dłoniach orzeźwiające napoje, w powietrzu szum rozmów. Pozdrowiłem znajome twarze i przekładając aktywność towarzyską na później, czym prędzej ruszyłem do emanującego mrokiem wejścia hali.

Po chwili, niczym po wypowiedzianym zaklęciu znalazłem się w zupełnie innym świecie. Wielkie, industrialne wnętrze zajezdni skrywało niejedną atrakcję, a przeświecające przez świetliki w sklepieniu promienie słońca dodawały mu surowego majestatu postapokaliptycznej świątyni. I być może tak faktycznie było, a każdy święty relikt miał swoje wyeksponowane miejsce i swoich wyznawców. Przeszedłem aleją, gdzie z cokołów szkolnych stolików i ławek spoglądały na mnie monochromatyczne ekrany monolitycznych PET`ów. Kilka kroków dalej nęciły swym syrenim śpiewem sid`ów Commodore 64, zawistnie przedrzeźniane przez przez postukujące klawiszami Atari 800XL. Musnąłem dłonią czarną połyskliwość zakonnego ZX Spectrum i skłoniłem się nabożnie przed emanującymi wewnętrznym ciepłem spełnionego bóstwa Amigami. Dałbym się pewnie ponieść, tej archeologicznej ciekawości ale już zza rogu zalotnie migały do mnie szyldy dostępnych bez ograniczeń automatów do gier i wiele, wiele innych.

poprzednia strona (Podróż w przeszłość)    -   następna strona (Atrakcje i ciekawostki)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Pixel Heaven 2018
 
 » Podróż w przeszłość
 » Atrakcje i ciekawostki
 » Czy warto?
 » Zdjęcia z imprezy PH-2018
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »